Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 181 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 11:45 jd – Rostlinkám se nedaří
Hezký den, mám docela čerstvě založené akva. Po přečtení rad na tomto serveru i na dalších, jsem došel k závěru, že bude lepí zpočátku nehnojit. Nicméně po několika dnech mi začínají rostlinky chřadnout viz. foto. Může mi někdo prosím poradit, jestli mám začít hnojit nebo ne popř. čím? Vzhledem k tomu, že jsou svátky, tak asi ani nic nekoupím, nicméně mám Bioflor od Rataje. Mám jej použít? Díky za rady. jd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 13:16 Pigi
Fotka k příspěvku takhle zase vypada Limnobium laevigatum v mém AQ. Ale ancakama to nebude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 12:14 Sidonius – Re: bigV
Podívejte se na téma "Světlo a řasy"...
www.akvarko.cz/…
Myslím, že není co dodávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 12:05 Muž DrSova [28] - Rostliny
re chrostik: potlesk smich smich

re sid: Vse co ma tuzsi listy tak roste paradne,cryptocoryne vsechny,echinodory jak urvane z retezu.Bahenni rostliny mi jdou,cokoliv jemnejsiho chcipa do tydne ci dvou....Vim ze tlaci t na silu asi nema smysl,ale clovek se furt snazi o neco co nemuze mit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 00:02 Chrostík
Fotka k příspěvku Tyto dírky mi udělala levatka...byla přichycena při činu a hned dostala K.O, i když ujížděla co to dalo ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 22:54 Sidonius – Re: bigV
Jestliže většina rostlin vám v daných podmínkách roste dobře, zvažte, jestli je kvůli jediné potřeba experimentovat a případně si rozhodit fungující systém. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 20:20 Muž DrSova [28] - Rostliny
sad sad sad Kdyz já ji tak rád. Dostal sem limnophilu a po 2 dnech vykazuje stejne priznaky jako hygra.Me ty jemnolisty nejsou proste přány sad Dekuji za vše palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 20:07 Usine – Re: AkvaAmater
Podívej se občas na datum :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 19:52 AkvaAmater – Re: KejPi
mrkni sem www.sweb.cz/… - myslim ze slecna vi o cem pise a kdyz ne tak je to hezky napsane ;))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 16:43 Sidonius – Re: bigV
Vyhoďte hygrofilu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 09:29 Muž DrSova [28] - Rostliny
Vse krom hygrophily se dalo do poradku. Tato mrcha zhazuje veskere listy-mlade i stare.Dirky,pruhledne listy,žloutnou,mlade se i trochu krouti.Nemam ted fotak,ale je to sila.Mam dal davat PMDD?Daval sem 5ml ted davkuju polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:48 Muž Kolco [57]
Ty,Jacku,já jsem to v první chvíli pochopil, že máš problémy se SROSTLÝMA tetrama.Siamská dvojčata se občas vyskytují u živorodek.Několik jsem jich viděl. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:41 Muž juro127 [6]
ja covam tetry zlate a tiez mi obhrizali rastliny zacal som ich covat aj rastlinnym krmivom a obcas (v lete) aj salat a proste musis si kupovat rastlinky ktore maju tvrdsie listy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:25 Muž poltergeist [3]
taky je mám a žerou mi nový lístky anubiasu sad což je velká škoda, ale na cabombu mi ani nešáhly... zkus jim tam hodit spařenej salát a dívej se co udělaj. mně ho trhaj na kousky a pak nežerou kytky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:18 Frigo112
rastliny su lepsie palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2007 16:47 Muž Pet [56]
Rada je velmi jednoduchá. Rozhodni se mezi tetrami a jemnolistými rostlinkami. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 16:42 jackduben – mám problemi srostlynami tetry mi je žerou
mám problem moje tetry kosočtverečkové mi jedí cabomby a jine rostlyny co stim prosím poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 18:46 Sidonius – Re: bigV
Už jsem klidnější. :)
...ale vypada to ze jil u korenu hygrophily neskodi spise naopak. Muj dnesni dotaz sem myslel jako dalsi mozna opatreni...
Jíl ke kořenům by neměl nic pokazit, snad může mít vliv jen na nižší čerpání živin z vodního sloupce(?). Pokud budete používat hnojivo skutečně jako "kapkové", a dodržíte-li zásady pravidelné obměny části vody, nemělo by hrozit náhlé předávkování.
