Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 19:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: funtcz
Take se podivej, jestli Ti v akvariu neco nehnije, nebo nemas filtr plny "kafe". Mne tohle zacalo u 54l akvarka, kdyz zacal hnit koren a filtr byl svinstva taky plny. Po naprave situace zase zacalo vsechno rust.

Nemusi to byt pricina, jiste ze ne, tech muze byt mnoho, ale je to jedna z moznosti, ktera se projevila u mne. Rostliny nerostly i kdyz jsem slusne hnojil, tohle se jim proste nelibilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 19:12 Muž funtcz [22] – odumirani rostlin
Zdravim.Nevim co se děje s rostlinama...nic se nezměnilo v akvarku ale nejak mi odumiraji rostliny..žlutnou a opadaji...Možna to je jarni obdobi?Nebo přidat hnojivo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 16:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: amrtin
Přesně tak, mám ji na hladině u světla, přidávám tekuté CO2 a hnojím PMDD. A daří se jí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2014 15:57 amrtin Re: visek
Fotka k příspěvku Tak nejlíp se riccii daří v nízkém akva(není podmínkou),ale pod hodně prudkým světlem,nevyžaduje co2,ale má ráda tekuté co2 a hnojení do vody a minimální proud vody.Trvá jí tři týdny,než z malého kousíčku vyroste trs o průměru kolem 7cm a tloušťce 2-3 cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 15:30 Muž visek [75] - TetryRe: Kamilstrom
jak vyroste ? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 14:02 Muž visek [75] - Tetry
ty ji mas velkou ja mam malinkate kousicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 12:56 Muž MarekP [812] - MalawiRe: visek
Dělá to tak cca 10x10 cm. Je to takovej chuchvalec tak 3-4 cm vysokej. Pěkně se to rozrůstá. Koupil jsem ji 15. února, když byla o dost menší - viz rybicky.net/nadrz/12961/d101487.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 12:27 Muž visek [75] - TetryRe: MarekP
jak ji mas velkou?ja mam jenom male kousky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:44 Muž MarekP [812] - MalawiRe: visek
Já ji mám v akva na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:31 Muž visek [75] - Tetry
jak pestovavat ricii? ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 09:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nána
Moc svetla k tomu cim cely system akvaria je a k tomu nedbytek organickych necistot. Vsimni si, ze se Ti ten Jeleni paroh dela spis bliz k hladine, kde ma vic svetla.

