Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 10:38 tony626
ohnivaji mi listy na rostlinach čím to může být ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:11 Marcel G Re: zervan
zervan napsal: V tom akváriu je veľmi silné svetlo, pre Anubiasy netypické.Tak minimálně tento parametr nás oba spojuje. Já měl v tom akváriu také velmi silné světlo. A vůbec jsem tam nepřidával žádné mikroprvky, tak je třeba možné, že při tom silném světle a zvýšených nárocích na příjem živin jim brzy chyběl nějaký důležitý mikroprvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:09 Marcel G Re: Johan
Johan napsal: Nejsou to prostě jen staré emersní listy?U mně se na 100% jednalo o submerzní formu Anubiů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:08 Marcel G Re: Raviolka
Já opravdu netuším, co přesně to vyblednutí žilnatiny způsobilo. Každopádně ty extrémní parametry nebyly rozhodně plánované, ale chvíli jsem to akvárko takto nechával, abych pozoroval, co se s ním bude dít. Kromě toho, že mi po pár týdnech takto zežloutla žilnatina u všech anubiů, tak se mi tam ještě drasticky přemnožily rozsivky (zpočátku i zelené vláknité řasy a sinice, ale ty to dlouho nevydržely a samy bez mého přičinění po pár týdnech odpadly). Zhruba po dvou měsících jsem ale to akvárko zrušil, protože to nešlo ukočírovat (přehnal jsem to dost drasticky s hnojivem v substrátu, které nebylo dost hluboko a prosakovalo do vodního sloupce). Když o tom teď tak přemýšlím, tak draslíku tam možná bylo dost, protože to bylo NPK hnojivo. Asi bych měl ještě dodat, že jsem tam měl extrémně silné osvětlení, přidával jsem také tekutý uhlík, a neměnil jsem záměrně vodu. Pokud by to ještě někoho zajímalo, tak tam také každým dnem stoupal redox. Když jsem akvárium rušil, tak už se jeho hodnoty pohybovaly kolem +540 mV, což už je silně oxidační prostředí dlouhodobě zcela nevhodné pro většinu živých organismů. Předpokládám, že tam při tom nízkém pH neprobíhala prakticky ani nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:04 Žena Raviolka [2209] Re: zervan
zervan napsal: ...ale skôr o porozumenie príznakom.Pak bych na tvém místě neprocházela akvaristické galerie příznaků, ale prostě hledala, čím je to způsobeno. Zkus klíčová slova "veinal chlorosis" apod.
Kromě virů a hub (a síry... krajně nepravděpodobné a vypadá to jinak) najdeš dost nitek směřujících k dusíku. Namátkou:
edis.ifas.ufl.edu/…
forums.gardenweb.com/…
www.ctahr.hawaii.edu/…
Jasno v tom mít sotva můžeš, opravdu má každá rostlina jiné nároky a většinou je neznáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 18:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Johan
Nie, tie Anubiasy nikdy neboli pestované emerzne, je to "potomok" mnohých generácií Anubiasov v mojom akváriu (po dobu asi 20 rokov).

Raviolka, Marcel: O pomeroch NPK i iných prvkov som toho síce v rôznych zdrojoch naštudoval veľa, ale stále v tom nemám jasno. Na dusík sa mi to nezdá, malo by to vyzerať takto:
deficiencyfinder.com/…
deficiencyfinder.com/…
deficiencyfinder.com/…

Ale ono sa mi to nezdá na nič, takže beriem to ako možnosť ;-)

Marcel: Toľko dusičnanov pri tak mäkkej vode vraj nefunguje dobre, aspoň podľa tých experimentov, čo som spomínal v susednej diskusii "Hnojení".

