Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 16:32 Muž Lasse79 [38] Re: Anthrax
Všude se píše, že sinice jsou modrozelené. To co mám v akva já, je tmavě hnědé až do černa.
V akváriu se mi dělá takový "kal" (viz. můj profil).
Nevím kde je původ. ☹️
Každý týden akva čistím, měním 1/3 vody, odkaluji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 16:32 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Lasse79
černání rostlin vypadá jinak,to bude cosi od sinic ( ne od řas), jak to vypadá z organickým znečištěním akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2019 15:37 R Muž Anthrax [4739] Re: Lasse79
To bude asi sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 15:29 Muž Lasse79 [38] – Černající rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, začali mi černat rostliny (dělá se na nich taková černá slizská hmota). Akvárium je v provozu něco málo přes rok. Problém mám cca měsíc.
Jsem bezradný.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2019 19:27 MiloSlávka – Cryptocoryne
Pozor taky na dávkování soli do vody při prevenci nebo léčení ryb. Konkrétně Cryptocoryne na tu sůl reagují rozpadem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2019 10:11 Angus68 Re: laguna1505
Tak zrovna Cr.affinis je hodně náchylná na změnu a reaguje velice rychle rozpadem a uhnitím. Z darovaných mi nezbyla ani jediná :-( Ale zakoupím až budu předělávat malé AQ a snad se jí povede. Při umělým světle roste dobře a když už se chytne, je schopná zarůst celou nádrž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2019 09:17 Muž laguna1505 [61] Re: Angus68
...souhlasím...všechny vyhozené rostliny jsem dostal, případně koupil z přebytků chovatelů. Jednalo se vesměs o Cryptocoryni Affinis...Echinodory jsou OK a rostliny koupené od prodejce (rostlinna-akvaria), jsou zatím taky všechny v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2019 09:10 Angus68 Re: afc1886
Nenazýval bych to kr.nemocí. Je to jen reakce rostliny na velkou změnu podmínek ;-)
Mě nově zasazená (koupená v e-shopu) kryptoška neuhnila nikdy. Většinou se to týkalo rostlin od různých dárců (kterým tímto děkuju, i když některé nevydržely :-( )
Pro začátek bych osázel AQ kryptokorynama z cejlonských druhů. Jsou asi nejodolnější.
Např. Cr.becketii, Cr.wendtii, Cr.walkerii a jejich odrůdy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2019 08:48 Muž jarovo [1695] Re: laguna1505
Stačí odstrániť padnuté listy, koreňmi nehýbať a dať tomu čas - určite sa spamätá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 19:58 Muž laguna1505 [61] Re: afc1886
...jsou v koši... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 19:55 R Muž afc1886 [14655] Re: laguna1505
U kryptokoryn to je normální, pročti si něco o kryptokorynové nemoci. Když mají nějakou větší změnu, tak uhnijou, ale po čase zase obrazí a rostou vesele dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 19:52 Muž laguna1505 [61] Re: vaclav
...no za 2 dny mi chcipla 2x cryptocoryne affinis
...je pravda,ze to byly chcipaci,ale stejne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 19:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laguna1505
Nové akvárium a rostliny to je vždycky o tom co vydrží a co chcípne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 18:25 Muž laguna1505 [61]
Ahoj, je možné, že rostlinky po zasazení do nově založeného stagnujou, případně odumírají, a pak obrazí....? Nemám CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 18:20 Muž Tommo [828] Re: vaclav
Aha, no nějak to neřeším, jen mě to zajímalo. Dělá se to jen na mokřance a jen na vrchních listech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 18:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Také se mě to občas dělá ale silným světlem to asi nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 18:00 Muž Tommo [828]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

