Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 119 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 10:27 JuraS
ich bin idiot...omlouvám se všem..sem si myslel, že kapu do akva pmdd ale..zjistil jsem, že ho kapu mimo..raději jsem to nezjišťoval...když jsem startoval před týdnem kontinuální kapání pmdd tak jsem jehlu zabodl do filtrenu a dál to nekontroloval..dneska po výměně vody jsem se chtěl podívat do filtru a zjistil jsem, že jehla je venku a vesele kape mimo filtr...takže jsem jehlu zabodl do silikonu v poslední komože filtru a už kapu z výšky na hladinu výstupní komory filtru...živiny se rychle doplní...já věděl, že to bude nějaký pííí...ovina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:52 Muž mirlun [48] - Rostliny – valisnerie a echinodory jsou nenáročné
valisnerie a echinodory jsou nenáročné, ty přežijí skoro vše. teda spoň podle mé zkušenosti s druhy, které mám já. když se mi valisnerie nemnoží, tak mám málo živin ve vodě, když mi echinodory nevyvíjejí dostatečně rychle nové listy, tak je málo živin ve vodě, a nebo musím vyměnit část vody, aby se rozjely. zkušenost.jsou to takové indikátory. podle těchto rostlin se nedá citlivě určovat, zda voda vyhovuje náročnějším rostlinám. dobrý věčer... (omluvte překlepy, soused mi dal víno za údržbu jeho pc, tak aby se nezkazilo......... .... ...)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 20:03 Muž dvorak [94] - Rostliny
Mám stejný problém jako ty.Ty zelené tečky jsem ještě neřešil(nejsou moc vidět),ale tu řasu,jak je na fotce jsem vyřešil tím,že jsem každý týden(neděle) odkaloval dno-aby neměla řasa živiny na růst.Dočasně to brzdilo i růst rostlin,ale pak jsem jim začal ávat Nutrafin plant Gro a teď už s řasou nemám problém.Později,až řasy bylo málo-koupil jsem si Parmičky černopruhé-moc mi lae s řasou nepýchli.
Výměňování vody+odkalování jsem dělal asi 2 měsíce než řasa konečně zmizla!Chemie proti řasám mi nepomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2010 20:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pedro94
Hledejte výraz "vousatá ruducha" nebo "jelení paroh".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 19:33 Muž Pedro94 [0] – Problém s řasou
Fotka k příspěvku Omlouvám se, že zakládám nové téma, ale nenalezl jsem nikde řasu takovou jakou mám já proto se ptám: Jak se zbavit téhle řasy? V AQ mám ještě jednu řasu, která je na skle akvária, takové zelené tečky...
Za každou radu předem díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 18:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
Jestli se vám takto stonkové rostliny "pokazily" ještě před vyčištěním hladiny, mohlo to být způsobeno nedostatkem světla. Valisnerie a echinodory se mohly v tomto směru uskrovnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 18:34 JuraS – Re: Moucha
no jo ale to by se projevilo u všech rostlin nebo ne ? proč by echináč a valisnerka byly v pohodě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 18:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
na okrehek se mi skvele osvecila ampularie... okrehek hlavne snizuje dusik
no zkus se juknout sem pmdd.mrp-cz.com/…
nebo ze by to bylo tim svetlem... kdyz je dotedka zastinoval okrehek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 18:07 JuraS – Re: mirlun
zatím se mi nic takového nestálo..hnojení jsem vypnul..ten okřehek mě už štval...zarostl celou hladinu a totálně stínil...kdyby byl problém s vodou jako takovou tak bych to poznal na piskořkách a asi i na terčovcích...možná, že jsem to trochu přehnal s hnojením..ale to by zase měla vyskočit řasa třeba na skle a tam po týdnu nic...a to je pmdd navíc i fosfor...kroutím hlavou, no zatím se mi spí dobře, ale fakt mě nenapadá co by to mohlo být..kyti jsem přesazoval jen když se moc rozrůstali teĎ poslední dobou jsem jen zastřihoval...tenhle stav se začal dělat před vyčištěním hladiny...tak fakt nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:53 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: JuraS
škoda, že nemáš u prezentace aktuální foto. ale apoň máš podrobný deník a jsi kutil!
k věci: píšeš, že hodně pravidelně hnojíš, a že také co chvíle nějak hýbeš s rostlinami. ne každé rostlině svědčí hýbání s kořeny. z vlastní zkušenosti vím právě o cabomba carolin., že jí to nesvědčí.
uvedl jsi, že jsi vyhodil okřehek, což považuji za radikální změnu podmínek akva, stejně jako výměnu poloviny vody akva.
tak bych se ptal, jestli jim neublížily právě ty změny?
ať se daří!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:16 JuraS
help me...zčista jasna mi začali odcházet stonovky...všechy do jedné..echináči rostou normálně..vyčistil jsem hladinu od žabince, piscie jsem vyházel až na dvě ale i ty začali mizet...svítím stále stejně 830,845, 77 fluora a aqu-glo..co2 řízeno controllerem nastavno na pH 6,6..gH 5, kH 3..napadlo mě že jsem to zzpůsonil přidáním aquahumu..vymenil jsem tedy půlku akva a po týdnu žádná změna...zářivky jsou staré tak 7 měsíců..svítím od 07.00 do 21.30...teplota 28,5..nenapadá mě co by to mohlo být za příčinu...ale mám někde v hlavě zasunuto, že jsem o podobném problému někde četl..podle toho jakou džungli ze stonovek jsem měl a najednou kobomba je pryč a další stonovky jsou skoro průhledné.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 10:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
Není W, jako W. A v tom to je. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:24 JuraS – Re: protein007
slunko peče v poledne 1kW ??? tak třeba v praze letošní zimu od listopadu tuším svítilo celkově slunce tak hodinku..za celej den..takže mě sakra zajímá, kdo mi ty kilovaty krade !!!! a nebo těm za severním nebo jižním polárním kruhem...stejně demagogické tvrzení jako učit děti ve škole, že je jaro, léto, podzim, zima...a co polární líto a polární zima..co období monzunů a období sucha...?? v austrálii teď zrovna mají nejteplejší období roka kdy jim slunko pere do země rozhodně víc než 1kW...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:12 Muž filipsi [1295]
protein007 napsal: ... Ked to aplikujeme na nadrz velkosti 1m x 1m x 0.5m (vyska hladiny 50cm), tak dostavame, ze na 500l vody pecie 1000W, co je 2W/l
.... Cize pri 50cm hladine je to 10W/l a pri 10cm hladine 50W/l ...


