Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:31 petulevrtule – Re: stetinka, Tudy
nezmara jsem v akváriu kdysi měla, vím jak to vypadá a tohle to není...
láčkovec - Tu už byl i tip známého, jen nevím, dá se toho nějak zbavit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:26 Žena stetinka [270]
nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:24 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: petulevrtule
Pokud to reaguje na dotyk, může jít o nějaký druh láčkovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:15 petulevrtule – Re: Designer
To si právě taky myslím, že plíseň to není...i když vzhledově to je tomu podobné...Ale hýbe se to při dotyku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: bali
Plisen to byt nemuze, ta se prece pri doteku nestahne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:45 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
me to pripada jako plisen, obcas neco takovyho taky najdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:10 petulevrtule
Fotka k příspěvku Mám na rostlinkách něco...říkám tomu chameleon...jakmile se jí dotknu, zmizí to...po pár vteřinách se to zase krásně rozvine :-) Jakmile se to v akváriu udělá, rostlinky ustříhám a chvíli je klid. Jendou za čas se to tam opět udělá...WTF???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 02:06 Muž kamsal [1] – Re: matlala
Spíš bych tomu dal ještě čas, než se aklimatizují a dno se "zahnojí". I první vyhnané listy čerpají ještě z nastřádaných živin. U mě Sagittaria platyphilla po deseti dnech od nasazení ještě vůbec nezačala růst, přitom ostatní rostou jak blbé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 23:31 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: matlala
U mě Sagittaria vypadá podobně, ne-li hůře, už přišla o hodně listů (přitom velká většina ostatních rostlin je OK), od 5.11. přidávám Bioflor (obdoba Plantexu) a odumírání se zastavilo, také jsem jí trochu povytáhl ze substrátu - snad se ještě vzpamatuje. Snad to děláme dobře, čas ukáže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 23:21 Muž matlala [798] - Rostliny
tak nikdo mi nepotvrdí doměnku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:15 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: matlala
Fotka k příspěvku ještě pistia
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:15 Muž matlala [798] - Rostliny – potvrzení nedostatek
Fotka k příspěvku Ahj,
něco už vím a něco na svých kytkách poznám, ale raději se chci ujistit.
Takže mám akva založené před 3 týdny. Viz prezentace. Už ne na kytkách začínaj projevovat nedostatky. Pistia začíná mít světlé listy a sagittaria platyphilla má zase žluté poloprůhledné. Před 3 dny jsme přidal 5ml plantexu, na pistii se zdá, že to pomohlo.

Je to správně zjištěno? Měřil jsem hodnoty po dnešní výměně cca 55l vody: NO3 25mg/l, pH 6,8 (to se spraví, bylo to hodku po výměně), KH 7, PO4 0,1mg/l a Fe ještě nechávám odstát do rána, zatím je to čiré tj 0. Testy sera, krom pH to je rataj.

tady foto sagitarky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 09:48 Muž MarioFX [1] – Re: kmara
Taky jsem mel podobnou rasu zhruba tyden po zalozeni, zkousel jsem ji steteckem stirat z listu, ale vzdycky se tam vratila. Pomohlo mi na dva dny uplne zatemnit akva a zbytek rasy sezrali Neritiny palec a nejspis filtr uz taky zacal fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 23:11 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: pancéřníček
Dobře děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 23:04 Muž pancéřníček [168] – Re: kmara
Aq máš čerstvě založeno,takže návštěva této řasy byla velice pravděpodobná.Až se aq správně zajede,sama zmizí.Asi to je klasická zelená řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:59 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: vaclav
A jakou řasu se tedy jedná ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:47 Usine – Re: kmara
Přečti si něco o řasách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:37 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat, co znamená když mi "chlupatí" rostliny.

Vadí to nečemu a zmizne to samo nebo jak to odstranit ?

Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 15:20 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Yirka
Na fotce to není vidět, ale kořenový krček je nad substrátem. Druhý týden vlévám poloviční dávky Biofloru (Mg, K a mikroprvky) a připadá mi, že nové listy na tom jsou už lépe (nejsou děravé a průhledné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 15:13 Muž Yirka [9118] – Re: Tudy
Trošku ji povytáhni, je v tom substrátu moc "utopená".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 15:07 Muž Tudy [330] - Krevetky
Fotka k příspěvku Mám v akvárku s touto rostlinou ještě spoustu dalších, kterým se daří a tenhle (pro mě neznámý) druh strádá. Rostlina byla koupena jako emerzní, vypadala úplně jinak, na smínku je jedna ze submerzních odnoží, kterou jsem zasadil zvlášt. Co jí může chybět? Mateční rostlina vypadá stejně nemocně, je přitom ve středu akvária a má z rostlin nejvíce světla. Emerzní listy již zcela odumřely a odstranil jsem je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 16:37 Muž Martinak [0] - Tetry – Re: Haeluska
Živé rostliny jsou pro akvírium důležité to si uvědom! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:49 R Muž romant [27982] – Re: Stistko
Ještě mě napadá trošku pomoct filtru. Co třeba tam naočkovat, třeba vymačkáním nějakýho zajetýho filtru z jinýho akva nějaký nitrifikační bakterie. Určitě by to pomohlo nádrži jako celku. Ty bakterie se dají koupit i jako zázračná vodička, ale tuto cestu jsem ještě nikdy nepoužil, ale s tím vypráním filtru ve filtru mám pozitivní skušenosti. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:44 Stistko
okey...tak já budu měnit vodu a uvidím, co se bude dít...snad to alespoň nějaký přežijou :-(

jinak díky za rady a ochotu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:34 R Muž romant [27982] – Re: Stistko
Neházej předčasně flintu do osení. Na to aby jsi je odepsal je ještě brzy, dej tomu čas. Pokud jsi jim nalil vodu z kohoutku a v ní je několik hodin namáčel a pak je dal do akva v němž teplota vody vystoupala na 28 stupňů, tak největší teplotní šok utrpěli při tom namáčení, pak už se teplota zvyšovala postupně. Žádný chemický přípravky nepoužívej a měň tu vodu jak jsem Ti psal výše, nemusíš být tak radikální, ale určitě se tím nedá nic pokazit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:26 Stistko
no ten jakoby kouř, kterej je na fotkách, tak to bylo ihned po přidání bionitrivce a vzhledem k tomu, že je to přípravek mléčné barvy, tak to podle toho vypadá. Jinak voda mi přijde, jakoby kouřová spíš, ale když se mrknu k pozadí, tak to lehce šlemuje. Rostlinky cestovaly z AquaDaho od středy do čtvrtka (to nebylo zrovna nějak velká zima) a pak byly teda ve studený vodě v hypermanganu (to byla čistě studená kohoutková voda, protože teplá nám ten den netekla a nemohl jsem je nechat jen tak ležet na suchu) :-(

No a pak šli hned do akva, jenže máme v pokoji dost teplo, takže teplota během čtyř hodin vyskočila z nějakých sotva dvaceti stupňů na 28 :-(

Zatím se to projevuje jen na listech...žádnej ještě neodpadnul, ale prostě je vidět, jak to celé skomírá :-( Jestli nastydly, tak to je asi už nezachrání ani boží slovo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stistko
pokud jsou to opravdu jen listy tak by brzy měla vyrůst nová část rostlinky a listy nové. Uvidíš, ale podle mě se většina rostlin vzpamatuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:12 R Muž romant [27982] – Re: Stistko
To že se tzv. "něco" uvolňuje z 3D pozadí, to je podle těch fotek co jsou v rezentaci velmi pravděpodobný. Měl jsem podobnou mléčnou dráhu asi 5 dní. Chce to každý den měnit vodu(já měnil 50%)a pak to zmizelo. Rostliny jsem v akva neměl, takže mi to bylo skoro jedno. Ta výměna vody je pro nově založený akva tak jako tak potřebná, takže tím nemůžeš nic skazit, naopak to může prospět. Teplotu 27-28 bych neviděl jako tragicky vysokou. Nemohli ty kytky někde nastydnout? Při transportu, při té hypermanganový kůře...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: hf
je to tím že bakterie ještě správně nerozkládají detrit a ten se může usazovat na rostlinách, na dně adt ve větším množství. Časem by se to mělo spravit pokud není přerybněno. Taky jsem měla takové provblémy ve čtyřstovce, teď po půl roce už nemusím ani odkalovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:00 Stistko – chřadnoucí rostlinky
Napadlo mě, jestli náhodou rostlinky neodumírají proto, že mají pravděpodobně velký teplotní skok - nevím sice, v jakých podmínkách je pěstují v pěstírnách, ale v mém akva nemůžu vodu srazit pod 27-28°C ? Máte s tímhle někdo zkušenost?

