Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 08:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: ... Zjistil jsem, ze mam zelezo na nule. Doplnil jsem zelezo pomoci TENSO na 200ug/l a tim samozrejme i dalsi mikroprvky (zda chybel i jiny, to mohu jen hadat)... Tých 0,2 mg/l je týždenná, či denná dávka? A aká bola predtým? Mne Ludwigia palustris takto odhnila, ten krásny variant Super Red, čo spomína Ciffik. Železa som mal dosť, asi to malo iný dôvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 08:11 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Ahojky, ještě jednou díky všem, co radili v kauze odumírajících růstových vrcholků - zvednul jsem týdenní dávku fosforu ze 3 na 5mg/l, vápník jsem se rozhodl nepřidávat - dle vodáren mám hodnoty ca a mg téměř ideální, k tomu fosforu jsem ještě změnil mikro z plantex csm+b na profito a po přečtení nějakých info o přemíře draslíku přestal přidávat k2so4 (možná blbost, ale zkusil jsem to - i bez k2so4, dodám jen z kh2po4 a kno3 snad 20mg/l). Jako testovací objekty posloužily nově nakoupené Ludwigie (ovalis, inclinata a nějaký dovozový kultivar pod označením ,,super red" smich ) - doklepávám druhý týden a musím říct, že jsem nikdy neměl hezčí rostliny. Nic neodumírá, ze všeho raší boční/postranní rostlinky (což se u mě moc nedělo), Blyxa zhoustla natolik, že uvažuji nad koupí sekačky a ty barvy... hop Po víkendu nafotím a hodím do prezentace před a po...

mimochodem na akvarijni-hnojivo.cz jsem narazil na článek ohledně ,,falšování" plantexu - nemíním tady rozbíhat nějaké konspirační teorie, ale možná mohl být i v tomto zakopaný pes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 07:28 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Odhnivani vrcholku.
Je to neco pres tyden, co jsem u rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_palustris zpozoroval, ze vrcholky normalne hnednou a odumiraji, zkratka vrcholy hniji. Zjistil jsem, ze mam zelezo na nule. Doplnil jsem zelezo pomoci TENSO na 200ug/l a tim samozrejme i dalsi mikroprvky (zda chybel i jiny, to mohu jen hadat). Behem tydne mam tuhle rostlinu opet rostouci a bez ohnivani.

Pisu to jako pouceni, na co se mate take podivat, pokud Vam tohle nekdy taky udela, protoze ac se snazim reci rostlin porozumet, tomuhle jsem hned nerozumel.

EDIT: Jeste doplnim, ze pridani takove davky TENSO nemelo negativni vliv na zivocichy v akvariu, vcera vecer se mi v tom akvariu rozplaval poter rybicky.net/atlasryb/cichlidka_pestra .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 10:01 Muž Ciffik [761] - Rostliny
stydim dík chlapi, už to chápu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 09:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Ciffik
Ciffik napsal: 5245 musíš na 0,05 naředit 100 000x
To áno

(100x ředíš litry v akváriu, 1000x třeba zředit roztok) 100ml/1000= 0,1 - 0,095 u tebe (počítáš přesně
Tomuto som nepochopil. Prečo práve 100 ml? (veľkosť fľašky nehrá rolu) Akvárium má 100 l, zriediť mám 100000×, teda 100 l / 100000 = 0,001 l = 1 ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 09:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: John
Mas v te sve vane (mysleno v dobrem, velke akvarium) par cudlicek, hnojis PMDD, predpokladam bez fosforu a dusiku, listy jsou deformovane, cim by to asi tak mohlo byt? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 09:49 Marcel G Re: Ciffik
Dušan (zervan) to má správně. Já jsem to po něm přepočítával (zase trošku z jiného úhlu) a vyšlo mi to prakticky stejně ... akorát mi nedošlo, že 0.95 mL = 950 mg.