chci se zeptat. Je toto rolovaní listů důsledek silného světla?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2019 16:03 R Muž Anthrax [4739] Re: Králík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2019 15:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Králík
Pro krevetky to je super úkryt, možná nejlepší, ale nevím, jestli to chceš v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2019 15:23 Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, v pětilitrové sklenici, kam házím rostliny z prostřihů atd. se mi vytvořila taková "zelené vlákna". Sklenice je položena přímo u okna, osvětlení tam není. Neví někdo co je to? Nějaká řasa? Ještě by mě zajímalo, zda bych to mohl dát do akvária, protože mi to přijde jako dobrý úkryt pro krevetky. Předem děkuji.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 21:37 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Ja mám CO2 nonstop a v noci do toho vzduchuji. Rozdíl pH den/noc je cca 0,5 což mi nepřijde nic hrozného ono takové změny pH budou i v přírodě. Netvrdím že je to jediná fungující metoda a že to musí dělat každý. Nicméně ve chvíli nějaké kalamity kdy se rozpadají rostliny je vzduchování věc prospěšná ať už byla kalamita způsobena nedostatkem kyslíku nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 21:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Tak můj první filtr v pravěku v 500 litrové nádrži byl pískový a poháněný výkonným vzduchovacím motorkem. Takže kyslíku habaděj ale dno mě stejně zahnívalo. V případě že v noci bude CO2 vypnuté a já budu do toho vzduchovat bude mě stoupat pH a ten rozdíl den noc bude dost velký a rychlý a to si myslím není nic dobrého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 21:16 Muž Roxio [0] Re: vaclav
Jasně ty si to myslel vzhledem k filtračním náplním, ale já vzhledem k čerpadlu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 16:26 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Roxio
Neviem, akú rampu máš na mysli, na fotkách moc nevidím, ale mne osobne sa ani tak nezanáša filter (vydrží viac než rok), ako rozstrekovacia rampa. Najmä v kolene sa zanesie tak do dvoch mesiacov (jasné, ono je to už i tým, že je filtru pomaly čas :-) ). Keď som ju posledne vypucoval, prietok šiel rádovo hore, musel som uberať na filtri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 16:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roxio
To je tím že se filtrační materiály ucpou, ne tím jak je starý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 15:17 Muž Roxio [0] Re: vaclav
Já ho kupoval uplně nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 14:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roxio
Tak u jetých filtrů může výkon klesnout až na 1/3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 14:40 Muž Roxio [0] Re: Jarden Sk
Jako dostatečný proud je a při regulaci se mění ale zda se mě, že čerpadlu kles výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 14:35 Jarden Sk Re: Roxio
A keď pridáš prietok sa zmení alebo nie? Predtým si písal že máš prúd v akva dostatočný.Mám ten jeden Eheim vyše 10 rokov a ide bez problému.Skontroluj si hadice a vyčist náplne a aj predfilter.Než nasadíš hadice do filtra, odpusti trochu vody do kýbla či tam v nich niečo nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 14:24 Muž Roxio [0] Re: Jarden Sk
Já právě průtok mám stažený asi na polovinu ale přijde mě že z rampy teče strašně málo vody možná jeslí nezačíná podcházet čerpadlo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 14:10 Jarden Sk Re: Roxio
No je to len teória, ale nebude to tým silným prúdom v akva? Ak máš manado tak v ňom prúdi voda dosť intenzívne a môže to vadiť koreňom.A detrit to roznáša tiež poriadne po akva. Na tú tvoju stovku je to dosť silné výkon od výrobcu je VÝKON ČERPADLA: 1250 L/H a ak beriem s náplňami len polovičný výkon a môže to byť viac, tak to je cca 600 l/h a to je sila na 100 l akva.Skúsil bysom zregulovať prietok alebo tú zadnú rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 14:01 Muž Roxio [0] Re: Jarden Sk
