Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 21:28 Muž teakmon55 [6] Re: vaclav
Ako to myslíš,začať znovu?Prerobiť akva? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 21:17 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: teakmon55
Tak pokud se ti něco nezdá asi bych vyvětral pořádně akvárium a začal znovu. Chce to prostě několikrát vyměnit část vody a dostat pryč přebytky (nebo i nedostatky) hnojiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 21:00 Muž teakmon55 [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,ešte potrebujem doladiť hnojenie ak je tam problém.Staurogine repens je dosť bledá a vidieť žilky a hlavne je krehká,dosť sa láme.A celkovo zelené rastliny sa mi zdajú byť bledé.A nové listy u ludwigii sú menšie a začali sa krútiť.Čo pridať?
Mne to príde,že tam chýba vápnik alebo málo dusíku.Test na dusík mám už po záruke :-) ale budem objednávať
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2020 18:25 Muž vlka [3453] Re: jann.masekk
Večer, když je v místnosti s akvárkem tma, hoď tam pár tablet pro Ancíky, jsou to nejen čuňata, ale i žrouti, tak se v klidu nabaští a možná nechají rostlinky na pokoji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2020 18:16 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jann.masekk
To jsi se měl dívat v noci to hlavně řádí. Špenátový protlak + nelacinější rybí maso 1:1 nasekat nadrobno a zamrazit do kostiček. Při krmení tam jednu rozmrazenou dát. Pokud krmíš hlavně suché tak zkus něco mraženého hlavně je necpi okurkou, možná dají pokoj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2020 17:11 R Muž afc1886 [14695] Re: jann.masekk
Verdikt- VINEN smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 17:09 jann.masekk Re: vaclav
4x Ancistrus. Ale na rostlině jen ho ještě neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2020 16:55 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jann.masekk
Co ancistrus by nebyl? Jinak doporučuji udělat si prezentaci akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 16:51 jann.masekk – Echinodorus bleherae
Fotka k příspěvku Zdravím,

kde by mohla být chyba? S jakými testy začít? Co jí chybí? Akvarium bez Co2. No3 dostatek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 15:24 Kolda Re: patka
Ano je to pro mě testovací záležitost :) vím, že to jde i jinak. Zkoušíme co vše se dá. Umístit to tam nebylo 2x jednoduché smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 15:23 Kolda Re: afc1886
Jako asi opravdu rostlinky strádali (dostali i živiny přes jílové kuličky), ale na druhý den už začali zaplňovat dno a přestali sklovatět, hnědnout a skomírat. www.superzoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 14:40 Žena patka [112] Re: Kolda
A to jsi kupoval do toho 16ti litrovýho akvária? hmm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 14:38 R Muž afc1886 [14695] Re: Kolda
Teda, že by jsi viděl rozdíl po jednom dni se mi moc nezdá. Můžeš dát odkaz na to CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 14:17 Kolda Re: Markusenka
Děkuji za odpověď, informace byly opravdu cenné. Zjistil jsem, že chybělo CO2 to tekuté nefungovalo, koupil jsem takovou trubici s membránou a 650ml lahví CO2 ve spreji je to jednoduché. A hned po prvním dni zlepšení. palec Zdravím mějte se

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2020 12:24 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anezka
Tak vzhledem k tomu jak to máš zarostlé tak bych řekl že nedostatek NO3 se nabízí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2020 12:18 Žena Anezka [1]
Fotka k příspěvku Dobry den, muzete mi prosim nekdo potvrdit, ze by rozpad listu babelky mohl byt zpusoben nedostatkem dusiku? Listy postupne zloutnou a pak se zcela jakoby rozpusti...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 16:14 Muž Markusenka [89] Re: Kolda
Ahoj.
Tato rostlina co tam zřejmě máte, Myriophyllum sp. Guyana (www.rataj-spk.cz/…), mi takto žloutla, když měla málo světla. U Vás nebude mít ani dostatek CO2, přeci jen není to stejné dávat plynné nebo kapalnou náhražku (někdo říká jed).
Zase filtraci měnit a upravovat nemusíte, obzvlášť, když bude po dvou měsících konečně zajetá. Zkusit by šlo spíše přihnojit hnojivem - dusíkem.
Ano, podrobná prezentace vždy něco prozradí a odhalí, založit jí je dobrá cesta ahoj
Z čeho je to dno?

