Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:08 gargamel Re: kortezhugo
Má to takový smysl, že se pak nic nemusí řešit a nemusí se testovat voda. Co je levnější, pořídit si kilo KNO3 nebo kupovat drahé testy vody? Je to jenom o přístupu, někomu se může líbit a vyhovovat, jinému (jako tobě) třeba ne, ale netvrďte mi tady, že to nefunguje, když jste to ani nezkoušeli. Konec, myslím, že už dál pokračovat nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:05 Muž kortezhugo [983] Re: gargamel
Aky zmysel ma pouzivat rovnaku davku - ked je v akva mozno polovica z toho rastlinstva navyse ked stejne na konci tyzdna polovica z toho vyleje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:54 gargamel Re: Sid
Každá z metod má své výhody a nevýhody. Rád si poslechnu lidi, kteří zkusili obě metody - jak vaši, tak EI a řeknou pro a proti. Vy jste vyzkoušel jen tu vaši, kluk tady napsal, že začal s EI a vy hned začnete tvrdit, že je to blbost. Přitom jste EI nikdy nezkoušel a tvrdíte mi tady jako vědma, že přijdou problémy, pokud se po prostřihu dávkování nezmění. Co si mám o tom asi myslet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: maor
tak pozor na sinici... vloni touhle dobou dost prazaku potrapila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:46 lap Re: Moucha
Bude to stopro Želivka, právě mi to potvrdili na zákaznický lince PVK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gargamel
...důkazem toho, že to funguje jsou tisíce lidí, kteří takto akvária provozují a nemají ani ponětí o tom, že lze vodu testovat... Vsadil bych se, že originální rozpis EI tady z vás nikdo ani nezkoušel, ale víte, že to nejde...
Upřímně přeji, aby takto spokojených akvaristů byly statisíce, a aby jich alespoň desítky byly i mezi návštěvníky těchto stránek. :-) Každé přihlášení se "začátečníka" k tomu, že praktikuje originální rozpis EI, a že mu akva dokonale funguje, srdečně vítám. ano
Znovu zopakuji: kdybych hnojil podle šablony "před a po sklizni", bez problémů by se to neobešlo.Ať je klid - u vás by tomu jistě bylo jinak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: maor
to ho mas nejaky nizky, prumer je nekde okolo 7,6 -7,8 pH... ale ptal jsem se na alkalitu... tj. uhlicitanovou tvrdost (mekci je zelivka, tvrdsi karany)

zde muzes vycist prumerny hodnoty za lonskej rok pro zelivku i karany
www.pvk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gargamel
nooooo pokud je porucha majici za nasledek zvyseni NO3, az nekde za kontrolnim mistem kvality vody, tak se na to prijde leda nahodou (to kdyz odberatel pojme podezreni a zaplati si rozbor, nebo pri rozsirovani site ci po oprave jine poruchy)... navic cim mensi zdroj tim vetsi intervaly mezi rozbory (minimalne 1x za rok zjednoduseny, jednou za dva roky uplny rozbor)

nepodlehej iluzim... neco o monitoringu vim a ve vodnim hospodarstvy se uz pohybuju nejakej ten patek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:17 lap Re: Moucha
pH z kohoutku je nějakých 6,8-6,9.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: maor
od provozaru.... ale typl bych si na temer cistou Zelivku
jakou mas alkalitu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:06 Muž kortezhugo [983] Re: gargamel
Nezlob se na mě, ale to je vysloveně blbost. Co když je vstpní NO3 nízké? Výměnama vody potom zajistíš co? Akorát ho budeš pořád snižovat a rostliny porostou čím dál tím hůř.

No ide o to ze pri tej metode sa nic nemera a nevyuziva ani rozbor.Co je na tom zle zacat takto? Ved takto kopec akvaristov zisti ze mozno ziadne hnojiva nepotrebuju alebo potrebuju -to ukaze len cas.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:06 lap Re: Moucha
Milá moucho, a kde se dá přesně zjistit, jakáže voda to teče v té či oné části Prahy? Konkrátně se zajímám o Stodůlky, sídliště Velká Ohrada palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2012 13:03 gargamel Re: Moucha
Norma pro pitnou vodu v ČR je pokud se nepletu 50 mg/l.
Připomínka o zarostlosti akvária je naprosto nicneříkající, protože na tom absolutně nezáleží!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:02 gargamel Re: Sid
Kdybych hnojil "šablonou" podle IE, musel bych dnes řešit problémy, co s akva.
Kdyby. Kdyby. Nestalo by se vůbec nic, pokud byste stále zachoval 50% výměny vody. Každopádně dělejte jak chcete, já si za svým názorem 100% stojím a důkazem toho, že to funguje jsou tisíce lidí, kteří takto akvária provozují a nemají ani ponětí o tom, že lze vodu testovat. Kvůli toho byla tato metoda koneckonců i vymyšlena - aby se nemusela voda testovat a upravovat neustále dávky hnojení. Vsadil bych se, že originální rozpis EI tady z vás nikdo ani nezkoušel, ale víte, že to nejde. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gargamel
a co kdyz vstupni voda bude mit pres 80mg/L NO3 !!! (je to extrem, ale trvalo nekolik let, nez to potrubi opravily, praskly potrubi v miste, kde se stridal pretlak s podtlakem, dle aktualni spotreby a tak se kontaminovala voda pro celou jednu cast obce!!!)