V tom akváriu je veľmi silné svetlo, pre Anubiasy netypické. Nejde mi ani o samotné Anubiasy, tých mám spústu v iných akváriách, ale skôr o porozumenie príznakom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 17:16 Muž Johan [4957] - Rostliny
Nejsou to prostě jen staré emersní listy? Vím, Anubias toto zvládá dobře, ale nemusí to tak být přeci vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 16:46 Žena Raviolka [2209] Re: Marcel G
Takže co myslíš, že chyběl draslík? Ale jeho nedostatek přece vypadá jinak. Zároveň taky nedostatek draslíku snižuje příjem dusíku. Je to opravdu daleko víc o poměru než o absolutních číslech. (Pomineme-li, že to, co popisuješ, jsou dost extrémní podmínky i v jiných ohledech.)
Fakt se o tom dá hodně vyčíst, koho to zajímá - správný poměr NPK a jeho důležitost se nedá shrnout do několika vět. Takže se do diskuse pouštět nemusíme, dala jsem zervanovi námět ke studiu.
Jen posouvám dále co znám já, pokud to zervan nakonec nějak rozlouskne, bude to zajímavé i pro mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 16:02 Marcel G Re: Raviolka
Nechci se tady moc pouštět do diskuze, ale přidám jednu zkušenost se žlutou žilnatinou a anubiy: Naprosto stejně mi u nich žilnatina zežloutla, když jsem měl v akvárku dusičnany nad 150 mg/L, fosforečnany 0.3 mg/L, pH kolem 5 a hodně nízkou alkalitu i tvrdost. Draslík jsem bohužel neměřil, ale protože jsem tam nehnojil a ve zdrojové vodě ho prakticky nemám, tak předpokládám, že tam skoro žádný nebyl. Měl jsem tam ještě Althernantheru, ale ta se tvářila vcelku normálně.
PS: Samozřejmě jsem tam neměl žádné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 11:57 Žena Raviolka [2209] Re: zervan
Nedostatek dusíku. Což znamená, že bys měl změnit poměr NPK, pravděpodobně ubrat draslík a nebo přidat dusík (ale potom možná i fosfor - takže ubrat draslík mi připadá schůdnější). A nebo prostě oželet anubiasy, každá kytka má jiné představy o optimálním poměru. Takhle vypadá ta níže zmiňovaná blokace. Můžeš si na tohle téma vygooglit spoustu diskusí, polemik a obrázků - mám na mysli konkrétně ke žluté žilnatině a NPK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 11:30 Žena Raviolka [2209] Re: grunda
grunda napsal: u nás se pod 25 nedostanu, a hodnoty do 30 mg/l jsou opravdu bezproblémové, takže klidně lehce přihnoj ;-) Proč bych měla přihnojovat? Nemám s kytkama problém - a co je důležité, nemám problém s rybama. Můžu tě ujistit, že jsou ryby, kde rozdíl mezi 5 a 30 mg/l poznáš. Ve většině akvárií mám různé xify a jsou to ryby, které dlouhodobě v kondici při vysokých dusičnanech neudržíš. Tak mi neraď, co mám dělat.
Opakuju, psala jsem jen můj názor, že zhoršovat rybám podmínky na úkor prosperujících rostlin je špatná cesta. Nesouhlasíš, beru, každý máme jiné zkušenosti - ale nepiš mi, ať přihnojím. Chovám ryby dost dlouho abych věděla, že dusičnany jsou podstatné, byť to není na první pohled vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 22:25 Muž zervan [1123] - Rostliny – žltá žilnatina
Fotka k příspěvku Bol som dnes na inšpekciu akvária rybicky.net/nadrze/19970 a všimol som si, že Anubiasy majú nejaký problém - pripájam fotku, žily listov sú žlté (presný opak prejavu nedostatku železa). Čo to je? Nemôžem nikde takéto príznaky nájsť. Iné rastliny sú v pohode, napr. ma veľmi zaujala nádherne sýto sfarbená Alternanthera reineckii 'Rosanervig' (ktorá zase u mňa má značné problémy a Anubiasy sú parádne).

