Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 150 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:54 Žena darka [520] – Re: jajaapaja
To je sice zajímavá rada, možná i účinná, ale přidej k ní ještě návod, jak vzrostlé ancíky přelovit bez totální devastace akva ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:49 Muž jajaapaja [174] – Re: Kralicek11
Zařiď jim mateřskou školku. :-D Chvílku doma chvilku pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:47 Muž jajaapaja [174] – Re: LopoCz
Jo kluk si na něm pochutnává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:39 Petr2 – Re: Mumínek
Nejde říci nějaká konkrétní příčina. Zejména když to akva neznáme. Pokud se kytkám moc nedaří a řasy ti tam jinak nerostou, zkusil bych malinko fosforu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:34 Žena olga [4] – Re: Petr2
Ano, jednou z definic zivota je, ze organismus neco spotrebuje a neco vylouci, takze i krevetky produkuji exkrementy, neukladaji to do krunyre. Tim, co jsem napsala, spis bylo mysleno, ze jeste projdou i to, co z krmiva uteklo rybam, a jeste pretravi jejich hovinka (opravdu jsem videla, jak je pojidaji). Takze energie se z techto latek vyuzije maximalne.
A k te me "prerybnenosti": pocitejte se mnou. 3 ryby po prum. 1,75 cm, plus 7 mensich kolem 7 mm, plus 10 krevetek, kde je jedna s 2 cm a dalsi kolem 1 cm (dospelce mam uz nejakou dobu jinde), to dela 21.15cm, tedy vcetne krevetek! (jinak upozornuji, ze hovorime o me nadrzi "male, ale moje", nikoliv nano cube) A jestli "tolik ryb" nemate ani ve 125 l, tak to prominte, ale stravite hodne dlouhou dobu nez uvidite v akvariu nejaky pohyb!
A ruducha se mezitim pres vsechny snahy rozrusta.
Dam sanci jeste CO2 (mozna hraje roli moje vysoke pH), ale opravdu, prerybnenim to nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:30 Mumínek – Re: Petr2
Ano, to je jasné, ale chci vědět, co to je a co jsem udělala špatně, že se to objevilo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:11 Petr2
Mumínek napsala: Včera jste tady řešili čistotu akva, ale nikdo mi neporadil s mým problémem. Můžete se prosím někdo podívat o pár příspěvků výše a pokud možno mi poradit, co s těmi rostlinami??

Já bych to, na čem je to černé, ostříhal a vyhodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:00 Mumínek – Ach jo...
Včera jste tady řešili čistotu akva, ale nikdo mi neporadil s mým problémem. Můžete se prosím někdo podívat o pár příspěvků výše a pokud možno mi poradit, co s těmi rostlinami??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 14:20 Kralicek11
nechci zakladat new diskuzi..ale kdysy jsem tady psal a dosly jsme k nazoru ze jsou to ancici...tak jsem je vyndal ale asi po 2dnech jsem mel uplne zadelany skla zelenou rasou...tak jsem to cistil houbickou ale to bych je tam porad ty rybky rusil kdybych jim ob den cistil skla...tak jsem tam dal zase anciky a zelena rasa je v cudu potlesk ale mam strach ze my zase budou hlodat listy...:(tak co s tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 12:49 Muž DavidDizzer [26] – Re: FranzFritz
podle mne je to nedostatek např manganu ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:33 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: LopoCz
Mají pravdu kluci. Nedávno jsme to probírali tady: rybicky.net/forum/10129…
Musel jsem ancíky z aqua vyhodit, neboť mi ho strašně zplundrovali. Pořídil jsem si menší druh, krunýřovec jednopruhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 08:29 Muž Yirka [9126] – Re: LopoCz
Eff to identifikoval naprosto správně a já přidám ještě to, že ho tomu určitě neodnaučíš. Jak mu jednou E. zachutnají, bude je brousit stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 07:32 Petr2 – Re: olga
On si každý myslí, že krevetky čistí. To je sice pravda,ale ony zároveň i vylučují ... To, co máte ve 24 litrech, já nemám ve 125ti :-) (Ale je pravda, ještě jedna nebo dvě rybky by se mi tam vešly).
Jinak to mluvíme o té Vaší nanokostce? Nevím, ale 24 litrů, tolik živočichů, minifiltr, výživné dno a ještě hnojení ... Tam se rovnováha bude hledat špatně. Osobně bych tam dal jen párek pavích oček nebo bet, několik krevetek a přestal bych krmit. Rybky s krevetkama si udělají rovnováhu samy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 07:15 Krejn – Re: olga
jsem presvedceny ze tam na 24 l mate opravdu moc zivocichů. Krevetky jako takove se nezivi detritem!! a ta ruducha jim zrejmne nechutná!! dle mého názoru se toho absolutně nezbavíte dokud nesnížíte počet obyvatel akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 23:59 LopoCz
Fotka k příspěvku 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 23:58 LopoCz
Fotka k příspěvku 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 23:57 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: LopoCz
2) je správně. Že mu vinšuju dobré zažíváni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 23:56 LopoCz – Děravé list - rozpad?
Fotka k příspěvku Zdravím,

