Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 188 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 21:16 Standa
sidonius: prosim nemohl bys mi dat taky radu? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 21:01 Sidonius
To Horác:
Vy víte, že nemám potřebu "poučovat" zrovna vás. ;-) :-)

To Orion:
Zkuste dát kuličky jílu ke kořenům kořenujících rostlin a stonkové rostliny hnojte čerstvou vodou a přes rybky. :-)
(Ty kořenující si taky zobnou z vody, co jim bude třeba. ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:53 Sidonius
To Horác:
Stále se řeši Orionův problém s rostlinami, který charakterizuje název tohoto tématu. :-)
(Alespoň tedy doufám...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:51 Orion
Tmu tam uz nemam a rotlinky taky pribydou. Fotky co tam mam jsou stare a nove terpve budu delat (dlouho jsem nemel fotak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:50 Page – Vaclav
Tomu ještě rozumím kde ho koupím:). Jen jsem ještě neslyšel o tom že by se používalo v akváriu a jak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2007 20:50 Sidonius
To Horác:
Jednotlivé komponenty PMDD jsou dost dobrým řešením v případě potřeby cíleného hnojení rostlin v akva. Pro většinu "standardních" akvárií - t.j. přerybněných, s nepříliš fungujícími rostlinami - je nejlepším hnojivem čerstvá voda. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:50 Muž Horác [3942] – Sidonius
Jo tak ... to bylo k Orionovu akvárku ... já myslel, že to bylo obecně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2007 20:46 Sidonius
PMDD je docela riskantní věc, pokud člověk neví, co dělá. A neprofesionální rady stran dávkování stojí na začátku této blamáže.
(Už se mi nechce zacházet do detailů - v historii zdejší diskuse je o tomto fenoménu popsáno hodně stránek... :-) )
Zkoušet hnojit PMDD v akva, jaké má Orion, (tma, minimum rostlin), je nejlepší cesta, jak si vypěstovat ukázkové řasy. A těch pár rostlin zničit.
Kdo umí s PMDD zacházet, ten se neptá na to, kde ho koupit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:42 Muž Horác [3942]
Myslím něco lepčejšího než PMDD (do akvária) ... něco, co tak nepodporuje řasy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:38 Muž filipsi [1295]
Myslite konkretne do orionova - protoze tam neni skoro co hnojit - nebo ne? Aby spousta lidi nenabyla dojmu, ze pmdd jim i v zarostlych akva nezadrzitelne zpusobi rust rasy, a ze je to neco veskrze spatneho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:38 Sidonius
Myslíte ta vhodnější hnojiva pro domácí kytky? Tak to závisí na druhu těch kytek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:35 Muž Horác [3942]
Side, jsem jedno velké ucho :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:31 Sidonius – To Orion
Pro domácí kytky existují mnohem vhodnější hnojiva, než je PMDD. :)
Pokud byste ho chtěl dát do akva, pak jen v případě, že chcete pěstovat řasy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:29 Usine – Orion
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:26 Usine – Page
Mají ho hlavně tam kde prodávají semena a hnojiva v akvaristikách ho nenajdeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:14 Orion
Na hnojivo PMDD jsem slysel samy kladny veci. Ja si prave vyhlizim jaky koupim, chci to zkusit. A kolik to PMDD hnojivo stoji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:01 Muž filipsi [1295]
Diky, PMDD. Vzdycky pismenka pletu, a to si dokonce pamatuju "Poor Man's Daily Drops" (Kazdodenni kapky chudeho muze). Za odmenu necham roduchu na pokoji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 20:00 Page
Hnojivo pro lekníny??? To slyším prvně coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 19:53 Usine
Kup si hnojivo na lekníny jsou to hliněné válečky. Stojí to pár korun. Jinak si můžeš objednat hnojivo PMDD ale o tom si něco přečti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 19:26 Standa
Aha :) Hups:-D Tak diky za radu a je pravda jetsli je to dobry se prodava ve zverimexech nejaky kulicky a ze to vydrzi rok jestli je to dobry? tone Ptz takovejch penez to stoji tak abych neudelal nejakou blbost (No asi 15 kc ale to bohate staci jako pak mi to nejak nepude a bude!:-D )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 19:23 Muž filipsi [1295]
No, asi nej je chemicke. Ciste chemicke. Jinak hnojiva takova byvaji, kdyz vyloucime chlevskou mrvu, a i ta je uvnitr i kdyz se to nezda dost chemicka. Hledej ppmd, a precti mnoho veci o rostlinach a hnojeni.