Když přidáš 1000 mg 3% H3BO3 do 100L akvária, budeš tam mít 10 mg/L 3% H3BO3 (1000 mg / 100 L = 10,0 mg/L), což odpovídá 0,30 mg/L 100% H3BO3 (10,0 mgL * 0,03 = 0,30 mg/L), což odpovídá 0,05 mg/L čistého bóru (0,30 mgL * 0,175 = 0,05 mg/L).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 09:24 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: zervan
jsem to zkoušel přepočítat, neseknul ses někde o desetinou čárku (nebo špatně počítám já?)? do výpočtu konc. mi to sedí, ale to dávkování by dle mého mělo být 0,095ml né? 5245 musíš na 0,05 naředit 100 000x (100x ředíš litry v akváriu, 1000x třeba zředit roztok) 100ml/1000= 0,1 - 0,095 u tebe (počítáš přesně)

nebo jsem už úplně mimo? včera jsem koukal na stránky, kde to bylo rozpočítaný jak pro blbečky (ideál pro mě), ale nemůžu to najít - tuším Marcelovy stránky

jestli mystifikuju, tak rychle smazat (jednak ať tu nejsem za deb*la, druhak ať nepletu ostatní) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2014 08:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ludvik
Fotka k příspěvku ludvik napsal: jak si spočítám, že chci přidat 0.05mg/l bóru? Řekněme, že mám 3% roztok, klasickou borovou vodu. Hm, no to sa takto bez pomocných výpočtov ťažšie, ale ide to - v H3BO3 je 17,5% bóru, takže: cieľová_koncentrácia * objem_akvária / (1,75*percento_koncentrácie), napr. pri 100 l akváriu: 0,05 mg/l * 100 l / (1,75*3 mg/ml) = 0,95 ml
Prosím, skontrolujte to niekto.

Ja som si spravil na počítanie tabuľku www.dropbox.com/… - tam vyplním, že mám roztok 3 g / 100 ml (bunky M32 a N32), akvárium má 100 l (bunka P32), no a strelím nejakú dávku hnojiva v ml (bunka O32), kým nie som spokojný s výsledkom (bunka O34).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 01:46 Muž ludvik [1082] Re: zervan
O tom mluvíš často ... Pro nás chemií nepolíbené, jak si spočítám, že chci přidat 0.05mg/l bóru? Řekněme, že mám 3% roztok, klasickou borovou vodu.
zervan napsal: Ale potom som mal problém najskôr s nedostatkom bóru (spotvorené alebo aspoň pokrútené nové listy väčšiny rastlinných druhov), ten som vyriešil ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 23:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rybka1
Je to možné, ale stále sa snažím prísť na to, čo uškodilo Ludwigii a chcem jej pomôcť. Ale späť k hnojeniu do dna: Ja som si pre seba spravil záver, že hnojivové tablety nie sú vhodné len tak naslepo dávať do substrátu a určite nie pod rastliny, ktoré by sa perspektívne mohli vyťahovať pri údržbe (rýchlorastúce stonkovky). Dosť efektívne sa mi zdá dať tabletu napr. do blízkosti Echinodorov, tie nikto nevyťahujeme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 22:26 Muž rybka1 [178] Re: zervan
Tak potom ma kazda ine naroky pre rast.co je pre jednu ok,pre druhu ko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 22:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rybka1
Práveže nie, takto som ju stále dokola skracoval a výrazne namnožil, až som rozdával, rástla ako burina (keď som niekedy nechal spodnú časť, z nej vyrástli nové 2 - 3 rastliny a keď som zapichol vrchnú časť, hneď vyhnala korene a po pár dňoch začala rásť do výšky).

