Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 19:22 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Marcel G
Membrana zustane hodne dlouho,rozpousti se strasne nerada :-),v akvariu,kdyz je prazdny,tak je krehky,ze lehce praskne a nic v nem neni,kdyz ho rozmacknes po 2 mesicich tak je videt jak se znej jeste neco uvolnuje,ale po trech mes.jsem uz nic nepozoroval.Davam nove kapsle kazde 3 mesice. V kvetinaci to trva dele. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 18:08 Marcel G Re: Kamilstrom
A není možné, že v akváriu se ty pryskyřicové membrány (které obalují granule) rozpouštějí snáze než v květináčích? Třeba jsou ty granule v květináčích už dávno "vyschlé", ale z nějakého důvodu se tam špatně rozpouští jejich obal. [Jen spekuluju.]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 18:05 Marcel G Re: Surdo
Surdo napsal: ak si kúpim Osmocote a nechám ho 1/2 roka na poličke tak zostane bez živín Pouze za předpokladu, že ho rozbalíš z originálního obalu. To uvolňování živin se "spouští" stykem s vodou. Hnojivo je v těch granulích v suché podobě, a dokud tak zůstane, živiny se uvolňovat nezačnou. Jakmile ale hnojivo rozbalíš, a ke granulím se dostane voda (stačí ze vzdušné vlhkosti!), tak se suché živiny (chemikálie) uvnitř granulí rozpustí a vznikne kašovitá hmota, která se začne okamžitě díky rozdílnému osmotickému tlaku tlačit ven z granule přes membránu na její povrch, odkud si ty živiny mohou brát rostliny svými kořeny (nebo se z toho povrchu mohou ty živiny rozpouštět do vody, pokud jsou ty granule přímo ve vodě). To je taky důvod, proč není rozumné kupovat si tohle hnojivo někde z druhé ruky. Nikdy totiž nevíš, jak dlouho to někde někomu leží, a kolik živin se už z těch granulí uvolnilo. Jelikož rychlost uvolňování živin (= propustnost membrány) závisí pouze na teplotě, chceš-li si rozbalené balení hnojiva uchovat co nejdéle, je dobré ho dát po rozbalení do mrazáku (tím se proces uvolňování živin spomalí na minimum).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 17:26 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Marcel G
Ok Marceli je to mozne,na obale je teda zivotnost 6 a vice mesicu pri teplote(jak tvrdis)21C,ja mam dejme tomu v nadrzich prumernou teplotu 24C a pouzivam Osmocote+ neco pres 4 roky a mam vypozorovano,ze po 3 mesicich je "kapsle" prazdna,puzivam Osmocote+ v kvetinacich(venku) a tam vydrzi cele leto(i dele) cca 5-6 mesicu(tady).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 17:26 Muž Surdo [35]
čiže ak som to dobre pochopil tak ak si kúpim Osmocote a nechám ho 1/2 roka na poličke tak zostane bez živín :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2014 05:38 Marcel G Re: Kamilstrom
Rychlost uvolňování živin z hnojiva Osmocote závisí výhradně jen a pouze na teplotě, nikoli vlhkosti (nebo čemkoli jiném). Takže tomu hnojivu je úplně jedno, jestli je v květináči nebo v akváriu. Důležité na jeho "životnost" je pouze teplota prostředí, ve kterém se nachází. PS: Údaje o životnosti na obale platí pro teplotu 21°C. Při teplotě 25°C bude životnost o pár desítek procent kratší!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2014 03:52 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: MonterMonty
Osmocote+ ve vode(akvariu)je "spotrebovan" za 3 mesice.To co pisi na obalu,je doba po kterou vydrzi v pude,tudiz neni porad ve vode. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 22:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
vysoké teploty samozřjmě mají na některé rostliny neblahý vliv ,nedostatek CO2 určitě taky , osmocotte používám, myslím že na obalu byla doba uvolnování 6 měsíců až rok ,jak píše kolega ,hrubé dno nemaj rádi pancéřníčci , rostlinám taky moc nelahodí , ty shozené spodní listy můžou být nedostatkem světla ve spodní části akvárka ,ale i nedostatkem nějaké konkrétní živiny , koukám na ten echináč vlevo , má zařesené starší listy , tady rybicky.net/fotogalerie.php… vidím nějakou vláknitou řasu , 15W na tohle akvo by mohlo stačit i bez reflektoru , problém bude v nevyváženosti světla a živin ,jak dlouho se nad akvem svítí ? měl jsem to podobně , vyhnojil jsem dno tím osmocotte a do vody přidávám jen mikroprvky , rostliny se zbláznily a i při slabším světle rostou jak o závod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 21:03 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
