Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 15:53 Muž Lister [169] – Náhle zesklovatění jemnolistych rostlin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nazdar lidi. Potřebuji radu. 3 masové staré synovo akvárium. 50 litrů, délka 60cm. Středně zarostlé, žádné velké umění, prostě jsem tam nasadil, co šlo. Po úvodním klasickém boji s hnědou a zelenou řasou si to sedlo a měsíc vše fungovalo slušně.

Do dna (Unisoil) jsem nazacatku tak nějak nesystematicky nacpal kuličky od Profiplants a hnojil na střídačku Bioflorem od Rataje 10ml týdně a Profiplants Advance Free - ze začátku 5 ml, jak se rostliny chytly tak 7-10ml týdně podle toho, jak se mi zdály. Poslední 3 týdny používám Prime a asi jsem udělal blbost, že jsem hnojivo lil dohromady s Prime do kyblíku.

Když jsme bojovali s řasou dával jsem denně tekutý uhlík, teď už nedávám. CO2 ne. Výstup filtru je pod hladinou, posledních 14 dní jsem ho směřoval víc nahoru než předtím. Rybí osádka 12 velkých kusů a nějaký potěr živorodek. Pár Clythonu a zeber, nějaké krevety. Výměna vody týdně 50-70%.
Vstupní voda je hodně měkká, pH 6.3, kH mým testem nezměřím, GH je tak 3, max 4. V akváriu mám něco málo vápence takže tam je voda většinou 6.5, kH tak kolem 2-3 a GH tak 6-7.

Svítíme 2x 900 lumenů, celkem 8 hodin, ale obě světla dohromady svítí jen 4 hodiny.

NO2 neměřitelné. NO 3 ve vstupní vodě taky nízké - tam je skoro nezmerim, v akváriu je tak 10mg/l možná i min. Nemám moc přesný test ale nic lepšího jsem u nás nesehnal.
Železo teď nezměřím.

Myslíte že jsem si moc nepomohl tím Primem, který mi vysrážel živiny? Nebo tam železa od začátku bylo na hraně a jak přestaly působit kuličky, tak se to projevilo. Nebo to nebude železo a uvažuju úplně blbě. Třeba nedostatek dusíku (to se mi úplně nezdá), některé rostlinky sice trochu žloutnou ale spíše jsou průhledné. Nebo naopak něčeho přebytek?

Je mi jasné, že mi hodně lidí poradí, ať změřím to železo, ale to teď tak nějak nezvládnu ;-)

Nějaký nápad? Můj plán - dávkovat komplexní hnojivo v maximální dávce dle doporučení výrobce, hnojit až druhý den po výměně vody a měnit min vody, aby se tam udržel nějaký dusík. Nebo mám dusík taky přidávat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 13:29 Muž ZDRI [1415] Re: Misery1996
Zelená vláknitá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 13:13 Muž Misery1996 [-1]
Fotka k příspěvku zdravím,
mohl by mi prosím někdo říct, co je to za "bordel" na této rostlině?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 22:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Planorbella
- záleží jak,
- především zda jde o setrvalost, nebo momentálně vzniklý jev,
- nelze proto přímo odpovědět,
- u fytovirů je nejčastějši projev deformace rostliny a následné uvadáni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 21:56 Muž Planorbella [643] Re: lacewings
Ok, mám ještě jeden dotaz, pokud můžu - různé rostliny mají žíhané listy atd. a to je v některých případech přece virového původu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 21:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Planorbella
- tazatelka jasně píše ,, Lístek pevně drží, takže neodumřel,,
- u napadení vodní rostliny fytovirem by to bylo naopak, uvadáni, deformace, atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 21:46 Muž Planorbella [643] Re: lacewings
Uznávám, ale jak u kterých, nebo ne? Všechny virové infekce se přece neprojevují stejně.
Mimochodem, takhle u mě reagovala E. densa na udušení při kyslíkovém deficitu. Ale fialových měla více listů a jen tak žíhané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 21:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Planorbella
- to určitě ne, u fytovirů je symptom. zcela jiný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 21:22 Muž Planorbella [643] Re: zelenakapusta
Možná nějaké virové onemocnění, co víš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 20:22 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: zelenakapusta
neporadím...
mám poprvé a to Egeria najas, a je zelená i pod silnějším světlem, většinou se rostlina brání silnému osvětlení změnou barvy... ale myslím , že jeden lístek "jaro neudělá" pivo
( sleduj, dej tomu čas)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2019 19:53 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Egeria densa
Fotka k příspěvku Ahoj všem,

