Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 15:19 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Jarden Sk
Díky za radu!
Za ty rašelinové granulky děkuji, hned objednám, co jsem četl tak by mi to mohlo trochu pomoci snížit tvrdost.
Zatím bych to chtěl řešit bez různých testů, osobně mi to přijde jako drahá záležitost.
Co se světla týče, tak jsem ho upravil na 4 hodiny dopoledne, 4 hodiny odpoledne s 4 hodinovou pauzou.
Světlo plánuji ještě přidat, připadne mi to docela málo, co tam momentálně mám. Rostlinky s vyšší náročností začínají ztrácet pěknou zelenou barvu, co jsem to propočítal, tak intenzita světla je pod 0,25W/l.
Voda je zde u nás poměrně tvrdá, což by mohl mít i důvod na BO.
Snad se s tím nějakou poperu.. i tak díky za rady !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2020 14:25 Muž Mirek64 [68] Re: Oldramens
Zdravím,
pravděpodobně se jedná o rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_spiralis_tiger a to proužkování k ní patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 14:04 Muž Oldramens [0] – Černé tečky na listech
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat co to může být za černé vcelku pravidelne tečky. Na listech této rostliny, sou pouze na této kytce(bohužel netuším jak zjistit co je to za rostlinu). Děkuji za jakýkoliv nazor. (Ty tmavé listy pod filtrem)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 10:07 Muž Centisi [33] Re: Jarden Sk
takhle až to neovládám a neříkám že to nemůže jít ale nebudu do toho zabředávat...
nevím jestli ve všech komplexních je železo ve volný formě,nezkoumal sem to...

já myslím že si to vystihl úplně přesně !!! raději žádnej test ať se v tom pořád člověk neštourá a neladí a pozorovat a nebo už pak nějakej kvalitnější pokud z toho chcu dělat závěry !!!
zase aby to nevypadalo že haním JBL tak třeba test na K od JBL je asi to nejkvalitnější co může člověk koupit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2020 10:00 Jarden Sk Re: Centisi
V bežných komerčných hnojivách tekutých,by ten test JBL mal fungovať, a na orientáciu pridaného hnojiva by to malo stačiť ako je Easy Life Profito. Je možné orientovať sa aj podľa testu na K, ktorý je tiež v bežných hnojivách, ale ten je dosť drahší a väčšine sa nechce vyhadzovať peniaze za drahý test a niektorým za akýkolvek test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2020 09:53 Muž Centisi [33] Re: Jarden Sk
přesně tak...kdyby mu to ten test od JBL změřil tak by ho to asi trklo..ale on měřil pořád nějaký minumum nebo 0,tak vydedukoval,že toho železa má málo a začal dávat Iron od Seachemu...neříkám že to byl dobrej nápad ale na tom testu není napsaný jaký železo změří a jaký ne a tohle mu nedošlo a tak se na..al a test vyhodil..proto tady už reaguju už nekolikerým příspěvkem na to že ať si někdo koupí test od JBL at ví kolik má železa je prostě blbost.Prostě jen vyhodí peníze a neví nic pokud hnojím sypkým nebo jiným kde je železo v chelátech!!! Změří s tím jedině takový hnojiva jako Seachem a možná jiný jestli ještě nějaký sou co nemají železo vázaný v chelátech ale v iontech který změří i JBL test !!! toť vše co sem chtěl říct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 09:43 Jarden Sk Re: Centisi
No a preto zásadne nekombinujem mikroprvky s pridávaním železa navyše a už vôbec nie so Seachem Iron.Každý má svoj spôsob hnojenia, ale potom sa nie je čomu diviť, že meria 1mg/l a aj to je otázne, keby to dal na rozbor tak to bude asi ešte viac, ktovie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 09:35 Muž Centisi [33] Re: Jarden Sk