Fotka k příspěvku mám tam osmocote exact. a dával jsem ho tam v prosinci. začalo to vadnout od května, tak mě zajímá váš názor, jestli náhodou nemůže na tom mít podíl, že je akva naproti jižnímu oknu a že ted zvýšená letní teplota. nebo jestli si myslíte že to je jen živinami a třebars co2, které sem teda nikdy nedával. a jestli je normální že to opadává takhle odspodu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 13:43 Muž infernus [12] Re: Sid
No, mě laikovi, to připadá podobné, né-li stejné :) Zkušenější oko asi pozná :/ Třeba taky jednou prozřu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 09:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: infernus
Něco velmi vzdáleně podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 06:47 Muž infernus [12] Re: SlavekB
Navazuji na tvůj příspěvek o staurogyne. Děje se mi něco podobného.
Viz rybicky.net/forum/14921-staurogyne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 22:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
Hnojící kuličky ? a jaké ? no každá zásoba hnojiva v substrátu jednou dojde , moje zkušenost s jílovými kuličkami není vůbec dobrá, spíš bych je považoval jen za doplněk , moc živin v nich asi nebude a to jsem kupoval předražené JBL , skus si tady na fóru vyhledat pojem Osmocotte , mě to po něm roste jak blbé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 22:01 Muž Pítik [14] - Amerika
ahoj, mám v akváriu rostliny echinodorus asi amazonicus, samolus floribundes a ty mi poslední měsíc nebo dva ztrácejí listy. a pomalu asi umírají. Jsou blízko sebe, ale půl roku šli pěkně, jenže ted jsou echinodory zvadlé a samolus neroste a od spodu opadávají listy. pod kořeny mám hnojící kuličky. Omlouvám se, že nevyvíjím víc snahy a uchyluji sem k takovému řešení, ale nemám ted přes léto vůbec čas hledat odpověd jinde, než si o ní říct.
Díky Pítik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 13:59 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Aforte
Tohle mi dela i kdyz mam Fe 2.6 mg/l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 11:55 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: SlavekB
Železo by mělo být v lednici, jinak ztrácí na své účinnosti. :-)
Tohle mi ta potvora staurogňácká dělala, když jsem měl nedostatek Fe. Teď jsem začal pořádně hnojit a jak se tomu najednou chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 11:52 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Aforte
přiznám, že jsem neměřil, ale už mě to taky napadlo, že by to mohlo být železem. Hnojím sice PMDD, ale mám podezření, že nebylo extra uskladněné a že mu to neudělalo dobře co se týče mikroprvků :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 10:55 Muž charli27 [9] Re: vojta
Přesně tyto míry mám,ale podle tvého vzorce tam mám zřejmě malinko slabší osvetleni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 10:32 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: SlavekB
Kolik máš v nádrži Fe(železa)? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 10:30 Muž souky [592] - RostlinyRe: Kamilstrom
toto mi se vždy stane, když dojede burčák a já ho nevyměním.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 22:47 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: SlavekB
Muze to byt nedostatkem nejakeho prvku,nebo reakce na nejakou zmenu v nadrzi,Staurogyne r. mi to cas od casu dela taky,jeste se mozna zacne rozpadat-uhnivat(tezko povedet cim to je),ale vetsinou se po nejakem case zase vzpamatuje a roste dal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 22:35 Muž SlavekB [168] - Živorodky – žloutnutí