Jinak lze přečíst: rybicky.net/forum/13195-zloutnuti-listu, surpanblog.cz/…,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 15:45 Kolda Re: Markusenka
Dobrý den, vidíte to mě ani nenapadlo jak tedy ubrat na filtrační náplni a nebo přidat látek? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 15:44 Kolda Re: afc1886
Akvárium je staré něco okolo 2 měsíců kromě mechu a anubiasů jsme dosazovali před 14 dny popředí a pozadí ty, které chřadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 15:28 R Muž afc1886 [14695] Re: Kolda
Jako první bych ti doporučil založit prezentaci akvária. Mě by teda i zajímalo, jak je to akvárium staré.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 14:59 Muž Markusenka [89] Re: Kolda
Ahoj, názor:
Nemají ty rostliny hlad? Potřebují i trochu toho dusíku, NO³. Myslím, že na 10 litrů vody máš poměrně výkonnou náplň filtrace pro odbourávání látek ve vodě, tedy i těch živin, takže rostlinám toho moc nezbude. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 13:41 Kolda – Rostlinky neprosperují - žluté, sklovatí, hnědé
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jsme začátečníci a máme Akvárium Aqua EasyTank16l. V něm Máme 1 rybku bettu a jednoho pancéřníka albína. Akvárium má 10l (pouze voda). Co týden 30%-50% vody vyměníme. Vodu vytápíme na 27,3-28°C. Používáme filtraci, sachem purigen a biofiltraci matrix. Voda je průzračná. Hnojíme přípravkem Rataj Bioflor, na řasu jsem použil 2x řasobijec antyglon od Rataje a každý den ráno půl hodiny před rozsvícením světla přidávám CO2 Vital od Rataje. Vše podle návodu. Svítíme (led 5,3W součástí setu) od 9h do 17h. Na testeru máme 0 Nitrate, 0,09 Nitrite, 8 Total hardness, 6 Carbonate hardness, 6,6 pH, Chlorine 0, 20 Carbon dioxide(jediná co je extrémní nadbytek). Rostlinky, které máme v akvárii sklovatí a blednou, hnědnou, nevíme čím to může být jsou zasazeny do Invital Japanese soil. Chtěli bychom pěkné prosperující akvárium. Kdybych něco zapomněl dejte mi, prosím, vědět. Děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 21:32 R Muž ctibum [6923] Re: Kubinec23
Zaregistruj se, založ a maximálně vyplň prezentaci. Světlo, voda, hnojení, údržba atd. Jinak ti nikdo nic moc neporadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 20:48 Kubinec23 – Hniju mi rastliny a neviem preco. Len 3 druhybsa drzia
Fotka k příspěvku Ak by mi vedel niekto poradit co robim zle tak by som mu bol velmi vdacny. Vzdy ked dam novu rastlinku tak vyzenie par listkov a potom uplne uhnije. Uz si neviem rady a to som skusil uz vsetko mozne.
Vopred dakujem za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2020 21:25 Jarden Sk Re: aceituna
Toto bude oriešok, to čo si napísal je nedostatočné. Aké sú parametre vstupnej vody/kde bývaš?/, aká údržba, hnojíš?, chce to viac info-práve som urobil redaktorom službičku.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2020 18:07 Žena aceituna [0] – Úhyn rostlin kvůli nálevnikům?
