Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 136 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 13:44 Mrakoplash – Re: izzac
Z tohohle popisu si tipnu na rozsivky. 3x 15W je na 250 litrů málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 13:41 izzac – zamořené aqva. neznamou řasou.
Fotka k příspěvku Zdravím
-V aqva. se mi rozrostla řasa a já bych potřeboval vědet co je to zač a hlavně jak se této 'havěti' zbavit
-Mám 250 litrů akvárium
-Je osvětleno třemi 15ti watovými zářivkami
-Udržuji v něm teplotu asi 25 stupňů celsia (v letnich obdobich teplota stoupá asi na 27)
-Používám 2 vnitřní filtry (aquael fan-3 plus (Ten druhý opravdu nevím, každopádně je od tetry a výkonostně by se měl přibližovat aquaelu))
-co dodat, snat ještě jakou mam vodu: ph:cca 7 kh:cca 15 gh:cca 20

Předem děkuji všem za vaše rady



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 13:06 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Já newím jak mám udělat mou 450ku
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 13:02 Muž O.Tom [439] – Re: gogle
ne, ale mival jsem v akva horne dreva z nasich lesu, dost to barvilo + hnojeni od rybek = perfektne se darilo rostlinkam :) Hlavne anubiasum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 12:53 Muž Kuca [43] - Cichlidy
máte někdo zkušenosti z rašelinou ve dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 12:43 Muž DavidDizzer [26] – Re: tom
černá řasa(ruducha) a nebo modrá řasa, ale ta je spíše jenom plošně přisedlá. :-) Spíše ta ruducha!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 12:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: tom
U mě ruducha. (?) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 12:08 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: tom
Zkus popsat podmínky. Teplota, osazenstvo a velikost nádrže, osvětlení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 12:01 tom – řasa
Fotka k příspěvku Prosím,kolegové,poradí mi někdo s tímto problemem
řasa se množí strašně rychle ale kytky rostou dost dobře :-D
posílám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 11:07 pepicek – Re: TomasOxx
ne jsem neslysici,voda je 7,5 , ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 08:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: gogle
no to pak urcite egerie+javskej mech + Microsorium
ty mi jdou i bez svetla - plyvatko na stole uprostred kanclu, ale rostou pomalicku
chce se to obrnet trpelivosti nebo vybirat nenarocny plevely a pak strihat to mi pripomina ze budu muset zase zkracovat egerie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 08:40 Muž Kuca [43] - Cichlidy
uvažoval jsem akva ozázet vallisnérií dělaly by takovou amazonskou atmosféru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 08:39 Muž Kuca [43] - Cichlidy
já moc světla nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 08:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: gogle
no mne zabrala kombinace egerek+ bublinatka + okrehek + javskej mech + rotala rotundifolia + hodne svetla
jsou to vsecko pomerne nenarocny kytky
k okrehku doporucuju ampularku, udrzuje ho na uzde, jen je problem ze obcas zere ji jiny kytky a reje... v odchovne ho skoro vyzrala a jeji trus pak chutna krevetkam (diky nestravenym rostlinnym zbytkum)
jinak v antistresu musim okrehek sbirat nekolikrat tejdne vidlickou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 08:25 Muž Kuca [43] - Cichlidy
taky bych potřeboval poradit abych v mé 450ce měl prales
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 08:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – pepicek
asi neumet moc dobre cesky a asi ani po anglicku....
jake kyti k tercovcum taky resil Romi, proste chce to zkouset jaky kytky ti v tvejch podminkach pujdou, koukam ze jsi Pepicku z praglu takze by jsi mohla zajit s nami do hospudky Dobra trefa tenhle ctvrtek rybicky.net/forum/10957…
tam se urcite najde nekdo kdo ti poradi.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 08:19 Muž O.Tom [439] – Re: Skanky
Mno, podle popisu nadrze a prispevku na foru v minulosti bude problem s cestinou..
Jestli se nepletu, rostlina je rybicky.net/atlasrostlin/microsorium_pteropus
Mozna ta teplota okolo 30° neni uz vhodna, ale spis bych si tipnul na spatne slozeni vody, prilis tvrda, jak uz nekdo psal u popisu nadrze. Celkove ty rostlinky a rybky nevypadaji moc spokojene a hlavne tato rostlina chce mekou vodu.
Jsou to jenom takove moje vecne amaterske odhady, tak je kdyztak nekdo odbornejsi potvrdte ci vyvratte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 08:09 Muž Skanky [26] – Re: TomasOxx
Anebo byl v noci kalit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 07:50 Muž O.Tom [439] – Re: pepicek
Hrala si na hoten-toten, nebo byla cizinec a bavila se radeji anglicky ci jinak ? :)

