Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 20:29 Muž Max77 [183] Re: Luky13
Já bych řekl, že spíš jde ten list do háje, protože rostlině chybí nějaký makro prvek, který přesně si netroufám ani tipnout, protože jsem jí nikdy nepěstoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 20:01 Muž Luky13 [60] Re: Luky13
Nikdo by nevěděl co by to mohlo být? Výtrusnice mi moc nesedí, je to na horní straně listů a je to jak vytetované. Děkuji za postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 12:59 Muž Luky13 [60] Re: NHKG
To jsem zapomněl napsat. Rostlina se jmenuje Hygrophila pinnatifida.
Edit: výtrusnice co jsem teď četl je jen na spodní části listu, tohle je na horní části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 12:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Luky13
Je to kapradina? Budou to výtrusnice (nebo jak se tomu nadává). Prostě něco jak semena u normálních rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 12:42 Muž Luky13 [60]
Fotka k příspěvku Ahoj, našel jsem na listech takové divné patvary co to prosím může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 23:12 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: H2o6n1z1a
Už Ti bylo odpovězeno, jakmile začnou odcházet, což poznáš, tak odsmikni a bude to v pohodě, tyhle rostliny jsou celkem pionyrky ;-) Pokud chceš nech sneckum, já odstraňuji ;-) , jelikož mi to nasává filtrace a musela bych čistit každou chvíli (samozřejmě u jiných rostlin, které tam mám např. Hydrocotyle japan) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 23:06 Muž H2o6n1z1a [0] Re: Anthrax
Tak dobrá. Super díky moc pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2019 22:46 R Muž Anthrax [4762] Re: H2o6n1z1a
Nech je tam, dokud jsou zelené. Rostlina si z nich stáhne živiny. :-) Až začnou hnědnout, tak je odstraň nebo nechej některé na pospas šnekům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 22:44 Muž H2o6n1z1a [0] Re: Kata Eš
Děkuji moc. Takže myslíš že ty staré listy mám odstranit? Někde jsem o tom četl že staré listy které odcházejí by se měli odstraňovat ale bojím se abych neudělal nějakou blbost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 22:42 Muž H2o6n1z1a [0] Re: Nanobot
Děkuji to se mi ulevilo palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2019 21:57 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: H2o6n1z1a
Ahoj, vzhledem k prezentaci máš poměrně novou nádrž a rostlinky čerstvé vložené, jak píše kolega, tak si jen privyka na Tvoji vodu, já to z většiny řeším tak, že opravdu špatne listy odstraní a ona začne hnát do nových, které už by měly být v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2019 21:51 Muž Nanobot [1] Re: H2o6n1z1a
Ahoj, jak dlouho ji tam máš? Pokud je to nová rostilnka, tak je možné, že se jen přizpůsobuje tvé vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 17:38 Muž H2o6n1z1a [0]
Fotka k příspěvku Ahojky prosím nevím jestli jsem zde správně ale u hygrophila cherry leaf se mi začínají kroutit a hnednout listy. Včera ještě byla tak nějak normální a dneska ráno tohle.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 18:35 Muž Biglees [4] - AsieRe: Maq
No každopádně moc děkuji za pomoc, vážím se toho. A jenom jak jsem psal ohledně té rozstřikovací rampy, můžu ji tam dát, nebo mám počkat? Tak ještě jednou děkuji a přeji hodně zdaru s akvárii :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 18:03 Maq Re: Biglees
Biglees napsal: ty mikroby, co je tak ještě hlavní kromě kyslíku ve vodě a průtoku vody? (a taky žádného chloru ve vodě)
Nevím. Fakt. Přemýšlím a čtu o tom hodně, znám z literatury ty všelijaké faktory, které hrají roli, a je jich hodně. Možná až příliš hodně. Neznám postup, jak to v akváriu zaonačit, aby se jim tam líbilo a pěkně se množili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 16:16 Muž Biglees [4] - AsieRe: Maq
Děkuji, říkal jsem si, že budu víc měnit vodu, nejsem si ještě jistý přehnojením. Taky se ještě posnažím zneškodnit ty řasy. Na druhou stranu vstupní voda je tvrdá, ale celková tvrdost je asi 4 nebo 5 stupňů.. Jinak ty mikroby, co je tak ještě hlavní kromě kyslíku ve vodě a průtoku vody? (a taky žádného chloru ve vodě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2019 22:54 Maq Re: Biglees
Dobrá.
