Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 180 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 05:00 Jiri
Fotka k příspěvku Ahoj, poradite mi prosim proc se mi delaji takoveto hnede fleky na echinodoru? Ostatni kvetinky rostou dobre, osvetleni 2x18w na 84 l. Dekuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 19:30 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Musim sa priznat že vodu som nemenil dlhšie(2 mesiace)( mal som tam len 4 Molynézie a 3 Kakadu) len som odkaloval. Nehnojim.
Egeriu som nezaštipol, rastový vrchol sám odpadol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 18:32 Anonym – Re: RADOVAN
List echinoduru je (teda byl) emerzní, a egerii má nejspíš na svědomí příliš teplá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 18:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: RADOVAN
Jak často měníte vodu? Hnojíte?
Po zaštípnutí to egerie dělává, že dolní část zežloutne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 17:28 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Fotka k příspěvku egeria najas
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 17:28 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 17:27 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Co im chýba?
Ahoj. Mám problém s rastom niektorých rastlín. Doteraz bolo všetko ok ale asi 2 týždne sa už deje toto: Egeria najas žltne a odumiera a takmisto aj listy Echinodoru Rosamunde. Neviem preco. Mám ich od zalozenia akva a vsetko bolo v poriadku. Ostatné rastliny( E.tennelus,C. affinis, jávsky mach...) rastú pekne. Nehnojím. Voda 18Gh, 15Kh, 6,7pH . Svietim 14 hodín, 21W úsporka a 60W žiarovka-asi stačí lebo tennelus rastie pekne a je nízky( rovnako aj affinis je prikrčený pri dne)a rozmnožujú sa.
Neviete kde je chyba?
ďakujem za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 19:46 Sid – Re: bigV
palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:44 Muž DrSova [28] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tak ted vypada,problem vyresen.Pravidelne davkovani 5 a mene ml PMDD/den. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 18:22 Vrubouš – Re: Frigo112
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 14:21 Muž jisve [0] – Re:
ok, egeria densa uz je na ceste :-)
tak uvidime, diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 14:09 Anonym – Re: jisve
Obavam se ze zmena na 20w nepostaci. Pridej jeste jednu zarivku do krytu, jde to udelat, uz se to tu parkrat probiralo. A pridej rostliny, na zacatek klidne hodne egeria densa roste rychle a pomaha bojovat s dusitanama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 13:53 Muž jisve [0] – Re: chicko
ok, jeste se zeptam - na kolik W tak zvysit (zase aby to treba nevadilo jinym kytkam a pozdeji rybickam) ? staci 20W (ted mam 15W juwell daylite). Nechci kupovat jiny vrsek akvarka, tak jen zarivku vymenit.
staci kdyz skocim do obi a koupim jakoukoli zarivku jen podle wattaze ? ze bych to zacal resit hned (dalsi kyticky jsou uz objednany, tak at netrpej hned od zacatku)
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 13:00 Frigo112
zaujimalo by ma z coho sa sklada tenso coctail a ci je lepsi tenso Fe alebo tenso coctail :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:46 Muž chicko [124] – Re: jisve
zvýšit výkon a svítit tak 12-14 hodin deně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:20 Muž jisve [0] – Re: Sid
hm, tak to jsem ani necekal...
staci "pridat osvetleni" prodlouzenim doby, nebo je nutny zvysit vykon ?

diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:15 Sid – Re: jisve
Přidat na osvětlení, případně vyměnit zářivku za účinnější. Jde o hnědé řasy. :-)
Více o těchto řasách, jejich likvidaci a kvalitě osvětlení si můžete najít na těchto stránkách pomocí vyhledávače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 10:57 Muž jisve [0] – anubias a hneda rasa ?
Zdravim, jsem zacatecnik a prosil bych o radu. Hledal jsem po foru, ale nenasel, pripadne se omlouvam.