dneska otravuju na více frontách, za to se omlouvuju.
Dokázal by mi někdo objasnit jediný takto fialový lístek Egerie densa?
Lístek pevně drží, takže neodumřel, ale za celou dobu, co tenhle druh mám a kolik metrů už u mě vyrostlo, poprvé vidím takhle zbarvený lístek a už se děsím nějakého problému.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2019 21:52 Muž Oldass [806] Re: HeRa
Zelená přisedlá řasa (GSA)
rybicky.net/forum/18605-zelena-prisedla-rasa-gsa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 21:50 Muž HeRa [15] – Co je špatně.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Poraďte prosím, co je špatně, že se mi začaly objevovat takovéto tečky na listech. Předem děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 21:29 Galimed Re: afc1886
Děkuji Vám oběma za radu. Nebudu do toho chvíli vrtat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 19:21 R Muž afc1886 [14655] Re: Galimed
Změnil jsi jí podmínky, tak zareagovala klasicky kryptokorynovou nemocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 19:11 R Muž Anthrax [4739] Re: Galimed
Nevypadá to na práci ancíka. Tohle jsou rozpadající se listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 19:02 Galimed – Může to být Ancistrus?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám v akváriu Cryptocoryne nevilli x willissi cca 2 roky. Za tu dobu se celkem rozrostla a "nalepila" se mi na přední sklo. Zkusil jsem ji i se substrátem trochu "šoupnout", což se povedlo. Před asi 2ma měsíci jsem koupil malého Ancistruse sp. jako řasožrouta. Může to být jeho práce ty cáry listů, co jsou na fotkách?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 22:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Terez
rybicky.net/fotogalerie.php… - moc ryb málo rostlin. Měla jsi štěstí, že se ti to finálně stabilizovalo bez řas - asi jsi se o to dobře starala.

Mám názor, že akvárium potřebuje ohledně množství ryb "dorůst". Na úvod jen jeden druh ryb, po x měsících možná další. Pomalu. Hodně pomalu. Nechat rostliny růst v přímé úměře k množství ryb. Možná proto jsi i měla řasy, žes dala na úvod ryb moc.

Pracuju s živorodkami. Na úvod jich dám méně a pak je nechám vyrůst a namnožit. V praxi pak mám po třech letech v akváriu trochu menším, než máš ty a bez filtru takovéto množství ryb www.facebook.com/… Takovéto hejno se v nádrži samo vytvořilo a dlouhodobě funguje (živorodky se nepřemnoží nad kapacitu nádrže). Počet dospělých je zhruba konstantní, mláďata expeduju (ze poslední dva měsíce 30). Takto to jde. Ale po třech letech. Základ je nechtít mít plné akvárium hned. A mám jen jeden druh ryb.

