Co se to děje s rostlinami?
Nejenom prestavku,ale i snizit pocet hodin kdy svitis a to CO2 bude potreba zejmena v boji proti rasam!

Jojo, udělám ve svícení přestávku. Co2 nechci, to je další starost navíc.
Predpokladam,ze tvoje ocni vada neni barvoslepost

,svitit 13 hodin,je opradu hodne, staci svitit bohate 9 hodin,muzes to udelat i klidne z 2 hod.prestavkou,kdyz si tam pridal rostliny,tak budes asi opravdu potrebovat CO2!

Nejde svítit silným světlem tolik hodin a mít ještě poměrně velkou teplotu. Jestli že to chceš takhle provozovat pořiď si CO2.
Ano, daří se jí víc než dobře. To jsem pokládal za vinu Fosforu, kterého je akorát ikdyž ho nedoplňuji.
Svítím 13 hodin denně.
Z těch fotek je zřejmý, že se tam daří zelený přisedlý řase a to bych viděl na problém s množstvím světla v poměru ke konzumentům. Jinými slovy, že máš hodně světla a málo rostlin. Pokud tam svítíš více jak 10 hodin denně, tak bych to zredukoval.
Porovnával jsem je s testy od Sera, hodnoty se shodovaly. Tedy +- to co ovlivní moje oční vada.
Tak tam by se jistá přesnost dala předpokládat.
Kapkovými testy od firmy Rataj.
Což o to, zásobu KNO3 mám velkou. Ale je mi divné, že by ho moje nádrž spotřebovala tolik. Před epidemií jsou měl stejnou rybí osádku a poloviční množství kytek. A stačilo 10ml/den. Při znovuzaložení se pouze všechno vyčistilo, vypralo, vydesinfikovalo. Změnilo se umístění kytek, a celkové rozložení akvária. Přibyly kořeny, kameny, štěrk. Ale není tam nic, co by v něm předtím nebylo.
0 28.03.2012 17:52 wiku Neupsal. Ráno naliji 40ml dusičnanů ,což je čtyřnásobná dávka, než se doporučuje. Po pěti minutá změřím a naměřím hodnotu okolo 15 až 20mg/l . Odpoledne opět ve vodě není po dusičnanech ani stopa.
Píšeš že máš Dusičnany na 0 a přesto denně dáváš do akvária "50ml" KNO3. neupsal si se?
mě se to stává u echinodorus vždy to odstříhnu a on naroste novej
0 28.03.2012 17:27 wiku – Bílé listy

Zdravím. Kvůli nemoci jsem musel znovuzaložit své 230L akvárium. Momentálně je dvě a půl měsíce v provozu. Mám problémy s roszlinami. Listy které jim narostly jsou bledě žluté až bílé, navíc rostou dost pomalu. Je to vidět na přiložených fotografiích v prezentaci. Co rostlinám chybí? Na posledních dvou fotkách je Šípatec. Jeho listy jsou bílé (žluté) jen v okolí žilnatiny.
Údaje o akvárku a vodě:
Teplota vody 26°C
světlo 108W zářivky 830 a 840,
PH 7,5 až 8,
Fe 0,3mg až 0,5mg (kolísá podle dávkování),
Fosfor 0,5mg stabilní (nedodávám),
Dusičnany 0mg každý den dávkuji 50ml roztoku KNO3 z PMDD,
Voda měkká studniční povrchová,
Měním okolo 50L vody týdně,
Filtruji přes molitan a keramické elementy,
mám nano cube dennerle dvě zářivky celkem mají 11W.... jako nevím jestli to může být světlem, protože světlo mám nakloněné co nejníže ke krycímu sklu a světlo krásně prosvicuje až dno... navíc celé dopoledne ještě k tomu svítí světlo z okna...
rostlinky jsou ruzne narožne...jake maš svetlo?

další obrázek...

