Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 172 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 15:37 Flooster
Myslíš si že to neuškodí nijak rybám dnes bych je chtěl objednat z MIGA.cz a bojim se jistli jim to neublíží, ty divný kytky. Jaký mam koupit testy abych zjistil co a jak ? Mám jen ph test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 14:03 Muž TomášB [12]
a v 95, 112 a 125 filtr 150
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 14:03 Muž TomášB [12]
já v 54l taky 100-vku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 13:50 flooster – duetto
A filtr mám 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 13:49 Muž TomášB [12]
myslím ten filtr, jestli je to duetto 50 nebo duetto 100
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 13:48 flooster – 54l
Mam 54 litrové akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 12:18 Muž isamik [180] – Re: Flooster
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 11:55 Muž TomášB [12]
a je to 50-ka nebo 100-vka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 11:55 Muž TomášB [12]
ne, já ho mám taky, ve čtyřech z 10akvarii, a masné fleky mám taky nahladině, jestli to není z něho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 10:22 Flooster – duetto
Ano mám duetto . Je spatny ? pripada mi ze moc nefiltruje, jsou na hladine také malé drobne castecky....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 23:36 Muž TomášB [12]
To tam máš filtr duetto že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 23:29 Muž spooky [11] - Asie – Re: Flooster
Mastné flaky na hladine odstrániš tak, že ju rozpohybuješ. Ja na to používam obyčajný filtrík "bublák".
Podľa popisu mi to pripadá na nedostatok svetla v akva. Vyhoď aspoň tu ziarivku FloraGlo a daj Osram Lumilux.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 23:01 Flooster – Umírají mi rostliny
Fotka k příspěvku Ahoj mám akvárko měsíc. Před 2 týdny jsem koupil kytky a ty umíraj. Listová hmota se rozpadá, jedna červená kytka rychle vyrostla vyhodila jakési kořínky a umřela, některé kytky žloutnou. Jedine 2 jsou relativne v poradku (anubiasy). Vubec nevím co mám dělat. Jinak akvárko 54l, 15W FloraGlo. Také se mi stáva, že mám na hladině jakoby mastné fleky.


Díky moc za odpověd. Jsem zoufalý........ :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:44 Žena janeka [2] - Tetry
Dobře tedy, udělám jak mi bylo řečeno a uvidíme co se bude dít... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:40 Žena pavliina [50] – Re: janeka
Tak si myslím, že hlavní chyba je vyřešena. Prostě pokud ti filtr funguje tak jak má, tak ho nečisti, zkus ho nečistit měsíc ;-) Taky jsem si myslela, že se mi ta vata hodně zanáší ale potom jsem se dozvěděla, že ten sliz co se tam tvoří jsou velmi velmi důležité bakterie. A když už ho tedy budeš muset vyčistit, tak ho jen trošku vymačkej v odpuštěné vodě z akva ;-) Třeba ani nový filtr nebude potřeba. Takhle si troufám říct, že ten filtr tam jen čištil vodu od hrubých částic a nefungoval tak jak by měl ano Vlastně jako kdyby tam nebyl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:39 Žena janeka [2] - Tetry
No tak v tom případě se nedá svítit až budou korunky... hmm Pilku už doma máme.. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:37 Žena bucliik [99]
pokud se ti nějak ucpává tak bych ho klidně trochu máchla, ale jen v té akvarijní.
