Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: laKatos
Zpět k tvému problému: Netuším. Ale myslím si, že kdyby to bylo zaběhnuté akvárium a akvárium s větším množstvím detritu, bordelu a "života" obecně, tak by byla větší šance na uchycení. Možná, že toto je rostlina, která přesně takovéto podmínky preferuje.

P.S. Mě začaly růst okamžitě. Občas jsem jim ke kořínkům přisypával kuličkové hnojivo pro hydroponii: www.kvetinac.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav, laKatos, Horác
Fotka k příspěvku U mě v tuto chvíli takto.

Viděl jsem to ale skepticky. Nové listy totiž nebyly pěkně oválné, jako emerzní (jeden emerzní list stále trčí ze zadní rostliny), ale taky byly "zmačkané" a tahle zmačkanost způsobovala, že si při růstu překážely. Nakonec se ale rostliny trochu zvětšily a dnes si myslím, že sice ne ideálně, ale porostou. Dokonce přežily můj boj s řasami a sinicí a v tuto chvíli i díky šedesáti krevetkám v nádrži zařasené ani moc nejsou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:22 Muž Horác [3942] Re: vaaclav, laKatos
taky se mi to s E. cv. Tropica jednou nepovedlo ... je to s ní hop nebo trop :o) ...
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
S tropicou mám špatné zkušenosti některé rostliny nechtěly vůbec růst. Postupně se zmenšovaly až odešly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
K přechodu na submerz: Mě E. 'Tropica' v akváriu taky totálně změnila listy, ale nebylo to provázeno tímhle (staré, původní listy na rostlině zůstaly, dokud "nezestárly" a nerozpadly se). Rozdíl může být, že já své echinodory sázel do už zaběhnutého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:10 laKatos Re: vaaclav
Vím v cem je rozdíl ale nemyslel jsem si ze " premena" ma takový průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 12:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Někde si přečti co jsou to emerzní a submezní akvarijní rostliny a jak se pěstují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 12:55 laKatos – hnede skvrny od stredu listů?
Fotka k příspěvku V čem může být problém v nove založeném akváriu s rostlinami přijel jejich hnednuti listů od stredu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 19:51 Muž teakmon55 [6]
Odkedy som vycistil filter (trochu viac) tak zacaly rastliny stagnovat a hlavne sa mi zacala tvorit GSA riasa.A v poslednom case som mal zvysene NO2.Može to byt dovod tej stagnacie a riasy GSA?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 21:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: teakmon55
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No v genech to má ale zas tak moc jako u tebe ne. Máš ten kořen trochu moc zelený a je to i na listech. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 19:41 Muž teakmon55 [6] Re: Maca123
Ja hnojim profitom a pridavam aj kalium.Asi to ma tato rastlina v genoch :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 19:37 Muž Maca123 [8] Re: teakmon55
deje se mi to samy, tak jsem taky zvedavej. Zacal jsem vcera pridavat hnojivo ( easy-life profito) do ted bez hnojeni, tak mi to snad pomuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 19:33 Muž teakmon55 [6]
Fotka k příspěvku Zdravim.Viete mi poradit preco mi takto odhnivaju spodne listy Alternanthera Splendida?Trva to uz dlho.Ale zbadal som aj na inych rastlianach trocha dierky ale nie tak ako na tej cervenej.
Zeby chybal kalium alebo horcík?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 01:22 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vaaclav
Budou to mozna SAE,ale urcite skalari,me se na blyxe pasou jako kravy,ze pak vypada jako pokoseny travnik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 21:25 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: vaaclav
taky tipuju SAE ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 19:30 R Muž romant [27982] Re: vaaclav
No to je i klidně možný, já píšu co mám prokazatelně odsledovaný, ale jen jestli to nebude jako s tím ancákem. :) A ještě jednu dám k dobru a to, že tedy taky u mě a to prokazatelně, dokáží skaláry velmi s gustem spásat řasy a to včetně ruduchy a světe div se, ani vláknitá jim nedělá problém. ;-) Podle mě to "uklízejí" právě ty skaláry, přecijenom, máš tam jenom pár. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 19:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Je tam jen jeden pár a nikdy jsem to u nich nepozoroval a to je pár let už mám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2016 18:53 R Muž romant [27982] Re: vaaclav
Skaláry. ;-)
Edit: Mám prokazatelně odsledovaný, jakmile klesne podíl zelenýho a nemusí to bejt jenom podíl zelenýho, prostě přísun futru, klidně vyplení Mokřanku. Kdy si ani nevzpomenou, je v momentě, kdy mají přísun živýho, tedy u mě to jsou dafnie a jakmile přes zimu nemají a krmím mražákem a sušeným, tak platí co jsem napsal. Tedy u mě rozhodně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 18:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Mám je už rok a zatím to nedělaly, ale asi je už čas je vyměnit. Co takhle mřenky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2016 18:09 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
Nejvážnějším kandidátem je podle mě SAE ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 18:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: janesik1xjakep
Otíky bych určitě vyloučil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 16:32 Muž janesik1xjakep [63] Re: vaaclav
Já bych výběr zúžil na siamku a otíka, možná jeste ancík, nicméně ten pokud už jde na rostlinky, tak na větší listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 16:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem byl před 14 dny 10 dní mimo Prahu a po návratu mě čekala sežraná blixa a hlavně Hydrocotyle tripartita. Tak jsem pupečník vyměnil za nový a stalo se totéž, Kdo si myslíte že to udělal.
Ancistrus
Botia striata
Cleithracara maronii
Corydoras panda
Crossocheilus siamensis
Otocinclus affinis
Poecilia reticulata
Pterophyllum scalare
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2016 21:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: zdedo
tu kytku jsi tam měla nechat, rozpad tkání podpoří záběh akva. Ve sterilním akva se ti moc bakterek nevytvoří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2016 21:09 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zdedo
To že se mají dát ryby až po měsíci do akvária je naprostý nesmysl. Pár rybek tam dej klidně hned. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2016 20:08 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: zdedo
Hygrophila polysperma to není. Podle mě to je rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia a ta má ráda více světla. Obě rostliny podle mě mají světla nedostatek, hlavně ta rotala. Je to vidět i na fotce akvária - boky jsou hodně špatně osvětlené. Zasaď je spíš přímo pod zářivku. Do AQ vybírej rostliny nenáročné na světlo - mechy, anubiasy, kryptokoryny - ty mohou v bocích AQ růst. Do AQ dej pár šnečků a trošku jim občas nadrob krmení pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2016 20:00 R Muž afc1886 [14655] Re: zdedo
Já bych tam dal aspoň pár šnečku.To by rostlinám i celému záběhu pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 19:43 zdedo Re: vaaclav
Ano, prezentace je platná. Ryba tam není, protože akvárko jede teprve 2 týdny. Chtěla jsem je tam dát až v půlce června.
Půjdou kytky nějak zachránit? Ta Siamensis vypadá ještě celkem dobře, až na to, že je otrhaná, ale ta mnohosemenka hnědne a docela smrdí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2016 18:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zdedo
Pokud je prezentace platná nemáš tam žádnou rybu. Takže nikdo nedělá bordel aby ho rostliny mohly spotřebovat. Nemají tedy z čeho růst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 16:51 zdedo – Uhnívání rostlin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potřebovala bych poradit co dělám špatně.
Hygrophila corymbosa 'Siamensis se rozpadá a Hygrophila polysperma pravděpodobně uhnívá, při doteku okamžitě opadá, je skoro celá hnědá
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 07:55 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Děkuji všem za komentáře, Asi bych se přikláněl k té řase, nemyslím si že by to bylo tím, že nemají světlo. Ono se to zbarvení nachází i na přímo osvětlených místech. Nicméně jsem z jistých důvodu vysadil Makro z Estimative Indexu a dávám místo něho Profiplants Complete + Draslík. Uvidím co to udělá. Subjektivní pocit je že to začalo světlat... Jo a nejde to z mechu sundat.

