Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 169 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:49 Polux – Re: Onďa
A ty jsi nekdy videl neonky v hejnu ? Je to sice hejnova ryba ale v hejnu jsou jenom kdyz se boji !!! Kdyz jsou v pohode plavou po celam akva.Myslim ze tu byla rec jenom o neonkach Petan se nezminoval ze by dal i jine rybicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:48 Žena René [2]
tetra neonová je odolnější a i trochu drobnější - tak myslím, že i ten 1.5 l by šel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:47 Muž Onďa [32] – Polux
Tak velké hejno nedoporučuji. Jednak už tam nebude místo na další rybky a jednak budou neonky "rozplizlé" po celém akva a nebudou přirozeně plavat v hejnu. Viděl bych to tak na 15 neonek,k nim nějakou rybku co žije v párech(cichlidka ramirezova, čichavec zakrslík, čichavec medový,cichlidka kakadu)..a k tomu možná ještě nějaké pancéřníčky (panda) a nebo hejníčko rasbor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:42 Polux – Re: Ninco
Myslim ze ne dokonce sem to i nekde davno cet.A napsal jsem zhruba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:39 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Polux
1,5l na neonku? prijde mi nejak malo :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:39 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Proc chcete michat druhy? Cim vic druhu tim lepsi nebo co? Mozna tak pro oko pozorovatele, ale pro rybky ne. hejno 10 neonek jednoho druhu! Ja to u me v akva jinak nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:36 Polux – Re: Petan
Koupil bych neonku cervenou :-) Pocitej ze jedna neonka potrebuje zhruba 1,5 L vody to znamena pokud budes mit cisty objem 60L nakych 40 neonek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:36 Muž jajaapaja [174] – Re: Onďa
Jak začne být voda venku i v noci 15 stupňů tak je tam můžeš dát.Do zimy si navyknou a potom můžou přezimovat.Podmínka je 70 cm hloubka .Tam už voda nezamrzne.Mně se stalo že mi někdo donesl závojnatku a hodil mi ji do sudu s dešťovkou.Přišel jsem na ni až když byl sud zamrzlej,ale uprostřed byla voda ve tvaru kopačáku.O trochu větší.Přetáhl jsem sud do kotelny.Tam roztál a závojnatka žila dál.Dodnes to nechápu jak tam mohla vydržet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:23 Muž Onďa [32]
Do tak malého akvárka je lepší větší hejno jednoho druhu než barevný chaos tvořený několika druhy o pár kusech. ;-) A neonka červená je o trochu náročnější než tetra neonová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:17 Muž Onďa [32]
Ahoj,jestli má to jezírko alespoň 200 litrů a nepraží na něj celý den slunce tak by to pro ně bylo nejlepší řešení.Bez vzduchování se dá obejít a topítko je v jezírku na nic.Závojnatky lekníny nesežerou,v některých knihách sice je, že je mohou pořírat koi kapři, ale v praxi jsem se s tím nesetkal, ovšem mám mladé ryby, u starších tomu může být jinak.Závojnatky můžeš vpustit do jezírka už koncem dubna, ale pozor na teplotní šok.Pokud bude mít jezírko hloubku alespoň 80cm, mohly by tam závojnatky i přezimovat, ale to už tu bylo řečeno.Hodně štěstí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:09 Petan – Kombinace Neonek menšího počtu než deset
Chtěl bych si do 67l akvárka pořídit Neonky. Dají se kombinovat i menší počty než doporučených 10 ks(např. 5ks) mezi sebou různé druhy (třeba černá, červená, obecná či diamantová) ??? Kolik rybiček je maximum ? Co by jste mi doporučili ? Je náročnější na chov Neonka červená než obecná ? Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:09 picnic – NEDRBAT
Hlavu si drbat nemusíš.. Já mám úplně stejný set a v něm 3 Gupky (1+2)a konec. Akvárium sice vypadá prázdně ale zato rybky vypadají docela spokojeně. Ještě plánuji nějakého toho predátora ať se mi tam ty živorodky nepřeživorodí a nějakého obyvatele dna. Opravdu bych si dával velký pozor na přerybnění a nesnažil se tam nacpat co se dá. Větší starosti bych si dělal s osvětlením jelikož mým rostlinám ta zářivka(15W) opravdu nestačila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:41 Terka
No to je jasný že je tam nedám teď. Ale třeba v létě na zkoušku. A uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:40 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Terka
zkus to té paní dát a nebo je prodej...nevím když byly zvyklé na jiné akvárko a teď mrazivé jezírko radši ne ale nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:37 Terka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:33 Terka – Závojnatky
Fotka k příspěvku jako sem jo?? Tak jo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:31 Muž Jurasek [137] – Re: Terka
Záleží jaké to jsou závojnatky a jaké jezírko. "Obyčejné" závojnatky jsou schopné přezimovat i venku, ty šlechtěnější už raději ne. Jezírko musí mít hloubku aspoň metr. Ale dát je do jezírka až bude teplo, teď by je to zabilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:25 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Terka
myslím že to nevadí pošleš jejich fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:24 Terka – Závojnatky
Jé to jsem nečekala tak rychle. Ale ty závojnatky bych možná měla kam dát ale ta pani nemá v jezírku vzduchování ani topítko myslíte že by to i přesto šlo?? jo a myslíte že by jí zlikvidvaly lekníny??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:22 Muž Jurasek [137] – Re: kikuška
120 litrů, řekněme 100 litrů vody. Na jednu závojnatku se počítá 25-30 litrů. A není dobré to šidit, pak se s akvárkem nikdo rozumně nedomluví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:18 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jurasek
no 120l je docela dost to sedí ale víc ryb ne
no a u toho malého bych dala nějaké ryby pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:15 Muž Jurasek [137] – Re: Terka
Když by tam byly jenom závojnatky, tak je tam toho moc. Pokud máš kam dát závojnatky, tak to bude o hodně lepší. Pak by tam šlo dát pár jiných rybek.
Ten kámoš, to je ukázkové a vědomé týrání zvířat, nechodí se za to do vězení? To je člověk na zabití rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:12 Terka – Jaký je váš názor??
Ahoj mám dotaz. Co myslíte není na jedno 120 litrové akva moc ryb?? Je tam 5x závojnatka 2x Black molla 2x Mečovka 4x Danio pruhované?? Tak co vy na to?? Nemám tam dát jiné ryby. A jestli jo myslíte že by šly cychlidky bo tlamovci?? Děkuju ano

