Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 145 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:19 Tomáš – Re: katterinecka
Mám ještě jeden dotaz, když jsem si ráno projížděl fórum na těchto stránkách tak jsem narazil na zajímávé téma o chovu Terčovců. Hned jako první komentář se někdo ( asi před 3 lety) ptal jestli může mít terčovce ve 112-ti litrovém akva, někdo mu na to odpověděl že údajně 4 ( Což se mi zdá jako trochu blbost ne ? ). No, ale mě by spíše zajímalo kolik potřebuje jeden terčovec litrů. Na toto téma jsem hledal odpověď na několika webech ovšem zjístil jsem několik údajů, někde uváděli že na dospělou rybu 100 l, ovšem potom jsem se zase dočetl že 80l a také že 30-50l tak by mě trochu zajímalo která z těchto " úvah " se alespoň z části zakládá na pravdě, neříkám že bych chtěl Terčovce ve 112-ti litrovém akva, ale kdybych kupoval větší nádrž tak bych chtěl spíše Terčovce než Skaláry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:12 Tomáš – Re: katterinecka
Hmmm :-( Takže jedinná možnost je asi tak koupit si akva alespoň 150 litrů :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:11 R Muž romant [27987] – Re: Tomáš
Na ty skaláry to chce výšku akva od 45cm nahoru. Oni Ti co je mají v těhle akváriích, tak si jejich krásu nedokážou náležitě vychutnat, protože jim nenarostou do těch velikostí, jak se na skaláry sluší a patří. Takže to chce buď větší nádrž, nebo pozměnit tu rybí osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
ti lidi co je chovají v malých akváriích většinou ani neviděli dospělou skaláru a neví co dokáže a jak může vyrůst, většinou jim ještě dřív chcípnou (tak to ale nemusí být u všech).
Taky se mi kdysi strašně líbily skaláry, ale jsou mnohem zajímavější rybky které by v takové nádrži mohly být, třeba malé cichlidky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:09 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Tomáš
To je pravda co říkáš. V takových akvárkách je taky často vídívám, dokonce jedno takové má i můj známý a překvapivě se mi zdá že skalárům se tam poměrně daří. Ovšem já nejsem žádný odborník na skaláry, v životě jsem je nechoval, můžu ti maximálně poradit jedno - Dej na rady zkušených...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
já mečovky nemám ráda, jsou moc velký a hodně kazí vodu jako všechny živorodky, ratši třeba platy, gupky, endlerky, ty jsou menší. Ale jinak to záležna tobě. Taky aby se snesly s tou bojovnicí, to je složité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:06 Tomáš – Re: MGK
No já jsem se ptal hlavně protože jsem je v 112-ti litrových akvárkách už několikrát viděl, tak jsem myslel že by to teoreticky šlo no :-( A hlavně protože se mi skaláry opravdu líbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:04 Tomáš – Re: katterinecka
:-( A kolik teda těch mečovek ? 2-3 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:03 Tomáš – Re: romant
80x35x40 (dxšxv)... Tyto rozměry mají asi všechny nádrže o takovéhle velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:01 R Muž romant [27987] – Re: Tomáš
A jaký jsou rozměry toho 112 litrovýho akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:01 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Tomáš
Musím souhlasit s ostatními, jak si sám uvedl není to pro ně zrovna to nejlepší, i když je má hodně lidí v takovýchto 112-ti litrových nádržích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:58 Muž NASREDDIN [1383]
Tomáš napsal:
Chci je mít ve 112-ti litrovém akva. Vím že to není pro Skaláry úplně to "nej". Ale snažím se jím vytvořit co nejlepší podmínky a proto si hlídám počty ryb abych to nepřerybnil....

Když víte, že to není to "nej", tak je tam nedávejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
tak tam ty skaláry nedávej!!! a mečovek bych dala míň stejně se přemnoží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:56 Tomáš
Ahoj, mohou být spolu v jednom akva tyto rybky :

4x Pancéřníček Panda
1x Bojovnice pestrá
4-5x Mečovka zelená vídeňská
2x Skalára amazonská

