Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 22:01 Neonblue
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku chlapi. Viete mi povedať čo im chýba ?

Na hygrophila polysperma sa tvoria dierky a listy žltnu neskôr sa stanú priesvitné a tak ich strihnem preč. a na anubiase sa spravil akoby opálený kraj listu. Údržbu robím 1x týždenne kedže som mal dlhodobo problém s bba riasov. Ešte stále sú listy kde ju mám ale už to neni tak zlé. (obmedzil som dávkovanie železa). Posledný obr je to čo pridávam týždenne. + Npk do dna. Ak ste mali podobný problém tak skúste poradiť. Vďaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.02.2022 16:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lachtanice86
Je to echinodorus a pokud jsi ho koupil tak je to emerz, neboli rostlina pěstovaná ve skleníku a jakmile ji strčíš pod vodu bude měnit listy na submerzní a tyhle odumřou. Až bude z 1/3 hnědý tak ho odstřihni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2022 10:32 Žena Lachtanice86 [1]
Fotka k příspěvku Akva mam chvíli, tuhle rostlinku tam mam 14dnu, dnes jsem si všimla takových teček. Co ji chybí? Akva bez co2,
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 15:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel50
Tak těch 20-30cm týdně může klidně vyrůst hlavně v nově založených akváriích tenhle tip rostlin půjde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 14:38 Muž Pavel50 [30] Re: Vaclav
Fotka k příspěvku Tak opravdu 10 cm asi ne, ale tak a 4 až 5 cm ano, ty vlevo ještě včera takto neležely a ta červená rostlina vpravo vzadu byla pěkně vidět.
Každý týden střihám, tahám a omezuji...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 14:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel50
Tak trochu uder (a já tu lampu zhasnu) 10 cm za noc je trochu moc i když je to rychlík tak můžeš něco přičíst jinému postavení rostliny při světle a tmě. Jinak ale i lidé rostou, dýchají i když spí a ti nejmladší se i cpou to samé bude platit i pro rostliny. Jinak hnojil bych spíš po rozsvícení, ale to je o tvých časových možnostech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 11:09 Muž Pavel50 [30] Re: Roger
No já CO2 zavedené nemám, to by takový rozdíl dělalo jen přirozené zvýšení CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 11:06 Muž Roger [1873] Re: Pavel50
A nebo se zvedne CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 10:59 Muž Pavel50 [30] – Noční mejdan rostlinek???
Už delší dobu mi vrtá hlavou co se to v akváriu v noci děje, opakovaně je vidět, že rostlinky přes noc silně zmohutní, zhoustnou a povyrostou, rozdíl je u Limnophila sessiliflora třeba 10 cm v délce a silné zahuštění!!!
Co se to v noci v nádrži s rostlinkami děje, že by to bylo jen tím, že večer dám do nádrže denní dávku hnojiva???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2022 14:03 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Jiraiya
Ahoj, nastuduj si, co je to biogenní odvápnění, které to dle mého názoru je... ;-)
Něco k tématu najdeš i zde na fóru, třeba vlákno:
rybicky.net/forum/146
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 13:38 Muž Jiraiya [0]
Fotka k příspěvku Zdravím všiml jsem si bílých teček na mém anubiasu a chtěl bych se zeptat co to je a jak se toho zbavit? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 22:48 Žena Kachni [0] Re: vaclav
Tak snad, děkuji za odpověď :-) Dočetla jsem se, že levatky produkují hodně výkalů, tak to bude asi ono :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 22:47 Žena Kachni [0] Re: Son-Draken
