Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 169 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:03 Muž ghostik [81]
Men vodu tydne. 12 ryb - zalezi jake a jake velikosti i 12 muze byt prerybneno ale tech 30 to bylo urcite moc. To co pises by uz mnelo byt vse jen k lepsimu. Mne ruducha mizela hodne dlouho a z nekterych rostlin nechce zmizet takze nezbyva nic jineho nez po obeveni novych zelenych listu tyto stare utrhnout.
Pokud by jsi zmeril NO3 a P tak urcite v dobe prerybneni nebyly OK
Men vodu (samozrejmne odkalovat dno), svit cca 11-12hod. denne a cekej uvidis jak se to zmeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 19:53 sokar
Ahoj.
Tak mě se stalo to samý a byla to nějaká ta roducha,ale jak jsem dal pryč vrubozubce tak to zmizlo.Víc nevim. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 19:45 Petr – Černající rostliny
Fotka k příspěvku Dobry den. Chtel bych vas, zkusene akvaristy poprosit o radu. Rostliny (echinodory a bahnatky), ktere byly drive krasne zelene mi asi pred tremi mesici zacali postupne odumirat (uhnivat) a vsechny uplne zcernaly. Nejsem si jisty, jestli je to nejaky druch ruduchy, ale nevim co s tim. Tuto diskuzi jsem uz prohledal nekolikrat, ale bez uspechu. Mam akvarium 60l, filtruji bublifukem (ten je dany zaroven s hladinou aby neceril vodu), osvetleni 2 x 14w a v soucastne dobe jen 12 ryb. Puvodne bylo ryb asi 30 a svetla mene, ale i po odrybneni a prisviceni problem pretrvava. Pridavam pouze "proflor" a snazim se neprekrmovat. Vodu menim 1/3 co 2 tydny. Nemuzete nekdo prosim poradit co delam spatne?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 14:01 Muž pakozdy [17] – Re: prisavnik
no nieco im chyba alebo niecoho je vela :-)
skus zacat tuna: www.sweb.cz/…
potom mozes skusit pmdd ale po jednotlivych prvkoch. potrva to trocha dlhsie ale napokon zistis co by to mohlo byt.
ak ked nepomoze prejdi ne nieco ine ako valisneria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 11:08 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Fotka k příspěvku a tejto sa zas listy rozpadavaju :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 11:07 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Fotka k příspěvku malinka rastlinka a uz je bleda az do hneda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 11:06 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Fotka k příspěvku takto vypadaju korienky,nehniju tak nwm preco to nechce pekne rast...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 10:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: bucliik
CO2 není "samospasitelné", takže je možné, že vašim valisneriím nepomohlo. Třeba jim něco ve vašem akvišku "nesedí", a proto ani nemohou na přídavek CO2 pozitivně reagovat...
Jinými slovy: pokud (obecně!) kytky strádají vinou xxxxx (dosaďte cokoli), pak je ani dostatek CO2 nezachrání.
Jen bych ještě rád připomenul: reagoval jsem na JUMPovo: "...je pravda, že po přidání CO2 to bylo lepší, ale když čtu že potřebuje vyšší pH, tak to není s CO2 dost dobře možné....snížilo mně pH až k 7, takže je to jak v začarovaným kruhu..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 09:47 Žena bucliik [99]
:) nachytal jste mě, jdu si ten krásnej komentář přepsat :)
Nejsem si jistá že je to vinou CO2-ale ani jeho přidání jim moc nepomohlo.
Ony chvíli vypadají dobře, ale pak jim odpadnou listy-kdyby to bylo jen u těch starších lístků tak bych si myslela, že se jich prostě zbavuje...ale teď opadaly dvě úplně malinkaté rostlinky, že zbyly jen kořínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 09:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: bucliik
A jste si jistá, že je to vinou přihnojování CO2? :-)
Když kouknu do vaší prezentace - ty valisnerie nevypadají, že by strádaly. ;-)
A ještě dotaz: Co myslíte, že by mělo vypadat jako "spiralis" u Vallisnerie spiralis? :)
("...2x Vallisneria spiralis moc jako spiralis nevypadá...")
