Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 158 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 18:08 aldas
Taky bych přidal ještě jednu zářivku,a taky pomůže pravidelná výměna vody ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 18:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: PKL
Hnojením ty rostliny spíš dorazíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 18:01 Polux – Re: PKL
Precti si neco o PMDD pak si ho kup a noj tim !!A to svetlo nevim jeste bych pridal jednu trubici.Taky by to chtelo sem napsat naky hodnoty vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 17:49 PKL – hnědnutí rostlin
Fotka k příspěvku Zdravím,

potřeboval bych poradit začaly mi hnědnou rostliny. Cca 2 měsíce byly krásně zelený, ale poslední měsíc začali takhle hnědnout.

Akvárko má 54l a svítím 15W. Hnojim cca každých 14 dní AKVAFLOR AF-7
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 06:23 Žena Bledule [0] – Re: Dinamit
Děkuju.
A efektivní zastřihávání? v jedný ruce odkalovač, v té druhé nůžky? nebo napřed ostříhat a pak to celé honit po aqua?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 01:13 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: darka
ta bílá síťka je kus pletiva, co se používá při zateplování fasády.ona je jemnější než síťka od kiwi, ale tvrdší a vespod se hůře stahuje vlascem k sobě. hlavně dlouho trvá, než proroste ricie tou bílou síťovinou a stejně se po nějaké té době(asi měsíc i víc) odtrhne celý koberec(kvůli uhnití pod síťkou). obyčejná s. od kiwi se snadno stáhne k sobě(a sváže) a vtlačí do dna, hlavně není vidět na rici.(trochu vidět je, ale v porovnání s bílou....je to nic) tolik moje dosavadní zkušenost. hlavně: nevydrží to věčně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 00:58 Žena darka [520] – Re: mirlun
Zajímala by mě Vaše zkušenost s tou mřížkou na dně na fotkách 12/2008. Chtěla jsem to zrovna vyzkoušet,ale vidím,že po cca 1 měs zkoušíte něco jiného,síťku.Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 23:23 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Dinamit
koukněte do mého akva číslo 3. v sekci ricie v síti jsou slíbené fotky jak vypadá ricie na kamenu a břidlici po aplikování :-)
včera jsem to navázal na rovné plochy břidlice. kameny jsem navázal v neděli(myslím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 22:24 Žena Dinamit [68] – Re: Bledule
Pokud to chceš na dno, tak nejlepší asi bude, pokud vemeš tu břidlici, na to dáš chomáč riccie a "přetáhneš" to tou síťkou, kterou ze zdola zavážeš. Břidlice by měla udržet ricii na dně a sama po chvilce vyroste ze síťky, takže síťka nebude vidět ;-)
A pokud to chceš na kořen, tak nejlepší asi bude, abys ricii zabalila do síťky a tu pak přivázala na ten kořen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 22:17 Žena Bledule [0] – Re: Dinamit
Co přivázaná k břidlici?

Nezakoření třebas? Do pírku, když ji něčím zatížím aby nehnila?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:14 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: matrix069
V této fázi se mi líbí nejvíce=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:13 Muž matrix069 [79] – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Asi takhle to nakonec vždy skončí. Ale vyvázat se dá vždy nanovo.(Riccie stoupá k nebi,nebo ke hladině) :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:07 Pavell – Re: mirlun
tvuj odkaz je super, clovek musi byt inovativni vsude. jdu hledat nejake pletivo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:09 Žena Dinamit [68] – Re: Johan
RE Johan: To je hodně zajímavý nápad, přidělat ricii na bok akvária :-)
Tu drátěnou síť děda používá na různý zadělávání průduchů do baráku, aby tam nechodily myši a podobná havěť. Nevim teda kde to kupuje, ale dá se to sehnat docela v pohodě :-)

RE Bledule: nemyslíš náhodou vlasec? Pokud nejsi moc manuelně zručná, vem si na to spíš tu síťku z pomerančů ;-) Já mám teď schovanou síťku z mycí houby, s tím, že až bude po zkouškovim, tak to dám zase dohromady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 18:02 Usine – Re: Bledule
Ve výdrži je problém. Pokud ji přivážeš vlascem ,normálně ho proroste a skončí na hladině. Já jsem použil také síťku na fasádní omítky. Chvíli to trvá než se ricie rozroste, ale po čase opět skončí na hladině, protože spodek uhnije. Zřejmě tomu můžeš pomoci, když jí budeš stříhat na krátko, ale i tak ji budeš muset časem udělat znova. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 17:08 Žena Bledule [0]
Jak dlouho tahle kytka vydrží? Neuhnívá, když je přivázaná k něčemu?