Jinak parametry vody: ph 7, gH 11, kH 6, NO2 5

Ten hypermangan to pravděpodobně nebude, protože se to děje i se dvěma rostlinkami, které touto kůrou neprošly. Jedině, že by se něco uvolňovalo z 3D pozadí, protože mi přijde, že zákal vody je způsobený tímhle (takové šlemovité kousky) :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 11:15 Muž hf [54] – povlávající věci na kytkách
Ahoj,

Také bych se přidal s dotazem. Mám zhruba 2 měsíce založené akvárko a na všech kytkách se poměrně v solidním množství usazují takové ty povlávající kolonie baktérií co jsou obvykle ve filtru a v hadicích. Já je mám nejen ve filtru a v hadicích ale i všude (na kytkách) v akva, v CO2 reaktoru atd.

Z kytek to lze lehce setřít, dokonce stačí u kytky prudce párkrát pohnout rukou a ten bordel se vznese a odplave.

Ve druhém akvárku jsem toto míval na kytkách u vyústění rozstřikovací rampičky, kde takhle v proudu vody tenhle bordýlek povlával. V tomhle novém akva mám filtraci skoro naplno, protože kytky ještě ztrácejí emerzní listy a přecejen tam sem tam něco plave. Nemůže to být právě tím prouděním vody v akva? Jinak jsem za celou dobu nepoužil žádnou chemii ani hnojivo. Jediné byly nějaké JBL startovací bakterie pro osídlení filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2010 09:00 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob
Kulicky JBL jsem mel pod Echinodorus blaheri taky, ale nestacilo to. Co se tyce rezavych hrebiku, mnoho lidi tvrdi, ze nefunguji, protoze rostliny si berou zelezo v podobe chelatu. Jenze selsky rozum rika, ze neco tak vzacneho nemuze byt pro rostliny tak dulezite, to by jich na svete tezko bylo tolik. Cetl jsem nejake pojednani, ze si rostliny svymi koreny poradi, ze si zelezo prevedou do stavu, aby k nemu mohly. Zvazil jsem par takovych myslenek, nechal si to projit hlavou, a pekne rezave hrebiky uz jsou pod Echinodory ;-) . Jiste, je to jen jedna vec, udelal jsem toho vice, ale rikam si, tohle opatreni nic nestoji i kdyby pravdu meli hrebikoskeptici :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 08:48 Muž maxo [9] – Re: Stistko
Toto som tiez kedysi riesil a pomohol Mangan+ od Rataja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 08:21 Bob – Re: Sid
Neprihnojuji vubec nicim. Akorat mam jilovou kulicku od JBL pod Echinodorusem a Red lotusem.
Dve zarivky jsou dva mesice stare, treti asi rok. Nad predni zarivkou mam reflektor. Nejsou to zadne specialky, klasika Osram, studenejsi barva. Vodu menim z zeleznou pravidelnosti kazdy tyden, vice jak 1/3.
Myslite, ze to bude zpusobeno nedostatkem zivin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 21:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Stistko
No to s tou rasou a zelezem bylo na Boba, Tobe pisu az v tom dalsim. Nemyslim, ze bys mel byt z toho sveho zasahu hypermanganem smutny, jako ze bys rostliny znicil. Ty rostliny treba cestou pres noc promrzly a odeslo jen co uz odejit muselo, jen rychleji - pocasi je ted na to blbe dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 21:18 Stistko – Re: Designer
no u anubiasu se vůbec nic neděje, ale u echinodorů, hydrofyl, valisnerií - tam je vidět, jak to prostě jeden všechno pryč :-( a přitom předtím vypadaly tak krásně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 21:14 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Stistko
Myslel jsem, ze mi takhle ruka ujela po jednom nakupu rostlin. Jenze neujela, bylo to stejne jako s hypermanganem jindy, akorat ty kytky uz byly na tom hodne bidne a tak co bylo spatne, hypermangan jen dorazil. Myslim si to proto, ze nekterych kytek se to nedotklo vubec, nekterym odesly uz pred tou procedurou podezrele vypadajici listy, a z neceho zbyla po par dnech v nadrzi jen torza. Mam zkusenost i s kratkodobou koupeli (30min) v hodne tmave fialovem roztoku hypermanganu. Koreny Echinodoru byly po tomhle uplne hnede, ale vubec nic se nestalo, Echinodorus postupne shodil emerzni listy (radove v tydnech) a submerzni ted uz mam az na hladine, nestalo se zkratka nic neobvykleho, neublizilo mu to. Mozna bych se vice bal u rostlin, ktere maji listy mekci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 21:07 Stistko – Re: Designer
S řasou problém nemám, ale listy byly naprosto v pohodě, když zásilka s rostlinkama došla, pak jsem to namočil do toho hypermanganu a dva dny v akva v pohodě...až dneska jsem začal pozorovat, jak pomalu spoustě rostlinek listy sklovatí (papírovatí) :-(

Co2 přidávám přes bombu, jinak jsem dneska naměřil (resp.nenaměřil) žádné hodnoty Fe - tak jsem přidal hnojivo Bioflor od rataje.