poslední dobou mi začína zlobit Echinodorus. Světla má určitě dostatek + hnojím pmdd. Hledal sem co by to mohl být a došel sem k názoru že je to:
1) nedostatek živin
2) že mi ho svačí ancik :-/
3) nevim....

Přidávám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 22:54 Žena olga [4] – Re: Petr2
Ano, souhlasim s Vasi radou - na vseobecne urovni. Nicmene ja to akvarium cistim (odkaleni jednou tydne s 1/5 az 1/5 vymenou vody) a v soucasne dobe tam jsou na 24l cisteho objemu tri dospele rybky a asi 7 mladych - jsou to zivorodky, ktere moc kvalitne netravi, ale zase celkem drobne (girardinus metallicus). Mimo to tam mam jeste asi 10 krevetek, ktere dovysbiraji krmivo nebo hovinka, ocisti vse od posledniho naznaku rasy... Prilis nekrmim, a s rasou (opravdovou, ne ruduchou ;-) ) jsem nemela problemy ani nepamatuju. Nehnojim, nezlobim,... :-D
Takze ono to asi tou "absolutni cistotou na dne i v nem", kterou tu ostatne puritansky dodrzuje asi malokdo, asi nebude, v tom souhlasim s Johanem. Minimalne by se vic rozkladajicich se exkrementu poznalo na hladinach sloucenin dusiku, nemyslite?
To bedrich: a nezavlekl jste si to tam na tech kryptokorynach? Me si tam ta mrcha ruducha pristopovala na ricii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 21:02 Petr2 – Re: Johan
Tím chci říci, že pokud se Vám v akva objeví ruducha, je to s největší pravděpodobností zapřičiněné zanedbáním údržby nebo překročením kapacity akva v oblasti živočichů. A nepište tu obecně výraz "řasa", protože je to značně zavádějící. Každý druh má jiné příčiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 20:46 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Petr2
A jak byste to chtěl jinak poznat? To mají nečistoty nosit praporek a mávat na Vás? Máte-li tam bordel a nečistotu, mezi což řadím například i přebytky živin, neměněnou vodu a podobně, tak to poznáte třeba právě tou ruduchou. Co Vám na tom není jasné? To jako myslíte, že jakmile je na dně trochu detritu, tak to má za následek řasu? Nebo tím chcete říct, že jakmile je v akva řasa, tak to má za následek nějaká nečistota a nečistota říkáte koukám také všemu, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 20:41 Petr2
Johan napsal: Furt ste nenapsal jak se projevuje ta nečistota. ;-) Jak kromě řasy teda poznám, že mám v akváriu "bordel"?

hlídat si živiny na minimu. coze


A jak byste to chtěl jinak poznat? To mají nečistoty nosit praporek a mávat na Vás? Máte-li tam bordel a nečistotu, mezi což řadím například i přebytky živin, neměněnou vodu a podobně, tak to poznáte třeba právě tou ruduchou. Co Vám na tom není jasné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 20:21 bedřich
Olga: No co týče NO2 tak nula, horší to je s NO3 to je kolem 50mg/l.Vůbec nehnojím a roste to jenom na řasokouli. Je zajímavý,že to začalo růst až po přidání cryptocorynu. Ostatní řasy rostou přiměřeně,nebo je spíš požíraj krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 19:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Petr2
Furt ste nenapsal jak se projevuje ta nečistota. ;-) Jak kromě řasy teda poznám, že mám v akváriu "bordel"?

