Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2022 10:46 Žena Beastie [318]
Zajímá mě, jak řešíte plánovaný počet ryb. Do velkého jsem už třikrát musela dokupovat, nechápu, jak jsem si kdy mohla myslet, že 20 ohnivých teter bude ve 360l vpořádku, mám jich 50 a i tak by jich tam mohlo být dvojnásobek. Jediné, čeho jsem docílila bylo nutnosti karantény a případně, že když pak půjdou všechny stářím, nepůjdou najednou.

Teď, pořád v teoretické fázi ale už s reálnými rozměry a obyvateli, budou v plánu kardinálky čínské, k nim sewellie a pak případně garra flavatra, budu mít větší rozměry než v posledním dotazu, ale to se uvidí. Stejně tam pár měsíců budou kardinálky samy, aby se pro ostatní obyvatele vytvořil biofilm.
A zde je ta otázka.
Když budou kardinálky samy, pravda nemusí být ještě pohlavně dospělé, ale i pak v budoucnosti nejsou sewellie ryby, co by jim žraly mladé. Tím pádem se dá předpokládat, že se rozmnoží. Existuje nějaká maximální hranice ryb, co v akva být mohou. Jaký je tedy minimální počet ryb, se kterými mám začít, aby akva nebylo prázdné a oni ve stresu, ale taktéž aby nehrozila moc rychlá populační exploze moc brzo.
10 mi přijde málo, 20 mi přijde už skoro moc, ale to mi přišlo i u teter a kde jsem teď. Akva bude mít čistého cca 150l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 22:09 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 21:59 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
Tema kubotaikama myslis razborky thajske? Na ten javsky mech se podivam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 20:57 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Mám zkušenosti jak s bornejkami tak kubotai a neschovavávali se žádný (ovšem nesmíš dát oba druhy k sobě, kubotai jsou dost aktivní plavci a Bornejky kliďasové, Bornejkam Kubotai vadili a raději byli schovaný). Naopak Bornejky dokázali dělat parádu a šli vidět i na dálku. Ale měl jsem hejno 50ks :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 20:26 Muž Lojza007 [1204] Re: KarásekLut
Bornejky se budou schovávat, byť tak nevyniknou, na sledování jsou lepší kubotaiky. Jávský mech prostě položíš na dno a nic dál neřešíš, on se rozroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 19:47 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: KarásekLut
U těch jiných malých druhů bacha na to, aby se zbytečně neschovávaly. Tzv. křováci. Pak je neuvidíš jak je den dlouhej.
Myslím, že ty druhy mechů o kterých je řeč, nekoření. Prostě se jen buď na něco sami časem přichytí, nebo je mezi něco nacpeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 18:23 Muž KarásekLut [93] Re: Rovano
to mě spíš než modrý neonky zaujali bornejky, tak uvidíme jak bude čas. Nechám to ještě uzrát v hlavě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 17:28 Muž Roger [1873] Re: Passenger77
Když se díváš tak možná, když se nedíváš a mají hlad tak padnou za oběť, kór večer smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 17:27 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Koberec ne, sežeň si mech ;-)
Platí co píše Lojza007 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2022 14:08 Muž Lojza007 [1204] Re: KarásekLut
Mech do rozumných rozměrů vypěstuješ mnohem snáz než kvalitní hustý koberec. Většina kobercovek vyžaduje pro svůj růst v podstatě high tech podmínky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2022 13:57 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Roger
Já mám zkušenosti s Ramirezkama takové, že po dospělých i dorůstajících kusech nejdou. Pouze pokud krmím a obsdadí krmivo krevetky, tak je odeženou jako potravního konkurenta.
Velmi malé mladé průhledné kusy samozřejmě nárazově sežere téměř cokoliv, ale že by je vyloženě cíleně lovili, to si nemyslím...spíš náhodně když je zahlédnou před sebou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:40 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: KarásekLut
Tak Neonky modrý si klidně trofnou na ochutnání jiné ryby stejné velikosti. Stalo se mi to, když ta ryba byla u dna a zrovna si mysleli, že je budu krmit. Tak do ní 2 ďobly.
A přitom tam je malá krevetka a té si nevšímají. Protože si od větších zapsaly za uši, že nejsou k jídlu. Když je někde chumel u žranice, tak kdo zjedná pořádek? Kreveta! Největší neonka v akva se na ní otočí, že kdo ji hladí fouskama... a pak dělá jako že nic a plave pryč.
