Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 185 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2007 11:54 :-)
"....bolo ich +- 3500 co som vytiahol a na vahu stvrt kila. Som bol istu dobu odcestovany ..."
Pokud šnek využije ke svému růstu teoreticky 10% potravy, je potřeba k vypěstování 0,25kg šneků asi 2,5 kila něčeho čím se živí. Předpokládám, že těch 10% je číslo spíš nadsazené. Nějak si nedovedu představit jak a z čeho se, v normálně provozované nádrži, takového výsledku dá dosáhnout. Ve svém cca 300 litrovém akváriu mám odhadem kilo živých rostlin, 200g balení krmiva mi vydrží téměř rok, v mých podmínkách by se mi to asi nepodařilo. Už vůbec mi nejde do hlavy z čeho si ty potvory postaví ulitu, když v tom akváriu není vápník. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:29 Muž Michal J. [37] - Rostliny
K slimakom, ze neviem ako tam dlho boli, mozno aj mesiac, ale ich nebolo vobec vidiet. az po odchode na tyzden sa to prejavilo a po prichode ma cakala skaza. Cize tolko slimakov sa nenarodilo za tyzden :-O A aj udaj, ze to bolo mesiac nazad sa ani mne nezda, nakolko som menil viac nadrzi naraz tak presne neviem. Zda sa mi okolo 1 az 2 mesiacov. Ked tak nad tym uvazujem, skor 2 mesiace ako jeden. Vodu pouzivam v kazdom akva rovnaku, teda zo studne. Zmeram akonahle dojdem domov a dam to sem, co okrem PH,tvrdosti,NO2 a no3 mam est ezmerat? aby to bolo kompletne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2007 11:11 Muž filipsi [1295]
... jeste jednou jsem si to dukladne procetl a podival se. Pises pred dvema mesici pohroma, znovuzalozene, po trech tydnech ryby, peres filtr kazdy tyden ... Takze akva ma realne asi mesic. Soucasne s tim "menim dobu sviceni, druhy zarivek, experimentuju). Jak to vsechno za mesic stihnes odpozorovat, co je dobre a co spatne? Aby se nejaka zmena projevila a mohl si zhodnotit prinos nebo neblahy vliv, trva to obvykle par tydnu. Jestli ty do toho proste prilis nevrtas, a nedas kytkam klid na zakoreneni a vegetaci. Znema svetla se muze treba prvni tyden jevit jako neutralni, nebo i mirne spatna, aby se pak ukazala jako dobra. Zaroven jsem ani tady, ani v prezentaci nikde nevidel parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:00 Muž filipsi [1295]
Jestli to spis nesouviselo s tou delsi dobou odcestovani, bez vymeny vody. Slimaci tomu dodali, pozrali ohromne mnozstvi ras, ktere prestali odebirat z z vody ziviny, a zaroven druhym koncem uvolnili do vody velkou spoustu zivin pro dalsi invazi ras.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:59 Sidonius
Musel jste mít akva neskutečně zaneřáděné, když se vám takto šneků urodilo...
A musel jste být dlouho na té dovolené, než se vám jich tolik urodilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:53 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Spociatku ich nebolo vidno kedze boli pozaliezane v rastlinkach. ALe tak, ako som uz pisal v prvom prispevku presne o slimakoch, bolo ich +- 3500 co som vytiahol a na vahu stvrt kila. Som bol istu dobu odcestovany a slimaky za tyzden vedia porobit vela zleho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 09:26 Sidonius
...nestastnou nahodou som si do akva zaniesol slimaky ktore spustili aj proces zabieho vlasu (zjavne narusenie rovnovahy)...
Neumím si představit, jaké a kolik plžů bych musel dát do fungujícího "husto zarasteného" akva, aby mi začly hnědnout rostliny... :-O (Snad jen kdyby se jednalo o hrst maris nebo plovatek bahenních... To by ale asi nestačily rostliny hnědnout...)
Kolik a jakých těch šneků bylo? Stačí hrubý odhad - plus mínus kilo dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 00:24 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Tak, vapencovu dekoraciu nemam. Rada na kompletnu prerabku akva napadla aj mna, ale predsa, hladam ine riesenie, to je nudzovka. Mam doma 4 akvarka, husto zarastene. Kazde prosperuje a to bez pridavania hnojiv atd. Toto bolo takisto jedno z nich. Valisnerii bol cely roh akva, anubiasi barteri zaberali 1/4 dna, E.quadricostatus bol nazvysku. Proste zelena zahradka. Zial, nestastnou nahodou som si do akva zaniesol slimaky ktore spustili aj proces zabieho vlasu (zjavne narusenie rovnovahy). Urcite rastliny hnedli aj pocas nicenia akva slimakmi a riasami. Po prerobeni akva som par rastlin vyhodil, preriedil. Ale hnednutie neprestava, dokonca sa este viac rozmohlo. Preto ma zaujima, co moze byt dovodom, predtym prosperujucich rastlin, ze sa uz nedokazu ujat. Pritom maju podmienky prakticky rovnake. Od dna cez ryby az po techniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2007 00:11 Sidonius
Tak jo - zkusím vám poradit:
Vyhoďte z akva všechno, co obsahuje vápenec. Otestujte substrát dna a případnou dekoraci z kamenů.
Do akva napusťte asi do 1/3 vodu. Rozmístěte v akva dekoraci. Sežeňte si 30 odrostlých valisnérií, ty zasaďte k zadní stěně akvária. Pod každou rostlinu při sázení vtlačte kuličku jílu (Bivoj od fy. Rataj a syn). Dolejte vodu, zapněte filtr tak, aby pomaloučku hýbal vodou v akva, a zapněte osvětlení. To pokud možno posilte na 4x 18W. Sviťte cca 12-13 hodin denně. Po týdnu vyměňte cca 1/4 vody za čistou. Nasaďte několik málo rybek, ty střídmě krmte. Po týdnu vyměňte opět cca 1/4 vody a můžete doplnit dalších pár rybek.
A to je tak všechno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 23:58 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka uz pridana. Ani 20ty pokus o pridanie fotky cez system tejto www neuspel. Ci uz .jpg,.jpeg,.JPG a ani velkosti od 500kb po 50kb. Tak som to dal na iny server. Snad uz ta fotka pomoze :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 23:55 Sidonius
treba napisat hned ze sa nemam ani snazit
Tak to zase ne! Klidně se snažte. :-) ;-)
Třeba vám někdo pomůže i bez fotky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 23:25 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Lepsia fotka nebude, nemam fotak. Ak sa neda pomoct bez fotky, treba napisat hned ze sa nemam ani snazit ;-)

