Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:53 R Muž romant [27987] Re: aquarista
A co jsem ti před pár dny psal že máš při vyskytnuvším se problému s agresivitou udělat? No jen si vzpomeň a udělej to. Var.25 litrů tě nemine, tedy toho samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:57 amrtin Re: aquarista
Modré neonky maj menší nároky na prostor,stačí jim menší akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: aquarista
Já bych to zkrátil do jedné věty , snad to bude dost pochopitelné :
At budeš dělat cokoli s tímto stavem , budou vždy ryby trpět , neb jim neposkytuješ dostatečný životní prostor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:38 Muž buchcikbel [0]
Myslíte, že bych mohl přelovit neonky, než se vytřou?
A jedna otázka mimo: v čem jsou modré nojonky lepší než ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:57 amrtin Re: MonterMonty
Jo,to už dneska taky vim,ale když sem je pořizoval,tak sem si řikal - to daj.No,nedali :-D Já je měl předtim dokonce v 60l (!),pak sem kvůli nim pořídil tu stovku a i to bylo málo.Dneska už bych to samozřejmě neudělal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
proto bych ho nedal ani do těch min. 100l jak je v atlase , řekl bych tak min 150l a ještě hustě osázeno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2014 14:50 amrtin Re: aquarista
Tak já měl(ve stovce) smace a tři samice čich.perleťového.Samec začal stavět hnízdo a rázem byl v akva jen on,všechny ostatní ryby se krčily ustrašeně v houští a běda,když některá vystrčila nos,pardon,ploutev :-D.Hnedka jí hnal zpátky a když se jí nechtělo,tak jí jí natrh(tu ploutev :-D ).Tak šel z domu a samice ho následovaly.Je to silně teritoriální ryba v době tření,bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: aquarista
nejzákladnější informace se dají vyčíst zde .. rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty

opraveno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: aquarista
Ani jedna z ryb co jste si pořídil není do objemu 54l , čichavce nemám a ani moc neznám , ale spíš to vypadá na teritoriální chování v době tření , prostě si ryby čistí svoje teritorium od případných požíračů jiker a potěru , a jelikož i nádrž pro ně samotné je malá, tak se to projevuje ještě více , rada kterou žádáte ? pořiďte pro ryby adekvátní nádrž , nebo se zaměřte na chov jiných s menšími nároky na objem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 13:46 Muž buchcikbel [0]
No, jak jsem říkal, větší - stopadesáti lirové akva bude až za delší dobu.... (jsou to čichavci zlatí) ale zlatíčka to nejsou :-D no, nějáké rady prosím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 13:44 LuboZ Re: aquarista
Padesátilitrové akvárko je pro ty čichavce malé. Já je mám ve 120 l s neonkami a jsou v pohodě, neonek si vůbec nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 13:25 Muž buchcikbel [0]
Zdravím, mám malý velký problém. V akvu mám 2 čichavce, kteří před pár dny začali stavět pěnové hnízdo. Já jsem tam ale přidal hejno neonek a je předělal do malé vytíračky. po uvážení jsem je ale zase vrátil. Samec už hnízdo stavět přestal, to mi nějak moc nevadí, ale je agresivní nejen na samičku, ale hlavně na neonky. Po zhasnutí osvětlení je nahání a kousá a tři mi už umřeli, protože neměli ocásek. Co s tím? Dneska zase začali stavět. Buďto přelovím neonky, dokud se čichavci nevytřou, nebo je tam nechám, ale pak mi je asi sežere všechny (dávám jim i mražené patentky, abych utišil touhu po mase, ale moc to nepomáhá. Nebo můžu do toho malého (25l) přelovit čichavce, ale to asi není dobrý nápad. Prosím poraďte. (čichavci pak oůjdou do většího akva, ale to bude nejdřív za měsíc, dva. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 16:18 sadky Re: MarekP
Rozhodně čistím, čistím, čistím - a když né já, tak jiní (doma) potlesk
Tohle nezanedbávám! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2014 16:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: sadky
Už teď to máš za hranou, co se týče objemu akvária vzhledem k druhům a počtu ryb. Když si tam přidáš další, tak za týden sem do diskuse můžeš psát, proč jsou ryby nemocné, plavou břichem vzhůru apod. Počet ryb určitě nezvyšuj a pokud nechceš mít do budoucna starostí nad hlavu s takovým akváriem, tak hlavně nezanedbávej pravidelnou údržbu. I když se ti to možná nezdá, právě Mečovky, jakožto živorodky, velice znečišťují akvárium a krunýřovci také patří mezi velké znečišťovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 16:01 sadky Re: romant
A to ani jiné rybky na oživení? Jakože by byl třetí druh, případně jen 1 - 2 kousky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2014 08:57 R Muž romant [27987] Re: sadky
Rozhodně ne, to akvo je již teď nadstandardně vybaveno znečišťovateli prostředí a neonky jsou čistotný a čistotu vyžadující rybky. Osobně bych nic jinýho nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 08:54 sadky – 60 l
Dobrý den, mám dotaz, mám mečovky a krunýřovce, jaké se k nim hodí ryby do 60 l?
Mečovek i krunýřovců po šesti. Co modré neonky nebo nějaké jiné malé hejníčko, které se drží nahoře? Děkuji za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 18:26 Muž patamatix [408] Re: Deo
A až vyřešíš osazenstvo,tak netřeba tak důkladně každý týden odkalovat i to ti může rozházet rovnováhu v akva. Ale tím nemyslím,tam nechat chlív :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 17:38 amrtin Re: Deo
10-15x neonka,ale modrá(!) a na dno partu pancéřníčků5-6),nebo otíků.A maximálně ještě beťáka.Tečka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 17:26 Muž Legioix [574] Re: Deo
Já bych to udělal takto:

