Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 159 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 12:40 Romiš – Re: tweety1
...Hethera v akva cca měsíc bez problému rostla jak "zvody" tento problém se objevil asi před týdnem...
Nejspíš se takto projevuje nedostatek nějaké živiny. Změřil bych si obsah NO3 a podle výsledku bych zkusil opatrně přidávat buď KNO3 nebo K2SO4, podle tvrdosti vstupní vody možná trochu MgSO4, a každopádně i trochu stopových prvků, např. ve formě CSM+B nebo Tenso Cocktail nebo i nějakého komerčního hnojiva se stopovými prvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 09:53 Muž tweety1 [4] – sklovatění listů, proč?
Fotka k příspěvku Zdravím Vás, nemáte někdo tip proč se tohle děje s Heterantherou??? Konec rostliny(vrchol) zhnědne, jakoby uhnije a směrem dolů začínají listy sklovatět... Ale zdá se, když tohle postihne rostlinu tak se snaží vytvořením bočních výhonů přežít... tímhle problémem je postiženo zhruba 50% rostlinek Heteranthery v akva. Ostatní rostli jsou v pohodě, rostou jak oživot. Hodnoty vody PH 6,6-6,8 Tvrdost 4dKH, NO3 do 10mg/l Svítím od 9-10 30W, od 10 do 14hod. 60W, od 14 do 16hod. 90W do 21hod 60W a do 22hod 30W..Hethera v akva cca měsíc bez problému rostla jak "zvody" tento problém se objevil asi před týdnem... nevím co to má znamenat :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:04 Muž prisavnik [51] - Rostliny
aj ja mam skoro novo zalozene AQ,a tiez rast najnerocnejsich rastlin sa zastavil na istu dobu.Pocas toho ked nerastli,listy stracali farbu a odhnivali.Zacal som hnojit doplnkovym hnojivom s pridanim zeleza.Zacali sa znovu spamatovavat.Ale aj tak niektore litsy stracaju farbu a na egerii densi mi zltnu az hnednu stonky.
Pravidelne kazdy tyzden odkalim 30% vody.Moze to byt ako uz bolo povedane nedostatkom nejakej latky????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 22:57 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: forexman
Každá změna v akváriu se sinici líbit nebude, rsp. nemusí se jí líbit. Některá je hned pryč, jinej se jen tak nezbavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 22:50 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – dávám sůl
jedna polévková lžíce soli na 200l neškodí jen pomáhá,jednou za půl roku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 22:35 forexman – Re: pavliina
No, hnojit sem ted dlouho nehnojil, jenom bezprostredne po osazeni rostlinek... Bal sem se, ze to bude sinice hmm Propuklo to po zmene osvetleni, ted je uz druhy den tma, tak uvidime... Slysel jsem neco o tom, ze pry pomaha ovlivnit chemismus vody treba pridanim trochy soli, ale moc se mi do toho nechce :-O Ma s tim nekdo skusenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 11:22 Muž Jurasek [137]
klub.akva.sk/… V prvním čísle o ní píšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 06:44 Muž prisavnik [51] - Rostliny
ano je to sinica. Zatemnit AQ, ryby nekrmit, filter necistit.Sinica vznikne kde je nadbytok zivin zivin.Ostatne napisala pavlina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:47 Žena pavliina [50] – Re: forexman
Je to sinice. Mě na sinici zabralo zatemnit na 3 dny akva a pak důkladné odkalení, pak zasázet nové zdravé rostlinky, hodně rostlinek ;-) . Koukala jsem do tvé prezentace, ty hnojíš??? Jestli je to čerstvě založená nádrž tak to nebude to pravé ořechové :-O , možná bych to tipla i na ten důvod, proč se rozjela ta sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:24 forexman – Re: forexman
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:24 forexman – Re: forexman
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:23 forexman – Re: forexman
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:23 forexman – Re: forexman
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:23 forexman – Co je to za zelenou potvoru? :(
Fotka k příspěvku Zdravim,

