Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 18:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matak
Provozovat se to da, ale:

Ramky jsou dost citlive ryby a Pavi ocka klidne mohou byt nositeli neceho, co jim samotnym moc nevadi, proste tomu dobre odolavaji, ale Ramky na to padnou. Pavi oko je proti Ramce odolne asi jako ocelova traverza proti paratku.

Vetsi mnozstvi Pavich ok slusne zasobi vodu dusikem, a ackoli jej slusna nitrifikace navaze do neskodne podoby, je to u Ramek podoba diskutabilne neskodna. Vyssi mnozstvi NO3 nerady, alespon par z nas uz si to overilo na vlastni kuzi, snadno v takove vode trpi vsim moznym.

Ramky budou narozena Pavi oka zrat, a to ne ze neco, poctive je vychytaji jak to jen budou umet.

Neonky a Ramky v pohode. Cetl jsem tvrzeni, ze hejno mensich rybek nad malymi Cichlidkami, dava tem Cichlidkam pocit bezpeci. Kdyz je to hejno v pohode, pak jsou v pohode vsichni. A ono to jak se zda funguje, i plache Cichlidky v akvariu s hejnem Teter nad sebou, plachost vyrazne ztraceji. Tahle kombinace je dobra.

Zkus si tedy rozmyslet Pavi oka (a i dalsi zivorodky) a pokud, pak ohledne mnozstvi s citem.

Urcite si promysli ty Ramky. Mnoho lidi (vcetne mne) s nimi udelalo nepekne zkusenosti. Muzes je dokonce i mnozit, rikas si, co na tom kdo ma, a pak Ti to najednou zacne padat a z cele nadhery mas hrbitov.