EDIT: nejde pridavat fotky. i21.tinypic.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 23:22 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ad. Kolkatim ludom tu vycitate ze nepisu ake akva, kolko ryb, ake svetlo, kolko svietia, filtracia, ci hnojim atd atd. A clovek to napise a vy poviete "Váš popis je naprosto nic neříkající". Tak potom som mal asi dat super fotku a ziadny popis hmm A ani nebudem vraviet, kolkatim ludom sa radi bez fotky a myslim, ze ked poviem ze rastlina hnedne si kazdy vie predstavit, ze je proste hneda. Zelene casti postupne zhnednu, ale nezhniju. Len su hnede.

A ked uz je poupravenie odpovede "peskovanie" tak radsej nebudem odpovedat nanic, aby sa nepovedalo smich Len nic v zlom ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 22:15 Sidonius
Dejte sem normální fotku, ne jakousi fialovou capinu, a třeba vám někdo poradí. Váš popis je naprosto nic neříkající. (A ještě jste schopen peskovat Václava za to, že neví, jak aktuálně vaše akva vypadá... hmm )
Jestli nemůžete akva vyfotit, tak prohledejte všechny diskuse týkající se podobného problému, a až narazíte na ten "svůj", dejte sem odkaz s poukazem, že takto to vypadá u vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 22:02 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotky v prezentacii niesu aktualne, akva bolo zarastene mohutne. Ale ako vidim, nikto mi nevie poradit cim to moze byt. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2007 21:49 Usine
Hnojí se pokud máš hodně rostlin a dobře rostou. Jinak je to vražda napsala. Hlavně pro tu trošku rostlin co tam máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 20:33 Muž Michal J. [37] - Rostliny
PMDD nedavam a ako pisem, zvazujem ze zacnem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 18:33 Usine
Kolik dáváš PMDD to je zřejmě tvůj problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 23:48 Muž Michal J. [37] - Rostliny
nesuhlasim s tym ze "honitko vody". Filter ma regulaciu co aj funguje, nemam to dane na maximum, ale na minime.. Cize voda z neho tecie pomalicky. Rastliny hned pri vyvode sa ledva hybu.

