Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 168 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:09 Muž Yirka [9123] – Re: Andrej
Tahleta rybí osádka prakticky bez rostlin a údržby - docela zvláštní. Věřím, že větším počtem rostlin a údržbou by se mohla situace zlepšit. Ještě by mně docela zajímalo, zdy jsi někdy měřil NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 11:32 Andrej
Fotka k příspěvku Takze vodu budem menit kazdych 14dni,1/2 a pockam.A kupim odkalovac.Ryby:6xneonka,4xskalar,8-15xgupka,3xprisavnik,1xteleskopka,2x?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 10:24 Muž Sid [6633] - Rostliny
Peťo, Zbyňo - hlavně bychom neměli lidem plantat hlavy! ;-) V každém řádném akvišku je třeba dno odkalovat! :-) Jenom v akviškách neřádů toho netřeba... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 10:07 Muž Eff [417] - Rostliny
Hehe, taky jsem měl včera všechny stonkovky venku a posvátnou integritu dna jsem si odkalovačem narušit netroufl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 10:03 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
Tak to jsme na tom skoro stejně smich
já sice odkalovač mám ale v Rudém holanďanovi se na dno taky nedostanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 09:58 Muž Sid [6633] - Rostliny – Re: Yirka
Taky neodkaluji, už od založení, od loňského října... Tak nějak nemám přístup ke dnu. :)
Teď jsem si ale uvědomil, že včera jsem odkalit mohl - předělával jsem akviško a měl jsem 3/4 rostlin venku! Jenže jsem neměl čím odkalit - odkalovač nevlastním... :-O
Taky jsem mohl aspoň odsát usazený detrit, ale na to jsem zapomněl... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 09:58 Muž Eff [417] - Rostliny
Vodu s vodovodu ona ma 7,4ph.V akvariu sa to zvysuje,odhad 8-9ph.
Na vině bude dno - štěrk obsahující vápenec. Myslím že ani není třeba jej testovat v octu jestli šumí, už podle fotky vypadá podezřele. A to bude i tou příčinou hnití Anubiasu. Nebýt toho dna, šlo by pH bez výměny vody spíše dolů. Takže vyměnit za praný říční písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 09:20 Muž matlala [798] - Rostliny
odkalovat, měnit 1/3 vody tak jednou za 14 dnů a mělo by se to zlepšit. Možná snížit pH ale počkal bych co s nim udělaj ty výměny vody 1x za 14dnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 09:06 Muž Yirka [9123] – Re: Andej
To se potom těm hodnotám a stavu rostlin nediv. (Pokud tam tedy máš ryby). A pokud máš, myslím, že nejen mne by zajímalo jaké, - tento způsob údržby nádrže je poněkud neobvyklý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 09:01 Andej
Aq 100l a neodkalujem len menim vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 18:39 Muž Yirka [9123] – Re: andrej
Když měníš jen 4x ročně, jak máš velké AQ a jak často a jakým způsobem odkaluješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 17:26 andrej
Vodu s vodovodu ona ma 7,4ph.V akvariu sa to zvysuje,odhad 8-9ph.Vodu menim 4x rocne,1/2.Na tom koreni mam dva rovnake rastliny len na tej jednej sa to objavilo.Mam ich asi 3 mesiace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 13:53 zabak
kde bereš vodu? jak dlouho už jí máš v akváriu (vodu, rostlinu)..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 11:39 Andej – Poskodene korene
Fotka k příspěvku Prepacte,ze zakladam novu temu,ale nenasiel som to tu.Neviete poradit s coho to asi je?Listy su pekne zelene, ale postupne zhnedne stonka a odtrhnu sa.Osvetlenie 0,36W/l.Ph-stupnica je len do 7,4 ja to tipjem na 8.Moze to byt v tom?Vdaka za odpovede.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:41 Usine – Re: Ivulik1
Máš ji pěkně zrychtovanou. Není to rostlina pro akvária ze špatným světlem a větším počtem ryb. Pokud máš v akva řasy tak to už vůbec ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 17:08 Muž Odla [7]
Už nějakou dobu přemýšlím o těchle zářivkách...takže na ně časem taky dojde...Juwel High-Lite Day T5 - 895 mm/45W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 14:46 Žena Rebbie [71]
Odla napsal: Osvětlení mám 30 W Flora Glo + 30 W Sun Glo...což si myslím, že je pro 200l akva také dostačující... sad

Řekla bych, že pokud budeš dávat CO2, že by to chtělo světla víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 12:25 Muž Odla [7] – Re: pavliina
Tak jsem vyzkoušel test od Rataje jako ty a žádný znečištění organickými látkami...Každopádně jsem změřil vše co se dalo a hodnoty až na malinko vyšší PH a tvrdost v normálu. Tak nevím...koupil jsem Brutus a Bivoj od Rataje, budu to aplikovat a uvidím, co se začne dít...snad nastane nějaká změna...a začal jsem opět s CO2...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 07:40 Muž Yirka [9123] – Re: andrej
Měnit jednou za 4 měsíce 50l - nic moc, stejně tak osvětlení je spíš na spodní hranici. Jak vůbec odkaluješ, když neměníš vodu častěji? Na tu údržbu to dle fotek ještě kupodivu ujde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:35 andrej
neviem,ale na rastilnach sa mi vytvaraju ´chlpky´ma to neco spolocne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:31 a
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:27 andrej
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:26 andrej
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:25 andrej
