Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 149 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 07:48 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Tyhle kryptokoryny nejsou v aquarku dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 00:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Já si myslím, že spíš od okraje listů, než pouze ze špičky (jak jsem tu kdysi zdůvodňoval co se týkalo "zachraňování" živin).

Ale na těchto fotkách? Třeba vyjímka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:33 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Johan
Nejsem si jistý, ale mohla tam být drobná trhnlina. Jsou to křehké listy.
Nikde jsem nenašel o Kryptokorynové chorobě žádné pořádné informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:33 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Johan
Narazil jsem a zajímavou hypotézu příčin vzniku "kryptokorynové choroby", kde se taktéž uvádí, že hniloba postupuje od špičky listu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
Tahle se mi nikdy nerozpadala, tak nevím. Ale co si matně vzpomínám, tak C. Veinbergii se list rozpadal kdekoliv chtěl. Jináč tato rostlina už je v akváriu delší dobu? No, jelikož to vypadá divně, tak mě nic jiného nenapdalo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:00 Muž isamik [180] – Re: Johan
A ty si videl rozpadat se kryptosky od stredu listu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:59 Muž Johan [4945] - Rostliny
Vzala to hold ze špatného konce, no :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:58 Muž isamik [180] – Re: Sid
To mi taky vrta ci vrtalo hlavou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:58 Muž sportsmen [62]
No také jsem ještě neslyšel že by Sae někomu ožíraly konce kytek, i mě to začaly teď dělat po roce co jsou v nádrži! Ale na 99% to budou oni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:53 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: isamik
Připojuji se - zatím vždycky, když jsem měl možnost vidět kryptokoryny, které postihla ta "jejich nemoc", rozpad šel od špičky listu... Ale jinak to vypadá na té fotce stejně... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:48 Muž isamik [180] – Re: Johan
Me se kryptosky zacaly vzdycky rozpadat z okraje listu do stredu listu... proto jsem k. nemoc netipoval, ale poradne jsem to nezkoumal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
Nikdy jsem nezjistil, že by se mi SAE pustily do kytek. :-O
Je pravdou, že nemám echinodory, ale pár lidem jsem do akvišek echinodory nasadil a SAE do nich "naordinoval" a - nic... Žádný problém s kytkami...
Ale netvrdím, že to možné není - jen jsem se s tím nesetkal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:46 Muž sportsmen [62]
líné jo? tak to ty moje jsou jak splašené, jako tornádo a to hlavně při krmení, vůbec neposedí, pořád šmejdí po akva a v těch 8 je to fakt mazec ale zase nádherné hejno to se musí nechat! Akorát teď ty ožrané kytky mě překvapily!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:36 Usine – Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Já je jednou za čas měním nemám jich ale víc jak 4. Když přerostou 10 čísel jdou. Jsou potom hrozně líné. Tobe by stačili tak tři to jsou daleko klidnější. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: FranzFritz
A taky to dost dobře může být Kryptokorynová chorvoba (hniloba, nemoc).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:21 Muž sportsmen [62]
mají deset cm, také si myslím že to budou oni je nevím proč se do těch kytek tak najednou pustili! A o tom počtu mi ani nemluvte, sice jsou to krásné hejnové ryby ale jsou jako tornado, k terčovcům naprosto nevhodný, to jsem si zase jednou nechal poradit při boji s řasou! Ale zbavujte se jich když jsou tak hezké a navíc když už si je jednou člověk pořídil! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:57 Usine – Re: FranzFritz
Co takhle ancistrus by nebyl. V noci si rád zařádí, hlavně po půstu po hlídání potomků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:46 Muž Yirka [9126] – Re: sportsmen
Podle složení ryb to mohly být pouze SAE, jak jsou velké?
