Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2019 15:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marti
Nedávej to do více témat stačí se zeptat jednou, ještě by jsi měl napsat o jaké tetry jde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 14:51 Marti – Pomoc
Zdravym akvaristika
Mám dotaz
Kolik Teter mohu dát do 54 litrového akvária.
Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 21:08 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: voyta
Dobře děláš ;-) . Ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 20:04 Muž voyta [87] Re: Wanderer
Jo jo, jsem si toho vědom, proto ten bordel vysávám každý týden. Díky všem za rady, nebudu tedy přidávat nic palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 18:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: voyta
Já se obávám, že máš plno. Paradoxně ti dva ancistrusi to zabordelí nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 18:03 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: voyta
Já bych to nechal tak. Ti ancistrusi se tam moc nehodí, no... Možná párek čichavců, ale aby to neschytalo kritiku. Jde o to, že 1.) čichavec toho taky moc nenaplave za 2.) musel by si koupit nějaký menší druh - č. medový nebo zakrslý a za 3.) máš toho tam už dost. Počkej, až napíše ještě někdo jiný, ale já nevím, je to tak (za mně) 50na50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 18:00 R Muž afc1886 [14681] Re: voyta
Já osobně bych nepřidával, ten objem není nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 17:44 Muž voyta [87] – Přidat neo nechat tak?
Ahoj,
Tak akvo funguje přes 4 měsíce. Myslím, že snad funguje dobře, rosliny se množí - furt to prostříhávám. Stav ryb je stále 2 ancitrusci + 16 fantomů (bylo 17, jedna samice chcípla z ničeho nic asi týden po dovozu). Měním 1/3 vody (spolu s odkalováním) cca jednou týdně - kvůli prasátkům přísavkám.

Teď proč vlastně píšu - fantomové jsou fajn, drží se spolu a samci si pořád přeměřují kdo má největší ploutve - ale moc toho nenaplavou. Přemýšlím, jestli nepřidat nějakou dominantu - např. párek čichavců. Teplotu mám na 24 stupních.

Nebo už mám plno a nemám přidávat nic a být rád, že to funguje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 09:07 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Tonička
Ano. Nějaké tetry nebo neonky. Na dno pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2019 09:05 Tonička Re: AsusKD
Aha, díky za upozornění.
Tak spíš tedy volit menší hejnové ryby?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2019 08:57 Muž AsusKD [85] Re: Tonička
Na túto rybu nemáš dostatočne veľkú nádrž. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 08:38 Tonička – Kombinace ryb do akvária 100l
Ahoj, zakládáme akvárium.
Jsem ve fázi vybírání rybiček. Zaujal mě lososový gavunek. Jen pořádně nevím s čím dalším nakombinovat. Poradíte? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 20:36 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Daffyn
14 dní je na zábehu akvária málo. Počkal by som aspoň o týždeň viac :-) Ak je to to akvárium z prezentácie, tak tam ešte predtým pridaj viac rastlín než tam dáš tie ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 18:20 Muž PaJe68 [6] Re: Daffyn
Pokud to nemůžeš vydržet, tak si 6 neonek kup. Ať se máš na co dívat a po zajetí akvária dokoupíš další. Všichni co tady píší, aby se počkalo mají samozřejmě pravdu... ale ze zkušenosti (akvárka mám od 18 let a je mi už přes 50) jsem nikdy toto nedodržel. A nic se nestalo. Jen to nesmíš přerybnit!!! Uvidíš tam nějakou rybu a déle vydržíš, aby se rostlinky uchytily. Taky jsem si pořídil více druhů rostlin a ty pak zredukuješ, podle toho co ti pojede.
;-) Věř mi, 6 neonek bude v pohodě a nic ti s rostlinami neudělají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 18:11 Muž Daffyn [4] Re: nekdo
děkuji za odpověd. Je mě jasný že musím min.14 dní počkat. Akvárko jsme napustily minulý týden v pátek takže asi ještě týden počkáme. Nějaké rostliny už máme daný a další ještě budeme přidávat zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 17:54 Muž nekdo [355] Re: Daffyn
napad je to urcite dobre mysleny, ALE
dle meho je jeste moc brzo na to, aby nadrz byla zabehla a s tim hejnem bych jeste pockal az zacnou kytky rust...(a bude jich vic)
akorat bych pridal jeste nejakou rybu na dno (pancerniccky treba) a bude to super, ale urcite pozdeji nez hned - proste hlavne to neuspechat

