Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 14:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: sachlj
tak monstera roste asi všude ..., jinak nezřídka si právě tím vzduchováním vyháníš co2 z vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2015 13:23 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: sachlj
Naco vzduchovat v hodne zarostleem akva coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2015 12:41 sachlj Re: KarlosS
Ono je to trochu složitější. Například pokud i do hodně zarostlého akvária dodáváš vzduch cestou vzduchovacího motoru který je umístněn (ten motorek) v místnosti kde se vyskytují lidé, zvíře (nějaký savec ale ne jeden křeček) tak CO2 bude dostatek proto aby se do akvária dostával. Ale když je akvárium na chodbě kde není moc přístupu vzduchu nebo motorek zavřený ve hlukotěsné skříni tak tam moc CO2 nebude. Dá se množství i měřit. Znám velkou lianu monstera delicioza co je zavřená na chodbě v podzemí. Svítí se na ní mizerným osvětlením co bys předpokládal ve sklepě. Ale hned vedle ní jsou dveře do posilovny. Máš vidět jak roste!
Pro zdárný růst jakékoliv kytky je třeba vyvážená rovnice : CO2, světlo v modrém a červeném spektru, hnojivo (živiny), teplo a voda. Cokoliv co jí z toho chybí má následek nějakého strádání vyjádřeného od skvrn na listech až po odumírání "zelené hmoty" nebo málo květů či u plodících druhů malé, málo, vadné plody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 12:16 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: KarlosS
No a proto bych to CÓčkův set řešil aaaž posléze..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2015 09:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
a to nemluvím o průšvihu kdyby měl jó hodně měkkou vodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2015 07:51 Muž bahno71 [287] - Rostliny
Nez zacnes hnojit chce to pomerit kolik ceho mas ve vode v akva
Takze bych pouvazoval nejdriv nad koupi testuu ;-) ......a poznat jak mas hnojit :) ..musis pozorovat kytky ti samy reknou... ano ....a nehnoj ve stylu jedna baba povidala dej tam toho tolik a tolik a tohle taky pridej trosku (to je dobry taak akoraat u buchet)...to pak radci nehnoj vubec ..to si koledujes o pruser... a jinak se priklaniim k Vaaclavovi s tim COčkem...bych ze začatku zkusil burčák ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 23:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarlosS
Nevím kde jsi přišel na nějaké výkyvy pH Bez CO2 jsou podstatně větší. Při slabším osvětlení burčák uplně stačí spousty lidí to tak mají. Připadá mě to jako reklama na CO2 sety. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 20:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: vaaclav
ve vztahu k řasám, výkyvy ph pro ryby, atd., atd ... vám to vysvětlovat nemusím ....
a ani vzhledem k objemu jeho nádrže to prostě není vhodné.
Pokud to ovšem někdo vychytá tak důmyslně, jako např. Designer, tak proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 18:18 R Muž afc1886 [14655]
Chlapi děláte mi v hlavě ještě větší guláš,než mám smich .A teď vážně,uvažuji o koupi setu co2 www.rostlinna-akvaria.cz/…. Potřebuji poradit,jestli je na co2 dostatečné světlo a jak se naučit poznat jak hnojit,aby byly rostlinky krásné.Taky se mi zdá,že filtr eheim ecco pro 300 je slabší a není úplně perfektní proud aby byla dobrá cirkulace vody po celém akva.Mám přidat třeba nějaké čerpadlo?Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2015 18:08 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarlosS
Hlavně neexperimentuj s kvasničákem, kolísavý přísun co2 je ještě horší než žádný. Nezlob se na mě ale tahle formulace je poměrně velká blbost. Můžu napsat něco podobného Jakékoliv Co2 je je lepší než žádné. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 17:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: afc1886
musíš dávkovat dle návodu. Toto hnojivo neobsahuje fosforečnany, kup si KH2PO4.