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 09:10 Žena bucliik [99]
Fotka k příspěvku Tak mým nešmakuje sad
V místě kde je teď prázdno a zůstaly jen kořínky byly ještě před týdnem malinký rostlinky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 08:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JUMP
...když čtu že potřebuje vyšší pH, tak to není s CO2 dost dobře možné...
Jj, bílý povlak bude důsledek biogenního odvápnění. A toho přidávání CO2 se nebojte - uvidíte, jak jí bude šmakovat. ;-) :-)
(A pH 7 vůbec neřešte.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 07:03 JUMP
já mám pH skoro 8, tvrdost kolem 18 dGH a Vallisnerce se stejně nedaří, zkoušel jsem všechno možný ale pořád nic, listy jí hnědnou od konce nebo se rozpadají uprostřed a dělá se nich takový bílý povlak - je to jak u spiralisky, americany i gigantei
nevíte co může znamenat ten bílý povlak - odvápnění ?? je pravda, že po přidání CO2 to bylo lepší, ale když čtu že potřebuje vyšší pH, tak to není s CO2 dost dobře možné....snížilo mně pH až k 7, takže je to jak v začarovaným kruhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 14:59 Muž prisavnik [51] - Rostliny
tak jua som asi pred 5 dnami otrhal te zle listy z vallisnerie a povyberal tu vatu zo vsetkych rastlin,vsetky rastliny ako keby sa schopili a rastu ako o zavod,vallisnerie tiez rastu ale musim viac pockat aby som videl vysledok potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 22:59 Muž ghostik [81] – Re: datura
Sprominutim kdyz si kazdy kvuli kazde pi.... zalozi vlakno tak bych te hned najal aby jsi udrzovala databzy!!!
Snazim se spravcum usetrit praci a velikost databaze.
A jinak doted dva mesice jste si ani nezdechli ze mu poradite a nyni kdyz uz treba ani neni akvaristou budete najednou odpovidat ? Ha ha ha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 20:07 Usine – Re: datura
Na odpověď byly dva měsíce tak o nějakém skákání nemůže být řeč. Nelze zakládat stále nová témata. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:56 Žena datura [104]
ano, přesně tak. řeším. jenže ty jsi AUTOROVI 2 měsíce starého dotazu skočil do vlákna, a tím pádem mu nikdo neodpověděl. mě absolutně nezajímá tvůj děravý echinodorus. příště si založ svoje vlastní téma a nebudou tě "obtěžovat" lidi, co se snažej poradit těm, co tu byli před tebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:34 Muž ghostik [81] – Re: datura
Resis 2 mesice stary dotaz ja se ptam na deravy echinodor. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 22:16 Žena datura [104]
mimochodem: gupky mají přesně opačné nároky - mají radši spíš alkalickou a tvrdou vodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 22:10 Žena datura [104] – Re: Win321
lilaeopsis je docela náročná rostlina - vyžaduje hodně světla, nenávidí tvrdou a zásaditou vodu. popravdě se většinou spíš neujme a v praxi je jen málo akvaristů, kteří s ním nemají problémy;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 19:13 Muž ghostik [81] – Re: matrix069
Molibden jednou za 14 dni tam leju takze tim by to snad byt nemelo.

For Vaclav:
vypada to obdobne ale mam i listy kde je schovana spicka pred svetlem a ta je krasne zelena a pod ni se to rozpada. V pripade ze by to byly odumirajici stare listy tak by to vzdy mnelo byt od spiscky nebo se pletu ? Ale jinak to vypada hodne podobne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 18:09 Muž matrix069 [79]
Mne to isté robí Echinodorus Atlansberg-iba staršie listy,mal som tam 6 ks menších prísavníkov,tak som dal 3 ks preč,myslel som si že to bolo v nich,ale skôr si myslím,že prísavníci ohlodávajú už poškodené listy-iba urýchlia proces. Jediné čo sa mi vidí že pomohlo,je pravidelná výmena vody-namiesto 30 L mením 45 L/týždenne v 248 L Akváriu a dal som ku koreňom hnojivo. Inak,najviac napadnuté listy raz mesačne otrhám,rastline to iba prospeje.(čital som že je to nedostatkom Molybdénu-neoveroval som to,lebo nikdy som žiadne testy nemal a ani nemienim)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 17:12 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: ghostik
Mě děraví listy u Amazonicuse a u Hygrophily Siamensis tone ty ve stínu jsou OK, ale na světlu se po pár týdnech proděraví sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 16:43 Usine – Re: ghostik
Fotka k příspěvku To je můj list :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 15:31 Muž ghostik [81] – Re: vaclav
To jsem si tez myslel. Ale proc to delaji ty co jsou na svetle a kdyz je utrhnu tak mi zbyte z cele ruzice 20 listu jen 5 novych uprostred :o(
Jelikoz jsem si nebyl jisty tak jsem to sem dal jestli se s tim nekdo nesetkal a uz to neresil. Jinak roste ja divej a ma zase slahoun a rostou furt nove listy takze ty nejvic derave trham a vyhazuju :-(
Edit: oni mi totiz i deravej spodni listy Limnophila a pak u dalsich dvou Echinodoru s uzkymi listy (amazonicus, latifolius)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 15:13 Usine – Re: ghostik
Ten list se mě zdá normální Mě se to také tak dělá u starších listů. Od špičky začnou děravět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 14:50 Muž ghostik [81] – Re: vaclav
Naredim a rozliju po hladine u rampy od filtru.
