Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 17:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: wiku
Píšeš že máš Dusičnany na 0 a přesto denně dáváš do akvária "50ml" KNO3. neupsal si se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 17:30 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe:
mě se to stává u echinodorus vždy to odstříhnu a on naroste novej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 17:27 wiku – Bílé listy
Fotka k příspěvku Zdravím. Kvůli nemoci jsem musel znovuzaložit své 230L akvárium. Momentálně je dvě a půl měsíce v provozu. Mám problémy s roszlinami. Listy které jim narostly jsou bledě žluté až bílé, navíc rostou dost pomalu. Je to vidět na přiložených fotografiích v prezentaci. Co rostlinám chybí? Na posledních dvou fotkách je Šípatec. Jeho listy jsou bílé (žluté) jen v okolí žilnatiny.

Údaje o akvárku a vodě:
Teplota vody 26°C
světlo 108W zářivky 830 a 840,
PH 7,5 až 8,
Fe 0,3mg až 0,5mg (kolísá podle dávkování),
Fosfor 0,5mg stabilní (nedodávám),
Dusičnany 0mg každý den dávkuji 50ml roztoku KNO3 z PMDD,
Voda měkká studniční povrchová,
Měním okolo 50L vody týdně,
Filtruji přes molitan a keramické elementy,

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 17:08 Muž mhhory [2] Re: spajk17
mám nano cube dennerle dvě zářivky celkem mají 11W.... jako nevím jestli to může být světlem, protože světlo mám nakloněné co nejníže ke krycímu sklu a světlo krásně prosvicuje až dno... navíc celé dopoledne ještě k tomu svítí světlo z okna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 17:03 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: mhhory
rostlinky jsou ruzne narožne...jake maš svetlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 17:00 Muž mhhory [2] Re: mhhory
Fotka k příspěvku další obrázek...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 16:59 Muž mhhory [2] – Opadávají listy rostlin
Fotka k příspěvku chtěl bych poprosit o názor či pomoc. V akváriu 30l, mi najednou začaly opadávat listy a zůstávají stonky. Rostlinka sice roste tak nějak do výšky, ale od země listy opadávají.

I když musím říci, že před měsícem mi rostlinky rostly daleko lépe. Nyní se to celé jakoby pozastavilo, žádný zásah jsem vůbec nedělal. Hnojím pouze CO2 a už od včerejška jsem začal přidávat kompletní PDDM zda se to nezlepší.

Nevíte někdo v čem by mohl být problém, vodu měním 1 týden cca 1/3 nádrže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:58 Muž dravec [72] - Rostliny
Pripadne skus permanentny test CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 10:29 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kortezhugo
ok skúsim, síce len testom 6 v 1 ale predsa ( aj ked to meranie asi moc presné nebude)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 10:22 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF.OBRAEN
Skus zmerat pH rano a vecer.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 10:15 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dravec
co2 pridávam pomocov TIBI krystálov..nemeral som množstvo..ale niekedy večer su rastlinky plné bubliniek co si myslím že je dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 09:54 Muž dravec [72] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Vidim ze hnojis, svetlo mas dobre a co CO2? Je dostatocne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 08:24 Muž deCORF.OBRAEN [220]
poslednú dobu som si všimol, že už asi mesiac mi nerastú rastliny vid rybicky.net/nadrze/13803 ...dokonca ani rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes sa mi nemnoží, ale má asi 15 cm korene na ktorých sa mi urobila ruducha - jelení paroh..na iných rastlinách zatiaľ nepozorujem žiadne riasy..prípadne vid denník..čo by to mohlo spôsobovať?..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 23:20 Muž DavidDizzer [26] – Před - Po
Je zajímavé, že když jsem do AQ nedodával žádné živiny (tedy PMDD) a poměrně minimum CO2, tak rostliny vypadaly mnohem lépe a krásně zeleně (oproti nynější podobě). Viz. moje hlavní fotka u nádrže, takto to vypadalo nedávno... Myslel jsem, že automaticky, když začnu hnojit PMDD, musím také přidat CO2 co nejvíce, abych měl jistotu, že rostliny porostou. Je to právě naopak. Přemýšlím tedy, že přestanu hnojit PMDD i CO2 a bude to :-D...