Fotka k příspěvku nevím proč mi nějak žloutne Staurogyne. Viz foto. Může to být nedostatek nějakého prvku, už jsem studoval nějaké články, ale nějak jsem už z toho jelen.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 17:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Zistil som, že tá moja "Egeria" ňou možno ani nie je, má len 3 menšie lístky na každom poschodí, tak je to možno Elodea a tá neznáša vyššiu teplotu. Lenže spoľahlivo sa to dá zistiť len po zakvitnutí. Kúpil som ju ako Egeria densa, aj tak spočiatku vyzerala, ale čo sa stalo potom, to neviem, možno som mal obe a práve tú krajšiu (Egeria) som rozdal alebo mi vykapala. rybicky.net/clanky/885-egerie-elodea-hydrila-a-lag-konkretne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zervan
Šlo mi o tvrdost (dGH). Jestli není na tuhle rostlinu už nízká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 21:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sid
Rovnako - sme na rovnakom vodovode a nepoužívame RO, takže na vstupe 12°dKH / 15°dGH, v akváriu obe o pár stupňov vyššie. Zopár týždňov skúšame obaja zníženú KH na cca 7°dKH, no to je ešte skoro hodnotiť (zatiaľ nevidím nejaký preukázateľný rozdiel na žiadnych rastlinách, akurát Vallisneria nana mi začala "tigrovatieť").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 21:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zervan
A jak jste na tom s tvrdostí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 21:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: aa
Tento problém s Egeriou poznám, ale nepoznám odpoveď. V mojom akváriu rastie celkom dobre, nadbytky dodávam Mime do jej akvária ( rybicky.net/nadrze/19970 ), no jej všetky vymierajú podobne, tiež zblednú, lístky sa stanú priehľadné a odumrú. Pritom jej posielam na záchranu náročné rastlinky, ktoré mne odumierajú pre nedostatok svetla (má totiž veľmi silné svetlo) a u nej sa zotavia. Je možné, že Egeria nemá rada príliš silné svetlo.

Nejaké zmienky sú aj v diskusii k tejto rastlinke: rybicky.net/forum/9812-egeria-densa-pestovani-problem…
Niektorí tieto problémy pripisujú aj používaniu glutaraldehydu (PMFE), či príliš vysokej teplote (čo v súčasnosti tu u nás veru aj je) alebo nedostatku dusičnanov. Celkovo som nadobudol dojem, že Egerii sa darí skôr v low-tech akváriách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 19:33 Muž jmalyska [167] Re: Tomiino
Stačí psát do jednoho vlákna prosím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:51 Žena aa [2] Re: zervan
Průhlednými jo, ale nejsem si jistá, jestli se rozpadají. Ale ostatním rostlinám se daří dobře, jen jedna je na tom špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:48 Muž Tomiino [43] Re: Designer
a nevim jestli s kno3 nebo bez
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:46 Muž Tomiino [43] Re: Designer
koukal jsem ze je i tekuta forma,co je lepsi?tekuta nebo sypka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Davkuje se to kazdy den, ale to najdes napsano primo na sacku. Uz si to presne nepamatuju, micham si hnojivo sam, ale predpokladam, ze jedno baleni by Ti pri beznem davkovani mohlo pro 300l akvarium vydrzet tak dva mesice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:37 Muž Tomiino [43] Re: Designer
chapu :-)co bych doma potreboval vse z testy?do ted jsem meril pouze ph a dusitany.Zajimave je ze se zacalo drobet pisitim na hladine,teda rostou male ale mnozi se.Takze koupim pmdd a na jak dlouho to vydrzi?nebo jak casto davkovat?jednou za tyden a vymenou vody?mam 300 l a 1 tydne menim cca 40 l,nekdy 50 l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: aa
Zároveň sa listy stávajú priehľadnými a rozpadajú sa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