Kořen Dark Wood z Invitalu, namočený byl cca jeden den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 22:47 Žena Kachni [0] Re: ctibum
Tak jsme teď půl hoďky seděli a sledovali, objevili jsme minimálně 10 malých šnečků, pravděpodobně levatky. Takže kdo ví kolik jich tam je :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2022 21:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kachni
Je to jen bordel na listech až budou rybky tak to sundaj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 21:13 Muž Son-Draken [42] Re: Kachni
co je to za kořen? odkud je a byl předem máčen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 20:20 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: ctibum
Jo, taky mě to napadlo. Ale to se dá přece lehce ověřit setřesením nebo proudem vody :)
Možná ty méně kvalitní fotky zkreslují... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2022 18:26 R Muž ctibum [6920] Re: Kachni
No mně to připadá jak výkaly. Ale tři malí šnečci (buď za ně ráda!) by tohle nevytvořili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 13:05 Žena Kachni [0] Re: ctibum
Ještě nikdo, ale teď jsem objevila tři malé šnečky. Pravděpodobně z rostlin, ale ty jsme sázeli toho 30.12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 12:54 R Muž ctibum [6920] Re: Kachni
Už tam někdo žije? Ryby, šneci...?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 12:34 Žena Kachni [0] – Hnědé ďubky na rostlinách i dekoracích
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Ze dne na den se nám v akváriu objevily takovéto “ďubky”, na listech i na kořenech. :-( Vypadá to jako nějací “červíci”, ale nehýbe se to. Akva je založené od 30.12., cca 10 dní jsme přidávali Seachem Stability, tak jestli to není kvůli tomu, že jsme s tím přestali? Zákal žádný. Akva 180l, svítíme cca 5h denně. Všem díky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 12:23 Muž Roman.Kl [27] Re: Sonic
Fotka k příspěvku Tvrdé voda tu je, je to tak. Používám PMDD bez NO3. Takže NO3 vzniká jen z odpadů, pohybuje se 40 mg/l, před výměnou možná až 50 mg/l. Ryb určitě nemám moc, i když údaje o rybách zde nemá příliš aktuální. Vápníku se také neobávám, draslík neměřím. Odkalení dna až na výjimky každý víkend. NO3 i P měřím pomocí SERA, asi zkusím JBL.

Navýšil jsem fosfor hned po mém dotazu a zdá se, že problém se zastavil.

Václav: kamennou drť jsme už spolu řešili, chystám se na její výměnu (ještě zvažuji co místo toho). Tvrdost vody, i vstupní, měřím kapkovými testy JBL. Nemyslím, že tu bude chyba. Jinak všechny rostliny mně snad celý rok perfektně rostou, možná až dost rychle. Jen teď náhle byl ten popisovaný problém.
Ještě jsem našel údaje Středočes.vodáren k vodě v místě. Jsou to sice údaje starší, ale zdroj vody se nezměnil. Viz náhled.

Díky za vaše názory (i Buldr a jab63). Řasa na skle a tmavší listy se taky objevily.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 11:30 Sonic Re: vaclav
Nemyslím si že bude málo, na tej jednej fotke má zelený drop a na videu mu tam ide z difuzeru poriadna dávka bublín, okrem toho ak mu stúpa NO3, tak baktérie pracujú dobre a pridajú ďalšie CO2 a rastliny si môžu cucnúť aj z HCO3/Kh 11/, takže súhlasím s menej vhodným dnom ale minerály sa rozpúšťajú len toľko, koľko sa vytvorí kyseliny uhličitej a ph má v akva 7,2. Ak by tam tlačil viac CO2 mohlo by to ohroziť nielen ryby, ale aj činnosť baktérii. Predpokladám, že takto ide dlhšiu dobu a to by sa asi prejavilo na Alternathere už skôr. Ja si vzhľadom na riasy a ruduchu na niektorých listoch myslím, že je tam moc rýb a zlé hnojenie. No uvidíme ak dodá viac info, príp. urobí niektoré navrhované zmeny.
