Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 13:49 Žena Eliss [105] Re: Maq
Akva už jede asi 10 let, jen jsou přidány kytky, které nebyly a nový filtr a světlo. Hradba je kvůli Ancíkovi, je to jeho domeček, ten by mi to neodpustil ;-), ale máte pravdu , je děsnej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 13:25 Maq Re: Eliss
Je to čerstvě založené akvárium a chybět nebo přebývat může cokoliv. Radím nesnažte se to řešit nějakým hnojením, to chce čas.
Jediným průšvihem je podle mě ta hradba, ale rostlinám by vadit neměla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 11:17 Žena Eliss [105] – Limnobium neroste
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu, mám v akva Limnobium a moc neroste, pořád se dělí a přibývá rostlinek, ale zůstávají maličké. Může to být malým množstvím živin ve vodním sloupci? A druhý dotaz, hygrophile se začaly kroutit listy, ale jen na jedné rostlině. Nevíte čím to je? Díky ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 02:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Shimamoto
Jak dlouho ti akvárium v tomto složení funguje? Dej celkovou fotku, prosím.
Jinak, moc pěkné emerzní rostliny (inspiroval jsi mě se spatiphyllem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:22 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Shimamoto
Pokud nedáš hlavní fotku nikdo mimo redaktorů to neuvidí. Seznam rostlin ryby a další věci tam klidně dát můžeš, psát si deník atd. Teď si to možná pamatuješ a za čes je to někdy zajímavé počtení. Jinak ten sanytr radši potravinářský z drogerie. www.almipraha.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 20:33 Muž Shimamoto [492] Re: romant
To asi nebude ono. Nové listy ceratopterů i dalších kytek nejsou vybledlé, vypadají normálně. A ty echinodory a anubáče mají flekaté jen hodně staré listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 20:10 Muž Shimamoto [492] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Normální dusičnan draselný zakoupitelný v zahradnictví? Jaké je dávkování na litry?

Prezentaci (zatím) dělat nechci, jinak bych ji tu už dávno měl. Foťák nemám a za ty rozmazaniny z mobilu se potím studem už teď:-Dstydim

Jinak se jedná o riparium, hydropony (šáchor, spathiphyllum) tvrdě bují a žádné negativní příznaky nevykazují. Jsou tam od začátku, ale teď to houští poněkud zhoustlo, takže mě napadá, že konkurence těchto emerzních rostlin přesáhla určitý bod snesitelnosti...



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 19:53 R Muž romant [27982] Re: Shimamoto
Fajn, zkusil bych si vyhledat pojem chloróza, měl bych toto podezření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 19:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Shimamoto
Nevím jestli ti někdo řekne z jedné fotky co rostlině chybí když nemáš prezentaci akvária. Asi bych zkusil přidávat trochu KNO3 je v tom i draslíku dost. To je ale jen hádání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 19:52 Muž Shimamoto [492] Re: romant
Ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 19:50 R Muž romant [27982] Re: Shimamoto
Máš tam ancáky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 19:48 Muž Shimamoto [492]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Další fotky:

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 19:45 Muž Shimamoto [492] – Nedostatek draslíku?
Fotka k příspěvku Zdravím, potřebuji poradit. Odchází mi rostliny Ceratopteris siliquosa, které přes rok byly mým oblíbeným dominantním rychlíkem - každé dva týdny jsem prostříhával a vyhazoval kyblík listů. Koncem léta začaly stagnovat a odcházet, nyní mi zbývá už jen pár živořících dceřinných rostlin. Kapradina vyhání sice pořád nové listy, ty se ale zhruba po dvou týdnech začínají kroutit a hnědnout. Na starších listech echinodorů a anubiasů se objevují hnědé fleky. Celou dobu existence akvária přihnojuji Dajana tabletami. Jedná se o nedostatek draslíku? A pokud ano, které dobré (a dostupné) hnojivo bych měl použít?