Vypada to na dotaz, ze v akvariu se nedari rostlinkam a umiraji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 07:41 pepicek – Re: pepicek
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 07:39 pepicek
Fotka k příspěvku pepicek napsala:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 07:36 pepicek – Re: Miras
Fotka k příspěvku divne rostlina
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 07:31 pepicek – Re: Miras
porad mene rostlina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 07:01 Muž Miras [111] – Re: pepicek
??? co to je za dotaz, nějak nechápu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 06:59 pepicek – problem rostlina
moje akvarium je 140lit 28-31,tepl,
chtela husta rostlina
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 16:45 Muž Yirka [9118] – Re: kajo
Pro příčiny identifikaci poškození listů by pomohla fotografie. Také identifikace "sumečka" by možná příčinu objasnila stejně tak jako více informací o vodě a nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 10:46 kajo
mal som este parmicku ciernopruhu ale tu som dal prec lebo som si myslel ze oni okusuju rastliny ale aj tak su dieri..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 10:43 Muž mnammnam [23] – Re: kajo
panciernicek , cihavec nie a skalar tak priatelka ho ma a dost jej okusuje rastlinky ale len Ceratophyllum demersum sumceka tak to nevim a prisavku thajsku mam tiez ale zatial som snou taketo cosi neriesil tak bud tam mas okrem tej piskorky este aj ineho slimaka nebo typnul bych na skalara mozna ze se milim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 10:33 kajo
teraz sin ich kupil pred 5 dnami ale to su velke dieri priemer aj 1cm..nemozu to obkusavat ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 10:26 Muž mnammnam [23]
moze to byt aj zivinami a preto sa ti tvoria dierky na listoch
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 10:20 kajo – dieri v rastlinach
Zdravim dnes som spozoroval na novich rastlinach a na niektorich starich dieri v listoch dost velke ako keby ich rybi zacali jest aj stonky boli ako keby okusane..

ryby mam prysavka thajska skalalr čichavci a pancirovnicky a jednoho sumceka a slimaky-Piskořka Melanoides granifera

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 09:21 Muž Diego [72] – Re: Sid
Však jo,ukončíme to,já zkusím udělat akvárku dietu (ne rybám) a snad bude rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 09:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: prikpa
...pochopte, že i já sám to nevím. Nejsem typ člověka, že má pořád ruce ve vodě, něco testuje apod. b]Tyto věci dělám když už musím...
Chápu vás. :-) Rozpadající se listy rotaly nejsou důvodem, abyste "něco otestoval". Stejně jako třeba rozhodnutí začít používat PMDD.
Omlouvám se - další debata v podobném duchu je nad mé síly. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 06:55 Muž Diego [72] – Re: Sid
Těžko hledat nějaké řešení, když z vás člověk nevymáčkne ani odpověď na otázku, kolik vody a jak často měníte...
(O tom ostatním nemluvě...)


Já Vás noc dobře chápu,ale pochopte,že i já sám to nevím. :-O Nejsem typ člověka,že má pořád ruce ve vodě,něco testuje apod. Tyto věci dělám když už musím.... ;-)

kolik vody a jak často měníte...

Na tuto otázku jsem v odpovědi o údržbě zapoměl.Takže 100l cca za 14dní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2009 22:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: prikpa
Těžko hledat nějaké řešení, když z vás člověk nevymáčkne ani odpověď na otázku, kolik vody a jak často měníte... hmm
(O tom ostatním nemluvě...:))
"Objem" rybek máte poměrně skromný, světla docela dost, CO2 přidáváte...
Takže asi to hnojení přiškrtím a uvidíme rozdíl. (Nic jiného mi ani nezbývá.)
S tím se dá souhlasit. Když nevíte, kudy kam, raději vypustit hnojení, než hnojit "nevím čím a nevím proč". :-D
Ještě jedna DŮLEŽITÁ věc, tyto díry se mi objevují jenom na téhle rostlině, na jiném druhy kytek NE.
Taky vám sdělím něco důležitého ;-)
Tahle rostlina (Rotala rotundifolia) je i mezi stonkovkami docela "rychlík". Nepřekvapuje mě, že se "chybička" projeví nejdříve na takové rostlině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 21:54 Muž Diego [72] – Re: Sid
však to já vím ;-) .PMDD u mě začalo tak,že když mě kytky rostly pomalu,tak jsem tohle zkusil a to by jste měl vidět ten rozdíl! :) Ale ted si myslím,že právě těch živin je tam asi moc (ale řasy jsou v omezené (normální) míře.Že je tam živin dost soudím podle toho,že mi pisticie krásně roste a dokonce i kvete.Takže asi to hnojení přiškrtím a uvidíme rozdíl.(nic jiného mi ani nezbývá) :-)