Další možná opatření bych zvažoval až po čase - až bude zjevné, co přinesla ta stávající. :-)
Hlavně, aby vám mé dohady byly aspoň trochu k užitku, BigV... hmm ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 18:11 Muž DrSova [28] - Rostliny
Tak on je to spis pokus o holandana...... prejmenuju to na prales.Nechtel sem vyhazovat ryby ktere mam uz nekolik let kvuli pohnutí mysli :) Osadka je pro holand nevhodna,souhlasim absolutne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2007 17:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Sidonius
ancistrusi mají do mých nádrží už hodně dlouho vstup zakázán
Taky si myslím, že s "holanďanem" to není optimální spojení...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:48 Muž DrSova [28] - Rostliny – re sid
Upadavaji jen ty napadene(poskozene).Nove listy jsou krasne vybarvene,avsak jeste se objevuji dirky.Ne tak masivne jako predtim ale presto.Na echinodoru vyrazi novy listek a zatim vypada v poradku.PMDD je bez dusicnanu jak jste mi navrhoval,jde o PMDD bez KNO3 s plantex +B,kvuli vyssimu pH jsem pridal 1g DTPA FE.KNO3 nahrazeno K2SO4 .Problemtiku PMDD jsem poctive nastudoval.Je mi jasne ze zmeny neprobihaji hned v hodine a necekam zadne zazraky.S tou aplikaci vice opatreni mate pravdu....no jo clovek se chybami uci...ale vypada to ze jil u korenu hygrophily neskodi spise naopak. Muj dnesni dotaz sem myslel jako dalsi mozna opatreni ktere bych mel vzit do uvahy, ceho se vyvarovat atd...
dekuji za dosud Vámi udelene rady a velmi si jich vazim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2007 17:41 Sidonius – Re: PaDa
A ancíci také programově a s chutí likvidují listy hygrophil, pěkně odspodu jako je to u vás.
Vím, že se opakuji, ale nedá mi to - ancistrusi mají do mých nádrží už hodně dlouho vstup zakázán.
Ovšem co se týče hygrofil, tam bych ancistrusy nepodezříval. To, co vidím na fotkách s těmito kytkami, mě vedlo k tomu, co jsem napsal - poruchy ve výživě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:30 Sidonius – Re: bigV
BigV: spodek (asi polovina rostliny) opadava a dirky na listech jsou furt. Vcera prvni davka PMDD (hned jak prislo) Mate jeste dalsi napad co dal? Ostatni kyti semtam i bublaji
Dírky se objevují na dalších listech? Nebo opadávají ty, co byly už dříve poškozené?
Psal jsem vám, že rostliny nedokážou dříve poškozené listy vyspravit, ale že cílem je zastavit tento proces u dalších listů.
A taky jsem si plácal játra o chloróze, kterou, (alespoň se domnívám!), vidím na listech hygrofily....
A taky jsem zdůraznil, že náprava je proces, který se může táhnout i týdny...
Tak nečekejte zázrak po pár hodinách po přijetí nějakého opatření. A když něco zkoušíte, nedělejte více kroků najednou - pak nevíte, které opatření mělo jaký efekt.
Taky mi nesedí, že aplikujete PMDD jako celek. Snažil jsem se vám vysvětlit, že by podle mne bylo vhodné nejprve nějakou dobu zkusil přidávat draslík, (a v jaké podobě), a případně mikroprvky...
(Vždyť jste napsal m.j., že máte v akva docela dost dusičnanů; tak proč přidávat další?!)
Ale je to vaše akva - dělejte, jak uznáte za vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 16:24 Muž DrSova [28] - Rostliny
Neco maji na svedomi (zrejme) i ancici. Ale u Hygrophilly ty listy sklovati,jsou pruhledne a svevolne opadavaji tzv.chloroza. U toho echinodoru si nejsem v mem pripade jisty jestli nejde o prelistovani z emrznich na sub listy.Uz sem nasadil PMDD,uvidime co to udela. Kazdopadne ste mi nasadili brouka do hlavy ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 16:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: vaclav
Ahoj Václave.