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:21 Andrej
Dobry den,mam problem s ratlinami.Zalozene akvarium tak 2 roky,100 l,2x18w,voda menena 3xrocne-1/2vody.Vdaka za odpovede.Obrazky:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:09 Petr – Re: Sid
Mnohokrat vam dekuji za rady. Zacnu asi tim svetlem a pravidelnejsi vymenou vody. Uvidim, co jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 19:03 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Venca
Když je to vnější, tak by neměl být problém. Zkus koupit i testy na nh3/nh4 a zjistit si jaká značka je nepřesnější, protože některé neměří ani orientačně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 18:37 Muž Venca [25]
mám vnější fluval 105 asi tak měsíc možná dýl jsem ho nečistil průtok má furt dobrý a co se týče NO2+NO3 to jsem také neměřil budu muset nejspíš zajít pro testy ,ale ty lepší u nás nemaj,ale podívám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 18:34 Muž Sid [6633] - Rostliny – Re: DonJuanKarlos
Možná bych hledal problém ve filtraci, tam probíhá přeměna NO2 na NO3, jak často čistíš fitr?
A jaké jsou souvislosti mezi četností čištění filtru a tím, že asi chybí NO3?
NO3 je méně, když se filtr čistí častěji nebo v delších intervalech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 18:20 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Venca
Pistia je žrout NO3. Asi to jí chybí, toho je ve většině akvariií dost. Možná bych hledal problém ve filtraci, tam probíhá přeměna NO2 na NO3, jak často čistíš fitr?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 17:41 Muž Venca [25]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 17:41 Muž Venca [25]
Fotka k příspěvku No nejsi sám mě se ten problém také vyskytl a už u mladých lístků a zatím neznám řešení?CO2 aplikuji ,PMMD někdy ,výměna vody pravidelná týdenní,osvětlení v pohodě,dno říční +křemičitý písek.Ale určitě chybí nějaký prvek protože mě začala stagnovat i pistia a ta tak perfektně rostla .Tady jsou fota když bude ještě někdo vědět nějakou radu budu rád.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 17:33 Muž Sid [6633] - Rostliny – Re: pavliina
Černá řasa se tvoří ze špinavé vody...
Jestli se černá řasa tvoří ze špinavé vody, k tomu se vyjadřovat nechci. :-) Ale k čemu se vyjádřit chci, je, že podle mne jde o řasu hnědou a ne černou. A hnědé řasy ve špinavé vodě sotva porostou... :-O Naopak - bývají označovány za důkaz vody čisté! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 17:17 Žena pavliina [50]
A já si myslím, že výměna 1/3 vody 1x za 14 dní u 60 l akva, pokud není opravdu hodně zarostlé, což podle fotky asi moc nebude - myslím tím opravdu džungli ;-) , je opravdu velmi málo. Určitě bych měnila 1/3 vody každý týden s důkladným odkalením! Černá řasa se tvoří ze špinavé vody, a jestli ne, opravte mě ;-) A jestli vývod bublifuku je přímo na hladině, tak se do vody dostává příliš mnoho kyslíku a ten vytlačuje CO2 a kytí strádá. Vývod filtru by měl být cca 10 cm pod hladinou ano A určitě bych dala na radu Sida s osvětlením ;-) Silně mi to připomíná mé začátky, řešila jsem stejné problémy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 17:16 Muž Odla [7]
Tak to si ten test objednám asi taky a uvidím...snad na něco přijdu. Nerad bych kompletně předělával pomalu už krásně zarostlé akva...dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 17:00 Žena pavliina [50]
Měla jsem ten samý problém, takhle se mi začaly rozpadat listy až zbyl jen takový malý chcípaček. Zkoušela jsem hnojit ale spíše mi vyskočila zelená řasa. Zkusmo jsem koupila test od Rataje Antialgae a nestačila jsem se divit, co mi ukázal coze řádné znečištění organickými látkami. Začala jsem přidávat CO2 a Bioaktiv po každé výměně vody. Nevím co pomohlo víc ale teď už mi test ukáže rozumné výsledky a kytky jsou mi důkazem palec Jo a z toho chcípačku se mi začíná klubat slušná rostlinka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 16:57 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: fantasta
Fotka k příspěvku jj s PMDD určitě opatrně, jen jsem napsal své zkušenosti :-)
EDIT: tady ještě přikládám asi týden starou fotku, kde jsou ve spod ještě zbytky rozpadávajících se listů a nových zdravých listů
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 15:56 Muž Odla [7]
Nevím, dnem to ale asi nebude...první půl rok rostly bez problémů a navíc mám dno / staré + nové / od Rataje a to si myslím, že je dobré dno...Osvětlení mám 30 W Flora Glo + 30 W Sun Glo...což si myslím, že je pro 200l akva také dostačující. Takže mně zbývají ty dusičnany a nebo něčeho nadbytek...a nebo vytrhání a zasázení jiných druhů... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 11:12 R Muž Silent [5949]
Rozpad listů může ale taky způsobovat i nadbytek živin. Například nadbytek dusičnanů spolu s nedostatkem světla. Já bych byl s PMDD raději opatrný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 10:53 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: samot10
Měl jsem to stejné, protože jsem měl nevhodné dno, to jsem vyměnil za křemičitý písek. Uplné zlepšení pozoruju po použití PMDD. Dávkuju zatím 3ml/denně :-) . Ale chce to silnější osvětlení nebo hledat jiné příčiny, jinak je PMDD k ničemu....