Zkus tedy uvazit, zda pripadny nezdar (ohledne Ramek) dobre sneses, zda pak nebudes mit chut s akvaristikou seknout, a jestli bys prece jen nechtel jine Cichlidky, treba velice odolne rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova , ktere Ti odpusti i chyby, ktere mnohe jine ryby uz zaplati zivotem. Navic by Ti jich i samo pribyvalo (jsou nenarocne na vodu, starostlive ohledne mladych) a v jednom akvariu jich muzes mit vic, jsou znacne mirumilovne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 18:21 R Muž romant [27983] Re: matak
Osobně bych ty oka nedával a to ne z důvodu, že by je ramky redukovaly, ale z důvodu jejich bordelářských sklonů, což rozhodně neocení právě ramirézy a ani neonky. Prostě zamýšlíš kombinovat čistotný a čistotu vyžadující jedince se špindírama. Místo ok přidej na síle hejnu neonek a na dno třeba nějakou partičku pancéřníčků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 17:14 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – žerou malé pavý očka
Zdravím chci se zeptat plánuji založit 125L akvárko a až se zaběhne dát do něj zhruba 20 neonek nějaké pavý očka a kluka a 2 holky ramirezek. Je to vhodné osazení? a nebudou remirezky papat malý pavý očka nebo se nějak prát s neonkama nebo očkama? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 15:00 Muž maryn [40] Re: Barakainus
Díky za reakci. V podstatě s tebou souhlasím, nicméně v tomto případě ta úprava vody bude minimální (cca 1 stupeň dGH), a dle mého názoru by to šlo i bez té úpravy vody. Něco jiného by bylo, kdybych chtěl chovat např. neonky... Definitivní rozhodnutí ale padne až za poměrně dlouhou dobu, takže mám čas na rozmyšlenou.
Barakainus napsal: maryn napsal: A máš nějaké zkušenosti s nějakými výluhy? Koukal jsem se na to a cenový rozdíl je mezi jednotlivými produkty obrovský... Díval jsem se i na vlákno ve fóru, tak bych možná vyzkoušel TORBEN.
Obecne je jednodussi vybirat ryby podle vody, ne menit vodu podle ryb. Obzvlast pokud ti je tak celkem jedno co tam bude za ryby.
Pripadne si sezen ryby od mistniho chovatele, co ma ryby zvykle na to co ti doma tece z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2014 07:00 Muž Barakainus [654] - Rostliny – Re: maryn
maryn napsal: A máš nějaké zkušenosti s nějakými výluhy? Koukal jsem se na to a cenový rozdíl je mezi jednotlivými produkty obrovský... Díval jsem se i na vlákno ve fóru, tak bych možná vyzkoušel TORBEN.
Obecne je jednodussi vybirat ryby podle vody, ne menit vodu podle ryb. Obzvlast pokud ti je tak celkem jedno co tam bude za ryby.
Pripadne si sezen ryby od mistniho chovatele, co ma ryby zvykle na to co ti doma tece z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 05:45 Muž patamatix [408] Re: miky17
Zkušenosti mám takové,že po té co jsem ho dal do společenského akva,jsem po pár dnech zjistil,že polovina ryb má okousané ocasní ploutve :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 23:28 Muž miky17 [0] – ctverzubec
Dobrý den,
Jaké mate zkušenosti s ctverzubcem trpasličím ve společné nádrží?
Mam 112litru zatím bez rybicek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2014 20:00 R Muž romant [27983] Re: maryn
Určitě Torben je velmi dobrá volba kde je vyladěný poměr, cena x výkon. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 19:54 Muž maryn [40] Re: romant
A máš nějaké zkušenosti s nějakými výluhy? Koukal jsem se na to a cenový rozdíl je mezi jednotlivými produkty obrovský... Díval jsem se i na vlákno ve fóru, tak bych možná vyzkoušel TORBEN.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2014 18:15 R Muž romant [27983] Re: maryn
Nebude, upravíš jim prostředí nějakým rašelinovým výluhem a bude se jim u tebe dařit. Působíš dojmem člověka co umí používat mozek, proto bych o ně u tebe neměl strach. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 17:46 Muž maryn [40] Re: romant
A nebude těm ohnivkám vadit ta tvrdá voda? Je to tak na hraně, přesně ta tvrdost dělá 21,5 (dle údajů vodárny). Jinak jsem se na ně díval jako na první...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2014 17:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: maryn
A nebo jen jeden druh, parek nejakych malych Cichlidek, a muzes se tesit i z toho, jak vodi mlade. V tomhle pripade by ses nemusel bat, ze pri dvou rybach by ses nemel na co divat. A budes mit argument, proc tak nutne potrebujes dalsi a vetsi akvarium :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.06.2014 17:35 R Muž romant [27983] Re: maryn
Větší počet měnších ryb udělá daleko lepší parádu, než to tlačit do dalších druhů a mít z toho bramboračku, kde nevynikne nikdo. ;-)
Edit: Možná že by stálo za úvahu se podívat na tetru ohnivou, byť paramatricky na hraně, ale určitě by se to dalo a dát jí místo těch červených a to v ještě větším počtu. prostě v jednotě je síla a bude se daleko lépe dívat na větší hejnko z menších rybek, než opačně, kde se efekt hejnovosti bude tříštit a rybky budou bezděčně těkat po nádrži a i když jich bude početně "hodně" vizuální efekt se nedostaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 17:30 Muž maryn [40] Re: MarekP
OK děkuji za rady, popřemýšlím, že bych tam teda dal jen dva druhy ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2014 17:17 Muž MarekP [812] - MalawiRe: maryn
Rozumná varianta by bylo místo nich posílit hejno teter na 10 a pancéřníčků tak na 8, klidně taky 10. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 17:14 Muž maryn [40] Re: romant
To jsem si taky myslel :) A nějaká rozumná varianta místo nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2014 17:10 R Muž romant [27983] Re: maryn
Na ty goldmolly je to akvo malý, ty bych rozhodně rozmyslel. Jinak u mě dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 17:03 Muž maryn [40] – šlo by to?
Tak jsem do svého akva - viz prezentace - "vymyslel" tuto kombinaci. Samozřejmě bych rybky přidával až po zajetí.... V akva je 55 litrů vody.