chtěl bych poprosit o názor či pomoc. V akváriu 30l, mi najednou začaly opadávat listy a zůstávají stonky. Rostlinka sice roste tak nějak do výšky, ale od země listy opadávají.
I když musím říci, že před měsícem mi rostlinky rostly daleko lépe. Nyní se to celé jakoby pozastavilo, žádný zásah jsem vůbec nedělal. Hnojím pouze CO2 a už od včerejška jsem začal přidávat kompletní PDDM zda se to nezlepší.
Nevíte někdo v čem by mohl být problém, vodu měním 1 týden cca 1/3 nádrže.
ok skúsim, síce len testom 6 v 1 ale predsa ( aj ked to meranie asi moc presné nebude)
Skus zmerat pH rano a vecer.
co2 pridávam pomocov TIBI krystálov..nemeral som množstvo..ale niekedy večer su rastlinky plné bubliniek co si myslím že je dobré
Vidim ze hnojis, svetlo mas dobre a co CO2? Je dostatocne?
poslednú dobu som si všimol, že už asi mesiac mi nerastú rastliny vid
rybicky.net/nadrze/13803 ...dokonca ani
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes sa mi nemnoží, ale má asi 15 cm korene na ktorých sa mi urobila ruducha - jelení paroh..na iných rastlinách zatiaľ nepozorujem žiadne riasy..prípadne vid denník..čo by to mohlo spôsobovať?..
Starší reakce
Je zajímavé, že když jsem do AQ nedodával žádné živiny (tedy PMDD) a poměrně minimum CO2, tak rostliny vypadaly mnohem lépe a krásně zeleně (oproti nynější podobě). Viz. moje hlavní fotka u nádrže, takto to vypadalo nedávno... Myslel jsem, že automaticky, když začnu hnojit PMDD, musím také přidat CO2 co nejvíce, abych měl jistotu, že rostliny porostou. Je to právě naopak. Přemýšlím tedy, že přestanu hnojit PMDD i CO2 a bude to

...
Ovšem, je to opravdu velmi zajímavé, jak to dopadlo

Ano... Vyzkouším novou a větší filtrační hmotu, to máš pravdu

. Nebo si koupím nový filtr (asi Eheim biopower 160)...
Jak nerovnováhu mezi živinami x CO2 x světlem - vyřeším?

Díky

Založ si prezentaci a uveď tam co nejvíce údajů o nádrži ať mají ti co chtějí a umějí poradit tzv. z čeho vařit. Netřeba se za svůj akvarijní výtvor stydět, každej nějak začínal.

Jen klid to bude asi akvaristika

!Pokud to presne nepopises,nebo radsi neposles foto,tak je kazda rada jen spekulace!!

tak jsem na tom stejně ted jsme založili akvárko, podle rad odborníka písek kytky a asi týden až dva čekat než dát rybky. Máme ho tak měsíc a už nám tam plave jakási řasa, drobné částečky a voda není tak křištálová jak to tu všichni mají. ted jsem vyměnila část vody a čekám

do čeho jsem se to dala

Prietok filtra je v pohode, pokojne by stačil aj polovičný. Problémom je skôr malý objem filtračnej hmoty. Na tvojom mieste, ak nechceš investovať do kvalitného filtra, by som pôvodný molitan nahradil primerane veľkou kockou biomolitanu. Čo sa týka rias a rastlín, myslím, že problémom je nerovnováha medzi množstvom svetla a živín (živiny), vrátane CO2.
Rozměry AQ jsou 80x35x40 cm (délka x šířka x hloubka) - tj. 112 litrů, ale čistý objem je 105 litrů.
Průtok filtru je maximálně myslím 450 litrů/hodinu. Průtok (tedy proud) mi přijde celkem dostačující, pozná se to pomocí: otáčení hladiny, mírný pohyb rostlinek a pohyb bublinek CO2. Samozřejmě je to obyčejný filtr, takže nevím no... Je to tento:
www.zoo-hobby.cz/… ... Jistě jej znáte

... Ovšem já jsem to udělal tak, že jsem oddělal ten spodek toho filtru a místo toho nechal jen molitan, aby to lépe sálo (než přes ten umělohmotný sací koš)...