To je těžký, záleží co od toho očekáváš. Hlavně neexperimentuj s kvasničákem, kolísavý přísun co2 je ještě horší než žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 16:44 R Muž afc1886 [14655]
Začal jsem před třemi týdny dávat easy life profito.Každý týden měním jednu třetinu vody a při výměně dávám 10 ml.Vím,že se má dávat 10ml na 100l,ale chtěl jsem zkusit zatím přidávat trochu.Málokvětka se třeba rozjela pěkně.Můžete mi prosím poradit,jak se naučit správně hnojit,nebo jestli mám pořídit co2 a přidat světlo?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 11:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: afc1886
kde?, spíš potřebujem odpověď jak a jestli hnojíš ;-)
jinak je to přisedlá zelená řasa. Buď uber světlo, nebo přidej na co2 ... fosfor taky není na škodu. Asi budeš muset začít hnojit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 20:59 R Muž afc1886 [14655] Re: NHKG
Jsou tam takové tmavě zelené flíčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 20:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: afc1886
Fotka k příspěvku síran hořečnatý, koupíš v zahrádkářství.
Pokud hnojíš, mělo by to hnojivo obsahovat, ale v tom případě jsou dvě možnosti, buď hnojíš málo, nebo naopak, a příjem ti blokuje jiný prvek (draslík, vápník).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2015 20:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: afc1886
Hnojivo, více viz: lmgtfy.com/…

Já na těch fotkách nic nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 20:14 R Muž afc1886 [14655]
Co to je za hořkou sůl?Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.10.2015 20:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: afc1886
zkusil bych přidat hořkou sůl a ten anubias dal do stínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 19:28 R Muž afc1886 [14655]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mohli by jste mi prosím poradit,kde je chyba.Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2015 15:55 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: dkoudela
To kytky dělaj a zejména ty které píšeš :) "vzdušný" kořeny tím kytka mmj získává živiny z vody třeba když má málo N atd..většinou v těch patrech raší i mladý oddenky takže i jako základ kořenového systému pro novou kytku..zase spojitost s výživou mateřské kytky...ale daj se i odstřihnout..většinu těhle kytek dáváme dopozadí a tyto kořeny maskujeme třeba menšími kytkami např kryptama atd ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 15:41 R Muž afc1886 [14655]
Já myslím,že to je normální a má to své kouzlo,ale zkušenější ti určitě odpoví.Jinak tvé akva vypadá pěkně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 12:44 Muž dkoudela [13] - Cichlidy – Boční kořínky
Zdravím místní akvaristy,

mám trochu problém. Moje rostlinky mi neustále vyhazují boční kořínky a nevypadá to zcela pěkně. Čím to je? Dělá mi to kosokvět, ludviga, bahnatka,...... čím to je? coze

Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 20:43 Muž brot [2] Re: zervan
Ano začalo, začal jsem hnojit železitým hnojivem a přidávat dusík, zatím ani ne týden. Takže asi bude trvat delší čas než se to stabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 20:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: brot
Ak to začalo po pridávaní CO2, tak chýbajú ostatné živiny, možno železo, možno i iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 18:49 Muž brot [2] – bledé rostliny
Potřeboval bych radu, co chybí rostlinám, začaly se mi meně vybarvovat, jsou spíše světle zelené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.09.2015 17:24 Marcel G Re: zervan
To biogenní odvápnění funguje jen u některých rostlin, které jsou schopné si polarizovat listy => Spodní stranou vypouštějí do vody ionty H+ a tím si snižují pH pod listem až na pH 6; v důsledku toho se hydrogenuhličitany přemění na CO2, které pak do sebe list spodní stranou absorbuje; horní stranou pak absorbuje ionty H+, aby si udržela určitou vnitřní rovnováhu iontů, a tím na horní straně pH naopak klesá až na pH 10; v důsledku toho se tam zvyšuje koncentrace OH-, které se pak váže na hydrogenuhličitan vápenatý za vzniku bílých vápenatých sraženin. Pokud sraženina pokryje celý list, rostlina v podstatě přestane fotosyntetizovat (vápenatá slupka jí okrádá o světlo) a v krajním případě může i uhynout. Pokud mají ale rostliny k dispozici dostatek CO2, tak se k tomuto mechanismu získávání uhlíku z hydrogenuhličitanů neuchylují, protože je to stojí dost sil (resp. energie). Pokud se k tomu tedy nějaká rostlina uchýlí, znamená to, že opravdu nemá k dispozici dostatek CO2 (resp. spíše žádné CO2).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2015 12:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: KarlosS
Myslím to tvrdnutie listov, kedy sa najskôr usadí biela škrupina (biogénne odvápnenie). Vo viacerých akváriách som to videl len na Anubiasoch (ostatné rastliny boli v pohode) a vždy šlo o akvárium so silným svetlom. Listy potom začnú chradnúť, asi odhnívať, čo využijú riasy. Ale niekedy som videl tento stav aj bez rias.

