Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:43 R Muž afc1886 [14685] Re: saint21
Ty ji nějak zkracuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:39 Muž saint21 [11]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj lidi muzete mi nekdo rici co se to deje stou giganteou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 17:29 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zotyo
Tak to mi nějak hlavu nebere. V každé normální nádrži když začnou rostliny stagnovat, řasy si medí a chrochtají. A v té tvé nádrži je to naopak. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 17:12 Muž zotyo [3] Re: vaaclav
No, je toho v podstate viac proti jak za, čo som z tých príspevkov pochopil. Ako mi začali rastlinky stangnovať, tak isto aj riasy. Je značný rozdiel, keď sa rastlinkám darilo- hafo rias, stagnujú rastlinky- málo rias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2016 08:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zotyo
rybicky.net/forum/18994 Tady si přečti příspěvek od Marcel.G :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 07:03 Muž zotyo [3] Re: vaaclav
Nevymenil, len mi ešte nedorazil set co2. Keď som daval burcak, raz to bublalo ako šialené a raz takmer vôbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.02.2016 23:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zotyo
Nezlob se ale jestli si vyměnil CO2 z lahve nebo burčáku za tu desinfekci (tekuté CO2) tak si abych to řekl a nějak abych tě neurazil prostě ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 21:34 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zotyo
CO2 není garancí že rostliny bezproblémově porostou pořád stejně. Také často dochází k tomu, že když se rostliny po aplikování CO2 rojedou, časem začnou stagnovat kvůli nedostatku makro a mikro prvků. To jim CO2 nedodá. Těžko takto z nedostatku informací dělat závěr. Ale i to je jedna z možností stagnace růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2016 21:27 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zotyo
na to nikdo neodpoví. Je spousty faktorů co to ovlivňují. Chce to trpělivost, študovat a pak to aplikovat. Na plno věcí si budeš muset přijít sám, protože každé aq je originál a rady jsou kolikrát obecně nepřenositelné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 20:38 Muž zotyo [3]
Ahojte, ako sa mi na začiatku chytili rastlinky, tak teraz stagnuju. Pekne rástli vkuse som mal nové listy na staurogyne a teraz vôbec. Čím to môže byť? Začal som pridávať tekuty uhlík , ale zas som odobral normálne co2. Môže to byť tým?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:11 Kulisek Re: kofejn
Mě Kryptošky nejdou, měl jsem červené a několikrát je postihla hniloba, až jsem s nima ztratil nervy a vyhodil jsem je. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:52 Muž kofejn [963] Re: Kulisek
Nechceš pár kryptošek? Daří se jim, odnožují :) . Ta valiserka(valiserky) prosperuje taky dobře, ale je z druhé strany anubiasu. Můžu udělat pokus kdo z koho.
Anubiasy jsou na kamenech, ale koření do dna a mezi nima ty kryptokoryny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:46 Kulisek Re: kofejn
Ahoj, je to možné že tak kryptoška vadí. Někde jsem četl, že prý kryptošky okolo svých kořenů hodně snižují PH. Když dáš prý vedle sebe Valiserku a Kryptokorýnu, tak Valiserka odejde, tak jestli to také nějak nevadí tomu Anubiasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:25 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Setkali jste se s alelopatii mezi anubiasem barteri glabra a kryptokorynou affinis či valiserií americana? Kryptošku mám přímo u anubiasu a od té doby co jsem ji (a valiserku) zasadil, tak mi anubias postupně chcípá. Jen nevím jestli je kryptoščka příčinou či to je jen korelace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 17:58 geri1 – hygrophila stricta
Fotka k příspěvku Dobrý den. Na této rostlince mi začali jakoby usychá konecky listu.nevite někdo čím by to mohlo být. .Alba mám 3 měsíce a záclo to až teď. 180, rybičky skalary a neonky. .světlo amazon day + speciál Plant To 35 W..pravidelně vyměňují a odkazují vodu.moc mě to mrzí. .tak krásně sla.děkuji mnohokrat
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2015 00:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Bobika
Závisí od toho, co přesně z těch údajů potřebuješ zjistit. S přímým měřením spotřeby dusíku rostlinami v zarybněné nádrži je to trošku ošemetná záležitost, protože NO3- nepřichází jen ze zdrojové vody, ale taky z nitrifikace filtrem a dnem. Podobně fosfor z krmiva pro ryby. Taky nevím, jak je na tom profisoil, který máš podle prezentace na dně, jak ten uvolňuje dusík a fosfor. Tedy jen na rozdíl NO3- hned po výměně a mezi výměnami bych se jako na faktor metabolizace dusíku a fosforu zcela nespoléhal. Taky za jistého vhodného pH rostliny dokážou využít dusík z amonia, které se taky někdy najde, pak se jejich spotřeba NO3- taky mění.