To PH lita predevsim den - noc. Prez den cca 6,8 po vypnuti svetel to behem 1-2 hod vylitne nad 7 a do rana do 6hod to klesa ke 6,6. Nonstop jede CO2 ktere se vypina pri PH 6,70 pak jeste setrvacnosti bubla z hadicek a zapina se pri 6,76.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 14:08 Žena bucliik [99]
moje kořínky nehnijí, koukán na ně u skla:-)
Jenže mě neroste ani ta gigantea-já bych malinko chtěla přistínit hladinu u Cryptocorynek-takže gigantee pH ve vaší nádrži nevadilo.
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 14:05 Usine
Jak tam tu sodu dáváš? :-) To ti PH v akváriu tolik lítá 6,65-7,05?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 13:25 Muž ghostik [81] – Re: Tokuschew
Jo a zere listy jen na svetle protoze mu ve stinu nechutnaj :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 13:19 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: ghostik
Tak potom neviem. Niekedy to môže spraviť aj ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 12:08 Muž ghostik [81] – Re: Tokuschew
Jedlou sodou jsem si zvizoval KH z 1 na 3°. Jo a je zapnute CO2 PH se pohybuje od 6,65° do 7,05°
Sodu jsem sipal vzdy vecer pri PH 6,6 aby to neletelo moc vysoko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 11:35 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Prečo si tam dával jedlú sódu? (NaHCo3)
Tá akurát dobre zvýši hladinu pH. Pokiaľ si chcel tročku zvýšiť tvrdosť, tak na to sú dobré vápence, koralová drť a krieda.
Vysoké pH rastliny nemajú radi, ale teraz neviem či si meral pH pred alebo po nasypaní sódy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 11:09 Muž ghostik [81] – Rozpad Echinodoru
Fotka k příspěvku Zdravim
Mam problem viz foto. Zaha da je v tom ze takto napadeny jsou jen listy na ktere sviti svetlo! Tento list je stinen od pulky dolu dalsim listem a ta spodni pulka je normalne zelena bez der a znamek rozpadani se. Proste co je ve stinu je OK to co je na svetle se rozpada. Posledni dobou zadna zmena v osvetleni nebila prodelana. Objevilo se to pred mesicem po 5mesicnim prosperovani rostlin. Parametry vody jsou 6,8° PH, 1-2mg P, 0mg NO2, 25-50mg NO3, 3° KH, 7° GH, 0,3mg Fe. Jedine co jsem tam ted 2x nasipal navic je Jedla Soda jinak vse stale stejne.