Tu závojnatku každopádně pryč.

11x neonka
3x otík: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
6x pancéřníček: rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 17:20 Deo Re: romant
Děkuju za rady :).
Ježiš teď jsem tady jak za blbečka, když tu o sobě píšu tohle a tohle :-D. To se omlouvám... ale mít v akvárium 5-6 malých rybiček to mě moc nevzpruhuje :(, ale zároveň vím, že to není pro rybičky moc dobré. Proto dělám jednou za 4 dny výměnu vody a řádný odkalení - čištění mě baví. :)

Jinak co říkáte na toto sestavení rybiček co bych mohl mít v akvárium?:

11x neonka
1x závojnatka
2x ancistrus
1x pancéřníček
( ...mohu ještě něco přidat? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2014 21:24 Muž lojzalojzovic [327] Re: bulawaio
čichavce zakrslé, medové, volil bych spíše menší, modrý by moh papat drobotinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 16:12 Muž bulawaio [92] – co jako dominantu pro 100 čitých litrů?
ahoj, když už je tady téma, tak to využiju. Tak nějak přemýšlím, nad dokupem nějakých ryb. Prozatím osádku tvoří kardinálky vietnamské a otíci. Rád bych nějakou dominantu akva. Má představa je taková. Měla by to být párová ryba, tedy 2 do akva a měla by být mírumilovná. Velikostně tak 5 -10 cm. jinak samozřejmě vim ,že je tu atlas, nicméně kdyby měl někdo nějaký zajímavý tip, tak by mi to třeba pomohlo :-) zatím prioritně uvažuju nad párkem čichavců. Vodu používám měkkou a jedu bez vytápění, nicméně teplota neklesá skoro nikdy pod 23. Standardně přes zimu 25,26, v létě to bude i víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:06 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: aquarista
Krundíkem myslíš ancáka? No záleží jak moc dočasně. Samozřejmě tam nějakou dobu přežije, ale na dlouhodobý chov to není. Pokud ho potřebuješ umístit někam třeba na měsíc než zaběhneš to větší, tak by to mohlo jít. Jen nepodcenit údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 13:50 Muž buchcikbel [0] – krunýřovec
zdravím, mám akva padesátku a napadlo mě, jestli bych tam mohl dočasně hodit krundíka. pak bych ho hodil do 150.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:26 Muž patamatix [408] Re: patamatix
Prosím tě přejdi sem: rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria tam ti odpovídají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 14:54 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Designer
Ehm, jen technická... není jednodušší tu vodu z kýblu odpustit a zase z druhýho doplnit než přendavat ryby z kýblu do kýblu? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 12:33 JoKa Re: cezarmilan
app. (všetci) povedali ste mu, že má meniť 1/3 či 1/2 vody a že filter nonstop? Ak áno, ospravedlňujem sa :-(
Teď nevím, jak to myslíš, ale připadá mi, že reješ. A reješ zbytečně. Přesně tyto informace dostal. Mrkni na jeho příspěvky ve fóru. Nestudoval jsem všechno, ale ve zkratce, před cca 2 týdny měl gibicepse a 4 ancáky. Gibicepse vymněnil ta pardála a ancáky pryč nedal. Měl tam molly a taky mu řekli, ať je dá pryč a hle... Měl tam 5 neonek a rada byla vyměnit za jiný druh a hle, má jich tam 30 (vlastně už jen 20)...
Rady dostal a bylo to házení hrachu na stěnu...!!! Proto dostal vynadáno!
Edit: svéprávný evidentně není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 12:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: grunda
grunda napsal: tak si to přečti znovu - dno je mramorová drť (do akva nevhodná), tu otázku na plastovou kytku doufám nemyslíš vážně, jaký máš filtr? Kdyby jsi aspoň trošku četl tak víš, proč moly do tvého akva nepatří atd. atd.
rozzureny
jen pro tvou informaci, vlastní leností jsi těch 10 ryb zabil a další budou následovat ;-)


