Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2017 08:57 Maq Re: Chimmy
Vždyť to v tom článku máš napsané! Proč myslíš že Ti vaaclav ten odkaz dával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 08:54 Muž Chimmy [2] Re: vaaclav
A dá se jich nějak jednoduše zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 07:06 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Chimmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 06:38 Muž Chimmy [2] – Řasa na rostlinách a filtru
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj lidi,
chtěl bych vás poprosit o radu...Po 14 dnech od založení akvária se mi takhle strašně rozmohla řasa na rostlinách a filtru. Nevíte čím by to mohlo být a co bych měl udělat,
abych ji zlikvidoval?
Děkuji za jakoukoliv radu :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 15:27 R Muž romant [27987] Re: MichalNecek
Ano, je to normální, jedná se o tzv. internodiální kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 15:26 R Muž afc1886 [14681] Re: MichalNecek
Je to normální,ale to dno je opravdu strašné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 15:24 MichalNecek – Možná blbá otázka…
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezkou neděli všem nadšeným akvaristum. Mam dotaz, pro některé z Vas možná hloupý, ale neznám odpověď. Je normální, ze rostlinám rostou kořeny i ve vrchních patrech, nebo je to způsobeno všechno nevhodnou hrubosti meho dna, nebo treba necim jiným?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 00:04 Žena Sidonie11 [1] Re: Kapr
Díky za reakci. Svítila jsem asi 8 hodin (chvíli ráno, delší dobu odpoledne a večer), teď jsem to ještě trošku zkrátila. Uvidím, jak to půjde dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2017 20:45 Maq Re: Lesha
Máš pěkné kytky a 15 mg/l NO3 je pohodová hodnota. Dál bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2017 20:29 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lesha
Kup si v lékárně sanytr na nakládání masa. Je to čistý KNO3 neboli E 252 je ho 70g a stojí asi 15kč. Rozděl ho napůl a dej si ho zvlášť do půllitrového dávkovače. Pak si to můžeš měřit a dávkovat jak se ti bude hodit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 20:04 Muž Lesha [2]
Tak podle testu od Sery mám ty NO3 skutečně malé. Vyšlo 15mg/L dokoupil jsem tedy samotné KNO3 (6g) ale otázka zní o kolik dusičnany stoupnou když to rozredim se zbytkem PMDD. Podle kalkulátoru my to vyšlo že když to smíchám se zbytkem v 0,5L a budu dávkovat nadale 3ml denně tak se mi NO3 zvednou o 0,5mg na litr což asi nemá význam. Mám si udělat sólo roztok a dávkovat ho samotný? A kolik ho pak dávkovat pokud bych chtěl dávkovat denně třeba 10mg/L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 15:11 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lesha
Alternanthera to je potvora a i když se jí daří hezké jsou stejně jen 3 patra listů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 15:04 Muž Lesha [2] Re: vaaclav
Až v červnu žena odjede na léto na chalupu, tak udělám aspoň burcak :) ale teď mi to nechce dovolit :-D ale myslím že málo CO2 ve vodě nemám. Už to mám za toho půl roku vychytaný. Akorát je to vopruz každý den dělat nový soda stream. Teď už dávám denně 0,4 litrů (půlku ráno a druhou odpoledne a řekl bych že je to akorát. Rybičky se nedusi a pH se drží mezi 6,6 a 6,8 z původních 7,6 co teče z kohoutku když jsem zkoušel maximum tak při 1 litru začali rybky na hladině lapat po dechu, samozřejmě jsem ihned vyměnil část vody aby žádná rybka nepřišla k úhoně :) Ale samozrejme si chci koupit permanentní test na Co2, už jen kvůli tomu burcaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 13:45 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lesha
Nevím jestli ti na ní ta přidávání sodovky bude stačit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 09:09 Muž Lesha [2] Re: Maq
Jojo píšou tam že test je vhodný pro saltwater i freshwater :) No uvidím přestanu to řešit. Budu dál dávat PMDD akorát sem se překlep, nedávám po 5ml ale po 2,5ml a čas ukáže. Nejvíc zatím strádá Alternanthery. Buď se srovná nebo hold půjde ven pokud bude jediná. Ono se to bez zní nezboří :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 09:00 Žena Jíťa [0] – ceratopteris pteridoides, problém.