EDIT: Ešte som zabudol hodnoty vody z posledného merania (má vcelku vyrovnané) - 7°dKH, 19°dGH, NO3 20 mg/l, PO4 1 mg/l, Fe 0,40 mg/l, K cca 40 mg/l, CO2 je dodávané trochu ľajdácky, ale bežne tých 20 mg/l
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 19:11 R Muž vaclav [15060] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Anex jsem kdysi doma měl na odstranění dusičnanů. Myslím že o tom psal Stanislav Frank. Nevydržel jsem to ale dlouho, protože doba působení byla krátká a regenerace dlouhá. Jinak s těmi prvky souhlas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 18:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Deepinpeat
to mě zajímá, kdo z běžných akvaristů má doma selektivní ionex (klidně můžeme tady na stránkách udělat hlasování), udělám i průzkum mezi chovateli, kdo z akvaristů má přístup k laborce, aby byl schopen určit přesné hodnoty prvků v akva a kdo z nich má dostatečné znalosti(zkušenosti), aby byl schopen určit blokaci nějakého prvku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 17:49 Deepinpeat Re: grunda
K oběma lze dodat jen tolik, že pro někoho asi utopie, pro někoho běžná praxe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 16:46 Žena vendy [27] - CichlidyRe: vaaclav
No že by chodily tak vysoko?Mám jen 3 Krom toho echinodoru mám kytky celkem vysoko... Ale ta žlutá barva a tečky bude od něčeho jiného si myslím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 16:34 R Muž vaclav [15060] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vendy
Řekl bych že na většině fotek je klasický požer od ancistruse. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 15:46 Žena vendy [27] - CichlidyRe: zervan
Koukala jsem na anubiasy a bílé fleky no ožrané to není je to také průsvitné, ale žádné díry. Hrubý list taky není, lupu nemám tak to až tak blízko nezjistím. A list se láme stejně jako ostatní. Změnu pozoruji poslední 2-3 týdny na mladých listech. Snad to nebude horší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 15:44 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Raviolka
Ahoj tak jsem tady s info :)
Jasný, že pro ryby chci maximum a pořád to jde na úkor rostlin, jenomže ten ekosystém tam taky musí nějak pracovat ne? Pokud půjdou rostliny do háje bude problém s vodou a NO látkami. Tak bych chtěla alespoň ty základní - valisnerie, anubias, microsorium udržet v dobrém stavu.
Hodnoty No látek v pořádku jsem myslela podle naší vody co tu teče :) je jasný že když je vysoká hodnota v kohoutku tak to do akva nedostanu dolů.
Dusitany mám skoro neměřitelné podle testu od rataje nebyla voda skoro růžová takže hodnota 0-0,1mg
Dusičnany jsou na tom velice podobné mírně narůžovělá barva tak do 10mg podle vzorníku. Vodu měním i 2x do týdne, záleží na čase a druhu krmení.Ph se mi drží kolem 6,8 při CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 14:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Raviolka
Ten nápad s nedostatkom mangánu je dosť dobrý a zaujalo ma to... Dokonca má vraj taká Cabomba v sušine viac mangánu ako železa! (www.rataj-spk.cz/… - zrejme podobne i iné rastliny)