A co kdyz aplikujeme na nadrz 1x1m, hloubka 10m?

Proste nekde je nejaka chyba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 00:08 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: filipsi
Ani nie, niekto to tu uz pisal... Ale nedalo mi to, tak som trochu zagooglil :) Podla viacerych zdrojov je energia slnka na poludnie 1kW/m2. Ked to aplikujeme na nadrz velkosti 1m x 1m x 0.5m (vyska hladiny 50cm), tak dostavame, ze na 500l vody pecie 1000W, co je 2W/l ;-) Ale samozrejme zalezi od toho, aka vysoka je hladina, pri 10cm je to samozrejme 5x viac :-)

Info o sile slnka napoludnie je napr. tu:
cs.wikipedia.org/…
users.tpg.com.au/… (cast "Solar panel ratings")

EDIT: zabudol som, ze ziarivky nemaju 100% ucinnost. Toz ked zoberieme ucinnost standardnych T8-iek (20%), tak potom to este treba prenasobit piatimi.... Cize pri 50cm hladine je to 10W/l a pri 10cm hladine 50W/l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 23:23 Muž filipsi [1295]
protein007 napsal: Ak sa nemylim, slnecne svetlo by malo zodpovedat osvetleniu 2W/l (na poludnie).

Pokud dobre pocitam, pak by energie slunecniho zareni dopadajiciho napr. na rybnik Svet byla pri pocitane 20% ucinnosti zarivek nekde kolem 13GW. Neco kolem sesti Temelinu.
Nekde bude chyba :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 16:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Moucha
Domnívám se, že by to bylo zbytečné. Voda se bere "čistých" zdrojů a tam, kde by byl dostatek fosforu by bylo i velké znečištění, např. sinicí atd., takže by zároveň nevyhovovala ostatním parametrům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 14:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Stan
to je problem stopovych prvku... proste stopovy mnozstvi je pod urovni rozlisitelnosti daneho testu, pripadne mozna odchylka je nekolikanasobne vetsi koncentrace daneho prvku.... takze jedine opakovane laboratorni rozbory a i ty jsou mnohdy orientacni
docela me stve ze obsah fosforu neni zahrnut do kriterii pitne vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 12:42 Stan – Re: Eff
No to už jsem taky zjistil. Pak jsou takové testy na .....(nic). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 12:27 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Stan
Není nula jako nula. V momentě kdy v nádrži naměřím vůbec nějaké železo a fosfor, vím, že mám přehnojeno a můžu čekat problém X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 12:06 Stan
protein007 napsal: Odporucam nasadenie PMDD a inych hnojiv az vtedy, ked budete presne vediet, co Vasmu akvariu chyba (na zaklade testov vody)