Ovšem, je to opravdu velmi zajímavé, jak to dopadlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.02.2012 18:32 Muž larix [1420] Re: DavidDizzer
Metódou pokus-omyl ;-)
Nejaké info:
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:05 Muž DavidDizzer [26] Re: larix
Ano... Vyzkouším novou a větší filtrační hmotu, to máš pravdu :-). Nebo si koupím nový filtr (asi Eheim biopower 160)...
Jak nerovnováhu mezi živinami x CO2 x světlem - vyřeším? :-)
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2012 14:58 R Muž romant [27981] Re: jejda
Založ si prezentaci a uveď tam co nejvíce údajů o nádrži ať mají ti co chtějí a umějí poradit tzv. z čeho vařit. Netřeba se za svůj akvarijní výtvor stydět, každej nějak začínal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2012 14:45 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: jejda
Jen klid to bude asi akvaristika :-) !Pokud to presne nepopises,nebo radsi neposles foto,tak je kazda rada jen spekulace!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 13:54 jejda Re: J_J
tak jsem na tom stejně ted jsme založili akvárko, podle rad odborníka písek kytky a asi týden až dva čekat než dát rybky. Máme ho tak měsíc a už nám tam plave jakási řasa, drobné částečky a voda není tak křištálová jak to tu všichni mají. ted jsem vyměnila část vody a čekám :) do čeho jsem se to dala smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 10:44 Muž larix [1420] Re: DavidDizzer
Prietok filtra je v pohode, pokojne by stačil aj polovičný. Problémom je skôr malý objem filtračnej hmoty. Na tvojom mieste, ak nechceš investovať do kvalitného filtra, by som pôvodný molitan nahradil primerane veľkou kockou biomolitanu. Čo sa týka rias a rastlín, myslím, že problémom je nerovnováha medzi množstvom svetla a živín (živiny), vrátane CO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:47 Muž DavidDizzer [26] – Filtr + rozměry AQ
Rozměry AQ jsou 80x35x40 cm (délka x šířka x hloubka) - tj. 112 litrů, ale čistý objem je 105 litrů.
Průtok filtru je maximálně myslím 450 litrů/hodinu. Průtok (tedy proud) mi přijde celkem dostačující, pozná se to pomocí: otáčení hladiny, mírný pohyb rostlinek a pohyb bublinek CO2. Samozřejmě je to obyčejný filtr, takže nevím no... Je to tento: www.zoo-hobby.cz/… ... Jistě jej znáte :-)... Ovšem já jsem to udělal tak, že jsem oddělal ten spodek toho filtru a místo toho nechal jen molitan, aby to lépe sálo (než přes ten umělohmotný sací koš)...
:-) p.s. - ale vím, že by měl být objem nádrže přečerpán za hodinu alespoň 10x :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:40 Fugee
Jaké jsou rozměry akvária a jak vysoký je průtok filtru? (v l/h)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:30 Muž DavidDizzer [26] – PMDD, CO2, proud, světlo a přesto řasy
PMDD, CO2, proud, osvětlení a přesto řasy a ne zcela správně prosperující rostliny:

Dobrý den... Pokusím se stručně a výstižně popsat můj nynější problém s rostlinami (akváriem)...
Činnost: Do akvária dodávám CO2, hnojení PMDD s KNO3, osvětlení = 0,51 W/l, svítím asi 10 - 10,5 hodin, provádím údržbu jednou týdně (tj. odkalení asi 27 - 35% vody za čerstvou), krmím málo kvůli nízkému počtu ryb a jejím malým rozměrům...
Problém: Moje rostliny sice rostou (některé poměrně rychle), ale jejich listy (někdy i nové) se někdy ihned rozpadají, odpadávají nebo se na krajích a koncích (hlavně pouze hygrophily) tvoří mini dírky a tyto konce hnědnou. Hnědnou také proto, že se všude možně v akváriu vytváří hnědá řasa (?) a také zelená řasa. Jakmile hnědá (či jaká to je) řasa mírně pohltí rostliny, začnou poměrně méně růst a někdy uhynou. U zelené řasy většinou neuhnívají a rostou dál, je to pro ně neškodné.

Shrnutí: Do akvária přidávám CO2 difuzorem, kde bublinky létají od dna až vzhůru k hladině minimálně do poloviny nádrže - (zbytek bublinek se zmenšuje, až se ve vodě rozpustí). Proud v nádrži je nastaven, aby voda cirkulovala po celé nádrži.

Dotazy a podezření: Může to být nedostatečným filtrem? Proč se v akváriu i přesto tvoří řasy a rostoucí rostliny ,,přesto nerostou správně"?