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 15:13 Maq Re: Blik
Relativně slabé světlo omezuje výběr rostlin, které se s ním spokojí. To je fakt. Ale z fotografií se to nedá odhadnout.
Vzal jsem za prokázané, že dno je v pořádku.
Pořád zbývá velká otázka ohledně té studniční vody. Nikdy nebyla testovaná? Ani při kolaudaci?
O tekutém CO2 byste měl vědět, že je to jedovatý prevít, který neublíží pouze v malých dávkách. Jenže ty neškodné dávky jsou tak malé, že se skutečným přidáváním CO2 je nelze srovnat.
Minerální hnojení je cesta na tenký led, protože pak musíte mít vybavení na poměrně přesnou analýzu vody. Je také dobře možné, že výhody z hnojení nejrychleji využijí řasy...
Protože máte pravděpodobně vodu bohatou na rozpuštěné minerály, nedostatek živin je nepravděpodobný. Za normálních okolností je limitujícím faktorem růstu rostlin relativní nedostatek CO2. (Ale CO2 není nutností! I bez něj může být akvárium krásné a fungující; dokonce je to snadnější.) Čili nehnojit.
Výměny vody: Obecně ovšem ano, jenže my stále nevíme, jakou vodu ve studni máte. Můžete si tam při každé výměně přilévat nějaký jed, třeba amoniak.
Dracaena a další: Jestliže některé rostliny nerostou, a jiné ano, je to normální. Se ztrátami se musí počítat. Alarmující je stav, kdy všechny kytky jdou do kytek. Podle fotografií se zdá, že Vám tam něco přecejen roste. Zkuste zabrousit do místního atlasu rostlin a doplnit nějaké nenáročné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 14:47 Blik Re: Maq
Takže abych to shrnul, odstranit dracénu, nehnojit, nepoužívat tolik CO2, často měnit část vody, dopřát ancíkům k jídlu něco lepšího než jsou květiny a světlo by mělo stačit? Každopádně děkuji všem mnohokrát za rady! :-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 14:16 Maq Re: Blik
Ne. Nein. Nět. No!
Zasadit hromadu rostlin a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 14:11 Blik Re: vaaclav
OK, tak to je taky možné a hodně to omezím. Nemám tam substrát, nepomohly by takové ty hnojivové kuličky či tabletky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 14:03 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Blik
To tekuté CO2 ti není nic platné, je to vlastně zředěná desinfekce. Její používání může poškozovat rostliny tak jestli jsi to nepřehnal z dávkováním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 13:20 Blik Re: Maq
Dno je z flexiobkladů (černé, bílé a červené - 1-2mm). Nechával jsem si ho namíchat v avkaristice v Bráníku. Ryby jsem spíše rozdával, jelikož jsem akva dostal darem ale byly v něm moc velké ryby na pouhých 112 litrů - předchozí majitel vybíral spíš na krásu a velikost, než rozumem (rozdal jsem 3 velké čichavce, 2 velké ancíky, 2 mřenky červenoploutvé a 2 přerostlé skaláry). Dokupoval jsem 13ks neonek, 2 xify vídeňské a 2 paví očka. Z původního osazenstva tam zbyli dva sekavci, dva ancíci a dva čichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 12:30 Maq Re: Blik
Tam toho bude špatně víc.
Přelisťování z emerzní do submerzní formy většinou neprobíhá tak dramaticky a u všech rostlin současně.
Na hnojení a CO2 se vykašlete, tam není nedostatek živin, spíš naopak.
Zřejmě bylo akvárium od počátku nesprávně založené. Kolikrát už jste doplňoval/nahrazoval ryby?
Studniční voda může mít nejrůznější parametry. Může být třeba přeplněná dusíkem.
Z čeho je dno?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2016 12:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Blik
Zbav se ancíků a až pak řeš kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 12:12 Blik Re: Pepan
Děkuji vám oběma za rady. S tou dracenou jsem si to myslel taky, ale jako vždy, jsem naletěl na burze a nechal se přemluvit, že to je akarijní kytka. Akvárko jede už od března, nejdříve jsem vsadil na rychlerostoucí (i teď tam nějáké jsou), ale po chvilce mi je ancíci přes noc buď vytrhají nebo prostě a jednoduše ožerou a než kytka zvládne alespoň povyrůst, je po ní. Hledal jsem tedy nějáké tužší, které by jim nechutnaly. Ostatní prostě zežloutnou, udělají se v nich díry a po chvilce už je taky lovím na hladině a je po parádě... :-O Opravdu to nemůže být světlem? Na 112 litrů mi přijde 2x T8 18W málo. Ještě jednou díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 11:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Wendy2
Wendy2 napsala: přelisťují z emerzní formy a submerzní, přirozený proces, znovu obrazí, odstátím voda nezměkne ;), ale taky bych brala, kdyby to bylo tak jednoduché :)
ta kytka s bílým lemem nejspíš není akvarijní, červené jsou náročnější na světlo a hnojení, do začátku určitě vol nenáročné a rychle rostoucí a dej jim víc času než dva týdny, něco se určitě chytí a bude prosperovat
jinak i ve studniční vodě roste dost rostlin a nemusíš laborovat s CO2, hnojením, nespolehlivou dešťovkou...