mam asi 2 mesice spustene akva 60l (info o nadrzi v profilu), a po vymene osvetleni z absolutne nedostacujiciho setoveho 18W T8 SunGLO na T5 trubice(24w 830 Philips + 14w 860 myslim narva), sviceni 10h /den se zacali lehce objevovat rasy (?). Odjeli jsme pote na dovolenou (den predtim radne odkaleno) a kdyz jsme se vratili, nebylo do akva ani videt :-O Vsechny rostliny porostle "necim zelenym" (vypada to jako vlaknita rasa, ale ma to takovy trochu mazlavy vzhled a barvu trochu do modra) jsem to skoro nerozdychal (ryby nastesti ziji vsechny a vypadalo to, ze se jim to dokonce libi...). Dal jsem se teda do uklizeni a vymenil pulku vody, odkalil + proplachl rostliny pod proudem vody v umyvadle (povlak tlusty asi 1.5mm sel celkem dobre zmyt) a znova zasadil. Dale jsem vymontoval 860 zarivku. Po dvou dnech pozoruji, ze se zacinaji potvory zase objevovat, tak Vas prosim o radu, co zkusit... Prikladam i nekolik fotek pro predstavu.

DEKUJI moc krat ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 09:40 Hansjochen – re: zrada
No to me vubec nenapadlo. Je neco, v cem jsem udelal chybu,abych tomu uhniti predesel? Zkus popsat prosim podrobneji, proc k tomu doslo. Myslel jsem,jak mi radi ostatni,ze mam nedostatek svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 14:05 Hansjochen – diky za rady!
Zkusim pridat tedy jeste jednu trubici! Jinak samozrejme ta rostlina byla koupena uz velika,ale uz mi narostly 3 takove dlouhe listy, rostou pomerne rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:32 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: jojto
Pokazde,kdyz vyroste novy list,tak za par dnu zacne hnednout a trepit se, jak je mozno videt na fotografii.

Ještě jednou opakuji: Nehnojit, přidat na osvětlení (nejlépe další dvě trubice).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:30 jojto
Ja si myslim, ze za dva mesiace takto ziaden echinodorus nevyrastie (kupovany v obchode) a tento sa zbavuje emerznych listov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:26 Vája
Mám akva od srpna, nejdříve jsem dávkoval hned po osazení, bylo to fajn, pak jsem přestal a všechny kytky / vallisneria, kryptokoryna, lymnophilla, microsorium plus nějaká plovoucí / šly. Pak začal chřadnout / přesně, jak píšete / šípatkovec Bleherův. Takže jsem začal opět. Rybám to neva, šípatkovec se podstatně zlepšil. Dávkuje se jednou za týden, přestávat zatím nebudu. Rostlinám to svědčí, na rybách nic negativního nepozoruji, měřené hodnoty vody / NO2, pH, DGH / se nezměnily. V tom Floranu je mimo jiné železo. Osobně si myslím, že to může být jeden z důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:21 Muž Eff [417] - Rostliny
Svitim jednou zarivkou asi 12 hodin denne, zarivka 18W 60cm delka, akva delka 70cm, 100l.

