Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 183 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 12:42 Žena bucliik [99]
co N ve vodě a Fe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 12:42 Žena bucliik [99]
to by až tak vadit nemělo-při letních vedrech mívám i 30 stupňů a odešly spíš neonky než kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 12:36 Beddy
Nepřizabila ty kytky spíš moc teplá voda? (5 dní 28°C)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 12:06 Žena bucliik [99]
skus si změřit hodnoty vstupní vody...myslím že ji pak někdo míchá s dešťovkou...nebo si tady založ prezentaci, určitě ti někdo poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 12:01 Sári
No a ještě jsem si vzpomněla. Ph vody bylo asi po měsíci téměř 8, což jsem se snažila srazit kvůli pancéřníčkům alespoň na 7 přípravkem Tetra Ph minus, ale stále mi stoupá k té osmičce, nevíte, co by to mohlo způsobovat? Zkoušela jsem na štěrk kápnout ocet, ale nešuměl a ani jiné kamínky nevykazovaly nějakou reakci s octem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:36 Žena bucliik [99]
no tak tady by to další zářivečku asi ještě sneslo, ale jsou i nádrže s velmi slabým osvětlením kde rostou krásně i červený kytičky-holt nejde jen o světlo, ale 11W bude asi vážně málo, no sama uvidíš jestli se nepotáhnou za světlem-pokud ju tak je to málo, pokud ne máš hodný kytky a seš štastnej člověk ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:35 Sári
Teda zářivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:34 Sári – doplnění wattů
Pardón, doplním - žárovka má 11w.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:28 Žena bucliik [99]
pokud předtím vše rostlo tak bych řekla že snad ju(i když nevím kolik W tvoje zářivka má), i když tady vždycky všichni doporučujou světlo přidat-aby to rostlo ještě líp ;-) a co ty rozpadající se stonky ustřihnout a zasadit ten zbytek co se nerozpadá? já to tak dělala u všech kytek a vždycky zakořenily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:12 Sári – Kde je chyba?
Ahojte, objevila jsem tyto stránky a hned poprosím o vaši radu. Mám necelé 3 měsíce založené akva. Délka 53, výška 40, hloubka 33 cm. Takže objem počítám tak 60l po odečtení dna (staré dno od Rataje, na tom černobílý /spíše černý/ štěrk.
Rostliny Bacopa, jávský mech, Egeria densa, Anubias, Ludvigia Repens, Hygrophilia polysperma, Acorus. Ryby 2x mečovka a 2 dvouměsíční prcci, 2 paví očka, 7x danio pruhované, 3x pancéřníček (tmavě hnědý), jedna Ampulárie a jeden ancistrus albín. Vše prosperovalo, ale po zakoupení poslední rostliny - egerie z pochybné prodejny se mi u mečovek objevila krupička. Bohužel jsem udělala chybu a v prod. si nechala vnutit Bioicht, který působil 5 dní při 28°C za vypnutého světla. Po 5 dnech krupička zůstala, tak jsem vyměnila 15l vody a koupila Exit. Ten po 4 dnech všechny ryby vyléčil. Bohužel Bioicht zřejmě špatně zapůsobil na kytky a Hygrophilia mi od spodu začala žloutnout a rozpadat se, ostatní listnaté (Bacopa, ...) začaly mít hnědé tečky na listech a tyto pak odpadnou a lovím je po celém akva. Bacopa už je dole holá, ale madé lístky se jí tvoří, vlastně všem. Filtr mám Fan Filter 1 Plus, teplotu udržuji na 24°C, krmím Sera Vipan a Flora a obden kapu Fishtamin. Občas mražené daphnie. Nejdůležitější otázkou je, zda stačí světlo, které mám - 1x Narva 903/827. Svítím 12h denně. Děkuji všem za odpověď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 10:19 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
co sitkou od citronů?:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 10:07 Muž Diego [72] – Riccia fluitans
Dobrý den,
jak to mám připevnit,ta kytka nemá žádné kořeny.Když se ji připevnoval vlascem,tak mi vyplavala na hladinu a tam se rozpadla.Děkuji sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 11:46 Muž PT [89]
jenom pozor, zvysit osvetleni neznamena prodlouzit delku sviceni, ale pridat svetlo...