Po vysazeni anubiase se asi po 4 dnech na nem udelala predpokladam rasa - viz foto
www.antinova.cz/…

na jinych kytkach neni, aspon zatim
mechanicky se da skoro vsechna setrit, ale samozrejme se vrati.
Predpokladam, ze problem je v novosti nadrze (momentalne cca 2 tydny)

svitim 15W arivka 12 hodin, filtr na minimum

co s tim ? pokud jsem za blbce, rad si to vyslechnu s vysvetlenim :-)
diky, Jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 17:58 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Presne tak mam to taky.Listy odejdou ale hned se zacnou tvorit nove nemusis se bat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 17:55 Muž Horác [3942] – Re: Naďa
Ano - tyhle rezavé fleky se na echinodorech objevují při zániku emerzních listů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 17:44 Žena Naďa [33] – fleky na echinodoru
Fotka k příspěvku Mám podobný dotaz. Akvárko založené 24.12., rostliny z Aqua Daho nasázeny 25.12. Podrobnosti u nádrže. Nyní se pouze na echinodorech (blaheare) začaly objevovat fleky. Včera jsem udělala první testy: PH 7,25, celková tvrdost 10,5 (možná uděláno špatně), uhličitanová tvrdost 6, Fe2+ 0,1, Fe3+ 0,2 (celkové železo 0,3), amoniak NH4+ 0,14871, NH3- 0,00129, NO2 0,2, NO3 30. Z Tilmannovy tabulky počítám, že CO2 je mizivé.
Cybí jim něco nebo jde o přeměnu emerzních a submerzních listů? Ostatní kytky O.K.?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:02 Muž hanz [27]
Způsobuje to velká intenzita světla. Jemnolisté rostliny (Cabomba) mi dokonce změnila i tvar růstu lístků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 15:25 Muž matlala [798] - Rostliny
konec!!
jednoduše řečeno listy rostlin blizko zdroje světla (zařivka) se barvi do červena (ochrane barvivo) aby se branili UV složce světla je ho sice malo, ale je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:35 Muž DrSova [28] - Rostliny
re Anonym: Priste si to tema prectete do konce!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:21 rolandmynar – Re: bigV
smich nemyslel jsem kvůli mě, ale spíše pro toho co neví co je radiace palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:14 Muž DrSova [28] - Rostliny
tak jo,ukecal ste me.Je to opravene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:12 rolandmynar – Re: bigV
Významově ano, ale evokuje to jiné představy než např. osvětlení. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:09 Muž DrSova [28] - Rostliny
svetlo=zareni=radiace,je to jedno a to same.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:06 rolandmynar – Re: bigV
Myslel jsem to spíše tak, tobě vyzařuje světlo radiaci? To máš doma malinkou Hirošimu? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:05 Anonym – Re: bigV
místní "kapacity" bezpečně prokázaly, že to není možné :) : rybicky.net/forum/4460