Ale potom som mal problém najskôr s nedostatkom bóru (spotvorené alebo aspoň pokrútené nové listy väčšiny rastlinných druhov), ten som vyriešil, potom sa udialo veľa zmien (napr. som znížil dusičnany na minimum, znižoval som tvrdosť vody), dovtedy hnijúca Rotala začala rásť ako burina a zase dovtedy rastúca Ludwigia zrazu prestala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 22:13 Muž rybka1 [178] Re: zervan
Taaaaam je problem.ludwigia sa ledva zakorenila a ty si ju vytiahol.a dokola,pozri si moju ludwigiu v prezentacke "roller".za chvylu bude rok co tam je zasadena a len ju striham v polke.nikdy som ju nevyberal celu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 22:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rybka1
No ja som vyťahoval zhruba každý týždeň Limnophilu, Cabombu, Egeriu a Ludwigiu - spodné polovice som vždy vyhodil a vrchné zasadil späť. Posledná menovaná prestala rásť a zvyšné tri ma už nebavilo takto riešiť, odvtedy sú na "horácomatke". Takže už ani ja často nevyťahujem zo substrátu :) Ale občas vytiahnem iné (Alternanthery, Rotalu) pri očiste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 22:02 Muž rybka1 [178] Re: zervan
Hnojim do dna a nikdy som z rastlinou nic nevytiahol,a vobec preco by som ju mal vytahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rybka1
Ja zase nemám dobré skúsenosti s hnojením dna. Asi to proste neviem. Už dávnejšie som si kúpil Dennerle PowerTabs (dennerle.com/…), miestami som dal pod niektoré rastliny. Lenže odvtedy keď rastliny vyťahujem s koreňmi (rýchlorastúce stonkovky), vždy sa uvoľní veľa bieleho kalu, zrejme silná dávka živín, ktorých ani zloženie nepoznám. No a zdá sa mi (nie som si tým úplne istý), že odkedy som dal tablety do hnojiva, mi prestala rásť Ludwigia repens - dovtedy to bola priam burina, každý týždeň zastrihávaná na polovicu. Za najhoršie považujem to, že vlastne ani neviem, čo tam pridávam (tomu sa vyhnú tí, čo si tabletky namiešajú sami) a koľko sa toho uvoľní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:48 Muž John [16] Re: rybka1
A co je nejlepsi dat do dna, abych nemusel zakladat aq znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:38 Muž rybka1 [178] Re: John
Dno by som urcite nahnojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:28 Muž John [16] Re: zervan
dávám denně 1,92 mg/l draslíku. Hnojím KNO3, K2SO4, KH2PO4. když jsem to vše spočítal tak mi to dalo toto číslo. Hnojiva mám namíchané zvlášt. Zkusím něco ubrat. Dno nemám hnojené vůbec. Snad toho není moc. Problémy před tím neměla. Pomůže jí když jí zkrátím nebo otrhám listy? děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 20:59 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rybka1
Uvádza sa to napr. v tunajšom atlase (rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida) - ale niekto dáva veľa draslíka a nemá problém, tak možno je tam nejaká súvislosť napr. v podobe pomeru živín.

John: Koľko sa čoho hnojením pridáva? Pred zvýšením hnojenia Alternanthera takéto problémy nemala? Je aj v substráte nejaké hnojivo (guličky)? Každopádne stojí za pokus ubrať draslík a potom sa tu podeliť o výsledok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 20:51 Muž rybka1 [178] Re: John
Deje sa to ked je prehnojene draslikom,niekde som to uz cital.althernathera ma potom deformovane listky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 20:40 Muž John [16]
Fotka k příspěvku ahoj, nedávno jsem tu psal ohledně problému s rostlinkama. Přidáním na hnojení se většina rostlinek vzpamatovala a roste krásně jen althernatehra má nějak zkroucené listy a rotala rotundifolia uhnívají vrcholky :-( čím to může být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 15:17 R Muž romant [27987] Re: Tara007
Rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 15:14 Tara007 – hnědé fleky
Fotka k příspěvku mám takové hnědé fleky na rostlinách a dekoracích a nevím co je to.. no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 13:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Dá sa na to pozrieť aj inak - ak vo vode pri dennom dávkovaní niečo nameriame, tak je tam toho nadbytok, rastliny to nestihli zužitkovať. :-) Železo im chýbať nemusí - koľko dostanú, toľko spotrebujú a ide sa ďalej. Pravda, v takej situácii sa nedostane všetkým rovnako. Zbytok sa možno hromadí v substráte alebo vo filtri - nedávno som robil experiment, pral som starý filter a v tej hnedej vode z neho som nameral veľmi veľa železa.