Díky všem, ale nepotěšili jste mě. Vyfotit to nemám čím, ale listy trochu připomínají dubové, trochu jako shinersie říční, při nedostatku světla jsou úzké, podobné hygroph. polysperma. Vlastně se potvrdily moje obavy, že mám úplně jinou rostlinu než jsem si objednala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 03:51 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Lesha
Zkus si precist treba toto: rybicky.net/clanky/762-kalibrace-pro-testy-no3-a-po4-referencni-roztok neni to jednoduche a chce to trpelivost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 01:26 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Maq
Jsou zamereni na salt,ale nektere testy maji i pro fresh,konkretne u No3 si nejsem jisty taky,nekde pisi tak a jinde tak a Salifert.com nefunguje,ale meri v rozmezi: Low range: 0.2 - 10 ppm Medium range: 2 - 100 ppm,Takze by mohl byt OK,ale osobne jim moc neverim..... :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2017 22:30 Maq Re: Lesha
Nemám osobní zkušenost, ale Salifert považuji za firmu zaměřenou primárně na mořská akvária. Možná v tomhle by mohl být háček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 22:24 Muž Lesha [2] Re: Kamilstrom
No ten Salifert není zrovna moc levny cca 500kc. Jen mě u toho Salifertu překvapuje z před pár dny ukazoval hodnoty stejně jako papirkovy test a dnes ukazuje úplně něco jiného. A jak se takový kapkový test kalibruje?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 21:26 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jíťa
Zřejmě máš podobnou rostlinu ale je to asi rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 21:23 Maq Re: Jíťa
To bude někde nějaký renonc. Ceratopteris netvoří stonky, nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 19:13 Muž Driv3r [236] Re: Jíťa
Můžeš to vyfotit?nepřijde mi ze by to mohlo mit stonky.jako stonkovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 19:06 Žena Jíťa [0] – ceratopteris pteridoides, problém.
Zdravím všechny rostlinkáře a prosím o radu. Už je to víc než měsíc, co jsem si koupila nějaké rostlinky do akva a mezi nimi i tuto. Přišly krásné silné stonky, ale bohužel se i chovaly a chovají pořád jako stonkovky a vůbec nechtějí být plovoucí, Přitom právě proto jsem si je vybrala do druhové nádrže pro divoká paví očka. Je možné aby tím emerzním pěstováním ztratily schopnost růstu na hladině ? Několikrát jsem zkoušela nechat vršek plavat, ale vůbec nerostl, kroutil se a stonek začal zahnívat. Po zasazení do dna se rychle uchytil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 18:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Lesha
Jsou proste testy a testy,ty levne vetsinou ukazuji jak vitr fouka,ale i stema se da pracovat,kdyz je pred merenim nakalibrujes(ale komu se to chce delat). A za kvalitni testy se plati(bohuzel),ale i ty potrebuji po urcitem case prekalibrovat... :-) . Proste levne testy budou vetsinou ukazovat jen orientacne,leda ze si je nakalibrujes. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 17:22 Muž Lesha [2] Re: Bacoun
Ludwigie roste hezky, nahoře je červená a listy jsou v pořádku. Nižší listy jsou do zelena a nějaký je sem tam s dírkami nebo s roztrepnymi okraji. Egerie začala růst ale je taková nedom.la, štíhlá a dost táhne za světlem přitom ji dávám svetla dostatek když si ji koupil byla hezky hustá a objemná. Okrehek se opravdu razantně zlepšil jen mne udivují ty dlouhé kořínky (2-4cm). Uvidím v pondělí jsem vyměnil 50% vody a od pondělí dávám denně PMDD po 5ml obě přísady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 16:14 Bacoun Re: Lesha
Jestli se ti rozrostl okřehek a dobře roste egerie i ludwigia.Tak bych si tipnul,že mají rostlinky dostatek dusičnanů.A že jejich hodnoty mohly taky případně srazit dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 15:26 Muž Lesha [2]
Sem rád že se pánové dobře bavíte smich ale myslím že je jedno kdo je podle někoho větší expert :-) ale já už začínám být vážně nahranej. Dnes ráno testy na NO3.

