Co se to děje s rostlinami?
To ja resim porad ...

No kdyz to tak vezmu kolem a kolem tak s rustem problem nemam. Roste mi vsechno celkem dobre rekl bych

. Spis resim ten vzhled
Jj, psal jsi to, patrne jim neco chybi, otazka co.

Jsou ruzny clanky o priznacich a jaky nedostatek prvku to zpusobuje, ale vsiml jsem si podle obrazku, ze tam mas dost tech, co vypadaj jak puvodni, mozna prave ty odcerpavaji ziviny tem, co by se mely vyvijet, plus koreny mozna jeste nebudou uplne regenerovany a nedokazou plne prijimat v dostatecnem mnozstvi ziviny k uspokojeni bujneho porostu nahore, ono taky casto zalezi v jakem stavu je korenovy system v dobe zasazeni, to muze byt i nekdy rozhodujici otazkou jestli se rostlinka chyti nebo ne. Kazdopadne narust novych listu je pozitivnim znamenim.

CHápu naco narážíš, ale v tomhle případě jsou děravý i listy co jsou nově vyrostlí takže nejsou z emerzního vypěstování....

Ahoj, nejsem zadnej spesl rostlinar, ale akvarko mas cerstvy, pokud se to rozrusta, tak bych stary listy odstrihaval a pockal jak budou vypadat ty novy. Rostlinky se treba jen asimiluji do novych podminek, navic koreny taky asi jeste nejsou ustaleny ....
PS: Stary listy myslim ty poniceny, pokud list vypada zdrave, tak ne.

0 14.10.2016 22:39 SatanekD
Starší reakce
Jasne kazda voda je ina.U seba som si vsimol ak mam po4 na nule tak sa zastavi rast aj farba je ina.Nedostatok Fe som este nemal lebo v stupnej vode mam 0.5 a nieco viac.Mna napadol draslik koli dieram v listoch a aj kvoli Hygrophila pinnatifida ma hnede okraje dierky.No ale mozem sa mylit.
Mě to na první pohled připomíná černou řasu. Možná příčina je kolísání hladiny CO2 - mě pomohlo snížit intenzitu světla a pak se přestala objevovat na nových listech.
Ahoj Erik, videl by som to skôr na nedostatok, test na draslík bohužiaľ nemám, ale čo som včera meral, tak mi tam chýba jak železo, tak fosfor. Iba NO3 tam je dostatok, ale to iba kvôli tomu, že je ho veľa v vstupnej vode. Draslík sám o sebe nepridávam. Vo štvrtok by mal prísť balíček EI, a na kalkulačke čo ma MarcelG na webu som prispôsobil dávkovanie na moju vodu. Tak uvidíme čo to urobí...

Ja si myslim ze but to nedostatok K alebo nadbytok K ale priklonil by som sa ze je ho tam vela.
Lehce zaroluj kolečkem myši. Máš odpověď na této stránce...



Zdravím. Mám černé tečky na rostlinách, co to muže být za příčinu? Děkuji za rady

Václave děkuji za komentář. Hele nevím... Nikde není ani stopa po štětinkách. Ani když jsem koukal pod lupou. Prostě jenom tmavá ohraničení listů a díry v listech...
Zkusil jsem udělat lepší fotku, kde jsem listy dal pod krycí sklo...
edit: hodím ještě v lepším rozlíšení na uploadserveru...
s12.postimg.org/…
Je to ruducha. Problém je že používáš hnojiva a přesně nevíš co a kolik toho obsahují. Asi nemáš nějaké testy aby jsi to zjistil a držíš se jen doporučeného dávkování.




Začal se mi projevovat nedostatek něčeho. Píšu něčeho, pač nedokážu identifikovat čeho...
Defakto na všech rostlinkách mi tmavnou okraje (hlavně staré listy). Nejvíce je to znatelné na Bucephelandre a Microsoriu. Je to viděl ale i na Staurogyne a Alternanthere..
Hnojím takhle:
1x týdně 1.2ml Seachem Florish (složení
www.seachem.com/…)
1x týdně 1.2ml Seachem Florish Trace (složení
www.seachem.com/…)
denně 1.2ml Seachem Florish Excel
denně 10kapek (0,5ml) Easy-life Fosfo
obden 1.2ml NITRO PLUS (1.2 mg/l NO3 a 0,7 mg/l K (draslíku).
po výměně vody 1.2ml Profiplants FE Plus
Může to být nedostatek hořčíku? Nebo snad železa?
Jsem z těch různých tabulek příznaků nedostatku živin úplně zblblý...