A Jak se přidělává tím silikonem? Vysvětlit prosím jako ženské, stavitelských a jiných ručních prací neznalé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 11:57 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mirlun
Tu drátovou síťku už pár měsíců scháním, nějak se mi nepoštěstilo. Lepší by bylo, kdyby byla potažená umělou hmotou, jako zde: aquamoss.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 11:46 Muž mirlun [48] - Rostliny – síťku ano
doporučuji spíše síťku než pletivo od zateplení.
vlasec drží jen lokálně a ono to stejně jednou odroste.u té síťky k tomu taky jednou(podle mě za měsíc, max. dva) dojde(spodek uhnije a koberec opelichá), ale hned síťku rozvážete, nalovíte s ní po hladině ricie,přiložíte na kámen libovolného tvaru(tohle u vlasce a oblých kamenů nejde)zase zavážete vespod třeba i izolovaným drátkem nebo kousíčkem vlasce a pokud máte síťku průhlednou, žlutou nebo zelenou a ne moc hustou(optimum od kiwi,když chcete hustší-nesmíte ji tak moc napínat), nic nekazí celkový dojem akva. při dobrém osvětlení máte za týden vcelku krásný trs, koberec, keř. večer dodám fotky, zrovna tento týden jsem tohle udělal.
a tady cizí odkaz, kde mě fascinuje drátková mřížka.(jen ji sehnat po levnu, a aby nebyla škodlivá pro vodu.)


www.petfrd.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 11:31 Muž Pete [10] – Re: Aleš
Lávový kámen jsem vytáhl, roztahal jsem po něm ricii tak aby přes ní při pohledu shora nebyl vidět a jednoduše to jen omotal tenkým vlascem. Pěkně to drží, vlasec nejde vůbec vidět. Jinak, přes tu síťku bych to nedával, nevím jak bych ji pak vytahl z toho a navíc mam ryby co všude šťouraj, pod všechno co povolí a do každé skulinky se okamžitě narvou (Mastacembelus) a ti by tam mohli uvíznout. Právě proto jsem zvolil raději vlasec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 10:46 zeck
přivazovat jí síťkou na pomeranče neni as nejlepší způsob.má to docela velký oka a je jasné,že to časem proroste.ale když použijete nit,můžete si zvolit jak velké oka chcete a ani to neni moc vidět.zkusim najít fotku,jak jsem to měl přivázané.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 10:40 Aleš
Když pro upevnění Riccie použijete nějakou síťku (fasádní, od ovoce, atd.) a ona tím po čase proroste, dá se ta síťka z vytvořené masy bez jejího poškozen nějak rozmně dostat? Třeba v případě potřeby "převazu"? Když je rostli přichycena silonem, je to snadné. Ale při použití síťky si to úúplně nedokážu představit... Aleš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 08:06 Žena Dinamit [68] – Re: René
U mě by se i dařilo, jenže ti malý parchanti to všechno sežerou. Žerou i tu ricii, ale naštěstí ona roste rychleji :-) . Moje okurky, mrkve, řasoteblety, to všechno žerou taky, ale roliny nejvíc. Mrchy tone
Někdy po zkouškovim hodlám tu ricii přivázat na břidlici a dát na dno. Uvidim, jak to pujde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 07:34 Žena René [2] – Re: Dinamit
jo - mám ten samý problém - rostliny jedou, ale kobereček se mi nedaří - už jsem vyzkoušela několik druhů rostlin - buď mi to sežraly, nebo se mu nedařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 06:37 Žena Dinamit [68]
Já jí přidělávala pomocí síťy z pomerančů přímo na kořen, ale ta mrcha mi prorostla a vyplavala na hladinu tone . Od té doby se ještě nenašel nikdo, kdo by to zase spravil :-D . Počítám ale s tím, že jí přivážu na břidlici a udělám z ní kobereček. Ančíci spolu se šnekama to budou pravidelně oždibovat a mě nic nepřeroste :-) . Aspoň se mi zaplní dno. Všechny rostlinky, co měli tvořit kobereček, zatím poctivě ančíci a pančíci spořádali tone