A ještě něco kámoš má v asi tak 23 litrovém akvu 5x Danio pruhované 3x Parmička nádherná 2x parmička čtyřpruhá a měl tam 2 veliké skaláry rozzureny , kterým vykukovaly (a to nekecám no ) ploutve. A ještě tam měl 1x Bettu ale té se upe nafouklo oko a plavala břichem nahoru. Jo a ještě se strašně divil že mu ty skaláry chcíply a chtěl tam další jak mu to mám vymluvit aby si pořídil velký akva a na skaláry s výškou alespoň tak 50cm?? pls helpněte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:16 nenya
Když dáš pět šest neonek a čtyři dánia tak ještě doporučuju třeba čtveřici teter krvavých, případně celkem nenáročné a hezké parmičky nádherné -- a dost :o) Kupuj malé druhy rybek!!! Pokud trváš na neonkách tak k nim klidné rybky (ty dania nejsou zrovna klidná, ale drží se u hladiny a neonky neznepokojují).
Přidávej postupně!!! Měř hodnoty dusičnanů. Ze začátku musíš počítat s tím, že rostliny se musejí zakořenit a rozrůst. No a ty mušle- mne to netýrá, jen ti opravdu budou zavápňovat vodu. Raděj si najdi nějaké pěkné valounky. Do takhle malého akva nedoporučuju živorodky - hrozně ho "zakaděj" a dusičnany pak letí nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:12 Muž Michal1987 [21]
sorry, *chcel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:10 Muž Michal1987 [21] – Re: lukyfa
tak 10 neoniek, a ešte ak máš tých dvoch ancistrusov, ale tie neonky tam daj ako si pôvodne chcela, až o cca 14 dní, prosím :-) Na začiatok to bude rýb až až :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:03 Muž lukyfa [5]
Michal1987 napsal: Nie je to trochu veľa ? a neónky, podľa mňa sú náročné pre koho ako ;-)

Myslíš těch 20 rybek? Když to budou neonky, danie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:01 Muž Michal1987 [21] – Re: lukyfa
Nie je to trochu veľa ? a neónky, podľa mňa sú náročné pre koho ako ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:00 Muž lukyfa [5]
V napsal: Z toho co jsi vyjmenoval řekněme tucet Neonek a jednoho Ancíka...

Do akvarka teda maximálně 13 rybek? Nebo mi doporuč jaký tam dát.....Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:55 Muž lukyfa [5]
Tereza napsala: Neonky jako nenáročný?? No nevim, vždycky když jsem měla problém, šly jako první. Nehledě na to, že je to na ně dost malý. Ty to plánuješ pěkně přerybnit, co? hmm

Plánuju max. 20rybiček. Ale dost často slyším, že jsou nenáročný....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:53 Muž lukyfa [5]
Yirka napsal: Není tak velký problém tam po 4 dnech nějakou rybku dát, ale proč, prosím tě,do 54l zrovna 4 ancistruse? Stačila jich polovina.