Edit: Napadlo ma ešte urobiť pokus s jednou Jardenových teórii, možno to bude špatne, ale potvrdí alebo vyvráti to moju či Václavovu teóriu. Ak by pridal svetlo uprostred 8 hodinovej svetelnej periódy cca 2 hodiny na 80-90 percent a potom zase dolu, mali by sa rastliny menej vyťahovať a znižovať aj NO3, samozrejme toto nastavenie urobiť až po tých 2 výmenách vody v týždni a hodnoty živín vo vode kontrolovať a udržiavať na potrebných hodnotách. Môže sa to ale aj zhoršiť-to neviem odhadnúť. Skúsime?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 10:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Podle mě je celé tvé měření obsahu Co2 s velkou chybou na tu tvoji vodu to použít asi nejde. Už jen pH 7,4 a KH 12 by dávalo podle kalkulačky skoro 12 mg/l což u vstupní vody asi nesmysl. Do tak tvrdé vody přidávat CO2 rostlinám asi moc nepomůže proto ty náročnější nevypadají dobře. Příčinou tak nebude nedostatek nějakého prvku ale malý obsah CO2. Další věc je dno vypadá to na klasickou černobílou drť ty bílé kamínky dej do octa a uvidíš, jestli šumí. Pokud ano tak máš problém teď to nevadí, když pominu velikost, ale kdybys srazil tvrdost zase by ti jí to zvyšovalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 08:06 Sonic Re: Roman.Kl
Ahoj, máš veľmi tvrdú vodu, takže nedostatok Ca by som vylúčila, ale keď ti stúpa NO3, tak buď hnojíš nezmyselne s KNO3 a mal by si len K2SO4, alebo je špatná údržba a prerybnené s veľa odpadom. K by si mal mať cca 15- 20mg/l, tak pre istotu skontroluj a horčík pridávať opatrne, ten je vo vstupnej vode 15mg/l.Osobne si myslím, že je to veľa odpadu a urobila by som počas jedného týždňa 2 výmeny polovice vody s prihnojením na potrebné hodnoty a o týždeň bude snáď stačiť robiť len jednu výmenu s polovicou vody. NO3 by ti malo klesať nie stúpať, inak je veľa odpadu. Ja by som aj poriadne odkalila dno a snažila sa o NO3 na 5-10mg/l tesne pred výmenou vody na konci týždňa. Po výmene vody by ti mali poriadne prebublať rastliny akvárium kyslíkom. Kým tento stav nebude, tak stále ešte niekde bude problém tzn. nevyvážené hnojenie alebo moc odpadu najskôr.
www.svas.cz/… -dusičnany zrejme kolíšu-prekontroluj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 19:44 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Roman.Kl
Fosfor by měl být přidáván každý den. NO3 máš 40mg/l. Nevím jak měří Sera ale nadbytek NO3 vyvolává nedostatek draslíku. Na to, že bubláš CO2 máš pH 7,1. To mi příjde hodně. Víc mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 19:03 Muž Roman.Kl [27] – Fosfor?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, prosím o názor(potvrzení mého), zda jde o nedostatek fosforu - viz obrázky. Starší listy náhle zkroucené, děravé, rozpadají se. Nové listy v pořádku. Podle většiny informací by mělo jít o nedostatek P, na některých místech jsem ale četl o podobných projevech při nedostatku draslíku.
Běžně se P snažím pomocí roztoku KH2PO4 držet na 1 mg/l, dodávám asi 1x za dva týdny. Nyní mi zřejmě klesl na 0,5 mg/l, po zjištění problému doplněno současných 1,8 mg/l
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2022 16:08 Jozef Re: Psimon
No nemáš zač. Už som tri týždne doma (dovolenka), lyžovať ma tento štát nepustí, Váh síce rozmrzol (kde sa dá/môže chytať ryby), ale ide zas veľká voda...nudím sa. Nie som skúsený akvarista (mňa ber s rezervou), ale snažím sa pochopiť čo najviac a aj tieto diskusie mi pomáhajú - ak ma nikto nezvozí ak nerozmýšľam až tak zle.
Pred pár mesiacmi som tu aj ja žiadal o radu k rastlinám - tá bola nehnojiť vzhľadom na citlivú osádku a vyhrať sa so svetlom + plus ďalšie veci ako filtrácia...