V tom případě rozhodně nehnojit, ale přidat na světle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:15 Hansjochen – to Vája
Jak dlouho jste ty ziviny davkoval,davkujete porad? Akvarko bezi teprve asi 2 mesice a je pravda, ze i jine echinodory mi zacaly hnednout a uhnivat. Svitim jednou zarivkou asi 12 hodin denne, zarivka 18W 60cm delka, akva delka 70cm, 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:05 Vája – hnědé listy
Měl jsem podobný problém. Myslím, že může jít o nedostatek živin, alespoň v mém případě to osvětlením nebude. Začal jsem dávkovat Floran od Sery a zlepšilo se to, respektive snad zcela zmizelo. Bál jsem se o ryby, mám tam kakadky a zakrslé čichavce, ale snáší to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 12:49 Hansjochen – jeste dalsi foto...
Fotka k příspěvku Omlouvam se za kvalitu fotek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 12:47 Hansjochen – hnede listy echinodory
Fotka k příspěvku Zdravim vas, chci se zeptat, jestli nevite, proc mi hnednou listy a odchazeji u echinodory. Mam ji asi 2 mesice a nove listy pravidelne a celkem rychle rostou. Pokazde,kdyz vyroste novy list,tak za par dnu zacne hnednout a trepit se, jak je mozno videt na fotografii. Mam v akva jednoho ancistuse,ale toho jsem na nich jeste nevidel,ze by je zral.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:52 Allish
Děkuji vám všem, bude to asi tou změnou podmínek :) ještě jednou děkuji. Ať se daříí :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:36 Muž Pete [10] – Re: Allish
Kryptokorynám se barví listy téměř vždy při změně podmínek. Obvykle vymění listy a je klid. Stalo se mi to taky, ustřihl sem lítek a zkusil ho utřít drsnější filtrační vatou. Byla to asi jen barva listu, pač na vatě nezůstalo nic. Ja bych ji ještě nechal v klidu několik dní, špatně nevypadá a si aj víc zvykne a pak uvidíš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 14:23 Usine – Re: Romiš
Řasa to je, usazuje se většinou na listech kterým se moc nechce růst. Špatným světlem to ale zrovna u této rostliny nebude. Cryptocorine affinis totiž moc světlu neholduje. Druhá věc je, jestli je to přesazením, nebo podmínkami v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:52 Allish – Re:Romiš
Táákže..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:38 Romiš – Re: Allish
Tohle je evidentně hnědá řasa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:24 Allish – Re: vaclav
JJ, název jsem už našla, kdo by to byl řek, že se takhle spletu xD já doufám že to dobré, v akváriu ta hnědá vypadá opravdu nevzhledně :( :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:18 Usine – Re: Allish
Je to zřejmě Cryptocorine affinis, Může se ti stát že přijde o většinu listů, někdy i o všechny. Je to změnou podmínek. V lepším případě ti narostou listy nové pokud ji necháš na pokoji a nebudeš ji přesazovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:18 Allish – Re: fantasta
Dobráá, tak uvidíme, ještě jednou děkuji :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:15 R Muž Silent [5949] – Re: Allish
Možná, že staré listy uhnijou, ale pak už by to mělo být OK. Občas se ale stane, že odejde celá kytka. Mě se docela na tohle uhnívání osvědčil přípravek eSHa Cryptoplus. Jenže ten se vyplatí u dražších Kryptokoryn. I když ty fleky vypadají na rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:11 Allish
Ups :-D , moc děkuji :) Takže to mám nechat být a pak to bude ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:10 R Muž Silent [5949]
Kytka na fotce není Echinodorus, ale Kryptokoryna. Ty fleky se patrně dělají kvůli prudké změně kvality vody. Většinou se vzpamatuje a až začne růst tak nové listy budou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:04 Allish – Hnědé fleky na rostlinách rodu Echinodorus
Fotka k příspěvku Dobrý den, omlouvám se za nově založené téma, ale vůbec si nevím rady. Mám fleky na mých rostlinkách (viz. foto) a vůbec nevím o co se jedná, tady jsem někde četla, že je to prý normální, že je to změna z emerzních listů na submerzní, ale to proto, že byli pěstovány jako obyč. kytky na suchu... já mám ty své darované z jiného akvária. Je i přes to možná tato výměna? Zmizí ty fleky nebo jsou rostliny na vyhození? předem moc děkuji za odpověď. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 21:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zrada
Já bych ještě přidal: A světlo na prd! :-D

