Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:10 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: blueshark
Parmičky k pavím očkům v žádném případě,dokážou být pěkné potvory.Ti perleťoví čichavci by tam šli,o proti jiným labyrintkám jako Betty,Čichavec šedý nejsou ani tak teritoriální,někdy jsou ale celkem lekaví,je třeba se vyvarovat prudkým pohybům u nádrže a pod.Velice pěkní jsou třeba i čichavci zakrslí a nebo medoví.Souhlasím ale z Romanem a tak 2 - 3 týdny bych tam žádnou rybu nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 19:51 R Muž romant [27987] Re: blueshark
Stop, stop, do tohoto akva min. 14 dní už ani ploutev, denně měnit 1/3 vody a krmit velmi, velmi opatrně, tedy s přihlédnutím ke "stáří" akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:48 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: blueshark
No čtyřpruhé určitě ne. Čichavci budou v pohodě, jen potěr určitě sežerou. Čichavce per. mam a jiných ryb si nevšímaj ani malých. Na dno nějaký pancezřníček... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:41 Muž blueshark [0] – paví očka
Ahoj akvaristi, je tu nějaký rádce, kdo mi pomůže vybrat do mého akvárka nějakou rybku, nějakou větší, chtěl jsem třeba pár čichavců perleťových, jde o to že mam paví očka, neonky a chci ješté nějakou vétší rybku, ale aby ty mé prince a princezny s barevnými ploutvičkami nepocuchaly. Líbí se mi i parmićky čtyřpruhé, ale ty jsou někdy nebezpečné. Co tedy k pavím očkům prosím, nechci se jich zatím vzdát :-) Díky moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:05 Žena baletka [624] Re: michala
Ahoj, dostalas tady celou řadu užitečných rad. Nejlepší od Designera. Udělej toto:
1. vyměň filtraci za lepší
2. popřemýšlej nad lepším dnem - s menší zrnitostí, možná bez vápence, nejlépe křemičitý písek, podle mě - je to snadné a levné
3. sežeň hodně rostlin - jakých, to už bylo napsáno
4. nech to měsíc běžet bez ryb nebo jen s těmi rybami, co tam máš
5. pak přidej další. Podle mě bys tam mohla dát endlerky, pokud chceš živorodky, jinak třeba menší rasborky, kdybys chtěla tetry, tak nějaké drobné. Dobrá je neonka modrá, ale jde o náročnější rybku.
6. v průběhu toho, co budeš provádět body 1-4 hodně čti vlákno "začátečník", případně články o nitrifikaci, o nutnosti rostlin v akváriu, o biorovnováze atd.
7. ...doplňte zkušení kolegové, co jsem zapomněla
Pokud to dodržíš, můžeš mít z akvária velkou radost. Pokud tam tak, jak to máš, hodíš další ryby, hrozí ti spíše problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 13:13 Žena baletka [624] Re: optimas
Aha, tak to je jiná. Ten moribundus, o kterém píšu já, ryby nezabíjí. Prostě mají jen bílou kuličku na těle, ta zmizí, ale nic dál. K té "nemoci neonek"... pokud vím já, je neléčitelná, ať si esha píše, co chce. Když to přečteš lépe, je tam nějaká záhadná formulka ve smyslu "proti nemoci neonek jako prevence". Podrobněji tady: rybicky.net/nemoc/pleistophora-hyphessobryconis
Takže napřed bych se zabývala přesným určením nemoci, pak až jakýmkoliv léčením. To samé Ti určitě poradí mnohem zkušenější akvaristé, než jsem já..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:00 Muž Robo [45] Re: baletka
Jo tak u tebe jsem četl o tom moribundusu. Já to nechápu 2 měsíce jsem měl klid a nejednou šup 2 neonky. Včera mi lekla další měla na boku velký bílý flek jak by plíseň nebo co a uplně se ji ztratila jedna přední ploutev na straně kde byl ten flek. Měla tam jenom takový pahýl. Večer se zastavila hlavou u hladiny a tak už skončila. Ještě mám podezření na jednu neonku, že to má taky, ale jak pozoruju tak opravdu EsHA na tohle nefunguje i když to tam píšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 09:49 Žena baletka [624] Re: optimas