Inak odporúčam počkať viac ako hodinu, pokojne celý deň a ešte lepšie dať vzorku na slnečné svetlo. Keď som dával stabilný chelát (JBL testom), po 1-dňovom čakaní bol výsledok zhruba 2-násobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 12:15 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Zelezo
Koupil jsem test Fe, a jsem zdesen, cista nula, ta voda se ani malilinko nezabarvila, ani po hodine nic, test AQUAR (no nevemte to za 40Kc na burze). Jsem si rikal, jestli to vubec funguje, a tak jsem tam kapnul Tenso rozpusteny ve vode, celkem okamzita reakce. Tak jsem to zelezo v akvarku natahl o 200ug/l (vic jsem nechtel kvuli medi v Tenso), a uvidim. No aspon uz vim, proc v tomhle akvariu absolutne neroste rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum . Zajimave ale je, ze jsem dnes daroval celkem dost rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis a rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma v peknem stavu, a ani rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum nejevi nejaky nedostatek, proste se mnozi a vypada O.K. Echinodory taky v pohode, ale to Limnobium uvadim proto, ze je plovouci, ze by korenici rostliny mely dost zeleza ze dna.

Holt neni rostlina, jako rostlina, clovek se stale uci, nedostatek zeleza pri mem hnojeni, to jsem necekal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.09.2014 08:22 Marcel G Re: Ciffik
Ciffik napsal: vápník již dodávám druhým týdnem ve formě CaCO3, zlepšení nepozoruji...Tak na to pozor! CaCO3 je ve vodě prakticky nerozpustný → při 20°C se ti v 1L vody rozpustí max. 0,02 g CaCO3 (ve 100L max. 2 g). Takže pokud tam toho dáváš víc, tak je možné, že to bude pro rostliny nedostupné. Doporučoval bych ti přejít spíše na CaSO4*2H2O nebo CaCl2*2H2O (ty jsou ve vodě velmi dobře rozpustné). A pokud jsi CaCO3 používal i ke zvyšování alkality, tak kromě CaSO4 (jako zdroje vápníku) začni přidávat do vody i trochu NaHCO3 (zdroj HCO3 ke zvýšení alkality).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 20:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Ciffik
Chcelo by to fotku tej vady.

Ciffik napsal: vápník již dodávám druhým týdnem ve formě CaCO3, zlepšení nepozoruji... Čím viac vápnika (čím tvrdšia voda), tým viac bóru treba.

ano, používám csm+b, bórovou vodu říkáš? poptám se a zkusím, když tak změním mikro za tenso cocktail (ikdyž dle složení je tam toho bóru méně)? nebo něco komerčního? doporučíš? Tenso Coctail má naozaj menej bóru. Za zmienku stojí zmes Micromix Plus akvarijni-hnojivo.cz/… (tú používam) - ale tiež má bóru menej, no má aj dosť exotické prvky. Nenamiešavam si ho vo vode, ale rovno v nachystanej zriedenej bórovej vode (0,6%), čím kompenzujem nedostatok bóru, s ktorým som mal problémy pri mojej tvrdšej vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 20:17 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Raviolka
vápník již dodávám druhým týdnem ve formě CaCO3, zlepšení nepozoruji...

ano, používám csm+b, bórovou vodu říkáš? poptám se a zkusím, když tak změním mikro za tenso cocktail (ikdyž dle složení je tam toho bóru méně)? nebo něco komerčního? doporučíš?

co2 valím dle DP do světle zelena až jemného přechodu do žlutava

každopádně děkuji za rady, nějak to prozkouším a dám vědět, co zabralo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2014 19:49 Žena Raviolka [2154] Re: Ciffik
Pokud jde vyloženě o vrcholky a nové lístky jsou deformované (malé, šroubovitě stočené?), tak to může být bór, případně vápník. Pro úplnost dodám i zinek, ale to není tak časté, tam se listy kroutí jinak. Tak buď zkus popsat víc, jak přesně vypadají ty deformované zakrnělé vrcholy, jestli jsou tam i nějaké barevné změny, fleky apod., a nebo vylučovací metodou rychle odhadneš vápník a za pár kaček si doneseš z lékárny borovou vodu. Změna k lepšímu by se měla projevit v řádu několika dní, to za pokus stojí. Nevím, jestli používáš CSM+B, ale i s tímhle hnojivem mívají lidi problém s nedostatkem bóru.