proste zacatecnik musi hodne studovat, aby vedel co a proc do akvarka leje
a pokud se nepletu tak i u EI lze si spocitat jakous takous bianci zivin

a pripominka o zarostlosti akva je velice spravna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
Já vlastně ve svém "experimentálním" akva také hnojím "EI". Ale recepturu si průběžně měním podle potřeby. Pravidelně měním stejnou část vody, ale živiny dodávám podle stavu rostlin. Je něco jiného živit akva s rostlinami, kde mají rybky problém proplouvat, a něco jiného živit totéž akva, když v něm máte "po sklizni". :)
(Příklad: nedávno jsem z nádrže 80x40x35cm "sklidil" cca 20 matečních Aponogeton undulatus, několik matečních Helanthium "Vesuvius" s výhony plnými mladých oplégrů, a k tomu hromadu dalších rostlin. Kdybych hnojil "šablonou" podle IE, musel bych dnes řešit problémy, co s akva. Hnojím podle potřeby a mám klid. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:47 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: all
Před tím jsem hnojil Easy Life produkty a nějaké ty prvky dodával v balíčcích jako hořčík, mangan, železo apod... defakto jsem profito jsem zaměnil za EI..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gargamel
bez znalosti vstupni vody je jakykoliv hnojeni sazka do loterie, navic bych chtel upozornit ze kvalita vody ve vodovodu se muze rapidne menit, např.: prirozene behem roku (hlavne u povrchovych zdroju),
dale pak zmenou/upravou technologie upravy vody (treba vapneni)
a v neposledni rade i diky distribucni siti (poruchy, kontaminace, ale i michani a dotovani z ruznych zdroju)

Priklad: prazska voda - dva zdroje:
- Karane (podzemni zdroje nektere dotovane zasakovanim, zadna zasadni uprava vody- jen z artezkych vrtu se voda musi zbavovat zeleza, vysoka kvalita),
- zdroj Zelivka (povrchovy zdroj VN Svihov - kolisava kvalita, uprava koagulaci, ozonizeci a pridavanim vapenného hydrátu apod.)
Zdroj: www.pvk.cz/…

a co Vam tece po Praze z vodovodu - nekde ciste Karany, jinde Zelivka, ale casto smes, kde se pomer muze menit i z hodiny na hodinu....

proto nemuze existovat univerzalni vodicka pro vsechny akvaria, vzdy je treba upravit slozeni s ohledem na mistni podminky dane nadrze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gargamel
O grafech mi vyprávět nemusíte; pokud by mi to stálo za to, z hlavy vám dám odkaz na stránky, které se touto problematikou zabývají dostatečně fundovaně.
Každý píšeme ale o něčem trochu jiném...
...Co když je vstupní NO3 nízké? Výměnama vody potom zajistíš co?...
Nulové hodnoty NO3 ve vstupní vodě budou sotva, pravidelná výměna části vody přinese "nějaký" dusík, který může potřebu rostlin pokrýt. Tím spíš, že u začátečníka se dá předpokládat, že o dusík se mu budou starat i ryby, kterých bývá v akváriích ve zdejších krajích spíš víc, než míň...