Ezechiel: Skutečně používáte Osram Active 18W?! Není to překlep? Něco podobného mám v ledničce a řeknu vám - nic moc... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 21:38 Usine – Re: zrada
Koukám že tě dneska rodiče nechali déle vzhůru. smich
Ale jinak dobrý. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 19:26 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: vaclav
Jednoduše řečeno jednou měsíčně je v tomto případě málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 14:59 Usine – Re: ezechiel
Je to klasický případ ne přímo nově založených akvárii. Prostě a zkrátka se jim po čase přestane dařit a to i tak nenáročné rostliny jako uvádíš. Usnul jsi na vavřínech a najednou to nejde. První co každého napadne je začít hnojit. A ono to nepomáhá (to je divné). Čerstvá voda a její častá výměna při odkalování to je ten správný lék na podobné problémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 14:04 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Zpomalený růst rostlin
Zdravím,
mám ve svém relativně novém 150l akváriu problém s velmi pomalým až téměř zcela zastaveným růstem rostlin. Přitom jsou podle mě v akváriu ideální podmínky - chemické parametry vody dobré, světla dostatečně, zarybnění ok - spíše menší.
Měl jsem podezření na nedostatek kyslíku, ale podle chování ryb a vzhledem k poměru voda/ryby/rostliny to je asi vyloučeno. Další možností by mohl být nedostatek některé živiny kvůli méně častým výměnám vody (měsíčně) - ovšem zase mi to nepřijde tak málo a dohnojováním většinu prvků doplním.
Prakticky vůbec neroste Ammania gracilis, Echinodorus aschersonianus a Ludwigia repens. Málo také Ceratopteris siliquosa, což je tuplem divné.
Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 00:11 Usine – Re: jaa
To tvé světlo nestojí za nic. Tím by jsi měl začít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 23:37 Muž jaa [5]
zdravim. Precital som si tu debatu co tu bola a chcel by som sa nieco spitat. Ako mam vediet kedy hnojit? a ako moc je potrebne odkalovanie a do akej mieri skodi rastlinam ked sa neodkaluje?mozem nejako zistit ze hnojim moc? hnojim totizto 24hodinovim hnojivom podla navodu, ale ked som robil test na zelezo tak mi vyslo ze vo vode ziadne nemam (a pritom v tom hnojive vraj je)
Rastlinky mi sice rastu, echinodorom, criptokorinom,ludwige a tiez vecim vallisneriam sa sice pekne dary, no v poslednej dobe napriklad cabomba,egeria,mensie vallisnerie a hlavne limnophyla dost stracaju (cabomba a egeria casto cele odumieraju a akoby sa rozpadaju, tie male vallisnerie richlejsie hniju ako rastu a limnophyla sice rastie, no v porovnani s tym ako rastla pred napr mesiacom rastie pomensie, menej a nedrzi si sviezu zelenu farbu ale listy rychlo naberaju zelenohnedu farbu). Co sa tyka dna svetla ryb a podobnych zalezitosti, vsetko je v profile nadrze (je to to 200l akva) a parametri vodu su pH 7.5, GH 12, dusitany ziadne, dusičnani medzi 10 a 20
Prosim poradtemi. Chcel by som proste bujne zarastene akva s hlavne zdravimi rastlinkami a rybkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 22:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: prikpa
Já až zítra o půlnoci. A na furt. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 21:42 Muž Diego [72] – Re: Sid
Dobře,takže zatím díky za rady. potlesk palec Já dneska končím...... spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 21:34 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: prikpa
Nedokážu poznat, čím je ta chloróza způsobena, ale zkusil bych "testnout" železo, případně mangan. :-)
A teď ještě hledat souvislosti... :-O
První, co mě napadá, je, že jde o to železo... I kdyby ho bylo ve vodě dost, máte poměrně vysoké pH, které brání rostlinám v příjmu Fe. Ale je to jen spekulace... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 21:20 Muž Diego [72] – Re: Sid
Máte pravdu v tom,že já spíš poznám nemocnou ryby než kytku..... :-D Ale u té subulaty je to bleskem,teda aspon myslím....U té hyqrophily sem si toho už taky všim,mohl by jste mi říct,kvůly čemu to je?
Takže Vám vypíšu co ty kytky mají:
občas PmDD,
Osvětlení měly do ted 4x 36W,ted 3x 36W viz. deník na 300l akva (výška 50cm),
dno je křemičité,
Co2 nemají,

Voda:
Ph přes 8,
Gh přes 20,
Kh kolem 18


Podle mě je to kvůly vodě....
Sám nevím,odborník na kytky nesu,jsem jenom tehdy,když rostou..... :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 21:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: prikpa
Určitě nic nepřehánějte! :-)
Víte - ono je to se mnou těžké... Já se na kytky dívám tak, jako převážná většina akvaristů na rybky... :-)
To se takhle podíváte na rybku a hlavou vám proletí: "Nádhera!" A nebo třeba: "Chudák rybka..." :-O
U té sagitárie se mi nezdá barva, ale to může být chyba fotky... U hygrofily je zřetelně vidět chlorózu - ta kytka trpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 20:59 Muž Diego [72] – Re: Sid
Já bych to zase tak nepřeháněl...... :) Vidíte tam někde snad nějakou řasu?Sagitaria subulata a hyqrophila corymbosa var. minima jsou podle mě krásné rostlinky bez řas,akorát na té subulatě je fotka rozmazaná,tak asi proto.Co se Vám na nich nelíbí? ;-) Celekm by mě to ztajímalo,abych mohl vylepšovat,ikdyž vylepšovat ještě budu do alelůja....... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 20:10 Muž poltergeist [3] – Re: prikpa
přesně to stejný sem měl já.. koupil jsem si hlízku a vždycky když vyrazil novej list tak uhnil a upad... asi po půl roce začal růst jako blázen, chce to čas ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [159] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=7901