p.s. - ale vím, že by měl být objem nádrže přečerpán za hodinu alespoň 10x

.
0 27.02.2012 20:40 Fugee Jaké jsou rozměry akvária a jak vysoký je průtok filtru? (v l/h)
PMDD, CO2, proud, osvětlení a přesto řasy a ne zcela správně prosperující rostliny:
Dobrý den... Pokusím se stručně a výstižně popsat můj nynější problém s rostlinami (akváriem)...
Činnost: Do akvária dodávám CO2, hnojení PMDD s KNO3, osvětlení = 0,51 W/l, svítím asi 10 - 10,5 hodin, provádím údržbu jednou týdně (tj. odkalení asi 27 - 35% vody za čerstvou), krmím málo kvůli nízkému počtu ryb a jejím malým rozměrům...
Problém: Moje rostliny sice rostou (některé poměrně rychle), ale jejich listy (někdy i nové) se někdy ihned rozpadají, odpadávají nebo se na krajích a koncích (hlavně pouze hygrophily) tvoří mini dírky a tyto konce hnědnou. Hnědnou také proto, že se všude možně v akváriu vytváří hnědá řasa (?) a také zelená řasa. Jakmile hnědá (či jaká to je) řasa mírně pohltí rostliny, začnou poměrně méně růst a
někdy uhynou. U zelené řasy většinou neuhnívají a rostou dál, je to pro ně neškodné.
Shrnutí: Do akvária přidávám CO2 difuzorem, kde bublinky létají od dna až vzhůru k hladině minimálně do poloviny nádrže - (zbytek bublinek se zmenšuje, až se ve vodě rozpustí). Proud v nádrži je nastaven, aby voda cirkulovala po celé nádrži.
Dotazy a podezření: Může to být nedostatečným filtrem? Proč se v akváriu i přesto tvoří řasy a rostoucí rostliny ,,přesto nerostou správně"?
DĚKUJI
DavidDizzer

Mám ten samý problém..je to ancistrus.
Tak, tak viníka jsi určil sám, bude to ten držkolezec, jak to jednou zkusil tak už to bude dělat pořád i když ho budeš přikrmovat vším možným zeleným.
To mě příjde jako slušná dávka. Světlo máš pořešený, tak ještě aby bylo ve vodě dost CO2 a pod rostliny strčit nějakou tu výživovou kuličku a mohlo by se zadařit.
0 25.02.2012 18:52 Kkami68 – Ancíci???

Pěkný večer.Jsem akvarista amatér,akvárko máme se ženou pouze jako dekoraci,ale musím říci,že jsme s ním neměli nikdy problé a založené ho máme cca.3 roky a střední 300l.Až teď jsem si všiml,že mám u jedné rostliny děravé listy a nevím,jestli to s tím nějak souvisí,ale u druhé mám konce listů nahnědlé.Že by se do nich pustil ancík,kterého máme pouze jednoho,ale zato statného a že by až teď tak po dvou letech?Problémy s rostlinami nemám,rostou nádherně,že bych je mohl rozdávat... poradí mi někdo podle fotek?Děkuji pěkně.

dusičnany mam podla testu 10-15 mg/L..
Já osobně bych se nejdříve zaměřil na dusičnany.
ten kryt je pevne spojený s akvariom takže to nemozem dvihnúť..
No jestli to mas u te 240-litrove a je to 2-54W HO a cele to sedi primo na nadrzi,tak je to dost svetla,potrebujes to zvednou tak minimalne o 15 cm,zkus se mrknout tady
www.plantedtank.net/… Podlehl jsi zřejmě světelné mánii. U 200 litrové nádrže a v T5 je to už poměrně hodně.
0,5W/L svetla je by som povedal priemer..

V prezentaci ale žádné hnojení neuvádíš a draslík se z vody odstraňuje. CO2 z litrové flašky taky asi nic moc. Světla poměrně dost. Nádrž máš 3 měsíce tak nějaké problémky přijít musí.

žeby som pridal viac K2SO4 ??
Většinou to není nedostatek Fe jako mikroprvku, ale spíše bych řek že to bude draslík.
Přidat reakci
1 ...... [97] ...... 201 202
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 164164x