DĚKUJI
DavidDizzer :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 22:14 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Kkami68
Mám ten samý problém..je to ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:54 R Muž romant [27981] Re: Kkami68
Tak, tak viníka jsi určil sám, bude to ten držkolezec, jak to jednou zkusil tak už to bude dělat pořád i když ho budeš přikrmovat vším možným zeleným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:52 R Muž romant [27981] Re: deCORF.OBRAEN
To mě příjde jako slušná dávka. Světlo máš pořešený, tak ještě aby bylo ve vodě dost CO2 a pod rostliny strčit nějakou tu výživovou kuličku a mohlo by se zadařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:52 Kkami68 – Ancíci???
Fotka k příspěvku Pěkný večer.Jsem akvarista amatér,akvárko máme se ženou pouze jako dekoraci,ale musím říci,že jsme s ním neměli nikdy problé a založené ho máme cca.3 roky a střední 300l.Až teď jsem si všiml,že mám u jedné rostliny děravé listy a nevím,jestli to s tím nějak souvisí,ale u druhé mám konce listů nahnědlé.Že by se do nich pustil ancík,kterého máme pouze jednoho,ale zato statného a že by až teď tak po dvou letech?Problémy s rostlinami nemám,rostou nádherně,že bych je mohl rozdávat... poradí mi někdo podle fotek?Děkuji pěkně. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:39 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romant
dusičnany mam podla testu 10-15 mg/L..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:31 R Muž romant [27981] Re: deCORF.OBRAEN
Já osobně bych se nejdříve zaměřil na dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:05 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Kamilstrom
ten kryt je pevne spojený s akvariom takže to nemozem dvihnúť..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
No jestli to mas u te 240-litrove a je to 2-54W HO a cele to sedi primo na nadrzi,tak je to dost svetla,potrebujes to zvednou tak minimalne o 15 cm,zkus se mrknout tady www.plantedtank.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Podlehl jsi zřejmě světelné mánii. U 200 litrové nádrže a v T5 je to už poměrně hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:32 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: usine
0,5W/L svetla je by som povedal priemer.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 16:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deCORF.OBRAEN
V prezentaci ale žádné hnojení neuvádíš a draslík se z vody odstraňuje. CO2 z litrové flašky taky asi nic moc. Světla poměrně dost. Nádrž máš 3 měsíce tak nějaké problémky přijít musí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 15:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: usine
Fotka k příspěvku žeby som pridal viac K2SO4 ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 15:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Většinou to není nedostatek Fe jako mikroprvku, ale spíše bych řek že to bude draslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 15:48 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: usine
to si mi moc neporadil :-) ..ale predpokladám, žeby to mohlo byť železo podľa maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2012 14:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Máš je pěkně okousané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:33 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romant
žeby nedostatok železa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:20 R Muž romant [27981] Re: deCORF.OBRAEN
Mrkni se na tohle vlákno, myslím že je to Tvoje rostlina. rybicky.net/forum/14921
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:11 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvku po troch mesiacoch od založenia akvárka mám pocit že tejto rastlinke niečo chýba, no netuším čo. Neviete mi poradiť čo by to mohlo byť - viď foto..inak ostatné rastlinky sú celkom vo forme - vid rybicky.net/nadrze/13803
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:52 Muž DavidDizzer [26] Re: romant
Živiny denně dodávám...(PMDD)... světlo mám také v pořádku...
Vidím hlavní příčinu CO2, díky kterému rostliny nefungují zcela správně a tím pádem jsou řasy a samozřejmě si zároveň rostliny v uvozovkách "škodí i sobě" :-)...
Uvidíme :-) Díky za ověření
Přeji pěkný zbytek večera!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:42 R Muž romant [27981] Re: DavidDizzer
Není to jenom o CO2, ale i o ostatních živinách a světle. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:35 Muž DavidDizzer [26] Re: romant
Ano, děkuji za ověření :-)...

A má tedy za následek, kromě výskytu těch řas, CO2 i na ty rostliny? Tedy rozpad konců listů či díry v listech? :-)
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2012 22:24 R Muž romant [27981] Re: DavidDizzer
Teoreticky už to máš dobře zmáknutý, tak teď už to jenom aplikovat do praxe. :-) Rozkolísaná, či nedostatečná hladina CO2, to je velmi častá příčina výskytu řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:22 Muž DavidDizzer [26] Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka s detailem řas...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:21 Muž DavidDizzer [26] – Ověření
Fotka k příspěvku Mám stručný dotaz...
1) proč se rostlinám takto rozpadají, či dělají díry na listech?
2) Tento dotaz s č.2 si spíše jen ověřuji. V AQ mám poměrně dost druhů řas - a to hlavně zelené, štětičkové a nějaké ruduchy. Sice v malém množství, ale přeci. Jak lze vidět na fotce...
PROUD, živiny a osvětlení mám na 100% pod kontrolou. Nevím, jak je to s CO2 ale tyto řasy se nejspíš vyskytly z důvodu nedostatku CO2, protože rostliny bez něj nebo s tímto minimem asi nevystačí a proto to nefunguje správně, je to tak, že? :-)
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:38 Žena Lila1 [31] Re: Lola
Ahoj, já neporadím, ale zkus se zeptat přímo v diskuzi o Hnědovce rybicky.net/forum/2902
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 15:23 Žena Lola [28] – hnědovka
Fotka k příspěvku Prosím o radu a Vaše názory. Nejsem si jistá, co se to děje s mojí hnědovkou. Listy jsou děravé a postupně pomalu hnědnou a rozpadají se. Osobně si myslím, že by za tím mohl být nedostatek živin, ale trochu se bojím, že to mají na svědomí Tylomelanie (které už úspěšně zlikvidovali nějaké jiné druhy rostlin v mém akváriu), ale na druhou stranu zase tak často je na té rostlině nevidím. Díky předem za Vaše rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:26 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: jana
Odborník přes floru nejsem, ale vím, že spoustě rostlin začnou červenat vrcholy pokud mají dostatek světla. Dle mého názoru to i krásně okrášlí akva.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161534x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=4751