Tak sa domnievam, že hoci Anubias je veľmi nenáročná rastlinka, ktorá nepotrebuje pridávanie CO2, nejaké zvláštne hnojenie a ani veľa svetla, tak práve v situácii so silným svetlom sú jej nároky na CO2 nejaké vysoké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 11:11 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zervan
myslíš řasu nebo biogenní odvápnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 10:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: abby
Áno, súhlasím s Romanom, Anubias to robieva na príliš silnom svetle (aj ak sa dodáva decentne CO2), iné rastliny ani tak moc nie. Treba ho dať do tieňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 19:41 R Muž romant [27982] Re: abby
Asi je více na světle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 18:49 abby
Ale ma to len jeden anubias ostatne to nemaju :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 16:54 R Muž romant [27982] Re: abby
Pohrát si s intenzitou osvětlení, ale zase moc bych na to netlačil, to že se BO objeví na listech anubiasu a následně na té krustě rostou další řasy je vcelku normální jev, rozbití toho světla nejakejma plovoucíma rostlinama, nebo listy vzrůstnějších rostlin povalující se sem tam na hladině, může v tomto případě udělat dobrou službu, hlavně žádný prudký a rychlý změny.
Edit: To co jsem napsal chápejme, jako reakci na to nefunkční CO2, tedy srovnávání světla a živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 16:20 abby
To biogene odvapnenie je co presme uz dlhsie CO2 nepouzivam prasklo mi tesnenie na hodinach a neviem ho nide zohnat.dno mam kremicity piesok,cadicovy strk a keramzit. Ale je to len na tom anubiase ine okrem rias v pohode.objem akva 400l ryb asi 20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2015 15:59 jamajcan Re: abby
abby napsala: Cafte vsetci potrebujem rady v mojom akva som vide uz asi vsetko ale toto nie .objavilo sa mi to na anubiase su to take biele svrny a je to take drsne ako keby vodny kamen ale pod vodou ?? coze
Biogenní odvápnění. Zkus pročíst rybicky.net/forum/146
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 15:48 abby
Su na tom aj riasy ale tie som uz vzdala boj s nimi.sem tam ho vymacam v save a na chvilu pomoze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 15:47 abby
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Cafte vsetci potrebujem rady v mojom akva som vide uz asi vsetko ale toto nie .objavilo sa mi to na anubiase su to take biele svrny a je to take drsne ako keby vodny kamen ale pod vodou ?? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2015 20:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Z některými rostlinami mám dlouholetou zkušenost že rostou pořád stejně dobře. Potom ale najednou přijde zlom a přestanou růst úplně. Zatím jsem narazil na dvě. Nejprve to byl Myriophyllum aquaticum rybicky.net/atlasrostlin/myriophyllum_aquaticum
A další je teď Hottonia inflata rybicky.net/atlasrostlin/hottonia_inflata
První rostlina zmizela z akvária po několika letech úplně a ta druhá začala prostě živořit. Myslím si že když se nedostanou po několik let do emerzu tak skončí. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2015 15:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcel G
U Pogostemon erectus to živinami asi nebude. To co popisuješ mám v jednom akváriu. V zadní části se větví až mě to trochu vadí, dal jsem část na kraj kde není tolik světla a tam roste bez větvení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 15:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Ve tvé prezentaci máš všechno hnojivo spočítané na miligram, proto je divné že by ti něco nerostlo, nebo scházelo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2015 13:42 Marcel G Re: zervan
Čím přesně to je, že začne rostlina investovat energii spíše do horizontálního (namísto vertikálního) růstu, bohužel nevím, ale taky jsem to už zaregistroval. V mém případě to bylo u rostliny Pogostemon erectus. V akváriu s rybkami mi roste spíše do výšky (bez bočních výhonků), zatímco v mých testovacích akváriích se bohatě větví (aniž bych ji zastřihoval). Koncentraci CO2 bych řekl, že mám všude víceméně stejnou. Totéž bych řekl, že platí o světle (všude používám stejné čipy a prakticky stejnou intenzitu osvětlení), alkalitě a tvrdosti (mírně kyselá, měkká voda s nízkou alkalitou). Ve všech akváriích, kde se mi ale větví, pravidelně hnojím do vodního sloupce, zatímco v akvárku, kde se nevětví, hnojím zpravidla jen sporadicky (mám tam ale substrát ADA Amazonia). Netroufnu si ale tvrdit, zda za ten rozdíl může opravdu (ne)dostupnost všech živin. Mohlo by k tomu docházet i v případě, že je ve vodě nějaké živiny příliš velké množství, které "sežehne" růstové vrcholky (nemusí to být nic dramatického či na první pohled viditelného, ale rostlinka na to může zareagovat "odbočkou"). To ale jen tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 13:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zervan
většinou odnožuje v místě střihu, to asi víš:-).