Tak som ubral. Za dva mesiace som videl efekt - holé stonky, doslova :)
Ale donútilo ma to začať o tom rozmýšľať o to viac. Aplikoval som Plantamin (po dlhom porovnávaní) a tie holé stonky obrašili. Krásne nové listy. Ale keď už bola nejaká masa, spodné listy silný nedostatok draslíka - riasili sa a opadávali . Pri zvýšení dávkovania (aplikoval som menej ako doporučenú dávku a častejšie) sa mi železo vyzrážavalo (myslím - kriedový povlak a mastná hladine). Tak som kúpil zvlášť draslík a Plantamin vysadil. Po mesiaci niektoré rastliny pokračovali v raste, ale iné zas deformované zakrpatené nové listy (mikroprvky -zelezo). Pred vinocami prisiel prášok MicromixPlus (mám vyžšie Ph), K2SO4 a pre istotu aj ostatne prvky (dúfam že nebudem potrebovať - horčík, vápnik vo vode a ostatné od rybičiek). Dva týzdne dávam draslíka 5mg/l (v dvoch dávkach) a železa 0,1mg/l (po mesiaci keď koncentrácia vystúpa, znížim na polovicu z bezpečnosti) a rastliny reagujú. Za pol roka uvidím či sa mi darí :) Postupne na to prídeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2022 14:50 Muž Psimon [1] Re: Jozef
Jasne ďakujem za radu. Budem skúšať a pravidelne sledovať a testovať. Už som si objednal makro prvky. A dokúpiť ešte rastlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2022 11:23 Jozef Re: Psimon
S makroprvkami nie je problém, tie vydržia. Mikroprvky (železo), by sa mali miešať zvlášť na mesiac. Pri použití destilovanej vody, kyseliny askorbovej na zniženie Ph roztoku a sorbanu draselného (proti plesniam), skladovaní v chladničke - pár mesiacov (3-6).
Ale kľudne sa dá použiť komerčné hnojivo s mikroprvkami a zvyšok (draslík, posfor, dusík...) kúpiť zvlášť flaštičky (stále lacnejšie ako prémiové hnojivá), alebo zamiešať. Len treba vedieť čo to obsahuje a prečo to tam lejem - dá sa akvárium vyladiť aj s komerčnými hnojivami.
Hlavne sa treba zamyslieť na tým čo ti dole písali ohľadom filtračných médii a výmenách vody, počte rastlín. Výmeny vody prirodzene dodajú živiny a "resetujú" hromadenie nespotrebovaných prvkov - čím viac sa tam toho leje tým viac potrebné. A podľa toho koľko čoho obsahuje vstupná voda, koľko dodajú rybičky (dusík, fosfor), koľko spotrebujú rastliny (nemáš ich tam veľa, pridaj) treba dodať v hnojive.
A ešte je tam toho veľa čo to môže ovplyvniť. Presný návod neexistuje...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2022 10:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Psimon
V lahvi to vydrží dokut to nespotřebuješ jen mikro prvky si dělej v menším množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2022 10:35 Muž Psimon [1] Re: Jozef
Ďakujem za radu. Keď si zarobím tie pmdd hnojivá ako dlho mi to vydrží vo fľaške? Ja sa venujem akvaristika už cca 10 rokov. Len som nemal este CO2 a toľko rastliniek. Až teraz mi začali problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2022 10:18 Astacus Re: Psimon
Prostudoval jsem tvoji prezentaci. Pořídil sis samé dobré věci, jenže je poznat, že nechápeš souvislosti. Akvárium je systém, ve kterém všechno souvisí se vším, a když do něj prostě nacpeš "nej" věci, výsledek není "nej".
Budeš se muset trochu vzdělat v akvaristice. Dej pozor: informace od těch, kteří něco vyrábějí/prodávají, jsou ty nejhorší.
Bohužel, z tvé prezentace vyplývá mnoho možných příčin problémů. Stoprocentní, přesné řešení neznám. Ale abys si nemyslel, že se vymlouvám, mám pár návrhů:
Uvádíš pH 6,8 a dKh 9°. Z toho vyplývá, že tam tlačíš asi 50 mg/l CO2. To je zbytečné, až škodlivé. Spíš si ale myslím, že máš nepřesně změřené pH a Kh.