Klasika vstup modrý molitan dole keramické kroužky, pak Eheim ty čtverečky pak ty kuličky vata a vystup do reaktorů tam je pár keramických kroužků pro lepší rozpouštění CO2 a výstup do akvária na boční rostrikovou rampu ale měl jsem v plánu udělat rampu vzadu povely délce AQ ale to ještě nedopadalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 13:43 Jarden Sk Re: Roxio
Ja mám Eheimy dva Profesionel 3 2075 a 4 v 450 ke a obidva naplno a vo vnútri len pemzu a vatu a prietok je silný jeden poháňa zadnú rampu dlhú 140cm a strieka do polovice akva keď mením vodu.Druhý má na výtoku plastovú lily a naplno tiež.Kolko je to v číslach to neviem, ale polovičný výkon z udávaného výrobcom/ten je počítaný bez náplní/ to bude a aj viac.A čo máš za náplne vo filtri?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 13:31 Muž Roxio [0] Re: Jarden SK
Hele špinávím filtrem to nebude ten sem čistil, tak před měsícem a hlavně mám externí kanystrový od eheimu: eheim professionel 3 2075 jak silný výtok máte z filtru? nemuže to být slabou cirkulací přes filtr? Proud v akváriu mám krásný jen otázka jaké množtví proteče filtrem za 1h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2019 12:09 Jarden Sk Re: Jarden Sk
Myslím že pridaním kyslíku v noci nič nepokazí a osobne - peroxid do vody by spravil asi podobný účinok avška NO2 je podľa testov na nule, tzn. že by mala nitrifikácia byť bezproblémová. Rastliny odhnívajú aj v dne tak to musí byť ešte niečo iné a keďže dno nieje zĺahnuté/JBL manado navrchu/ tak to musí byť vo vode to čo ničí rastliny /zhora aj zdola/.Ruducha je z org. odpadu a toxíny môžu vzniknúť aj v zanedbanom filtri/nazhromaždené železo a príp. iné ťažké kovy z hnojenia-Ph je nízko/.Preto ako dalšiu alternatívu uvádzam špinavý a dlho nečistený filter, z toho môže ísť aj org.odpad pre ruduchu aj jedy pre rastliny-faktom je ale,že ryby nechcípajú-alebo?. Máte ešte nejaké riešenie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 09:01 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Hele já netvrdím že ruducha roste jen v akváriích s málo kyslíkem. Je to jen jeden faktor ovlivňující rozklad (dekompozici). Určitě se může stát že i v akváriu s dostatkem O2 tento proces nefunguje nebo je nedostatečný. Ale určitě je kyslík jedním z faktorů které to ovlivňují a v akváriu kde ani nečeří hladinu, rozpadají se rostliny mi to přijde jako reálná možnost. Co naopak tvrdím je že ruducha potřebuje organické látky. A zvýšení množství kyslíku může být ku prospěchu věci. Dále jsem taky radil výměny vody a případně aktivní uhlí to jsou další opatření které by měli množství organických ve vodě snížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2019 07:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Jak může být v akváriu nedostatek kyslíku? Většina z nás se setkala s tím že ruducha roste tam kde je silný proud tedy místo z dostatkem kyslíku a světla a ne někde v koutě kde se někomu hromadí detrit a toho světla moc není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 00:27 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Dobrá zkusím to lépe. V akváriích kde je nedostatek kyslíku je nedostatek dekompozičních bakterií. Díky tomuto nedostatku se nestíhá rozkládat organická hmota která se v akváriu hromadí ve formě kalů.
Lepší? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 23:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Ruducha roste tam kde je usazené organické znečištění. A to se usazuje v akváriích s nedostatkem O2. Nezlob se na mě ale tohle je dost divně napsané. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 21:36 Muž MichalV [327] Re: Smetany
Môže byť v akváriu dosť kyslíku pre ryby (6 mg/l) a málo pre baktérie (3 mg/l)?