Zkusím to, ale já těm potvorám stejně nevěřím ;-) Krmím je vším možným a stejně, pak jsem na pár dní pryč nebo jednou nestíhám a postaraj se sami :)
Takže to tak beru, že prostě čas od času nějaký ten list padne... Nejsem zase takový rostlinkář jako ty, abych kvůli ohlodanému echinodoru nespal :-P
Teď se ancistrusi třou v prasklině kořenu a to je taky fajn pohled ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 15:59 Usine – Re: PaDa
Špenátový protlak a rybí maso a máš klid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 15:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – ještě jedna
Fotka k příspěvku A ještě list jiného echinodoru. Zvláštní je, že se vždycky zaměří na jeden list a ten postupně likvidují a ostatní listy nechávají být...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 15:22 rolandmynar
Fotka k příspěvku Mě zase takové dírky vyzobly mečovky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 15:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – fotka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 15:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: bigV
No, ohledně hnojení a různých prvků tomu moc do hloubky nerozumím, ale ty díry v echinodorech vypadají úplně jako ty v mém e., které jsou od ancistruse. A ancíci také programově a s chutí likvidují listy hygrophil, pěkně odspodu jako je to u vás. Tak co třeba tahle příčina? Páreček tam máte... Do holanďana to nejsou úplně ty pravé ryby, něco někde sežerou vždycky, i když je člověk neustále přikrmuje salátem apod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 15:00 Muž DrSova [28] - Rostliny
re Sid:Pred 12dny sem k hygrophilam nacpal troochu jilu.Horni cast rostliny(temer u hladiny) je v pohode a dokonce listy i cervenaji,spodek (asi polovina rostliny)opadava a dirky na listech jsou furt.Vcera prvni davka PMDD(hned jak prislo:)) Mate jeste dalsi napad co dal?Ostatni kyti semtam i bublaji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 14:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: matisek161
mám pro tebe špatnou zprávu, dělat to nemá.. teda jen ty fakt starý listy, což na fotce nebyly. ale mě to dělá taky :-( ale jestli chceš radu, někde tu hledej. myslím, že jsem to tu na fórech rozebírat viděl. hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:55 matisek161 – Re: vaclav
takze to tak ma teda byt ?? ...dakujem velmi pekne !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:50 Usine
Microsorum pteropus Hnědovka křídlatá u starších listů se to stává. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:22 matisek161 – Re: matisek161
Fotka k příspěvku tak takto to teraz s nou vyzera ....bola uplne ina ..... zatial dakujem !!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:02 matisek161 – Re: vaclav
postaram sa hned ako to bude mozne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 17:42 Usine
Fotka by nebyla? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:25 matisek161 – cierna rastlinka
caute vsetci ahoj potreboval by som od vas malu pomoc :-( kedze som akvarista amater co ma iba 3 rybky X-) ale to nieje podstatne ...podstatne je ze mam rastlinku ktorej bohuzial neviem meno. rastlinka mi zacala cernat na listoch :-( cim to je ?? poradte mi prosim ..dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:41 Sidonius – Re: bigV
Jak jsem napsal - zkusil bych opatrně draslík. A protože NO3 máte víc než dost, tak ve formě K2SO4. Já si tento roztok připravuji rozpuštěním 5g hnojiva ve 200ml vody; pak mám v 1 ml roztoku cca 11mg K a cca 14mg SO4. A hnojím po kapkách.
Ale tato čísla nejsou dogma - můžete rozpustit třeba 2g ve 100ml vody. Zjistit, kolik živin je obsaženo v 1ml roztoku, není složité.
Za důležitější než uvedené propočty považuji aplikaci hnojiva. Tady vám neporadím, řídím se spíš citem. Hrubou orientaci získáte ze stránek prodejců PMDD a z řady příspěvků na různých fórech. Je však třeba si uvědomit, že autoři formule (Conlin a Sears) vycházeli z konkrétních podmínek v konrétních akváriích. Nebylo to ale vaše akva, které takto otestovali...
Pokud se tedy rozhodnete experimentovat, používejte raději menší pravidelné dávky a nějakou dobu vydržte - přestože absorpce draslíku je docela rychlá záležitost, a tento je v rostlině pohyblivý, rostlina poškozené listy nevyspraví... Budete muset počkat, zda se poškození přestane projevovat na dalších listech.
To železo (Tenso Cocktail) bych asi též risknul a opatrně bych ho trochu!!! přidával. (Příprava roztoku podobně jako u K2SO4, ale T.C. uchovávejte v lednici.)
A Mn od Rataje v tomto případě dál neaplikujte.
Za pár týdnů by se mohlo ukázat, jestli to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 16:33 Muž DrSova [28] - Rostliny – re:Sidonius
dekuji za rady,budu se jimi řídit palec palec .Dnes sem udelal test na NO3. Koncetrace 30-40mg/l-presne fakt newim(test od rataje). Fosfor test bude pristi tyden.Dukladne sem si procetl problematiku PMDD-jedine co mi neni jasne tak jsou koncetrace. Kolik gramu se muze(musi) rozpustit. Info mam ze stranek: akva.mrp-cz.com Pokud znate jeste nejake jine,mohl byste poslat odkaz? Budu muset rychle jednat, cryptocoryny zacinaji uhnivat celkem rychle+ 2-4 nove dirky na liste sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 17:15 Muž Lisak [3] – Re:
Něco podobného mi začaly dělat také anubiasy, začaly žloutnout a tvořit se díry na listech a také začaly jakoby rezavět. Svítím 12 hodin: voda má 6,8 ph a 3 dKH ,odkaluji jednou za 3 týdny třetinu vody. Poradí někdo co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 15:27 Sidonius – Re: bigV
Z hnojiv používám jednotlivé složky PMDD. Jako zdroj Fe a dalších stopových prvků - Tenso Cocktail; o zdroji K jsem se zmínil. Až testnete vodu, můžete se posunout dál. Testy kupte od AQUARu. (www.aquar.cz)
Bublifuk není třeba, druhý filtr utlumte tak, aby moc nehonil vodu. (Kdyby šly rybky k hladině, /neměly by jít/, můžete se vrátit k intenzívnější filtraci).