Pancíků aspoň šest, možná i osm. Je to paráda, když se prohánějí pospolu. K ostatním rybám nemám komentář, protože takové ryby nechovám a nerozumím jim, takže to musí někdo jiný. Ale ty neonky... ony ty bílé tečky, co se objevují, se tady řeší mnoho měsíců a nazvali jsme to "moribundus neonkový", ale nikdo pořádně neví, co to je a nikdo to taky neléčí. Já musím říci, že mi tyto tečky zmizely po úpravě vody sodou a solí. Mám velice měkkou vodu, v akva běžně měřím KH 1-1,5, pak mi lítá pH a to je průšvih. Co přidávám sodu, je to lepší, neonky nemají problém "ťuk ťuk", klepu na dřevo. Možná to zkus taky. Každopádně žádná esha ani nic jiného na to nepomůže, je to zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:21 Muž Robo [45] Re: Kubasix
Ještě jsem zapomněl že tam mám krevety Red cherry asi 10-13 kusů a 5 Japonic. otěch pancíkách jsem uvažoval protože když jsou ti 3 spolu u předního skla je to nádhera jak se k sobě mají a plantají se jeden přes druhého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:14 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: optimas
Spíš taky přidej pancíky na počet 6 kusů min.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:11 Muž Robo [45]
Ahoj, chtěl bych trochu obměnit sestavu ryb ve 112. Mám tam teď
3x perleťáky
2x Gold Molly
1x Black Molly
3x Panceřníček Panda
8x Otíky
1x Parmička Jednopruhá
12x Neonka červená
13x Red Cherry
5x Japonica

Neonky bych chtěl zrušit, protože jsou s nima jenom problémy a nevím proč. Pořád se na nich objevují bílé tečky na ploutvích nebo bílé fleky na bocích. Vždy se to objeví na jedné nebo dvou neonkách a pak je třeba 2 měsíce klid a pak zase znova. ostatní ryby jakou v pohodě žádné problémy nemají a ani žádné úhyny ostatních ryb nejsou. Už jsem o těch neonkách hodně přečetl a jsou pry na něco náchylné tzv. neonková nemoc je i popsaná na EsHA 2000, takže už mě nebaví pořád lít do akva nějaké léčiva a stejně ty ryby pomalu chcípají. Takže bych prosil o radu co dát místo těch neonek. Díval jsem so po Tetrach Černých, nebo něco jiného bych tam mohl mít. Dík za případné rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 06:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Nenech se rozhoupat...werneři nejlépe vyniknou, a budou nejspokojenější, v druhové nádrži! ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:49 RAP Re: Zoidik
Já dával dvě varianty. Ty inesky jsou stejně velké jako werneráci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: RAP
Jj to je pravda.... Jen kde sehnat ty modré. rataj je na stránkách nemá v nabídce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 13:09 RAP Re: Zoidik
No, já ti psal už 12., že bych se jich nebál. :) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 11:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: RAP
Sotva se rozhodnu, že budou jenom werneáci, tak napíšeš tohle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 11:21 RAP Re: romant, Zoidik
Když si tak to akva prohlížím, tak bych do těch neonek k wernerákům šel. Neonky preferují spodní a střední vrstvy, wernerácí spíš vrchní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:13 R Muž romant [27987] Re: radim
Tak zcela upřímně, mě napadly taky, ale... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:12 radim Re: romant
no jo asi tak... ono to akvárko je dost zmenšené i tím kořenem. Byli to taky jediné které mě napadly hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:09 R Muž romant [27987] Re: radim
Já bych tam nedával ani ty titejky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:43 radim Re: klaudiee
při pravidelné údržbě hlavně neflákáni výměny vody to jsou docela držáci :-) parmičky jsou většinou hejnové ryby a tebe drží při zemi objem hmm snad páreček rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova by šel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:42 R Muž romant [27987] Re: klaudiee