EDIT: Zamýšľanie nad hnojením mangánom presúvam sem: rybicky.net/forum/10843-hnojeni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 12:57 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Deepinpeat
solidní utopie - ta první část (viděl jsem to pár chovatelů používat, většinou s divokými odchyty), pro běžného akvaristu? No nevím nevím :) To o těch kytkách je pravda, jen by mě zajímalo, kdo se opravdu setkal s blokací nějakého prvku jiným a jak to opravdu poznal. Pár akvárek jsem dohledoval, pár jich měl a mám, ale blokaci prvku jsem zatím neviděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 11:57 Deepinpeat Re: grunda
No v akváriu s tím právě můžu dělat jenom to, že buď mám zdroj vody který mi při výměnách umožní koncentraci NO3 skutečně snížit na únosnou mez o které se asi nedohodneme nebo použiju selektivní ionex. Jinak pokud chci pěstovat náročné rostliny, tak hlavně potřebuju být schopen když něco neroste určit, co je limitujícím faktorem a zda něco úplně nechybí nebo naopak přebytek nějakého prvku neblokuje příjem jiného a jestli k tomu mám adekvátní světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2014 11:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Deepinpeat
tolik teorie, a co by jsi s tím chtěl v akva dělat? navíc rozdíl mezi 5 a 30 mg/l na rybách opravdu nepoznáš, možná někde v laborce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 11:11 Deepinpeat Re: grunda
No to opravdu neteče, ta voda obsahuje i množství dalších škodlivin, sice ve stopových koncentracích, ale obsahuje. Je potřeba si uvědomit, že pokud na těch rybách není vidět, že by jim 30 mg NO3/l něco dělalo, tak to pořád ještě neznamená, že to tak není. U těch dusičnanů nevidíme tu akutní toxicitu, ale to co nevidíme, nebo spíš tomu nepřičítáme vzniklé problémy, je ten dlouhodobý dopad takové zátěže na organismus těch ryb. Když porovnáš dvě akvarijní populace chované za exaktně shodných podmínek, jen jedna z nich bude žít ve vodě s koncentrací 5 mg NO3/l a druhá 30 mg tak si rozdílu určitě všimneš. Ta norma NO3 pro pitnou vodu je příšerně vysoká a není to zdravé ani pro lidi. Vysoké koncentrace NO3 v organismu vedou v menší míře ke stejnému efektu jako ty nízké ale už vysoce toxické koncentrace NO2. Dochází k částečné redukci NO3 na NO2 a další dopad je stejný, jen ty koncentrace jsou prostě naštěstí nižší. To akvárium prostě není příroda, kde různé formy látek za různých podmínek a za podpory různých mikroorganismů krásně přechází tam a zpátky a je možné je čerpat v různých vrstvách dna a na povrchu substrátů, kde je dostupná vysoká koncentrace. V akváriu prostě chybí třeba anoxické prostředí o dalších hlubších vrstvách nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 10:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Raviolka
u nás se pod 25 nedostanu, a hodnoty do 30 mg/l jsou opravdu bezproblémové, takže klidně lehce přihnoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2014 10:30 Žena Raviolka [2209] Re: grunda
V Ostravě pod 5 mg/l ;-)
Celou dobu píšu o tom, že je podle mého názoru nesprávnou cestou zvyšovat zátěž pro ryby jen proto, aby se dařilo několika málo rostlinkám, které to potřebují. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 10:19 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Raviolka
terčovce už nějaký pátek mám, hodnoty kolem 30mg/l jsou pro ně naprosto bezproblémové. Málo komu teče z kohoutku kojenecká voda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2014 09:58 Žena Raviolka [2209] Re: grunda
Já nemám na mysli zvládání, já mám na mysli snahu o naprostou pohodu. Jsou ryby, kterým rozdíl 10 nebo 30 neříká nic, ale terčovci k nim nepatří. Nepochybuju, že by to zvládli. Jak říkám, moje volba je raději preferovat pohodu ryb a oželet třeba pupečník, který je na dusík náročnější - ačkoliv za jistých podmínek "zvládne" i čistou vodu. Na kytkách je ale jakákoliv nepohoda daleko lépe vidět, viz tohle téma, které je zasvěcené kdejakému flíčku na listu... ryby mlčí a třeba ramirézky jsou zářným příkladem toho, že jim zrovna moc vyhovující podmínky v akváriu dát neumíme - a dusičnany jsou za to zodpovědné do velké míry.
Přidávat dusičnany na 30 mg/l, pokud mám to štěstí a mám "čistější" vodu, mi připadá kontraproduktivní. Těm rybám to určitě neprospívá. A jen opravdu málokterá kytka potřebuje více než např. těch 10 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 09:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Raviolka
nevím jak ramirézky, ale terčovci zvládají hodnoty kolem 30mg/l naprosto bez problémů a neznám kytku, které by to nestačilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2014 09:41 Žena Raviolka [2209] Re: vendy
Určitě je dobré znát množství dusičnanů (co je to nízké?) a v tomhle případě i železa. S Feroxem bych počkala. Přečti si toto:
www.rataj-spk.cz/…
cs.wikipedia.org/…

Doplním nejpodstatnější body:
Hlavními symptomy je mezinervová chloróza (nervatura listů zůstává zelená), tvorba hnědavých a šedavých skvrn na listech. Vážně postižené listy mohou hnědnout a usychat...
... se zdánlivě projevuje podobnými příznaky jako virová mozaika...
Někdy může být zaměněn s poškozením sviluškami.