Mám zkusit přidávat nějaký prvek, nebo upravit stávající hnojení? Přidat ještě jednu dávku Flourish a Flourish Trace?
Fotky jsou v příloze... Předem díky za jakýkoliv nápad...

Starší reakce
Tohle se mi hodně dělá v odchovných akvech , prostě víc odpadních látek než je akvo schopno zvládnou , po nějaké té otravě ti asi chcípnul i filtr , měnit vodu a žádné ryby než se to zas zajede
Čas je nejlepší lék.

za sebe můžu doporučit okružáky a krevetky ...
a nějak tomu pomoct? Nežerou to náhodou nějaké black molly ? Chci tam znovu nasadit nějaké rybky...
Vypadá to na rozsivky.
Edit- nic časem samy zmizí
myslíš tím teda tu rozsivku?? Co teda s tím?
Hnědou hnusnou...

Kurňa, ale kterou z nich to mám já??
A co to je? Řasa?? dá se toho bavit, nebo co s tím teda????
Začal jsi znova tak se nediv. Časem by to mělo zmizet nebo to chutná krunýřovcům.

0 09.09.2016 20:15 Adrenek – Řasa nebo jaký problém??


Ahoj, tak po nějaké otravě, akva vyrybněno, vyčištěno, nasázené nové rostlinky a po dvou týdnech katastrofa, hnědý hnus se rozlezl všude, už je to na všech rostlinách. Někdonějaký nápad co to je a co s tím??
Starší reakce
Spíš nedostatek světla, když to je dole.
0 01.09.2016 14:25 Bacoun – Dírky na listech
Zdravím,
Chtěl bych se zeptat.Už tak týden pozoruji,že na Mokřance trojkvěté se začaly tvořit dírky,které se pořád zvětšují.Jsou pouze na spodních starších listech.Na nových nejsou žádné.Čím to může být?Nedostatek draslíku?.Předem děkuji za rady.
Starší reakce
Pokud nepřidáváš CO2 tak tvoje měření pH a KH dávají nesmyslný výsledek. Zřejmě je pH podstatně vyšší.