Ale já ji také mám v každém akvárku jinou, někde má silný stonek a červené lístky a někde je slabá a lístky jsou malé.
Zrovna tuhle kolovku mám ze dvou zdrojů a z každého je jiná ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 12:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
Hm, no ja som to tak nemyslel, že rastie príliš (dobre). Skôr, že rastie divne (odnoží veľa, ale malá) a môj pocit je, že je niečo zle. Alebo žeby to bol prejav blaha, zlepšenia podmienok? hmm Veď s odstupom času napíšem, ako to dopadlo - či uhynie alebo sa umravní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2015 10:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Většinou se tu lidé ptají proč jim rostliny nerostou a ne na pravý opak. V žádném akváriu nebudou vypadat stejně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 07:31 Muž zervan [1123] - Rostliny
Čo chce rastlina povedať tým, že začne veľmi moc odnožovať? Kamarát mi pred cca 2 týždňami dal zopár pekných stoniek pravdepodobne Rotala rotundifolia (nevedel, čo je to za rastlinu). Zasadil som, začali po pár dňoch vyrastať nové listy na vrcholkoch, ale boli menšie. Lenže potom rastliny začali veľmi divoko vypúšťať nové odnože - z miest, kde zo stonky vyrastajú listy, na jednej rastline je ich aj 10. Listy sú celkovo malé. Je to len nejaká reakcia na zmenu prostredia (z pomerne tvrdej vody do mäkkej) alebo jej niečo chýba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 08:19 Muž RBeil [174] Re: Housie
Pokud ma bile kořeny tak ma šanci. Maš takove to srdíško těch listu nad substratem nebo je máš hluboko ve štěrku? Pokud hluboko tak je trochu povytahni. Ještě mě napadl nedostatek drasliku proto ten rozpad listů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2015 07:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Housie
Pokiaľ nemala menená 1/4 vody žiadne dusičnany, tak v akváriu by boli pôvodne len 4 mg/l (a ak mala 12 mg/l, tak vo vode pôvodne neboli žiadne), čo je hlavne pre Egeriu dosť málo. Ďalej si myslím, že je málo svetla - v chovnom akváriu s vysokými dusičnanmi a veľmi slabým svetlom mi Egeria stále odhnívala. Keď som pridal svetlo, začala bujne rásť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 21:56 Muž Housie [3] Re: RBeil
Kořeny valisnerie jsou bílé, ale listy jsou takové slabé a rozpadají se.
Zde ještě slíbené vlastnosti vody: tvrdost (kH) 13 °dKH, dusičnany (NO3) 3 mg/l - nízká hodnota je zde podle mě způsobena dnešním odkalením a výměnou vody, teplota vody je dlouhodobě okolo 24 °C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 19:37 Muž klepáčovi [2] Re: RBeil
Co by znamenalo bílé nebo hnědé? bílá OK hnědá a černá zahnívání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 17:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: NHKG
ano, rostla ti protože hlavně potřebuje N a zrovna amoniak má ráda. V záběhu akvária se ji většinou daří a v dobře zajetých nádržích s nízkým NO3 živoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 15:12 Muž RBeil [174] Re: NHKG
Mi pod 2*18W nerostla a to co dorostlo zespod hned uhnilo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161558x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=2651