Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 20:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: shotik
65 litrů je pro ně málo, chce to přes 100 litrů. Ryby potřebují úkryty, nebo aspoň akvárium rozdělit tak, ať na sebe pořád nevidí, jinak ti zbyde jen jedna nejsilnější. Kytky k životu nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 20:45 Muž shotik [60] - Mořské ryby
zdravím, rád bych pořídil akvatelevizku cca 65litrů a jeden páreček kančíků. Nicméně nerad bych jim to zastavěl kytkama a vším možným. Je v poho mít kančíky příčnopruhé v akva s pár břidlicema bez kytek ?? Nikde jsem na takový typ akva s kančíkem nenarazil :/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 11:16 MrDan Re: Designer
To není LED ale prave jen zarivka resp. Dve proto mi to připadá ze je to slaby navíc ze to ani není úplně efektivně nasmerovany do akvária...

Njn když mi přišlo ze to je takovej komplexnější dotaz tak jsem nevěděl kam jinam to dat, primární dotaz byl fakt na ten počet a druh ryb proto jsem to prsknul sem...

Nakonec jsem ke stávající osadce tedy 7x modra neonka 5x otik a dvě drapatecky pridal 6 teter královských a dvě filtrovaci krevety gabonensis tak uvidíme co to udělá ale když na to tak koukám ted tak ty tetry královské tomu fakt pomohly takže uz asi jen doplnim hejno neonek aby jich bylo cca 12 a necham to byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 17:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MrDan
2x11W LED, i kdyby byly uplne mizerne, nad tohle 60l akvarko stacit rozhodne bude a to i za predpokladu, ze ty LED nic moc nesviti (coz nevim, ale kdyby). Spis bych rekl, ze jestli to chces provozovat jako low-tech, budes mit spis se svetlem problem (jako ze je to moc), nez ze by chybelo.

EDIT: Slozil jsi vic otazek do jednoho dotazu, je to dlouhe, mnoho lidi to ani neprecte a hlavne, patri to do ruznych temat a ted se s tim tezko co da udelat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2015 17:22 Muž ludvik [1082] Re: MrDan
Mám obdobnou kostku. Císařky si tam opravdu představit neumím. Sice to jsou vcelku lenoši, ale ani tak ne. Kromě toho mají zuby :-) Životnost živočichů typu krevety, dokonce i šneci si neumím představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 16:42 MrDan – Jake ryby do 60L nano cube od Dennerle
Ahoj, tak jsem nevydrzel a poridil zase dalsi akvarko :o) fotky zatim nemam takze profil mam prazdny budete se muset spolehnout na muj popis...

tentokrat je to Dennerle Nano Cube 60L (38x38x43), koupil jsem k nemu aquascapers soil 8L abych si konecne overil jestli to fakt lip roste, do nej zavrtal asi 5 jilovych kouli od JBL (a vlastne prvni dotaz, nevadi to? Na substratu psali ze uz to vsechno obsahuje ale prislo mi ze tim nemuzu nic pokazit), jeden vhodny koren ktery jsem vyuzil k predeleni toho ctvercoveho pudorysu diagonalne a vytvoril jsem tam docela vysoky kopec (nejnizsi vrstva 4cm nejvyssi 13cm)

teplomer nastaveny na 25stupnu, atman 200 s kostkou biomolitanu 8x12x20cm

Svetlo Aquael decolight duo 2x11W (6500K + 8000K) - uz ted si trochu vycitam ze jsem vic necetl a nepripravoval celej projekt, prijde mi ze na tu vysku 43cm akvarka je to slaby... souhlasite nebo to nejak poroste?

presadil vsechny rostlinky co jsem mel doma (4x echinodory bleheraky, asi 8x echinodorus quadricostatus, 2x sag. platyphyla, 6x sag. subulata, 3x kosokvet uzkolisty, 4x rotala rotundifolia, 2x vallisneria asiatica americana a 3x Hygrophila difformis)

a prestehoval posadku = 2x drapatecka mala, 7x neonka modra, 5x otik, okruzaci, piskorky, krevetky cherryny a white pearl

a ted hlavni dotaz, akvarko je uz ted huste osazene, az se rozroste bude to opravdu jungle, rad bych vedel do jake urovne muzu zarybnit nad ramec klasickeho pocitani delky dospelych ryb na litry... jedna se mi o snasenlivost druhu ale i unosnost celeho ekosystemu abych stale mohl menit pouze 1x tydne max 1/4 vody a bylo to ok.