Parmičky asi ne, na ně to moc není prostorově. Otíci často umírají protože to jsou v drtivý většině importy a za cestu a pobyty v nádržích obchodníků toho mají docela dost a mají rádi čistou vodu s nižším obsahem N látek, nebo-li neflákanou údržbu v podobě odkalování, pravidelných týdenních výměn vody a odpovídající filtrace. Jinak vodítkem při nákupu otíků jsou jejich plnější, baculatý bříška nakrmenejch ryb, u nich je vysoká pravděpodobnost že se aklimatizují a nebudou padat. Jakmile mají ryby propadlý bříška nekupovat, jsou s největší pravděpodobností začervený střevníma parazitama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:36 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: klaudiee
Ještě jsem se chtěla zeptat co nějakou parmičku. Ty otíci prý často umírají :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:08 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: radim
Rostlina je přemístěná a vypadá to fakt líp :-) . Dám tam ty otíky a mám jen jednoho samce. Má hodné krátké ploutve a vypadá trochu jako lepší samička. Dokonce mám i tři z pěti samic, které mají delší ploutve než on. Ale i přesto má v akvárku největší autoritu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:47 radim Re: klaudiee
sem už bych pancéřníčky nedával a zůstal bych u party těch zmioňovaných otíků palec Mohlo by tam být pak už dost těsno... Co kdyby jsi tu červenou rostlinu dala víc dozadu před to těleso a víc pod světlo? hmm bude tam víc místa pro plavání a nebude zaclánět ve výhledu do nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:44 R Muž romant [27987] Re: klaudiee
No, spíš k hladině ty rostliny, třeba ideál plovoučky, to se bude betám líbit. Určitě bych si dával pozor na složení těch bet a měl tam jenom jednoho samce, jak bude v akvu Tvého objemu samců více, bude to fičák. Ancáky, jak zaznělo ne s otíkama nemám problém a u těch pancéřníčků vybírej spíš teplomilnější druhy, přecijenom bety mají rády teplíčko, takže teplotu ne pod 25 stupních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:36 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: Ciffik
Fotka k příspěvku Zatím nemám akva moc dlouho. Plánuji dokoupit víc rostlin (hlavně ke dnu). Bylo spíš takové provizorní, protože ty betty jsem dostala. Pancéřníci by tam stejně šli až za díl, než bude pořádně hotový. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:22 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: klaudiee
můžeme poprosit o fotku akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2013 12:19 JoKa Re: klaudiee
Vzhledem k poměrně malému akva, náročnosti bet na čistotu vody a pohled na ancáka jako na prasátka, bych to nedoporučil...
Zkus tohohle týpka, papká řasy víc než solidně:

rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy , takových 8 kusů bych se nebál...

No a pokud tam máš opravdu jen ty bety, tak bych se nebál ani těch pancéřníčků. Akorát bych možná vybral 6 kusů nějakých menších, třeba nanus, bilineatus atd...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 11:46 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – Betty a ancistrus
Dobrý den,
Mám 54l akvárko a v něm 6 bojovnic pestrých a chtěla bych si k nim pořídit pár ancistrusů. V článku jsem si přečetla, že je pro ně minimum 50l a dop. počet je 2 samice a 1 samec. Jelikož dorůstají délky až 15cm (Na burze nám pán říkal, že takových rozměrů dorostou ale jen málokdy), tak nevím jestli jich tam nebude už moc. Moje betty jsou na betty dost klidné a obývají jen jednu část akvárka (levá horní část). Případně nějaký jiný menší druh který by si taky poradil s řasou. Líbí se mi pancéřníčci panda, ale ty si myslím moc na řasy nejsou :-O . Děkuju za rady :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:23 R Muž romant [27987] Re: RAP
Tak když už, tak bych se přiklonil k těm modrým a klidně i více než 10, jsou o kapánek menší a více kousků bude vypadat líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:09 RAP Re: Zoidik
Já bych se 10ks inesek nebo modrých nebál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2013 17:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Takže se budu držet původního plánu a dám tam ty gavůnky werneovy a basta.