jojo, ten můj už zničil dva kryty(teda nezničil, udělal dírky pilkou :) )někde sem četla že hodně zásahů může paradoxně nadělat víc škody než užitku.....jo, načteno bych měla, ale to praktický provedení je pro mě problém :) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:34 Žena janeka [2] - Tetry – Re: bucliik
Vnější sem taky chtěla jenže já ho nemám kam strčit mám na akvárku poklop..leda ukecat chlapa ať to nějak zkusí povyřešit..Co se týče bakterií ty budou nejspíš opravdu všude o tom žádná. :) Holt eště zkusim čistit nejen v neděli, ale i ve středu akorát vynechám teda ten filtr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:24 Žena bucliik [99]
já mám nejradši venkovní filtříky, dobře se čistí a nepustíš ten bordýlek z něj do akvárka když ho vytáhneš a taky není v akvárku vidět. tady hodně používají čerpadlo a kostku bioakvacitu., ty bakterie se tvoří určitě i v tvojí vatě ;-) měly by být i ve dně a asi všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:19 Žena janeka [2] - Tetry – Re: bucliik
Já nevim já bych hlavně měla našetřit na novej tady v tom je jenom nějaká vata, takže si myslím že ani nemá moc šanci na tvoření nějakých bakterií.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 18:59 Žena bucliik [99]
ahojík, ve filtru se ti postupně osidlují nitrifikační bakterie, který zabiješ vodou z kohoutku-chlor.bakterie ti čistí vodu, je potřeba je tam mít. filtr se má prát v odsáté vodě z akvária-nemá být úplně čistý, stačí aby se neomezil průtok ;-) navíc myslím že ty bakterie mají hnědou barvu....ale jen myslím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 18:52 Žena janeka [2] - Tetry – Re: pavliina
navíc po dvou dnech je černej jak bota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 18:51 Žena janeka [2] - Tetry – Re: pavliina
a v čem ho mám asi prát?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 17:53 Žena bucliik [99]
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 17:50 Žena bucliik [99]
Fotka k příspěvku tak mám fotky toho odvápnění
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2008 17:45 Žena pavliina [50] – Re: janeka
Prát filtr každý den není vůbec dobrý. Nestačí se tam vytvořit ty správné bakterie ;-) Filtr prát tak 1x za měsíc, když je potřeba. Nepereš filtr ve vodě z kohoutku, že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 17:41 Žena janeka [2] - Tetry – Re: fantasta
Tak mi zkus poradit s tim filtrem? Jakej bys mi doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 17:22 Žena janeka [2] - Tetry – Re: fantasta
Měním pravidelně jednou týdně a filtr čistim každej den nejvejš každej druhej. co se týče hnojení tak sem nehnojila strašně dlouho až minulý týden - molybden+ od rataje a teď sem koupila od nich eště ´´Brutus´´ ; dkH=3 ; dgH=4,5 ; pH=6,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 17:20 Žena pavliina [50] – Re: fantasta
Když testy mi ukažují, že je vše OK - GH 7; KH 8; PH 7,2 - možná o krapet víc ;-) .. test na železo nemám :-( Jojo, chybka někde bude ale kde... slušná detektivka :-D Já se o to akva snažím starat co nejlépe, hodně jsem toho tady přečetla a rady si vzala k srdci. Přidala jsem světlo, přidala jsem kytky, krmím málo, vodu měním 1x za týden tak cca 15 litrů, snažím se pořádně odkalovat, svítím od 11.00 do 22:30, dno a žádné kamínky nešumí, filtr propírám jen občas a to v odpuštěné akva vodě, teplota v akva je 25 st. Netuším :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 17:12 Muž kon [9]
myslím že za chvilku dojde na můj odkaz viz niže, dále je velká možnost přebytku živin atd.
planta.aquariana.cz/… :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 17:04 R Muž Silent [5949]
Tak dusík za to nemůže. Světla je tam relativně dost. Tak jedině zkusit měřit jiný hodnoty. Uhličitanovou tvrdost, pH, Fe. Někde sakra ten problém musí být. Krajní řešení je znovuzaložení akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 16:42 Žena pavliina [50] – Re: fantasta
Hodnota NO3 je 25 mg/l a NO2 neměřitelné. Tak já už nevím a to se tak snažím sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 16:07 R Muž Silent [5949] – Re: janeka
Jaký jsou hodnoty vody? Jestli se jedná o akvo co máš tady na webu a platí popis, tak bych řekl, nevhodná filtrace i hnojivo. Jak často probíhá údržba?. Já vím. Místo odpovědi spousta dalších otázek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 16:00 Žena janeka [2] - Tetry
Jestli se můžu taky přidat k dotazům? :-(
Moje rostlinky taky celkem prosperovaly, ale začala tam bujet zelená katastrofa a já se jí ne a ne zbavit.
Teď by mne ovšem zajímal hlavně jiný problém mám,či spíše měla jsem Valisnerii asiaticu - rostla jak blázen a najednou zničehoš nic tam je už jenom jeden pouhý cancourek..