Chci je mít ve 112-ti litrovém akva. Vím že to není pro Skaláry úplně to "nej". Ale snažím se jím vytvořit co nejlepší podmínky a proto si hlídám počty ryb abych to nepřerybnil....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:46 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Hmmm. OK no, chtěl jsem to něčím trochu oživit, líbí se mi když jsou v akvárku ryby jiného druhu, je to potom celé barevnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
já už bych ji tam nedávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:37 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Ok, chápu je to risk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
to nevím, buď by mohla betta prohánět parmičky, nebo by jí mohly parmičky okusovat ploutve. Zkus se zeptat někoho kdo je společně chová, ale jak už jsem říkala u bett nikdy nevíš jak to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:01 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Hmm. A soužití s těmi rybami které mám by tedy fungovalo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
pomohlo by víc světla, proto rostou rostliny jenom pod světlem a dole listy opadávají ;-) Kdybys tam dal tu bettu tak s tím můžou být problémy, ale u betty nikdy nevíš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:48 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Fotka k příspěvku Přikládám fotku na které je současný stav akva ( foceno včera ). Vím že to ještě není to pravé ořechové, ale už to pomalu zarůstá, v nejbližší době budu chtít přidávat další rostlinky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:24 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Jsou tam jen ty ryby co tam mam vypsané v te prezentaci, ale ancistrusi zřejmě půjdou pryč. Jinak fotka je stará cca. měsíc. Rostliny se od te doby poměrně dost rozrostly nové foto přidám asi až později...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
jestli to chceš do toho 54litrového akvária tak nevim nevim, ani to nemáš moc zarostlé. Jsou tam ještě jiné ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:13 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli by fungovalo soužití mezi bojovnici pestrou a Parmičkou čtyřpruhou. Bojovnici bych chtěl jen jednu a Parmiček mám teď 8 (4xmechová + 4x čtyřpruhá- je to barevná variace). Myslím si že když jsou v hejnu tak že by soužití mohlo fungovat co vy na to ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katterinecka
Já osobně bych je tam také už nedával, ale spíš z důvodu že se mě u živorodek nelíbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bob66
dokonce někdo tvrdil že se nesmí chovat gupky s neonkama, protože pak neonky umírají. To jde pak vidět jak se kdo o akvárko stará. Já jsem s tím nikdy problémy neměla, ale semka bych je už necpala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Falcon
tyhle živorodky jsou povětšinou ze střední ameriky kde je voda trochu tvrdší, neonky jsou z jižní ameriky a u nich je voda s velmi malu tvrdostí a kyselá. Ale dost často se chovají i společně, tak jak chceš, ale já už bych to moc nepřeháněla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katterinecka
S tím souhlasím ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bob66
to ano, ale musí být zodpovědný a nesmí se mu to moc přemnožit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katterinecka
Při pravidelné a správné údržbě by kvalita vody měla zůstat stejná ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 14:59 Falcon – Re: katterinecka
ok,neonky necham v obchodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 14:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Falcon
neonky tam nedávej, nejen že se ti nehodi do "biotopu" ale mohla by jim vadit horší kvalita vody způsobená živorodkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 14:50 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Bob66
Přesně tak, mečovky to vyzobou jak nic:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 14:48 Falcon – Re: Noa
počítám s tím,že příroda si poradí! ;-) ještě jsem uvažoval nasd ,,stádem,, neonek 10ks? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 14:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Noa
Nekontrolovatelně nebudou, mečovky i blak molly to budou redukovat, alespoň já mám takovou zkušenost když jsem kdysi živorodky choval :-D Nebo by nebyl problém pár menších predátorů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 14:37 Žena Noa [0] - Rostliny – Re: Falcon
Zatím to není moc, ale uvažoval jste o tom, co s nimi budete dělat, až se začnou nekontrolovatelně množit?...A to budou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 14:26 Falcon – není to moc?
chci založit nové akva cca 100l,,živorodá amerika,, a chtěl bych ho osadit tímto:
4x meč vídeň závojový
8x gupka
4x plata skvrnitá ,,blue,,
5x black molly
na dně asi ancik sp.2 x samice

můžete mi sdělit své názory?děkuji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 23:47 Žena ustavprochore [567] – Re: Rollcut
Místo oček třeba nějaké jiné živorodky (molly, mečovky, platy) - ať se máte na co těšit (když budete mít chuť odchovávat) nebo budou mít rybky občas živou potravu. :-) Pancéřníčci jsou taky fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:03 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Tudy
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_leopardi

