Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 177 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 18:17 Muž Primainfo [6] – SOS je to párek??
Fotka k příspěvku SOS s identifikaci, ač jsem prolezl spoustu atlasů, přijde mi, že se chovají obráceně.
Je tohle samice, pokud ano, tak je to domína, jak když vyšije.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 12:48 @ – nazdarek...
sakra to je nazoru..:)) ja bych se priklonil k Unnamed ...nejhorsi je kdyz mate lichej pocet protoze vzdycky ten jeden bude trpet zahnanej v koute a v sedmdesatce moc mista na schovani neni....taky je problem vubec urcit pohlavi kor u mladejch ryb...100% je to fakt tezky ...uz sem mel samecka co vypadal jako samicka a obracene..radil bych ti kopit tri pary a mit akvarko v zaloze kdyby nejaka dostavala moc po čuni..:))chces je vytirat nebo ne???to je dulezity a podle toho bych se zaridil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 12:40 Muž Primainfo [6] – Koukám jak puk
Tak koukám, že můj dotaz, jak mírnou metodou eliminovat agresivitu, zřejme po sexu toužící, ramirezky se přetransformoval na jazykozpytný kroužek. :-(
Je mi celkem fuk jestli se ryby pěstují nebo chovají nebo bůhvíco. Potřebuji vědět co s tím? Budu muset asi pátrat jinde, no asi budu muset obejít nějaký odborně(sex) zaměřené stránky. smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 12:03 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
ano , pokud nechceme zavádět odvozené názvy (rybičkárna... smich ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 10:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: navik
...zůstaňme u chovatelů rybiček...
Jsem pro. Taky mi nesedí, když někdo pěstuje rybky a chová kytky.
Ale co s těmi pěstírnami ryb? Přejmenovat na odchovny? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 10:36 Muž Primainfo [6] – Re: tweety1
To mě na tom pravě mate. U nás je agresivní samička, která útočí krom ostatních ryb i na "troubu" samečka. A to zostra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 10:30 Muž tweety1 [4]
No než sem si pořídil Ramirezky tak sem o nich hledal info na webech, všude psali, že pokud nechce mít v akva samců cca 5 a víc (aby se konflikty mezi samci rozdělily do více a menších), tak je lepší mít samce jednoho a k němu alespoň 2 samice. Tak jsem tedy pořídil 1 samce a 2 samice, má zkušenost je taková, že po přidání samce do akva se samičky porvali (asi si potřebovali ujasnit která ho bude mít) viz. video v profilu, trvalo to cca 10 minut, od té doby je klid, samec prohání obě samice po akva nastřídačku... Kdyby měl prohánět jen jednu tak by ji nejspíše uhnal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 09:53 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
Ponechejme pojem pěstování mladým mičurincům a ředkvičkářům a zůstaňme u chovatelů rybiček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 09:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Primainfo
...Zatím nemám ambice odchovných stanic...
Neboli - pěstíren... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 01:04 Muž Primainfo [6] – Re: Nobody
Omlouvám se za nevhodně zvolený termín. (Kaktusy píchaj a skot se se množí jaksi samospádem, alespoň podle některých internetových diskusí ;-) ). To o co mi šlo, je - v prvním plánu udržet v akvárku vyhovující životní podmínky pro všechny. Pokud se Ramirezka uklidní, nemám důvod cokoli měnit. Zatím nemám ambice odchovných stanic. Ale časem, kdo ví? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 00:53 Nobody – Re: Primainfo
Aspoň je dobře vidět starostlivost o budoucí potomstvo.
Teda!Proč chcete potěr pěstovat?Proč ho nezkusit odchovat(chovat)? - to mi vždy připadne,jako bych napsal,že chovám kaktusy a pěstuji skot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 00:40 Muž Primainfo [6] – Re: Nobody
No ani mi tak nešlo o pěstování potěru, o tom toho ještě moc nevím, spíš mi šlo o to, aby se mi to v akvišu zbytečně nepotlouklo. Ta Ramirezka je fakt jak čert.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 00:37 Nobody – Re: Primainfo
Pro párek stačí i 30l.Po vytření se oba rodiče střídají v péči o potomstvo.Ale někdy se stane,že se moc neshodnou.Pak nechat toho,který se více stará.