Ta panašovaná kytka je Dracaena. Okamžitě vytáhnout. Není to akvarijní kytka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2016 11:53 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Blik
přelisťují z emerzní formy a submerzní, přirozený proces, znovu obrazí, odstátím voda nezměkne ;), ale taky bych brala, kdyby to bylo tak jednoduché :)
ta kytka s bílým lemem nejspíš není akvarijní, červené jsou náročnější na světlo a hnojení, do začátku určitě vol nenáročné a rychle rostoucí a dej jim víc času než dva týdny, něco se určitě chytí a bude prosperovat
jinak i ve studniční vodě roste dost rostlin a nemusíš laborovat s CO2, hnojením, nespolehlivou dešťovkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 11:45 Blik – Odumírání rostlin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, v mém akvárku pokaždé po cca 2 týdnech odejde většina kytek (hnědnou, žloutnou, trhají se, dělají se v nich díry, rozpouští se až na žilky...). Máme vodu ze studny, nechávám ji odstát ale i tak si myslím, že je až moc tvrdá. PH je vysoké - 7,4. Používám tekuté CO2 od Rataje, hnojím Bioflor od Rataje. Akvárium má 112 litrů. Nemohlo by to být světlem? Dle mého je 2x18W (T8) strašně málo. Bohužel mám kryt, kde není moc možností přidat další zářivku, nebo to bude tou vodou - už jsem ze zoufalství uvažoval i nad dešťovkou.... Budu rád za jakoukoliv radu, děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 07:02 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: Maq
Že by mělo ostré hrany mi nepřijde, Hrabala jsem se v něm jakou dobu, ale dobře :-) díky za radu, sezenu jiné.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2016 06:10 JoKa Re: Dominnie
A ještě doplním kolegu, vznikají v tom kapsy, do kterých zapadá například nespotřebované krmivo a hnije, místo aby se rozkládalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2016 00:32 Maq Re: Dominnie
1. moc hrubé
2. ostré hrany
3. pravděpodobně obsahuje vápenec
Bohužel, velmi mnoho lidí upozorňuje na fakt, že akvaristické obchody často prodávají štěrky s těmito vadami. Takže není spolehnutí.
Na tomto fóru jsou vlákna věnovaná substrátům dna (nemusí to vždy být písek), a tam je spousta užitečných informací.
Osobně nedoporučuji přidávat do dna speciální výživné substráty. Vypadá to lákavě, ale pokud člověk neví přesně co dělá, může si tím snadno založit na problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 00:10 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: Urtman
Díky, ale můžete mi prosím ještě vysvětlit, v čem je tak špatné a co se tedy může stat? Chci tam mít krevety, ale tipuji, že s tím to vůbec nesouvisí. Moc hrubé?.. díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.10.2016 23:05 JoKa Re: Dominnie
Doporučil bych, dokud tam nejsou ryby, to naprosto nevhodné dno vyměnit...! Jinak budeš za půl roku velmi nemile překvapená a stejně ti nic jiného nezbyde...
Jasně, máš ho z akvaristiky. My víme... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 22:07 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: romant
Dobrá, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2016 21:34 R Muž romant [27982] Re: Dominnie
Neřeš po 14 dnech provozu akvária nějaký žlutý listy. ;-) Rostliny co jsi zakoupil budu v drtivý většině kytky emerzní, tedy ty rostliny přelistovávají na podmínky submerzní a co je nežádoucího půjde pryč, dále to může souviset s nedostatkem světla, s nedostatkem živin atd. Prostě po 14 dnech je velmi brzy na to, aby to někdo smysluplně zvednul a pregnantně poradil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 21:26 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: zervan
Ta se žlutými listy je Hygrophila corymbosa var. Minima, žluté jsou spíše ty spodní listy. Ta červeno zelená (lidwigia repens) je v pohodě, na té jsou jen ty kuličky.. kuličky se objevily až později, nejspíše az druhý týden zabíhání. Bude to nejspíš nějaký bordel, z rostliny se dá v pohodě sundat, ale nevím z čeho, když v akvarku nic není..:/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 19:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Dominnie
Podľa mňa sú 2 týždne príliš krátko na riešenie žltnutia listov. Rastliny žili v inom prostredí, staré listy možno zhodia a nové už budú v poriadku. Inak žltnutie starých listov býva v zabehnutom a dostatočne osvetlenom akváriu spôsobené nedostatkom dusičnanov. Tá rastlina je možno nejaká Ludwigia?