Takže krevetky jsou královny. Aspoň dokud Neonky nevyhladoví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:11 Muž KarásekLut [93] Re: Roger
hodně mechu nebo případně hustý koberec že? :-) zkusím se podívat po nějakých kobercovkách do tvrdé vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:03 Muž Lojza007 [1204] Re: Roger
Z mých zkušeností krevety zcela ignorují pancéřníčci, parmičky černopruhé (odrostlé cca 12cm, které by je zvládaly chytat všechny) a gavůnci diamantoví a boesemanovi. Kubotajky a bornejky žijou spíš ve smíru díky velikosti krevetek, to samý neonky modrý. Tetra císařská a parmička duhová po nich jde dost ostře. Když dávám jednodenní dietu, tak je vidět, jak ty parmičky po krevetkách jdou.
Základem je hustý porost, kam se můžou krevetky schovat a kde vyroste omladina. Ideální jsou mechy, plovoučky s dlouhými kořeny nebo prostě cokoliv, co roste tak hustě, že do toho větší ryby moc nelezou. Dospělý krevetky jsou odvážnější a zvládají zdrhat, takže se vyskytují po celým akváriu, mladý skoro nejsou vidět, ale populace viditelně přibývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 11:42 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Krevetky ti bude žrát "každá" ryba, čím větší ryba tím větší krevetu sežere ;-) bornejky budou ďobat čerstvě narozené, Danie trochu větší atd.. otázka je, jak přizpůsobíš akvárium. S těmito druhy krevety chovat a množit lze bezproblémů, jen to chce hodně mechu apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 09:38 Muž KarásekLut [93] Re: Roger
Děkuji za spoustu informací :-) na mě teď se rozmyslet jesi nechám tuto osádku a dokoupím jen japonicy nebo jestli se tuto osádku pokusím někomu udat a koupit si krevetky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 11:54 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Kluci v triku= danio pruhované (nejlépe bez závoje, klasika ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 08:09 Muž KarásekLut [93] Re: Rovano
Máš na mysli ty žroucí živorodky? smich zkusím improvizovat a zkoušet nastavení akvária palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 08:06 Muž KarásekLut [93] Re: Roger
kluci v triku? To je kdo? potlesk zkusím si pohrát s proudem a uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 20:14 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: KarásekLut
Také ne. Improvizuj. Opravdu to pomáhá. Já to přistínil až dnes, tak nemohu dát rozdíl. Ale testoval jsem to-jen z toho nemám fotky.
Máš tam ukázkové tvory, co běhají a lítají. Tak pěkně natočené jsem je tu ještě neviděl. To video by si zasloužilo dát do Atlasu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 17:05 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
No, jestli máš namysli tu 54l (nevím jestli se jedná o to akvárium co máš v archívu-nečetl jsem všechny komentáře) tak tam ryby 8-10cm nedávej ;-) kdyby ti fungoval "biorytmus" jak píšeš tak se ti slepá hladina nedělá ;-) vzduchování tě vyjde max na 300 včetně kamínku a hadičky. Popřípadě za pár Kč hladinový sběrač. Nicméně, nevím jak máš nastavený proud a čemu říkáš vlnění hladiny, ale vím, že žádné 2 nebo 3cm ryby nemají rádi silnější proud, jelikož je to vysiluje ;-) pokud chceš ryby do proudu zvol si druh k tomu určený jako například kluci v triku aneb danio pruhované. Ale, akvárium nepotřebuje silnější proudy, jsou spíše na škodu nežli k užitku. Jinak utlumení světla snadno provedeš plovoucí zelení jak jsem psal o pár příspěvků dříve, pokid nemáš alespoň krokový stmívač a světlo které to umožňuje. Mimochodem, stmívač je výborný nástroj na boj s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 15:51 Muž KarásekLut [93] Re: Rovano
Jenze ja nemam ztlumovac svetla tak to nemam jak udelat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 12:09 Muž KarásekLut [93] Re: Roger
Proud sem nastavil tak aby se hladina pekne hybala.zkusim proud zmirnit az na "mirne vlneni" a uvidime. Vim ze vzduchovani pomuze ale nechce se mi do toho vrazet penize kdyz ted biorytmus v akvarku "funguje". Pokud se pri snizeni proudu bude tvorit slepa hladina tak zkusim popremyslet o rybkach ktery silnejsi proud zvladnou. Ono je taky otazka jestli by v tak malym akvarku vynikly i nejaky vetsi rybky (cca do 5 - 10 cm)? Je mi jasny ze vetsi hejno mensich rybek je krasnejsi pokoukana nez mensi hejno vetsich rybek. Ale je to hodne subjektivni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 12:05 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: KarásekLut
