Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 128 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2009 20:04 smik – Re: achyles73
Já taky neodpovídal tobě ale P1 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2009 19:57 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: smik
Přidávám pmdd bez kno3, takže takhle to asi nebude, mimochodem je to v Živém akva (prezentace). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 19:51 smik – Re: P1
Podle mě je několik možností. Roztokem, který přidáváš z KNO3 doplňuješ týdně do akva 17mg/l NO3 a jestli tomu dobře rozumím tak kolem 4mg/l fosforu (což mě osobně by nevadilo). Jak máš namíchané PMDD nevím (v kolika vodě). Tím dodáváš i dost K. Podle Liebigova zákona v tvém akvárku je limitujícím CO2 (píšeš, že je nestabilní). Máš hodně světla (s tím asi Sid nebude souhlasit) a to je důvod vysoké poptávky rostlin po živinách včetně CO2, protože přidáváš ještě dost fosforu tak ta poptávka po CO2 se zvyšuje. V podstatě jseš dávkováním na tzv. EI systému hnojení. Aby ri to při tomhle dávkování a světle fungovalo tak musíš zajisti stabilní CO2 na 30-40 mg/l a slušný průtok vody po nádrži. Další možností je snížit světlo někam k 0,4 až 0,5 W/l tím se sníží poptávka po CO2. To bys ale měl stále udržovat kolem těch 30mg/l. Výměna vody cca 50% týdně. Pokud v akva nebude žádný limitující prvek pro růst rostlin budeš je muset sekat kosou.


Pak bych viděl ještě jednu možnost. Omezit poptávku po CO2 fosforem. Nepřidávat fosfor vůbec a NO3 snížit někam k 5-10 mg/l týdně. Železo bych držel někde kolem 0,3-0,5mg/l
Nicméně si myslím že pro začátečníka je 1 W/l celkem sousto a problémům se asi nevyhneš. Já považuju světlo za plynový pedál k růstu rostlin. Pokud je všeho dostatek tak světlem reguluješ rychlost růstu rostlin. Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 19:43 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Problém
Nastal mi v akvariu parádní problém a nevím kde se mohla stát chyba, asi 14 dní hnojím pmdd
(3ml/115 l) bez kno3 a toto je asi jediná možnost, kde se stala chyba. Dnes jsem si všimnul, že ryby ztěžka dýchájí, tak jsem změřil NO3, no a hrůza, asi 70mg/ l. No a abych to nepohnojil úplně tak jsem vyčistil filtr, považoval jsem to za prvotní příčinu, rozebral, část vyčistil ve chlorované vodě a část v akvarijní a teď už jsem v koncích, vím že mám trochu víc přerybněno, ale co teď, babo raď !Často měním vodu a budu doufat, že se to vzpamatuje, ale jestli to pomůže, to nevím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 19:24 P1
Fotka k příspěvku Hodně rostlin nyní jede tímto způsobem - max dvě tři patra, zbytek jak rozpíchaný od špendlíků.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 19:22 P1 – Re: P1
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 19:14 P1
Sid napsal: Mohu-li věřit testům, tak NO3 někde okolo 10 a PO4 okolo 0,3 - 0,5...
Čím měříte?


Testy Tetra / Sera. Používám to spíše ne pro přesné hodnoty, ale pro tendence více/méně. Občas změřím i železo, to udržuji na sotva měřitelné hodnotě, tedy tak do 0,2 (samozřejmě vím o přesnosti i o tom, že tam může být železa hodně aniž by bylo změřitelné)

PMDD mám od ... teď nevím. PMDD s CSM Plantex. Tedy stopové prvky plus MgSO4. Mícháno dle návodu.

Přečetl jsem toho hodně, nějaké zkušenosti také mám, ale teď jsem jaksi v slepé uličce, kde nevím, jak ven :-) V akva je několik příznaků, které jsou proti sobě. Buď je tam jedna sada problémů nebo druhá :-( Samostatně je řešit umím, ale vyřešit obě najednou mi nejde. Je to jak pokus o horkou zmrzlinu. Buď je to studené nebo se to roztaje :-)

Dám nějakou tu fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2009 18:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: P1
Mohu-li věřit testům, tak NO3 někde okolo 10 a PO4 okolo 0,3 - 0,5...
Čím měříte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 18:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: P1
K tomu 3-5 ml PMDD bez K2SO4...
To je příliš neurčitý pojem - "PMDD bez K2SO4"...
Takže co všechno, v jakém množství a v jakém objemu vody rozpouštíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 18:45 P1
Děkuji Václave. Také jsem si to myslel. Přiznám se, že se v úvahách průběžně pohybuji mezi krajními hodnotami "chybí hnojivo" a "přehnojeno". Co mne k tomu vede? Pokud nehnojím tak, jak píši, jiné rostliny přestávají růst. Například teď mám krásné Limnophyly o průměru cca 20cm. A krásně ode dna. Pokud omezím hnojení, průměr se dost změnší :-(

Prostě z jedněch příznaků mám pocit, že akva strádá a z jiných zase že akva je přehnojené :-( Zkusím dát fotku.