8x rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena

6x rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny

3-4x rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama_var_gold_molly

Co vy na to? Aby to nebylo jednoduché, mám několik požadavků :)

1. chtěl bych něco z Jižní Ameriky,
2. mám poměrně tvrdou vodu (21°dGH), takže jsem hodně omezen výběrem,
3. chtěl bych mít 3 druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 10:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Barakainus
Vieš o čom hovoríš?? Koľko vody obsahuje 54L akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 10:22 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: dojinek
do takhle maleho akvaria nic vetsiho nemuzes. tetry tam klidne nech. neonky jsou v takovemhle akvariu v pohode, byt jini ti radi opak. zato parmicky jsou moc velke. ty dej pryc. ty ti taky okusovaly betu. kdyz je das pryc, betu muzes zkusit dat zpet.
nevim jak to mas s rostlinami a filtrem, tak peidavej s rozmyslem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2014 20:27 Muž patamatix [408] Re: dojinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 20:25 Žena dojinek [10] Re: patamatix
OK a co tam dát. Většinu rybek mi donesla dcerka od kamarádky já tam před tím měla bettu takže je klidně vrátíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 20:18 Muž patamatix [408] Re: dojinek
Neonky ne,je to pro ně malé,parmička čtyřpruhá je také hejnová počet 5 ks je málo,budou otravovat ostatní ryby z nudy :-),nemluvě o tom,že tvé akva nemá 54l,ale cca 40l,musíš počítat čistý objem vody bez písku,dekorace atd.No a tetra červená,taky hejnová 50l a více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 20:15 Žena dojinek [10]
54 l akva
9 neonky, 5 parmička čtyřpruhá,5 tetra červená. Co k tomu ještě můžu přidat nějaký pár nebo jednoho samce jako dominantu akvaria. Měla jsem bettu a tu mi okousaly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 20:36 R Muž romant [27983] Re: Zlatacek
Zní to rozumně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 20:30 Zlatacek – Osazenstvo
Ahoj muzu dat do 50 lit akvaria
2* cichavec zakrslý
12* tetra žhavá/ nebo jina hejnovka
4* pancernicek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2014 21:10 Muž Amras [34] Re: Kytka
Ano. Zatím jsem pouze ve fázi plánování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 19:49 Žena Kytka [2146] Re: Amras
Hlavně bych řekla, že bys s těma rybkama měl počkat. Akvárko je založené teprve dva týdny a ještě není ani pořádně osázené. Takže plánovat můžeš, ale kupovat teď ryby v žádném případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 17:06 amrtin Re: Amras
Určitě ano,byla by tam jak ryba ve vodě :-D To nebylo myšleno ironicky,naopak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 15:50 Muž Amras [34]
Jak rybku by jste mi doporučili do mého akva? Stále nějakou hledám, a byl bych rád za nějakou trošku větší a výraznnější...... Myslíte, že by tam mohla jít betta?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 07:48 Žena Turbínka [2558] Re: matus13
U zakrslých čichavců mám krevetky japonské a moluckou, také si to museli mezi sebou vyjasnit, ale jsou to velké krevety, které se čichavcům do tlamy nevejdou. Klasické menší krevetky, které by se v akváriu rozmnožovali za potravu pouvažovat budou a jejich stavy výrazně (nebo úplně) zredukují :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 22:50 matus13
mozem dat do 54L akva par cichavcov zakrslych a k nim krevetky?nepozeru mi ich?ziadne ine ryby by som uz nedaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.05.2014 19:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: kalakanis
1) jak píše Romant. Neonky vyměnit za modré. Popř. ještě ideálnější hejno razborek(skvrnoocasá, kalimantanská, hengeli, espeho..)
2) To hejno o více "hlavách"(počtech). Klidně i 15-25 kousků. Zrovna u razborek můžeš dát v případě dobré filtrace a starostlivosti o akva i 30 kousků.
3) Parmičky červené jsou hejnové rybky. Pod 8 kousků bych nešel. Samozřejmě do tak malého akva určitě nedávat!
4) Black molly jsou docela velké ryby a strašná prasata.
5) Ancistrus je strašný bordelář. Takoví otíci(otocinclus affinis) budou lepší volbou.
6) ampulárie jsou strašná prasata. Ze šneků bych být tebou bral jen okružáky, levatky, piskořky, které se ti tam stejně časem ukážou :-D (z rostlin).. Pokud chceš něco většího, tak clithon. Ještě by šla neritina zebra, ale láme větvičky, listy jemnějším rostlinám.