Jinak ta fotka vypada vcelku tmave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 11:22 Radka – .
Jj dusičnany je správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 10:52 Muž Nik [191]
možná to jsou dusitany:-D fakt nevím a někdy se mi to plete. Jinak měň častěji vodu a pořádně odkaluj. Mně to pomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 09:29 Radka – .
Dusičnany snížíš přidáním co nejvíce rostlin(hlavně rychlerostoucích)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 08:48 Roman
Filtr je za níj ne fotkách je vidět ale vývod je otočen na druhou stranu, jakým způsobem snížim stav dusičnánů? osvětlení jsem zvýšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 21:24 Muž Nik [191]
nemáš na ni puštěný vývod z filtru? Jinak to vypadá jako rozsivky z nedostatku světla a přemíra dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 20:58 Roman
Fotka k příspěvku Fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 20:57 Roman
Fotka k příspěvku Fotka
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 20:57 Roman – Zahnědnutí
Před týdnem jsem si koupil rostlinku do akva a do týdne mi shnědla (fiz. fotky). nevíte někdo co to je a čím to napravit??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 16:15 Aja
já mám úplně stejnej problém jako všichni tady. Koupila jsem si jí poprvé. Prvně byla v pohodě a pak začali odpadávat špičky listů. Nakonec se překvapivě taky rozpadla. Ale kořeny byly v pohodě. Ancistrus po ní taky občas lezl. Tak nevím. Dneska jsem si koupila Sagittarii znova, tak uvidíme. Snad to bude mít lepší konec hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 21:23 Muž Eff [417] - Rostliny – Radka - .
Jen doplnění. Tohle jsem psal před třemi měsícia nyní je z toho mrzáčka více než deset zdravých rostlin palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 20:49 Radka – .
Mě dělá sagittarie to co Efoušovi .Vůbec nerostla,tak jsem ji dala do košíčku a do jiného akva.V létě jsem ji vrátila,zasadila a už ji mám 5násobné množství.Podmínky v akva jsou přitom pořád stejné. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 20:25 Žena pavliina [50]
Mě to žádná ryba určitě neužírá, nemám tam žádnou takovou :-( Napadlo mě, jestli to nemůže být třeba i jemnějším pískem, který jsem tam dosypávala??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 20:21 Muž georged [44] - Živorodky
Mám přesně stejný případ. Vypadají naprosto stejně, jsou úplně ohoblované. U mne to dělaj ancistrusíci a šneci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 20:07 Žena bucliik [99]
tak já se taky přidávám-rozrůstala se jako divá a teď i její výhony sklovatí a mizí-listy jsou v tahu, už jsem ji chtěla vytrhat, ale kořeny vypadají ok, tak jsem ji ještě nechala, ale asi půjde, nahradím jí kryptokorynou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 19:42 Žena pavliina [50]
Tak tohle mi začíná dělat taky, nejdřív se krásně rozrostla a teď se postupně začíná objevovat přesně to na fotce :-( Čím to? Málo železa??? Jak to napravit? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 13:35 Žena pavliina [50]
Hnědá řasa by to být mohla, protože mi ten anubias zastiňovala jiná kytka, teď jsem to protrhala, tak by to mohlo být lepší ale proč ty díry? :-O A ryby, které by to ožíraly to být nemůžou, protože žádné takové nemám. A když by to bylo tím chybějícím železem, jak to napravit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 13:17 Sidonius
Nejspíš požerek. Že by ryba, co ke mně nesmí ani na návštěvu? :-D (Ancistrus? ;-)
A pravděpodobně i buď chybějící nebo blokované Fe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 13:12 Muž isamik [180]
Me by zajimalo spise proc se udelala dirka na tom anubiasu :-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 13:09 Sidonius
Hnědá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 09:23 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Vyfotila jsem i tem můj anubias, jsou na něm i takové hnědé fleky a na kytce před ním Micranthemum micranthemoides je na lístkách taky takovej divnej povlak. Poradíte mi, čím by to mohlo být? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 22:07 Muž hanz [27]
Ted me tak napadlo,ze by to mohlo byt male mnozstvy Fe...Ale fakt nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 21:55 Žena pavliina [50]
Přesně tohle mi dělá anubias taky ale krunýřovce nemám hmm Čím to může být? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 14:30 Evicka
Fotka k příspěvku zelena rasa?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 14:26 Evicka
Fotka k příspěvku tak jsem z toho jelen. Drive jsem se zbavovala hnede rasy.. a to myslim, ze zatim uspesne a ted mi oznamite, ze tam mam rudochu?? :-( I u novych malych listku jsou cervene okraje.. myslela jsem, ze to je kresba listu.. chjo to spis bych rekla, ze se mi tam usidluje zelena rasa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 12:00 Muž AmorFati [37] - Amerika
Sidonie, přestože vám vaše zkušenosti závidím, byl tam smajlík, hehehehe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2007 11:44 Sidonius
Radka: ...Není třeba se v této chvíli nad tím pozastavovat...
