Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 114 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 09:16 Žena Gigi [4] - Cichlidy
Směle tipuji, že ten kořen je z Hornbachu, mám ho taky a tohle mi taky udělal a to byl vyvařený. Tak jsem znova rozebrala akvárko a kořen šoupla asi na 15 min do trouby při 180° a je po problému...
Nejdříve jsem zkoušela měnit vodu, ale to nepomohlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 09:13 radim – Re: Dandie
muzu se zeptat odkud ten kořen je?a c o je to zač? mě se stalo něco podobne s kořenem od vinne revy. kořen nebyl dostatečne proschlý a udelalo se na něm to samé!! tak šel z akva ven a bylo po problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 23:46 Žena ustavprochore [567] – Re: charlie
charlie napsal: nejaky na prirodni bazi

cs.wikipedia.org/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:42 Muž Sewer [99] – Re: Dandie
Podle fotky bych to tipnul na tu plíseň, ale moc se v tom nevyznám... :-O
Přeju hodně štěstí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:50 Dandie – Bílý povlak na rostlinách i rybách
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. V akvárku (110 l) se nějak rozmnožily takový šeredný černý řasy a u ryb jsem si všimla, že karasi mají na sobě takový bílý povlak, možná plíseň. Přesunula jsem proto ryby do menšího akvárka, kde jsem se je snažila vyléčit pomocí Sera Mycopur. Léčila jsem je tím asi týden, už to vypadalo že jsou vyléčený, jenže se jim to zas vrátilo a na některých je zas ten bílý povlak, ikdyž není vidět na první pohled, ale je tam.
No a mezitím když se ryby léčily v malým akvárku, jsem to velký celý rozebrala, vyčistila, rostliny a kamínky pořádně vymyla, dokoupila víc rostlin a novej kořen a už tak 4 dny to akvárko funguje. Ta černá řasa tam už není, jenže včera jsem zjistila, že se tam na některých rostlinách (i nových) a hlavně na tom novém kořeni udělal takový bílý povrch jako je na těch nemocných rybkách! Tak asi jsem ty staré rostliny nevymyla pořádně, že to v tom zůstalo a rozšířilo se to po celým akvárku. Ted vůbec nevím, jak se toho zbavit, abych to nemusela zase celý rozkládat. A taky co dělat s těma rybkama, když lék nezabral.:(
Budu moc vděčná za nějaké rady, jak se toho hnusu zbavit.
Na tom kořeni to je nejvíc vidět, tak přikládám fotku, na rybkách se mi to nepodařilo vyfotit.
Budu moc vděčná za nějaké rady, co s tím dělat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:27 Muž charlie [-3] - Labyrintky – Re: Sid
nejaky na prirodni bazi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:26 Muž charlie [-3] - Labyrintky – Re: Sid
co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: charlie
...co pouzit nejake pripravky proti rase?...
Jistěěěěěěě! :-D
Můžete zkusit aspirin. (Jestli máte odvahu, napíšu vám recept. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:20 Muž charlie [-3] - Labyrintky
co pouzit nejake pripravky proti rase?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:19 Muž Lucky005 [197]
Sid napsal: Rozumná rada? hmm
O tu jsem se pokusil už před hodinou... :-)


asi nebyly rozumne z jeho pohledu :) ikdyz ja si myslim opak.