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
...jediné co mám ve vstupní vodě vysoké je NO3..
26mg NO3/l na vstupu mi při týdenních výměnách v daných objemech přijde jako dobrá hodnota, a to i s přihlédnutím k dalšímu obohacení prostředí dusíkem "přes ryby". Určitě bych žádné další NO3 nepřidával.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:40 gargamel Re: Sid
Zkuste si udělat ty grafy a pochopíte, o čem mluvím. Bude tam naprosto stejný nepoměr živin jako když by se nehnojilo vůbec, akorát ty koncentrace budou o něco vyšší. Poměry budou stejné. Tu metodu nevymýšleli idioti, používají ji po celém světě tisíce lidí a funguje. Já vám tady nebudu greslit grafy a vysvětlovat, protože na to teď opravdu nemám čas. Zkuste se nad tím trochu zamyslet.
Ono by bolo tu metodu trochu vylepsit.A zacat odzadu -teda menit 50% vody a bez hnojiva.Toto bude aj pre zaciatocnikov urcite jednoduchsie a lacnejsie.
Nezlob se na mě, ale to je vysloveně blbost. Co když je vstpní NO3 nízké? Výměnama vody potom zajistíš co? Akorát ho budeš pořád snižovat a rostliny porostou čím dál tím hůř.
Jen tak mě to napadlo... Z výsledku, který vaše počínání přináší...
Xixao začal s EI před dvěma dny a vy tady vyvozujete závěry, navíc nafotil nějaké staré listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
...přesně nerozumím Side, z čeho usuzuješ že neporovnávám a bezhlavě sypu...
Jen tak mě to napadlo... Z výsledku, který vaše počínání přináší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:26 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Vstupní parametry vody jsem samozřejmě zohlednil s EI a mírně dávkování upravil ... jediné co mám ve vstupní vodě vysoké je NO3 a to se stejně dodá jen část protože měním pouze 1/2 nádrže... spočítat to není složité :)

vodu primárně měním kvůli mj čpavku a dalším látkám, které neprospívají rybičkám a mohou způsobovat řasy...

Tedy nepoužívám EI slepě s tím jak přijde, ale upravím dle vstupních parametrů i s přepočtem kolik vody měním a kolik vlastně látek přivedu výměnou půlky akvária...