Na ní řasa nebyla. Už sem omezila vzduchování, hnojení jednou týdně nekrmím..????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 15:45 R Muž Silent [5949]
To pH většina rostlin snáší poměrně dobře. Jaká je hladina dusičnanů? Tam by mohl být problém. Mnoho dusičnanů může být příčinou špatného růstu a deformací rostlin. Přidáváním CO2 samozřejmě pH klesne, ale problém špatného růstu bude asi jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 15:36 Žena pavliina [50] – Re: Sid
Ještě k té mé nešťastné květeně :) Měřila jsem PH a naměřila jsem 7,1 ale spíš bych se přiklonila k vyšší hodnotě 7,4 asi něco mezi - z té barevné stupnice je to takové divoké ;-) - mohla by to být další příčina toho, že rostlinky takhle chřadnou? Tím, že bych přidávala CO2 by PH kleslo? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 15:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: bucliik
Myslím, že v přírodě nebude častý případ, že by rostliny rostly z hrubého štěrku. Spíš bych vsadil na velejemné dno. :-) A kořínky jim určitě neuhnívají.
Asi to uhnívání nebude mít příčinu ve dně. (Už se to víckrát řešilo. Zkuste pohledat.)
Na ty fotky počkám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 14:36 Žena bucliik [99]
takže kameny nebrat. já se chystala vyměnit část dna za štěrk kvůli Vallisneriím -už nevím co bych udělala aby u mě rostly. sad tak co těm kytkám vadí-příliš hrubý dno který nejde odkalovat, nebo příliš jemný ve kterým (prý) hnijou kořínky?
tak štěrk nechám štěrkem a pořídím asi jiný kytičky....
foto odvápnění udělám navečer, nemám k dispozici foťák :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 13:15 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pavliina
Šťouravá odpověď: :-)
Být to moje akviško, nikdy by v něm nemohly být takové šutráky. :)

A k těm rostlinkám tedy ještě jednou:
Můj styl akvarističení je založen na fungujících rostlinách.
Aby rostliny fungovaly, (podle mých představ), potřebují zejména přiměřeně živin a světla.
(Chemismus vody, teplota etc. jsou neméně důležité, ale rozhodují vlastně "jen" o druhovém složení rostlin v akvišku.)
Zjistit, co chybí (nebo naopak přebývá) ve vašem akva, když se po zasazení nových rostlin tyto "rozjedou", aby se brzy "zasekly", není dost dobře touto virtuální cestou možné...
Aby se o to mohl někdo (s vyšší pravděpodobností, že se "trefí"), pokusit, musela byste dodat řadu relevantních podkladů. A to není moc reálné...

Zkusme něco reálnějšího! :-)
Projděte si tento článek o zakládání a provozování rostlinného akva:
www.akvarko.cz/…
Procházejte si ho tak často, jak uznáte za vhodné. Až pochopíte, co vám autor sděluje, a dokážete jeho doporučení realizovat, nebude pro vás rostlinné akviško nedostižným ideálem. ;-) :-)

Držím palce, aby se vám to podařilo co nejdřív! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 12:40 Žena pavliina [50] – Re: Sid
Chci akviško, které bude fungovat správně tak jak má. Tak ještě jedna moje šťouravá otázečka. Být to vaše akva, vyměnil byste celé dno? ;-) Mohl by toto být jeden z hlavních důvodů mých problémů?
A ještě když dokoupím nové rostlinky, tak rostou jak divé a prosperují jak blázen a ostatní stárají ale po nějaké době i ty "nové" rostlinky začnou chřadnout :-( někde bude chyba... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 12:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pavliina
Prošel jsem si vaši prezentaci a (snad správně) jsem si vybavil i nějakou dřívější debatu o sinicích ve vašem akvišku, proto jsem napsal, že jde u vás o "průvodní jev". :-)
Jinak se mi zdá, (a třeba je to skutečně jen zdání, které rádo klame), že i na fotografiích vašeho akva z dřívější doby je vidět řasy...