- mozna docasne trochu ubrat rybek, poslat je nejaky poznavaci zajezd ke kamaradovi a to hlavne nejvetsi srace (znečistovatele) - Mečovka zelená červená :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:17 Muž charlie [-3] - Labyrintky
ja myslel s tim dnem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 20:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: charlie
Rozumná rada? hmm
O tu jsem se pokusil už před hodinou... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 19:35 Muž charlie [-3] - Labyrintky
ted nehnojim teda uz hodne dlouho ne. dno byla zacatecnicka chyba ale ted uz to nepredelam. tak co s tim nejaka rozumna rada??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 19:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: charlie
...pisek z řeky a na něm řični kameny... Hnojení: brutus (raselinovy vitazek) a sera - obcas florenta...
To dno ve vašem akva je z kategorie "hrůzinec"...
Hnojit do akva za takových podmínek je "koleda o průšvih". (Ve vašm případě "koleda" úspěšná...)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 19:23 Muž charlie [-3] - Labyrintky
ktere budou nejlepsi rychlerostouci rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 19:15 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: charlie
Jestli jsou napadeny všechny rostliny, pak musíte odstranit všechny napadené listy těchto rostlin.
Nebo celé rostliny...
Ovšem pokud nezměníte podmínky v akva, riziko, že se řasa vrátí, je velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 19:13 Muž charlie [-3] - Labyrintky
to uz bude skoro lepsi vsechny rostliny vyhazet nejsem si jistej jestli se vubec rozrostou ale uvidime musim se na to vrhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 19:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: charlie
...philips jsou to nejaky "pro rust a druha pro vybarveni ryb" musim uz koupit novi mam je asi 2 roky...
Vidíte - vy na to přijdete sám, v čem jsou příčiny. ;-)
Zastaralé a navíc speciální zářivky - to je hodně špatná kombinace.
Cestou z tohoto průšvihu je (heslovitě):
- výměna zářivek nejlépe za třípásmové s převahou "červeného" světla (830, 840)
- důsledně (!) odstranit veškeré napadené listy rostlin
- vyndat z akva veškeré "dřevo", toto ošetřit horkou vodou nebo Savem a nevracet ho zpátky! (uložit pro případné pozdější znovupoužití)
- vyndat veškerou dekoraci, ošetřit ji stejně jako dřevo, po likvidaci a odstranění zbytků řasy dekoraci můžete do nádrže vrátit, s výjimkou případných kamenů obsahujících vápenec
- odstraněnou rostlinnou hmotu nahradit co největším množstvím rychle rostoucích rostlin
- zvýšit četnost a objem výměny části vody
- zajistit dobrý oběh vody, ale současně omezit její intenzivní provzdušňování
- velmi silným opatřením, jak tuhle řasu zlikvidovat a nepustit zpátky, je zvýšení koncentrace volného CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:46 Muž charlie [-3] - Labyrintky
byt to na jednom listu bylo by to fajn je zvlastni ze kde plave ricia tak tam se rasa nedela. a pls nevikejte mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:45 Muž charlie [-3] - Labyrintky
2x 30W od philips jsou to nejaky "pro rust a druha pro vybarveni ryb" musim uz koupit novi mam je asi 2 roky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: charlie
Jakými a jak starými zářivkami svítíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:27 Muž kortezhugo [983] – Re: charlie
...jj to je ukazkove palec
...ten list rovno odstrihnut a vyhodit...
...rastliny vyber a klasicky recept zo Savom...
potom ale ries pricinu lebo stale ich oplachovat v Save nie je bohvie co... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:21 filipsi – Re: charlie
Zvlast ta druha fotka je uchvatna, pokud by se ji u me darilo a omezila se na jeden list, klidne bych bral. To musi byt narocne ji takhle vypestovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: charlie
Pořiďte nějakou kvalitnější fotografii - pak by měla být ideální do atlasu řas, možná nejen na těchto stránkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:16 Muž charlie [-3] - Labyrintky
Fotka k příspěvku jeste jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:15 Muž charlie [-3] - Labyrintky
Fotka k příspěvku ahoj lidi a co mam delat s touhle potvorou????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:27 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Voloduson
S posílením světla souhlasím, ale krunýřovce bych tam necpal. Můžeš tam dát na údržbu Otocinclus affinis, ikdyž rozsivky stejně po čase zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:26 Muž frantisek [0] - Živorodky
to sem měl taky a bylo to tim, že sem měl málo světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:32 Voloduson
Diky za identifikaci... Trochu sem si myslel, ze to bude svetlem... Anubias je preci jen hodne dole... Tedy prikupuji dalsi svetlo a zkusim nejakeho krunyrovce (i kdyz budu muset prehodit nejake rybky jinam, bylo by toho uz moc... Nevite jestli to nezerou i sneci (docetl jsem se jen o krunyrovcich a chichavcich (to je ale moc velka ryba na tak malicke akvarko))?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:18 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Voloduson
Hledej "Rozsivky"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:17 Voloduson
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:10 Voloduson – Hnede tecky (rasy) na Anubiasu
Fotka k příspěvku Mam problem v meme nanoakvarku. Vetsina rostlinek celkem prosperuje, ale v posledni dobe se me objevily hnede skvrnky (asi rasy) na Anubiasu (doufam, ze to nekomolim, viz fotky). Nevite nekdo co s tim a jak se toho zbavit? Hnojim kazdy den hnojivem od Dennerle (bylo to u akvarka s tim, ze se ma hnojit kazdy den), v akvarku mam jedine svetlo 11w, jedna se o nadrz velikosti 30l, asi 12 mensich razbor, jedna beta a dva pancernicci.