Edit: pozdě- holt fotbal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:43 Usine – Re: sportsmen
8 ks SAE to je dost masakr, neměl jsem jich tolik pohromadě i v o drobet větším akva, nikdy jsem je je neviděl něco podobného dělat, přesto si myslím že jsou oni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:17 Muž sportsmen [62]
No také si myslím že (šneci) to nebyli, navíc já tam mám jen velice drobné druhy kteří mají okolo 3-5mm!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:09 Muž isamik [180] – Re: mnammnam
Okruzak neni ampularie... Okruzak nenapada zdrave listy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:08 Muž mnammnam [23]
vyzerato jak keby to ohlodali slimaky mam ampularku a tiez jak jej vlozim sparenu zihlavu tak konce listou vyzeraju stejne tak asi to budu tie slimaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:58 Muž sportsmen [62]
Pro úplnost dodávám, že v nádrži mám i několik malých levatek a okružáků! Myslíte, že by to mohli způsobit i oni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:55 Muž sportsmen [62]
Fotka k příspěvku a poslední :
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:53 Muž sportsmen [62]
Fotka k příspěvku a další foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:51 Muž sportsmen [62] – prosím poraďte co mi takto zničilo konce listů
Fotka k příspěvku Prosím poraďte mi! Najednou mi cosi zničilo konce listů echinodoru, ostatní rostliny v nádrži jsou v pořádku! Parametry vody jsou také v pořádku. Obsazení nádrže pouze terčovci, neonky,a 8 parem černopruhých! Myslíte, že takto mi ožraly konce listů moje parmy? Jsou v nádrži rok, krmení je stále stejné tak nevím proč by to najednou způsobily! Máte s nimi někdo podobnou zkušenost? Nebo myslíte že to způsobilo něco jiného?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:18 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: FranzFritz
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:16 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Poškození listu Cryptocoryne x willissi
Fotka k příspěvku Objevilo se mi poškození listu Cryptocoryne x willissi. Není to poprvé. Vypadá to, jako vyžrané, ale v současné době nemám v aquarku žádného rostlinožravěho živočicha. Jen tetry neonové, amandae, jednoho otocincla affinise, dania pruhovaná a krevetky red hot chilli pepers :-))
Viz foto poškození.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:29 Muž navik [908] - Sumci – Re: Yirka
smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:26 Muž Skanky [26]
je potreba ji nejakym zpusobem odstranit anebo je to neskodne? popripade co to zpusobuje a jak se tomu vyvarovat. ptam se proto ze jsem zacinajici akvarista takze sbiram informace o vsem moznem co spozoruju. AQ mame zalozeno cca 3,5 tydne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:14 Muž Yirka [9126] – Re: petrpokorny
Skoro by se mi chtělo napsat: do ženské a do akvária nevidíš....
Těch třeba i jemných odlišností může být opravdu mnoho. Tím světlem počínaje, pak skladbou rybek, skladbou rostlin, substrátem dna, umístěním v místnosti, teplotou, stářím fungování nádrže, filtrací, pravidelností a hloubkou údržby,vodou, a mohlo by se jmenovat dál..