Mně na to pomáhá ztlumit světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 11:49 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Proud je celkem zásadní, žádný přeborníci v plavání to nejsou, rádi klidnou vodu, jestli se ti dělá slepá hladina, pomáhá na ní vzduchování které ji rozbije ;-) jinak se budou schovávat do míst kde není proud. Hustě osázené akvárium je myšleno i tak, že zelení se rozčlení tak aby se cítili v bezpečí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 10:11 Muž KarásekLut [93] Re: marion888
Tak cerveny krevetky tam nemam uz zadny ale co sem si vsiml tak japonicy se zatim drzi.ze 6 kusu sem dneska napocital 4 (pri koupi meli 2 - 2,5 cm) a jedna je uz celkem velka. Na listech je zelena rasa tak je nechavam ji bastit a obcas prihodim i krmivo pro rybky dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 10:07 Muž KarásekLut [93] Re: Roger
O huste osazene akvarium se ted snazim protoze si myslim ze rostlinek tam mam dost ale nejsou tak huste rozkosatele jako pri koupi. Tak sem upravil dobu sviceni,kazdy tyden prihnojuji seachem flourish excel a uvidime jesi to bude mit nejaky vliv a rozkosati se. Proud mam vetsi aby mi hezky ceril hladinj.muuu ho zkusit jeste upravit tak aby mi nevznikala slepa hladina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2022 16:54 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Oboje rasbory vyžadují pro svou pohodu hustě osázené akvárium, větší hejno, popřípadě plovoucí kytky (ale hustě osázené akvárium je pro ně přirozené) a malý proud pak se nebojí a dělají parádu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2022 07:09 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: KarásekLut
KarásekLut napsal: u obou pisou ze je narocny odchov.
Ty atlasy se dělají podle zahraničních "zkušenosti"( mnohdy jen strojově přeloží), a kopíruje to jeden od druhého...( Ne vždy!)
K otázce náročnosti se dá přistupovat z více stran.
Zde konkrétně u razborek je náročnost dána jejich mini velikostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 21:42 Muž marion888 [106] Re: Sha
To můžu jedině potvrdit, maculaty opravdu ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 21:14 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
Odchov a chov je rozdíl. ;-) Mám razborky trpasličí (maculatus) a ty bestie vjedou i do mechu a snaží se malé krevetky zobnout!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 20:50 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
Sem se na ne divam tady do atlasu a u obou pisou ze je narocny odchov. Tak nevim proc tk tam teda pisou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 20:29 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: marion888
Tak ono jich je daleko více, třeba hejno Tetry Ohnivé... nebo ty Razbory Kubotai, atp.
Nejlíp zadat do pokročilého vyhledávání parametry:
rybicky.net/atlasryb/hledat/
Tam je potřeba dodržet hejno, tzn. třebas 15-20ks, aby se nebáli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 20:27 Muž Lojza007 [1204] Re: KarásekLut
Nejsou, jenom u bornejek hrozí, že se někam schovají a nebudou moc vylízat. Ale pokud jich bude aspoň 20 a nebude tam žádná větší ryba, tak by se nemusely bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 20:10 Muž KarásekLut [93] Re: marion888
Dik za radu. A sou razborky bornwjske nebo skvrnoocase narocny na chov? Jelikoz sem porad zacatecnik tak se ptam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 19:45 Muž marion888 [106] Re: KarásekLut
Pokud si ke krevetkám pořídíš např. razborky bornejské /jsou hezčí/ nebo skvrnoocasé /jsou zase podstatně levnější/:-), obojí velikost kolem 1,5 cm, budou mít krevetky klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 14:44 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
Dkky vsem za odpovedi.na parmicku cernopruhou mam maly akvarium.to by tam museli byt odhaduju tak max 4 parmicky a pak jen krevetky. Ale treba by ke krevetkam slo hejno Otiku a treba maly (cca do 3 cm) razborky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2022 14:13 Muž Lojza007 [1204] Re: KarásekLut
Kromě SAE snad všechny parmičky dotírají na krevetky. Stejně tak spousta dostatečně velkých teter. Ty čtyřpruhý jsou vysloveně dravci a nepočítej s tím, že to krevetky dají.
Pokud chceš zachovat současné obyvatele, tak si vedle udělej nějaký dvacetilitrový akvárko, kde budeš mít jenom krevetky. Bude to podívaná, protože se nebudou bát a pořád tam budou cestovat. A taky se budou množit (pokud to jsou neocaridina).