Muzu se napr. posunout na uroven:

2x drapatecka, 10x neonka modra, 10x otik a 4x tetra cisarska + 2x krevetka gabonensis?

Rad bych v tom akvarku videl trochu vic zivota a trochu vetsi ryby proto ty tetry cisarske, pokud by to bylo moc na kapacitu toho filtru muzu teoreticky k akvariu pripojit misto toho atmana s biomolitanem externi filtr tetratec ex600 ktery ted pouzivam v zelvariu a je tam zbytecne predimenzovanej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 11:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dnca1011
Zkus popremyslet take o jine variante. Jeden druh, ze ktereho budes mit opravdu radost, a budes moct dokonale pozorovat projevy tech ryb, a u nekterych druhu se snadno dockas i mladych, kdyz jim je nic nebude ohrozovat.

Do toho akvaria by treba sel: rybicky.net/atlasryb/pestrenec_prouzkovany
Kdyz si v atlasu prectes o co jde, hned pochopis, ze tohle by mohlo byt zajimave a nemuselo by to byt ani obtizne. Zaridil jsem se ted v jednom akvariu dost podobne (i kdyz si myslim, ze malilinko obtizneji) rybicky.net/atlasryb/cichlidka_marlierova , budou mit akvarko jen pro sebe ;-) . Jsou to zatim cudlici, snad se mi najde par ktery si necham, ale uz ted vidim, ze divat se na co rozhodne bude. Neodolal jsem jim, a o to jde. Rybu si prece ma clovek koupit proto, ze ho hodne zajima, ne jen aby neco v akvariu plavalo.

Takovych moznosti je ale spousta. Chtel jsem rict, ze kdyz z toho neudelas rybi polivku, mix vsehochuti, muzes pozorovat neco, co nekdo s rybi polivkou jen tak neuvidi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 11:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dnca1011
Vhodných je spousta. Podívej se tady do presentací nádrží nebo do akvaristiky, co je běžně k sehnání a libí se ti. Velký výběr mají Hornbachy, bohužel kvalita ryb je tam nevalná. Pak se kukni do atlasu jestli jsou pro tebe vhodné. Až nakonec napiš nový návrh osádky akvária a my ti ho zkorigujme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 10:52 Dnca1011 Re: Dnca1011
A jaké jiné rybičky by ste mi doporučili do začátků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 10:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dnca1011
Proti čichavcům určitě. Jsou tak na úrovni Krunýřovce. Akorát ty moje furt ležely na dně a odmítaly se hýbat. Když mi překážely při údržbě, tak jsem je musel odstrkovat.
Ti čichavci zakrslí jsou nároční stejně jak medoví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 10:17 Muž lojzalojzovic [327] Re: Dnca1011
rybicky.net/atlasryb/lorikarie_rineloricaria_sp_red

mám konkrétně tyto, nepříjdou mi náročnější než jiné moje ryby, neplatí ani to že by byly plaché,


jelikož nemáš prezentaci tak ti asi nikdo neřekne jestli se budou mít dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 10:11 Dnca1011 Re: lojzalojzovic
Ale ty lorikarie jsou náročné ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 10:03 Muž lojzalojzovic [327] Re: Dnca1011
ty lorikarie vřele doporučuji, je super sledovat jak visí na krmítku a srkají nitěnky :-)