Co budete dělat s rozplavaným potěrem?To budete potřebovat další nádrž,ale ta už musí být mnohem větší(po čase).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 00:25 Muž Primainfo [6] – Asi se třou???
Tak jsme si dneska večer všiml, že je v akvišu mela. Sameček Ramirezak sice stále stojí u kořene s anubiuskem (nanou) ale Ramirezka se chová jako zblázněna - začala útočit na všechno kolem včetně čtyř Mřenek Pakistanských (proti ní asi 2x větších). Jde po nich pěkně zostra. Fakt je to, že jinak celkem pohodové mřenky, začali jezdit kolem místa, které hlídá Ramirezák. Jinak Ramirezka lítá za mřenkama po celé nádrži (120L). I když v atlase píšou, že by to mělo být obráceně (samice hlídá, samec honí ostatní ryby). Otázka je, jestli se s mřenkama nepobijou. Nemám pro ně zřídit malé akvišo na tření? Má to smysl? Pokud ano, jak veliké? - Spíše mi jde o minimální velikost, moc místa už nemám.
Díky za radu. Ráno uvidím, jak dopadla noc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:55 Xmacala – Re: Imii
Ahoj. Já zakládal akvarko pred mesicem a tak kdyby neco, tak napis. O zakladani akvaria je na internetu spoustu clanku., Urcite si je precti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:53 Žena Imii [45] – Re: Bexim
Neměli by se ale drápatky krmit hmyzem nebo žížalama ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:38 Bexim
jako hejnovky bych si tam já dal but neonky (červené,obecné nebo zelené) nebo razbory klínoskvrné a na dno ancistrusa a panceřníčky panda a možná drápatečku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:26 Žena Imii [45]
Chtěla bych tam asi tu modrou ... dycky sem si přála mít malawi akva ... jenže to se mi zdá jako moc velké sousto ... a proto chci aspoň barevné rybičky ... a ta modrá varianta se mi zdá dokonalá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:21 Bexim
to je čichavec šedí o kterém sem psal existuje celá modrá varieta pak ten s tou tečkou a zlatá varieta prodávaná po názvem čichavec zlatý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:11 Žena Imii [45]
Koukala sem se na ty Čichavce a zalíbil se mi ten modrý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:04 Bexim
já měl červenoušlechtěnou formu a ti mi zdechly ale původní formě se u mě dařilo.
Edit:čichavec zakrslí mi nepřipadne jako dominantní ryba do80 l akvárka v takovém jich může být podle možností i 6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 11:58 Ládíček – Re: Bexim
Čichavec zakrslý je taky moc krásná rybka potlesk ale je náročná na chov hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 11:47 Bexim
psal sem tu něco o čichavcích - třeba pár čichavců šedých v různém zbarvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 11:09 Žena Imii [45]
Taky bych tam chtěla jednu výraznou rybu ... ale aby nebyla nijak nářočná na chov atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 10:20 Bexim
dej si tam platy vypadaj uplně stejně jak mečovky ale nedorůstají na takové akvárkotak obludných rozměrů a existuje hodně hezkých barevných variant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 08:59 Žena Imii [45] – Re: Bexim
Mečovek sem chtěla pár ... a filtry vyřeším stěnou (3D pozadí)
Krunýřovce tam mít budu ... už mám v druhém akva 2 a moc se mi líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 08:41 Bexim
tak kdybych ti měl poradit tak si tam dej nějaké hejno teter nebo dánií či jiních hejnovitích rybek pak nějakou vetší rybu třeba čichavce pak nějaké na dno - pancéřníčky a ancistrus a třeba ještě nějaké živorodky ale né mečovky protože hodně moc vyrostou a z kytek nějaké trávovité pak třeba valisnérii na zakrití filtru něco na hlradinu atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 20:46 Kahan – Akvárium
Takže: zcela určitě si přečtěte zdejší článek o zakládání akvária, je dobrý. Rybky : mrkněte do zdejšího atlasu ryb. Rostlinky, které jsou taktéž ve zdejším atlasu označeny jako nenáročné jspou nejspíše ty pravé pro Vás. Prostě : čtěte, čtěte, a čtěte. Času je dost. Hodně štěstí, obzvláště v začátcích !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 12:25 Žena Imii [45] – Nové akvárium ... cca 80l
Zdravím všechny,
za 2 týdny si budu zakládat akvárko ... objem cca 80l a chtěla bych poradit s výběrem rostlin a rybiček do akvárka.