Cize filter by som vylucil. Ten isty pouzivam aj v 54l, kde sa rastlinam dari az moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 23:39 Muž Nik [191]
Pokud mohu soudit, tak přesně takhle vypadala moje rotala rotundifolia než odešla. Týden před tím jsem zprovoznil trochu silnější filtr než jsem používal před tím. Vývod vody směřoval nad ni a trochu ji ovíval. A taky mi ji něco ožíralo.
A ty tam máš pěkné honítko vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 23:38 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ale co to tam vidiet je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 23:35 Sidonius
Bohužel... Měl jsem na mysli jinou kvalitu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 23:26 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tak, nemam doma fotak tak fotka ma kvalitu co sa tyka moznosti mobilu ;-)

Snad aspon trosku pomoze.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 22:36 Muž Nik [191]
pro jednoduchost třeba to vypadá stejně (sjeď úplně na začátek - jsou tam fotky):
rybicky.net/forum/4087
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 22:32 Sidonius
Jediná kvalitní fotka by mohla hodně pomoci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 22:10 Muž Michal J. [37] - Rostliny – Hnednutie vsetkych rastlin (opet)
Ahojte.

Cize viem ze tu je tem o hnednuti, ale ani jedna sa nepodoba na tu moju specificku, povedze pricinu.

Cize zacnem poporiadku.


Akvarko mam 104 litrove, svietim od 9 rana do 10 vecer, ziarivky 2x 18W Philips 840tky. Cize dokopy 36W. Filter AQUAEL FZN-2 zo stareho, teda zabehnuteho akvaria.

Akva prednedavnom (2 mesiace nazad) zasiahla invazia slimakov (+- 3500 ich tam bolo, co som vylovil som aj odvazil a vaha ukazovala stvrk kila + hustiny zabieho vlasu. Nic okrem premiestnenia, prevarenia strku, dezinfekcie nadrze, poriadnej kontrole rastlin atd nepomohlo.

Akva je na novom mieste , po 3 tyzdnoch pridal ryby. (16 mreniek machovych) Rastliny su Valisneria, anubias nana, cryptokoryna, hydrophilia a este par dalsich.

Odkalujem a menim 1/3 vody kazdy tyzden + cistim filter.

A aj tak, vsetky rastliny hnednu, odumieraju. Valisneria jedina poplazmi taha nove rastlinky, ale sama materska rastlina odumiera, je hneda. anubias je uz takmer cely hnedy a kazdym dnom ho vyhodim.

Skusal som rozne druhy ziariviek (840,827,640) menit cas svietenia, pridal dalsich 36W ale nic nepomaha. Rastlinky odumieraju nadalej. Pritom predtym sa im darilo.

Nevie niekto kde moze byt problem?

Mam doma este nezamiesane PMDD tak premyslam ci rastlinkam nechybaju ziviny.



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:57 Muž filipsi [1295]
Tak to je vynikajici clanek ( asi :) ). Take nevladnu francouzsky, ale pochopil jsem, ze je to dlouhatansky obecny clanek o radach co s rasami a jake jsou, a ma jeste pribuzny clanek o plisnich. Skoda. Ale ceskych zdroju je take nastesti dost, i anglickych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:30 dvin – Sidonius
Fotka k příspěvku toto je přesně ona. Bohužel neumim francouzsky :(