Ještě uvedu světlo - mám tam cca 1 watt na litr.


P.
vaclav napsal: Přehnal jsi to z hnojením, to co liješ do akvária je koňská dávka. Experimentovat z jednotlivými komponenty PMDD není jednoduché. Musíš začít znovu a opatrněji. Vyměň větší množství vody několikrát za sebou a začni z nova a z výrazně nižšími dávkami. 100l/1ml PMDD a ne každý den. Přestanou se ti kroutit nové listy a sklovatět špičky listů. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 18:40 P1 – Hodnoty
kortezhugo napsal: ...meral si kolko NO3 mas v akva???
...a preco nepouzivas K2SO4 - ???


Mohu-li věřit testům, tak NO3 někde okolo 10 a PO4 okolo 0,3 - 0,5. Zhruba tam někde to i udržuji. Maxima bývají 1,5 PO4 a do 20 NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 18:21 Usine – Re: P1
Přehnal jsi to z hnojením, to co liješ do akvária je koňská dávka. Experimentovat z jednotlivými komponenty PMDD není jednoduché. Musíš začít znovu a opatrněji. Vyměň větší množství vody několikrát za sebou a začni z nova a z výrazně nižšími dávkami. 100l/1ml PMDD a ne každý den. Přestanou se ti kroutit nové listy a sklovatět špičky listů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 18:00 Muž kortezhugo [983] – Re: P1
...meral si kolko NO3 mas v akva???
...a preco nepouzivas K2SO4 - ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 17:51 P1 – K
Pročetl jsem téměř celou tuto diskuzi, ale nějaké závěry tu tak trochu chybí. Přijde mi to jen jako nepodložené teorie a dohady :-(
Zkusím se tedy zeptat přímo a konkrétě: Může v hodně zarostlém akva chybět draslík, když přidávám KNO3? Roztok je 10g KNO3 do 250ml vody. Do 100 l akva přidávám denně cca 6-10 ml roztoku. K tomu 3-5 ml PMDD bez K2SO4 a cca 1-2 ml KH2PO4 (roztok jako to KNO3). CO2 mám, ale tak nějak kolísavé. Rostliny jeví všechny symptomy nedostatku draslíku, starší listy jsou jako cedník, zažloutlé, později potrhané. Při poklesu CO2 zakrňují nové výhonky a špičky odcházejí.

Má někdo zkušenost a názor? Trochu mne v tom ještě mate krabacení a zakrslost nových listů u listnatých rostlin :-(