tam jde o to že jemu ty rostliny do druhýho to volný železo spotřebují..naměří minimum ať to byl JBL nebo ten Seachem..prostě to vyžerou a on hnojí že tam nic nemá..ale jak dává nějaký sypký mikroprvky tak obsahují železo v chelátech a ty prostě nezměřil...myslel si že má takovou spotřebu a ono prd.. rostliny dostávaj pravidelně volný v iontech od Seachemu co jim ke spotřebě stačí a to v chelátech tam prostě jen tak v hodnotách minimálně 1mg/l leží.. Nejde ani tak o test,ale o to že když to železo nezměřím,ještě neznamená že tam není !!! jde jen o tu vazbu a test co který dokáže změřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 09:20 Jarden Sk Re: Centisi
Záleží aj ako bol ten test starý, niekedy ich majú na predajni dlho a potom to je ako píšeš.Ja ho používam a nemám problém, ale tie barvičky sú naozaj problém trafiť.Ten test je dobrý min. na to aby si zistil, či vo vode vôbec nejaké železo je a ak nameriam aspoň niečo tak mi to stačí, prihnojujem podľa stavu rastlín.Ak sa však po týždni a prihnojení mikrom rastlinám nedarí, tak je problém inde a nie v teste či železe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 09:03 Muž Centisi [33] Re: spirki
já ten test měl půjčenej než mi přišel od Seachemu...naměřil sem s ním prd.S tím od Seachemu to bylo o něco lepší i když nevím jestli se mu dá taky věřit (volný asi 0,1 cca a cheláty stejný nebo nižší-zase ty barvičky smich ) .Známej lije do nádrže kvanta železa že tam žádný nemá a včera mým testem změřil volný železo 0,5 a v chelátech prej přes 1mg/l ale spíše víc,že mu ty barvičky splývaly a není si jistej… chvilku předtím hnojil (Iron od Seachemu)..každopádně hnojení na pár dní vysadil,pak sníží dávky a test od JBL šel hnedka do kontejneru..takže asi tak. Seachem udává že jako jedinej jejich test dokáže změřit jak ionty tak cheláty.JBL měří jen ionty udajně co sme vyčetli na netu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 08:48 Muž spirki [10] Re: Centisi
Neviem aký typ železa presne JBL test meria, ale všimol som si, že ak dám do filtra JBL Clearmec (obdoba Seachem Matrixu na odtránenie dusíkatých látok), tak nenameriam nič. Keď som Clearmec vybral, meral som 0,2-0,4. To len tak OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 08:39 Jarden Sk Re: Centisi
Kludne , som za diskusiu..Fe2+nemeria, používam mikromix plus a FeMix a železo týmto testom zmeriam mávam okolo 0,2-0,3.Seachem Iron napr.používa chel. Fe2+ a ten som nevedel s ním zmerať. Na ten je lepší test od Seach MultiTest Iron.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 08:03 Muž Centisi [33] Re: Jarden Sk
nechci do toho kecat ale podle mýho test na Fe od JBL je úplně k prdu...nezměří železo-max nějakou trošku co není vázáná v chelátech,takže i po změření seš tam kde si byl..nevíš vůbec nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 07:19 Jarden Sk Re: martin386
Ahoj, prestaň tam liať to carbo a radšej prikúp Nitro a Fosfo EasyLife a testy Sera na NO3,PO4 a Fe /jbl/. Do filtra pridaj rašelinu granul./do punčochy,sieťky/ a ph sa snaž držať na 6,8-7. Svetlo obmedziť na 6-7 hod alebo 9-10h s prestávkou v svietení aspoň 4-5h..Hodnoty udržuj vo vode okolo NO3/pridáš Nitro/:PO4/Fosfo/....10-15mg/l:1mg/l a
Fe/v E.Profito/ 0,1-0,2mg/l, to ti bude stačiť na tie rastliny čo tam sú.Hlavne po výmene vody prihnojiť čo treba!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 07:14 Muž Yirka [9118] Re: martin386
Nejsem odborník na rostlinky, ale podíval bych se tu ve fóru na příspěvky o biogenním odvápnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 23:45 Muž martin386 [17] - Živorodky – Bílé tečky na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, poslední dobou se mi začaly dost dělat bílé tečky na rostlinách. Připadne mi že i docela rostliny přestaly růst.