EDIT: Ještě pro úplnost - nedošlo k poklesu CO2? Víš, že ho tam máš dost? Nejsem zastánce pumpování CO2 do akvária :-D , ale některé druhy jsou v tomhle ohledu náročné a pokud je tam CO2 málo, tak jim zakrňují vrcholky. Ale nejsou vyloženě deformované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 19:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: ... a prave se snazim dokazat vliv chybejiciho fosforu na rudnuti novych listu Echinodoru ... Na ten výsledok som zvedavý, lebo pre klasické červené stonkovky (ako Rotala, Ludwigia, Alternanthera) sa skôr uvádza opak - že najlepšie červenejú, keď majú veľa fosforečnanov (a dostatok železa) a menej dusičnanov. Ale Echinodorus je iná rastlina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:58 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Designer
týdně do akva přidám 3mg/l, že by bylo málo? pravda nad 100l pražím 3*24w

zkusím přidat, dík moc za koment (já načetl něco o mikro prvcích (tuším Zn) pak něco o Ca...atd) jestli to bude takovou ,,banalitou" tak máš u mě pivo dost mě to v poslední době sra*o (resp. stále ser*) a zbytečně jsem přišel o řadu krásných rostlin za nemálo peněz(Ludwigia sp., Nesaea, Ammania...) až jsem měl strach pořizovat další krásný kousky z obavy ,,rozpadu"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ciffik
Degenerace novych listu a zakrnely vyvoj, za to muze fosfor. Pri silnem nedostatku je po rustu, a mohu-li to soudit dle svych zkusenosti, pak zpusobi i opadani starych listu. Nektere rostliny jsou k tomu znacne citlive: rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida , jine to nesou statecne, a prave se snazim dokazat vliv chybejiciho fosforu na rudnuti novych listu Echinodoru, takze dik za otazku, akorat mi padla do rany :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 17:58 Muž Ciffik [761] - Rostliny
jedna technická:

co může za zakrnění (někdy až deformace a zkřivení) až odumírání růstových vrcholů?
jedná se o mou prezentaci stonkovka, hnojení EI