Děkuji

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 14:37 Tommys
Musíte všichni Jirku ukecat aby si pro mě zajel pro rostliny, já ho k sobě nemůžu dokopat:-))Světlo je výborný, pokud nechá celou nádrž více zarůst, Jirka mi psal že nemá kam sázet ale už z fotek je evidentní že místa je tam dostatek, taky jsem mu radil pořádně to posázet stonovkama, na každý pád, přidání solitního množství přebytků z mojí nádrže, přidávání CO2 a za měsíc nemá po řase ani památky a kytky si pod světlem budou lebedit. Zároveň jsem mu poradil ať píchne CO2 přes injekční jehlu do filtru a nechá bublinky lítat přes čerpadlo, tím dosáhne lepšího řešení než s použitím difuzoru a tento druh filtru se k tomu doslova nabízí. A až se stonovky pořádně rozjedou akva stabilizujou, případně se nebudou líbit, pak už není problém jejich počet postupně redukovat na únosnou míru a plevel nahrazovat pomalu rostoucím salátem. a hlavně ne v tuhle chvíli PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 14:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: protein007
...ked ti niekto bude radit "osvetlit" viac ruduchu, tak je to uplna blbost...
Pokud tím "osvetlit viac ruduchu" myslíte nainstalovat silnější osvětlení, než je to vaše (na 112l 18W s reflektorem), pak s vámi nemohu souhlasit. :-O
Rostlin, které si "lebedí" pod tak skromným osvětlením, jako je to vaše, není mnoho. Ovšem ruduchám stačí k "radosti" i méně světla, než uvádíte.
Takže mi doporučení přidat světlo a povzbudit tak rostliny až tak "blbé" jako vám nepřipadne... :-)
To se ale netýká případu Jirky88 - ten má světla v akva s ohledem na podmínky, (především počet kytek), až moc...
...Krmim rovnako ako predtym (3x denne, a vzdy len tolko co ryby zozeru do 3-5 minut), jedina vynimka je na patentky - 1 mrazenu kocku zozeru az po 2-3 hodinach...
Tady bych hledal jednu z příčin, proč se u vás líbilo ruduchám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 11:40 Muž Skanky [26]
Fotka k příspěvku má taky jeden problém který mně zdá se opět potkává.
jak jsem již v jiných otazkách psal a mám to i v profilu akvarko jsem minulý týden předělával. z části jsem do něj vrátil původní vodu a zbytek dolil jako při klasickém čištění. zpočátku byla voda pěkně čistá ale zas se vrací problém ktarý jsem měl i v původním akva. jestli čeřím nebo nečeřím hladinu vytváří se na ní film který se časem žačne tahat s proudem vody směrem dolů a vytváří to hromadi bílích částeček. problém je v tom jak jsem již pozoroval před tím že to sedá i na listy rostlin a vytváří to na nich takový povlak spíš usazenina jakoby vodního kamene. to samé jsem měl i na skle. je však asi blbost aby se vodní kámen tahal z hladiny. kazdopádně mi to přijde jakoby sse něco na hladině vysráželo a pak to sedalo dolů. včera jsem očistil hladinu (i když ne dokonale) dal pod kryt i kryci sklo a dnes je to opět na hladine a už se to tahá dolů. pres noc tam nemělo co napadat hlavně když tam je to sklo. zatim mi to rostlinky nenapadá ale rád bych tomu předešel. mm obavy že to může rozpumovat i život řas. rozumím i tomu že akvarko potřebuje čas ale tohle jsem měl i v půl roku běžícím akva. mám podezření na vstupnou vodu. je pravdou že tu ji máme šíleně tvrdou. v nové konvici se po 3 ohřátích vody vytvořila skořábka.
přikládám i foto. sice ne moc kvalitní ale líp to nejde. snad napomůže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 11:12 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Jirka88
Souhlasím s Václavem, moc svítíš. Uber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 11:02 Muž Jirka88 [6]
Dobře zkusim dát na Vaše rady...jen ten echinodorus je ožranej úplně celej...mam všechny listy ustřihnout a počkat až vyroste nějakej novej?(jeden malej vyčuhuje asi 3mm nad dnem) nebo vyhodit a koupit novou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 08:15 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: protein007
myslím, že ty kytky jsou opravdu emerzní a nové listy co vyrostou už budou ok. Ohledně řasy, kromě doporučeného průtoku filtru také sviť o dvě hodiny méně (tj udělej jim pauzu kolem oběda). Mě takováto změna, spolu s uškrcením filtru, výrazně pomohla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 00:37 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Jirka88
A ako casto odkalujes? Ja som sa ruduchy zbavil po necelom mesiaci tak, ze som 1-2x tyzdenne poctivo odkaloval, a zaroven s tym som vymenil vzdy okolo 20-30% vody. Na 112l akvarko svietim 18W (s reflektorom) a je to uplne v pohode - cize ked ti niekto bude radit "osvetlit" viac ruduchu, tak je to uplna blbost. Podla mna uz aj tymi 72 wattmi uz dost rentgenujes cele akvarko :) Krmim rovnako ako predtym (3x denne, a vzdy len tolko co ryby zozeru do 3-5 minut), jedina vynimka je na patentky - 1 mrazenu kocku zozeru az po 2-3 hodinach. Echinodory som maval rovnako okusane od ancikov, pomozu ti rastlinne krmiva pre ryby dna - napr. ja pouzivam Sera Wels-Chips a echinodory su okusane uz len velmi zriedkavo :) Popripade este pomoze dokrmovat 2-3x tyzdenne sparenym spenatom alebo salatom...
Ohladom zelenej riasy - ta moze byt sposobena bud silnym svietenim (na tie rastliny v tvojom akvarku kludne staci 0.3-0.5 W/l, pri pouziti reflektorov staci polovica z toho), alebo prebytkom zivin v akvariu. Prebytok zivin odstranis rychlorastucimi rastlinami - napr. Egeria densa, Echinodorus bleherae/i, a hlavne si tam nasad 2-3x tolko rastlin ako tam mas - podla mna ti pri takomto mnozstve ani nemozu vyrabat dostatok kysliku, nieto este odsavat vo velkom NO3 z akvaria... No a este zniz prietok filtru, aspon na 200l/h (idealne okolo 100l/h) - voda bude v akvarku stat, k riasam sa bude dostavat ovela menej zivin, a tym padom sa najprv prestanu mnozit a po case odumru same a odpadnu. Rastlinam to vadit nebude, tym stacia rozlozene vykaly na dne ;) Ten cas je tak mesiac, mozno aj viac, zalezi len na tvojej discipline...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 23:11 LopoCz – Re: grizly
Precti si jeho prvni prispevek :-)
"osádka jsou dvě parmičky černopruhé a ancistrus" ;-)