není třeba nikoho vodit za ručičku, číst umí, materiály ke studiu má taky, a snad bude i svéprávný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2014 12:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: cezarmilan
není třeba nikoho vodit za ručičku, číst umí, materiály ke studiu má taky, a snad bude i svéprávný ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 12:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lojzalojzovic
lojzalojzovic napsal: no jestli to bereš takhle tak dej pryč celé akvárko, ono pokud nemáš možnost vyměnit 15l vody tak nemá cenu se do toho pouštět
potlesk



app. (všetci) povedali ste mu, že má meniť 1/3 či 1/2 vody a že filter nonstop? Ak áno, ospravedlňujem sa :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:29 Muž patamatix [408]
Až vyměníš vodu,tak se přijď ptát dle libosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:24 Muž patamatix [408] Re: VojtaBatman
Hele víš co by bylo nejlepší? Vyměnit tu vodu HNEED hmm ,potom pořád měnit každý den a mezi tím někomu daruj ryby a začni od znova,ale nejdřív si to nastuduj ano
EDIT to že dáš ryby do kbelíku jim mnoho nepomůže a jestli si myslíš.že za 3 dny je akva zaběhlé,tak je vidět,že vůbec nečteš co ti každý radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:21 VojtaBatman Re: patamatix
Mohl bych to udělat takhle že bych všechno vypustil a rybky dal zatím do belíka a dal jim tam vzduchovaní celý akvárko mezi tím vypustim vyčistit vyzkoušet všechno a začít znova a pak nechat třeba 3 dny bez rybek?A potom až všechno vyzkouším bych se ptal dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.02.2014 11:16 Muž patamatix [408] Re: VojtaBatman
Já ti mám pocit,že ty bys nejraději aby se někdo z nás sebral a šel to udělat za tebe ;-) Vem kbelík a vyměň tu vodu,mám stejně velké akva,za 15 min nemám co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:14 VojtaBatman Re: lojzalojzovic
Dobře začnu znova a ty tetry opravdu tedy nemohu mít každý řiká že je tam taky má tak nevím,a jinak by jste mě mohli doporučit nějaký lepší filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:11 Muž lojzalojzovic [327] Re: VojtaBatman
konečně obrat, fajn ;-) neonky jsou plavci, alternativa do menších akva je neonka modrá ale zkus pouvažovat o úplně novém založení, sežeň jemnější dno, rostliny a nechej to tak tři týdny fungovat bez ryb,
u toho filtru bych uvažoval o výměně, ale pokud budeš zakládat znova budeš mít dost času si to nastudovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 11:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: VojtaBatman
Ve 200l akvariu mam rybicek, ze bych s tim zdaleka nenaplnil plechovku sardinek, k tomu rostlin, ze by se do 10l kyble bez poniceni nevesly (mozna ani do dvou) a k tomu slusne dimenzovany filtr. Jednou za tyden menim polovinu vody.