Informace o vodě hnojení atd mám v prezentaci, možná je to způsobeno příliš tvrdou vodou?
I když mi ty hodnoty nepřijdou jako příliš tvrdé vody..
Vodu měním jednou týdně.

Setřít to pořádně nejde, je to celkem tvrdé, stejně tak jako například celé sklo zevnitř. Pocitově mi to připadne jako by to byl vodní kámen který se usadil takhle na skle a i postupně na rostlinách.. Jen nevím jak proti tomu moc bojovat.. ?
Teplá voda je u nás nastavena na odvápnění, ale odstátá teplá voda asi taky zrovna není to nejvhodnější pro akvárium, nebo ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 18:56 Jarden Sk Re: repssol
Správne prezentáciu, to by bolo najlepšie. Kolko je Ph? Keď svietiš naplno.Drop je zelený alebo dožlta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 18:16 repssol Re: Centisi
Mam to nastavene koli zelenej riase.Dokopy 10hodin svietim.Co2 davam 14 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 17:42 Muž Centisi [33] Re: repssol
To dno osobně neznám ale byl sem od něj zrazovám z důvodu že dokáže absorvovat živiny a pak lechce dojde k přehnojení prozože podle testu pořad přihnojuješ a zbytečně...pokud bych se spoehl na testy šel bycb po světle...délka a intenzita..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 17:38 Muž Centisi [33] Re: repssol
Nevíme jakej maj ty světla přikon ve watech...6 hodin na co2 pod máš nějakou nějakou rozumnou hladinu sou myslim nic moc...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 17:36 repssol Re: Centisi
Drasliku je nad 15 tak jeho dost.Testy mam od jbl.Nove sa nekrutia tak vapnika je dost.Zeleza mam zas menej.Platinum soil dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 17:23 repssol Re: jiri609
200l nadrz.Filter jbl1502.Neni tam moc ryb.Skor som zamerany na rastliny.3w to je skimmer.1 sincor a 2xrgb chihiros.Svietim 6 hid na 100percent a ostatne 20percent.Udrzba klasika.Raz tyzdene alebo po 10 dni.Ako kedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 17:22 Muž Centisi [33] Re: repssol
Ten draslik by mě zajimal asi jako prvni..potom hořčik,pokud se kroutěj listy (nový) tak i vápník.. ale pokud píšeš "dost" může být něčeho příliš....tu značku neznám tudiž nevím co vše obsahuje...počitej s tím že doporučený dávkování je jen tak na oko pro běžný nádrže...každá voda je jiná s jinou s potřebou a buďto si něčím přehnojil nebo máš něčeho málo..jakýma testama měříš parametry vody?
Proudění vody je taky důležitý...dostanou se živiny všude? Houpe se každej list v proudu vody?(nemuselo by se dostavat co2 a dalšich živin)
Nejsou nekterý listy co odcházej moc přistínéný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 17:15 Muž jiri609 [91] Re: repssol
těch info je málo na radu, a já nejsem ten pravý, ale mé postřehy - vidím dost zarybněné, filtr nějaký "honič" (čtu 3w??).... spíš by bylo potřeba - velikost akva, posádka, jaká je filtrace, osvětlení, jak probíhá údržba....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 17:03 repssol Re: Centisi
JJ pridavam micro od aquarebell.Drasliku neviem ale dost.Pridavam no3,draslik,fosfor a micro.Pridal som na fosforu lebo bolo menej.Robil som test na horcik a ten je ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 16:27 Muž Centisi [33] Re: repssol
A kolik toho draslíku máš ve vodě? A co mikroprvky ? Dáváš?
