Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 15:14 misi6 – co změnit/přidat
Ahoj,
před 14 dny jsem založil akva (dno, filtrace a voda) a nechal ho týden pracovat, pak jsem vypustil tak 3/4 vody z důvodu sázení rostlin (napuštěné to bylo z důvody zkoušky těsnosti). Před týdnem jsem tedy vypustil 3/4 vody a zasadil rostliny a začal svítit a pouštět CO2. Svítím od 10 do 18 a co2 jede od 8 do 16 (120 bulblinek/minuta). Svítím Chihiros LED A serie 55w + 2x 30W zářivk (dva dny jsem teď jel omylem jen na zářivky) a rostlinkám se asi moc nedaří, protože když se kouknete na ně v mé prezentaci, tak jsou takové slabé a bez života. Přidávám 30 ml profita 1x týdně a teď chci vyměnit 1/3 vody.
Může mi někdo poradit co mám přidat nebo změnit, aby se akvárko pořádně zaběhlo ? Na ryby vůbec nepospíchám
Předem moc děkuji za všechny rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2019 18:00 Žena tramtra [3202] Re: vlka
Nejspíš přechod z emerzní na submerzní formu...jsou krásné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 17:28 Muž vlka [3444] – Cryptocoryne
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeji hezký podvečer. Pro mě zajímavá změna Cryptocoryn u levého a pravého kořene?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 16:53 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: tramtra
To je možné, že je náročnější. Několikrát jsem měla macrandru. Ze začátku slušně rostla, pak to najednou utla a konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 16:18 Žena tramtra [3202] Re: Jája, Celsiq
Jájo, možná to bude i druhem té Rotaly, třeba je russila o něco náročnější, mám taky R. rotundifolii a roste krásně, neopádává, listy až u dna...a toho světla má opravdu poskrovnu, hnojím málo, ale taky nárazově jednou týdně.

Celsiqu, vyzkoušej rotundifolii, je taky krásná a třeba poroste líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 16:08 Muž Zip [277] Re: Celsiq
Ještě můžeš ty nehezké poloviny zkusit za něco schovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 16:04 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Celsiq
Já mám tuhle - rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia . To bude podobné. Pokud má dostatek světla, tak roste dobře, pokud je na boku AQ, tak je to horší a táhne se, spodní listy nejsou moc OK, ale nepadají. Ta tvoje se pěkně táhne. Že by měla nedostatek světla mi nepřipadá. Spíš bych řekla, že tam bude něco špatně ve výživě. Případně by jí mohla vadit tvrdá voda. Mě tedy rostla i v tvrdé vodě. Teď mám měkkou a je to o fous lepší, ale nic výrazného. Možná jí bude vadit to nárazové hnojení, případně přidávání tekutého uhlíku. A když ho tam dáš najednou větší množství, nemusí to být ku prospěchu. Je to v podstatě jed. Např. kryptošky, když jim šoupneš jednorázově dávku hnojiva, tak se rozpadnou. Netvrdím, že všechny druhy, ale takovou zkušenost mám. Může to být podobné u té rotaly. Když to shrnu, tak rotaly potřebují dostatek světla, v tom AQ konkrétně pro tu rotalu nejsou vyvážené podmínky, jen musíš přijít na to, kde je zakopaný pes.

EDIT: to jiné AQ bych zkusila, protože, i když máš dvě AQ vedle sebe, tak každé může prosperovat jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:55 Muž Celsiq [50] Re: Zip
Také mě to napadlo, vzhledem k tomu, že pod hladinou má tato rostlina opravdu velké i hezky zbarvené listy.

Pokud ovšem tomu tak, tak tato rostlina u mě asi nebude to pravé ořechové. Původně jsem chtěl ostříhat cca v 50% délky, spodky vyhodit / zkusit v jiném akva a hezké vršky zasadit. Pokud je to ovšem světlem, tak tím dosáhnu stejného výsledku, jako je druhý část rostlinek na fotce níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:49 Muž Zip [277] Re: Celsiq
Jen si tipnu, málo světla u boku nádrže a v nižších patrech. Některé kytky mi to dělají také, ale může to být i něco jiného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:32 Muž Celsiq [50] Re: Jája
Děkuji. Hnojím 2x týdně, sobota a středa po 10ml. Osvědčilo se mi lépe :)
Jedná se o "Kolovka, russila" dříve používaný název byl rotala russila.
Na "středu" je právě druhá část. Zde v rohu to byl pouze pokus.
Jak jsem psal níže, druhá část (ve středu cca) prosperuje nahoře. Velké listy, hezky zbarvené. Nicméně spodní část shazuje úplně stejně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:27 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Celsiq
Já bych úplně vypustila tekutý uhlík. Schovej si ho na řasu (lokálně stříkačkou přímo na řasu). A hnojivo bych rozpočítala na dny, nikoliv 1x týdně. To jednorázové hnojení rostlinám také nemusí svědčit (také se nenacpeš jídlem a zbytek týdne nejíš). Těch 20 ml mi přijde docela dost, možná bych i ubrala. A co je to za rostlinu, je tak zmrzačená, že není k poznání. A přesadila bych ji na střed AQ. Také to AQ tomu druhu nemusí svědčit, takže to prostě zabalí. Ne všechny druhy rostlin ti v AQ musí prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 12:07 Muž Celsiq [50] – stonkovka - problém
Fotka k příspěvku Zdravím, již jsem zde viděl stejný problém, ovšem bez odpovědí.