Když dám dohromady neúplné údaje (hlavně mi chybí množství hořčíku) s fotkama a s předpokladem, že s tím Feroxem dáváš mikroprvků dost (až moc), vychází mi z toho, že Tvoje potíže nevyplývají primárně z nedostatečné výživy rostlin. Spíš bych se zaměřil na toto:
1) Ta voda je fakt hodně tvrdá, mnoha rostlinám a rybám to nevyhovuje. Veškeré hnojení rostlin se v tom těžko ladí, je tam mnoho látek, které "překážejí", působí jedna na druhou.
2) Máš tam všelijaké řasy. Domnívám se, že ta voda není moc čistá (organické znečištění), a že biofiltrace, čili dekompozice organických látek, Ti nefunguje dobře. Ano, vím, máš filtr, média, atd., ale ono to ne vždy stačí k tomu, aby se hodným mikrobům v akváriu opravdu líbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 21:10 Muž Biglees [4] - AsieRe: Maq
Voda je normálně z kohoutku (den odstátá), vstupní je Ph 7.6 NO3 40 tvrdost 3 mmol/l a hnojivo je zde www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 20:43 Maq Re: Biglees
Ty dávky CO2 Vitalu jsou dost vysoké; já jsem udělal při pětkrát nižší dávce špatnou zkušenost, kdykoli (dvakrát v životě) jsem to zkusil. Je to biocid a vraždí Ti v akvárku mikroby; což se zdá být jeden z Tvých problémů.
Není mi úplně jasné, který "Invital Ferox" používáš. Můžeš to vyjasnit?
Z prezentace není jasné, jakou vodu tam liješ, co Ti teče z vodovodu. To je důležité pro identifikaci Tvých problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 17:17 Muž Biglees [4] - Asie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám takový dotaz ohledně Hydrophil a Lilaopsis, protože jim hnědnou listy, resp. staré listy,které jsou u země hnědnou a mladé listy se zase kroutí.. Ale v akváriu jsou podmínky dobré (jedná se o RIO 125 - v prezentaci), ryby mají dost kyslíku, odpadní látky jsou filtrovány.. Je to trochu estetický problém - také některé listy šednou a děraví, jako kdyby se jim ztenčovalo pletivo. Na druhou stranu Hydrophily vyrostly dohromady asi 40cm za 5 dní a lilaopsis pořád vyhání výhonky. Jinak přidávám CO2 Vital a hnojím Invital Ferox, ale jen krátce (předtím EasyLife Profito). Ode všeho přikládám fotky. Jinak ta řasa na obrázku, je to staghorn? A poslední věc - když mám kvůli cirkulaci vody v plánu přidat rozstřikovací rampu, pomohlo by to, nebo mám počkat? Jinak svítím od 10 do 21h. Předem děkuji :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2019 15:58 Žena drvi [2894] Re: Pavla
Tady chybí základní informace : jaké máš dno, čím a jak dlouho svítíš, parametry vody (pH, obsah NO3, teplota, zarybnění..) udělej si prezentaci s fotkou akvárka a pak můžeš chtít rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 11:26 Pavla – Černající rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím poraďte, akva 125l, vnější filtr, CO2 bublá a zlobí mě rostliny. Koupím (Aqua-Daho) zasadím a do pár dnů zčernají stonky a rostlina přestane prospívat. Jen stonky, je to mazlavé, černé .....co to může být??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:46 Muž Luky13 [60] Re: hunti
Ahoj, děje se mi úplně to samé. Mně se na listech přichytla hněda řasa (rozsivka) a vypadá to stejně jak u tebe.
Zkus to rukou setřít, když ti to zůstane na prstech, je to řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 17:25 Muž hunti [4] – Micranthemum 'Monte Carlo' - černající listy
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém s kobercovkou Micranthemum 'Monte Carlo'. Cca 2 měsíce od zasazení (in vitro) postupně se začala rozrůstat, ale nyní posledních 14 dnů pozoruji černání listů viz foto (uprostřed).