Kubasix: Já tam právě ty neonky nechci vůbec, ale jak sis jistě všiml názvu, moje akvárko to neni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:07 RAP Re: Zoidik
....co by na sebe říkali Gavůnek Werneuv a neonky?
Jaké neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:04 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Zoidik
A chceš je do toho akva hodně nebo je to jen varianta? Co třeba nějaký sekernatky X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:59 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Ne, neonky bych už tam necpal, to akvo má jenom 70cm na délku a na neonky by to chtělo trošku delší rozplavbu a za další jsou to rybky obdobné velikosti a bude se to tlouct a nikdo nevynikne, prostě to bude polívčička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kubasix
Pancéřníčky plánuju ještě minimálně 2, možná je zaokrouhlím na 10 a bude. Posilovat živorodky nechci, ony se posílí časem samy. Nicméně jako dominantní ryby bych rád ty werneáky, otázka jestli i ty neonky, jestli se snesou, nebo si vybrat buď a nebo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:36 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Zoidik
ty krunýřovce bych tam už nedával spíš ti pancéřníčci a můžeš přidat na ostatních rybkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 12:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj. Zarybňuju postupně tohle akvárko rybicky.net/nadrze/17060 Plánovaná osádka jak původní, tak aktuální je uvedená v deníku a jsem pořád otravován s neonkama. Takže otázka zní jednoduše, co by na sebe říkali Gavůnek Werneuv a neonky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 23:14 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: SAJ
Dal bych tam větší hejno espejek nebo třeba dánií choprae, sám to takhle plánuju...

rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
rybicky.net/atlasryb/danio_myanmarske
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2013 22:21 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: SAJ
Většinou je méně více, ale v tomto případě radši hejno klidně po 30 kusech. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 20:18 SAJ Re: romant
Akvárko je 1,2 m. Nemohli jsme se právě rozhodnout, jestli větší hejno těch malých nebo méně těch větších. Každopádně všem díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:56 R Muž romant [27987] Re: SAJ
Pokud je tam opravdu jenom jeden pár těch čichavců, tak těch hejnovejch rybk klidně i dvojnásobek, jenž Ti je doporučován, tedy mám na mysli hejnovky menšího vzrůstu, ne ty konga, na ty by to chtělo ještě delší akvo, ten metr na ně je skoro málo, ale vzhledem k tomu že dorostou jako čichavci, tak bych volil to hejno z menších, ale o to náležitě početně posílených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:10 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Celiny
To pancéřníčci taky X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 17:34 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: SAJ
za me hejno razbor hengeli (odhadem tak 20 kousku) a osobne bych dal prednost otikum pred pancernicky (tak 10-12 kousku), ale pockej si co ti na to reknou ostatni...
EDIT: ikdyz je fakt, ze otici jsou z jizni ameriky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 17:30 SAJ – jaké ryby do 200l akvária
Ahoj,
co do zaběhnutého akvária 200 l k 1 páru čichavců? Chtěli jsme nějaké hejnové rybky - neonky, razbora klínoskvrnná nebo by mohla být i afrotetra konžská? Možná ještě pacéřníčky kolumbijské na dno?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:45 radim Re: nehygienix
Víc už bych tam toho nedával. Ti zelení mi nepříjdou moc vhodní do takové nádrže...oni to v dospělosti nejsou zrovna drobečci, ale pořádní vepři :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:32 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: nehygienix
Jedna rybka už tak nevytrhne.
Jen nesmíš podcenit výměnu vody, ale to vždycky.
Já mám taky 6 pand v čistý 56l a je to ok. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:22 Muž nehygienix [4] Re: Kubasix
Jeden uz tam je takze k nemu 4 a bude jich 5 :-D nebo kdyz koupim 5 nebude jich 6 hodne na takova akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:21 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: nehygienix
Spíš 5 nebo 6 těch pancéřníčků. Narozdíl od těch 4 více drží hejno. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3901