ivanov.cekool.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 16:06 Sidonius
Vypadá to na ruduchu druhu Compsopogon. (A jak píše Blek - nejspíš nebude sama...).
Tato řasa může mít mnoho podob; ve vodě tvrdé má vzhled chlupů, ta na vaší fotce odpovídá podobě Compsopogonu v měkké vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 14:18 Muž Nik [191]
je to ale nátřesk, skoro jako vlasy:-D asi děláš něco špatně ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 13:19 :-)
Sid má pravdu, je to ruducha. Já si myslím, že jde o dvojkombinaci, ruducha + zelená. To akvárium by potřebovalo přísnou dietu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 12:58 dvin
Fotka k příspěvku hm zkusil jsem jí vyfotit, ale je to těžký, bůhví na co ten foťák zaměřuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 12:47 bj2005
klidne ji navaz na cokoliv tenkym silonem at vazani neni videt, riccia roste dobre i pod vodou pokud ma dost svetla. Pozor na presvetleni - pak prorusta rasou, ale pokud rasy neni moc tak ani nerusi a trs lip drzi pohromade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 22:43 Sidonius
Niku, mám na mysli něco jako "2-3.01", ale v zelené formě - "štětičkovou" ruduchu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 22:32 Muž Nik [191]
Zeleně zbarvená ruducha není nic neobvyklého. Troufnu si tvrdit, že dokonce ze sladkovodních červených řas patří k těm nejhezčím, chcete-li - nejsympatičtějším. Není-li zelené štětky mnoho a pokrývá-li např. jen dřevo, může vypadat docela dekorativně.
Máte nejspíše na mysli "B1", když převezmeme značení Mistra Pelikána. Ano, tu se snažím vypěstovat na dřevě i vrcholcích kamenů:-)

Přednášku na téma řasy (v akváriu!) bych si také rád od někoho fundovaného poslechl... ;-) Pro mne jste zatím nejfundovanějším Vy ;-). Až potkám někoho fundovanějšího, budu to chtít po něm a ás nechám na pokoji :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 22:24 Sidonius
A máte to, Niku: prý "B3"... :-D
Dvine, já vidím ruduchu, ale možná ji jen vidět chci... :-) ;-)
Zkuste udělat jedinou čitelnou fotku a já se rád omluvím, když uvidím "B3". ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 22:18 Sidonius
Niku, jednou pro vždy: Mistr je jen jeden - božský Kája! :-D
Zeleně zbarvená ruducha není nic neobvyklého. Troufnu si tvrdit, že dokonce ze sladkovodních červených řas patří k těm nejhezčím, chcete-li - nejsympatičtějším. Není-li zelené štětky mnoho a pokrývá-li např. jen dřevo, může vypadat docela dekorativně. Jinak červené řasy mají celou škálu barev od šedé přes různé odstíny zelené po černou. Červenou pak nejspíš všechny druhy, ale jen v čistém alkoholu.
Přednášku na téma řasy (v akváriu!) bych si také rád od někoho fundovaného poslechl... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 22:11 dvin
Jsem na 99% přesvědčen že nejde o ruduchu, nýbrž o řasu Chlorophyta - zelenou vláknitou, pan Pelikán ji má na svých stránkách označenou B3. Nahnědlá barva řasy je nejspíš způsobená tím že řasa zachytává v proudu jemné částečky nečistot a taky neni patrně v nejlepší kondici..

Co se týče fotky, je tam vidět bílá až průhledná barva v dolní polovině u nových listů (ty označené šipkou u fotky výše) a takovou barvu nebarvu mají i výhonky.