Substrát platinum soil, co2, světlo 10hod, dávkuji profito + železo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 17:59 Muž Powa256 [0] – Rastliny
Zdravíčko. Mám jednu otázku ohľadom rastlín. Včera som ich zostrihával a všimol som si, že na niektorých sú zahnité korene. Čo je dôvodom ?? Či som ich len trochu silnejšie stlačil peanom pri sadení ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2019 13:56 Muž Smetany [1226] Re: necekjiri
Měnil si určitě ten kořen a pokud je ta fotka aktuální i ty ostatní kameny jsou pravděpodobně vápencové nezřídka se také stává že se změní parametry vstupní vody což bohužel neovlivníš. Mě například 12 let krásné rostl ve všech nádržích vodní mor vyhazoval sem ho kýble a posledních půl roku začal všude chřadnout a už není nikde. Ostatní rostliny prosperují.
K tomu svícení více světla ocení zdravé prosperující rostliny pokud se jim nedaří světlem to nezachráníš. Já sem zastáncem toho že nejbezpečnější je limitovat rostliny světlem a ne ostatními faktory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 13:44 Muž necekjiri [2] Re: Smetany
Aktualizoval jsem údaje o nádrži (hl. fotka). Ten velký vápencový kámen tam už není, dal jsem tam kořen Savana (fotku zatím nemám). Určitě za to může světlo, nic jiného jsem neměnil. Předtím jsem žádné problémy s rostlinami neměl. Takže mám svítit míň? Původní zářivky těm rostlinám už nic moc nedávali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 13:35 Muž Smetany [1226] Re: necekjiri
Dekoracemi byly pravděpodobně myšleny kameny které vypadají že jsou vápencové zkus octový test kdyžtak vyměň kameny případně písek (to bude problém) vzduchování pouštěj pouze v noci a vypínej nejpozději 2 hodiny před rozsvícením světel pokud máš pocit že za to může světlo zkus ubrat nebo dodat plovoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 13:25 Muž necekjiri [2] Re: vaclav
To není odpověď ;-) Dekorace nemám žádné, ta tapeta je zvenku. Dával jsem nové osvětlení, od té doby se rostliny mění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 12:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rybka999
Chtělo by to prezentaci s co nejvíce údaji, jen podle fotky to nebude to pravé. Rostlina nevypadá moc dobře a je nízká nebo ji máš nově zasázenou. Po počátečním dobrém růstu u nově založeného akvária dojde po čase v rozmezí tak 3-6 měsíců k jeho zhoršení a je na tom zjistit co schází nebo přebývá. Jediné co ti můžu poradit je několikerá po sobě jdoucí výměna 1/4-1/3 vody a odkalení dna a zjistit si co ti teče za vodu z kohoutku pokud máš tu možnost. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 11:54 rybka999 – Řasa či nedostatek ?
Fotka k příspěvku Chtěla bych se zeptat, zda někdo neví, co se děje. Rostliny jsou v akváriu 4 měsíce, poslední dva týdny jim ale začínají hnědnout okraje listů a ztrácejí hezky zelenou barvu. Viz foto. Jde tedy o řasu nebo nějaký nedostatek živin?
Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 23:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: necekjiri
Hlavní tvůj problém je nevhodné dno a dekorace a ta stěna z bublin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 21:36 Muž Zip [277] Re: Lasse79
Dle mého názoru je to ruducha. je tu na ní extra vlákno a přeji hodně zdaru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 20:35 Muž necekjiri [2] – Změna u rostlin po výměně osvětlení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vyměnil jsem rampu se zářivkami, původní Juwel T5 za Juwel Multilux LED. Původní už byly po své životnosti, přesto mi rostliny dobře rostly (hl. Egeria densa rostla jak divá) a neměl jsem žádnou řasu. Po výměně osvětlení se růst dost zmírnil u Egeria densa a začali trochu rezavět. U Anubiasů se mi na rostlinách začínají dělat zelené tmavší tečky viz foto. Ostatní rostliny rostou jako předtím. Řasa zlehounka na skle. Nové osvětlení mám měsíc. Aktuálně svítím po-pá 4h, so-ne 5,5h. Co mám změnit? Jinak svítit, míň, víc? Nebo? Díky!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 17:32 Muž Lasse79 [38] – Černé tečky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na rostlinách se mi dělají černé tečky. Chybí rostlinám něco, nebo se jedná io nějakou řasu?