EDIT: nejspíš rostlinám chybí nějaký stopový prvek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 10:29 samot10
ja mam ten isty problem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 08:48 Muž Sid [6633] - Rostliny – Re: Petr
Jako první bych zkusil vyměnit zářivky za nějaké značkové, (Osram, Narva, GE, Philips), nejlépe třípásmové "840", "830", "860", (nebo jejich kombinace).
Zářivky dodávané s podlinkovými svítidly mají obvykle stejný původ. PRC... Podle mých zkušeností tyto NO NAME zářivky mají ještě kratší životnost, než mé "oblíbené" GLOGLO...
Běžně bývají za 3 měsíce i "po smrti".
Jinými slovy - pravděpodobně máte v akvišku tmu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 06:24 Petr – Re:Sid
Zářivky jsou takové jak se používají v kuchyňských linkách apod. - barva teple bílá. Ta černá řasa z těch listů sice jde při troše snahy mechanicky setřít. List potom ztratil barvu a během pár dní z něj zůstly jen žilky potom se úplně rozpadl. Tou řasou jsem měl pokryté i skoro celé dno. Když na ty listy sáhnu, tak nijak nečerní nebo něco a vzdáleně to může připomínat něco jako když by člověk sahal na samet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 23:22 Muž Sid [6633] - Rostliny – Re: Petr
A co jsou zač ty zářivky?
A jde ten povlak z listů setřít?
A jaký pocit máte, když zkusíte list promnout mezi prsty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 22:53 Petr
Fotka k příspěvku Mozna klame fotografie, ale skutecne jsou ty rostliny cerne. To "cosi" na krajich listu je pouze u te jeste zelene, ale ta rostlinka je tyden stara a takto jsem ji koupil ve zverimexu (to vypada na klasickou ruduchu - cerna stetickova). Drive jsem svitil cca 12 hodin 1 x 14w, dnes svitim 11 hodin 2 x 14w, spodni strana vika (nad zarivkami) je polepena alobalem. Teplota vody cca 26 stupnu. PH udrzuji pod 7 za pomoci acidu. Ma tendenci jit samo nad 7. Ryby jsou jenom neonky a parmicky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 22:28 Muž Sid [6633] - Rostliny – Re: Petr
Takto "z dálky" to vypadá (m.j.) na hnědou řasu. (Je tam ještě vidět "cosi" na krajích listů, ale je to prakticky "nečitelné".)
Jak jste měl řešeno osvětlení dříve a čím a jak dlouho svítíte teď? (Typ zářivek, délka svícení, reflektory...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 22:13 Muž Jurasek [137] – Re: Odla
Mám něco podobného, taky na hygrophylách. U spodních lístků, zdá se mi proto, že je to nedostatkem světla. Nezastíněné lístky rostou dobře i ty starší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 21:35 Muž Odla [7]
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 21:27 Muž Odla [7] – Rozpadávající se listy - Hygrophila
Fotka k příspěvku Může mi někdo poradit, co se to děje a co mám dělat, aby to přestalo. V počátku mně všechny druhy Hygrophil rostly v pohodě a teď se jim už nějakou dobu takhle rozpadají listy. A je to vážně jen u Hygrophil, všechny ostatní kytky jsou ok...díky za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:03 Muž ghostik [81]
Men vodu tydne. 12 ryb - zalezi jake a jake velikosti i 12 muze byt prerybneno ale tech 30 to bylo urcite moc. To co pises by uz mnelo byt vse jen k lepsimu. Mne ruducha mizela hodne dlouho a z nekterych rostlin nechce zmizet takze nezbyva nic jineho nez po obeveni novych zelenych listu tyto stare utrhnout.
Pokud by jsi zmeril NO3 a P tak urcite v dobe prerybneni nebyly OK
Men vodu (samozrejmne odkalovat dno), svit cca 11-12hod. denne a cekej uvidis jak se to zmeni

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [168] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=8351