čichavce místo medových třeba zakrslé, a myslím že když ubereš krunýřovce můžeš přidat neonek na 15ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 09:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dnca1011
Přidat určitě ne. Spíše ubrat 1 krunýřovce, nebo je nahradit něčím jiným. Například krunýřovci rodo Otociclus, rineloricaria, ... Tihle nežerou rostliny, jen řasy a jsou menší a méně bývají zalezlí.
Ta jmena možna nemam úplně přesně, ale googlu by to nemělo vadit. Píšu z mobilu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 09:24 Dnca1011 Re: NHKG
Čichavec 3x
Labeo(Parmička) 2x
Krunýřovec 3x
Neonka 10x
Pokud by byli nějaké návrhy ještě něco přidat tak klidně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 08:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dnca1011
Můžou, ale:
Místo Labea bych doporučil spíše Parmičku černopruhou, více žere řasy. Pro oba druhy je 100l minimum.
Čichavec medový je dost choulostivý a nevhodný pro začátečníky.
Krunýřovec občas žere rostliny, některé druhy může úplně zničit.

Napiš ještě plánované počty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 07:52 Dnca1011
Mohou spolu být ve 112 l akváriu spolu:
Čichavec medový
Krunýřovec obyčejný
Labeo krásnoploutvé
Neonka modrá



Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Speed
Pancierníčky a platy koralky je limit v tvojom akváriu. Ak sa ale koralky začnú množiť i im to bude tesné.
Ak chceš vyšší počet, tak úplne zmeniť osádku a tu už by bolo čo poradiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2015 18:16 R Muž romant [27987] Re: Speed
Však jasně "zas tak vážně to brat netreba", ale ono to má i jiný aspekt, jako třeba "písali to na inetrnete" a kdo si přečte a dále se nebude pídit, vezme to za bernou minci, tak se klidně dříve či později se zlou potáže. Tedy aby to nebylo jenom v rovině kárání a poučování, klidně to jde, proč ne, ale chce to být umírněný v počtech, mít akvo vybaveno výkonnou a hlavně účinnou filtrací, rozhodně nepodceňovat údržbu v podobě odkalování dna a výměn vody. Takže když se vrátím k tomu tvému prvotnímu dotazu odpovím že bych tam už nic jinýho nedával a měl se na pozoru v tom co jsem napsal, ono se to může zvrtnout ze dne na den. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 17:19 Speed Re: Horác
doteraz som chovával prísavníkov v podobne veľkych nádržach nikdy nebol problém :-D zas tak vážne to brať netreba mám dalšie dve nieje problém dať niečo preč pýtam sa hlavne aké ryby sa oplatí dat do 70litrovky a ku živorodkám dík ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.04.2015 15:55 Muž Horác [3942] Re: Speed
Už teď máš vlastně přerybněno (cca 4 litry na jednu rybu) ... plus to, že živorodky a krunýřovci jsou čuňata (hodně .erou) ... plus to, že pro (dospělé) krunýřovce je to malé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 15:35 Speed – Akvárium 70L
Zdravím potreboval by som poradiť aké rybky by sa hodili do cca 70L akva v ktorom mám asi 10ks živorodiek mám tam 3ks platy coral, 1ks.gupka, 4x molinezia, 2x plata pestrá, sú tam aj 3prísavníci a 4x pancierniček ... Predstavoval by som si k týmto rybkám niečo v páre niečo trošku väčšie ako sú živorodky. Rozmýšľal som nad párikom akariek zelených alebo 2kusy guramy perleťovej len na ne bude asi nádrž malá tak neviem. Čo by ste vy odporučili? Ďakujem za rady :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 13:17 Muž lojzalojzovic [327] Re: StandaOv
já osobně bych ty mečovky vynechal úplně, na úvod hodil pár šneků a s rybama počkal ještě týden dva, pak postupoval dle romanta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 12:03 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
..tak co se týká bordelářů, tak většinou za největšího bordeláře je brána živorodka...pač kudy plave tudy s..e .... :-) a to už by se v atlasu dalo vyčíst...jinak bych se držel toho co psal romant...jedno větší hejno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 12:00 R Muž romant [27987] Re: StandaOv
Nevím čím to měříš, ale u čerstvě založených nádrží se hodnoty mění velmi rychle, takže to co měříš bych bral jako orientační, nikoliv bernou minci. Jako možnou alternativu lze nabídnout třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva , tedy v ještě větší partě o 30 a více kusech, na dno třeba 6-8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity a aby se tam i něco množilo a dno hnojilo(tedy více) klidně klasiku rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova , nebo místo těch mečovek třeba platy rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita_var_koralova . U těch živorodek by postačovlo do začátku klasickou kombinaci 1 samečka a 2-3 samiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:37 StandaOv Re: romant
U těch neonek modrých se bojím na jejich náročnost na PH. Ideálně by jsem chtěl ryby, které budou maximálně tolerantní :) ideál PH 5-8 teplota od 20 - 30 smich
Já vím je to nesmysl, ale bojím se aby ryby nenadávali, že se u mě nemají dle jejich představ.