Předpokládejme, že jsou ty testy nakalibrované a že opravdu měří zhruba správně (co je, bohužel, příliš hrubé zjednodušení a prakticky se na to taky lze spolehnout jen orientačně). Jistě je dobré vědět, kolik NO3 a PO4 přidáš do nádrže pouhou výměnou vody. Proto je dobré znát tyhle údaje ze zdrojové vody. Když je porovnáš s hodnotami někde mezi výměnami vody a před výměnou, budeš vědět, jestli se Ti tam tyhle látky hromadí nebo jestli jejich pokles výměnami "nedoženeš" a jestli je potřeba ještě přihnojovat do vodního sloupce.

Jestli ty rostliny nevykazují jiné problémy než pomalý růst, zkusil bych je ještě nechat rozrůst. Nebo jemně přihnojit do vodního sloupce něčím komplexním, třeba poloviční dávkou PMDD a pár týdnů to sledovat, kterým směrem se to pohne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 20:08 Žena Bobika [1] Re: romant
ehm, jsem blbá.. když nemám výchozí hodnoty, jak můžu hodnotit. Tak teď se stydím. Ale stejně se na něco zeptám. Kdyje ideální měřit, aby mi to něco řeklo? Ověřit jaké hodnoty má vodovodní voda - má to smysl?? Pak oměřit bezprostředně po výměně a třeba po týdnu, dřív asi nemá cenu, nebyly by vidět , nebo - nemusely by být vidět rozdíly. Je to tak nebo jakou máte zkušenost? Všechno se to učím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 20:02 R Muž romant [27987] Re: Bobika
A jaký hodnoty byly bezprostředně před a po výměně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 19:57 Žena Bobika [1] – vstřebávání živin
Ahoj Prosím o názor, 25.12. jsem měnila vodu, dnes jsem naměřila hodnoty NO3 25mg/l, PO4 1mg/l. Na to, že je voda v AQ 5 dnů mi přijdou hodnoty docela vysoké, jak poznám, jestli rostliny správně vstřebávají nebo ne? Nijak extra nerostou, barva je až na blyxu pěkná (té zřejmě chybí mikro živ.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 18:27 Muž zotyo [3] Re: afc1886
To je môj plán, len ešte momentálne ich nemám. U nás nie je žiadny akva shop a cez net to bolo medzi sviatkami dosť zložité objednávať.
Limnophila sessiliflora tam určite dám, hneď ako bude možné ich zaobstarať
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2015 18:11 R Muž afc1886 [14685] Re: zotyo
Tak to nic,ale asi bych na tvém místě nasadil do zadní části rychlerostoucí rostlinky.Časem je můžeš odstranit,až si vše sedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 18:07 Muž zotyo [3] Re: afc1886
Zhruba 5-6 hodín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 17:58 R Muž afc1886 [14685] Re: zotyo
Jak dlouho svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 17:56 Muž zotyo [3] Re: afc1886
Jasné, len či som niečo nespravil zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 15:52 R Muž afc1886 [14685] Re: zotyo
je to nově založené akva,chce to trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 15:28 Muž zotyo [3] – riasy?
Fotka k příspěvku Zdravím, mám novozaložené akva, dnes som si všimol, že mám na rastlinkách niečo ako riasu.
Viete čo je to a od čoho to môže byť?
Rastlinky: staurogyne repens
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 21:51 Muž tonof [53] - Rostliny – Deformacia listov.
Po dosiahnutí väčšieho objemu rastlín sa začnú deformovať mladé listy na vrchole a rastliny začnú púšťať výhonky z boku. Akou látkou zvýšiť vápnik dostupný pre rastliny.Počet rastlín v akva dodnes: pogostemon erectus 32ks, hygrophila siamensis a guyanensis 18ks, alternanthera splendens 18ks som znížil o polovicu. Parametre akva viď prezentacia.Dnes som opäť prečítal Marcelové stránky o vode ale z chémie som slabý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2015 22:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jifi
Představa že musím nutně při používání CO2 používat hnojivo si myslím že neplatí pokud mám slabší světlo. Měl jsem to tak pár let a docela to fungovalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 22:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: japman
Měl by jsi si aktualizovat prezentaci. Pak se dá poradit lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2015 19:09 Muž Jifi [675] Re: japman
Proč dáváš CO2, když nehnojíš?