Kdyby se to nestratilo tak bych využil nabídku od Marcela, kterou si moc cením. Děkuji, ozvu se když tak přes zprávy. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 17:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chuanvaldes
Řekl bych že to není žádné hnití ale vypadá to spíš na řasu nebo černou sinici. Jde to z toho mechu sundat nebo ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 15:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: chuanvaldes
to je snad u všech mechů běžné, že vespod hnědne a navrch je pěkný, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2016 11:00 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: chuanvaldes
Já bych řekl že jeto obyčejný proces spodní mají nedostatek světla tak tmavnou a tak strádají, vrchní světlé jsou nové s dostatkem světla pro růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 07:22 Marcel G Re: chuanvaldes
Z mého pohledu těžko říct. Dost by pomohlo podívat se na to pod mikroskopem, abys zjistil, jestli je to tvořeno buňkami řas, sraženinami, nebo jestli jde o rozpad tkáně. Pokud bys měl zájem, mohl bys mi pár vzorků poslat (nebo předat v Praze). Když tak dej vědět před vzkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 23:19 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Fotka k příspěvku Ještě výřez z předcházející fotky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 23:17 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Fotka k příspěvku Zdravím všechny... X-) Opět bych vás požádal o radu... Před 2 týdny jsem přešel na "Estimative Index" (pořád laboruji s dávkovaním tak proto ty uvozovky) a od té doby mi na některých místech začíná tmavnout mech. Je to momentálně pouze na mechu. Je to nějaká řasa, nebo pouze v určitých místech mění barvu (třeba kvůli železu)? Každopádně se to nerozšiřuje...

Předem děkuji za rady! palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2016 20:57 Marcel G Re: konrad
Pochybuji, že ti někdo na tvou otázku dokáže zodpovědně odpovědět. Nevím o žádném experimentu, který by to zkoumal. Teoreticky si dokážu představit, že by extrémně vysoká koncentrace CO2 mohla v rostlině nadělat paseku, ale spíše než CO2 může na rostlinu negativně zapůsobit toxicita těžkých kovů, které při nízkém pH mohou vstupovat do hry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 20:41 Muž konrad [45] Re: Marcel G
Inhibice fotosyntezy znie reverzibilne.
Môže to byť aj nevratné a spôsobiť odhnitie rastliny?