1) JBL 6 in 1 akvárko někde mezi 50-75mg a kohoutek cca 25mg.
2) Salifert akvárko 10mg a kohoutek 5mg.
3) Rataj akvárko 5-10mg a kohoutek 5mg.

Podle rozboru PVK by mělo být NO3 cca 18mg ve vstupní vode.
Dva dny jsem byl teď d rána do noci v práci takže jsem akva dva dny poradne neviděl.

Okřehek už bez žlutých listecku a do docela se rozrostl. Tak já vážně nevím. Prekvapilo me ze i Salifert najednou ukáže nízké NO3 a ještě před pár dny byl fialovej jak blázen a ukazoval něco přes 50mg. A ostříhal jsem pár listů toho echinodory s poškozenými listy a jsou skutečně ohoblovane, kdo je tedy viníkem? Otici, neritiny nebo siamky? No každopádně teď dávám každý večer okurku a budu sledovat jestli to bude pokračovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:47 Muž Kapr [9] Re: Sidonie11
Aha tak tady koukam rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_reineckii_splendida ze na predavkovani draslikem reaguje temi pokroucenymi listy. Takze zapomen na to co jsem psal o drasliku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:39 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcel G
Pokud vím tak Kapr žádný aquacaper není tak nevím proč sem tenhle druh akvaristiky taháš. Zatím má problémy aby mu rostliny rostly. Prezentace jsou samozřejmě důležité, nemůžu za to že zrovna dva největší experti v prezentacích nic moc nemáte. To je ale váš problém. Já ti můžu dát jména lidí kteří tu mají krásná akvária a tvůj příklad Raviolka a Johan není zrovna dobře vybrán protože oba jsou ekologové a ti mají k tomu trochu jiný přístup. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:19 Muž Kapr [9] Re: Sidonie11
Ahoj. Mas nove zalozene akvarko asi urcite dost svitis a pouzivas CO2 a to rostliny nuti rust,ale nemaji potrebne zivyny a proto se to takhle zacina projevovat. Dirky v listech mohou znamenat malo drasliku. Urcite bych byt tebou koupil nejake hnojivo. Jake presne to ti poradi nekdo znalejsi. Ja treba pouzivam ferox pro prvni 2 mesice a uz cekam nez mi postou prijde ferox complex. Urcite je lepsi si poradne procist projevy rostlin pri nejakem nedostatku zivin a podle toho pak treba koupit jen to co je treba. Jako je treba ten draslik nebo jen zelezo ci uhlik atd. PS: mozna ti pomuze co jsem tady par odstavcu nize postoval ve fotografii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 21:00 Marcel G Re: Driv3r
Driv3r napsal: Hm zajimava úvaha a co tohle necháš si udělat fugu od člověka co 10 let studuje a čte jak ji delat nebo od toho co ji dělá denně?bohužel praxi ničím nenahradíš.
"Přírodní akvárko" ve stylu ADA si klidně nechám postavit od hostesky (budu-li na to mít dost peněz) a budu mít i relativní jistotu, že to bude jistě vypadat velmi pěkně a podle mých představ. Dokud bude všechno fungovat podle plánu, můžu tu hostesku klidně považovat za největšího experta ve vesmíru. Jakmile se však začnou věci stáčet špatným směrem, z prezidenta vesmíru se stane během chvilky tlučhuba, který možná staví akvária na zakázku desítky let, ale o tom, co se v nich skutečně děje, nemá potuchy. Má nějakou zajetou představu, které se drží a neumí ji opustit, ani když je každému jasné, že to tak jednoduše (a černobíle) prostě nefunguje. Takže ano, fugu si klidně nechám připravit od člověka, co to dělá 10 let, ale až mě začne bolet břicho, tak raději zajdu k lékaři.

PS: Zkušenosti a vědomosti musí jít ruku v ruce. Praktik bez vzdělání je šarlatán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:00 Muž derata [11] – Nedostatek něčeho?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, vím, že to je z fotek obtížné, ale přesto bych Vás chtěl požádat o radu. Příjde mi, že rostlinky začaly strádat. Anubiasy celkově žloutnout, nový staurogyne repens invitro jakoby mu lehce tmavly okraje listů a byl cely zakrslý a vůbec nerostl. Na rotala rotundifolia se objevily drobné tmavé tečky na starých listech.

Plus jsem našel černou štětičkovou řasu. To přisuzuji tomu, že jsem pár dnů přidával málo CO2.

Ke zbytku mě nic nenapadá. Měřil jsem NO3 a rybky zřejmě nestačily a bylo celkem nízké 5mg/l., ale nevím jestli to mohlo způsobit všechny ty problémy.

Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:54 Žena Sidonie11 [1]
Fotka k příspěvku Pěkný večer,
všimla jsem si, že se mi na rostlině (Alternanthera reineckii 'Splendida') začínají kroutit nově narostlé listy a taky se v nich objevily malé dírky (viz foto). Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být? Aktuálně nehnojím, přidávám tekuté CO2 a taky CO2 z kvasnic. Nějaké nedostatky vidím ještě na jiné rostlině (Hygrophila costata), ale zatím jenom v minimálním rozsahu. Ostatním rostlinkám se daří, jenom tato začíná být divná... Rostliny jsem sadila před asi 14 dny.
Díky za reakce a rady. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:45 Muž Driv3r [236] Re: Marcel G
Hm zajimava úvaha a co tohle necháš si udělat fugu od člověka co 10 let studuje a čte jak ji delat nebo od toho co ji dělá denně?bohužel praxi ničím nenahradíš. ;-)

edit: Tím ovšem netvrdím že musi byt ten či onen špatný ale ta prezentace ti hodně napoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 20:38 Muž Lesha [2] Re: Kapr
Jojo taky bych rekl ze kazde kytce chybi neco jineho. Aspon to na me tak pusobi. A vzhledem k hustote osazeni by to davalo logiku, ale paradoxne tem narocnejsim kytkam se dari lepe nez tem ktere by se ani hnojit nemuseli. Ale bojim se hnojit vic kvuli rasam, nerad bych zase valcil s parohama a zelenym vlasem jako nedavno. Zkusim nafotit kazdou kytku ktera dle me strada a treba nekdo pozna co ktere chybi. Me to podle tech navodu moc nerika, potreboval bych ty navody spis s fotkama nez s obrazkem a popisem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2017 20:34 Marcel G Re: vaaclav
vaaclav napsal: Vždycky se podívej na prezentaci toho kdo ti radí. Pak zjistíš že až zas takové Ho.no být nemusíš.
Ano, většina aquascaperů má v prezentacích dokonale vypadající akvária, která by chtěl mít doma každý druhý začátečník. Ale to, co často radí druhým, bych si za rámeček určitě nedal. Na YouTube zakládají "přírodní akvária" i cvičené hostesky (tak je to jednoduché). Na druhou stranu, prezentace akvárií většiny odborníků, kteří se rostlinám, řasám, hydrochemii a dalším oblastem souvisejícím úzce s naším koníčkem věnují profesionálně celý život, zde asi nikdo nenajde (žádné třeba ani nemají, nebo vypadají tak nevábně, že by je nikdo doma nechtěl). A teď otázka za 50 tisíc: čí rady budou mít větší hodnotu? Cvičené opičky (která si prostudovala jednu ADA brožurku) nebo odborníka (který tu problematiku studoval několik [desítek] let)? Moje pointa: Posuzování lidí podle prezentací je povrchní a nemá velkou vypovídací hodnotu. Je to ale samozřejmě jen můj názor. ;-)