Jo a ten ocet neni na cisteni, to je test, jestli neco obsanuje vapnik. Opet chemie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 19:14 Standa
Fiha tak ocet jo? tak to slysim poprvy ja vim jen cistit akvarko soli. ale ocet? a nevite nahodou jaky je nejlepsi a pokud mozne nechemicky hnojivo pro kytky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 19:04 Muž Eff [417] - Rostliny
Pokud je v tom vápník, bude ti to šumět hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 18:59 Orion
Ted sem to zkusil tak jsem zvedvej ;-) (bublinky by nemeli hned jit ze jo nebo jo?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 18:53 Orion
Dik za radu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 18:45 Muž Horác [3942] – Orion
Můžeš ho tam dát ráno, v poledne i večer :o) ... Bublat to nesmí. Pokud bude, vápník nejlépe eliminuješ tak, že písek nasypeš do řeky a seženeš si čistej, křemičitej. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 18:34 Orion
Ten pisek se ma dat do toho octa rano nebo vecer (nebo kolik h by ten pisek mel bublat aby to bylo v poradku?) a da se nejak ten vapnik eliminovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 18:01 Usine
Dáš do skleničky drobet písku z akvária a zaliješ to octem tak asi 0 2 cm víš. Pokud z písku půjdou bublinky i druhý den je v něm vápník. Většina rostlin ho nemá ráda eliminuje totiž CO2, potom hůře rostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 11:13 Martin
No kvarium mám 250 litrů a rostliny ty newím jak se menují a dno v octě sem nezkoušel jak se to dělá??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 21:15 Usine
Nevíme jak máš velké akvárium co máš za rostliny jak je máš dlouho Dno jsi zkoušel v octě? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 20:38 Martin
Chtěl bych se zeptat proč mě nechcou růst rostliny??měl sem tam jemný štěr a vyměnil sem ho za hrubý štěrk a pořád nic uhynulé listy nahnědlé listy atd...mám tam topení teplota vody 24-26 a osvětlení tam mám JEBO MW1-Y25X2 a zařivky AQUA-GLO 25W a SUN-GLO 25W
Poraď te mi nebo už nevím co mám dělat děkuji za odpovědi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 01:33 Žena bucliik [99]
adrianko, založ si tady taky nějakou hezkou přezdívku a jak radili vedle, napiš sem všechno co budeš chtít koupit, rohový akvárka jsou moc krásný, ale na všechno se předem zeptej, aby ti pak rybičky neumřely...říkej mi klidně luci,ale piš vzkazíky, ať to po nás nemusejí všichni číst, ju? tak se ozvi, všichni rádi poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 22:16 Žena Dinamit [68]
Adrianko, nic ve zlém, ale takovéhle otázky se řeší pomocí vzkazů. Ve fóru ti každý ochotně poradí, když nastane problém. Zkus se tedy zaregistrovat a až budeš mít akvárko, tak ho tu můžeš i prezentovat ;-)
Ovšem pozor, než si založíš akvárko, tak důkladně prostuduj všechno, co se týče založení takového akvárka, ať se vyvaruješ chybám. Já to neudělala pořádně a do teď toho lituju. Budu ti držet palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 20:05 Žena bucliik [99]
rychle se množí a majitelé tady na rybičkách říkají že dělají docela dost bordýlek, určitě si sežeň nějaký obchod kam je odnést až budou mladý, rodí živá mláďata a pokud je nic nesežere tak to je řetězová reakce...jak veliký akva chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 20:04 Adrianka
já bych chtěla paví očka moc semi líbí X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 19:59 Žena bucliik [99]
jasně, tady pořád někdo je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 19:58 Adrianka
ahoj TADY JE NĚKDO NO PÁNI MŮŽEM SI POPOVÍDAT potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 19:56 Žena bucliik [99]
určitě může, a můžou být i jiný, ty kuličky jsou krásný, mám dvě, jen se musí jednou za čas otočit a asi 1x za 14 dní promýt vodou, ale já to ješte nedělala a drží v kouli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 19:52 Adrianka
AHOJ JÁ BYCH CHTĚLA VODNÍ ROSTLINU CLADOPHORA AEGAGROPILA ACHTĚLA BYCH TUHLE ROSTLINU K PAVÍM OČKÁM MŮŽE TOTAK BÝT A NEBO SI MÁM VIBRAT JINOU ROSTLINU love love love love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2007 18:42 Sidonius
Sušený jíl je dobré kořenové hnojivo a kryptokorýny ani jiné rostliny aktivně vodu neokyselují.