Přesně to vidím v tvém akváriu. Ale podle fotek se to hůř určuje, porovnej si to sama.


Ještě poznámka k dusíku - pokud tam máš ryby citlivější na obsah dusičnanů (což ramirézky nebo terčovci jsou), tak bych byla ráda za nízké hodnoty a oželela rostliny, které holt dusíku potřebují více. Všechno dohromady mít v akváriu nelze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 21:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vendy
vendy napsala: Dusičnany měřím a jsou nízké. Pardon, zabudol som napísať otázku: Čo znamená nízke? Nízke v tom zmysle, že neohrozujú rybky? (teda povedzme, že pod 50 mg/l) Ale rastlinky majú iný pohľad - nízke znamená pod cca 10 mg/l, čo už môže byť problém. Podľa fotiek sa mi to však nezdá na dusík, neviem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2014 20:53 R Muž romant [28001] Re: vendy
Tak začal bych s tím dusíkem, tedy jeho vylepšením a posléze bych se podíval na PMDD, popř. použil jenom mikroprvky. Jenom cočkem to nezachráníš, musíš to vylepšovat tak nějak komplexněji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:52 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vendy
Myslím, že netreba kupovať, nejaký ochotný akvarista v okolí, ktorý má testy, to jedno meranie spraví. Viac ani nebude treba - len sa uistiť, či niečoho nie je nejako extra veľa a či niečo nie je nulové. Napr. taký test na draslík je dosť drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:49 Žena vendy [27] - CichlidyRe: zervan
I pupečník je příliš světlí a mladé listy jsou malé a zcvrklé, zítra vyzkouším anubiasy. Přikláním se na odvápnění. Zapnula jsem co2 tak se to snad zlepší a přemýšlela jsem nad FEROX. Dusičnany měřím a jsou nízké. Výměna vody je někdy i 2x za týden u terčů. Zbytek testů postupně tedy nakoupím stačí klasické co nabízí v obchodech? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vendy
Hm, no tie na hladine by mohli mať biogénne odvápnenie, z tej fotky to moc dobre nevidno, ale lupou sa do dá pekne pozrieť - ak je to vyžraté, budú tam ohlodané tkanivá, miestami i dierky a ak ide o biogénne odvápnenie, tak to budú drsné malé kopčeky, celkovo bude list taký tvrdší, ťažko postihnuté sa mi dali priam lámať (ale tie boli skoro celé biele od vodného kameňa). Anubias má rád šero a nedával by som ho tak blízko pod svetlo (čo samo o sebe nevadí, ale potom si pýta viac živín a tie nedostáva).

Ale tie rastliny dole, to mi fakt pripadá "len" vyžrané.

Čo sa týka tých svetlých žltých nových listov Anubiasu - myslím, že chýba železo: deficiencyfinder.com/… I mne neznáma rastlinka na fotke má nové listy akési bledé.