Na fotce je vidět jak část stonku uhnila a vrchní část se oddělila. Zároveň stonkovka ztrácí spodní listy. Mám zasazeno na dvou místech. Na prvním oduhnívá, na druhém ne. Na první jsou malé listy, na druhé velké. Pro obě platí ztráta listů spodních pater.
Poradíte, co s tím?
Díky všem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 08:34 Muž DH [335] Re: grunda
Já vím, že se řadí mezi rychlerostoucí, bohužel u mě se jí nedaří. A hygrophila corymbosa je na tom ještě hůř. Mám podezření na příliš tvrdou vodu (vápník 96 mg/l) nebo nedostatek nějakého prvku. Světlem to taky není, ze začátku, když jsem na hladině neměl ještě salvinii, rostla stejným tempem. Pak se začaly dělat řasy, tak jsem zakryl hladinu a řasy kromě štětičkové ustoupily. A třeba echinodory mi rostou dobře, každý týden vyjedou 2-3 20 cm listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 22:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: DH
moje zkušenost s touhle kytkou je, že když má dost světla a živin, tak roste cca 10 cm týdně. U tebe má málo světla - můj názor. Mrkni na moje akva -Two worlds, je tam vidět jaký je to plevel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 21:52 Muž DH [335] Re: grunda
No ty hygrophily nerostly ani předtím než jsem tam měl salvinii. Tu jsem tam přidal později, abych snížil dusík a intenzitu světla (začaly řasy, jelení paroh). Navíc ty hygrophily jsou cca 5 cm od hladiny, kde je světla dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 21:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: DH
na druhou stranu, ty rychle rostoucí kytky zastíní, a ty pak nerostou a nežerou dusík, zkus ji na chvilku (měsíc) dát pryč a uvidíš. Podle mne dusíky budou stejné, ale kytky porostou líp. Jen budeš muset tu hygrophilyi stříhat každý týden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 21:03 Muž DH [335] Re: grunda
Ta salvinia je tam právě kvůli dusíku. Mám ve vstupní vodě 27mg/l a v akváriu 40-50. Bez salvinie jsem měl i kolem 100 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 20:28 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: DH
tahle kytka je hrozný plevel, to že ti roste tak pomalu a odumírá (proto ta řasa), je podle mne dáno tím okřenkem na hladině, vyžere dusík a je hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 19:38 Muž DH [335] – Hygrophila Siamenis
Fotka k příspěvku U hygrophily siemensis hnědnou špičky listů a pak je napadne štětička. Jde o nedostatek nějakého prvku? Hygrophily mi rostou dost pomalu, tak 5 cm za měsíc a co jsem je ostříhal tak je to ještě horší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2019 10:49 Angus68 Re: Planorbella Re cervik
Vypadá to na Anubias, ale ve zuboženém stavu.
Vynechal bych tekuté CO2 a snažil se o stabilizování podmínek v AQ :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 07:51 Muž Planorbella [643] Re: cervik - akvarista začátečník
Ta rostlina je v akváriu sama nebo to máš dost zarostlé?Já si myslím že je tam málo rostlin a ještě je přerybněno.To jest můj názor.Co je to za rostlinu je vůbec akvarijní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2019 23:15 Muž Driv3r [236] Re: JirkaŠčobák,cervik
Rostlinám něco chybí.stratily obranu proti řasám a to tmavý bude sinice.pokud to jde relativně snadno setrit a při čuchnuti smrdi.
Jen CO2 to nezachrání.
Rostliny spotřebovali prvky pro růst a stagnuji.bez prezentace a pravdivých údajů můžeme jen věštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 17:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: cervik - akvarista začátečník
Vypadá to jako černá štětičková.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 17:08 Muž Robin151 [11] Re: cervik - akvarista začátečník
Zaregistruj se a prezentaci o akva udělej. Jinak ti těžko asi někdo poradí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 16:54 cervik - akvarista začátečník – hnědé listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den Všem,

prosím o pomoc, přidávám do akvária CO2 a rostlinkám se vždy výborně dařilo, nyní většina listů zhnědla,u některých listů je povlak slizký, některé listy rychle odumírají, některé jsou pouze jen hnědé a nevzhledné, spodní část listů je krásně světle zelená. Nové listy nerostou tolik jako dřív a brzy jsou napadeny stejnou nemocí......co je špatně??? přikládám fotky, moc děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 14:59 Žena Elissa [88] Re: Robin151
Spíš ne :-D. Měla jsem jednoho a i když dostával pravidelně salát, okurku,... tak mi corymbosku okusoval. Takže nakonec jsem ji vyndala a dala do jiného akva a tam má krásné velké listy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 14:52 Muž ZDRI [1415] Re: Robin151
Jsou to zmetci zlomyslní :-)
Koupil jsem tchánovi krásné zdravé Echinodory.