Moje představa je tmavé pozadí a tmavý/bílý písek ...
Rybičky: Neonky, mečovky, black molly

Byla bych vděčná za jakékoliv rady ... jaké rybičky ještě vybrat, rostlinky atd.

Moc děkuju všem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 21:10 Mato00
Jednoducho si kup 2 samce a 2 samice!Dominantny samec sa spoji s dominantnov samicov a maz zarucene harmonicky par!Ostatne ryby odstran!Ked chcel este jeden par urob to tak aj po druhi krat, ale ne v tom istom akva!(par ktory je uz vitvojeni by ich velmi prehanal)Po zyskani aj druheho paru mozu ist do akva s prvym parom!Akva by si mal rozclenit aby nedochadzalo k velkym bojom!Vytieraju sa do kvietinacov na listy echino...Inak priklanam sa ku nazorom unnameda! X-) !!! ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 16:11 Žena pavliina [50]
Samice mezi sebou dost bojují a to samé bude asi i u samců, chce to fakt vybírat už páry, které se k sobě mají. A já jsem s ramkama měla takovou zkušenost, že si na ostatní rybky dost dovolovaly :-O , odháněly je ale spíš si šly po krku hodně mezi sebou, teď už mám v akva jen jednoho samce - samičku mi prostě uterorizoval :-( a ten už si ostatních ryb moc nevšímá, občas je prožene ale nic strašnýho. Ale pokud se ti ramirézky vytřou nesnesou žádnou jinou rybu v blízkosti jiker, to jsou pak opravdu krutý ;-) U mě to vypadlo po výtěru tak, že pár ramirézek zabral 3/4 akva a ostatní rybky se tísnily v koutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 15:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Sadman
Ramky jsou pomerne klidny ryby takze pokud nejsou ty neonky 5 dni stary tak bych se o ne nebal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 14:10 Muž Sadman [0]
a ta snášenlivost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 14:09 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Sadman
kup si 2 samce a 2 samice, jesli tam u nich mas malo ryb tak 3 samce a 3 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:38 vojta93 – Re: Unnamed
ja jsem si precetl taky hafec knich...a taky jsem se na ne ptal akvaristu takze o nich neco vim...a ty si tady zacal delat chytreho..ale ja jsem rikal ze TY RYBY SI MUSEJ VYBRAT MEZI SEBOU VLASTNI PARY.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:31 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: vojta93
jezisi to je vysvetlovani. Ja nevyberu 1 par ale 2 pary (viz nize)!
A ze delam chytreho... :-D ... smich ...mam prectenou peknou radku knizek i prakticke zkusenosti s chovem a odchovem techto ryb.
A argumentovat tim, ze jsem chytrej, protoze je mam, neni dobre.
Ja mam taky v akva rosliny a skoro vubec o nich nemam paru.
Chci tady poradit a ne se hadat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:30 Sandpiper – Re: Unnamed
Ramirezky si opravdu potrebuji "vybrat" nez utvori parek. Stane se ze das samce a samicku které ty jsi vybral, a oni se na sebe ani nepodivaji, anebo jeste horsi, samec ji uhoni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:28 Muž Sadman [0]
já taky myslim, že samice nebudou zrovna snášenlivé...