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 17:49 Muž Daffyn [4] – neonky
Dobrý den všem přítomným.
Zakládám akvarium 125 litrů od Juwelu. chtěl bych se prosím zeptat jestli je dobrý nápad dát hejno 40 až 50 kusů neonek.Jestli k tomu ještě přidat nějaké jiné ,nebo to nechat tak. Děkuji za všechny názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 21:03 Žena Sysalka [277] Re: Wanderer
Jo, to zní fajn. V jednoduchosti je síla.
Ano Rybáky budu časem stěhovat,ale zatím jsem ve fázi příprav.
Díky za tip hop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.01.2019 20:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sysalka
Žádný další druh bych nepřidával. Tím spíš, že ti to s běťákem funguje a objem nechystáš moc velký. Dokup razbory stejného druhu, udělej trochu hejno a uvidíš jaká to bude paráda. Ony ty hejnové rybky vypadají úplně jinak, když jich je hodně. A taky se jinak chovají. I pancéřníčci, jak jich je parta, tak začnou vyvádět.

Jestli je to z těch rybáků, přikup 8 pygmejů, razbor ať je aspoň 40 kousků a od akvária se neodtrhneš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:45 Žena Sysalka [277] – jaký další druh či jedince?
Zdravím,
plánuji novou větší nádrž, cca 120 litrů, a pomalu zvažuji čím doplním stávající osádku. A aby to nebylo jednoduché tak aby to šlo k Betě a krevetám, které tam už jsou. Beťáka mám hodného, nechává na pokoji jak zbylé ryby tak krevetky :-) .
Dále mám razbory klínoskvrnné a pancéřníčky malé. Ty hodlám doplnit do počtů.

Otázka tedy zní zda pořídit třetí druh nějaké hejnové rybky nebo nějakou rybu samotnou co se nepožere s Betou a dá pokoj krevetám?