Guľôčky na fotke veľmi zle vidno, nie je to len usadený neporiadok z odhnitých listov a podobne? Je to tam od začiatku, či všetko bolo čisté a objavilo sa to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 15:46 Žena Doccian [1] - Neocaridiny – Dvě otazky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám v záběhu cca 2 týdny akvarko. Bez ryb, zatím jen rostliny. Měla bych dvě otázky.. nevíte, co jsou ty "kuličky" na listech, na dně a na dekoraci? Bylo to snad na každé rostince v akváriu.
A druhá otázka, cim je, ze rostlině žloutnou listy? Nedostatek světla? Nebo je to u každé rostliny jiné.. momentálně si nemohu vzpomenout, jak se ta, jak ji jsou ty žluté listy na fotce vidět, jmenuje..:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 01:22 Muž Mislow [304] Re: SatanekD
To ja resim porad ... ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 01:11 SatanekD Re: Mislow
No kdyz to tak vezmu kolem a kolem tak s rustem problem nemam. Roste mi vsechno celkem dobre rekl bych ;-) . Spis resim ten vzhled
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 23:11 Muž Mislow [304] Re: SatanekD
Jj, psal jsi to, patrne jim neco chybi, otazka co. :-D Jsou ruzny clanky o priznacich a jaky nedostatek prvku to zpusobuje, ale vsiml jsem si podle obrazku, ze tam mas dost tech, co vypadaj jak puvodni, mozna prave ty odcerpavaji ziviny tem, co by se mely vyvijet, plus koreny mozna jeste nebudou uplne regenerovany a nedokazou plne prijimat v dostatecnem mnozstvi ziviny k uspokojeni bujneho porostu nahore, ono taky casto zalezi v jakem stavu je korenovy system v dobe zasazeni, to muze byt i nekdy rozhodujici otazkou jestli se rostlinka chyti nebo ne. Kazdopadne narust novych listu je pozitivnim znamenim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 22:59 SatanekD Re: Mislow
CHápu naco narážíš, ale v tomhle případě jsou děravý i listy co jsou nově vyrostlí takže nejsou z emerzního vypěstování.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 22:55 Muž Mislow [304] Re: SatanekD
Ahoj, nejsem zadnej spesl rostlinar, ale akvarko mas cerstvy, pokud se to rozrusta, tak bych stary listy odstrihaval a pockal jak budou vypadat ty novy. Rostlinky se treba jen asimiluji do novych podminek, navic koreny taky asi jeste nejsou ustaleny .... :-)
PS: Stary listy myslim ty poniceny, pokud list vypada zdrave, tak ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 22:39 SatanekD
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny kolegy(ně) :) . Mám menší problém a jakožto po letech znovu začínající akvarista bych potřeboval poradit ano . Jedná se o rostlinu Staurogyne spec., začínají se jí dělat díry v listech a to i v mladých. Nevíte co by to mohlo způsobovat? Jinak kytka roste a pěkně se rozrůstá......
A za další Pogostemon erectus, roste vzhuru, ale má tenčí listy než je zdrávo a hlavně žluty, né hezky zeleny. Je možny, že by to bylo způsobeno přesvícením? Všíml jsem si totiž, že tam kde trošku tmavěji jsou listy hezky zelený. Přidával jsem do teď Co2 tekuty, od včerejška mám aspoň biokvas, jinak přidávám 1x týdně Akvaflor. Teplota 28C. Přidávám foto. Díky za rady....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 11:27 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: chuanvaldes
Jasne kazda voda je ina.U seba som si vsimol ak mam po4 na nule tak sa zastavi rast aj farba je ina.Nedostatok Fe som este nemal lebo v stupnej vode mam 0.5 a nieco viac.Mna napadol draslik koli dieram v listoch a aj kvoli Hygrophila pinnatifida ma hnede okraje dierky.No ale mozem sa mylit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 10:29 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: chuanvaldes
Mě to na první pohled připomíná černou řasu. Možná příčina je kolísání hladiny CO2 - mě pomohlo snížit intenzitu světla a pak se přestala objevovat na nových listech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 09:44 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: erik1982
Ahoj Erik, videl by som to skôr na nedostatok, test na draslík bohužiaľ nemám, ale čo som včera meral, tak mi tam chýba jak železo, tak fosfor. Iba NO3 tam je dostatok, ale to iba kvôli tomu, že je ho veľa v vstupnej vode. Draslík sám o sebe nepridávam. Vo štvrtok by mal prísť balíček EI, a na kalkulačke čo ma MarcelG na webu som prispôsobil dávkovanie na moju vodu. Tak uvidíme čo to urobí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 22:45 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: chuanvaldes
Ja si myslim ze but to nedostatok K alebo nadbytok K ale priklonil by som sa ze je ho tam vela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2016 20:33 JoKa Re: Martas71
Lehce zaroluj kolečkem myši. Máš odpověď na této stránce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 19:17 Muž Martas71 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Mám černé tečky na rostlinách, co to muže být za příčinu? Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 20:59 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: vaaclav
Fotka k příspěvku Václave děkuji za komentář. Hele nevím... Nikde není ani stopa po štětinkách. Ani když jsem koukal pod lupou. Prostě jenom tmavá ohraničení listů a díry v listech...