Po částečné výměně vody se mi v akváriu objevil typický zákal pro nálevníky hmm Rybí osazenstvo, včetně potěru, se s tím vypořádalo bez ztrát na životě. Ale rostliny začaly odumírat (zesklovatění a rozpad pletiv) - nejdřív Vallisneria, pak i Cryptocoryny, Microsorium bez známek poškození. Než se mi podařilo poškozené listy odebrat, většina rostlin šla do kytek, častecně zůstalo pár mladých listů Prosím, setkali jste se s něčím takovým, že rostliny pojdou po výměně vody /vlivem nálevníků? Jinak parametry vody jsou v optimu, akvárium 85l, starý jak Metuzalém, vyměněna byla 1/6 objemu. Díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:12 Muž hadravam [11] Re: Jarden Sk
Já o tom nepochybuji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2020 10:45 Jarden Sk Re: hadravam
Fotka k příspěvku Pozri čo dokážu stonkovky aj zo stopky listu púšťa korienky Hygrophila.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 10:40 Jarden Sk Re: hadravam
Samozrejme že nevytrhávať, odstrihni to nad zemou, vrcholky asi 10cm znovu zasaď, aj z odstrihnutej stonky ti vyženie nová rastlina to nevieš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 10:38 Muž hadravam [11] Re: Jarden Sk
jen se ptám jestli to vytrháváte i s kořínky a ono to obroste nebo ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 10:21 Jarden Sk Re: hadravam
To si už ze mě děláš pr..l,že? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 10:05 Muž hadravam [11] Re: Jarden Sk
Přesně to jsem si říkal taky hop A mám to ustřihnout třeba 5cm nad substrátem a vyrostou z toho nové rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 10:02 Jarden Sk Re: hadravam
Ty si nezmar 71-ka... :-) . Je to deficit draslíku, ale spred 10-20dní čo si nehnojil, nové listy sú ok, takže skráť rastliny, odrezky zasaď a zbytky zostrihni dolu aby vyhnali nové zdravé listy.Malo by to už byť ok, tie staré listy sa už nespravia-môžeš odstrániť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 09:11 Muž hadravam [11]
Fotka k příspěvku Ahoj. Co asi chybi této rostlince? Hnojím denně 2ml FEROX NPK COMPLET.
Je to nedostatek draslíku? Nové listy jsou OK.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 14:52 Jarden Sk Re: Son-Draken
S tým Profiplantom sa mýliš, keď si klikneš na stránku Profiplants a konkrétne hnojivo a na zelený "zobrazit celý popis", tak sa dočítaš podrobnosti a dávkovanie v tabulke. Jediné, čo tam nie je, že aj Plus N a Plus P obsahujú aj draslík. Takže si to poriadne prečítaj a ak máš predajňu blízko, tak sa spýtaj na jednoduchý rozbor kvapkovým testom, aspoň na NO3 a PO4 z vody ktorú si prinesieš z akva a budeš vedieť orientačne na čom si. Verím,že ti Mithofer vyjde ako zákazníkovi v ústrety a za drobný poplatok ti to otestuje.Ak budeš chcieť podrobný rozbor a viac info, tak to už bude musieť do už spomínaného laboratória.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 14:11 Muž Son-Draken [42] Re:
lacewings: moc hezky akva, k podobnému stavu bez CO2 bych se taky rad dopracoval...na ten invital jsem taky koukal, ale nakonec vyhrala cesta nejměnšího odporu s tím, že se mi nic nechtělo míchat... i tak ten complet za tuším 139,-Kč vydrží rok a pak aspoň bude nádobka na experimenty

Anthrax: no byl by to optimální stav, enderlelky se už zakulacujou, tak by mohlo být o pár hnojičů víc.. živočišnou tedy seženu mraženou, nic co žije mi v lednici neprojde, zkoušel jsem nítěnky na tajnáka, dva dny jsem je nezkontroloval a byla z toho rudá kaše...jo jak vám jednou utečou v lednici červy na ryby tak máte u manželky smůlu :-D

Jarden Sk: s fosforem raději počkám a zkusím to, když tak viz. anthrax přez krmení.... jediný co mě malinko na tom profiplans hnojivu štve, že nevím kolik čeho do vody liju, nikde neni uvedena koncetrace ani složení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2020 11:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarden Sk
INVITAL FEROX NPK COMPLETE,
přidávám pouze při údržbě, nebo nových rostlinách

- stačí číst, raději jsem to zvyraznil, tedy nikoliv v takových dávkách a levněji , než jak zde radite, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 11:07 Jarden Sk Re: lacewings
:) , si prečítaj po sebe čo si napísal, leješ tam to isté čo som radil akurát s iným názvom a ešte acriflavin naviac...Profiplants a ich laboratórium poznám a rozbor nie je až tak lacná záležitosť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2020 10:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarden Sk
- proč nulové, mám akvárium na stejné vodě, bez co2, svítím 12hod,ryby rozhodně citlivější,
- proč bych tam měl taky rvát vše co tu doporučujete, mě stačí Acriflavin a INVITAL FEROX NPK COMPLETE, přidávám pouze při údržbě, nebo nových rostlinách
- jednoduché, levné, efektivní, nenáročné i pro začátečníka, ověřené u několika akvaristů
- jinak ten majitel obchodu má i laboratoř, jednu z největších v ČR co se akvaristik týče, tedy značný nepoměr znalostí, asi tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 10:36 Jarden Sk Re: lacewings
Nebudem tu stebou bojovať a tvoje dva príspevky su nulitné.OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 10:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarden Sk
Jarden Sk napsal: okrem toho vy ste tu všetci velmi šetrní, .