Jaky mas filtr a jak o nej pecujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 01:58 amrtin Re: michalt
Jasně,ale ta rampa by byla přivařená až na posledním díle výstupu a šlo by to sundavat celé.Tak jsem to myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 01:44 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
To by asi šlo, ale chtěl bych ten spoj mít rozebíratelný, abych mohl vyndat čerpací hlavu bez nutnosti odmontování rampy. Ale tu svářečku bych jistě využil. Díky za tip. Jdu se po nějaké poohlédnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 01:03 amrtin Re: michalt
Aha,tak ale jestli není volná nějak moc,dala by se i nahřátím trochu smrsknout-vlastně natavit a bylo by... ;-)
Absolutně nej,by bylo sehnat si svářečku na pvc(někde půjčit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 00:53 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
Ano, tu 16mm trubku mám, na přímé nasazení na výstup z filtru je příliš volná. Chce to asi tu hadici jako mezikus. To máš vlastně pravdu, že po ucpání bude ten průtok zhruba na úrovni toho, který jsi udával. To jsem nějak neodhadl. Tak dík, někdy tento týden to nějak spíchnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 00:46 amrtin Re: michalt
Tak AT-201 má 500l/h (všímáš si,jo?už nepíšu za minutu :-D ),takže řekněme že těch 200-300 dá skutečně,což se moc(vlastně vůbec) neliší ode mě.A mám takovej pocit,že 16mm trubka půjde nasadit i přímo(ale bez záruky,nejlepší by bylo sundat výtokovou trubici sebou),zajeď si do Hornbachu,tam koupíš 16mm pvc 4 metry(míň neprodaj,alespoň zbyde na pokusy) za něco kolem 70kč a můžeš si hrát a zkoušet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 00:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
OT: Jak tak o tom přemýšlím, ještě to bude zábava, protože budu muset zjistit opravdový průtok svým filtrem. Ten neznám, nastavil jsem to tak od oka, aby to čeřilo vodu. Pak si můžu předělat Tvoje řešení s 2mm/4cm na svůj průtok. Nechám tam taky kohout, aby to šlo ještě uvolnit, až se filtr ještě víc zanese. Abych měl taky jistotu, že se nádrž opravdu přefiltruje 2-3x za hodinu. Jen tak nahlas uvažuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2014 23:04 amrtin Re: MarekP
Ajó :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 23:03 Muž MarekP [812] - MalawiRe: amrtin
No spíš tě upozorňoval na ten překlep 300 l/min - 300 l/hod :) takhle by tam byla rybí polívka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 23:02 amrtin Re: michalt
Já zapoměl dodat,že je čerpadlo stažené na minimum stydim ,takže těžko říct,kolik to skutečně je,ale ta regulace zas tak účinná není.
Ale proud je opravdu tak akorát,ryby i rostliny jsou úplně v pohodě(plovoučky samozřejmě v rozích...). ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2014 22:40 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
300 l/min? :-) Co tomu říkají ryby? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:37 amrtin Re: michalt
Tu bužírku jde koupit i na menší míru např. v KTe (pod Karlovým náměstím,roh Myslíkové a Spálené),nebo v GMe (m.Křižíkova).Jestli kolínko nebo hadici...to je asi jedno.A proud?
Do tý 128?To bude něco podobného jako mám já(o malinko větší),takže:čerpadlo Resun SP-900 300l/min ,dírky 4cm od sebe o prům. 2mm.Podotýkám,že čerpadlo slouží pouze k této rampě,takže v případě použití na filtru,je třeba počítat s poklesem průtoku po jeho zanesení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:25 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
OT: Ano, to taky musím nějak vyřešit. Asi stahovací bužírkou, kterou taky ještě nemám koupenou. V OBI se mi zdála být nějaká drahá (kolem 100,- Kč za metr) a jinde jsem nehledal. To propojení s vývodem filtru asi udělám ohebnou hadicí, kterou na to natáhnu. Nebo kolínky, když už je mám doma? A jaký je vlastně vhodný proud? Kdybych věděl třeba vhodnou rychlost nebo průtok, spočetl bych si dírky, aby to bylo všude rovnoměrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:59 amrtin Re: michalt
Tak z filtru zbastlit nějakou redukci,dírky jsou navrtané za pár minut... ano Neodkládej to,výsledek stojí za to ;-).Jedinou věc,kterou nemám "ošetřenou" je vzhled té rampy,sice jí zčásti zakryjí rostliny,ale bohužel ta šedá je před modrým pozadím jako pěst na oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
Ok, zkusím to. Já už to mám nějak připravené, jen jsem se nedostal k tomu, abych to navrtal a vyřešil připojení na vývod z filtru. Ale vidím, že už to déle odkládat nehodno :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:48 amrtin Re: michalt
Tak právě že pomůže,musí být pokud možno přes celou zadní stěnu,cca 1-2 cm pod hladinou a mít dostatečný proud.Mě se osvědčila trubka z pvc,2mm dírky cca 4cm od sebe.Voda pak proudí k přední stěně,tam se stáčí dolů a odráží po dně zpět dozadu.Jde jen o to,vychytat takový proud,aby se kytky jemě kolíbaly,ale aby zase z akva nebyla vířivka.
rostlinna-akvaria.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
Aha, díky. Trochu jsem na nedostatečné proudění u dna taky pojal podezření. Jak se dá proudění u dna obecně zlepšit? K tomu asi rozstřikovací rampa zásadně nepomůže. Nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:33 amrtin Re: michalt
Mě před časem tuhle vláknitou řasu dokonale odstranilo tekuté co2 (PMFE flourish excel).A dost velký vliv na ní má špatné proudění vody,zrovna tak jako na na spodní části stonkovek(ludwigie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:23 Muž michalt [737] - Miniakvária – Světlo nebo přihnojování
Ahoj, mám menší problém s rostlinami ve 128 l akváriu, které mám v prezentaci.