Úplně s Vámi nesouhlasím v tom, že nemám pátrat po tom jaký v akváriu schází/přebývá prvek, co bych pak dělal kdyby všechno fungovalo jak má :-). Ale vážně, napadlo mě ještě zda rostlinám vlastně nechybí C v nějaké dostupné formě..? Takže zkusím rozběhnout snad už zítra to CO2 a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 21:46 Muž Nik [191]
zelená ruducha... coze
Mistře Sidónie, neplánujete v brzké době nějakou přednášku na téma řasy? Nejlépe s pečlivě vypěstovanými ukázkami? Rád bych se zúčastnil. To myslím opravdu seriózně!
Nebo třeba aspoň nějaké pojednání na téma "Mimikry řas před akvaristy" :-) (to už seriózně nemyslím ;-) :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 21:41 Sidonius
Nezlobte se, ale pro mne je ta fotka v podstatě stejně nečitelná, jako ty předchozí... :-O
Přestože poněkud vinou nekvalitních fotek tápu, domnívám se, že máte rostliny napadené ruduchou!
To by vysvětlovalo vaše potíže...
Všimněte si, jak je zavádějící váš popis:
řasy mám trochu žabího vlasu...Ta řasa tvoří zelené, někdy trochu do hněda jemné chuchvalce, dlouhé někdy i několik cm
Také jste napsal:
lehce pmdd znamená že hnojím asi 2-3ml/100litrů. Doporučená max. denní dávka je tuším 5ml.
Nemohu, než zopakovat:
Problém je, že jako mnoho dalších jste si naběhl na "zázrak" jménem PMDD...
Myslíte si, že máte tolik rostlin a tak intenzívně rostoucích, že se bez jakési směsky živin neobejdou? Že to poslední, co jim chybí, je směs makro a mikroprvků?
Ten žabí vlas by bylo možné vidět zblízka? (Jenom abyste si nepěstoval zeleně zbarvenou ruduchu...)


Kde řádí ruduchy, rostliny nemohou a nedokážou správně fungovat! Přestaňte řešit chybějící nebo přebývající živinu a začněte řešit kompletní ozdravení akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 18:02 dvin
Fotka k příspěvku tady to snad bude vidět líp
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 17:21 Sidonius
Nechtěl jsem se dotknout vašeho nového foťáku Olympus mju 760 ani vás, coby fotografa... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 17:18 dvin
omluvte kvalitu, mam ten foťák 1. den. Nemam ještě vyzkoušený v jakym režimu je focení akvária nejlepší.. Btw mam olympus mjůůů 760
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 17:13 Sidonius
Ty fotky mají kvalitu jako by byly focené mobilem přes mikrotenový sáček... hmm
Limnophile červená vršek nejspíš proto, že má dosatek světla. Co se týče té valisnérie, zkusil bych vypustit to přidávání hořčíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 15:51 dvin
Fotka k příspěvku další foto je Limnophila sessiliflora, ten vršek mi přijde abnormálně moc červený, na fotce je to zase trochu vybledlé
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 15:45 dvin
Fotka k příspěvku už mám aspoň tyhle dvě fotky. Zákruticha je odspodu uplně do průhledna (na fotce to neni tak výrazný), konec listu je zelenej skoro normálně. Kdyby někdo tušil čím to může být, budu moc rád za každou radu.
Včera jsem měřil celk. tvrdost - je 6°dH. Jinak pH je 7,3. Svítim 2 zářivkama 8xx a 3. zářivkou jen 5hodin odpoledne, nechci to přehánět kvuli řase
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 07:58 Žena pavliina [50]
Děkuji všem za rady. Už jsem koupila novou zářivku 840 a svítím hop Uvidíme, jak to bude fungovat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 18:43 Muž Eff [417] - Rostliny
Norton: Sidův odkaz je super, škoda že s ním nevyrukoval o pár měsíců dřív. Ke svým philipsům 965+865+965 jsem se musel propracovat zkoumáním kombinací asi osmi různých trubic, a tady má půlka lidí 965ky taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 18:33 Muž Norton [109] – pro Effouš
Máte pravdu, zabíhání do podrobností a detailů může tazatele spíš zmást.
Učebnicový příklad věcné odpověďi: viz. rybicky.net/forum/4312… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 17:54 Muž Eff [417] - Rostliny
Sidonius: Je to hnědá řasa a daří se jí vinou nedostatku světla
Side, já jen marně přemýšlím, proč se tato hnědá řasa z nedostatku světla vždy vyskytutuje vepředu ve středu nádrže, kde je světla nejvíc... Fakt mi to vrtá hlavou.

Norton: AquaGlo a 9xx není zrovna nejšťastnější. Jen velmi zjednodušeně, AquaGlo má na rozdíl od 9XX takřka potlačenu zelenou část spektra a naopak posílenu část modrou a červenou.
Souhlasím. Mohl jsem se víc rozepsat, přidat obrázky spektra... ale neměl jsem na to moc čas a chtěl jsem hlavně pavliině jen nějak jednoduše demonstrovat, co je plnospektrální 9XX.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [185] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=9201