Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 19:40 Muž hubipv [13] Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku To, co mám v aq je tedy sinice? Děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 19:26 Maq Re: hubipv
hubipv napsal: Nemyslím si, že je to rozsivka, protože to nejde setřít
Nepleť si rozsivky a sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 17:56 Muž hubipv [13]
Mám stejný problém jako Robin 151.U rychlerostoucich stonkovkovek (všech druhu) spodní patra hnědnou, ale jinak rostou jako divé a rostliny s velkým korenovym systémem jsou taky v pohodě. Už nevím co s tím... Jsem typicky příklad, kdy první dva měsíce vše rostlo velice dobre, ale nyní jsou problémy ... Nemyslím si, že je to rozsivka, protože to nejde setřít a vždy začíná hnednuti (chloroza?) od okrajů listů... Jinak řasu jsem zatum nikdy neměl (ťuk ťuk) kromě GSA, ale ta mi neva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 16:47 Muž MichalV [327] Re: afc1886
Je to článok z roku 2011. Nezmenilo sa niečo v poznaní rias za ten čas? Konkrétne toto som si neni istý: "Vyskytují se nejčastěji v nově založených akváriích s nadbytkem fosforu a křemičitanů nebo v nádržích s nedostatkem světla."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 14:33 R Muž afc1886 [14655] Re: Robin151
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 12:48 Muž Robin151 [11]
Fotka k příspěvku Dobry dwn oběvil jse mi na rostlinach nějaky hnědy povlak a rostliny opadavaji nwvite co to muže znamenat
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 12:01 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Ludwigia inclinata 'Cuba' - černání a lámání stonků
Fotka k příspěvku Tohle mi teď během týdne udělal třetí stonek Cuby. Během jednoho, dvou dnů - v úseku cca 2 cm zčerná stonek a pak se zlomí. Zbytek rostliny je přitom OK, v patě níže položených listů začíná znovu rašit. Možná souvislost je, že jsem před časem úplně vysadil tekuté CO2 a že jí to prostě chybí. Druhá možnost - trpí tím vrcholy rostliny, vlastně když se dostanou do cesty proudu z rozstřikovací rampy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 12:01 janci82 Re: Cyklohentán
Nebyl Eleocharis z in-vitro kultury? Myslim ze je to normalni barva. Proc by meli byt koreny bile? Tusim, ze by meli byt nazloutle/nahnedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 19:06 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Maq
Ono to moc nejde odfotiť, ale ked som ich tam daval boli biele, teraz su niektoré tmavohnedé hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 18:59 Maq Re: Cyklohentán
Nezdá se, že by ty eleocharisy měly nějaký vážný problém. Může to být jen železný plak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 18:16 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Hnedé korene eleocharis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, neviete niekto možnú pricinu hnednufia koreňov eleocharis parvula? Ďakujem ;-)
Je to táto nádrž
rybicky.net/nadrze/28085-udelator-45l
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 12:02 Jane Re: Xklop
ahoj Xklop,to je ok, nezdvorily neznamena uprimny ;-) Zanedbana z me strany neni, menim 2x tydne a filtr cistim 1x tydne.Nakonec to bude mit pricinu v osadce, puvodni byla osadka 1 betta spl. a 4 razbory, v lete betta a 1 razbora chcipla ,pro cisteni jsem kdysi na doporuceni vehlasne akvaristiky jeste dokoupila otika,neritinu.Jenze..pred necelym rokem jsem od taty dostala nevyzadaneho ancistruse,uvazovala jsem vraceni,ted lituju..po procitani dalsich diskuzi zjistuju,ze to asi neni aancik,ale nej. obr varianta,ted ma 17cm,takze mozna pricina bude zde,hodne mi znecistuje dno :-O A to jsem zrovna pro anc.domluvila nove ubytovani v min.100l,jenze pokud je to kr.sitovany apod.,tak ho tam dat nemuzu. Takze az se zbavim krunyrovce,mozna budou rostliny ok, jdu dat foto do jine diskuze k identif.ryby..jeste jednou dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 01:14 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: Jane
Ahoj, nechci byt nezdvorili, ale z fotek to vypadá pouze na zanedbanou udrzbu. Zadne biogenní odvápnění a spol. Krom toho že fotky nejsou moc kvalitní, tak je to nedokonala filtrace a údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:35 Jane Re: Xlienka