Takze to chce vyresit pricinu rustu ras.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 23:08 Muž grizly [145]
rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
Pořid si tuhle rybku, 2 kusy budou stačit. Udělá za tebe "špinavou práci". Nekrm a jak příště přijedeš na víkend domů, budeš mile překvapen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 23:03 Muž grizly [145]
Listy z echinodoru otrhej a uber svetlo, jak sem ti psal před několika dny. Máš málo kytek a svítiš zbytečně moc. A řasy si vesele rostou......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 22:48 LopoCz
Ty pruhledné listy okousal ancik to je jasne... Prave proto sel z meho akva pryc.

Podobne problemy s rasou jsem mel take. Take mam pomerne hodne svetla.
Podle meho nazoru mate hodne svetla a malo rostlin.
Tzn. hodne zivin a svetla pro rasy.
Urcite pomuze nekolik rychle rostoucich rostlin a neskodolo by ani co2. (rychlejší růst rostlin, méně živin pro řasy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 22:22 Usine – Re: Jirka88
Podle mě jsou řasy způsobeny nadměrným světlem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 22:16 Muž cenega [1]
ahoj, moje zkusenost je takova: nevim toho o kytkach tolik abych mohl rozdavat rady ,ale to co vidim na fotkach se mi deje vzdy kdyz si koupim novou kytku ( byvaj pestovany "emerzne" -na suchu ale ve velky vlhkosti-snad jednoduse a spravne receno )po case,asi 7-14 dni, zacnou rust nove listy (neni to dlouhy stonek a na konci rozsireny ale rozviji se uz od zacatku a pak se kytka nadherne rozroste ;-) ,vzdycky sem si myslel ze mi kazda kytka chcipne nez semm si precetl podobny clanek. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 21:25 Muž radhol [0] - Rostliny – Re: Jirka88
Zdravím, echináč na obrázku 3 je na 100% zničený od ancíka. Důvěrně to znám ze svého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 21:02 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...pri corymbosach je to normalne...
...a Hygrophila polysperma - to je "diabol" to ti porastie aj vyhadzovat budes...
...podla mna to nechaj trochu "stabilizovat"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 20:56 Muž kortezhugo [983] – Re: Čendik
...toto je divne "anubias stratil asi 1/3 listů" X-) -to nie je sranda - je to dost huzevnata rastlina a rastie skoro "vsade"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 19:17 Muž Čendik [2] – Re: vaclav
Svítím 12 hodin. Mám to na spínací hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 18:43 Muž Jirka88 [6]
Ano testoval jsem to dvakrát a ani jednou nešumí...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 18:04 Usine – Re: Čendik
Jak dlouho svítíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 17:57 Muž Čendik [2] – Opadávání listů
Můžu nějak pomoct zasazeným rostlinám do čerstvě založeného akvária aby se snadno uchytily? Asi před dvěma týdny jsem osázel akvárko a zdá se mi že se rostlinkám moc nedaří. Jediná která roste a neopadávají ji listy je Hygrophila polysperma. Dočetl jsem se že opadávání je normální, že vyměňují listy za submerzní. Ale co když tam zbudou jen stonky? To už asi nerozchodí že? Mám strach abych něco nezanedbal. Osvětlení mám asi 33W/100l. PH 6,5 KH 8,5. Ostatní parametry jsem neměřil. Bublám jim CO2. Na tomto odkazu je porovnání. Horní fotka 2 dny po osázení, spodní 14 dní po osázení. rybicky.net/fotogalerie.php…
Nejvíc opadala Hyg. corymbosa a anubias stratil asi 1/3 listů. Ostatním listy žloutnou a rozpadají se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 17:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jirka88
Málo kytek a tomu dnu bych nevěřil. Skutečně jde o křemičitý písek, jak uvádíte v prezentaci? :-)
Zkuste test s octem a dejte vědět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:29 Muž Jirka88 [6]
Fotka k příspěvku 4
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:28 Muž Jirka88 [6]
Fotka k příspěvku 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:27 Muž Jirka88 [6]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:27 Muž Jirka88 [6] – Problém v akváriu