Zkusil jsem udělat lepší fotku, kde jsem listy dal pod krycí sklo...

edit: hodím ještě v lepším rozlíšení na uploadserveru...

s12.postimg.org/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.10.2016 14:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chuanvaldes
Je to ruducha. Problém je že používáš hnojiva a přesně nevíš co a kolik toho obsahují. Asi nemáš nějaké testy aby jsi to zjistil a držíš se jen doporučeného dávkování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 13:25 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Začal se mi projevovat nedostatek něčeho. Píšu něčeho, pač nedokážu identifikovat čeho... :-O

Defakto na všech rostlinkách mi tmavnou okraje (hlavně staré listy). Nejvíce je to znatelné na Bucephelandre a Microsoriu. Je to viděl ale i na Staurogyne a Alternanthere..

Hnojím takhle:
1x týdně 1.2ml Seachem Florish (složení www.seachem.com/…)
1x týdně 1.2ml Seachem Florish Trace (složení www.seachem.com/…)

denně 1.2ml Seachem Florish Excel
denně 10kapek (0,5ml) Easy-life Fosfo
obden 1.2ml NITRO PLUS (1.2 mg/l NO3 a 0,7 mg/l K (draslíku).

po výměně vody 1.2ml Profiplants FE Plus

Může to být nedostatek hořčíku? Nebo snad železa?

Jsem z těch různých tabulek příznaků nedostatku živin úplně zblblý... ne Mám zkusit přidávat nějaký prvek, nebo upravit stávající hnojení? Přidat ještě jednu dávku Flourish a Flourish Trace?

Fotky jsou v příloze... Předem díky za jakýkoliv nápad... palec
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=2051