Co teda pořídit k sobě... aby v jednom akváriu nebyla ryba co ráda bordel a druhá co si "čistí zuby po každém jídle" V atlasu se člověk dozví pár čísel a nějaké čtení, ale co k sobě, aby si to v životě vyhovovalo se člověk nedočte... Nikdy jsem doma rybky neměl a nerad by jsem už při nákupu udělal chybu a pak dodatečně řešil co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:24 StandaOv Re: NHKG
JJ děkuji nějakou takovou radu tu hledám... čím vlastně začít...
Mečovky mohu pořídit jako první...
Pokud to bude lepší řešení ten Čichavec perleťový nebráním se ničemu. Bude spokojený páreček ? na hejno si myslím nemám dostatečnou nádrž. Přijde mi docela jako velká ryba až 14cm.
Na dno nevím... koukal jsem je x rybek, ale které by vyhovovalo moje akvárium nejvíce to nevím :(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2015 11:16 R Muž romant [27987] Re: StandaOv
Červenoústky jsou plavci a těch 80cm je hodně hrana, praguayky pozor na jemnolistý rostliny, neonky červený bych se spíš mrknul na neonky modrý a měl je tam v pořádným hejnu jako centrální(20 a více), tedy z těch tetrovitých jenom jeden druh a větší počet, vypadá to ve finále daleko líp než hodně druhů po sem tam kousku. Na čichavce modrý je to hrana, to spíš zakrslý, nebo medový a mečovek, když tak ne tolik, stejně se namnoží a bordelaří, což se tluče s těma tetrama a čichavcema, což jsou čistotný a čistotu vyžadující rybky. Parmičky, tedy jestli kvůli řase, tak jenom když jsou mladý a menší, jinak jsou to darmožrouti, co si řas nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: StandaOv
Začal bych mečovkami. Akorát čichaci modří v páru není úplně ideální řešení. Pokud to budou 2 samci, budou se dost bít a na hejno je ta nádrž malá. U mladých pohlaví nepoznáš. Nechceš radši Čichavce peleťové? Ti jsou klidnější. Jo a pouvažuj místo 2 hejen teter spíše o nějaké rybě na dno (hejno malých pancéřníčků, Otíci, ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:03 StandaOv Re: Miky1981
Zdravím a děkuji za reakci...
Udělal jsem si cca seznam co by jsem chtěl.
Tetra paraguayská 7x nebo Tetra červenoústá 7x, Mečovka mexická 7x, Čichavec modrý 2x, Parmička černopruhá 2x a asi Neonka červená 10x.
Poslední test vyšel v akva takto:
CI2 0, PH 7,4, KH 6, GH 10, NO2 0, NO3 10.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 09:07 Muž Miky1981 [57] Re: StandaOv
Ahoj...osobně bych doporučil prohlídnout zdejší atlas... když už budeš mít nějakou představu co se ti líbí,tak sem můžeš napsat seznam favoritů a z toho už se nějaký návrh poskládá....jinak krevetky do čerstvého akva určitě ne....

edit: k tomu, jak si psal, že akvarium vypadá čistě, neznamená, že tam nejsou vysoké hodnoty N- látek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 09:02 StandaOv – První život...
Fotka k příspěvku Zdravím, co by jste mi doporučili pořídit jako první, živé tvory do akvária ?
Mám 80cm (cca 100 l čisté vody)akvárium dva týdny po založení. Měním pravidelně 30l vody. Mám za sebou již jedno čištění filtru v akva.vodě, akvárium působí čistě a některým květinám se daří více jiným méně :) Ještě týden by jsem chtěl počkat pak ještě jednou vyměnit 30l vody a koupit první živočichy.