Tak to bude nejspíš nižším tlakem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 14:02 Muž DrSova [28] - Rostliny
smich smich smich Mi povidej smich smich Jak šumicke sele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 13:58 rolandmynar – Re: bigV
Dočervena se zbarvíš i ty, když na tebe bude dopadat radiace :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 13:50 Muž DrSova [28] - Rostliny
U hladiny neni intenzita svetla tak redukovana jako v hloubce,listy jsou blize zarivce. Na listy dopada vice svetelneho zareni a listy se barvi do cervena-jednoduse receno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 13:31 arnie – cervene listy u hladiny
Ahoj,nevite proc maji rostliny u hladiny cervene listy(hygrophila,limnophila,valisneria)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 08:14 Muž radek1 [4] - Rostliny – Re: jd
Fotka k příspěvku Místo hnojiva zkus změřit UT a Ph podle toho bych zvážil použití Co2.Hemianthus mám taky je s ním dost práce ,zkusil bych akva štěrk 2-5mm.Já jsem drobné vyplavené rostlinky zasadil do nízkého kelímku s trochou zeminy a nechal rozrůst ,pak jsem je znovu zasadil do akva.Pozn.kelímek nechávám volně plavat v akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 21:38 Sidonius – Re: Page
Tak to jsem rád. :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 21:26 Page
Zbytečná otázka, není liž pravda;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 21:20 Sidonius – Re: Page
A je vám tedy jasné, proč jednou vypadal H.C. tak a podruhé jinak? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 21:13 Page
A je to jasný. Díky Vrubo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:43 Sidonius – Re: Vrubouš
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:34 Vrubouš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:32 Sidonius – Re: Page
V průběhu třech měsíců se mohly podmínky pro pěstování výrazně změnit. Ale tady se pohybujeme na poli spekulací...
Tato rostlinka se určitě dá pěstovat emersně. Ostatně - jsem přesvědčen, že jinak ji pěstírny ani neprodukují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:05 Page
Nic takového po Vás samozřejmě nechci. Řekněme že časové rozpětí od první koupě bylo cca 3 měsíce. Obě rstlinky byly z Aquadaho. Jen mne spíše zajímá zda se dá tato rostlinka pěstovat nad vodou protože zjevně vypadala uplně jinak než co jsem kupoval dříve. Rozdíly jsem již popsal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:06 Sidonius – Re: Page
myslíte že se HC v pěstírnách nepěstuje emerzně
Z něčeho, co jsem napsal, to tak vypadá? coze
...při zakládání mého "prcka" a rostlinka měla malinkaté lístečky... Žádné hnědnutí jsem na ní nepozoroval...ďo koule do obýváku měla mnohem větší lístečky a méně zelené. Pozoruji na ní hnědnutí... Jak to tedy je?
Na to by nejlépe mohli odpovědět lidé z příslušné pěstírny.
(Byly všechny rostlinky z jedné pěstírny? A v jakém časovém rozpětí byly koupeny?)
Najít odpověď na vaši otázku si netroufnu. Jen přidám jakýsi názor:
Stejná emerzně vypěstovaná rostlina se bude projevovat po zasazení do akvárií s různými podmínkami různě. Zjednodušeně - jedna příjde o své emerzní listy rychle, jiná pomalu. Kdybychom šli do extrému - jedna se uchytí a přizpůsobí velmi dobře, druhá se třeba neuchytí vůbec.
(Ale obdobné to bude i po přesazování submerzních rostlin.)
Nechtějte po mně, prosím, úvahu, co všechno může být příčinou. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 14:58 Page
Side a myslíte že se HC v pěstírnách nepěstuje emerzně? Koupil jsem si totiž dva košíčky při zakládání mého "prcka" a rostlinka měla malinkaté lístečky... Žádné hnědnutí jsem na ní nepozoroval.
Naopak teď když jsem rostlinku kuoupil do koule do obýváku měla mnohem větší lístečky a méně zelené. Pozoruji na ní hnědnutí... Jak to tedy je? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 14:37 Sidonius – Re: jd
Rostlinka (Hemiantus) ne a ne se udržet ve dně. Proto jsem ji zasadil pospolu. Mám ji skusit nyní opět rozdělit na menší skupinky nebo ji nechat tak a čekat jak se s tím popere?
Teď už bych vše asi nechal být a jak jsem napsal - počkal bych, jak se budou věci vyvíjet. Pokud se kytka nechytí, odstranil bych ji a pokusil se o nové vysazení - do skupinek po několika rostlinách.
Takto bych postupoval já, což samozřejmě neznamená, že jde o jediný možný nebo správný postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 14:08 jd
Díky za reakci, na info o sázení po jednotlivých stoncích jsem samozřejmě narazil, proto jsem i tu další trávu takto sadil. Nicméně rostlinka o které jste se zmínil (Hemiantus) ne a ne se udržet ve dně. Proto jsem ji zasadil pospolu. Mám ji skusit nyní opět rozdělit na menší skupinky nebo ji nechat tak a čekat jak se s tím popere? A copak ten Echinodorus? Bude taky ok? Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 13:00 Sidonius – Re: jd
Nenarazil jste při čtení rad na myšlenku, že část rostlin vypěstovaných ve skleníku po přesazení do akvária dříve nebo později příjde o původní listy?
A že stonkové rostliny je vhodné sázet po jednotlivých stoncích (nebo několika málo stoncích), protože v "chumlu", v jakém jste vy vysadil Hemiantus, budou mít rostlinky málo světla a začnou rychleji zahnívat?
A na úvahy o vhodnosti substrátu pro pěstování kytek jste nejspíš také nenarazil... Škoda... Ten štěrk to rostlinám neulehčí...
Jakýmkoli hnojením do vody riskujete, že se přemnoží řasy. Vyšší rostliny v této fázi mají starosti samy se sebou. Domnívám se, že živiny ve vodě nejsou tím, co by teď potřebovaly...
Zkuste jim dát čas, ať se mohou víc projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 11:47 jd
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 11:46 jd
Fotka k příspěvku a ještě jedna.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [180] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=8951