Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 182 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2007 19:33 maxipes
ja bych tam neonky nedaval dal bych tam nějaké pancéřníčky ancistruse jestli by si chtel bojovnice nebo rajovce ale ne ty 2 do hromady pak bych tam dal ty parmičky tak 8 a 8 razborek klinoskvrnych nebo nejake dania ale doporučil bych ty razbory a ještě nejakou parmičku třeba labelo ale maximalne jen 1 a nejakou přísavku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2007 18:06 matesss
já mam taky 54 l a kdybych nemel maly pestrence tak bych to mel asi takle:8neonek
8pavích ok
2ancitrusi
a myslím že by to stačilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2007 18:02 marsz
No to bych teda dokoupil ty parmičky do osmi a nějaké dva malé uklízeče na dno, spíš asi krunýřovce, a hotovo. Když ti to bude přece jen připadat tak, že rybek je málo, můžeš později klidně přikoupit. 54 litrů mi připadá na osum parmiček akorát. Bude se jim to líbit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2007 16:39 jarda74
8x neonka,8x parmicka , 4x plata to uz by bylo moc rybek???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2007 16:23 Hadu
Pokud opravdu chceš čtyřpruhý, tak těch 8 jak píšeš je minimum. To bys pak ale asi měl snížit počet těch neonek (i když ty se taky mají lépe ve větším hejnu) a nebo vypustit ty platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2007 15:08 jarda74
Hadu:ja uz ty 2 mam a kdybych jich dal treba 8 nebude uz tech ryb v akvarku moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2007 15:03 Hadu
2x čtyřpruhá? no je to hejnová rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2007 14:37 jarda74 – Jake rybky do 54l akva
Budu porizovat nove rybky do 54l akva.planuju nkup 10x neonka 4x Plata a 2x parmička čtyřpruhá.Doporučili byste mi ještě nějakou rybky ,nebo tento počet je už na takové akvárko dostatečný?dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2007 16:23 rolandmynar
Zrovna dneska jsem těm Akarám natočil video, tak se kukni jestli by se to dětem líbilo www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 18:08 Žena Naďa [33]
Mám děti stějně staré Honzík 6 let a Anetka 3 roky. Touží po akvárku, ale bylo jim vysvětleno, že to má určitý postup, aby rybičky neumřely, tak si oba namalovaly (neumí psát) Ježíškovi o prázdné akvárko a těší se, že ho pak budem společně zařizovat. A ryby budou až koncem ledna. A jde to. Jo ještě dodávám, že akvárko 112 litrů máme zaplacené v akvaristice i se stolkem a přivezem ho 23.12. večer nebo 24.12. ráno.
Jinak přeju, ať vám to dobře dopadne a hezký narozky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 18:02 nettopejr
filipsi:dík za rady ohledně testů potlesk
lucianetta: dík za přání... :-)... ať se ti krevetky zdaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 16:29 Žena Lucianetta [43]
taky doufám a přeju hodně štěstí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 16:27 nettopejr
mně je to všechno jasné, ale doma akva neschovám, jedinej u koho bych mohl mít schovanejch 100l vody jsou moji rodiče a ti bydlí cca 30km daleko, a vysvětli děcku které má 5. narozky že si na ryby musí počkat měsíc(žeby dostala ryby až k vánocům?-taky ne:vánoce trávíme u tchyně-70km=převoz tam a zpět no )
tímto se rybám omlouvám- ale dceru mám raději než kapříky
a jak jsem psal v prezentaci:do vody použit AquaSafe a následně Sera Nitrivec tak doufám že budou redy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 15:39 rolandmynar – Re: Lucianetta
potlesk naprostý souhlas. Tak jsem to myslel, jen asi blbě sad napsal ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 15:36 Žena Lucianetta [43] – Re: rolandmynar
No jo, to se stát může... ale nic takového jsem nenavrhovala. Myslela jsem to tak, že pokud by nebyl problém, tak to akva nechat u sousedů po dobu nutnou k zaběhnutí (aspoň ten měsíc), a pak ho přenést na určené místo. Rybky u sousedů vyndat, vodu odlít a po donešení akva domů nalít vodu zpátky a dát do ní rybky, přidělat techniku. A ještě by se voda hezky provzdušnila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 14:53 rolandmynar – Re: Lucianetta
Myslím, že by taky šlo mít u známého akvaristy všechno připravené a použít aspoň zaběhnuté věci do nového AQ. Tohle jsem kdysi provedl a za cca 14 dní dostaly Parmičky čtyřpruhé krupici jako hrom a druhý den byly všechny dojedné namárkách. ano sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 14:48 Žena Lucianetta [43]