Předem děkuji za tipy a rady ahoj .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 17:11 Muž Sloka89 [1] - Živorodky, Společenské nádrže, plži.Re: afc1886
Dobře děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 17:05 R Muž afc1886 [14681] Re: Sloka89
Já bych je nemíchal, doplň hejno a rybkám bude líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 16:20 Muž Sloka89 [1] - Živorodky, Společenské nádrže, plži.
A k těm pancéřníčkům skvrnitým by šlo dát i jiný z druhů této rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 15:38 Andaska Re: Sloka89
Určitě můžeš přidat na dániích i na pancéřníčkách ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 15:23 Muž Sloka89 [1] - Živorodky, Společenské nádrže, plži.
Zdravím vás, mám akvárko 125L a v něm 3 parmičky černopruhé, 4 pančéřníčky skvrnité a 9 dánií pruhovaných. To je zatím vše co bych tam chtěl mít! :-) Je to tak akorát, nebo klidně můžu např: těch dánií pár přidat?
Zatím nemám přerybněno a ani mít nechci.. díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 16:58 Muž jurirek [0] Re: Libor
Ta fotka byla hned po založení. To se nezdá, ale už tam není místo na další rostlinky. Navíc až bude nové akvárium OK mám v plánu tam ještě dát rostlinky ze starého akvária. Pokud najdu místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 16:52 Muž Libor [527] Re: jurirek
Řekl bych, že to hejno můžeš doplnit na cca 25 ks - tedy pokud tam krom ancistruse nic jiného nebude. Ale nedával bych je tam najednou - máš zatím docela málo rostlin - chtělo by to trochu jich přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 16:38 Muž jurirek [0] – Kolik teter ozdobných?
Ahoj. Zatím mám čas než se zajede nové akvárium. Jen bych chtěl poradit kolik kusů tetry ozdobné můžu mít v 126l (cca 95l) ...teď mám už tři roky 54l akvárium a mám jich osm. Je tam ještě jeden ancitrus, který tam je cca půl roku (nevhodný dárek). rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_l144
Litr/centimetr rybičky znám. Prý u teter to může být trochu jinak. Dřív než v půlce února to nebudu dávat. Jen ať mám nějakou představu. Předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 20:34 Žena Hanumana [71] Re: sajfrdík
A co perlovka červená? Nedávno jsem je viděla v akvaristice, opravdu krásná ryba.... akorat jsou to rváči ale to
by nevadilo pokud neplánuje s
další ryby. rybicky.net/atlasryb/perlovka_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 22:19 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: sajfrdík
Nějaký čtverzubec? Inteligentní rybka. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 20:56 Muž sajfrdík [14]
Díky za návrhy,něco jako hadohlavce si představuju..140 litrů teda doufám není málo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 12:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sajfrdík
Pokud chceš mít v akváriu jen jednu rybu, co takhle nějaký hadohlavec (channa)? ;-)
Tyhle ryby se většinou chovají po jednom kuse, protože jsou dost agresivní. Nepotřebují toho moc, ani moc neplavou, takže jim stačí relativně malé akvárium.
Vhodná by byla asi www.youtube.com/… a menší druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 12:18 Mist Re: sajfrdík
Akary hnědé, před lety jsem měl pár kusů dospělých ryb a můžu doporučit. Dají se sehnat všude, stojí kus kolem 35kč a jsou to opravdu klidné a hezké rybky. Seženeš úplně všude, nejsou ani nijak náročné a do 140l akorát. Možností je spousty, stačí otevřít atlas tady na webu :-) Nejsou tedy nijak extra barevné, kančíci jsou asi trochu hezčí.

Edit, samozřejmě by bylo potřeba ryb dvou (1 pár), né pouze jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 11:43 Žena drvi [2894] Re: HanysOV
Fotka k příspěvku Ja je mám, mám právě odchov a samec má asi 15 cm, samice asi 11 cm. Jasně, že jiný ryby už tam být nemůžou. Mozna jeste trochu vyrostou, ale těch 30 cm, to bych nevěřila, možná v přírodě nebo v opravdu velikým akvu a neomezeným přísunem potravy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 11:38 Muž HanysOV [54] Re: drvi
Opravdu? Do 140 litrů (asi hrubého) dvě 30 cm ryby? Navíc tyhle jsem nikde k dostání neviděl. Možná jsem jen neměl štěstí, ale připadá mi to jako dost nedostupná rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:42 Žena drvi [2894] Re: sajfrdík
Záleží, jaké máš akvo, jestli chceš víc rostlin nebo ti jde hlavně o ty ryby. Pokud ti jde k krásné ryby, mohu doporučit kančika motagujského nebo podobné středoamericke cichlidy - do 140 litrů jeden pár, vyvedou ti mláďata a je úžasné je pozorovat - krásne ryby
rybicky.net/atlasryb/kancik_motagujsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:30 Muž sajfrdík [14]
Ahoj,jaká samotářská rybka by se hodila do 140-ti litrového akvária..Myslím aby bylo celý jen pro ní(vyjma bojovnice)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 20:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: katef
Buď jednodruhová, nebo klidně s pandama a myslím, že danio by taky prosperovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 18:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: katef
Ancíky si tam nedávej zkus to z otíkama jsou to malincí krunýřovci ale chce to chvíli počkat nejsou to rybky do nově založeného akvária. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_napsky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 18:49 katef Re: Amatértom
A s čím by se dal rájovec dobře chovat? Nebo bych měla v akváriu jen je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 18:45 katef Re: nekdo
Já vím že to úplně čističi nejsou, kameny mám porostlé řasou a ty mrchy mi místo toho ožírají listy. Ale mě se hrozně líbí a ráda je pozoruju, jak cucají tou svou tlamičkou, tak jsem si říkala, že by v tom akváriu nevadili. Myslela jsem, že bych tam dala tak 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 17:29 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: katef
Čichavec také není zrovna nenáročný. Když už nenáročná labyrintka, tak rájovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 17:19 Muž nekdo [355] Re: katef
Neznám nikoho, kdo měl ancistrusy déle a tvrdil i po tom, že se jedná o čističe
Co rybicky.net/atlasryb/danio_perlove, případně rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
Pancernicek je na dno určitě dobra volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 17:17 Maq Re: Wanderer
Nedoporučoval bych sumečky průsvitné někomu, kdo se ptá evidentně jako začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 17:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: katef
Náhodou, neonky vydrží hodně. Na čističe-ancistrusy moc nevěř, ty bych tam vůbec nedával, ale ti pancéřníčci svoji práci odvedou. Měl bych tajný tip. Nejsou sice moc barevní, ale když jich dáš tak 15 - 20, tak to bude paráda. rybicky.net/atlasryb/sumecek_prusvitny A vždycky, když jsem je viděl, tak nádherně drželi hejno.
K nim hejno danií rybicky.net/atlasryb/danio_perlove takových 40 - 50ks, bude to pěkný kontrast a super akvárium. A dál bych nic nepřidával. Na úklid stačí šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 16:55 katef – Rada
Dobrý den, mám zatím ještě nezprovozněné akvárium o hrubém objemu 112 l, ale teď do něho dodělávám 3D pozadí, takže ve finále bude objem ještě o něco menší.