Vloudila se tečka, pardon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:57 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Rollcut
Je to na Vás, v každém případě ryby dna chybí (ne že by byly nutné), když ne Ancistrus můžete mít např. hejno rybicky.net/atlasryb/pancernicek_leopardi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:32 R Muž romant [27987] – Re: Rollcut
A co takhle to hejno neonek třeba zdvojnásobit. Určitě by to bylo ku prospěchu jejich hejnového chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:29 Muž Rollcut [-1] – Re: Tudy
A není to chudé osazenstvo akvária na 120l? 10 neonek, jedna Betta a 2-3 ancitrusy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 10:39 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Rollcut
Což takhle nějakého sumečka? Prostor u dna nemáte obsazený, takže např. 2-3 ks Ancistruse sp. nebo hejno Pancéřníčku by bylo myslím vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:35 Muž Rollcut [-1] – Re: ustavprochore
A co byste v tom případě doporučil za druh místo oček? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 08:52 Žena ustavprochore [567] – Re: Rollcut
Neonky a bojovnice v pohodě, u pavích oček hrozí, že samečkům bude beťák okusovat ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 01:02 Muž Rollcut [-1] – Sestava ryb
Zdravím.
Mužete mi poradit? Stane se něco, když dám do 120 litrového akvária 10neonek, 6pavích oček a jednu Bettu (samce)? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vevule
a hnojit zezačátku nemusíš, spíš by bylo lepší nějaké zásobní hnojivo pod ten substrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vevule
mě se valisnerii torta moc nedařilo ale snad to u tebe půjde, a u těch echinodorů až se trochu rozrostou tak bude lepši je přistřihnout, začnou tvořit nové listy a ty staré budou odumírat.
Lepší by bylo hejno jednoho druhu, ale záleží jak se ti to bude líbit. Budou plavat tak různě, pokud tam nebude větší ryba tak ani moc hejno tvořit nebudou a plavat budou spíš dohromady oba druhy.
Černé neonky se neliší jenom barvou, ale jsou větší (vlastně nepatrří ani do stejného rodu)
Pěkný je krunářovec jednopruhý, je menší a neničí rostliny.
S krevetkami by nemusel být problém, pokud tam budou mít třeba jávský mech a dostatek úkrytů tak to bude v pohodě. Třeba red cherry je taková nejmíň náročná krevetka, která se běžě v akváriích množí. Takže pokud občas neonka nějakou maličkou krevetku sezobne tak to ani nezjistíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 20:29 vevule – neonky
Zdravím všechny, pořídila jsem si parabolické akvárko 80*35*40 (96l). Komponenty jsou na cestě (vnitřní filtr Eheim 2010, topítko, písek aqualit + hnojivo pro kytičky aj.) Osvětlení bude 2x23W kompaktní zářivka. Kytičky jsou z aqua daho snad taky na cestě - pokud si dobře pamatuju tak 12x Echinodorus tenellus, 4x Vallisneria torta a 4x Hygrophila corymbosa (jen mi nepřišlo žádné potvrzení objednávky - máte s tím někdo zkušenost? aqua daho jsem našla jako nejlepší shop pro rostlinky, ale nevím, jetsli jsem při objednání něco ne***).

Věnovala jsem hledání a zkoumání moře času, doufám, že vše bude hezky fungovat a neudělla jsem ve výběru žádnou zásadní botu.

Vím, že na rybičky je ještě času dost, než se aqua zaběhne, ale protože jsem netrpělivá a chchi už mít jasnější představu, raději se zeptám. Chci si do aqua pořídit mix neonek (obecné a černé). Budou společně fungovat jako hejno? Nebo se budou držet jednotlivé druhy u sebe?
Můj první odhad na počet je zhruba 20 kousků. Taky bych si chtěla pořídit nějaké "čistící" rybky. Ale neznám jiné než ancistruse (kteří se mi nelíbí a navíc jsou celkem velcí, a mohla bych si pak pořídit mnohem méně neonek). Máte někdo nějaký tip, prosím? Přemýšlela jsem ještě nad krevetkama, ale s těma nemám vůbec žádné zkušenosti. Navíc jsem se někde dočetla, že můžou být s neonkama, jinde se píše že ne. A tak se raději na všechno ptám.

Uff, ta jsem to všechno napsala, budu vděčná za odpovědi na otázky i případné opravy, pokud jsem napslala nějaký nesmysl. Lepší teď, než až bude akva hotové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 18:18 Delfín – lenoch
ten můj se jenom vaálí já mám na dně štěrk :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [145] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7201