Osobně by jsem koupil jako první nějaké malé rybí hejno cca 10kusu, ale zdali 10 a čeho...
Nebo krevetky jako první ? Nebo koupit jednu dvě ryby jednoho druhu ? Já nevím hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 08:09 Muž Legioix [574] Re: TRULY
Prísavnik sp. 3ks nebo 3ks gold
Prísavnik gold 0ks
Prísavnik GIBBICEPS 0
BLACK MOLLY 0
Mečun mix 0
Parmička duhova 8
Neonka 20
Rajovec dlhoplutvy 2
Pancierniček 0
Pancierniček panda 8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 01:42 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: TRULY
Mas tam moc ryb co toho hodne naserou. Navic se budou mnozit. A k tomu maly filtr a malo kytek a vetsina je pomalu rostoucich.. to si cele rika o problem.
Urcite dej pryc Gibiceps. Asi bych dal pryc i ty Ancistruse. Ale at tak ci tak, s velkejma zivorodkama to budes mit vzdycky na hrane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 01:37 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Rounce
Pokud akva porad vypada jak na tve fotce z prezentace, nedaval bych nic a nechal bych to driv zarust.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 20:58 Muž TRULY [164]
Viete mi poradiť čoho by som sa mal zbaviť a čo nakupiť? Chcel by som aby akva bolo pekne farebne a vyvážene a zároven aby boli v akva obsadene všetky vrstvy akvaria. Nechcem tam mať všetko len napr. 3-4cm ale oživiť to aj niečim zvláštnym neobvyklým jednoduchym, ak ma chápete.

Momentálne tento stav, už to rozpredávam a doladzujem, rybky som dostal s akva je ich veľa..
Velkosť 125l

Prísavnik sp. 6ks
Prísavnik gold 4ks
Prísavnik GIBBICEPS 1
BLACK MOLLY 6
Mečun mix 6
Parmička duhova 8
Neonka 8
Rajovec dlhoplutvy 1
Pancierniček 1
Pancierniček panda 2

Prípadne čo s čím nesedí. Chcem v tom spraviť poriadok. Určite si chcem nechať neonky ale neviem či sa farebne nebiju s parmičkami,ktore sa mi tiež velmi páčia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 14:17 Muž Rounce [30]
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli má cenu k 30neonkám dávat nějakou větší rybu nebo nechat čistě hejno jako dominantu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 20:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Louis
Parmička mechová je hejnová rybka, takže ich treba mať 6 a viac. Myslím, že cihlidka kakadu by tam mohla byť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:43 Žena Beastie [318] Re: Nikki
Jednou tydne 20% proc ne, obdivuju te, to by me nebavilo :)

A az sneci nebudou mit co jist, nebudou tam. Nejak extra bych to nehrotila, ono se to srovna samo, pokud ne muzes to resit. Zatim vydrz a nic nepridavej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:28 Nikki Re: Beastie
Oki díky :) časem pořídim větší akvárko:) a čistim jednou týdně ...stačí to nebo mám čistit častěji ? a co s těma šnekama? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:17 Žena Beastie [318] Re: Nikki
Dva ancici jsou moc, do 54l tak maximalne jeden a i tak nedoroste plne velikosti chudak.

Z 5ti pavich ocek bude za par mesicu 15 pavich ocek a akva nebude tak prazdne.
Ani jeden Rajovec neni velikostne vhodny do 54l.