Dávkuješ CO2 trvale a rovnoměrně? Nevím, jak je to možné, ale ty rostliny vypadají, jako by dělaly biogenní odvápnění. Každopádně, s CO2 je třeba rozumně a opatrně.
Na sycení CO2 máš dost vysokou alkalitu a ten Seriyu Stone rozpouštíš jako cukr. To výhledově zvaž (ven ty kameny + pořídit reverzní osmózu).
Z fotek nepoznám, jak máš řešený vývod filtru. Zřejmě vůbec nečeříš hladinu, nepřisáváš, nevzduchuješ. Máš tam dost ryb, momentálně málo rostlin, nezdravou barvu vody, takže zřejmě nedostatek kyslíku. To není dobré pro užitečné bakterie tedy biofiltraci.
Ve filtru máš nevhodné náplně. Určitě vyndej ten Phorax. To je potvora, která postupně úplně odstraní z vody fosfáty. To samo o sobě úplně stačí k tomu, aby rostliny vyhynuly.
Vyndal bych i ten Nitrax. Dusík zřejmě není tvůj problém.
Do filtru dej nějaká běžná porézní biofiltrační média. Nemusíš utrácet za žádnou "špičku". Obyčejný biomolitan 20 PPI se už tisíckrát osvědčil.
Na vývod filtru dej přisávání, nebo aspoň čeření hladiny.
Biofiltraci můžeš podpořit násadou bakterií. Opět "nejlepší" není nejlepší. Mně dobře funguje AgroBio EnviFish.
Pořiď si nějaké hnojivo na fosfor (např. KH2PO4) a jednorázově mírně přihnoj.
Přidej rostliny. Tentokrát žádné náročné parády, ale spolehlivé stonkovky, které hodně vydrží a udělají mnoho dobré práce pro akvárium.
Až to rozběhneš, zřejmě nebudeš muset vůbec hnojit, s možnou výjimkou draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2022 08:29 Sonic Re: Psimon
Ahoj, Nitrax a Phorax príp. Carbax z filtra vyber a nahraď molitanom alebo Pemzou a začni meniť poriadne vodu v akváriu tzn. každý týždeň polovicu a nasledujúcu výmenu by som vymenila 3/4 vody. Kúp si test na PO4 a hnojivo Phosphorurus od Seachem a aj Nitrogen. Dávkuj okrem iných tak, aby si mal NO3 v akva cca 5-15mg/l a PO4 cca1-2mg/l. Ostatné podľa dávkovania. Musíš meniť poriadne vodu inak sa ti hromadia nielen živiny ale aj odpad.Ph je ok.Dosaď ešte rastliny ak sa dá menej náročné. So železom opatrne, je aj v Seachem Flourich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2022 01:26 Jozef Re: Psimon
Fú no vybral si si "vyžší" level akvaristiky - CO2, nejaký zasobný substrát.
Ja necelý rok ten "nižší" level a mám čo robiť...:)
Podľa mňa sa ti už vyčerpalo to dno, keďže makroprvkami nehnojíš...plus ďalšie veci, čo ti písali.
Tie základy si budeš musieť naštudovať a aj sám porozmýšlať. Inak nebude ochota ti nejako radiť od borcov čo tu sú...a nakoniec to budeš musieť aj tak vyladiť sám.