I když je pravidelně přikrmoval zelenými tabletami, stejně je úplně vyžraly (Echinodory).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 14:41 Muž Robin151 [11] Re: ZDRI
Asi to bude ancistrusama. Mám jich tam 5. Když přikrmím, myslíte že to pomůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2019 14:35 Muž ZDRI [1415] Re: Robin151
Zrovna tady bych si také tipl, že to žere ancistrus.
Emerz by se pod vodou nezačal rozpadat tak rychle.
Až/jestli ho chytíš/uvidíš, dej vědět, zde bych rád znal příčinu na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 14:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Robin151
To je požer od ancistruse. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 14:26 R Muž Anthrax [4765] Re: Robin151
Byla asi pěstována ve skleníku ne pod vodou. Podle mě shazuje emerzní listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2019 14:24 Žena Elissa [88] Re: Robin151
řekla bych, že krunýřovec :-D Ale třeba se pletu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 14:21 Muž Robin151 [11]
Fotka k příspěvku Dobry den
Koupil jsem si hygrofilu corrymbosu a začlo se mi dit tohle nevite co by to mohlo byt mam ji cca 3 dny
Všem díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 18:24 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Cudlx
Myslim ze zelezo ale jisty si nejsem nedavno jsem to tu nekde videl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 16:26 Muž Cudlx [4] – Co jim chybí?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, co za prvek jim schází?Ostatni rostliny bez problémů
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 10:56 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Jája
měl jsem ty rostliny i jako plovoucí a pokaždé je to stejné dnes mě má dojít test na živiny tak zkusím změřit. Taky jsem si myslel že by to mohlo byt nedostatkem živin možná železo nebo fosfor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 10:32 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: silviebaris
Nějakou dobu tak vydrží, mám ho tak asi měsíc. Ne v substrátu, jen zatížený kamenem. Ale rostl dost slabě. Jakmile dosáhl hladiny, výrazně zesílel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 10:19 Silviebaris Re: Provpe
Růžkatec ale nevim,jestli může být zasazen do substrátu,to je plovoučka,koreny nevyhodí a časem ve dně uhnije..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2019 10:04 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Provpe
V prezentacích neuvádíš, že bys hnojil. Možná je i načase, abys začal. Obě rostliny (růžkatec a bahnatka) hodně rychle rostou, takže je možné, že mají nedostatek živin. Ostatní rostliny vypadají dobře. Pak to může být i méně světla dole u dna. Ale z fotek mi nepřipadá, že by v tomto směru strádaly. Někdy stačí rostlinu přesadit na jiné místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:37 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Cyklohentán
tohle je konkretne karantena ale hnednou me takhle vsude :/ a potom zacne od spoda odpadavat delal me to i ruzkatec :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 09:50 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Provpe
O akváriu nič nevieme. Treba poskytnúť čo najviac informácií o ňom, potom sa dá uvažovať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 20:46 Muž Provpe [8] - Rostliny – Rasa nebo hniloba?
Fotka k příspěvku Jak toto resit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.01.2019 15:44 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Cyklohentán
Ahoj, normální to je. Děje se tak i u mě, mají zhruba 5-8 mm. Chviličku trvá, než nové výhonky vylezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 15:37 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Zostrih
Fotka k příspěvku Takto vyzerá moja rotala rotundifolia týždeň po zostrihu. Je to normálne že sa tvoria nové výhonky tak dlho?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 21:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Robin151
Já našel, ale na tomto fóru
www.akva.sk/…
Příspěvek I.P.Pavlov 09 Jún 2016 22:49
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 20:42 Muž Planorbella [643]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pěkný večer,
Co se to děje se sagittarií.Je to na nejmenším listů, ale je to i na starších listech.Jde o to, že list zešedne tedy spíš ten nejmladší.Za všechny odpovědi děkuji.Na fotkách to moc vidět nejde a jsou tam jiné barvy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 19:51 Muž Robin151 [11] Re: vaclav
Trošku jsem roloval projel jsem asi 10 stran podobný problém mi připadá že jsem nenašel ale je možné že jsem jen slepý :-) myslíš tedy že bude stačit zkrátit dobu svícení a v úterý mi asi přídou plovoučky
Moc díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2019 19:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Robin151
Biogenní odvápnění. Moc svítíš. Zaroluj trochu dolů do starších příspěvků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 18:00 Muž Robin151 [11]
Fotka k příspěvku Dobry den
Na egeriich jse mi obevilo tohle nevito co by to mohlo byt
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2019 21:01 Maq Re: ZDRI
Můžu potvrdit, že dokonale zdravé rostliny nechají okružáci na pokoji. Jenže když je koupíš in-vitro a zasadíš... opakoval bych se.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=951