Sem ma mobilu,tak vidim blbě ale připadá mi že nový listy sou ok a ty starši to odnášej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 14:51 repssol Re: silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj..Mam problem s rastlinami.No3 25az30.Po4 0,8.Pridavam draslik aj zelezo.Co2 ano.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 20:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Franťáček
To se u nich občas stává že se do nich dá hniloba. Odřež shnilou část a pokud to jde tak vykoupat v roztoku hypermanganu. Klidně to ale může pokračovat a asi bych vyměnil část vody několikrát a odkalil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 20:10 R Muž Anthrax [4739] Re: Franťáček
Alespoň fotku by to chtělo. Ať víme o čem je řeč. Mně odešly anubiasy v jednom akva. Prostě jim uhníval pomalinku ale jistě oddenek. Prý bakteriální infekce. Nic nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 20:02 Franťáček – Hnití anubiasu
Dobrý den , nevíte proč hnijí anubiasy, i když nejsou zahrabané v písku? (jsou v 2 měsíce založeném akváriu)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 18:45 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Jája
Ten uhlík už tam nedávám, dávala jsem ho jen když byla řasa. Dělám vše stejně jako předtím a po přidání těch kytek jde vše do kelu.. Vyměním vodu, občas když je potřeba tak odkalím, odstraním odumřelé a špatné listy, po výměně vody tam dám podle dávkovače univerzální hnojivo pro růst rostlin. Někdy bohužel svítím docela dlouho, někdy i 10 hodin, vím je to hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2020 15:52 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: PavíholkaXXL
Také by to mohl udělat ten tekutý uhlík, jestli ho tam ještě liješ. Podle mě v tom AQ nastala nějaká změna, která to spustila. Co děláš jinak? Popiš přesně údržbu a hnojení, případně, co tam liješ za chemii a jak často. Ten rozpad rostlin je dost rozsáhlý, než že by to bylo nedostatkem živin. Něco se v tom AQ děje jinak, než dříve - na to bych se zaměřila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2020 15:21 Jarden Sk Re: PavíholkaXXL
To, že máš velmi málo info o nádrži čo napísal Mišo je fakt a keď chceš radu, tak by si to mala poriadne vyplniť vrátane parametrov vstupnej vody. Takto môžme len hádať, tak skúsim: chýbajú živiny a akva je proti oknu a ako písal Roger v komentároch nádrže, cez okno tam teraz na jar môže ísť viac svetla ako cez rok, takže pridaním rastlín a svetla vznikol velký dopyt po živinách a je to, čo je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2020 14:59 R Muž afc1886 [14655] Re: PavíholkaXXL
Nedíval jsem se na prezentaci, protože teď nemám čas, ale za mě bych hned vyměnil tu drť. To ale netvrdím že ta je na vině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 14:38 Muž MichalV [327] Re: PavíholkaXXL
Neflákaš výmenu vody v poslednej dobe? Ako často robíš odkalovanie toho kameňolomu? Nejaké zmeny v množstve/kvalite krmiva? Akú máš teplotu vody? Orientačne hodnoty NO3 v akva a vo vstupnej vode? Ten popis nádrže máš dosť minimalistický...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 13:24 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Robin151
Kosokvět, pupečník, hygrophila angustifolia, echynodorus tenellus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 13:18 Muž Robin151 [11] Re: PavíholkaXXL
Bylo by dobré napsat jaké rostlině se toto děje a jakou rostlinu sis zakoupila. Takhle je to jako věštění z koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 13:08 Žena PavíholkaXXL [7] – rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, opět se obracím pro radu. Koupila jsem si před nedávnem nové rostlinky. první tři dny v pohodě, rostou, všemu se daří. Najednou vidím že se začíná jiná rostlina totálně rozpadat doslova na kaši. myslela jsem že to bylo přesazením, že jsem jí poškodila kořeny, protože jsem s většinou kytek hýbala. Prakticky celou dobu je voda stejná, vždy se kytkám dařilo a teď přivezu nové, zdravé a vše jde najednou do háje, až na anubias, lotus a nějaké cryptocoryny, to vše zatím roste. Má někdo nějaké nápady co by mohlo rostlinkám chybět nebo co to je za svinstvo ? hmm
Děkuji
pro srovnání foto rozdíl jednoho! měsíce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 21:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: achyles73
Tak rozdíl je hlavně v ceně jestli 1 litr za 500 kč nebo 5 litrů za 70 kč ale musíš ho pořádně vyprat to je jediný rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 19:08 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: vaclav
Václave mohu se zeptat na tu pemzu? Chápu to správně, že to jde dát do filtru? Nějaká výhoda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 18:59 Muž Kolin87 [18] Re: achyles73
ok, tak přidám na hnojení. S tím, že by se změna projevila hned nepočítám, ale test na NO3 mi pak už ukáže nějaký pohyb (doufám nahoru :-) ). A pak uvidíme. Jinak ta Corymbosa v květináči, tak bych chtěl aby vypadaly moje ;-)

Dík všem potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 18:35 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Kolin87
Já mám 140 litrů, čtyři rostliny v květináčích vyhnojene npk a dávám 10 ml pmdd..