Co se šutráků týče, určitě netřeba dalšího komentáře. :-)
A co se řešení týče - jak bych postupoval, to už jsem napsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 12:24 Muž NIKO [527] – Re: bucliik
Zkuste nafotit to "biogenní odvápnění". Aby k tomuto procesu mohlo dojít, potřebujete rostliny, které dokážou čerpat uhlík z hydrogenuhličitanů, dostatek ostatních živin a vysokou intenzitu ozáření. A co se právě osvětlení týče, nezdá se mi, že je nějak extrémně vysoké, spíš naopak. I když v horních partiích akva by mohlo být pro BO dostačující... hmm
Jak jsem napsal - pokud jde skutečně o BO, pak musí být v akva nedostatek volného CO2.
A samozřejmě platí, že Tilmannova tabulka ne vždy platí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 12:22 Žena pavliina [50] – Re: Sid
Se sinicí už problém nemám ;-) S řasami taky problém nebyl, to mi vyskočila až teď kdy léčím krupičku a do toho vzduchuji. Krupičku léčím 3. den a už je doléčeno, takže zítra měním vodu - zas tak dlouho tam ta chemie neřádila ;-) Ikdyž byla tam, já vím hmm Jinak žádnou jinou chemii nepoužívám. Jen se chci zeptat, na ty moje "šutráky" :-D Asi dost velká zrnitost, co? Je pravda, že se mi do toho hůře sází rostlinky... proto mi taky hůře rostou? Snažila jsem se dříve promíchat s menší zrnitostí ale dopadlo to tak, že ten jemnější písek propadl na dno a nahoře jsou opět ty šutráky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 12:01 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: bucliik
Uz to tu nekde bylo naznaceny, ze za urcitych okolnosti prestava tilmanova tabulka platit.
Vic ti nepovim, protoze to sam nevim. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 11:21 Žena bucliik [99]
Tak jsem to schválně změřila -UT-8,0°dKH a pH 6,8(odhad barvy podle Rataje)...-takže podle tabulky na akvárku je to dokonce moc....že ty testy vůbec kupuju hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 11:08 Muž NIKO [527] – Re: bucliik
Pokud dochází k vysrážení vápence, (biogennímu odvápnění), je volného CO2 nedostatek, i kdyby vám test ukázal opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 11:04 Žena bucliik [99]
přidám svou trošku do mlýna.... je to tak dva měsíce co hnojím CO2, jeho obsah(podle tillmana) byl předtím nízký. na egeriích a echinodoru se mi objevovaly stopy biogenního odvápnění. měla jsem krásný akva dno s hromadou bílých kamenů-bublalo jako o závod. takže jsem ten prášek na listech připisovala i tomu. rostlinky jsem vyndala, dno vyměnila. z egerií v době kdy byly mimo akva prášek opadal.po bublání CO2 tabulka říká že CO2 je optimum, přesto na egeriích a echinodoru už je prášek znova-dělám něco špatně? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 10:19 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Yirka
Souhlas, ovšem s výhradou:
Pavliina se podle prezentace morduje s řasou (a také sinicí) minimálně od prosince minulého roku, spíš ale od samotného založení. Stejně jako s nemocemi a úhynem rybek. :-O
Takže hledat případnou změnu, která by mohla být příčinou růstu řas, nebude snadné. Už proto, že k žádné takové změně ani nemuselo dojít - aktuální stav může být způsoben celkovým stylem akvarističení... (Tím nezpochybňuji negativní vliv opakované léčby krupičky.)
Jako řešení bych zkusil zbavit se zařasených rostlin, (nemají velkou šanci posloužit jako "zbraň" proti řasám - nános řas jim znemožňuje jak látkovou výměnu, tak příjem světla), a dosadil bych co nejvíc zdravých, rychle rostoucích rostlin. A protože si už dlouho nedokážu představit akviško s dobře rostoucími kytkami bez dostatku základní živiny, určitě bych začal hnojit CO2.
No a když se podívám na ty šutráky na dně, silně váhám, jestli bych raději nezačal z gruntu... hmm
(Do Rakovníka daleko. Škoda - mám před sebou igelitku z poloviny plnou bakopy, ludwigie a ceratopterisu. Do místní akvaristiky je to přeci jen blíž...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 09:23 Win321 – Rozpadanie rastlín
Už viem je to rastlina Lilaeopsis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 09:19 Win321 – Rozpadanie rastlín
Mám takýto problém: v akváriu mám nasadenú rastlinu, neviem presný názov a z nej mi každým dňom odpadne pár kúskov, može to byť tým, že v akváriu chovám gupky ??? sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [172] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=8551