Ano, Praha 5 a vubec jizni strana, tam je hodne mekka voda, to se jinak udrzovala koupelna a varns konvice..bere se ze Zelivky, avsak na severu Prahy je stredne tvrda, bere se z vice zdroju, ale ano, urcite to neni hodne tvrda voda;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 22:08 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Jane
Já teda nevím o místě v Praze s tvrdou vodou. Pokud vím dle pvk je všude měkká až hodně měkká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 21:36 Angus68 Re: Jane
hop To je dobrá zpráva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 20:51 Jane Re: larix
Jen jeste doplnim, voda je z vodovodu Praha 9, bere se od Brandysa nad Labem, tusim Karany, tvrdost vody by mela byt spise tvrdsi, nechavam 24 a vice odstat, je to akva od Dennerle cube set 30l, cili svetlo je myslim Nano Light 11W, jen jsem vymenila filtr a dala Aquael Fan mini plus,o tom biogennim odvapneni slysim vubec poprve, zkusim tedy prozatim mene svitit, vsem dekuji za nazory! udelam dle doporuceni prezentaci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:50 Angus68 Re: Jane
Změřil bych si hodnoty vody ;-) Ve velmi měkké se taky všem rostlinám nedaří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2018 10:40 Muž ZDRI [1415] Re: Anthrax
Nežere.
Toto mi Egeria najas dělá v krevetáriu s hodně měkkou vodou, po vyčerpání živin ve vodě, v kombinaci s intenzivním světlem pod hladinou. V nádrži jsou jen malé krevetky, takže kytky jinak nemá co žrát. To zařasení/obalení je myslím až následný důsledek špatně prosperující rostliny. Když jsem šlahouny přendal do jiné, více "vyhnojené" nádrže, vzpamatoval se a začal růst normálně. Každopádně popis/fotky nádrže a základní parametry vody napoví víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2018 10:37 Muž larix [1420] Re: Jane
Mne sa to javí ako tzv. biogénne odvápnenie (to na listoch je vyzrážaný kalcit, ak dobre vidím). Znamená to, že máš príliš intenzívne osvetlenie vzhľadom na obsah CO2 vo vode.
Ten Echinodorus vyzerá buď na zmenu olistenia (emerz/submerz) alebo na nedostatok draslíka (nevieme, ako dlho je v nádrži). Okrem toho sa mi zdá, že je to Echinodorus "Tropica", čo nie je úplne bezproblémová rastlina.
Ako písal kolega Anthrax, najlepšie bude, ak sa zaregistruješ, vytvoríš prezentáciu akvárka a uvedieš maximum údajov. Potom sa bude dať radiť presnejšie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 10:26 Jane Re: Anthrax
Diky, zkusim najit cas na prezentaci akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 00:10 R Muž Anthrax [4739] Re: Jane
No rostlině se moc nedaří. Ale těžko řekne nekdo proč. Nic o nádrži nevíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 23:59 Jane Re: Anthrax
Dekuji za komentar, toho oskubani jsem si vsimla, myslela jsem, ze se nejak rozpada, ale co ten svetly povlak, leda ze by to okusovani rostlinu nejak oslabovalo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2018 23:43 R Muž Anthrax [4739] Re: Jane
Plíseň by nebyla asi nic hrozného. Řekl bych, že ti ty egerie někdo žere ale fotka není moc kvalitní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 23:24 Jane – Plisen nebo rasa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry vecer, prosim o shlednuti prilozenych foto, muzete prosim poradit, co by to mohlo byt? Na prvni fotce je spise nasedly porost, fotka trochu zkresluje, obavam se, aby to nebyla plisen, jine kytky, viz foto 2, mi zas sem tam odejdou tak, ze hnednou listy a jakoby se rozpadaji, jindy zase zacnou hnednout okraje. Zpocatku rostliny prospivaji a pak cca po 2 az 5 mesicich odejdou. Asi jde o nerovnovahu v akva, je jen 30l, menim az 2x tydne 1/3 vody, rybky jsou v poradku.Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2018 23:13 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcelko
www.aqua-daho.cz/… To velké T za názvem znamená že je vhodná pro terárium ale to ti překupníci odstranili a prodávají ji jako akvarijní.
Jinak je to tohle. rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_rubra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 22:12 Muž ludvik [1082] Re: Marcelko
By mě zajímalo, zda se někomu povedlo tuhle Hygrophilu dostat pod vodu. Já to zkoušel už asi pětkrát.