Co tím chci říct? Hejno razborek o 20ti kouscích + hejno otocinclus affinis o 6ti kouscích bude pro takové akva stačit a věřím, že to bude vypadat lépe než akvárium se 4mi druhy o pár kouscích. Držím ti palce potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 19:39 R Muž romant [27983] Re: kalakanis
Tak když neonky, tak modrý a zbytek je sestava bordelářů jako hrom a to bych nekombinoval.
Edit: Ty parmičky červený budou lépe do většího akva o dvojnásobným počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 19:36 kalakanis – Sestava rybicek
Ahoj vsem akvaristum, mam uz mesic nove 60-litrove nalozene akvarium a porad nevim jake ryby mam si poridit. Mne napadla varianta, 6 neonek cervenych, 3 parmicky cervene, 4 black molly, 1 ancistrus, a ampularie. Co rikate na tohle? Je to vhodne? Dekuji za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:44 R Muž romant [27983] Re: Amras
Jsi limitovám prostorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:40 Muž Amras [34] Re: romant
Takže už žádné další ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:38 R Muž romant [27983] Re: Amras
Více rostlin. Hejnový ryby už žádný další a parničky taky nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:36 Muž Amras [34]
Co by jste mi doporučili do mého akva k tetrám a platám? Chtěl bych ještě parmičku černopruhou (tak 2 kousky). Myslíte, že razborky galaxy by byly fajn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:30 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: tomibender
I já mám. Velké rybky moc nemusím. Pro mě je "TOP" velké hejno malých rybek ve velkém akváriu. Neonky jsou krásné rybky, akorát potřebují dlouhou nádrž. Do 54 litrovky už bych jen z principu neonky, kardinálky.. nedával. Ty razborky jsou fajn volba. Některé drží v hejnu furt. Některé skoro vůbec. Pokud mají vedle sebe nějakou rybku, ze které mají "strach", tak se toho hejna snaží držet skoro furt. Pokud ne a mají volnost, tak uletí a tvoření hejna je pro některé druhy celkem dost těžké.

Dřív jsem měl taky slabost pro neonky. Díky velikosti mých akvárií jsem holt musel přejít na razborky palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:27 Muž tomibender [0] Re: Aforte
Díky moc. Když já mám pro neonky slabost :) jen jsem chtěl vědět jestli to není vyloženě špatně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:12 Muž Aforte [533] - Rostliny – Re: Burik
Moc? :-D :-D Ještě můžeš přidat aspoň na těch tetrách. palec

EDIT: Až teď jsem se pozorněji podíval na název rybky. Myslel jsem si, že budeš mít ohnivky. Každopádně i tak si myslím, že můžeš přidat aspoň 5 kousků navíc. Filtraci máš dobrou a o akva se budeš starat, takže nevidím důvod proč ještě pár kousků nepřidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:11 Muž Burik [727] - Aquascaping
Co si myslíte o složení rybí osádky v akva 80x40x40cm cca 128L vody..

rád bych tak 10 Otíků a 20x tetry krvavé
nebude to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 17:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: tomibender
Jsem taky za razborky. Jinak těch pancéřníčků vem aspoň 6. Každý pancéřníček navíc je vždy lepší palec Přece jen je to hejnová rybka, která v přírodě plave v hejnech o tisíci až desetitísíci hlavách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:39 R Muž romant [27983] Re: baletka
Do těch 60cm délky už to jde. Zase to tak nehroťme, oni budou v metru plavat, že jim to bude taky malý, tedy to tak bude vypadat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:28 Žena baletka [624] Re: Aforte
Neonky modré jsou přes svou ne/velikost velcí plavci. Do tohoto akva se nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:03 Muž Burik [727] - AquascapingRe: tomibender
ty neonky bych tam nedával.Místo nic bych volil nějaké malé razborky,klidně 30ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:00 Muž tomibender [0] – Co na to říkáte?
Ahoj, začínám vybírat rybičky do mého akva (64l, vizte prezentaci), muj plán je následující: 25 neonek, 5 pancernicku panda a krevetky Red cherry. Šlo by to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 20:05 Muž DANMAZUR [20] Re: Pepe845
Pár chichavcu medovych tam klidně dej i otiky můžeš.Ty tetry vymen za tetry ohnive nebo nějaké razbory třeba galaxy a takové malé rybky.Třeba moc hezké jsou razbory skvrnoocasé v Hornbachu máš 1ks za 7kč.Jinak celkem dobrý výběr ryb žádné silenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 19:33 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Aforte
Proč? Pár medových tam klidně být může.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3451