Na poradu u psychologa to skutečně není. :-) Na druhou stranu - začne-li se objevovat někde řasa (a ruducha zvlášť!), měl by člověk zpozornět - něco není v pořádku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 11:41 Sidonius
AmorFati: uznávám vaší autoritu a dále nebudu diskutovat
Tak tohle bych si jednou pro vždy vyprosil! :-|
...to v červeném kroužku není vousatá ruducha?...
Nejspíš ano... Asi budu muset k tomu očařovi... Nebo vyměnit monitor. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 11:26 Radka – .
V akváriu budou řasy vždycky a tohle je opravdu jen to nejminimálnější množství. ;-) Není třeba se v této chvíli nad tím pozastavovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 11:08 Muž AmorFati [37] - Amerika
Fotka k příspěvku Tak nevím :-) Na fotce toho není moc ostrého, ale Sidonie (uznávám vaší autoritu a dále nebudu diskutovat :-) ), to v červeném kroužku není vousatá ruducha? Na kresbu listu mi to připadá příliš nepravidelné. Zároveň ruducha dělá (aspoň mně) červené okraje listů (označené šipkou). Při pohledu proti světlu (ve vodě) - posvícení baterkou zpoza kytky - jsou z daných míst vidět krátké vousy ruduchy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 10:57 Sidonius
Taky si přisadím! :-D
Rozpad emerzních listů. :-) A tu ruduchu nikde nevidím? hmm Asi budu muset k očařovi... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 10:52 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Já si myslím, že jde o o rozpad emerzních listů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 10:51 :-)
Ano, jde o rozpad emerzních listů. To je v pořádku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 10:50 R Muž Silent [5949]
Hnědnutí listů způsobuje většinou nadbytek fosforečnanů ve vodě. Fosfor je prevít a váže na sebe železo, vzniká fosforečnan železnatý a v důsledku toho listy hnědnou a odumírají. To že se tak děje u nových rostlin je jasné- ještě nezakořenily a tak nestíhají fosfor využít. Nezbývá než snížit obsah odpadních látek častější výměnou vody. Situace se časem určitě zlepší. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 10:47 fazola
Já bych to taky viděl na odumírání emerzních listů. Na první fotce je vidět světle zelený, lehce zvlněný již submerzní. Uprostřed rostliny.

Jen tak mimochodem, co je to za echinodorus? Uruguayensis, nebo jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2007 10:44 Muž AmorFati [37] - Amerika
Zdá se mi, že to prostě odumírají emerzní listy. Ale Sidnoius to jistě zkoukne svým zkušeným okem a pravou příčinu najde (nebo potvrdí) :-)


Mimochodem té řasy ses moc nezbavila, na spodní fotce je ruduchy docela hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 10:38 Evicka
Fotka k příspěvku fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 10:38 Evicka
Fotka k příspěvku fotka
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [183] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161516x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=9101