Navzdory tomu, že přihnojuji PMDD (jak je popsáno v prezentaci), Ludwigie strácí spodní listy, které jsou víc než třeba 20 cm pod hladinou. Na stoncích se tvoří něco jako zárodky nových rostlinek, ale nějak nerostou a zůstávají malé (menší než 1 cm). Když se už nějaký lístek v dolní polovině nádrže objeví, začne žloutnout, obejví se v něm dírky a musím jej odstranit. Malé dírky se tvoří taky na starších listech Hygrophyly polyspermy. Taky spíš v dolní části nádrže. Vrchní části rostlin rostou moc pěkně a přiměřeně rychle.

Ostatní rostlinky si vedou dobře, a to i ty, které jsou nízké a drží se u dna. Takže jsem to na nedostatek světla neodhadoval.

Na nejvíc osvětleném místě uprostřed nádrže se mi na kořenu a u dna na rostlince didiplis diandra tvoří v malé míře nějaká dlouhá vláknitá zelená řasa. Jsou to moc pevná vlákna, která se dají dobře vytáhnout pinzetou a těžko se trhají. Vypadá to jako bavlněné vlákno a připomíná mi to cladophoru, kterou mám na řasokouli v jiné nádrži. Z toho bych snad usuzoval, že mám víc světla, než je potřeba. Doba osvětlení je taky popsaná v prezentaci.

Nedostatkem dusíku snad akvárium netrpí. Podle vodáren a podle rozboru skoro souseda je dusičnanů 30 mg/l, pistia mi roste jako z vody.

Myslíte, že bych měl zvýšit nějakou dávku hnojiva? Nebo stáhnout osvětlení? Jestli stáhnout osvětlení, tak spíš intenzitu nebo dobu osvětlení? Díky za případné názory a hezký den všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2014 21:20 Muž kus [200] - RostlinyRe: Nána
tady jsou užitečné rady včetně dost dobrých fotek všech řas: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Nána
Priživím sa na debate ;-) V Miminom akváriu rybicky.net/nadrze/19970 sa začal dosť množiť presne rovnaký Jelení paroh, ako je na Nána-fotkách a to napriek tomu, že voda sa menila od založenia až dodnes 3× týždenne (od tohoto týždňa sme však ubrali, lebo už je situácia z hľadiska kvality vody stabilná, voda perfektná). Môže to byť spôsobené tým, že v poslednej dobe akosi veľmi slabo bublalo CO2? (zistili sme až včera, že spoj na fľaši fučí) Po obnovení CO2 riasa vykape?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:07 Nána
Ale zase mi ten jelení paroh nesedí, páč mi měníme vodu pravidelně každý týden. Tak to vyplním a uvidí se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:03 Nána
jj, přítel už tu prý vedl nějakou konverzaci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:02 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Nána
Odkaz na tu registraci je schválně. Psala jsi něco o prezentaci a na tu musíš být registrovaná. Pak vyplníš jenom údaje o svém akváriu a ostatní ti budou moct kvalifikovaněji radit. A ten "edit" je odkaz na příspěvky psané z tvého počítače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:54 Nána – ..
Koukala jsem na ten článek a vypadá to na toto: Ruducha rodu Compsopogon také zvaná jako jelení paroh. Ale zase mi tam nesedí ta barevnost. Ten porost je černej a vypadá, že je v plné síle. Jinak na tom druhém odkazu mi to píše, že se musím registrovat. Takže to vypadá, že se zaregistruju.. Ten edit nechápu. Ale psal sem i přítel Tomáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:44 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Nána
rybicky.net/registrace/

Podívej se do toho článku, na kterej jsem ti dal odkaz.