přesně nerozumím Side, z čeho usuzuješ že neporovnávám a bezhlavě sypu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.09.2012 12:25 Muž kortezhugo [983] Re: gargamel
Ono by bolo tu metodu trochu vylepsit.A zacat odzadu -teda menit 50% vody a bez hnojiva.Toto bude aj pre zaciatocnikov urcite jednoduchsie a lacnejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2012 12:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gargamel
...Voda se tam nemění primárně za účelem snížení možnosti přehnojení (nutno ale měnit 50%, ne méně), ale kvůli tomu, aby se POMĚRY jednotlivých živin nastavily zpět - tzv. reset. Tím NIKDY nedojde k tomu, že nějaká živina blokuje příjem jiné...
Evidentně nechápete vy... :-O
Jestliže máte nějakou živinu na vstupu ve vyšší koncentraci a pravidelně ji do akva dodáváte podle nějaké šablony, která nevychází z konkrétní, ale jakési "obecné" potřeby rostlin, k omezení příjmu jiných živin dojít může.
Hypotézy, že nějaké akva spotřebuje týdně tolik a tolik dusíku, fosforu a dalších živin, jsou skutečně jen hypotézy - každé akva je jiné, každá rostlina má své specifické potřeby...
...On (začátečník) není schopný vyhodnotit jednotlivé poměry živin a číst rozbory vody z vodárny. Má v tom akorát zmatek, přitom se to dá vyřešit daleko snáze...
Jestli je podle vás pro člověka, který se vydává na cestu aktivního hnojení rostlin, složité zjistit si základní vlastnosti vody a podle toho se rozhodnout, zda je vůbec potřeba nějakou živinu do akva dodávat, pak já tvrdím, že se takový člověk do hnojení rostlin pomocí "šablon" vůbec pouštět nemá.
Skutečně by mě zajímal názor a zejména výsledek počínání "začátečníka", který nemá základní povědomí o potřebách rostlin stran jejich výživy, ale striktně se drží nějaké šablony a s výsledkem je spokojený. :-)
Já znám pár takových, co EI zkusili a nedopadlo to. (Důvodů může být vícero, zjednodušeně je uvedu jako "vyladění" systému světlo, živiny, teplota...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2012 11:36 gargamel Re: Sid
Tím, co jste teď napsal jste jen potvrdil, že jste tuto metodu nepochopil.
Voda se tam nemění primárně za účelem snížení možnosti přehnojení (nutno ale měnit 50%, ne méně), ale kvůli tomu, aby se POMĚRY jednotlivých živin nastavily zpět - tzv. reset. Tím NIKDY nedojde k tomu, že nějaká živina blokuje příjem jiné. Hoďte si to klidně do grafu s třeba tříměsíčním výhledem. Ta křivka nepůjde nahoru rovnoměrně, ale zastaví se na určité pozici a bude stoupat jen velmi lehce. K žádným "hrůzám" na které tady upozorňujete nedojde. Je to lehká matematika. Je třeba ale dodržovat 50% výměny vody. Na vstupní vodě potom až tak nezáleží (ikdyž lze tuto metodu upravit i podle vstupní vody), není to ale nutné (pokud nemáte vstupní NO3 50 mg/l a výše, pak už to možná problémy může dělat).
Ad. váš první odstavec: Aneb proč to dělat lehce, když to jde složitě. Zapomínáte na to, že začátečník není schopen uvažovat tak jako vy, který už provozujete akvária X let. On není schopný vyhodnotit jednotlivé poměry živin a číst rozbory vody z vodárny. Má v tom akorát zmatek, přitom se to dá vyřešit daleko snáze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   06.09.2012 11:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: grunda
Metod, jak provozovat rostlinné akva, je "neurekom". Zkoušet se dá ledasco, jen je dobré mít jakési povědomí o tom, co se v akva odehrává.
Když mám k dispozici vodu, která obsahuje makroprvky v "příznivých" koncentracích, (a to Xixaova voda je), lehce ji "doladím" draslíkem, (u kterého se dá předpokládat, že jej nadbytek nebude), případně lehce upravím poměr hořčíku k vápníku, a chci-li se bavit, pak testnu přiměřený přídavek Mn, (viz domněnka o příčinách teček na echinodoru), pravidelně vyměním část vody (1/4-1/3 týdně), a přiměřeně, (nikoli příliš) nádrž nasvítím, pak pro většinu rostlin ani CO2 nepotřebuji, abych se dopracoval ke zdravému, funkčnímu a pohlednému akváriu.
Pro někoho může být problémem, že takto nastavené podmínky nebudou vyhovovat všem druhům rostlin. Pak je otázkou, jestli začnu tyto podmínky měnit v úmyslu dobrat se takových, které budou mnou vybraným kytkám vyhovovat, nebo se "smířím" s tím, že holt některé kytky se mými chovanci nestanou.
Těch ostatních bude i tak dost na to, abych si s nimi vyhrál. :-)
...na tom je postavena metoda EI, celý týden hnojíš a pak resetuješ akva výměnou 50% vody...
Něco jsem na téma "provozování rostlinného akva" už četl, něco jsem i vyzkoušel, a něco také praktikuji. (Ne ve všech nádržích ovšem totéž!).
Hlavní myšlenkou EI je (zjednodušeně) dosáhnout stavu, kdy nebude ve vodě "chybět" žádná živina, a aby se omezilo riziko přehnojení, pravidelně se akvárium "propláchne".
Má to však svá úskalí. (A nebojte se - názory expertů typu T. Barra znám.)
Při "nepromyšleném" používání "šablon" při hnojení může dojít ke stavu, kdy (z neznalosti) zablokujete vyšší koncentrací některé živiny příjem jiných.
Může se tak např. stát, že vstupní voda má vyšší (pro rostliny naprosto dostačující) koncentraci hořčíku, kterou vy ještě přihnojením zvýšíte, a přestože přidáte přiměřené množství draslíku, jeho příjem je blokován a rostliny ve svém důsledku trpí.
Ale tohle je nekonečné téma a času málo... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Xixao
vcetne anciku a sneku, zkusil bych je prikrmovat rybim file...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:18 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Moucha
měnil jsem nějaký čas 2x týdně... teď měním jednou týdně polovinu nádrže...

když čtu co to může znamenat může to být vlastně cokoliv...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:18 Muž grunda [1781] - Cichlidy
na tom je postavena metoda EI, celý týden hnojíš a pak resetuješ akva výměnou 50% vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 07:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Xixao
von nekdy vadi i prebytek nekterejch latek...... ale tvoje casta vymena vody tomu celkem zabranuje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 07:11 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Hnojenim vyvtyto problemy nemely byt ve smyslu ze hnojeni skodi rostlinkam...

Vodu pravidelne menim... zkusim rady co pisete...

Vodu jsem menil i 2x tydne pulku akva a stejne se problem rozsiroval :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2012 02:18 Muž grunda [1781] - Cichlidy
někdo prostě rád hnojí, svítí a stříhá. Ja mám raději vyhnojené dno, málo světla a minimální údržbu. Jsou to prostě jen odlišné metody Side, EI je pohodlná, nic nechybí, jen hlídáš CO2 a měníš vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2012 22:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
Tady jsme řešili, jestli je vůbec potřeba, abyste lil do akva tolik hnojiva, když vaše vstupní voda obsahuje živin poměrně dost. :-) (Snad až na ten Mn...)
Už víte, proč jsem napsal: "Jak chcete. Ale vaše rostliny nevypadají, že by to bylo nezbytné. Výměna vody by měla stačit."?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 22:18 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
10 hodin svitim jiz nyni ponecham...