Predem dik
Edit: je pustene CO2 a PH je hlidano v rozmezi 6,65° az 7,05°
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 22:02 Usine – Re: prisavnik
Vytrhni jí podívej se jakou barvu mají kořeny, pokud bílou tak otrhej starší listy zkrať kořeny a zasaď ji zpátky. Jestli bude barva tmavě šedá, nebo černá, tak ti hnije dno a chce to pořádně odsát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 21:53 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Fotka k příspěvku tu je ta moja uplne vybletnute listy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 21:21 Usine – Re: bucliik
Fotka k příspěvku Valisnerek jsem se zbavil pro jejich moc bujný růst Spiralis měřila za chvíli přes metr a stínila . Nechal jsem si jen Vallisneria contortionist a té nízké Ph nevadí. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 20:49 Muž hanz [27] – RE:bucliik
Asi tak :) A to by vyřešilo můj problém, proč ty moje přestali růst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 20:13 Žena bucliik [99]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 19:25 Žena bucliik [99]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 19:22 Žena bucliik [99]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 19:09 Žena bucliik [99]
Tak jsem se prokousala alespoň prvním článkem-akvarijní rostliny problém.
citace ze stránek:,,Negativní působení na vodní rostliny díky dodávání CO2 můžu konstatovat pouze u zákrutich Vallisneria, které mně nejlépe rostou ve vodě s hodnotou pH nad 7,5.,,
Znamená to tedy že ve všech akváriích kde tak krásně rostou je pH nad 7,5?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 17:27 Žena bucliik [99]
Takže moje paramatry:
vstupní voda: pH 6,8-7...CT 10 N...UT 9°dKH...NO2 0mg/l...NO3 10 mg/l
akvarijní voda:pH 7......CT 9,5N...UT 8°dKH...NO2 0mg/l...NO3 0 mg/l
takže asi koupím PMDD a budu malinko dohnojovat-do teď tam bylo NO3 víc...souhlas?
CO2 teď nepřidávám, protože rybky mají 30°C, tak je šetřím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 12:26 Usine – Re: bucliik
Udělej si pořádek v prezentaci tvoje ryby nějak nesouhlasí. Podle toho co tam máš napsáno je jich na můj vkus trochu moc. Nemůžeš mít všechno hodně ryb a krásné rostliny to nejde dohromady. Pokud měříš PH kapkovými testy tak 6,8 to asi nebude, spíše něco přes 7. www.akvarijni.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 08:20 Muž PentueR [256]
Valisnerek jsem se zbavil, protože mi sice rostly slušně, ale s různě podivně zohýbanými listy a poslední dobou začaly vršky a kraje nových listů žloutnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 20:45 Usine
Valisnérií je spousta druhů a bavit se jako o jedné rostlině je nesmysl. Jedny jsou několikametrové, druhé měří jen 20 cm. Dříve mě rostlina rostla a teď neroste, čím to může být. To jsou nářky většiny začátečníků. Po několika měsících prostě v akváriu je tolik živin, že to některé rosliny zabrzdí a hnojením se to samozřejmě ještě zhorší. Pořádně odkalovat a častěji měnit vodu většinou úplně stačí. Pokud mě nějaká rostlina od začátku neroste, je zbytečné se o její pěstování pokoušet, počkal bych třeba půl roku a pak bych to zkusil znova. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2008 19:32 Muž PT [89]
Fotka k příspěvku tady je ukazka z knizky Ecology of planted aquarium od Diany L Walstad...
strucny preklad - vlevo mekka a kysela zemina (raselina), vpravo tvrda a alkalicka zemina.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 19:07 Muž Diego [72]
Stávkujou,že nerostou,ale nijak neuhnívají.když rostou teprve k hladině,tak mají tmavě zelenou barvu a když jsou položeny na hladině,tak jsou žlutohnědy a mají na sobě bílí prach (tečky)asi odvápnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 17:50 Žena bucliik [99]
když já už je v zahumuseným dně měla-bylo štěrkový a hromada bordelu tam byla a nechtěly růst. dneska jsem kápla do akvárka 5 kapek hnojiva s železem, večer to změřím a uvidím, ai kdyžtak kápnu další dvě kapky :)
ale po přidání světla se mi poprvé dostaly až k hladině(jenže pak se jim udělá dírka v listu a list jde do háje)
dno u vallisnerek neodkaluju, nedostala bych se tam, takže myslím že špinavý bude.
já přemýšlela jestli to není tím, že je mám blbě zasázený- moc nade dnem nebo moc ve dně....tak jsem vyzkoušela nasázet je různě-ale výsledek žádnej sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 17:43 Muž hanz [27]
Vím že buclík to už psal, že hodně přihnojoval. Ale z mé zkušenosti vím, že nejlépe se jim dařilo až po nějaké době v pořádně zabordelovaném dně. Možná bych i tohle zkusil ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [169] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161558x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=8401