Pokud chceš krevetky v hlavním akva, dost se ti omezí výběr ryb - gavůnci, parmička černopruhá, malý tetry, neonky modrý, malý razborky a hodně ryb dna. A pokud do toho půjdeš, doporučuju začít krevetkama, až se dostatečně rozmnoží a odrostou, teprve tam dát ryby. Ono je klidně možný, že mladý krevetky ti něco sežere, protože většina těch malých ryb krevetky nežere prostě proto, že jsou na ně moc velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 11:05 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: marion888
Z mé zkušenosti hejno nevytvoří v takto malém akva. Ale třeba potká jiný chov a budou mít jiné návyky. Kdo ví? :-D Tvoří hejno jen když se bojí. Navíc rády zobou cokoliv ze dna. Takže malé krevetky budou vítané spestření jídelníčku asi. Ledaže by tam měl někde křoviska, aby aspoň něco přežilo.
Neonky jsou vlastně tetry. A parmičky a tetry jsou potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 10:21 Muž marion888 [106] Re: KarásekLut
Tak krevetkám by bylo úplně nejlépe v nádrži bez ryb:-) Ale pokud chceš ryby, tak jedině společnost mikrorazborek, popř. neonka modrá, tetra ohnivá, pak by ti krevetky mohly vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 09:56 Muž KarásekLut [93] Re: marion888
takže jinak řečeno mi chceš říct že když tam chci mít krevetky tak se mám zbavit parmiček a červených neonek jo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 09:44 Muž marion888 [106] Re: KarásekLut
Asi tak:-) Když neonky, tak zkus modré, tam by to mohlo být ok. Minimálně 10 ks, jsou to taky hejnovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 08:13 Muž KarásekLut [93] Re: marion888
chceš mi říct že neonky i parmičky baští krevetky? To sou ale potvůrky. To sem netušil rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2022 23:49 Muž marion888 [106] Re: KarásekLut
Ty krevetky tam asi dlouho mít nebudeš. Parmičky ti je brzy zlikvidují, ostatně i ty červené neonky by si rády daly, jen by to možná bylo zdlouhavější:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2022 11:23 Muž KarásekLut [93] – Kombinace
Zdravim. V me 54 l nadrzi mam 6x parmicku ctyrpruhou a 6x neonku cervenou, 1x Otika a k tomu nejaky maly krevetky. Jeste bych chtel dokoupit cca 4 - 6 Otiku.Chtel bych se zeptat jestli ma nekdo s timto osazenstvem zkusenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 13:34 Žena tramtra [3202] Re: jawo
Neboj se toho. Klidně pořiď tři druhy, vybral jsi rybky, které svým fungováním nezatěžují vodu jako třeba živorodky, ancistrusi nebo velké cichlidy. Je to o nastavení rovnováhy v akváriu. Já mám třeba v necelých 60ti litrech čistého 37 ryb, ne všechny jsou malé. Ale je tam taky hodně kytek (ve tvém akváriu je zatím kytek dost poskromnu) a akvárium funguje bez problému. První ryby (Pandy) jsem tam dávala před šesti lety a jsou tam se svými potomky do teď. Začni jedním dvěma druhy a postupně uvidíš, co tvoje nádrž snese a co si můžeš dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 11:12 Muž jawo [0] Re: tramtra
och zistujem ze to akvarium je fakt male pre 3 druhy rybiek :) takze mozne by bolo vhodne len nasadit 2 druhy rybiek vi vacsiom pocte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 11:01 Muž jawo [0] Re: zervajs
takze mozno namiesto neoniek modrych popremyslat nad kombinaciiu roznych druhov razboriek? ak by som tam dal 5ks panciernickov a teda dajme tomy 15-20 galaxy + ine razborky nebude to uz na to akvarko prilis vela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2022 10:55 Žena tramtra [3202] Re: jawo
Pancéřníček malý v pěti kusech určitě ne. Je to hejnová a hodně společenská rybka. Minimálně deset a to je fakt minimum. Navíc, jestli je bereš jako rybu na dno, tak tam budou zřídka kdy. Do tvojí nadrze si můžeš dovolit klidně větší pancéřníčky v počtu min 6 kousků... (napský, panda, oranžovoskvrnný, třískvrnný - těch klidně deset, skvrnitý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 10:42 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: jawo
Pancík v pohodě, těch razborek i 25ks, a neonka? To je otázka "jakéhosi zacílení", jsou to mrňouskové ale pořád v pohybu, ( za mě udávaných 50cm je minimum pro ně samé, už bez dalších ryb) . Hejnové ryby které v 'takovém' prostoru ani hejno nevytvoří a jediné co vytvoří je "rybí polévka"...(takže Vaše zacílení bude jen Vaše ;-)
Ps: neonky můžou ( záleží) vyžadovat měkčí vodu, nižší PH než razborky ( ale nemusí)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198757x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=51