Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 15:46 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Magic
Tak to nevím. Nic takového jsem nepsal. Fosforečnany bohužel nemám jak změřit.
Zkusím někde sehnat to KH2PO4 a uvidím teda.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 09:07 Muž Magic [879] - RostlinyRe: kmara
Ešte pred chvíľou som videl príspevok, že máš fosforečnany na nule, kde zmizol? :-O

V každom prípade, ak je to tak, najprv by som začal opatrne KH2PO4. Tým pridáš i fosfor i draslík. To Profito fosfor neobsahuje.
Pokiaľ by tie listy i potom ostali také bledé s viditeľnými zelenými žilkami uprostred, pridal by som i horčík.

Edit. Dávku profito by som zatiaľ nezvyšoval, imho tam nemáš takú džungľu, aby bola odporúčaná dávka málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 18:28 R Muž romant [27987] Re: BuldozerGT86
Vydal jsi se cestou kdy se s tímto druhem řas budeš setkávat velmi často, což není nic proti ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 17:57 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: romant
Děkuji ti za tip.

Našel jsem tohle.

Hnědá řasa

Název: Hnědá řasa, rozsivka

Obtížnost odstranění: Velmi snadná - lze setřít prsty nebo odstranit např. přípravkem ........ (nechci tu dělat reklamu)

Pravděpodobná příčina: Čpavek po založení akvária a nadbytek křemičitanů ve vodě.

Charakteristika: Hnědé mapy na rostlinnách a substrátu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2018 15:16 R Muž romant [27987] Re: BuldozerGT86
Rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 14:54 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Anubias
Prosim o radu... Akva mam nove zalozene. Jedna se o listy Anubiase. Dnes jsem menil 1/3 vody. V prezentaci mam fotku listu. Dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 21:46 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Magic
To nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 18:42 Muž Magic [879] - RostlinyRe: kmara
To by mohlo byť dosť.

Čo fosfor, PO4 test nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 17:56 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Magic
Dávám teď 2x týdne 10ml Profito. Co teda přidat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2018 17:46 Muž Driv3r [236] Re: Dzumigar
Dzumigar napsal: No, to ma nenapdlo Slimáky sa mi a v akváriu neudržía. Akara ich zje.

Když se ti tam tak krásně množí odsip jich tam 3/4 a zbytek si nech na další množení.tolik jich nesežere.a budeš mít dost na čištění listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 17:25 Muž Dzumigar [20]
No, to ma nenapadlo, že to môže byť tým, aby obžarali riasu z anubiasu. Slimáky sa mi a v akváriu neudržía. Akara ich zje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 17:11 Muž Kubaa [718] Re: Driv3r
To je možný, když koukám na tu fotku smich

Sem myslel, že porodničku používá jako porodničku a ne jako akvárium v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.01.2018 17:10 Muž Driv3r [236] Re: Kubaa
Já bych řek že ty zivule,a mraky těch okruzaku . dělají to co nedělají ty ramirezky. :-)
Sám od sebe se anubias nevycisti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 17:09 Muž Kubaa [718] Re: Dzumigar
To musíš vědět ty, na kterém stanovišti je jaké světlo. Je to ale podezřelý faktor, protože je na různých místech ruzný, zatímco voda je pořád stejná, pokud je to klasická děrovaná porodnička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 17:08 Muž Dzumigar [20] Re: Kubaa
Myslíš tým menšiu intenzitu svetla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 17:05 Muž Kubaa [718] Re: Dzumigar
Voda je stejná, takže asi světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 16:59 Muž Dzumigar [20] – Porovnanie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak, dámi a pani skúste mi poradiť kde robím chybu.
Vytiahol som anubias z pôrodnicky a ten je nádherný ukážkový.
Vložil som do pôrodnicky zariaseny anubias, ktorý sa do dvoch týždňov tiež vyčisti.
Porodnicka je umiestnená v akváriu. Otázka:
Prečo mi rastliny nechcú tak pekne rast v akváriu a len v pôrodnicke? Teraz som sa pustil cestou zmekcovania vody.
Pripajam foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 16:52 Muž Magic [879] - RostlinyRe: kmara
Tá dávka v hnojení v prezentácii sedí? Čiže cca polovica odporúčanej dávky?