Jsem z toho nějakej smutnej :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 21:04 Stistko – Re: vaclav
no párkrát jsem tam ruku strčil, ale neobarvilo mi je to...no ta voda byla v neprůhledných kýblech, takže mi přišla tmavší, když jsem ji nabral do dlaně, tak byla taková lehce tmavší

no do každýho kýble (10 litrů) jsem dal tak 10-12 zrníček bych řekl (jsem to sypal od oka)

rostlinky jsou všechny z AquaDaho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:57 Usine – Re: Stistko
Pokud ti to neobarvilo kůži tak jim to moc vadit nebude. Správná barva je jako savý papír a doba koupele asi 6 hodin. Kde jsi k nim přišel.
rybicky.net/clanky/438
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:48 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob
Dost mi to pripomina mou situaci z pred par tydnu (jen akvako je mnohem mladsi), sklovite a malo zelene mlade listy a k tomu zelena vlaknita rasa. Nevim co z toho presne pomohlo, takze napisu vsechno co jsem udelal. Dal jsem do dna pod 2 Echinodory s takovymi listy rezave hrebiky, zacal kazdy den aplikovat >>Sera flore daydrops<<, mirne pridal na osvetleni (i tak by to jeste chtelo pridat) a nechal zapnuty jen filtr, bublinky vzduchovani uplne odstavil. Rasy vybiram cim dal mene a zda se mi, ze je rasa cim dal tim takova jemnejsi, Echinodorus blaheri ma nove listy zelene, mohutnejsi, a nedelaji se na nich diry - okruzaci uz je zdrave asi neprozerou. U mne jsem to odhadl na nedostatek zeleza a asi jsem se trefil, plus vypnutim bublinek jsem prestal z vody vyhanet CO2 (umele ho nepridavam) a zmirnil proudeni vody (a rase se to asi nelibi). Ted pres vikend jsem po par tydnech zjistil, ze zacalo rust i to, v co uz jsem nedoufal a rikal si, ze kdyz to nejde, nemusim mit ohledne rostlin vsechno a necham co roste ;-) . Neco tomu chybi urcite, popsane priznaky mi pripominaji mou situaci, ale nejsem pres kytky profik, takze jen muj tip na zaklade nedavne zkusenosti a toho co pises. Zkus take na webu hledat pojmy >>chloroza<< a >>kalcioza<<, pomohlo mi to se v problematice vice zorientovat (jiste ze ne dokonale), ackoli se co jsem nasel tykalo spise zemedelstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:44 Stistko – Re: filipsi
no o pár zrníček jsem se snažil, ale voda teda nebyla zrovna slabě růžová :-( to jsem tomu zase jednou dal :-( S tím už toho asi moc nenadělám co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:38 Muž filipsi [1295] – Re: Stistko
Jestli ti ujela ruka, je "jen asi 5 hodin" zatracene dlouha doba. Roztok slabe ruzovy, opravdu par zrnicek do litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:34 Stistko – odumírání listů
Zdravím...v pátek jsem zasázel rostlinky do akva a už dneska pozoruju, že u spousty rostlinek začínají ve velkém sklovatět listy a ty se pak stáčejí (přechod mezi sklovitou částí listů a jeho normální částí je nahnědlý) :-( Obávám se, jestli jsem to nepřehnal s hypermanganem (ale nechal jsem je tam jen asi 5 hodin), i když mi trošku ujela ruka :-(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vaclav
Pán bude asi znalec. :-)
Škoda, že plete správné myšlenky s nesprávnými... :)
Doporučuji ty stránky brát s rezervou nebo alespoň neargumentovat bez znalosti věci vším, co je v nich napsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:45 Usine – Re: Bob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 14:13 Žena Varden [0] - Labyrintky
to vypadá na nějakou ošklivou plíseň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 14:00 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bob
Co obstarává výživu rostlin? Přihnojujete něčím?
Jaké zářivky používáte a jak dlouho vám nad akva svítí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:32 Bob – Re: Bob
Fotka k příspěvku A tady je lotus green.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:28 Bob
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161556x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=5301