Ale chapejte, nelze se řídit mým akvarkem, každé je originál......
U vás bych to viděl až na 15 ml......
Rozhodnutí ale musíte udělat a chtít vy.
Jak říkám pravdu mít nemusím, to už musíte vysledovat sám.
A rozhodně to nepoznáte za tři dny, je to o trpělivosti a pozorování... ;-) ;-)
EDIT- Možná i 20 ml pmdd když valite CO2, navíc rozdělil bych dobu svícení s tím, že bych svítil 4 hodiny ráno a pět večer a mezi tím čtyři hodiny zhasnute. CO2 bych v pauzách vypínal....
Je to jen můj pohled na věc.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 17:51 Muž Kolin87 [18] Re: achyles73
KNO3 v PMDD bylo, asi ten denitrate funguje dobře, až moc.. zkusim ho nahradit tou pemzou a dávat budu teď jen PMDD bez KNO3 a uvidím, jak se mi NO3 pohne,a pokud by NO3 cca za týden nebylo výrazně jiné, tak KNO3 zas přidám.
Btw dle výrobce substrátu - garantují výživu na 5 let :-D
jinak cca 7 ml denně je málo? už nevim kde jsem na tohle množství přišel (někde vyčet, vypočítal, nevim)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 16:31 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Kolin87
Dal bych kapsle i to KNO3, ale opatrně. Živorodky u mě to třeba absolutně nesnáší, hned se začnou otírat o dno a chytají bakteriální rozpad ploutví.
A to pmdd si měl bez KNO3? Že jo? ;-)
Edit: A celkově strašně málo hnojiš..... Na tak velké akvárium, tolik světla a náročných rostlin na živiny....je to prostě málo.
A přebytek živin nezpůsobuje řasy.
Ono je to trochu složitější...
Edit 2: Tady najdeš odpovědi. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 23:29 Muž Kolin87 [18] Re: achyles73
jj, MgSO4-7H2O+K2SO4+KNO3+Tenso, vše v jednom koktejlu. Je možný, že by tam bylo něco "prošlý"?, je to nějakou dobu starší.. Dnes mi došla původně namíchaná, tak třeba by mohla čerstvá být lepší? (teď mě tak došlo jestli tam zbytečně nedávám MgSO4-7H2O když mám standardně vyšší KH a pH - nebo to mám v hlavě pomotaný?). Rozbor vody nemám..

edit: jsou v mým případě lepší kapsle NPK do dna nebo KNO3 do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 20:57 Muž vlka [3441] Re: Anthrax
Jak které. pmdd-hnojivo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 20:09 R Muž Anthrax [4739] Re: achyles73
achyles73 napsal: ... pmdd je bez dusíku.... PMDD je přeci takové jaké si ho uděláš. :-)
cs.m.wikipedia.org/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 18:15 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Kolin87
Myslím si že ti chybí dusík......apropo to pmdd máš i s KNO3? Protože pmdd je bez dusíku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 18:34 Muž MichalV [327] Re: vaclav
príznaky by sedeli na nedostatok síry, ale má dosť vysoké dKH (8°) a je predpoklad, že bude aj dGH. Ja mám napríklad vo vstupnej vode viac síranov ako horčíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2020 18:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kolin87
Bohužel ze speciálními substráty nemám žádnou zkušenost ale podle mě (a nejsem sám) se ti za těch 7 měsíců vyčerpaly a nemáš tam dusík. Kup testy nebo si to nech změřit. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161513x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=401