Zajimave je, ze na novem vyrostlem listu se skvrnky neobjevily, jsou jen na tech starych. List je vyrostly uz celkem dlouho...

Prikladam i celkovy pohled na akvarko, kdyby nekoho napadl jeste jiny problem.
Dekuji vsem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 15:07 Muž Martin [3]
Mám to samé,objevilo se mi to,až po hnojení AQ.Snad to krevetky sežerou X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:06 Muž karelpavel [18]
Mě stonovky rostou normálně, to rozmnožování těch teček není tak hrozné ( rychlé ) - jako je to furt v pohodě - ale přece jen by mě zajímalo kvůli čemu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 08:58 JuraS
byla by li to raducha tak tu odstraním častější výměnou vody a odsáváním živin z akvárka..vzhledem k tomu, že nově zasazené stonovky se i přes svícení, sycení co2 a hnojení moc rychle dramaticky nerozrůstají pak na nadbytek odpadních látek to nevyidím..navíc filtr je dostatečně kapacitní aby odfiltroval odpady..co jsem možná změnil bylo to, že jsem před měsícem začal přidávat po troškách po výměně vody rašelinový výluh..no v podstatě..když mi ty tečky nebudou prožírat kytky a nerozšíří se na ryby pak to je zajímavý úkaz takhle potečkovaný sem tam list...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 08:49 Muž karelpavel [18] – Re: pancéřníček
Taky si myslím že to tak je, akorát že se s toho klasická ruducha jak vypadá na fotkách neudělá. Takhle to taky mám už delší dobu, maximálně se zvýší množství pokrytí listů a to jen v těchto tečkách.Zatím se tomu " bráním " tak že když už je to opravdu moc pokryté - tak list odstraním.
Není možné že by to mohla dělat voda ze sněhu - dešťovka ? ( "kyselost" ) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 08:19 Muž Sid [6637] - Rostliny
Podobně jako Pancéřníček si myslím, že by mohlo jít o ruduchu "v první fázi".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 23:48 Muž Mike [3]
OSOBNĚ SI MYSLIM ŽE TO JE MECHANICKY PONIČEN ALE JEN MŮJ NÁZOR :d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 23:36 Muž pancéřníček [168] – Re: karelpavel
Odborník sice vůbec nejsem :-) ,ale mohla by to být ruducha.Ale je zvláštní,že jsou ty fleky celkem rovnoměrně rozptýlené po ploše listu.Nespojí se časem v jednolitý celek?Běžně se tyhle černé povlaky tvoří nejdříve na okraji listu a pak to postupně obsadí celý list.Tak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 23:20 Muž karelpavel [18]
Tak co odborníci ? poradí nám někdo ? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:28 JuraS – Re: BouTex
vzhledem k tomu, že mám terčovce tak měním vodu baj woko každých 6 dnů...30-60 lt..baj woko....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:19 Muž karelpavel [18] – Re: BouTex
Vodou si myslím že to nebude, já jsem měnil 1/3 Co 1-2 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:16 Muž karelpavel [18] – Re: JuraS
fotky už stačí :) je to docela dost poznat - mám stejnej problém palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:10 BouTex
JuraS napsal: Využiju tuto otázku.
Na listech echinadoru se mi udělali černé malé tečky..vypadá to jako by je někdo posypal mákem..ne na celé rostlině ale na starých spodních listech. Na všech co mám v akva. Co to může být ?


Ty tečky mohou být řasy ,jak píše karelpavel nebo to mohou být skvrny způsobené tím ,že neměníš vodu za čerstvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 18:53 JuraS
nejde mi přidat další fotky ...grrrr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 18:51 JuraS
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 18:51 JuraS
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 18:51 JuraS
Fotka k příspěvku pár fotek s více detaily
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 12:06 JuraS – Re: karelpavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 11:56 Muž karelpavel [18] – Re: JuraS
na té fotce není ani vidět co je to za rostlinku - natož tečky smich nějak se ta fotka při rozkliknutí nezvětší ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [114] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=5651