- stačí mi na to dvě slova, reliabilita & validita ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 10:21 Jarden Sk Re: lacewings
Velmi dobre vieš, že tu nejde o vstupnú vodu, vo väčšine vodovodnej vody sú fosforečnany velmi nízko,skoro nulové,takže pridanie rýb je riešenie ako píše Anthrax uvidíme či to bude stačiť pri 11hod svietení, okrem toho vy ste tu všetci velmi šetrní, lenže mať trochu fosforu a dusíku v zálohe nie je na škodu, najmä ak robíte väčšie výmeny kvôli veľa org. odpadu a riase. Takže uvidíme časom ako to bude fungovať.
Okrem toho prebytok fosforu nie je spúšťač rias-to hovorím o 1-2mg/l vo vode v akváriu, ale dobrá prevencia proti sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2020 10:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Son-Draken
Fotka k příspěvku -taky jsem na stejné vodě ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2020 09:39 R Muž Anthrax [4786] Re: Son-Draken
No ale teď, nedávno, jsi tam ryby přidal. Já bych ti radil pravidelně krmit živočišnou stravou a nedostatek fosforu tě trápit nebude. Spíš bych s nějakým hnojením počkal. Uvidíš, co ti s akvem udělají rybičky. Podle mě se to srovná samo. Pokud ne, tak až pak bych řešil co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 09:12 Jarden Sk Re: Son-Draken
Nesrovná se to. Odkáž panu majiteli, že ak nestačí z ryb a krmení dusík, tak nebude ani fosfor,pretože ten ním navrhnuté hnojivá ani vst. voda neobsahujú!!!, takže musíš pridať aj P Plus.Alebo to čo som písal predtým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 08:41 Muž Son-Draken [42] Re: Jarden Sk
Dik za tip..prodejnu profiplans jsem zjistil, že mám kousek za barákem, tak jsem se tam stavil a podle foto mi pan majitel doporučil complet free 4ml týdně plus complet N 4ml denně (jsme na stejným vodovodu s vodou bez N) tak uvidíme jak se to srovná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 20:24 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
co mám privedené do rampy ktorá je natočená mierne k hladine ,aby sa hýbala-na noc co2 nevypínam ,ani nevzduchujem -hádam to problém nebude-ryby zatial bez problémov-dikes za rady ,uvidíme ako to pôjde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 20:16 Jarden Sk Re: Tomo
Nechaj to tak ako to je nepotrebuješ tam veľa živín, iba toho fosforu by som teda pridal, tým, že vyhodíš excel sa to upraví a ryby prežijú.Ak si nad 7 Ph vždy hrozí problém s amoniakom/preto aj tie úhyny/, preto treba čistiť,čistiť,čistiť- cez deň CO2 a v noci vzduchovať aby to vo filtri frčalo na 100 percent, ak máš v ňom aj vatu tak tu treba čistiť častejšie...S ph si starosti nerob, ak bude akva bez veľa odpadu, tak to pôjde aj s Ph vyšším ako 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 20:07 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
flourish 1 ml dávam -0,5 sob.+0,5 stredu
na bledo zelenú som sa zatial ani nedostal-pripadá mi že by som tam toho co2 musel dávať na 50 l moc-teraz mám 30b/min -väčšina rastlín ako tak bublinkuje-tak neviem či to mám zvyšovať-alebo nechať radšej tak-aj kvôli rybám-alebo skusiť ešte niečo prírodné na úpravu toho ph a tvrdosti napr.na báze rašeliny?
Ak zruším to ferro a excel-to ostatné nechám 2 krát do týždňa alebo je lepšie to rozhodiť na menšie dávky každý deň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 19:49 Jarden Sk Re: Tomo
Vyhodil by som ten Excel a tak isto Ferro. Vody vymieňaj trochu viac a hnoj len to ostatné a Flourish môže postupne hore na 1ml na týždeň a zvýš aj fosfor.Ph nejde dolu lebo máš tvrdú vodu, viac ako na zelenú s CO2 nechoď. Pri malej výmene vody sa Excel hromadí-to je zle aj pre baktérie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=301