Já vím, byla to chybka, ale akva byl set zlevněnej z 2000 na 1600,- tak proto tohle, no :-( , začínám si drbat hlavu.... A ancáky jsem dostal, ale dvou samic se zbavím, daruji je....zbyde páreček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:50 Muž Yirka [9126] – Re: lukyfa
Jednak nevypadají moc sladkovodně a je to zbytečný zdroj vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:50 Tereza
Neonky jako nenáročný?? No nevim, vždycky když jsem měla problém, šly jako první. Nehledě na to, že je to na ně dost malý. Ty to plánuješ pěkně přerybnit, co? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:48 Muž lukyfa [5]
Tallis napsal: Doporucuju vyndat musle a pridat rostliny, pockat aspon 14 dni a pak nasadit rybky :)

Proč vyndat mušle? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:35 V – Re: lukyfa
Z toho co jsi vyjmenoval řekněme tucet Neonek a jednoho Ancíka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:34 Muž Yirka [9126] – Re: lukyfa
Není tak velký problém tam po 4 dnech nějakou rybku dát, ale proč, prosím tě,do 54l zrovna 4 ancistruse? Stačila jich polovina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:31 Muž lukyfa [5] – Re: picnic
To reaguješ na ty ancistrusi? Ty mi byli doporučeny, že ty tam můžu dát bez obav. Po cca 14 dnech přidávat postupně další..... Určitě nechci nic náročnýho, neonky, parmičky, plata, danio......jen jsem chtěl vědět, co byste tam dali vy, jako zkušenější.....Vím malý akvárko.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 13:29 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Doporucuju vyndat musle a pridat rostliny, pockat aspon 14 dni a pak nasadit rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 13:02 picnic – Málo
4 dny je málo a ptát se jaký rybky do akvária dát, až po tom co je tam vpustim mě příjde trošku pozdě. Příště nejdřív číst a až potom zakládat akvárko a kupovat rybky... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 01:09 Muž lukyfa [5] – Re: isamik
Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 01:00 Muž isamik [180] – Re: lukyfa
Potrebna literatura:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 00:53 Muž lukyfa [5] – Výběr rybiček - 54l
Fotka k příspěvku Ahoj akvaristi. K vánocům jsem si koupil akva set 54l. 4 dny je napuštěné, včera jsem vypustil 4x ancistrus, 1x samec, 3x samička. Napište mi návrh, co bych mohl do akvária osadit, kolik a kdy. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:57 Muž Patris [1]
Jojo, pavý očka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:56 Muž Jurasek [137] – Re: juraj
Mi osobně by se líbilo tak 6 panc. panda a 6 danio pruhované. Je to sice malé hejno, ale není to úplně špatně.
Moušičky: Kolikrát i ty nejmíň náročný rybičky bývají nejkrásnější, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:53 Muž Patris [1]
Jaký chceš,.. ale vybírej druhy co k sobě půjdou.. a hl. tam nédavej žádný veliký ryby..! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:48 Moušičky – Re: juraj
Ano pravda, na začátku byhc to opravdu nějak neřešila a koupila si živorodky a třeba nějakého čističe pancéřníčka, krunýřovce a vymalováno. Po čase se do akvaristiky více zapojíte a pořídíte si třeba náročnější rybičky :-) tím pádem i hezčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:18 picnic
Na Slovensku asi rybi... X-) ??? X-) Hlavně dávat pozor na přerybnění!! A o to víc u 60L akvária kde se hodně těžko udržuje boilogická rovnováha. Koukni se na atlas ryb tady na stránkách a vyber si rybku podle požadavků a looku. Já bych tam dal nějaký živorodky, který ti akva dobře zajedou a jsou docela skromný i co se prostoru týče. Pokud se tam ovšem nenaživorodí moc živýho potěru. To je pak přerybněno hned. A nezapomeň že přerybnit můžeš i jednou rybkou. (třeba desetikylovým kaprem) nebo , a to vídám čím dál tím častěji Skaláry amazonskými které si lidé dávají do 30L akvárek a nepochopí že se ta ryba až doroste svých 15 na délku a 20 na výšku bude trochu mačkat. smich KVA to je nejaký dlouhý a o nicem... smich smich

:http://rybicky.net/atlasryb/cesky/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:05 lemon
rybi smich

Ale k věci: čichavec medový nebo zakrslý - to jsou moji favorité do 60L akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 19:58 juraj – ktore rybi do 60l akva
Prosim ake rybi mozu byt do 60l akvaria. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:50 Žena Alena.sv [89] – Re: Bexi
Myslím,že V reagoval na dotaz tomikb, ;-) ne na tvůj. :-)
Já bych do toho tvého klidně ještě ten pár přidala. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [169] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=8401