Kolik máš světla?
CO2 dávej, pokud budeš mít taky DOST živin a dost světla. Jinak CO2 nedávej.
Co ti říká drop checker? Chybí ti CO2?
Na tvůj objem a na tvoji osádku a bez hnojení si nemyslím, že přidáváním CO2 něčemu můžeš pomoct.
Tento článek je dobrý, doporučuju ho přečíst:
www.horacovoakvarium.cz/…
Laicky se dá říct, že CO2 je taky živina.
Pokud dáváš jen CO2 a nehnojíš a máš malou živočišnou osádku, pak budou mít rostliny možná málo dusíku vzhledem k tomu, kolik CO2 tam narveš. Možná bude ve tvém případě dusík limitujícím faktorem. Ale to je jen můj dohad. Taky můžou chybět mikroprvky, pokud nehnojíš vůbec.
Já bych prvně zkusil přidávat hnojivo a sledoval bych, jak na to reagují rostliny. A sledoval bych drop checker, jestli je vůbec potřeba tam valit CO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.12.2015 14:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: japman
Zaměř se na rostliny co ti rostou, zkoušej další a těm co to nejde tak ty dej pryč. Všechno co zasadíš ti nemusí růst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 13:38 Muž japman [0] - Raci, krabi, krevetky – chyba draslik?
Fotka k příspěvku ahoj.mam 100l akva 1 rok.vsetko viac menej funguje,ale tato rastlinka je biedna...pomoze pmdd?nehnojim vobec, cca 12 malych rybiek -kardinalky,krevetky,slimaky.co2 burcak 4.den.dakujem za idpovede.pisem z mobilu,preto strucne a s preklepmi...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 17:17 Žena drvi [2894] Re: zervan
Jeste jsem zmerila gH 9, kH 5 , kapkove testy od Sery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 16:59 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky. – Kroucení a rozpad listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. I já mám problém s kroucením a rozpadem listů. Zatím pozoruji jen u jedné rostliny. Čím by to prosím mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 16:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: drvi
Na Mg je test, ale je drahý a ťažko dostupný. Obvykle ho netreba, dá sa odhadnúť z tvrdosti a zloženia vody (tvrdosť je daná obsahom Ca a Mg). Nedostatok Mg by s amal prejavovať na starých listoch, nie mladých a celkovo to vyzerá inak. Test na Mn asi nie je, je však súčasťou mikroprvkov a nedostato Mn by azda mohol hroziť len ak by sa hnojilo iba železom bez mangánu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 15:38 Žena drvi [2894]
Jj, dik ze jste mi moji domnenku potvrdili :) obavala jsem se, jestli tam je dostatek Mg a Mn, ale nevim jestli na to existuji testy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 14:19 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: drvi
Taky bych řekl na nedostatek železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2015 13:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: drvi
Podľa mňa je to nedostatok železa. Čo sa červenania týka - niektoré rastliny pri dostatku svetla červenajú, vrátane Echinodorov - ja mám takto Kleine Bär a Ozelot, oba majú nové listy vždy krásne tmavo červené, potom postupne cez hnedú prejdú do zelenej. A vrcholky stonkoviek podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 11:48 Žena drvi [2894]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtela jsem se zeptat, jestli pricinou neprospivani rostlin v posledni dobe muze byt nedostatek Fe. NO3 je kolem 20 mg/l, PO4 0,1 mg/l, CO2 dodavam z bomby, regulovano pH metrem, pH stabilne kolem 6,9 . Test na zelezo bohuzel nemam.
Doslo k zesvetlani novych listu, postupne se nektere az barvi do ruzova. Listy Echinodoru maji zelenou zilnatinu, ted se na nich jeste zacaly delat hnede skvrny. Vetsina indicii ukazuje na nedostatek zeleza, ale to cervenani...? 25 mg/l prece neni nedostatek dusiku ne
Diky za radu zkusenejsim :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 20:32 Muž kofejn [963] Re: zervan
Draslík momentálně přes síran nepřidávám, hnojím jen KNO3 a KH2PO4 a Tenso koktejlem v namíchané v koncetracích odsud: www.rostlinna-akvaria.cz/… a krmím ob denmraženým krmením (někde jsem se dočetl, že obsahuje víc draslíku než sušené) . Hnojím většinou ob den-dva po 8ml, při výměně dávám dvojnásobek.