Edit: Ríša, Tomáš nebo nána? rybicky.net/forum.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:40 Nána – Prezentace akv.
A jak by ta prezentace akv. měla vypadat? má to nějaké parametry? Nebo co konrétně zmínit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:34 Muž Jurdas [37] Re: Nána
Vypadá to na to ,že jsou rostlinky napadené řasou.Bylo by dobré si zřídit prezentaci akva,aby se dalo lépe radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:32 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Nána
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:25 Nána – Chřadnutí rostlinek
Fotka k příspěvku obr. 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:24 Nána – Chřadnutí rostlinek
Fotka k příspěvku Dobrý večer. Jsme začínající akvaristé. Akvárium jsme založili před třemi měsíci, zatím bez úhynu obyvatelstva. Ale nějak nám chřadnou rostlinky, a objevuje se na nich nějaký porost. Bojím se, že chřadnutí by mohlo být způsoběno právě nějakým parazitujícím porostem. Věděl by někdo prosím oč se jedná nebo kdebychom mohli dělat chybu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 19:29 Muž zervan [1123] - Rostliny – Re: amrtin
amrtin napsal: Tak to by mě zajímalo,co tam teda dělala celý den?
Nie som jasnovidec a neviem, čo sa deje v cudzom akváriu :-) Ale u mňa pod listom nanajvýš tak spia, jesť tam nemajú čo. Často spávajú na veľmi zvláštnych miestach, raz i v permanentnom CO2 teste (v spodnej komore na vzduch) :) Ale to už odbočujeme od témy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2014 18:54 Žena Raviolka [2148] Re: Designer
Myslím, že je to dost odbočka od tématu, ale zareaguju. Jestli byl z mého příspěvku cítit nějaký strach, tak to určitě neměl být "strach z přehnojování", to je mylný dojem. Podstatná je totiž hned ta následující věta - jediný můj strach je, aby si někdo nepřidělával úplně zbytečnou práci, protože mu nějaká Raviolka poradila hnojit a ono to zabralo. Protože tenhle stav je přechodný - tak jako všechny stavy v akváriu, tak bych nerada někoho nabádala k ničemu jinému, než je pozorování akvária a reagování na jeho signály.

Systémy jak hnojit nebo nehnojit bych nechala na příslušná témata - já jsem opravdu chtěla jen a pouze napsat, co mi ty signály v tomhle konkrétním případě říkají (a říkají to dost jasně), ale nedávat návod na dlouhodobou péči o akvárium. Na to jsou tu jiná témata a jiní lidé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:41 amrtin Re: zervan
Tak to by mě zajímalo,co tam teda dělala celý den? :-D Kravka :-| :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: amrtin
Iste, dokáže liezť aj zospodu, ale zväčša na spodnej strane nenájde nič na jedenie, tak ním len "prebehne", pričom na hornej strane sa pasie pomaly a dlho. Aspoň u mňa to tak bolo - zospodu nič, hore koberec riasy vysokej asi 5-8 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:33 amrtin Re: Morie
Tak to fakt neni pravda-teda jako že neleze po spodcích listů,mě zrovna v posledních dvou dnech očistila jeden list anubiasu z obou stran.Celý jeden den byla zvrchu a včera celý den zespodu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Raviolka
Raviolka napsala: Pokud ano, tak je možné hnojit dál, ale sledovat to - co chybí dnes, může za měsíc naopak přebývat.
Urcite souhlas s tim, ze podminky v akvariu se meni, ale nebal bych se, ze neco bude prebyvat. Pri beznem hnojeni a slusne vymene vody se nema jak stat, aby bylo mnozstvi cehokoli rekneme nadlimitni. Vzdyt pri EI se lije hnojiva mnohem vic nez pri beznem prihnojovani, akorat se proste v akvariu vic vetra, a funguje to ;-) .

Strach z prehnojovani pri beznych malych davkach neni az tak na miste, jako strach z toho, ze se malo vetra. Je zajimave, ze strach ze spatneho vetrani (slabe vymeny vody) byva mnohem mensi, nez strach z prilisneho hnojeni.

Takze abych to shrnul, je dobre se nejprve sam sebe ptat, zda menim dostatecne vodu. Pokud ano, bezneho prihnojovani se bat nemusim, ani kdybych hnojil zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:36 Žena Morie [0] Re: zervan
Jo, tak neririna by to mohla být. Po bližším studiu vyfoceného listu je takto flekatý jen zvrchu, dírky žádné. Zespodu je list zcela v pořádku. Neritina po spodní straně listu neleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:04 R Muž romant [27982] Re: Morie
Pokud je to měření prokazatelné, tak ta hodnota NO3 se jeví jako optimální. Zaměřil bych se na to co napsala Raviolka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:02 Žena Morie [0] Re: KarlosS
NO3 mi vyšla nízká - mezi 10-20 mg/l.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161549x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=3251