Ještě jedna DŮLEŽITÁ věc,tyto díry se mi objevují jenom na téhle rostlině,na jiném druhy kytek NE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2009 21:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: prikpa
...Ph cca 6,5 - 7 a zbytek střed. Naposledy byla údržba někdy před 2 týdny...
To jste mi toho moc nesdělil... :)
Když chcete experimentovat s umělým přihnojováním, měl byste o svém akva něco vědět... ;-) Jinak je veškeré počínání jen a pouze "loterie"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 21:22 Muž filipsi [1295] – Re: prikpa
Pokud clovek lije takova mnozstvi komplet pmdd do akva, navic meni vodu, nepredpokladal bych, ze neco chybet muze. Spis naopak.
Pokud tedy neni bez kno3, a nechybi N.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 21:05 Muž Diego [72] – Re: Sid
Vlastnosti?Ty vím tak jenom zhruba...,takže Ph cca 6,5 - 7 a zbytek střed.Naposledy byla údržba někdy před 2 týdny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2009 20:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: prikpa
Vlastnosti zdrojové vody a údržba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 20:47 Muž Diego [72] – Re: Sid
Toho PMDD bude kolem 10ml každý druhý den ráno. (že by byl problém v PMDD mě ani nenapadlo) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2009 20:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: prikpa
Akva znovuzaloženo kolem 20.5. t.r.; kolik PMDD dáváte a od kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 19:53 Muž Diego [72]
Fotka k příspěvku Zdarec,vidím,že jste se zde nějak rozepsali a já ted nemůžu najít odpověd na moji otázku,takže bych se potřeboval zeptat na jeden problém...viz foto.
Nevím,proč se v listech dělají takovy díry.Vím,že jim něco chybí,ale nevím co.
Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 10:41 marsz
Před týdnem se mi taky některé rozpadly do základů. Mám jich plné akvárko, ale ty v blízkosti filtru zůstaly netknuté a ty na druhém konci akvárka prakticky zmizely jako WTC do základů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 09:03 Žena Gabrielka [73] – Re: Bodík
V prezentaci píšete, že občas přihnojíte PMDD.
Nepřidal jste PMDD po návratu z víkendu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 08:35 Muž Bodík [0]
JEŠTĚ JEDNA HYPOTÉZA,co vy na to?: Většinou se zde píše, že tradované nesnášenlivosti mezi rostlinami jsou mýty, ale přeci jen - poslední dobou se mi hodně rozrostly valisnérky (asiat.), o kterých se traduje, že se s nimi kryptokoryny nesnesou, že by ?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 08:31 Muž Bodík [0] – Re: Eff
K tomu výpadku CO2- rozmezí týdne-dvou (když jsme 14 dní malovali a kontakt s AQ se omezil na nakrmení ryb), ale že by to ty Crypt. tak položilo? a s odstupem 14 dní a tak náhle? ještě mě napadá nový zdroj vody, který jsem před asi 3 týdny použil (studně)-i když základní parametry byly OK, jestli v tom nebyl nějaký běžně neměřitelný sajrajt...jinak se žádné prudké změny(teplota,světlo apod.)nekonaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 21:05 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Johan
Ovšem přesazení nezpochybňuji, víme jak si kryptokoryny na kořeny nenechají sahat. To bych proto z žebříčku vyloučil. Stříhání listů mi ke kryptokorynám taky nějak nesedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 21:03 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Johan
A zkusil jsi v nádrži s kryptokorynami vypnout CO2 a např. druhý den ho opět zapnout? Tedy pohyp pH z např. 6,8 na 8,2 a potom zpět? Mě se to bohužel už párkrát stalo a kryptošky reagovaly spolehlivě. Ovšem záleží na jejich druhu, některé jsou náchylnější, jiné méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2009 19:17 Muž Johan [4945] - Rostliny
Kdybych měl udělat hodně zjednodušený žebříček, jak moc spolehlivě dojde k CH, tak by začínal nějak takto... pH v nádržích skáče tak moc, že už si na něj kryptokoryny zvykly...

1. změna teploty,
2. přesazení z jiné nádrže,
3. přesazení do vody,
4. přesazení na jiné místo
5. ostříhání listů
Atd...

Když se CH nenavodí úmyslně, tak se většinou může jen spekulovat, proč k ní došlo. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [136] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161548x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=6751