máte někdo zkušenost s chováním ramirezek s malými rybkami např. neonkami? zajímalo by mě, zda je budou ramirezky lovit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:21 vojta93 – Re: Unnamed
ale ramirezky si museji vybyrat sami par...ty jim to nevyberes.,..vo tom to je...tak tady nedelej chytreho...ja je mam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:06 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: vojta93
jak si prisel na to, ze si samec vybira samici??? A i kdyby, tak tvori trvale pary a je jedno, jesli je pripravena ke treni. Podivej se do me prezentace. Sice jsou tam jine ryby, ale uz se parujou, prestoze ke treni zbyvaji jeste tak 2 mesice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 12:52 vojta93 – Re: Unnamed
samec si vybira samici...a pokavad tam bude vice samic tak si muze vybrat a kdyz se ta jedna samice nebude chtit parit tak si najde jinou,ale kdyz tam bude jen jedna samice tak ji uhoni po akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 12:38 Muž vojtak [312] - Cichlidy – RE: vojta93
2 pary OBSAHUJI 2 samce a 2!!! samice
Kazda samice si vybere samce, ktery je ji blizsi.
Vic samic na samce je u ramirezek uplna BLBOST. Samice mezi sebou totiz take bojuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:17 Žena pavliina [50]
Přidám svoji zkušenost, tyto ryby sice tvoří trvalé páry ale není podmínkou, že samci se bude líbit zrovna ta samice, kterou vybereš ty ;-) Já jsem k samci dokupovala jednu samici a prostě si nepadli do oka a samec tu samičku stále proháněl a odháněl až jsem o ní přišla :-( Takže buď koupit už párek, kterej se k sobě má, nebo dokoupit raději více samic k jednomu samci s tím, že potom ty ostatní samice dáš pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:11 vojta93 – Re: Petr
lepsi by bylo 2 samci a 4-5 samic..pak mas veci sanci na uspech.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 06:15 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Petr
Jesli tam nemas moc ryb, tak 2 pary (2 samce a 2 samice). Tyto ryby tvori trvale pary a proto, jak pise Snofrev, kupovat 1 samce a 2-3 samice je uplna blbost.

PS: Nejdrive si o tom neco precti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 22:23 Muž Snofrev [54] – Re: Petr
proč 2-3 samice?
co tě k tomu vede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 20:41 Petr – Cichlidka Ramirezova a 72l akva
Ahoj mám 72l akvárium a chci si do něj koupit Cichlidku Ramirezovu, myslíte že bych do něj mohl dát 1 samce a 2-3 samice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 10:28 riso – remirezka
prosim vas poradte mi ked mam dva velke mrenky 4-pruhove potom mam 1 velku mrenku ruzovu potom mam este jednu mrenku nevim jak sa vola ale ma okolo 15 cm a este mam dva velke remirezki(cichlidka duhova alebo cichlidka remreziva)no a mam este 1 malu mrenku machovu no a pred troma dnami som mal prisavnika rano som sa zobudil a do dnes som ho v akvariu nenasiel a dnes som sa zobudil a nenasiel som 1 mrenku machovu prosim poradte mohli ich zozratr remirezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 23:14 Nobody – Re: Povalec
Pokud pochází z asijských chovů...,tak je to bída a umírají.
Z českých žijí v pohodě dost dlouho.Déle než tetry a parmičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 22:19 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: nipac
Jeste zvaz, ze RAMy moc nevyrdzi. Jsou docela citlivy na cistotu a nedozivaj se moc vysokyho veku. Co tak slysim, tak jsou spis spotrebni zbozi. Kazdej je chce, skodo kazdej je mel ale vsem to chcipa o 106. Ale jsou moc pekny, to zas jo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [177] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=8801