Ancistruse nech v IKEA boxu. Když mohla zelenakapusta vytvorit něco jako Bažinu, ty můžeš taky. Ani tam nepotřebuje filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 22:05 Žena Terez [1] Re: vlka
Neboj, pracuji na tom... něco ještě seženu ;-) už jsem rozhodila sítě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2019 21:26 Muž vlka [3443] Re: Terez
Rozhodně bych ještě přidal rostlinek. Do zadních rohů bych dal dost Vallisnerií, jen ať mají listy na hladině, pokud nechceš nějakou plovoučku co hodí stín. A nejlepší by bylo, udělat z toho na nějakou dobu doslova ,,džungli,,. Vše si sedne, uvidíš, které rostlinky ti půjdou a které ne. A pak to upravíš dle svého.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 20:10 Žena Terez [1] Re: JirkaŠčobák
Co na to říct.. musela jsem si na to přijít... prakticky hned od začátku jsem věděla, že to dno se mi nelíbí...
Začnu od začátku... stojí mě to značné úsilí, peníze i čas ale snad to zvládnu... hmm proč myslíš že přerybnino? Ancistrus půjde pryč nejspíš, zničí rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2019 16:05 Muž smik [70] Re: Terez
Jedna rada. Pokud změníš podmínky v akva a je šance, že se ti krypty rozpadnou. Tak normálně ostříhat listy nechat jen kořeny a cca 1-2cm dlouhé řapíky a krypty v pohodě obrazí a rostou. Stejně tak Microsoria nebo Bolbitisi. Ostříhat nechat rhizom a ten přilepit, přivázat na místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 13:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Terez
Pro poučení ostatním: Fungovaly ti kryptokoryny, anubias a microsorum, dostala jsi se do stavu, kdy tě neotravovaly řasy, rybí osádka víceméně stabilní. Správné rozhodnutí by v té chvíli bylo nakoupit další rostliny z těch, které prosperují a ještě víc to zastabilizovat. Už i proto, protože tvé akvárium vůbec nebylo snadné. Je tam na můj vkus přerybíno, máš tam ancistruse, ne všem rostlinám se dařilo.
Chtít vyměnit v takové chvíli dno, byla největší blbost, jaká se dala udělat. Proč, proboha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 13:11 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Terez
Zkoušek uč se. Pokus a omyl jsou nejlepší učitelé. Dobré to bude. Sis vyzkoušela že to nejde hned. Bez trpělivosti to zkrátka nejde. Ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 11:30 Žena Terez [1] Re: Kawa
Je mi ano to jasný děkuji za rady ;-) zasadim a budu vyčkávat.. ostatní rostlinky by tedy měly být ok.. dnes mi přijde kobercovka, můžu ji tedy bez obav taky zasadit? Platinum soil jsem dávala v pátek, včera jsem ještě dodala bakterie, tak by to mělo být snad ok, ne? Rybky vpustim postupně ke konci týdne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2019 08:53 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Terez
Nic jiného ti stejně nezbývá. Zasaď a čekej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 08:31 Žena Terez [1] Re: vaclav
Pozdě.. v rámci paniky a záchrany rostlin jsem je vytáhla a hodila do vody k rybám.. tone tak je zase zasadit a čekat zda to přežijí? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2019 22:10 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Terez
Kryptokoryny nemají rády změny.Razantní výměny vody. To jsi právě udělala. Jak říká Václav nech je v klidu zase porostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.10.2019 21:50 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Terez
Nesahej na ně, ony znovu vyrostou. Pokud je znovu přesadíš bude to ještě horší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 21:44 Žena Terez [1] Re: zervajs
Dobře, to chápu, změna prostředí.. je to citlivá rostlinka.. takže jsem s výměnou dna přišla o cryptocoryny tim, ze jsem jim změnila podmínky, ale ustálí se to? Když se listy rozpadly, můžu je vrátit nebo spíš to co z nich zbylo zpátky do akvárka nebo ne? A určitě se mi nerozpadnou i ostatní (anubiasy, echinodorus...)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 21:28 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Terez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 21:12 Žena Terez [1]
Prosím radu.. měnila jsem dno, z kremiciteho písku za platinum soil, rybky mám zvlášť a jen jsem to během cca 3-4 hodin vypustila, vymyla a založila, filtr jsem měla vypnutý ale filtrační houby ve kbelíku s odpuštenou vodou...nijak jsem to nevymackavala ani neproplachovala aby aspoň nějaké bakterie přežily, a dno jsem osazela novými i starými rostlinkam. A tu se dostávám k problému= začaly se mi rozpadat cryptocoryny... nejdřív má stará tropicana a teď i nová becketi.. Vodu jsem měnila po prve po 40 hodinách a teď už měním každý den a doplnila jsem bakterie... proč se ty cryptokoryny úplně rozpustili? Mám dát pryč i ostatní rostliny na kterých zatím nic nepozoruju? Na invitalu psali, že to rostlinkam vadit nebude, a ryby mám dát po pár dnech.. no nevím.. test mám jen na ph a tvdost a vše je ok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 14:29 Králík Re: Alex
Na rostlinách je nějaká řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 14:24 Alex – prosim o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, Prosím o radu nevěděl by někdo proč tak černají ? hlavně Ludwigia repens 'Rubin'
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 16:55 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: zervajs
To již mi přijde vysloveně jako plíseň. Na hladině nic není a ani pod vodou to žádné chlupy nedělá. Zkusím ještě na to mrknout makrolupou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 16:46 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: MiHl
Fotka k příspěvku dopadá to takto ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2019 15:40 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MiHl
Je fakt že to zelené okolí jsem ještě neviděl ale pokud je to tvrdé a nejde to setřít tak to asi žádná plíseň nebude. BO se dělá i na anubiasech a pak na tom většinou rostou další řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 15:08 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: vaclav
To bylo první, co mě napadlo, ale jednak zrovna na anubiasu bych to nečekal, protože moc rychle rostoucí fakt není. To tmavé okolí je mi podezřelé, moc netuším, jestli tam bývá nebo ne (nevybavuji si). Dělal jsem i test do roztoku kyseliny citronové, co mám v práci (ocet není) a ani náznak bublinky. Ale tak zkusím to světlo ubrat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 14:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MiHl
Takhle jsem to ještě neviděl ale zřejmě se jedná o biogenní odvápění. Uber na světle mebo přidej CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 14:18 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Bílé skvrny s tmavším okrajem na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
po letech mě v akváriu překvapilo něco, s čím jsem se ještě nesetkal... Na rostlinách je nějaká nemoc, prazit, plíseň či houba... zkrátka něco. Snažil jsem se googlit dle fotek, ale nemám tušení, co to je. Bez toho je těžké zjistit, jak se toho zbavit.