Já jsem podle testů vody měl železo 0 a fosfor 0. Tak jsem začal přidávat PMDD(tenso,KH2PO4) 0,5 ml denně. Za měsíc sem měl v akváriu štětičku a sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 12:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: protein007
a CO2 ma slusny ucinek, kdyz mash nizky KH a vyssi pH
jen musish vedet co je v tvem pripade limitnim faktorem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 11:08 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: johnax
Odporucam nasadenie PMDD a inych hnojiv az vtedy, ked budete presne vediet, co Vasmu akvariu chyba (na zaklade testov vody), a aj to velmi opatrne davkovanie iba tych zloziek hnojiva, ktore bude treba. Ale ked chcete, mozte sa stat dodavatelom rias do sushi restauracii :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 09:11 johnax – Re: protein007
Díky moc,já mám rostlinky v akva teprve 2.týden,takže budu čekat a po výstavě v HK tam přijdou další a další a další rostlinky a rybky:)Možná zkusím PMDD,ale bez CO2 to prý zase tak valný účinek mít nemusí-spíš můžu udělat větší paseku než užitku, takže budu asi experimentovat,dokud nevytvořím alespoň správnou rovnováhu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 03:13 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: paja66
Ak sa nemylim, slnecne svetlo by malo zodpovedat osvetleniu 2W/l (na poludnie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 23:30 Muž Lada2 [11] – Re: paja66
no myslim ze prime slunce nenahradi zadna zarivka.Na akva mi asi dve hodky denne sviti taky slunce ted v zime a tam se muzou kytky ubublat kdyz to na ne zasviti a to ty same neudelaji ani primo pod zarivkou.Myslim ze slunecni svetlo bude mit asi jine vlastnosti.Ale tim si nejsem jist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 23:27 Muž paja66 [11] – Vliv denního světla
Já vím, že bych to sem psát neměl a že mě roztrháte na kusy, ale neodpustím si. Asi jsem rekordman, mám AQ 160 l a svítím 20W, což, pokud dobře počítám, vychází 0,125 W/l. Tedy podstatně míň, než je pekelně málo. Přesto mi např. vallisnerie narostly přes 2 metry, alternanthera je krásně červená a u nového echinodoru mi za 2 týdny narostly krásné 4 nové lístky. Jak je to možné? Akvárko je totiž asi půl metru od jižního okna a cca od 11 do 2 tam má možnost svítit přímé slunce. Když opravdu zasvítí, tak vallisneriím jdou bublinky od listů a to tam nemám ani CO2 ani PMDD a ani výkonný natožpak vnější filtr. Na mnoha místech se lze dočíst jaké trubice jsou nejvhodnější a kolik W na litr, ale nikde jsem se zatím nedočetl, kolik W osvětlení dokáže nahradit přímé sluníčko a denní světlo. Netušíte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 23:02 Muž Lada2 [11] – Re: protein007
tak ja bych rekl ze je to spis obracene anubiasi rostou pomaleji mne echynodory po dvou mesicich uz delali vyhonky s novejma kytickama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:55 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: johnax
Ked tam nasadis rybky, tak ti to zacne rast, po niekolkych dnoch. Echinodory a najma anubiasy ti tam musia rast, tie rastu aj pri slabsom svetle. Mne zacali rast anubiasy az po vyse mesiaci, a echinodory asi po 6-8 tyzdnoch (dovtedy len zhadzovali suchozemske listy). Takze cakaj, a ked nasadis ryby, ono by sa to malo spravit same...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:48 Muž Lada2 [11] – Re: pancéřníček
jj nejak to neresim nevadi ji to ani mne jen mne to zarazilo na fotkach to nikdo nema:-)))asi zvlastni mutace:-)))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:41 Muž pancéřníček [168] – Re: Lada2
Ještě když jsem měl bahnatku,tak mi to taky dělala,vrcholky se barvily jakoby do hněda nebo do růžova,takovej neidentifikovatelnej odstín :-) a to pod 830 i 840
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:33 Muž Lada2 [11] – Re: pancéřníček
mam 2*840 a 2*860 a tohle je jedina co se nejak jinak barvi:-))) palec nez by mela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 22:17 Muž pancéřníček [168] – Re: Lada2
Ono taky záleží o jakou zářivku se jedná.Pod 830 zčervená nebo aspoň malinko do červena se zbarví mnoho rostlinek.U mě třeba růžkatec,egeria najas,echinodorus decumbens,cryptocoryna spiralis...ale pod 865 jsou pořád jak brčál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 21:24 johnax – Re: Moucha
Akvárium je dlouhé cca 80 cm a tam tu 90ti centimentrovou nenarvu ani klackem hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 21:15 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: johnax
30W zářivky T8 jsou 90cm dlouhé. T5 nejspíše budou s vyšším výkonem a kratší délkou, ale sem línej se kouknout do katalogu, jaký parametry dělají :-D Takže to přenechám tobě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: johnax
jak mas dlouhy akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:44 johnax – hups:D
No ono se asi není čemu divit - osvětlení 0,27W/l je proklatě málo hmm To jsem zvědavej, jestli seženu aspoň 30ti wattové zářivky v mojí velikosti :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:42 johnax – :/
No já mám ve 130ti litrovém akváriu osvětlení 2x 18W, zatím ho zařizuju a proto tam mám jen 2x Egeria Densa (ty rostou fakt nepochopitelně dobře, ale první 3 řady od kořenů jsou trošku nažloutlé, takže musím přidat na osvětlení), pak tam mám klasickej anubis a nějakej echinodorus a ty mě moc nejdou, přitom anubis je míň náročnej než egerie, tak fakt nevím :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:16 Usine – Re: Lada2
Jakmile se dostanou stokové rostliny k hladině k silnějšímu světlu většinou zrůžoví až zčervenají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
U mě přímo pod světlem je krásně zelená X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:07 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
hele je u Limnophila sessiliflora normalni ze horni listky kdyz se dostane pod svetlo zacnou hnednout nebo ruzocet nevim proste nejsou zelene:-)))Jede mi taky jak vztekla nejak mi to zbarveni nevadi jen ze jsem nikde nenasel ze by to mela delat:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 23:44 Muž Lada2 [11] – Re: protein007
jenze jak budou vypadat:-((divim se ze se k tomu jeste nevyjadrily rostlinari
asi to uz vzdaly stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 23:36 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Lada2
To je jasne, ze sa tahala za svetlom :) Spodne 2 rady listov boli sice zlte, ale kedze som to pretrhaval kazdy tyzden, tak to bolo zajedno. Teraz je tam uz 58W s lepsimi reflektormi, a rastie stale ako diva. Limnophilu sessifloru mam v druhom akva, a musim ju rozdavat :-)