Tu robili jeden experiment s kyslíkom pri čistení odpadových vôd na modeli
www.chemicke-listy.cz/…

Pri použití dosť jemného/hustého substrátu, ktorý neumožňuje zapadanie detritu si myslím že mineralizácia viazne na niečom inom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 19:30 Jarden Sk Re: Smetany
No ja som určite posledný kto by proti kyslíku namietal, hlavne ak si spomínaš na moje príspevky o pridávaní kyslíku a peroxidu do akva,takže kľudne nech skúsi, nemám nič proti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.11.2019 19:12 Muž Smetany [1226] Re: Smetany
Já bych kyslík nepodceňoval. Ruducha roste tam kde je usazené organické znečištění. A to se usazuje v akváriích s nedostatkem O2. Takže bych pořád byl pro že to je jeden z problémů které v akváriu je. Ono před spoustou let bylo vzduchování v akváriu standard dnes už to dělá málo kdo ale já myslím že to mělo svůj smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 15:10 Jarden Sk Re: Roxio
Ten hnedý granulát je JBL Manado, trochu uvolňuje myslím vápenec, ale ten je v pohode..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 15:05 Muž Roxio [0] Re: Jarden Sk
Ale Aqua basis mam jen 1,5cm a zbytek JBL ten nevím jak se jmenuje ten jejich hnědý substrát a toho je 7cm a v basisu ještě rostliny nekoření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2019 14:54 Jarden Sk Re: Roxio
Pozri, hnojíš do vody a JBL aquabasis má hlavne mikro a železo v zložení a ak tam valíš aj mikro v PMDD tak tam tiež môže byť prehnojené.Ja by som zmenšil hrúbku dna na 7-8 cm, pravidelne odkaloval a čistil filter.Vstupnú vodu máš dobrú a s CO2 to nemusíš preháňať aby ti nekleslo moc ph.Vodu môžeš meniť polovicu každý týždeň a aj viac-bez problému. Údržba v odkalovaní dna- zvonom to pekne odsať aj trochu hlbšie a nevíriť odpad do vody.A tie mrenky to je bordelár na ntú, rozvíria všetko na dne, to ti sadá na rastliny a ruduška to má velmi rada.Ja som ich mal v akva a nikdy viac-riasy nežerú skoro vôbec a v 100 litrovke ti spravia kokteil s vo vode s odpadom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 14:45 Muž Roxio [0] Re: Jarden Sk
Jenže jak sem psal to že rostliny hnily bylo už ve starém dně hnily kořeny, oddenky i listy a porustala je ruducha a protože sem už nevěděl jak dál vyměnil jsem dno ale problém pokračuje. Špatná údržba v čem když akvárium 2 roky normálně běželo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 14:40 Jarden Sk Re: Smetany
Zase sme sa posunuli o 180 stupňov na základe nových info. S kyslíkom tam problém asi nebude, Egéria odišla lebo je tam kyslá a makká voda, Echináčom po presadení tiež odumrú staré korene a vyženú nové a ruducha môže ísť kľudne zo špinavého filtru.Na foto vyhánajú rastliny korienky nové do vody, takže to vyzerá na zlú údržbu-3 mesiace staré dno by nemalo byť problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 14:06 Muž Smetany [1226] Re: Roxio
No já spíš narážel na to jak vypadaly kořeny jestli si je zakracoval, a jestli si je dal směrem dolů? Ono hnijící kořeny v novém dně nejsou zrovna ideální. Další věc je jak si tam dostal ten zásobní substrát? Ale každopádně nové dno je pro akvárium větší zásah než nový filtr. Takže pokud tam bylo něco špatně tak tomu výměna dna moc nepřispěla.
Edit: tím že vypneš CO2 na noc, množství O2 nezvýšíš ale pokud budeš mít kompresor na časovači a ten zapne vzduchování po zhasnutí světel tomu pomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 13:56 Muž Roxio [0] Re: Smetany
Dno bylo měněno právě kvůli tomu o čem se tu celou tu dobu bavíme měl jsem původně Rataj profi soil celou dobu dobrý jediný problém je jeho lehkost no pak začalo ten problém jak sem psal víš problém s rostlinami ten kořen ruducha na substrátu tak šel ven kořen pak substrát místo toho JBL ale problém pokračuje i s tímto substrátem opět ruducha, která z něj roste atd... Přesazování šlo normálně nebyl problém rostliny v JBL lépe drží i lépe se sází díky tomu že není tak lehky, jak Rataj. jinak substrát nesmrdel když jsem jej vyměňoval se spíš když jsem odsal vrstvu s ruduchou, tak do týdne jsem měl opět celé dno černé poseté ruduchou, to byl také důvod výměny ale... Jinak jiná změna není na noc CO2 vypíná automat svitim cca 10h denně CO2 se zapíná 1h před rozsvícením světel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2019 10:11 Muž Smetany [1226] Re: Roxio
Proto doporučuji noční vzduchování v noci CO2 nikdo nepotřebuje. Mimochodem teď jsem si v prezentaci všiml že jsi před 3 měsíci vyměnil komplet dno. Takže bych možná hledal chybu tam. Jak proběhlo přesazování?
Navíc píšeš že si ho měnil kvůli ruduše takže tam nějaký problém byl už dřív.
Edit: když jsem se ptal na změny, tak výměna dna je dost zásadní změna kterou by bylo dobré zmínit. Měnil si ještě něco?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161558x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=601