ja som prešiel x článkov a prd viem :), ale tieto som si uložil/zapamätal, niečo mi pomohli pochopiť ohľadom rastlín...aj tu nájdeš články treba hladať
www.prekrevetky.sk/…
www.akvarko.cz/…
Edit: Nemusíš si to rovno miešať :), len ťa nabádam, že si treba prečítať aj zloženie komerčného hnojiva a vybrať správne (resp. kombináciu) podľa požiadaviek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2022 00:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Psimon
4x Skalára vysoká (Pterophyllum altum) V prezentaci je i měření tam si výsledky testů můžeš psát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2022 00:03 Muž Psimon [1] Re: vaclav
Aké alty myslíš? Mám test na NO2, NO3, fe, Kh, Gh,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2022 23:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Psimon
Víš proč tam ty věci máš? Na jedné straně něco ve filtru odstraňuješ, a to samé pak do vody liješ. Nějaké testy vlastníš? To s těma altama je doufám chybné zařazení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 23:46 Muž Psimon [1] Re: jab63
Neviem čo sú to makro prvky. Neviem čo by som tam mal pridať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 23:45 Muž Psimon [1] Re: vaclav
Áno plati
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2022 23:32 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Psimon
Flourish i F. Advance ti to příliš nepohnojí. Na druhou stranu nevím jak je vhodná intenzita osvětlení. Stonkovky shazují spodní listy a investují do nových listů. Zkusil bych přidat makroprvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 23:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Psimon
Biopad-vata na nečistoty
Biocarb-odstranuje toxické látky
Carbax- aktívne uhlie
Nitrax-odstranuje dusitany
Phorax-znizuje obsah fosfatov
Cirax-vysoko porezny materiál
Bioplus fine-biologicke médium

Tohle, co máš ve filtru to platí? Odstraňuješ s tím hodně věcí, co rostliny potřebují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 23:23 Muž Psimon [1] Re: Astacus
Je doplnená prezentácia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2022 16:43 Jozef Re: Psimon
Ako ti už písali, bez info neporadí nik a ja vôbec (nebudem písať svoje teórie začiatočníka)...len tu zbieram informácie - snažím sa vyladiť tie svoje rastliny, po pokusoch s komplexným hnojivom (málo draslíka, veľa železa) skúšam miešať prášky, za pár mesiacov uvidím (bez CO2).
Ale nadá mi sa nespýtať. Prečo pri silnom svetle a sýtení CO2 hnojíš iba mikroprvkami? To ich toľko obsahuje vstupná voda? Ten Seachem má draslíka, horčíka... menej ako železa. Myslím že by sa ťa spýtali aj ostatný, ale je tam veľa faktorov, ktoré si neprezradil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2022 16:14 Muž Roger [1873] Re: Psimon
Toť otázka, taky toho světla může být moc, nebo jak píše Astacus. Každopádně jak píše vaclav, nejsou informace nemůže být pomoc. Musí se najít rovnováha mezi světlem, zarybněním, krmením atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2022 12:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Psimon
Každému tu radíme, aby si založil prezentaci s co nejvíce informacemi jen tak se dá lépe najít příčina problému jen fotky většinou nestačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2022 00:07 Astacus Re: Psimon
Pravděpodobně ti selhává biofiltrace. Užitečných bakterií je málo / nestíhají. Nejspíš se na tom podílí přerybnění, možná taky přílišné spoléhání na CO2 (snižuje pH -> bakteriím se méně daří). Jak ti teď ubývá rostlin, situace se zhoršuje tím rychleji.
Chce to zásadní změnu režimu. Ale jaké opatření konkrétně - na to máme málo údajů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2022 22:26 Muž Psimon [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potreboval by som poradiť ohľadom rias v akváriu. Na rastlinách a kameňoch mám ako keby čiernu riasu, ale nemá štetinky. Na kameňoch to je skoro až fialové. Nedá sa to zotrieť. Svietim asi 10 hodín denne, 6600 lumenov na 260 litrov. Používam CO2, hnojim hnojivom seachem flourish a Iron. Pred pol rokom sa darilo rastlinám v akváriu tak, že som to nestihol riedit. Teraz mi všetky skapinaju a sú škaredé. Prikladám foto akvária pred pol rokom a teraz s riasou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 04:30 Žena permonici [316] Re: zelenakapusta
Ano. U nás zvítězilo ceratophylum. Aktuálně však růžkatec prohrál podobný souboj s plovoucí pistií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2022 12:19 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vlka
U mě ve dvoustovce Egeria densa zválcovala Ceratophyllum demersum do té míry, že nemělo smysl ho tam nechávat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=101