Moja pravdepodoná koncentrácia bola >80mg/l po dobu asi 2 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2016 20:37 Marcel G Re: konrad
konrad napsal: Je možné predávkovať CO2 aj rastliny?
Vím minimálně o dvou experimentech, při kterých docházelo u rostlin vystavených extrémně vysoké koncentraci CO2 (nad 40 mg/l) k inhibici fotosyntézy.

Jeden takový experiment je popsán zde:
POKORNÝ, J., J.P. ONDOK a Hana KONČALOVÁ. Photosynthetic Response to Inorganic Carbon in Elodea densa (Planchon) Caspary. Photosynthetica. 1985, roč. 19, č. 3, s. 366-372. ISSN: 0300-3604

Prof. Čížková (dříve Končalová = autorka této studie), s níž jsem o tom mluvil, si to vysvětluje tak, že rostliny se příliš vysokou koncentrací oxidu uhličitého doslova "přiotráví". Dá se ale předpokládat, že různé druhy rostlin budou na vysoké koncentrace CO2 reagovat různým (nestejným, i když třeba podobným) způsobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 20:16 Muž konrad [45] – Co2 a rastliny
Teoretická úvaha: Je možné predávkovať CO2 aj rastliny?
Časti rastlín, ktoré boli narastené v dobe môjho predávkovania odvtedy stagnujú a sú kompletne pokryté hnedou/čiernou riasou.
Rastové vrcholy to poväčšine prežili a nové čaati sú už normálne.

Predsa len aj rastliny potrebujú dýchať..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 08:19 geri1 Re: geri1
No zkusím tam tedy dát více rostlin. Ikdyz se mi to bohužel nelíbí když je tam prerostlinovano. Jinak v akvaristice mi řekli, že když je Akva napadeno tímto černým povlakem, že je lepší ho založit znovu.Tezkobse toho prý zbavuje. a k tomu tekutemu Co2, tak to používám ten easy carbo a profito jak jsem psal..Což je náhražka jakoby Co2..Tak uvidím..Ale zbavovat se mi těch rostlinek a zakládat znova se mi vážně nechce..Nebyly zrovna nejlevnější..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.04.2016 21:30 Muž sunday [59] - RostlinyRe: Mejtys
Alternanthera je náročná kytka. U mě okamžitě reaguje na nedostatek železa, fosforu a draslíku. Chce taky hodně světla a ideálně přídavek CO2. Když se jí nelíbí moje péče, shazuje dolní listy, děraví, krní, neroste, má malé deformované nové listy. Rozmysli se, jestli chceš přizpůsobovat akvárium jedné kytce, nebo jestli radši skladbu kytek nepřizpůsobit akváriu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 17:55 Žena Mejtys [7] Re: vaaclav
Tak jsem všechny listy Helanthia, které byly průhledné, ostříhala. Vypadá teď hrozně. Mezitím odešly další, takže zítra budu pokračovat. Pokud se do týdne neobjeví nový lístek, tak to asi vzdám. Alternanthery mají také podivné nové lístky. Jsou malé a pokřivené. Je možné, že by limnobium během pár dní odčerpalo takové množství živin, že by se to projevilo na rostlinách? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2016 12:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: geri1
Co2 asi nepoužíváš a tak bych zkusil aspoň to tekuté je dobré na řasy. Určitě bych ale přidal rostliny hlavně ty rychle rostoucí pár jich tam máš ale mělo by jich být až 70%. Echinodory a kryptokoryny mezi ně nepatří. Dal bych takovou tu klasiku jako rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/lysimachia_nummularia_cv_aurea
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
Kouká ti tam vzduchovací kamen tak ten bych určitě nepoužíval pokud je jen na vzduch. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 11:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: geri1
Fotka k příspěvku K množství rostlinné hmoty. Obrázek: Moje největší akvárium založené před pěti měsíci. Až teď mám pocit, že se dostávám do stavu, kdy řasy začínají být na stagnaci a možná ústupu (pokud bude rostlinné hmoty dál přibývat). Porovnej se svým akváriem.

Já se zase porovnávám s těmito akvárii www.akvaportal.cz/… a vidím, že stále nemám rostlinné hmoty dost :).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 10:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: geri1
Vyhodil bych největší kámen, možná oba. Ještě minimálně jeden takový echinodorus. Lépe dva. Pak nějakou rostlinu, co rychle roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 10:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: geri1
Zdvojnásob objem rostlinné hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 08:44 geri1 Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Můj pc je bohuzel kaput, tak se snažit to nějak aspoň přes telefon, takže posílám aspoň foto celého Akva. Jinak hnojim profitem+easy carbo, což by mělo všechny živiny obsahovat včetně draslíku. Měřil jsem pomocí Tetry NO3 a ty jsou v mezi 25-50 mg..Ještě mě napadlo že je tam málo světla, ale bohužel do akvaria jdou jen zarivky 742mm a ty více jak 35W nedělají. Díky za reakce..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 00:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: geri1
Pomohlo by, kdybys vytvořil prezentaci toho akvária s více fotkami nebo sem alespoň dal jeden celkový pohled.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161559x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=2251