Zkusim to svetlo a zrusim pauzu.. dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:55 Muž grunda [1781] - Cichlidy
jde o to, že ti CO2 nejspíš kolísá v průběhu dne - to dělá PH sonda. Hodnotu PH neovlivňuje jen rozpuštěné CO2, další možnost je ubrat na světle, sviť 2x30W celý den a 2x45W jen 2-3 hodiny v poledne, zruš pauzu u svícení a celkově zkrať dobu svícení na 10 hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:50 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
Tak dropchecker se dost podoba hodnote na sera display jen ten se sondoubbez lahve atd stali desitku.. co ovlada magneticky ventil....

Travnicek ostriham, krmeni uberu..

Uz ale ted dropchecker je hodne svetla zelenab az mirne do zluta...zkousel jsem i ruzne po akvarii..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:34 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud opravdu jedeš EI tak určitě více CO2, jinak bych ubral na krmení, ostříhal kobercové kytky a vyhodil PH sondu - málo kdy s ní dosáhneš stabilní hladiny CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:03 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Xixao
Vice co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 18:59 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – Poradíte?
Fotka k příspěvku Ahoj,

poradíte co se to děje s rostlinkami? Vše o nádrži mám v profilu...

děkuju...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 12:50 Muž Horác [3942] Re: MíšaV
Taky to vidím na ten transport ... mně jednou přišel růžkatec ve vaničce od Rataje ... a byly tam jen jednotlivé listy a shnilé lodyhy ...

už jsem to našel: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 12:42 Muž jeník [54] Re: MíšaV
Bývá křehká, tipoval bych ten transport. Na vzpamatování bych jí nesadil (zdá se mi z Vašeho obrázku), ale nechal volně vznášet, u mě to mívala raději.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 12:19 Žena MíšaV [30]
Fotka k příspěvku rano se probudim a vidim tohle. c. demersa opadana, plno ji je nasato ve filtru a jeste vsude mozne zachycena v jinych roslinach. to tak nezvladla 4 dny cesty v baliku nebo to udelali ryby? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 15:47 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
On by hlavne nemel tu sondu drzet v ruce,mel by mit na to drzak z dratu nebo nejaky jiny drzak,ta ruka castecne brani svetlu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:57 Muž Sid [6634] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:34 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kamilstrom
Děkuji, na ty odkazy si příležitostně chvilku udělám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 14:28 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Ono kdybych tam mel tech psanych 110 par tak by mi glosso nerostlo jak telegrafni sloupy,ale plazilo by se pekne po dne ! :-) .Radeji nepiste kolik tam namerite,nekteri by to nerozchodili.Davam tady Side dva odkazy,jeden starsi(uz jsem ho tu par krat uvedl) www.plantedtank.net/… a novy(mesic stary)na ktery jsem narazil dnes a ktery potvrzuje me mereni(staci si prohlednout ty tabulky) www.plantedtank.net/… tam lze dohledat hodne veci(jsem si vedom,ze hodne veci je orientovano na zdejsi trh). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 07:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kamilstrom
...pocet luxu krat 0.0135 = vysledek v μmol m-2 s-1...
Na chvilku jsem se lekl. :-)
Ale vraťme se k tomuto:
...podle teto tabulky kdyz mam 3 T5HO 27 inch nad substratem tak bych tam mel namerit 110 par,ale ja namerim jenom 62 par,to je zvlastni...
To opravdu je... :-O
Když bych odhadl já, kolik PAR pražím standardně do svého domácího akva, (do cizích si to nedovolím! :-D), vychází mi číslo, které se bojím napsat. smich
No, prošel jsem si nějaká data kolem terestrických rostlin, (zelenina ve sklenících, pokojové kytky), a došel jsem k názoru, že bych mohl odzkoušet nějakých 70 PAR, což je zlomek aktuálního stavu. A pak se vrátím k některým (hlavně červeným) kytkám, které jsem dříve pěstoval a uvidíme... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.08.2012 23:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
na druhou stranu, když si člověk něco nastuduje, nemusí pak řešit problém řasy, nerostou kytky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:36 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Tomas Enderson
Jasne,nikdo nikoho nikde nenuti! :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=4501