Fotka k příspěvku Zdravim, mam akvárko založený asi dva měsíc a mam problémy s řasou...konkrétně se zelenou a na echinodorech s ruduchou, vodu měnim každý týden 20%, osvětlení 72W na 112L 12 hodin denně, osádka jsou dvě parmičky černopruhé a ancistrus...další podrobnosti jsou u mě v prezentaci...mam ted problém že bacopa monieri začíná žloutnout a už moc neroste a echinodorus osiris má skoro průhledný listy(všechny, jsou v něm dírky a někde je jen jemná vrstva listu)...mohl ten echinodorus udělat ancistrus?co ta bacopa?nevíte jakej prvek by mi mohl chybět v akva...příkládam fotky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 22:34 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: jajaapaja
Já bych taky vsadil na ancíky ano
Ten můj mně takhle zlikvidoval hromadu listů u echinodoru odnož. trvalo to dlouho než jsem ho přistihl
takže musel pryč, na kytí jsem alergickej no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:35 Muž jajaapaja [174] – Re: Alena.sv
Mě to teda ti ancistrusi dělali.Do té doby než jsem jim tam dával kolečko brambory.Od té doby mám pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:06 Muž Čendik [2] – Opadávání listů
Můžu nějak pomoct zasazeným rostlinám do čerstvě založeného akvária aby se snadno uchytily? Asi před dvěma týdny jsem osázel akvárko a zdá se mi že se rostlinkám moc nedaří. Jediná která roste a neopadávají ji listy je Hygrophila polysperma. Dočetl jsem se že opadávání je normální, že vyměňují listy za submerzní. Ale co když tam zbudou jen stonky? To už asi nerozchodí že? Mám strach abych něco nezanedbal. Osvětlení mám asi 33W/100l. PH 6,5 KH 8,5. Ostatní parametry jsem neměřil. Bublám jim CO2. Na tomto odkazu je porovnání. Horní fotka 2 dny po osázení, spodní 14 dní po osázení. rybicky.net/fotogalerie.php…
Nejvíc opadala Hyg. corymbosa a anubias stratil asi 1/3 listů. Ostatním listy žloutnou a rozpadají se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2009 08:17 smik – Re: filipsi
Fotka k příspěvku no já vycházel tak nějak z toho
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2009 20:10 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Taky jsem ty stránky viděl, ale neuložil... hmm :-)
Přesně, jak píšete: test, který neukáže vůbec nic tam, kde by měl "něco" ukázat, je test na dvě věci... U AQUARU jsem měl jistotu, že (tolikrát zmiňované) trendy "zdokumentovat" uměl... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2009 19:56 Muž Yirka [9123] – Re: filipsi (OT)
.....I se spatnymi vysledky se da zit, kdyz jsou pokazde spatne stejne.....

A vo tom to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2009 19:51 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Kdesi (ale fakt me zabijte, kde to uz nevim, myslim ze jsem to nekde odkazoval a pak uspesne zapomenel) jsem narazil i na test asi peti dostupnych no3 testu (dostupnych v zahranici, myslim usa). Vysledky o stovky procent v absolutnich hodnotach i odchylkach od reality ruzne.
Ale to neni pripad toho nestastneho diskutovaneho, ktery jaksi jak pisete netestuje vubec. I se spatnymi vysledky se da zit, kdyz jsou pokazde spatne stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2009 19:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: smik
Ten můj AZOTAN vyroben 5.3.2009, "záruka" hmm 1 rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2009 19:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Yirka
S tím článkem si Martin vyhrál, :-) ale ten je věnován pH; mně dělá starost měření NO3... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2009 10:30 Muž Yirka [9123]
Testy také diskutovány na vedlejším akvawebu a doplněny zajímavým porovnáním:
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2009 10:17 smik – Re: Sid
Jen jsem se kouknul jaký je datum výroby na testech, které vlastním. Jeden je 4.4 2008 (smozřejmě že jsem ho kupoval někdy před rokem a nepoužívám), druhý 4.1.2009. Oba k prdu. :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [128] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=6351