PMDD neni "chemie", to je jednodussi nez puding z pytliku, pac ten se musi zahrivat a michat, tohle staci vysypat do vody a protrepat. Koupit se to dnes da stejne pripravene, jako ten puding, a vyjde to levneji nez vetsina jinych hnojiv, pricemz cena je spis za to, ze to nekdo navazil, zabalil a dostal k zakaznikum :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:29 Žena aa [2]
moje egerie mi vždy bujně rostla a teď mi úplně ztrácí barvu(většina). nevíte, proč to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:18 Muž Tomiino [43] Re: Designer
tak super,zmenim sviceni ale az nekdy v patek jsem na sluzebce.tak se snad rostlinky do te doby nezblazni :-) zkusim sviceni.Uz jsem nad PMDD premyslel ale nechtel jsem se poustet do zadne chemie..tak jsem k nektere rostlince dal jilove kulicky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 16:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
No vidis, a ja bych do toho co vidim fosfor spis pridal :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 15:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Dej svetlo treba 8 az 13h a 17 az 22h. Mas to celkem 10h po 5h sviceni a 4h pauza k ziskani nejakeho CO2. Pridavat trosku PMDD se vsemi slozkami Ti nemuze prece delat problem (ryby taky krmis), a v nizsich davkach Ti to PMDD nema jak ublizit i kdybys dodaval i co uz je. Timhle bych zacal a uvidis co bude dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 15:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tomiino
Túto riasu mám na starých listoch Anubiasov tiež, ale nejako zvlášť neriešim, je dosť neagresívna. Pokladám ju za nejakú "prisadlú" ruduchu, podľa www.aquaticplantcentral.com/… (RODOPHYTA SP. 5) je to nadbytkom fosforečnanov a nedostatkom CO2, no ale neviem, u mňa nedostatok nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:51 Muž Tomiino [43]
jasny nehnojim,nechtel jsem se do toho nikdy poustet.jen hnojeni od ryb,pak dodavam torben ak nejakym rostlinkam ddavam bivoje kulicky..tak myslis ze staci sviti drobet mene?jako casove?nebo ubrat i zarivku?zrovna spolu jsme asi pred pul rokem resili me akva,poridil jsem ke dvema T8 pridavne svetlo T5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
U Tebe je to sviceni vic, nez to snese.

Podle toho co ctu u akvaria, citim ze nemas hnojeni vubec nijak resene, ze hnojeni povazujes jen za neco, ze obcas proste neco namatkou das. CO2 nepridavas.

Tve akvarium jak je, nesnese to, cim a jak dlouho do nej svitis. Kdyz zacnes nejak s rozvahou prihnojovat (a ani to nemusi byt moc), treba uz tak to bude i se stejnym svetlem s mensimi problemy. Nekdy pomuze uz i jen castejsi vymena vody, staci k prihnojeni i to co v ni je. A nebo to pojmout jako kdysi nasi dedove, a jen svitit min. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:20 Muž Tomiino [43]
svitim 1x grolux 30w,1x 30w osram bile svetlo,1x T5 ,jak mam napsane u prezentace...svitim tak od 8 h-12 h,pauza od 14:30-21:30 h ...je to hodne nebo malo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:16 Muž Tomiino [43] Re: amrtin
ja nevim uz se mi tam objevuje cca pul roku a k zadny ruduse to zatim nedoslo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:16 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Tak oni tam asi budou obě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:12 amrtin Re: Tomiino
Mě to připadá že to je počínající ruducha: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:12 Muž Tomiino [43] Re: romant
jak vznika?hodne svetla?nebo malo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:09 Muž Tomiino [43] Re: romant
ctu si ve foru o teto rase...dela se jen na starsich listech,na novych ne az asi postupem casu...jak se ji mohu zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:03 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Mrkni se na pojem zelená přisedlá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 13:58 Muž Tomiino [43] Re: Designer
řasa by to mohla byt.ale nevim jaky druh.nema zadny stetinky,nijak nevycniva z listu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=3101