Ty dírky se asi dělají po řase, co vypadá jako GSA. Zmizí puntík, objeví se dírka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2015 19:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: kofejn
Ojha, máte dosť zvláštnu vodu - je tam len 0,8 mg/l Mg! Odporúčaná hodnota býva cca 5-10 mg/l. Ca tam tiež nie je veľa (9 mg/l), mal by ho byť zhruba 3-násobok Mg. Dá sa teda predpokladať, že voda je príliš mäkká, podľa parametrov by sa mal doplniť Mg, jeho nedostato by mal spôsobovať žltnutie starých listov. Nedostatok Ca zase rolovanie, deformovanie a odumieranie mladých listov hmm

Podľa dier a poslednej fotke to zase vyzerá na draslík, tak ja neviem :) Koľko K2SO4 sa pridáva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 19:17 Muž kofejn [963] Re: zervan
Fotka k příspěvku Vodu tam leju pořád stejnou (poslední test www.obecsudejov.cz/… ), v akvárku podle sera kapek má ph 6.5, na alkalitu testy nemám. Žloutnou nové i staré listy. Mám i dírky na ludwigii a hnědovce, ale ztrátu dorovnávají přírůstky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 19:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: kofejn
Aká je tvrdosť vody? V záznamoch je stav z roku 2012. Tipoval by som to na vápnik - bóru by mohol byť nedostatok jedine tak v zvlášť tvrdej vode, ak sa hnojí mikroprvkami (inak by mali stačiť). Z fotiek však akosi zle vidím, je tam čosi žltnúce - to sú nové alebo staré listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 18:50 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám docela problém s anubiasem, kterému se kroutí mladé listí a vůbec vypadá docela blbě. A to byl pěkný fešák rybicky.net/fotogalerie.php… . Mate mě, že se to projevuje na pomalu rostoucí kytce, přitom druhý anubias roste dobře.
Myslel jsem, že by to mohl být nedostatek vápníku (i šneci měli špatné ulity), tak ho přidávám pomocí prázdných ulit. Další variantou bylo moc světla, tak asi od března přistiňuju valiserií a růžkatcem. Taky bez výsledku. Co by mohlo chybět? Bór?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 14:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
V hodně měkké vodě rostliny moc narostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 14:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
Vlastne hej, aj tak som zvykol staré listy odstrihávať a nakoniec som aj tak musel veľkú väčšinu celého Echinodoru rozdať :) Ale prv to nerobil, navyše sa niečo podobné objavuje aj na malých 'Ozelot', i keď tam je to ťažšie badať, keďže listy sú samy o sebe tigrované. Už som však zvýšil tvrdosť vody, tak uvidím, či to prestane robiť a ak áno, napíšem sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 13:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Kdyby se ti něco dělo z novými listy ale ze starými to bych asi neřešil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 12:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav (OT)
Sinicu tu riešiť nechcem, to je kapitola sama o sebe. Stručne - dlhší čas som veľmi zanedbal starostlivosť o akvárium (žiadna údržba, žiadne hnojenie). Áno, za to si môžem sám. Pozitívne je, že sinica je už na ústupe. Skôr ma zaujíma, či mám naozaj nedostatok horčíka.

Tých 10,5 mg/l NO3, čo mám v prezentácii, je spočítané množstvo dusičnanov, ktoré do akvária prilievam za týždeň, samozrejme nie obsah vo vode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 12:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Ty takový experimentátor který má všechno spočítané na tisíciny máš sinici a nedostatek něčeho. Jak měříš NO3 údaj 10,5 mg/l jsi změřil jak. Já ti řeknu co se ti stalo, udržet 10mg/l NO3 je problém a byl jsi za to náležitě potrestán (sinice) jeho zvýšením většinou nic nedosáhneš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 11:31 Muž zervan [1123] - Rostliny – hnedé škvrny na Echinodore
Fotka k příspěvku Na starých listoch Echinodoru sa objavujú najskôr žlté, potom hnedé škvrny. Ide o nedostatok horčíka? Teraz som držal tvrdosť (i alkalitu) nižšie, lebo bojujem so sinicou a vraj to môže pomôcť... Stav živín v posledných týždňoch: 40 mg/l NO3 (dočasne som mal úmyselne zvýšené), 0,6 mg/l PO4, 0,2 mg/l Fe, 5°dGH, 3°dKH, pH 6,6
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=2551