Ty tvoje "kokusky" nech chvíli na hladině. Při nedostatku světla se jakoby trhá, ale jakmile má světlo, tak posílí a proroste k sobě, čímž vytvoří krásný koberec. Bude se ti pak s ní i líp manipulovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 06:10 Muž motýlek [275] – Re: Ninco
pokud neseženěš, pošli mi vzkaz nebo přímo na jarda.motyl@seznam.cz a pošlu Ti v nějaké PET láhvičce - už jsem to tak posílal v době kdy bylo dost zima a došlo to OK ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 23:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
To neni fer! Vsichni si tu povidate jak vazete ricii atd a ja ji uz tyden shanim jak divej. Ja ci takyyyy !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 22:12 Muž matrix069 [79] – Re: zeck
No ono ani príliš svetla nieje niekedy to pravé orechové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 21:25 Muž DavidDizzer [26]
ale jinak riccie je moc hezká, může se v ní (trochu) schovat i potěr, vypadá sice hezky i na hladině, ale rybky ji apk více okusují a ne u všech(u většině) co ji mají, se jí na hladině moc nedaří. ale roste rychleji a tak může vytvořit hezký koberec,když ji připevníte např(na dno,dekoraci např.kořen atd...), a když se jí opravdu moc daří tak má krásnou zeleŇ!
nejlepší je ji dát na místo, kde máte v akvárku na dno docela prázdno, protože vám to prázdno hezky zaroste a vznikne hezký kobereček ;-), Ať se všem akvaristům daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 21:07 zeck – Re: matrix069
mluvim jedině ze svých zkušeností!
z 10 kousků jsem měl koberec 20x20cm.ale chtělo to dost práce,všelijaký přesazování...atd
"Moja skúsenosť je že na hladine sa mi jej až tak nedarí(príliš veľa svetla mám) "
snad čim víc světla,tim lepší ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:45 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Neviem či z malých cuckov urobíš koberček,ale hlavne maj dosť svetla a nejaké hnojivo hlavne s obsahom Fe,ja používam od JBL florapol a a riccia ma nikdy nesklamala. Osobne by som z tých tvojich kúskov niečo skúsil(i keď málo) priviazať na dno a niečo nechal na hladine. Moja skúsenosť je že na hladine sa mi jej až tak nedarí(príliš veľa svetla mám) a dne super. Práve dnes som ju musel nanovo vyviazať,lebo už totálne prerástla.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:45 Žena René [2]
Micranthemum micranthemoides mi zrušili úplně a teď mi likvidují drahý liliovníček brazilský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:42 Muž DavidDizzer [26] – Re: René
aha, to je blbé no... že to žerou, je to tak hezká roslina...chtěl bych jio...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:42 Muž DavidDizzer [26] – Re: René
které ryby to jako žerou,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:42 Žena René [2]
parmy schuberti, pancéřiček panda sem tam si zobne ancitrus. Před tím si toho nevšimli, asi jim něco chybí - hodila jsem jim salátovou okurku a uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:40 Muž DavidDizzer [26] – Re: René
které rybky to řerou??/konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:30 Žena René [2]
já to obaluji okolo kamenů síťkou od hroznového vína - takovou tou tenčí - jako z vlastců, když není po ruce tak taky od pomerančů apod.
Ale obaluji skoro každý týden - ona roste ale pak z té síťky vyroste a šup už je nahoře.
Teď se mi do ní pustili rybky - mají ji za sváču. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 19:48 Muž jajaapaja [174] – Re: Aleš
Ahoj.Tak zrovna minulí týden jsem se sešel z akvaristou který mi riccii dal.V jeho akvárku je pěknej kobereček.Zatoužil jsem po něm taky.