Edit. Vidím tam i deficit chlorofylu, tipol by som i horčík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 16:33 Muž larix [1420] Re: kmara
Najprv by som skúsil draslík.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 14:48 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, co chybí těmto rostlinám, když mají na sobě malé dírky? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2018 13:52 Muž Driv3r [236] Re: Driv3r
Asi sem si odpověděl sám :-) ale netuším správnou odpověď. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2018 21:54 Muž mk79 [15] Re: vaaclav
Dnes som navštívil tetušky vo výskumnom ústave rastlinnej výroby. Vysychanie pri vlhkosti 95% vylučujú. Podľa svetla v akváriu a vzhľadu listov rastlín ide jednoznačne o nedostatok živín. Mám skúsiť aplikáciu hnojiva pmdd na listy. Tak testujem striekať časť rastlín a uvidím ako to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 17:09 Muž Driv3r [236]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poslední dobou se mi dělá tahle řasa jestli to je řasa, netuším proč že je na anubiasech u hladiny se nedivím moc světla.
Tvoří se i na rychleji rostoucích kriptach echinacich atd.sae se toho nedotknou když sem přidal zarostlí kámen zelenou řasou i tyhle velký ho očistili.
Ještě mě spadá biogenní odvápnění.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 08:36 Muž mk79 [15] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku vaaclav napsal: Rostliny byly v živném roztoku a ty jsi je zasadil do inertního substrátu a na ten výživný ani na živiny z vody nedosáhnou. Asi bych ale počkal ono ti asi nic jiného nezbude. :-)

Presne to si myslím, preto som rozmýšľal nad možnosťou rosiť to vodou so správnou koncentráciou hnojiva. Ale na fórach som sa nikde o takejto možnosti nedočítal, len okrajovo. Po priamej otázke takéto hnojenie vylučujú kvôli možnému spáleniu. Každý rieši hnojenie v substráte, alebo radí ako Vy, trpezlivosť, kým korene prerastú k výžive. Suchý štart robí množstvo ľudí, prečítal som si o tom dosť a snažím sa to robiť rovnako podľa odporúčaní. To je vrstva vody, rosenie, teplota, svietenie, vetranie... Ale chápem, že pre amatéra, ktorý nevie aké správanie od rastlín očakávať, je každá zmena vzhľadu veľkou neznámou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.01.2018 08:21 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mk79
Rostliny byly v živném roztoku a ty jsi je zasadil do inertního substrátu a na ten výživný ani na živiny z vody nedosáhnou. Asi bych ale počkal ono ti asi nic jiného nezbude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 01:00 Maq Re: mk79
Měl bych strach z houbových chorob. Zahradníci mají pro takové případy spousty přípravků, ale ty by asi působily toxicky na ryby. Těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 00:40 Muž mk79 [15] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku chápem a nejaká rada pre ťažkého amatéra? Vlhkosť skoro 95% a usychajú, nejak tomu nerozumiem. Napustiť teraz nádrž, tak mi polovica rastlín vypláve. Rastlinu HYDROCOTYLE TRIPARTITA som nechal v kelímku tak ako prišla, nejak už nevyšlo miesto a vyzerá v pohode. A k tomu svetlu je najbližšie, lebo je na kameni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 00:38 Muž mk79 [15] Re: Maq
Octovým testom prešli všetky, tak uvidíme. Vodu máme mäkkú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.01.2018 00:07 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mk79
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Listy ti usychají a tvrzení že jsou in-vitro submerzní rostliny je prostě jen reklama. Protože když se na ně podíváš jak vypadají v kelímku a pak za čas pod vodou zjistíš sám že je mezi nimi velký rozdíl. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 23:50 Maq Re: mk79
Mezi takové užitečné zkušenosti patří taky nedávat do akvária šutry s obsahem vápence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 23:08 Muž mk79 [15] – STAUROGYNE REPENS
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Týždeň po sadení začali hnednúť na koncoch listy a niektoré listy žltnú. Rastliny sú kupované ako IN-VITRO. V jednej prezentácii firmy, ktorá pestuje rastliny IN-VITRO uvádzajú, že rastliny sú pestované pri takej vhlkosti, že sa v podstate jedná o submerznú formu. Ja ich teraz mám "na suchu", hoci vlhkosť stále nad 90%, teplota 26-27st C. Rosím 2-3 krát denne vodou a počas toho sa akvárium aj vetrá. Obohatený substrát Tetra + Denerle 9in1 je v hĺbke 3cm pod povrchom. Korene sú miniatúrne, tak dosah k hnojivu zatiaľ asi nemajú. Svietim 12hod 58W LED. Dnes keď som si všimol zmenu na listoch, tak som pridal tablety do dna, bližšie ku koreňom. Je možné hnojiť, ak je toto problém, aj hnojivom vo vode pri rosení rastlín?
PS: suchý štart som neplánoval, ale posadiť tie malé potvory /Hemianthus callitrichoides 'Cuba' a Utricularia Graminifolia do RATAJ VULCANO bolo skoro nemožné. Nabudúce viac čítať skúsenosti iných. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 18:48 Žena FishWoman [7] - Amerika
Jo palec Z těch zkratek se mi točí hlava smich Projedu net a něco vyberu. Díky love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 18:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Nejsem nějaký extra hnojič, ale pokud vím, železo se stejně většinou dávkuje zároveň s mikroprvky (platí to i pro ten Ferox). Pak je v PMDD bez KNO3 draslík v podobě K2SO4 a hořčík v podobě MgSO4.
Já hořčík nedávám, takže když to uděláš stejně, budeš i s PMDD dávat železo + mikroprvky + draslík jako s feroxem s tím, že si můžeš ladit poměr železa s mikroprvky ku draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 18:42 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: NHKG
Ještě si projedu net ano Takže mám koupit normální PMDD a nezaměřovat se jen na železo a draslík (tyhle prvky, si myslím, že mým rostlinám chybí)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2018 18:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Fosfor ani dusík nepřidávej, pokud si nezměříš testem, že ho máš málo. Navíc nepřidáváš CO2 a máš relativně málo kytek, takže dusík ani fosfor by v tvém akváriu neměl chybět.