0 25.08.2016 23:58 DT – Konzultace
Zdravím akvaristy. Chtěl bych vás poprosit o radu ohledně některých rostlin. Snažil jsem se provést amatérskou diagnózu a opravdu si nejsem jistý, jestli správnou.
V profilu ve složce "Rostliny" mám tři různé ukázky:
1) Eleocharis parvula začína divně řasovatět a moc neroste - je to nedostatkem světla?
2) Echinodorus amazonicus má ten vůbec nejmenší list nepěkně pokroucený - je to nedostatkem vápníku?
3) Sagitarie mají některé velké listy děrované - je to nedostatkem světla nebo manganu nebo si na nich pochutnává krunýřovec?
Ještě pro upřesnění - poslední rok jsem svítil jenom LED trubicí cca 500 lm, uvedenou v profilu, dneškem počínaje jsem nainstaloval druhou osvětlovací LED rampu 744 lm...
Děkuju předem za reakce.
Starší reakce
Hledal bych problém v živinách. Koukni na moji prezentaci 60l. akva.
Ludwigia repens i repens rubin - nasazena v rozích akva (+2 stonky uprostřed - ve stínu rotaly) a jede mi krásně (červená odspodu). Ostatně stejně jako všechny další rostlinky.
Moje voda Ph 7,7, tvrdost dle vodařů 15dGh, dle testu 20dGh... Světlo 20W a 2000lm z LED pásku.
To Dvorak - pozor na tu limnophilu - máš ji tam hodně a troufnu si říct, že spotřebuje drtivou většinu živin a ostatním rostlinkám by to nemuselo stačit...
Já si z pár (4ks) stonků limnophili sessilisflory během měsíce vypěstoval 20 stonků přes 25cm dlouhých a najednou přestaly ostatní rostlinky (ludwigie, rotaly i kryptokoryny) i při vyšším hnojení růst. Zatím relativně často měřím hodnoty v akva a zakročil jsem dřív než ostatní rostlinky mohli začít více stagnovat, nebo chřadnout.
Limnophili jsem nechal jen 2 stonky a vše je zase OK...
(jen jako poznámka k řasám a sinicím - sinice = nedostatek NO3 - limnophila = neuvěřitelný žrout NO3)
S tím musím souhlasit. Sám jsem si chybně zasázel ludwigiu repens do rohu akvária, kam dopadá o poznání méně světla jako třeba uprostřed akvária. A i mě se ludwigia šklebí. Pěkně do červena zbarvené jsou pouze vrcholky této rostliny, které dorostly ke hladině a sbírají tam tak více světla. Zbytek rostlinky - nižší části stonku - už tak pěkné nejsou. Toto se chystám napravit přesazením ludwigie na "světlejší" místo.
Takže toto bych doporučil i tazateli.
Světlem to nebude, měl jsem Ludvigu už i uprostřed na plném světle, furt to samé chcípání. Ještě zkoumám vodu, asi ji mám hodně tvrdou přes 20 dGh a Ph přes 7.5 takže to by asi mohlo rostlinkám vadit. Ryby jsou zjevně úpln v pohodě a daří se jim.
Hlavně , zrovna tu ludwigu , máš v rohu akva , kam dopadá úplně bídně světla
A co je to "burčák" v akvarijní terminologii? ten vinný by asi rybám nejel
Dlouhodobě používat to čemu se říká "tekuté CO2" nedoporučuji, ta zředěná desinfekce většinou stonkovkám a mechům nedělá dobře, radši si udělej burčák.

Děkuji za reakci. Když byly kytky nové tak skutečně řada z nich takto přelistila, ale například ta Red Ludviga vždycky spíš jen celá shnije, tak nevím jestli je to jen to "ponoření" aneob mám něco špatně.
Ještě bych doplnil ... podle té prostřední fotky to vypadá, že ty echinodory (ještě navíc) začali hoblovat krunýřovci ...
Řekl bych, že jde o typický projev přechodu rostlin pěstovaných "nad vodou" ve formu rostlin pěstovaných "ve vodě". Viz také emerzní rostliny. Tuto fázi holt budeš muset přetrpět dokud rostlinky "nepřelistí".
0 17.08.2016 09:52 MikeS – Rostliny mi stagnují a chcípají
To jsem ještě nezkoušel, ale nevypadá nějak pevně a ani mazlavě, teď nejsem doma, napíšu to sem cca v 18:00
Když promneš pavučinu mezi prsty, je kluzká a mazlavá?
Už ti odpovídal Horác. Neřeš to, ty listy umřou a musí vyrůst nové. Se železem to nemá nic společného, nedostatek železa vypadá úplně jinak (žluté listy se zelenými žilkami).
0 14.08.2016 12:10 Jakub Růžička Ano, ale pavučinka je hustší
Jakub Růžička napsal: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, v nově založeném akváriu, ještě bez rybek, mi mezi rostlinami vznikla pavučinka, nebo něco takového, a na asi 20% dna jsou řasy. nevíte někdo co s tím ? akvárium má 54l a je staré asi 10 dní. předem díky.
Vypadá to takhle?
rybicky.net/fotogalerie.php…
Rhizoclonium.
Vyskytlo se mi to v několika čerstvě založených akváriích. Měnil jsem 2x týdně 15% vody, za čas zmizela.
Taky jsem dlouho nevěděl, co to je a nikde nic nenacházel. Pak jsem na to udělal doslova "hon" (dal obrázek na 5 různých fór, hledal i na anglicky psaných stránkách) a nakonec to někdo identifikoval.
Začni měnit vodu 30% každý týden, osvětlení dej na 8 hodin denně a čekej. Nová nádrž + to trvalé osvětlení, takže se takovýmto věcem nemůžeš divit.
Přidat reakci
1 ...... [44] ...... 201 202
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 164061x