Zajímalo by mě jaké ryby by do něho byly vhodné. Nechci mečovky, black molly, paví očka ani platy, protože ty už mám ve vedlejším akváriu a chtěla bych je obě mít různorodé. Taky ani neonky a tetry mě nenadchly, protože kamarádka je chová (tetry krvavé a neonky, myslím, obecné) a tvrdí, že ty neonky jsou hrozně přešlechtěné a nic nevydrží, no a tetry se mi ani nikdy moc nelíbili. Chtěla bych nějaké méně náročné ryby, které by byly společenské a aspoň trochu barevné.
Přemýšlela jsem nad rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly nebo rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane , ale ráda si nechám poradit.

Co se čističů týče, tak jsem myslela, že bych si tam nasadila moje odchované samičky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny a dokoupila jim samečka. K nim jsem přemýšlela nad rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda, které chová moje kamarádka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2019 10:42 R Muž Anthrax [4762] Re: NeLiška
Držel bych se při zemi. Ty duhovky jsou dost velké ryby. Dal bych je (10 ks) a k nim na dno pancéřníčky (10 ks). A nebo hejno parmiček (20 ks), jestli se ti to zdá fádní, tak nakombinuj mechové a čtyřpruhé (je to jeden druh), a na dno znova ty pancéřníčky (10 ks). A další ryby (natož hejno) bych nepřidával. Alespoň ne zatím, dokoupit ryby lze vždycky. :-)
Ono až tam ty ryby dáš, tak si budeš říkat, že je to celkem málo a že by akvárko zvládlo víc ryb. Ale drž se při zemi, dej tomu čas, ryby vyrostou z prodejní velikosti a ty budeš ráda, že jsi to na začátku nepřerybnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 10:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: NeLiška
Velmi pěkné hejno dělají Limia perugiae www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 10:27 Žena NeLiška [0] Re: PaJe68
Díky, o parmicče ještě popřemýšlím. Můžete mi prosím ještě poradit, kolik rybek toho posledního hejna bych tam mohla dát, aby nebylo přerybněno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 23:08 Muž PaJe68 [6] Re: Wtl
Nic. Mělo by to být v pohodě.
Snad by jsi je nezabila? rozzureny Časem se to samo obmění. Já taky začínal s mixmašem :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198581x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=1001