Takze vymysli co s druhym ancikem, nic nepridavej a bud trpeliva. Hlavne moc neprekrmuj a hodne cisti, pavi ocka jsou na tohle takove drobne peklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:13 Nikki – Co k Pavím očkám a Ancistrusum
Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli bych si mohla do akvária 54l kde mám dva ancíky a 5 pavích oček pořídit nějakého Rájovce.Mám akvárko teprve 3 měsíce tak se zatím učím ,ale zdá se mi že je to docela prázdný :)...sice mám dost rostlinek a velkej kořen ,ale rybičky moc vidět nejsou :)a také mám problém s přemnoženýma šnekama (na okurku ani vařenou mrkev jsem je nenalákala).Díky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 07:55 Louis – ....
Zdravím.Můžete mi poradit jestli je dobré mít v jednom akva parmičku mechovou a cichlidku kakadu?Akva 112L.Díky.. :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 17:01 Muž Yirka [9126] Re: Jupí
Tak, tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 15:12 Žena Jupí [125] - AsieRe: Yirka
Myšleno jakože budou drahý krmení ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 15:10 Muž Yirka [9126] Re: Jupí
Ty krevetky ti tam neobstojí.
Jinak v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 14:35 Žena Jupí [125] - Asie – osazenstvo
Přeji krásný den :) šlo by +- takové osazenstvo do 56l ? :)
ryby:
1 páreček malých labyrintek
10ks hejnko nejspíš nějakých razborek
kolem 6 kusů pancéřníčků malých
krevetky:
tak 1-2 druhy krevetek - ještě nevím jakých :-D
ostatní:
mám tam levatky, které se snažím držet v nějakých rozumných mezích
neritiny - pokud budu mít řas
popřípadě nějaký šnečisko co se mi nepřemnoží
-> může být ? chtěla bych akvárko přizpůsobit k pozorování pro mojí práci soč ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 14:02 Muž TRULY [164]
Moje ryby vsetky jedia normalne aj gibiceps len sa ich snazim neprekrmovat koli objemu ryb a zvysku co moze nastat. Uz to riesim a ryby pomaly rozdavam alebo predavam a vacsina pojde behom buduceho tyzdna prec.

Co satyka tych parmiciek tak ide o parmicku duhovu. Nema ziaden problem so skalarom a ani jedna ryba v akvariu nenapada iny druh. Samozrejme to bapatie je niejedy vidno lebo ryby sa zgrupuju teda zopar drihov ako panda a sklaare ale ako vravim uz to riesim. Hned ako sa zbavim vsetkych antikov a blackmolly zacnem asi riesit ten vyber vo sa tyka hlavnej osadky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 13:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TRULY
Parmicka je siroky pojem, hledam jaky myslis druh, ale nevidim to.

Pokud bys chtel treba parmicku ctyrpruhou a skalary, je to ta nejhorsi mozna kombinace. Parmicka ctyrpruha se navesi skalare na brisni ploutev (tu dlouhou dolu) a neda ji pokoj. Pak vidis skalaru zoufale se snazici zmizet a za ni parmicku (a ze je to pekne rychla a obratna ryba), jak ji na te ploutvi vylozene visi. Ony se parmicky zabyvaji svymi problemy, kdyz je jich dost, jenze ono jim to nikdy neda, kdyz vidi neco takoveho, jako jsou ploutve skalar, specialne ty brisni. Cokoli z ryby timhle zpusobem trci, je u parmicky ctyrpruhe (a nejen u ni, umi to vice druhu ryb, a nejen parmicek) problem, ona si kousnout musi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 13:03 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Nechci malovat obrazce na stěnu, ale měl by jsi měnit velmi, velmi často klidně polovinu vody. To že nežerou, to klidě může ukazovat na to že jsou sužovaný vnitřníma parazitama, v tom objemu s v té polívce by to nebyl žádnej div. Parmičky a skaláry to nejde dohromdy, natož v tom obejmu, proto asi to doporučení těch více nádrží. Parmičky klidnější a oloutvenější ryby mívají snahu otravovata okusovat jim ploutve a znovu opakuji, zde bude velmi zásadní roli hrát ten objem, což bude stres a mezidruhové napětí jenom umocňovat, tak když nic, tak aslespoň hlídej tu kvalitu vody a jednej pokud možno rychle.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=2851