hlídat si živiny na minimu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:56 Petr2 – Re: Johan
Přerybníno, překrmeno, nečistý filtr, bordel na dně a ve dně ... Podle mne stačí odsát dno a to i do hloubky, vyčistit filtr (nezničit bakterie, čistit vodou z akva. Dno bych odsál až tak 3-4 dny po čištění filtru) a krmit jen malinko a obden. A hlídat si živiny na minimu. Ruducha nejdříve začne měnit barvu, pak ztratí pevnost a pak zmizí :-) Alespoň takto to obvykle probíhá :-) Nejhůře napadené části je možné vystříhat. Za 3 týdny až měsíc je pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Petr2
A co je to čistota v akva? Popř. když pominu řasy, čím se ta nečistota projevuje? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:43 Petr2 – Re: olga
Na toto platí velmi jednoduchá věc - čistota v akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:15 Žena olga [4]
Ahoj bedrichu, presne to same mam i ja! Viz vlakno "Co to je" - tedy jedno z tech, co se tak jmenuji. Sid mi poradil, ze to skutecne je ruducha, s poetickym nazvem "jeleni roh". A vseobecne rady znely "odkalovat, hlidat si dusicnany,...", nicmene s temi ja jinak problem nemam, a bohuzel jsem zjistila, ze jsem si tu hnusotu zavlekla i do dalsiho, nedavno zalozeneho akvarka :-O .
Zkusme najit nejaky spolecny jmenovatel, treba nam to naznaci, jak se toho zbavit:
Jak dlouho mas akva? Jak casto cistis? Jake mas parametry vody? Pridavas CO2 nebo hnojivo? Jak dlouho ti to rostlo? Jak rychle se to siri? A mas to jenom nekde, nebo vsude? U me treba roste hlavne na okraji listu kryptokoryn, a bliz svetlu...
Preju nam obema, at ten paroh brzo nejak shodime! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:33 R Muž Silent [5949]
Vypadá to na ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:29 bedřich
Fotka k příspěvku Zdravim, taky bych potřeboval poradit. Nenajde se tady nějaký odborník co by dokázal identifikovat tohle:
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 14:08 Mumínek – Re: mnammnam
Já CO2 nepoužívám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 13:33 Muž mnammnam [23] – Re: Mumínek
mne to zacalo na rostlinkach aspon na tej rotale kdys mi neslo na par dni co2 asi tyzden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 13:30 Muž mnammnam [23] – Re: Mumínek
ja to mam taky ale jen na rotale green a na Cryptocoryne affinis mam take zelene fliacky na starsich listoch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 11:54 Mumínek
Poradí někdo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:17 Mumínek – Re: jajaapaja
Je to takové tmavě hnědé až černé, na pohled to nemá žádné štětinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:15 Muž jajaapaja [174] – Re: Mumínek
vypadá to na zelenou řasu,jakou to má ve skutečnosti barvu.z fotky to moc poznat není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:07 Mumínek – Re: Mumínek
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:53 Mumínek – Černé listy
Fotka k příspěvku Ahoj, přidávám sem svůj problém. Na rostlinách se mi něco tvoří, nevím, co to je a hlavně jak proti tomu bojovat?? Rostliny ale normálně rostou, jen je hyzdí tohle...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 19:03 1trebor
Tak jsem přidal osvětlení, mám 2x 18W, zhruba 0,4W/l.
Přemýšlím že bych pořídil jednoho ancistruse ...na ty řasy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 14:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: V
Nemám větší problém s pěstováním kytek "z emerzu", než "ze submerzu". Spíš naopak...
Při zakládání akva mám raději emerzní rostliny - nemohu si pomoci, ale líp se mi "chytají" a "rozjíždějí".
Možná by stálo za to pokusit se doptat v Jaroměři, jak vlastně ty echinodory množí... :-O
Nechci své oblíbené A.D. přechválit, ale když jsem si procházel skleníky a měl jakkoli "indiskrétní" otázky, dostalo se mi vždy seriózních odpovědí. :) S výjimkou jedné - "Čím hnojíte?" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 13:32 V – Re: Johan
Jak jsem řekl: nezdají se mi "přeučené" z emerzních na submerzní. Ale vyloučit to nemohu. Čím jsem si jistý je, že se jim daří o mnoho lépe než těm emerzním co jsem měl před nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2009 10:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: V
Osobně bych si radši koupil emersně vypěstované rostliny než ty, které pro mě pěstírna převedla do submersního stavu. Ty emersní ztrácejí energii přispůsobováním se novému prostředí až v "mém" akváriu, kdežto ty submersní se musej přizpůsobit novému prostředí v pěstírně, jsou háklivější na transport a pak nové přispůsobení v nádrži.