Díky za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 22:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hapipo
Je to 1,5% glutaraldehyd což je desinfekční prostředek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 21:56 Muž hapipo [0] Re: vaclav
Takže přestat dávat Co2 vital? Nebo snížit dávkování. Aby se mi potom neudělali zese řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 21:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hapipo
Já bych si tipl na to CO2 vital pokud ho ještě dáváš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 21:30 Muž hapipo [0] Re: vaclav
Převážně živorodky - paví oka, mečovky. Potom 6 neonek a dva "řasožrouty" Crossocheilus siamensis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 21:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hapipo
Co tam máš za ryby? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 21:04 Muž Planorbella [643] Re: hapipo
Ahoj o tom anubiasu jsem ti psal a posílal i soukromou zprávu a ty fleky by mohly být nějaké mechanické poškození nebo je ten list starý a zanedlouho odumře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 20:29 Muž hapipo [0] Re: hapipo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.
1. Poslední dobou se mi začali na listech vytvářet hnědé fleky, spíš hniloba.
2. Na anubiasech se mi dělají černo/hnědé flíčky, párkrát odstraněno savem,opět se vratí...

Prosím o rady, děkuji.
Vše o mém akvu na profilu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 18:18 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: vaclav
Právě jenom ty vršky vypadají nehezky, ale střed a spodní část je v pohodě. Možná ji jenom něco na té hladině vadí. Líbí se mi, nechci, aby taky skončila v kompostu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2019 18:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
rybicky.net/forum/5363-echinodorus Jestli z toho šlahounu chceš mít rostliny tak ho strč opatrně pod vodu takhle ti asi zaschne. Takhle za čas dopadneš také. www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 18:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: brukiz
Není to jednoduchá rostlina sice ti roste ale nevypadá moc dobře. Co to má na listech netuším. Už jsem jí párkrát měl pokaždé byla jiná a nakonec vždycky skončila v kompostéru s žížalami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:59 Muž Fid0 [2] – Otazka
Fotka k příspěvku Ahojte. Dokedy toto bude rast a co z toho môžem čakať??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:41 Muž brukiz [85] - Rostliny – Rotala macrandra
Fotka k příspěvku Ahoj, rostlina Rotala macrandra na horních listech u hladiny ztrácí vybarvení v podobě zelených flíčků. Děje se tak pouze u hladiny s vysokou intenzitou světla. Netušíte, proč se tak děje? Jinak roste nádherně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2019 15:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: misi6
Akvária od 200 litrů nemusí mít noční vypínání a pokud tam nemáš ryby tak není co řešit. Samo se ti ukáže co poroste a co ne. Hnojení nedávej nejdřív se ti musí rozjet rostliny a každý týden přidej 1/2 hodiny na světle. Jestli jsi z Prahy nebo okolí ve čtvrtek je sraz a tam je rostlin k mání spousta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 15:37 misi6 Re: vaclav
Dropchecker mám a podle něj mám v akva 20 mg/l. Až pojedu do hornbachu nebo někam, tak chci koupit egeriu densa, ta mi rostla jak o život. Já jen jestli nemám přidávat více hnojiva nebo doplnit nějaký prvky (Fe nebo tak).
CO2 mám teda jet i přes noc ? Četl jsem, že přes noc je to zbytečné a proto jsem kupoval ten set i s nočním vypínáním, ale třeba je to zbytečné když má člověk už nějaké ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2019 15:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: misi6
Chtělo by to více rostlin převážně stonkovky a nechat akvárium v klidu. Vodu měň 2x v týdnu tak 1/4 až 1/3 a svítil bych 8 hodin a to CO2 nonstop. Kup si čidlo na CO2. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=901