Zato na v podstatě jižní lodžii paneláku v květináči se jí dařilo fakt skvěle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:03 Angus68 Re: Marcelko
Přidat světlo i pro tu Ludwigii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 15:38 Muž AsusKD [85] Re: Marcelko
Pestovaná emerzne a prehadzuje na subemerz, málo svetla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 15:28 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Fotka k příspěvku Od 14.11.2018 mam "Hygrophilu species red" kupenu cez www.rostlinna-akvaria.cz/… a prave vyzera takto.
Co sa to s nou deje a co jej chyba? - listy deraveju a rozpadaju sa.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 22:30 R Muž Anthrax [4739] Re: Baffi
Tahle kytka ti bettarko úplně zaroste, možná i roztrhne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 22:25 R Muž romant [27983] Re: Baffi
No, bude to ON, tedy ten ancák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2018 18:32 Muž Yirka [9123] Re: Baffi
Já tedy nevím, ale mně spíš připadnou obroušené od ancistruse. Pořídila jsi mu docela drahé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 18:13 Baffi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj včera mi přišli roztlinky a byly úplně zelené ale plavoucí mi začali hnědnout a ostatní začali blednout nevíte co by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2018 18:18 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,EchinodoryRe: TrnyACS
Tady pomůže jen radikální řez.Znovu založení nádrže,jinak se budeš trápit dookola.Vypustit,rostliny vyhodit,pokud chceš použít stávající štěrk,tak pořádně proprat a dát do trouby propéct.To i v případě nového štěrku.Pořádně vydesinfikovat nádrž Savem.Až budeš dávat štěrk zpět tak žádné hnojiva,hlínu ,jíl-čistý štěrk.Napustit vodu a tiše se na bednu dívat 7dní.Koupit nebo vyškemrat Vodní mor a zasadit do zadních rohů ,po 4-5 ks.Pokud se další týden nebude nic dít,můžeš pustit ryby event.doplnit rostliny.Celou dobu od začátku puštěný filtr.Ještě jednou :do dna žádný sajrajt,čistý štěrk,do vody žádná tekutá hnojiva.Na to je dost času.Ty rybky vykoupat vTripaflavinu myslím ,že se to tak jmenuje,nebo zrnko Hypermanganu.To jsem nikdy nedělal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 12:40 Muž MichalV [327] Re: Papik
Jasne, to je v návode. Ja môžem použiť aj vodovodnú, ta ma 0 a nepotrebujem ani destilku. Nebavíme sa ale o teste, ale o fosfore a limnophile. Ja som týmto meraním mal 5+ mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 12:06 Muž Papik [617] Re: MichalV
U JBL testu na PO3, můžeš odečítat i vyšší hodnoty, viz návod:

Pokud dostanete při měření tmavší barvu než je na škále, nařeďte vzorek
destilovanou vodou a porovnejte znovu.

Dle použitého ředění znásobte odečtenou koncentraci:
5 ml vzorku + 5ml destilované vody výsledek 2x
2 ml vzorku + 8ml destilované vody výsledek 5x
1 ml vzorku + 9ml destilované vody výsledek 10x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 19:01 Muž Antha [39] Re: vaclav
Měl jsem tehdy strach, ze je tam uz ryb moc. Tři druhy zivorodych rybek, z toho dvoje docela velkého vzrůstu. Při pročítání fóra jsem se rozhodl pro velkou redukci.
Pomohlo by opětovně je do akva vysadit? Máme jedno 25 litrove akva, kde žije pávcat asi stovka a všechno tam roste jako o závod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2018 18:55 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Antha
Zbavil jsi se pávčat, všichni na ně nadávají ale jsou to nejlepší výrobci komplexního hnojiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 18:46 Muž Antha [39] Re: Maq
Dekuji za rady. Zkusim nektere vyuzit pri upravach pece o akva.
Jako filtr používám jen akvacit s čerpací hlavou. Snažím se poslední měsíc důkladněji odkalovat a co 3 týdny trochu vyždímat filtr. V něm je pokaždé dost bince. Od minulého týdne jsem na výtok z čerpací hlavy přidal hadici pro zeslabení proudu - na krátké koncovce se dělala ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 18:42 Muž MichalV [327] Re: Maq
S tým fosfórom som si neni istý. Mne takto limnophila občas vyzerá, ale fosfor bežne meriam mimo rozsah JBL testu (vela)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 18:29 Maq Re: Antha
Zaregistroval jsem řasy, tzn. organické znečištění, a nedostatek fosforu.
Doporučím obecná opatření pro zvýšení čistoty a filtraci přes aktivní uhlí. Pokud to nebude stačit, pak KH2PO4 - dihydrogenfosforečnan draselný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2018 18:12 Muž MichalV [327] Re: Antha
Mne takto reaguje na "vyhladovanie". Stačí aby som významne navýšil krmné dávky a za 3 týždne krásne nové zdravé nasádza. Obdobne je to pri pretrhaní a ponechaní množstva krmiva. Je dosť pažravá a keď sa rozrastie na kapacitu dodávaného krmiva, takto živorí.
Málokto si ale uvedomuje, že s krmivom denne dodávame aj CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 17:58 Muž Antha [39] Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posílám aktuálni fotky z akva. Vlastně neroste skoro žádná rostlina nijak překotně. Pistia na hladině, egeria ba ani ruzkatec, který jsem uz dal pryč. Je možné, ze po redukci počtu ryb chybí NO3 a moc svítim? Je možné dat k světlu co používám regulátor?

Ptám se hlavně proto, ze limnophila postupně přestává rust, pak ubývá a poslední dobou ji pravidelně musim jednou za čas dosazovat z přebytků od kolegy. Vždyť bych přeci mohl být soběstačný =(

Závěrem se omlouvám se kvalitu textu, jsem líný a pisu rychle z mobilu.

Test Dajana 3v1 - ph 6.5, KH 3, GH 9
BEN-TEST pH 6.8
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 15:08 Maq Re: Antha
Podle těch fotek žádný problém nevidím. Limnophila vypadá zdravě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 11:04 Maq Re: Antha
No když k tomu napíšeš "papírkové testy", my už si domyslíme, jak asi jsou přesné.
Prostě co víš, to zdokumentuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 09:10 Muž Antha [39] Re: Maq
Doplním foto do neděle. Jake další info by bylo ještě potřeba dodat? Rozbory vody presne nedělám, k dispozici mam jen orientační testy papírkové a to asi není nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 08:26 Maq Re: Antha
Mrkl jsem na Tvoji prezentaci. Není aktuální a chybí fotky problému. Takto Ti sotva někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 07:54 Muž Antha [39]
Limnophila, která mi po založení akva čas krásně rostla, poslední dobou stagnuje. Barva je spíš do žlutohneda místo krasne zelené. Je to dominantní rostlina v akváriu. Přírůstky jsou minimální, dřív dala 20 cm za tyden, teď par milimetrů.

Jak bych mohl podpořit rust této jedné rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 20:55 Muž PeCh [77] Re: larix
Po poslednom zostrihaní pred dvoma dňami to vyzerá, že ten povlak (pravdepodobne rozsievka) sa už nerozširuje. Asi pomohlo to pridanie svietenia. Na pogostemone zatiaľ ostáva, ale ten budem strihať až v neskôr v budúcnosti.

Dusík som zatiaľ nemal možnosť premerať, ale vyzerá to ako najpravdepodobnejšia možnosť. Otázne je, či mám alebo nemám zatiaľ meniť vodu - pri výmene dodám NO3 z pitnej vody alebo vylejem to, čo naprodukovali rybky (bez merania neviem, čoho je viacej). Keďže sa mi začali trieť apistogrammy, nechcem zbytočne zvyšovať NO3 hnojením ani ich veľmi rušiť častými výmenami vody. Takže budem sledovať a reagovať nejako intuitívne a keď sa mi podarí dostať do akvaristiky, tak kúpim test alebo niečo s dusíkom (asi by som najradšej skúsil PMDD s KNO3).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=1051