Hledej v mini akvarium Mirek akvarium 1 pod jmenem Mirlun.Je tam ukázka jak vyřešil kobereček on pomocí fasádní sitě pro zatepleni.Já to skusil se síťkou od citronu a jde to.U mě je akorát problém že mi to některá ryba vytrhává.JŠ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:40 zeck – Re: Ninco
mám toho plnou hladinu.kdyžtak napiš jestli máš zájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:39 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Ja uz mam pripravene lavove kameny i nit na ricii :-D Nikde vsak ricii nemuzu sehnat. Ve meste sem ji nikde v obchodech nevidel a objednavat jednu kytku se nevyplati :( Neni tu nekdo s prebytky z Pardubic? Klidne i koupim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:35 Muž motýlek [275] – moje zkušenost
mám odpozorováno, že je potřeba udržet napřed na hladině nějaké minimální množství, pokud je ricii hodně málo (je na řídko), tak si to rybky rozeberou a může se úplně vytratit ... pokud mám větší chomáče, tak se i rychleji množí - což třeba zrovna já rozdávám kamarádům ... lépe více světla a trochu hnojiva se železem, pak má jeiskřivější zbarvení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:14 zeck – Re: Eff
nepovidej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:08 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: zeck
Síť do oken nerovná se záclona hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:03 zeck – Re: Radek
moc práce :)
dlaždice,kousky riccie na ní,obmotat nití......máma by nadávala,kdybych jí ze záclon vystříhal obdelníčky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:56 Muž Radek [3]
Lze použít síťovinu (fasádní perlinku anebo jemnější síť do oken). Vystřihnou se dva stejné obdélníčky, kousky riccie se vloží mezi ně a svážou silonem. Po čase to obroste z jedné nebou obou stran, podle umístění. Zároveň se to celé zpevní, takže silon je možné vyndat a vystřihnout potřebný tvar koberečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:50 Muž Pete [10] – Re: Aleš
Odpad to není, taky se mi to stalo dyž sem to dotáhl domů... Nenechával jsem ji plavat, rybyšty mi to začli roztahovat po celem akva, nedalo se na to dívat - byl bordel jen z toho všude. Pomačkal sem to do 3 kuliček. zatěžil je kamínkem na dně a byl pokoj. Do měsíce ji mám tolik, že sem tím obalil jeden větší lávový kámen. Hodně zdaru... ;-) hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:30 zeck – Re: Johan
dřív jsem měl dno porostlé tímto plevelem a stačí když se na dlaždici,nebo nějakej jinej podklad přichytí nití několik mini kousíčků a ty se potom rozrostou.nemusí se tam přichicovat celá hrst:o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Aleš
Každý kousek se může na hladině spokojeně rozrůstat. Stélky se budou větvit, až udělají polštář, který je možné přichytit k dekoraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:22 ؤشححعؤؤهىخ
Nazdar.Nechaj to volne na hladine..Po urcitom case sa namnozi..aj ja cakam,az jej bude dostatok a naviazem ju na nieco.-potrebuje hodne svetla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:18 Aleš – Jak na "Riccii fluitans"?
Ahoj. Před pár dny jsem v akvaritice zakoupil rostlinku Riccia Fluitans s myšlenkou, že se pokusím udělat z ní kobereček. Nikdy před tím jsem Riccii neměl v rukou. Překvapilo mě, že po "vylití" obsahu kelímku do akvaria se mi roslinka rozutekla po celém akvariu. Zkrátka každý kousíček jinam. V takovém stavu je vyloučeno rostlinku silonem uchytit na břidlici, obkladačku nebo jakýkoliv jiný placatý podklad. A nyní se dostávám k otázce: Když Riccii nechám nějaký čas na hladině, dojde k vytvoření nějakého souvislého porostu, kdy jednotlivé lístky budou vzájemně propojeny? Zkrátka aby se to dalo na nějaký kámen silinem přichytit? Nebo jsem zakoupil nějaký "odpad" po sestříhání rostlinky a je to dobré akorát tak na vylití do záchodu? Díky za radu. ALeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:36 Romiš – Re: tweety1
Do fosforu bych teď zcela jistě nešel. No a to KNO3 je dobré, ale jen v případě, že máte ve vodě málo NO3. (Na druhou stranu - když ho do akva nelejete mnoho, nic hrozného by se stát nemělo.)
Zkuste pár dní vydržet, jak se přihnojování projeví. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [158] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=7851