Předpokládám, že se brzy objeví ještě dotaz na tzv. nesnášenlivost rostlin. :)
Tzv. vzájemná nesnášenlivost některých druhů rostlin je ve skutečnosti dána zejména odlišnými požadavky na fyzikálněchemické vlastnosti vody. Ovšem nejen jimi - existují rostliny, (i vodní), které v rámci kompetice (soupeření) jsou schopné tzv. alelopatie, t.j. produkce inhibitorů - chemických látek brzdících konkurenční rostliny.
A řasy jsou také rostliny. :-) Je všeobecně známo, že rostliny produkují přírodní algicidy, kterými se proti řasám brání.
Takže děcka POZORTE! Nejlepším prostředkem proti řasám jsou prosperující rostliny! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 17:16 Orion
Jo a pry se da suseny jil pouzit jako hnojivo pro rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 17:09 Orion
Slysel jsem ze Cryptokoriny okyseluji vodu. Vite nekdo o tom neco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 13:59 Žena katunka [158]
Ta moje je taková svěže světle zelená a když je víc světla (třeba když vyhodím riccii z hladiny) tak se jí listy úplně položí na dno a jak to zarůstá tak se zase zvedá. Narozdíl od ostatních kryptošek neháže moc výhonů...snad dva za půl roku co ji mám a roste celkem pomalu....Ale slovním popisem (a jak vidno ani fotkou) to asi neurčíme.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 13:56 Muž filipsi [1295]
Jo, tvarem listu je to podobnejsi. Jen ta moje je od zacatku hodne hnedozelena (do cervena moc ne). S pridanim svetla zacala vic rust, a nove listky jsou opet hnedozelene, jen znacne tmavsi zelena. Ja ztratil cedulku, a od te doby jsem ji bohuzel v akvaristice nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 13:46 Žena katunka [158]
Cryptocoryne walkeri lutea? Mám ji taky...vypadá úplně stejně, jen lístky nemá načervenalé jako ta tvoje....

rybicky.net/nadrz/414/54.jpg
v popředí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 13:33 Muž filipsi [1295] – A co tahle
Fotka k příspěvku Rostlina s malymi naroky na svetlo? U me rostla s malo svetlem hezky, netahla se nikam, jen pomerne pomalu. Prosim take o radu, co to je (to s delsimi listy do hneda). Effous myslel, ze Cryptocoryne wendtii Tropica, ja si nejsem jisty. Diky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 11:41 Muž Pet [56]
Hledání a zkoušení rostlin, které rostou ve špatných podmínkách (světlo, teplo, živiny), je v konečném důsledku dražší, než vytvořit podmínky, aby rostlo všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 10:40 Žena bucliik [99]
limnophilla sessiflora roste i u mě ,...0,3W/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 10:34 Radka – .
Limnophila,sagittaria i egeria potřebují světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 23:57 Žena ufinka [28] - Asie
nejlepe sehnat prebytky rostlin od akvaristu, to tady furt opakuju, ty koupene se totiz hure uchyti..kdyz jsou puvodne emerzni, ze..Takze proste zacit s plevely, napr. růžkatec je supr. Pro málo světla nějaký jávský mech, kryptokoryny, Anubias, Valisnerka taky. Akorat prave tyto rostliny rostou pomalu...Rikam, nejlepsi je podivat se u sousedu akvaristu-co ma stejnou vodu, co jim roste nejlip.) JInak s Hygrophilou jsem vzdycky mela problem. Dobra je mozna i Limnophila a Sagitaria.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [188] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=9351