Egerii saďte "zeleným nahoru". (Některé máte zasazeny růstovými vrcholy do substrátu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 15:09 Muž DrSova [28] - Rostliny – re:Sidonius
Výměna vody každý týden+odsávání detritu+doplneni odparene vody=> 20 až 30 l nove vody do toho kazdy tyden naleju.Vzduchuju filtrem(takovy ten bublifuk s molitanem) + vnitrni filtr motorovy prutok max 700 l/h bez vzduchovani, jo a bublam Co2.testy na dusičnany a fosfor nemam.No brzo budou vanoce tak si dam darek uz ted...a koupim a zmerim:-D Mohl byste mi doporučit nejake hnojivo? PMDD,Rataj,Diana??? Mam z chemie celkem strach, nikdy sem ji nejak zvlast nepotreboval.Je fakt ze sem nikdy nemel tak huste zarostle akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2007 14:39 Sidonius – Re: bigV
Ty tečky na hygrophile jsou jen u starších listu-jako kdyby je nemohla utahnout.
To je hodně pravděpodobné.
I když Fe naměříte, nemusí to nutně znamenat, že je rostlinám k dispozici. Ty hygrofily to docela signalizují. Mohlo by jít o indukovanou chlorózu...
PO4 byste změřit nemohl? (Máte test?)
Na ty dírky v hygrofilách bych zkusil opatrně draslík. Podle koncentrace NO3 buď v podobě KNO3 nebo K2SO4.
A to železo bych asi též risknul a trochu!!! bych ho přidával - pár kapek denně ve formě chelátu. Za 2-3 týdny by se mohlo ukázat, jestli to pomohlo.
Jinak údržba jako dosud. (Neodpověděl jste mi, jak provádíte výměnu vody!)
Přivzdušňujete vodu filtrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 14:28 Muž DrSova [28] - Rostliny – re Sidonius
pH v akvariu je 7,1 tvrdost uhličitanová 16°dKH,používám teď vodovodní vodu.Studniční jen v létě-Uhl.tvrdost 20°dKH i víc.Ted sem delal test na Fe, něco tam je ale nicmoc O,3mg/l. Ty tečky na hygrophile jsou jen u starších listu-jako kdyby je nemohla utahnout.Anubias sem rozstrihnul-takze uz mam dva oba se ujali.Listy na okrajich žloutnou a ke konci uplne uhnije mezi žilkama a upadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 14:11 Petr1
Cca před týdnem jsem si všiml, že se mi na listech anubiasu začaly dělat ty samé skrvnky. Nový, světle zelený list a na něm se začínaly objevovat světlejší tečky rozrůstající se do flíčků (1-2 mm v průměru). Čumím tam každý den, takže jsem si všiml hned a řešil den po tom, co to začalo být znatelné. Koupil jsem test na železo a v akva byla nula. Nalil jsem tam podle návodu hnojivo od Sery. Teď, tři dny po akci, nažloutlé flíčky zmizely a listy jsou zase v pohodě jednolitě světle zelené. Neříkám, že je to železem, ale v každém případě pomohlo přiměřené pohnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 13:59 Sidonius – Re: bigV
Hodně jste mi pomohl... Na rostlinkách je evidentní, že nejsou čerstvě z pěstírny - proto ta otázka. Napíšete-li do prezentace Založení akvária: 16. 11. 2007, docela to mate.
Ještě mi dešifrujte tohle: Voda: vodovodní pH stabilně na 7,0, tvrdost 16°dKH studniční-karbonová hodně přes 20°dKH celkovou newim Jde o tvrdost nebo alkalitu? A jde o dva různé zdroje vody? Vodovod a studnu? A který zdroj používáte? Jak často měníte a kolik vody?
Tu hygrofilu máte delší dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 13:48 Muž DrSova [28] - Rostliny
akvarium je zalozeno mnohem déle.Pred tremi tydny sem to teprve dal na net.Jede uz tak rok dva...Kytky-rataj,akva-daho,ruzny zdroje.Nektery kyti jsou tam ty 3tydny, nekter dlouho ze si to uz ani nepamatuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 13:44 Sidonius – Re: bigV
Akvárium máte založeno tři týdny. Rostlinky máte odkud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 11:53 Muž DrSova [28] - Rostliny
No bud nedostatek anebo naopak prebytek nejakeho prvku.To mi je jasne. Páč šneky mi už tady vyvratili. tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [181] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=9001