Co dát za další světlo? Těžko říci, člověk pod ten kryt nevidí, chtělo by to se však dostat watáží tak alespoň na 0,5 W/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:11 Muž navik [908] - Sumci – Re: petrpokorny
Přidejte druhou zářivku a/nebo zvyšte využití světla, jak jsem napsal v minulém příspěvku. Co se týká kolegyně - mnohdy i dvě akvárka postavená vedle sebe se nevyvíjejí stejně :-) je to složitější systém a každé je svým způsobem originál a vyvíjí se trošku rozdílně, nicméně to, že výskyt hnědé řasy (rozsivky) souvisí s nedostatkem světla je ověřený fakt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:52 Peťura – Re: Yirka
Děkuji za rady,samozřejmně uělám něco se světlem,jen co by jste tam přidal k té zářivce co tam mám a ještě by mne zajímalo jak to že,moje kolegyně v práci má 100l akvárium a stačí jí tam tadle zářivka a hnědé řasy nemá,děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:47 Muž navik [908] - Sumci – Re: Peťura
Pokud nechcete/nemůžete přidat další zářivku, zkuste reflexní vrstvu uvnitř krytu + reflektor na zářivku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:02 jajaapaja – Re: Skanky
Tak to bude řasa.Časem začne buď zelenat nebo černat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Peťura
Dělejte, co vám poradí Yirka. Já jsem chtěl jen potvrdit, že na fotce jsou hnědé řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:55 Muž Skanky [26]
lepsi jsem nedokazal odfotit. vypada to ako bile stetinky. ale jak pisu je to na vsech rostlinach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:54 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
Protože se na tu litráž jedná o poměrně vysoké Aq, zajímala mne celková kocepce (tu řasu jsem viděl). Po zhlédnutí (ač nejsem odborník tvých kvalit) znovu zopakuji-málo světla. Taky po měsíci ještě asi nejsou všechny rostliny dostatečně sžité s novým prostředím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:52 Peťura – Re: Sid
Dobře a co s tím,v akvaristice mi řekli,že na 100l akvárium by ta zářivka měla stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:50 Peťura – Re: Peťura
Fotka k příspěvku Tak tady to je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Peťura
Z té fotky je dostatečně vidět, že jde o hnědou řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:42 Muž jajaapaja [174] – Re: Skanky
Na fotce to není moc poznat.Ale jestli to není ak.rostlina tak by to mohla být nějaká plíseň či řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:42 Peťura – Re: Yirka
No já ho celé můžu vyfotit,ale nevím jestli tam něco pak uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:39 Muž Yirka [9126] – Re: Peťura
Promiň, myslel jsem foto celé nádrže, ale nad tím světlem se zamysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:35 Peťura – Re: Yirka
A co ještě potřebuješ vědět a foto jsem tam dával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:34 Muž Skanky [26] – cosi na rostlinach
Fotka k příspěvku ahoj, na rostlinach se mi zacalo delat cosi bile. pro lepsi identifikaci prikladam foto. typ rostliny si nevsimejte prodali mi ji jako akvarijni. jinak to mam i na ostatnich.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:27 Muž Yirka [9126] – Re: Peťura
Na nějakou komplexnější radu těch informací není dostatek a bodlo by i foto. Přesto jedna rada: toho světla je málo a málo světla většinou předznamenává hnědou řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 18:59 Peťura – hnědá řasa?
Fotka k příspěvku Dobrý den,poradí mi prosím někdo jestli je to hnědá řasa,a jestli ano tak co s tím.Mám 100l akvárium,tak měsíc založené,vnější filtr tetra tec,rozměry jsou š:80cm,v:45cm a hl:32cm.Mám tam 6gavůnků diamantových,6duhových,2malé ancistrusy a 3pancéřníčky.Svítím 12hod.denně zářivka power glo 25w délky 76cm+reflektor.Zářivku jsem mněnil tak před týdnem,byla tam slabá a krátká,ale nějaké zlepšení nevidím ba naopak.Děkuji za každou radu.A abych nezapomněl Ph mám kolem 7,2 a taky se mi ho nedaří snížit.Vodu používám vodovodní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 16:45 LopoCz
Všem děkuju za né moc povzbuzující informace... Na řasy sem si pořídil neritiny (každému kdo má potíže s řasou doporučuju) a tak ancíky někde udám.
Kdyby měl někdo zájem o 2 ancíky v okolí Mostu dejte vědět. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 16:25 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: DavidDizzer
Ancici mi zlikvidovali i jiné rostliny.
Vypadá to, že při ožírání řas poškozují svrchní vrstvu listů. Hned to nejde vidět, ale druhý den byly vidět na listech průhledná místa, kudy ancistrusi čistili. Listy v těch místech vyhnily a následně odumřel celý zbytek listu. U tužšího druhu echinodoru vznikly zrovna takové dírky. Listy neodumřely, ale po nějaké době se v takto poškozených listech začala tvořit ruducha. Po odstranění acistrusů z aqua žádné nové škody. Proto soudím, že je to opravdu jejich práce. Někde jsem četl, že ancistrusi ani záměrně listy nežerou, ale požíráním řas listy poškozují.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [149] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=7401