Tak ted hadej, proc mi to funguje a Tobe ne? Zkusenosti? Ty prece nepotrebujes k tomu, abys udelal totez, a hlavne to neprerybnil, pac tohle snad jedine kdybys menil vodu pri kazdem pohledu na akvarium (s trochou nadsazky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:05 VojtaBatman Re: lojzalojzovic
No dobře udělám proto všechno kytku dám pryč kamínky vyzkouším a ty neonky jak to že tam nemohou být hodně lidí mě psalo že neonky by tam mohli být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2014 11:04 Muž lojzalojzovic [327] Re: VojtaBatman
no jestli to bereš takhle tak dej pryč celé akvárko, ono pokud nemáš možnost vyměnit 15l vody tak nemá cenu se do toho pouštět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:02 VojtaBatman Re: grunda
Vodu bych klidně vyměnil ale je to docela dost litrů a nemám vodu ani odstátou a zrovna taky mám dneska fofry takže ani nic nestíhám tak mě prosim vás napiště co mám dát pryč co mám udělat prostě budete fakt hodný :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:01 Muž lojzalojzovic [327] Re: VojtaBatman
píšeš že si četl - a četl si opravdu články o tom jak by mělo vypadat akvárko?? bo četba rychlých šípů nebo komiksů ti v akvaristice nepomůže ;-) ale dost sarkasmů, v první řadě změň obsadu ryb - do 54l nepatří ancitrusi ani neonky (jak zde již padlo) pokud přečteš aspoň část tohoto vlákna zjistíš jaké ryby bys měl nebo mohl mít. vodu určitě nepomůže vyměnit jenom jednou, měň teďka denně 1/3, postupně ubírej ale udrž to na výměně 1/3 co 4-5dní, plastová rostlina patří k plastovým rybkám - nastuduj si něco o rostlinách pro začátečníky, zjisti si tady na webu nejbližší akvaristy a podívej se jestli někdo nedaruje rostlinky, dno by bylo lepší jemnější ale každopádně vytáhni pár bílých kamínků a pokapej je octem, pokud budou po pár minutkách šumět vyhoď je všechny. uff doufám že fakt umíš číst a že si z toho něco vezmeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 10:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: VojtaBatman
tak si to přečti znovu - dno je mramorová drť (do akva nevhodná), tu otázku na plastovou kytku doufám nemyslíš vážně, jaký máš filtr? Kdyby jsi aspoň trošku četl tak víš, proč moly do tvého akva nepatří atd. atd.
rozzureny
jen pro tvou informaci, vlastní leností jsi těch 10 ryb zabil a další budou následovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 10:52 VojtaBatman Re: grunda
Něco málo jsem četl ale vůbec nevím co prostě mám dělat co mám změnit atd.vyměnil jsem vodu pomohlo to jen na chvíli a zase se zhoršila a nevím co tak mě někdo pls napiště co bych měl všechno změnit,proč se tam nehodí ta kytka,proč je špatný dno a co s rybkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2014 10:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: VojtaBatman
Vsechny ryby na hladine? Ted uz nic necti, pulku vody ven a dat novou, hned! A vecer znovu.

Az tu vodu ted vymenis, muzes pak do vecera studovat... a nad nicim ted nevahej, rychle na tu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2014 10:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: VojtaBatman
měl by jsi dostat naliskáno, ale vzhledem k tomu, že na tebe nedošáhnu, tak ti dám materiály ke studiu:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 10:44 JoKa Re: VojtaBatman
Pardál tam nepatří! 4 ancáci jak by smet. Na živorodky je to malé. Umělá kytka je hnus. Nevhodné dno, žádné rostliny...
Prostě shrnu-li to, všechno špatně... Najdi si vlákno "začátečník" a čti, jestli to s akvem myslíš vážně... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 10:40 VojtaBatman – akva
Fotka k příspěvku Moje akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 10:36 VojtaBatman – Akva
Mám tohle akva:http://www.akva-tera.cz/akvaristika/akvarijni-set-pacific-cat-gato-60-akvarium-60x30x30-s-vybavou-dajana-tropica-basic-zdarma-1478.html
mám tam 10 Black Molly a 30 neonek,1.Pardála a 4 obyčejný měnil jsem půlku vody a voda byla čistá ale po 3 dnech byla zase dost špinavá a dneska mě pochcípalo 10 neonek a všechny ryby se drží na hladině tak já fakt nevím co s tím, jinak ten odkaz to tam všechno v tom akvárku je jenom jsem si ještě přikoupil vzduchovací motorek to je vidět na fotce ta hadička,opravdu už nevím co s tim je jestli koupit jiný filtr nebo něco poraďte jsem už bezmocný :/?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:34 Muž patamatix [408] Re: VojtaBatman
Víš opravdu se špatně radí,když nic nevidíš to,že napíšeš nějaké údaje je fajn,ale po té co se vlákno posun,ne každému se bude chtít hledat ty informace zpětně.Pokud bude prezentace,tak každý koukne a informace jsou okamžitě k dispozici a na jednom místě ;-) Tak to zítra dotáhni do úspěšného konce :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198643x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3651