příp. dotazy rád zodpovím, jsou rostliny (Heteranthera, Hygrophily...) kterých si to ani nevšimne, ale v podstatně všechny Ludwigie (krom Cuby, ta se zatím drží), Nesaea, Ammania šli do kopru - odumřel vrchol, rostlina vyhodila boční - odumřel vrchol a rostlina šla do háje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 17:56 R Muž romant [27987] Re: John
Pokud jsem se tě nějak dotkl a ty jsi tomu, co jsem napsal nerozuměl, potom se ti omlouvám. Jenom jsem chtěl varovat před jednostranností toho co činíš a to formou kterou jsem zvolil. Pokud máš nízké Kh, řekněme pod 4, už je to napováženou a to praní CO2 do akva by se mohlo neblaze projevit n kondici rybí osádky, takže tvoje prvotní úvaha o nízkém Kh se ubírá, tedy podle mě správným směrem, jenom tomu dáváme, jiný, tedy další rozměr.
Edit: maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2014 17:52 Marcel G Re: John
Pokud je mi známo, tak rostlinky "bublinkují" jen v případě, když je voda nasycená kyslíkem.
Tento úkaz může vzniknout:
1) při výměně vody, když přidáš do akvárka čerstvou (a obvykle i studenější) vodu, která obsahuje mnohem větší množství plynů
2) když máš v akvárku hodně rostlin a silné světlo, které nutí rostliny rychle fotosyntetizovat, a díky tomu stoupne obsah rozpuštěného kyslíku ve vodě do takové míry, kdy už se kyslík ve vodě nemůže dobře rozpouštět, a proto se začnou na rostlinkách tvořit bublinky
3) když uměle zvýšíš obsah kyslíku ve vodě (např. přidáním peroxidu nebo používáním Twinstaru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 17:36 Muž John [16]
No ja prave resim problem s rostlinkami. Drive mi bublaly krasne a docela i rostly tak po tom co dodavam co2 nonstop tak se neco pokazilo a uz nerostou a nebublaji. Resim porad cim to muze byt. Jen kdyz vymenim vodu tak bublaji dost, ale jak psal kolega tak to bude asi tema rozpustenyma plynama v nove vode. Ja myslel jestli to muze ovlivnovat prave moje nizke KH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.09.2014 16:25 R Muž romant [27987] Re: John
Taky jeden postřeh, řekněme z akvárií. I když rostlin nebublají, neznamená to, že neprosperují jak mají. ;-) Já jen, aby se ve snaze mít z akvária sifón, nestala nějaká nepředloženost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.09.2014 11:52 Muž kofejn [963] Re: John
Řekl bych, že po výměně to nebudou bublinky kyslíku, ale jen se uvolňují rozpuštěné plyny z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 10:52 Muž John [16]
Jeste jeden postreh z meho akvaria. Nedari se mi moc rozbublat rostlinky. Co2 pridavam docela dost nonstop. Ale kdyz vymenim vodu cca 50 % tak rostlinky za chvilku docela pekne bublaji. Nema to souvislost s nizkym KH?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 20:55 Muž John [16] Re: Ciffik
Tak uz je vse namichano a pohnojeno :) ted budu sledovat co se bude dit a hlavne delat testy a testy. Snad mi to nezaroste vse rasou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 17:21 Muž vakes [0] Re: Wendy2
Jasně.Já se ancistrusů zbavil(daroval).Nejvíc mají rádi echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 16:41 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :) – echináč
Fotka k příspěvku zdravím, je to okus od L-ka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2014 18:55 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: John
zadej si do googlu pmdd kalkulačka a můžeš počítat do aleluja...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 08:56 Muž John [16]
Tak jsem koupil zelezo easy life ferro. Budu davkovat jedenkrat tydne 30ml a pak jsem objednal kh2po4 tekute a pak sypke kno3,mgso4, a k2so4 vse po 50g. Namicham si to vse zvlast do destilky akorat nevim v jakem pomeru treba do pul litrovky. Uz mi bylo porazeno ze kno3 30g a nevim ten zbytek. Dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 00:40 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
Musim ti sdelit,ze jsem tu morskou sul zkousel po dobu asi 2 mesicu a taky bez efektu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2014 08:14 Žena Raviolka [2154] Re: John
Nemusíš. Základ je to "železo", tzn. Tenso Cocktail. Ten se přidává, pokud chybí železo. (Například, ono je to mnohem složitější. Ale železo je nejviditelnější.) To ostatní snad kromě fosforu už máš, ale je zbytečné to do akvária dávat jen proto, že je to součástí nějakého balíčku. KNO3 přidáváš, když chybí dusík. KH2PO4 přidáváš, když chybí fosfor. MgSO4 přidáváš, když chybí hořčík... Když chybí draslík, tak máš možností více a volíš to, co nadělá nejméně škody a třeba zabije dvě mouchy jednou ranou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 21:59 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: John
Ano, ale nejen železo, ale všechny relevantní mikroprvky ve vhodné kombinaci. Podívej se třeba sem, co a kolik toho objednat:
www.akvarijni-hnojivo.cz/…
www.prirodni-akvarium.cz/…

Prvky je potřeba dodat ve správné formě a v rozumných vzájemných poměrech.

Hlavně abys třeba takový draslík neobjednal čistý a "neuždibl" trochu do vody. To by mohlo vyřešit všechny problémy nádrže způsobem, který by ryby ani rostliny nedocenily (pač by nestihly) :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 21:25 Muž John [16]
Vodu menim jednou za deset dni asi tak polovinu. Reverzni osmozu nemam. A kdyz to tak shrnu a budu objednavat hnojivo tak musim sehnat kno3, horcik, draslik, fosfor a zelezo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=2951