Také mám stejný názor na to, že to jsou emersní rostliny a pouze do vody přesazené, aby se změnily na submersní a mohli se prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 06:52 V – Re: Sid
Nevylučuju, že mají mateční rostliny emerzně. Tak pečlivě jsem tu jejich pěstírnu zase neprolézal. Ale to co prodávají jsou IMHO submerzně pěstované rostliny: listy s kratšími řapíky a protáhlejšími tenčími čepelemi oproti listům s delšími řapíky a tužšími širokými čepelemi u stejných Echináčů z AQUA-DAHO nebo od Dennerle. Na to, aby to byly rostlinky po transformaci z emerzních na submerzní, se mi zdají příliš malé a mladé. Za ten skoro měsíc, co je mám v akvárku, jim odešlo asi tak desetkrát méně listů, než emerzně pěstovaným. Což je, řekl bych, přijatelná a pochopitelná reakce na změnu prostředí. Zatím rostou celkem dost pomalu, ale zato "spolehlivěji".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 01:11 Muž Sid [6637] - Rostliny
Mimochodem - zdá se mi, že na fotkách těch "submerzů" vidím znaky, které tu moji domněnku potvrzují... :) Teda - nemám-li vlčí mhu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 01:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: navik
Dobře, opravuji svůj výrok: "Skoro všechny pěstírny pěstují echinodory emerzně". :-)
V pěstírně Rindových jsem byl jen virtuálně. Upozornění na titulní stránce, že všechny rostliny pěstují submerzně, jsem nepřehlédl. Taky jsem si prošel fotky a pokud mě zrak nešálí, viděl jsem echinodory nejen pod vodou, ale i "na suchu". :)
Ostatně - předpokládám, že i tato pěstírna množí echinodory "klasicky" a pod vodu je dává k jakési "aklimatizaci", aby se k zákazníkovi dostávaly v submerzní podobě... :)
Třeba se vyjádří někdo s osobní zkušeností s touto pěstírnou. :-) V minulosti se tu takoví lidé vyskytovali... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2009 22:14 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: V
Jaroměřáci jsou (světová) rarita. :) Podle jedné výjimky nelze zevšeobecňovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 20:45 Žena datura [104] – Re: DavidDizzer
valisnerie v přírodě rostou v mnohem větším sajrajtu, takže pochybuji, že by se mohutně vzrostlá rostlina zhroutila z přebytku detritu u kořenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Co tě utvrzuje v tom, že to není přípravkem proti šnekům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:09 Muž DavidDizzer [26] – Re: Johan
neudělá už ne, už to mám pod kontrolou,, ale tým přípravkem to není... možná je to i tím, že sem u té rostliny neodsál dlouho pak ty šneky, krmivo a tak... už to radši pravidelně i pečlivě odkaluji..!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DavidDizzer
mohlo by to být ale asi jen na 28% ze 100%.. Jak si na to proboha přišel? coze Pokud si předtím použil přípravek proti šnekům, tak se nediv, že ti to v akváriu udělalo nepořádek (a ještě udělá).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [150] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=7451