Doporučuju obyčejné PMDD bez KNO3, třeba tu: akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 18:31 Žena FishWoman [7] - Amerika
Myslím, že koupím tohle hnojivo www.rostlinna-akvaria.cz/… Jen mi prosím poraďte, mají tam ještě jedno podobné ale u toho píšou, že obsahuje i dusík a fosfor, protože prý v silněji osvětlených nádržích chybí. U toho prvního zase píšou, že dusík a fosfor neobsahuje, protože v běžných AQ je ho dostatek díky odpadním látkám ryb. Mě přijde, že mám AQ docela dost osvětlené, 36W, ale od tohoto týdne jsem se rozhodla že budu světlo na 2 hodiny zapínat jen z půlky, takže si myslím, že hnojivo s fosforem a dusíkem nepotřebuju, ryb tam mám celkem dost a ty si s tím poradí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 17:14 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahoj, myslím, že mám podobný problém jako "Kapr". Na mokřance trojkvěté se mi množí tyhle dirky. Bude to tedy taky tím draslíkem nebo dusíkem? A měla bych začít přihnojovat těmi látkami co se prodávají v prášku a pak se rozpustí v roztoku? Před pár měsíci jsem do dna přidala několik tablet NPK+mikroprvky, ale asi to moc nepomohlo, sice jsem jich nechtěně občas pár odkalila ale stejně. Pak mám ještě šípatkovce odnožující, ale na těch tolik děrek není, ale nové listy rostou celkem pomalu a jsou hodně světlé. Mokřanka stále roste ale nové větvičky má taky světlé a za pár dní se na nich objeví díry.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 16:43 Muž Kapr [9] Re: Zip
Ok diky. Zkusim ted draslik a dusik. Takze pri spravnem davkovani jidla a spravnem prisunu a spotrebe zivin u rostlin by se nemeli ti okruzaci tak premnozovat? Udrzbu flakam no (1 za 14 dnu) vymena vody a jednou za mesic lehke odkaleni ci proprani molitanu ve filtru. Jsem rad ze stiham alespon to. Daroval bych i kvetiny, ale neni to nozne no.. a tady to nikdo nechce. Jeste jednou dik a ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 14:42 Muž Zip [277] Re: Kapr
Měl jsem u stejné kytky stejný problém, u mně to byl nedostatek draslíku nebo dusíku, každopádně po přidávání KNO3 už to mám jen výjimečně ;-) . Okružáci jsou užiteční, klidně bych si je vzal :) :) Pokud se přemnožily, tak mají dobré podmínky v AQ, dostatek potravy (buď neprosperující kytky, překrmování ryb, slabá údržba atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 13:59 Muž Kapr [9] – Dirky nebo okousane stare listy?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj přátele, pokud jsem mimo mísu,tak me to hodte do spravneho vlákna díky. Mam
Hygrophila polysperma (mokřanka mnohosemenná) a na starych listech se delaji dirky a nektere listy jsou az jakoby okousane. U jinych rostlin mi to nedela, takze vapnikem to asi nebude. Muzou to ozirat okruzaci kteri se mi mimo jine drasticky mnozi az bych i uvital nejake rady jak se jich zbavit? V me nadrzi temer vse pri starem, akorat jsem vyhodil Valisnerii giganteu a naopak od ktevetek se sami zredukovali nektere druhy rybek. Diky za jakekoliv rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2018 18:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: AndreaLulu
AndreaLulu napsala: říkali že když tam dám Aqua save můžu tam dát rybičky po 24 hodinách
Sú tu články o zakladaní akvária, odporúčam prečítať - najmä časti o dusíku (dusitany a dusičnany), ale to už patrí do iného vlákna (viď rybicky.net/forum/s11 ), tak len krátko. Asi nemáte možnosť dať ryby zatiaľ do inej nádrže, tak treba denne meniť cca 30 % vody denne, ako už bolo spomenuté, možno aj dlhšie ako 14 dní. A kŕmiť veľmi málo, skoro vôbec!