Podstatou bolo to, ze aj pri takom slabom svetle rastu rastliny, takze ked si ich Panter nasadi do akvarka, budu mu rast aj s tym co tam ma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 22:28 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: Bob66
taky sem si tu cabombu musel dvakrát přečíst, abych uvěřil :-D Ale asi by to dala za tu cenu, že by se vzdala vzhledu a měla 3 patra na akvárko, což není to pravé pěstování cabomby, co by mě bavilo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 22:22 Muž Lada2 [11] – Re: protein007
jo ona roste 20-30cm za tejden ale protoze se taha za svetlem:-) jak vypadali dolni patra??? nerikej ze byla krasne zelena az dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 22:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: protein007
Mluvíme o té samé ano Nakonec jsem ji vyměnil za Limnophila sessiliflora a ta jde perfektně, jen podotýkám že to není u terčovců, takže teplotou to není ;-) Osvětlení 0,3W/l X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 22:10 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Bob66
Mne zasa pri 18W osvetleni na 112 litrov rastla 20-30cm za tyzden :-) Ak teda hovorime o tej istej :) Mal som na mysli Cabomba caroliniana.

Este pridam linky o tom, preco nehnojit, ked nevieme pricinu stagnacie rastlin:
maniakva.sweb.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/… (cast "ad hnojiva")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 21:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: protein007
Tak zrovna Cabomba mě jako nenáročná na světlo nepřipadá :) Alespoň u mě moc nešla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 21:43 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Panter
Zelezo tam nepridavaj, a ani ziadne ine hnojivo!!! rozzureny Mas tam minimum svetla, ktore by sice malo stacit, ak by to bola standardna 8xx/9xx ziarivka (aspon na bezne echinodory a "plevelne" rastliny - cabomba, limnophila, hygrophila), ale urcite nie na narocnejsie rastliny. Nehovoriac o tom, ze mozes tam naliat aj to najlepsie hnojivo na svete, a rastliny to nebudu vediet vyuzit - kvoli nedostatku svetla. Zato sa z teba stane uspesny pestovatel rias :) Takze bud zvys svetlo aspon na 2-nasobok, alebo vymen vacsinu rastlin za nenarocne (budes ich musiet ale casto pretrhavat, aby si vzajomne netienili). A tak ci tak daj nad ziarivku reflektor. Vykaly od rybiciek stacia bohato na hnojenie. Ked uz tam chces silou mocou niecim hnojit, tak daj pod echinodory ilove gulicky (napr. gulicky od JBL, Bivoj od Rataja a pod.). A nezabudni menit 1x tyzdenne 30-50% vody, to do akvarka doda zvysne stopove prvky. Za tyzden-dva by si mal vidiet zlepsenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 21:25 Muž pancéřníček [168] – Re: Lada2
Já spíš měl namysli to s těma rostlinama ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [119] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=5901