Začíná to vždy jako list posetý malými bílými tečkami. Postupně se trochu zvětšují a kolem nich se tvoří tmavší okraj. Posléze pokryjí většinu listu. Je to na kryptokorynách i anubiasu. Setřít to nejde.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 10:58 Muž Planorbella [643] Re: Lewran
Nevadilo by tam dát okružáky kanadské, aby ty listy očistili. Ta řasa samozřejmě rostlinám škodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 09:49 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lewran
Hnědá řasa. Zatím neřeš. A nejspíš se na tom trochu podíli i odvápnění.

www.vitaplant.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 20:01 Muž Lewran [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,na kytkách se mi objevuje tohle, nevíte co to bude? Je teda to AQ, založeno od 12.9. Hodně se to objevuje na Vallisnerii. Rybky ještě nemám, ani zatím neplánuji . díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 15:26 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MrMovie
Takhle mi zareagovaly cryptocoryny po přidání tekutého CO2, ale u těch se to dá čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2019 13:59 Muž Planorbella [643] Re: MrMovie
Tohle vypadá podle mě i načástečné udušení. Ale co si tak matně pamatuju, tak tohle mi po dávkování toho "CO2" taky udělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2019 22:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MrMovie
Ještě jsem se s takovou reakcí nepotkal ale tohle tekuté CO2 je dost jedovatá záležitost a ne všechny rostliny to snášejí dobře. Záleží na tom kolik toho dávkuješ, většinou se vyplatí začít s podstatně slabším koncentrací než je ta doporučená. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2019 17:33 MrMovie – Egeria
Fotka k příspěvku Ahoj, může mi někdo poradit, co se mohlo stát s egerií? coze

Od neděle přidávám tekuté CO2 (seachem flourish excel) dle doporučeného dávkování, kvůli řase. Ostatní rostlinky to zdá se povzbudilo, ale dnes ráno jsem si všiml egerie (od pterka jsem nevěnoval akva moc pozornosti, tak nevím kdy nastal přesně ten zlom), která byla úplně bez barvy a už se začala rozpadat.

Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 20:49 strejc Re: lenkalor
no pravda je že momentálně moc řas tam nemám a dotetka jsem je ničím nepřikrmoval,začnu přikrmovat z tou spirulinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 20:44 Žena lenkalor [580] Re: strejc
V tom případě jsem pro otíky. palec Asi je v akváriu málo řasy a potřebují přikrmit nějakou tabletou se spirulinou.
Mě to dělají s kryptokorynami, když je zanedbávám s krmením ( i když si myslím, že zrovna v tom akváriu je řasy dost). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 20:42 strejc Re: lenkalor
nevím do by to mohl požírat jedině šneci,v akvárku jsou otící,neonky,tetra červenohlavá,dánie pruhovaná závojová a paví oka

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161558x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=801