Nebolo by zlé nechať si aspoň jednorazovo zmerať obsah dusičnanov, fosforečnanov, železa a prípadne aj draslíka a podľa toho by sa niečo dalo potvrdiť alebo vylúčiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:37 Žena vendy [27] - CichlidyRe: zervan
Od ancíků je to snad vyloučené, chytají to i listy anubiasů, které jsou přichycené na rampě těsně pod hladinou :( vesměs mladé listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vendy
Tento Anubias z prílohy a aj napr. zmiznutý list Echinodora mi pripadá ako práca ancíkov. Ostatné idem lepšie pozrieť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:27 Žena vendy [27] - Cichlidy – Rostlinky nerostou
Fotka k příspěvku ahoj snažila jsem se rozluštit co tedy rostlinkám chybí a co jim vadí. Každá rostlinka má jiné příznaky. Tak se chci poradit jak s tím naložit. V nádrži Splněný sen jsem udělala složku rostlinek s fotografiemi. Chtěla bych poradit co dodat za složky, aby prospívaly. Nejvíc mě tedy momentálně zajímá anubias a jeho čárky bílé, foto v příloze. Na dotek to nejde sundat. Četla jsem o od vápnění rostliny, že by??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2014 19:31 R Muž romant [28001] Re: luckyway
Je to mladej zdravej list, jak bude stárnout, ten konec bude mít postupně stejnou barvu jako zbytek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 19:26 Muž luckyway [5] – Microsorium pteropus - Narrow
Fotka k příspěvku Chtel bych se zeptat, co zpusobuje tmavnuti koncu Microsoria? Vim, neni to nemoc. Jen jsem zvedavy co to je? Muze to byt tim, ze rostlinka rychleji vyroste?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 10:06 Muž Jiri [0] Re: Jiri
Tak děkuji všem za rady, vypadá to že se problém vyřešil. Byla to asi opravdu nějaká reakce na co2, spustu bordela a tak, problém byl že nemizela, protože od toho byl celej filtr, takže voda se tím pořád obohacovala. Po vyčištění filtru bylo po pár hodinách akvárko čisté jako před tím. Teď už se nic netvoří, kvas jede pořád dál a všem se snad daří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jiri
Z biokvasu idú aj rôzne iné plyny a výpary, nielen CO2 (keby len ten, tak po privoňaní k fľaši by sme cítili to isté čo zo sódovky), ale že by to malo robiť penu a kadejaký sajrajt, to zase nie, to mi nikdy nespravilo a používal som rôzne kvasnice. Nebola tá fľaša od niečoho? Alebo to možno ani nesúvisí priamo, skúsil by som fľašu proste odstaviť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:39 Muž Jiri [0] Re: soubi
No je to skoro určitě z toho, ale proč se to děje? Kvas se nemá šanci dostat do akvárka, jen co2..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:29 Muž soubi [32] Re: Jiri
to vypadá jako plíseň...bacha na ten kvas, to ba mohlo být ono. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:49 Muž Jiri [0] Re: sux
Fotka k příspěvku Nemyslím si že to jsou řasy, přidávám ještě jednu fotku. Vpravo nahoře je pěna co se mi tvoří nad difuzorem (burčák přes 2 flašky) a vpravo dole když prohrábnu kytky tak z nich vyletí toto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:49 Muž sux [117] - AmerikaRe: Jiri
ahoj, z tý fotky toho moc nevidím, ale nevypadá to jako povlak z "bindžusu" ale řasa. Nejsem rostlinkář, ale něco ti buď chybí nebo přebejvá :) vícero měnit vodu, mě to pomohlo na vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:28 Muž Jiri [0] – Povlak na rostlinách
Fotka k příspěvku Ahoj, asi to není problém s rostlinami, ale nevím kam to zařadit, po přidání burčáku se mi po pár dní začal tvořit povlak na rostlinách a je z toho binčus po celém akváriu. Kvas vedu ještě přes jednu flašku, takže se nemůže dostat do akvária.. má s tím někdo zkušenost ? přikládám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:29 R Muž romant [28001] Re: Zab01
To jsou noční brusiči. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:28 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: MonterMonty
Možné to, sice jsem je tam v životě neviděl, ale leccos by to vysvětlovalo :) ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 00:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zab01
Na tom echináči si pochutávaj ancistrusi ;-) zřejmě je špatně krmíš , no jak už bylo nesčetně kráte konstatováno - jak jednou okusí ,už nechtěj jinak hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 201 202

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 164164x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=2901