PS: Podívej se třeba na prezentace akvárií Raviolky nebo Johana!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 18:12 Maq Re: Lesha
Nejspíš bych řekl že má pravdu romant a máš tam méně dusíku. Ale stejně bych počkal jak se to bude vyvíjet dál a zatím nedával nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 17:28 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
To chce klid ono se to srovná. Vždycky se podívej na prezentaci toho kdo ti radí. Pak zjistíš že až zas takové Ho.no být nemusíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 17:11 Muž Kapr [9] Re: Lesha
Fotka k příspěvku Ahoj. Jsem uplny ho.no oproti tem co tu radi. Nemam temer zadne zkusenosti, ale podle toho co pises, tak temer kazde rostline chybi neco jineho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 17:01 Muž Lesha [2] Re: Maq
No nektere kytky ztradaji a nektere shazuji listy ale muze to byt prechodem na submerz. Treba Ludiwigie shazuje listy, a mam sem tam nejaky listek po okrajich jakoby okousany nebo dirky v listech, ale hezky roste a je cervena (koupena nedavno). Alternanthery maji vetsi diry v listech, k tomu se na nich zacina objevovat zelena rasa a nektere listy uhnivaji, ale to je asi tim prechodem na submerz. Echinodorus latifolius ma stale poškozené listy jak od krunyrovce i u novych listku, ale koukam ze vyhaneji nove rostlinky do stran jinak jsem si vsiml ze ty listy zacnou mit bile skvrny a nakonec to skonci rozpadem listu viz foto vysse. Egeria sice zacala rust, ale je dost tenka a vytahla k hladine. Okrehek se mnozi rychlosti sneka a nektere listy zloutnou. Hemianthus jak novy tak puvodni zacinaji hezky roszrustat jen ten novy shazuje listy kvuli prechodu, ale jinak bez problemu. Eleocharis lehce zloutne ale predpokladam ze taky kvuli prechodu na submerz. Hygrophila polysperma roste hezky, ale ma taky nektere listy derovane nebo na okrajich jakoby okousane. Echinodorus grisebachii 'Parviflorus' vicemene stagnuje, prijde mi ze mu tmavnou listy a trosku se krouti, ale zatim z tezkosti rict. Didiplis roste hezky bez problemu. Riccia zacina rust hezky a krasne zelena. Cryptocorina co je na svetle roste hezky, ty dve co jsou ve stinu rostou o dost pomaleji ale neprijde mi ze by stradali, listy bez nejakych poskozeni. Liliovnicek sic konecne neni zarasnený, ale rychlost rustu temer zadna a to je na plnem svetle. Rotala Rusila vrsky v pohode, hezky do cervena jen dole shazuje listy, asi malo svetla. A javsky mech co je na svetle roste hezky, ale ten co je v pristineni vicemene stagnuje a zacinaji se tam objevovat drevnate casti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 16:37 Muž Lesha [2] Re: Jarry
Podle Prazskych vodaren a jejich rozboru ma byt ve vode cca 18mg a podle testu 6 in 1 a od Salifertu to vychazi nekde okolo 25mg. Jeste zkusim tyho rataje na tu kohoutkovku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2017 11:44 Maq Re: Lesha
Podle mojí zkušenosti platí, že testy, zejména ty laciné, jsou jen polovina pravdy. Stejně důležité je pozorování rostlin a akvária vůbec. (Mně například několik týdnů NO3 test od Aquaru ukazoval "hodně" a rostliny říkaly "málo". Nakonec jsem uvěřil rostlinám a na test se vykašlal, a bylo to správně.)
Máš akvárko s novým dnem. Co dělají rostliny? Chcípají? Které? A které rostou? Které shazují listy?
Pozorování rostlin je větší makačka a chce to cvik, ale ony nabeton nelžou. Jsou to koneckonců ony, které rozhodnou, čeho je málo a čeho je moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 11:28 Muž Jarry [1437] Re: Lesha
Já bych asi nevěřil ani jednomu :-) Máš k dispozici rozbor kohoutové vody? Pokud ano, zkusil bych změřit testama vodu z kohoutku a porovnal s hodnotama v rozboru (někde by měl být ke stažení od vodáren), pro zjištění přesnosti testů. Bohužel ani toto nemusí být 100% metoda, parametry kohoutkové vody se také mohou od oficiálního testování lišit, i když zrovna u nás jsou již několik let stabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2017 11:23 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Lesha
A co takhe kapkove od JBL? Podle me nejspolehlivejsii...mno i Sera i Tetra se daj...rozhodne si radsi kup kapky..nez papirkyy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.03.2017 09:49 Žena drvi [2894] Re: Lesha
Proužkové testy obecně nejsou spolehlivé, myslím, že to nevylepší ani značka JBL. Salifert neznám, nemohu posoudit. Rozhodně bych víc věřila kapkovému testu od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 09:44 Muž Lesha [2]
Tak jsem dnes delal test na No3 d rataje a výsledek 5-10mg/L. JBL 6 in 1 a Salifert stale ukazuji 50mg/L. Tak cemu ted věřit :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2017 09:35 R Muž romant [27987] Re: Lesha
Hmm, tak jednoduchý to nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 09:30 Muž Lesha [2]
Teď sedím na balkoně a vykuruju a koukám na jeden kořen co jsem asi před měsícem vyndal z akva a jsou na něm zespodu 3 sponky do sešívačky a jsou docela orezle. Vím že někteří z vás dávají hřebíky kvůli železu do akva. Že by skutečně po vyndání tohoto kořenů nedostatek zeleza? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:57 Muž Lesha [2] Re: Maq
To PMDD obsahuje
33g MgSO4 * 7H2O p.a. (99%)
14g K2SO4 čistý (98%)
16,4g směs mikroprvků Tenso Cocktail

Chtěl jsem to bez KNO3.

No asi by bylo nejlepší kdyby někdo z Pražáků měl test kapkovej na NO3 a byl mi to schopnej změřit. Možná zajedu do ZOO Braník se vzorkem vody a poprosím je jestli by my to nemohli přeměřit. Jelikož 2 že 2 testů mi ukazují 50mg/L a více nechce se mi utrácet peníze za další testy. Ale jak říkám divné je že kytky v té 7 jdou lépe než v 54. Což by asi svědčilo tomu že v té 54 bude NO3 málo, ale že by oba testy ujeli takovým způsobem?
Ten druhý test co jsem měl půjčený z práce je www.google.cz/…: a nebyl zrovna levny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=1701