No a rastlinky, v novom prostredí často zhodia listy a mali by vypustiť nové. Tie odumierajúce listy treba dať preč, ich rozklad situáciu ešte zhoršuje, ale rastlinky ako také nechať, mali by sa spamätať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 18:08 Žena AndreaLulu [1] Re: slavko
:-) neřekla bych, vždyť mi to trvalo při nejmenším dvě hodiny :) Díky za info. Ano to aqua má jen týden, říkali že když tam dám Aqua save můžu tam dát rybičky po 24 hodinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 18:05 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: AndreaLulu
AndreaLulu napsala: Ahoj, už jsem tu, mám to hotové, ale nevím jak vám to ukázat
Ste šikovná, my ,tu dlhšie pôsobiaci, si prezentáciu nájdeme ;-)

Pre istotu sa však opýtam, to akvárium má týždeň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 18:02 Žena AndreaLulu [1] – Andrea
Fotka k příspěvku Ahoj, už jsem tu, mám to hotové.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 14:24 Maq Re: Andrea
Andrea napsal: četla jsem o nich a potřebují tvrdou zásaditou vodu
Ne, to je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 13:33 Andrea Re: Jája
Díky, poradíte mi prosím jak se to dělá(myslím ta prezentace, né fotky :-) )? Já mám trochu dlouhé vedení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 13:19 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Andrea
To bude v něčem jiném - dej fotku celého AQ. Ideální by bylo, kdyby ses zaregistrovala a zřídila prezentaci tvého AQ. Vše souvisí se vším. Jak jsi položila otázku, tak na to se nedá odpovědět, pokud nejsou známé souvislosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 13:15 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Andrea
To nebude kvôli pH, skôr by som tipol na prelistovávanie, ak sú to nové rastliny.

V každom prípade by bolo lepšie aspoň povedať, o akú rastlinu ide a pridať fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2018 13:14 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: NHKG
Dovolím si oponovat. S tvrdou vodou většina rostlin NEMÁ problém. Viz mé AQ "Proč mi dřevění nohy". Po přestěhování (měkká voda) si kytky na změnu strašně dlouho zvykaly. V AQ mám kolem 30 druhů rostlin. Výjimečně se mi stalo, že to některý druh v tvrdé vodě nezvládl. Když jsem ale začala přidávat nepatrně perlivé vody, tak se ukázalo, že i rostliny, které spíš živořily, začaly růst. Takže to není až tak tvrdou vodou, ale náročností na potřebu C, případně síly osvětlení (také mám vyzkoušeno).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=1351