nevím, mě osobně je to celkem jedno. Ale to, že ryby žijou, neznamená, že jsou OK. Vyskoký podíl dusičnanů nebo dusitanů, které jsou ve vodě, než se zajede akva, jim mohlo poškodit některé orgány, nebo je přinejmenším oslabit, jak to psala jaňula. Já chci taky rybky, nebo aspoň krevetky. Akva mám založené asi 3 týdny, ale nic takového bych neudělala. A pokud bych chtěla dát akvárko někomu k narozkám nebo k svátku, buď bych jí ho dala prázdné s tím, že tak to prostě chodí a ať se učí od začátku, jak se to dělá, nebo ho nějak zakamuflovala doma, nebo schovala k sousedům. samozřejmě 2 poslední možnosti jen tehdy, pokud je to technicky proveditelné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 13:18 Prawn – Re: Beddy
To jste pašáci, a ještě se tím chlubíš hmmm....poplácej se po rameně hmm To že ryby přežili je spíš náhoda, než cokoliv jiného, navíc si uvědom, že jsi je tím ušlechtilím činem nejspíš oslabil, takže pozor na nemoce, aby jsi se nekamarádil s krupičkou :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 12:56 Beddy
V klidu, s kolegou jsme narvali ryby do akvárka po pár hodinách po napuštění a taky to přežily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 12:42 nettopejr – Re: Lucianetta
au au do hlavy ne-to už jsem si přečetl v prezentaci, to víš lidi dělaj chyby- někdy větší, někdy menší.
Nejhorší je, když neposlouchaj rady starších(myšleno zkušenějších) ;-) . Věz, že ryby žijou, žerou, a plavou, takže to vypadá, že to unesly.
A asi chápeš, že jsem tam dal jen část ryb, co bych tam chtěl mít.
Asi sis přečetla, že je to akva pro dceru a dát ji k narozeninám jen prázdnej skleněněj kvádr není tak úplně ono.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 09:46 Žena Lucianetta [43]
Nebyl teda nejlepší nápad dávat tam ryby tak brzo (jak píšeš, akvárko je založené pár dní) tone :-| sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2007 22:51 nettopejr
nějak jsem začal- nevím jestli dobře, tak uvidíme rybicky.net/nadrz.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2007 01:24 nettopejr
potlesk to je tady živo- už otevírám atlas a hledám DÍÍÍKY! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 16:10 Alofok – ..
Pancéřníčky,ancitrus,živorodky(platy,blackmolly,paví očka),neonky,razbory klínoskvrnné
A něco dominantnějšího : Skaláry,rájovce,čichavce nebo nějakou cichlidku či akarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 12:31 rolandmynar – Re: sharon
Přesně takhle jsem to myslel ano taky mám 3 a 4 roky děti a koukají jen na akary. Hlavně na "vajíčka a miminka" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 12:28 Žena sharon [126] – Re: nettopejr
Pro malou dceru taky doporučuju párek malých amerických cichlid, ale raději třeba kančíky zelenooké, kde jde dobře poznat, kdo je "tatínek" a kdo "maminka", + velmi oblíbený ancistrus. Mám tříletou dceru a cichlidy a ancistrusi mezi všemi ostatními rybkami jednoznačně vítězí. Děti narozdíl od nás dospělých velmi fascimuje, jak přestavují akvárium, o péči o mladé nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 11:59 rolandmynar – Re: RAP
Taky mám pro ně slabost, ale ty moje nevyrostly za 3 roky přes cca 10cm, ale možná proto, že byly od malička v cca 90l akvárku společenském. Jen bych dodal, že tam je 5 mečovek a ty jsou daleko větší tyrani než ty modré akarky chudáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 11:57 RAP
Bohužel, ta velikost nesedí. V pohodě až 20centimetrů. Ryby jsou to krásné a mám pro ně slabost. Aby nakonec nezůstali v akva samotné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 11:38 rolandmynar
Parmičky jsou skvělé. Zmínil jsem akary pro jejich reprodukční schopnosti a starostlivost o malé, hlavně kvůli dětem (nettopejr píše pro dcerku). Jinak jsou samozřejmě pro začátečníky jiné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 11:34 Žena kosiska [18]
Já jsem moc spokojená s parmičkama nádhernýma, jsou vážně nádherné...a v knize píšou, že jsou vhodné i pro začátečníky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 11:31 rolandmynar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 11:23 rolandmynar – Re: RAP
S nima není nic horší a horší. Mám párek 3 roky a jsou v klídku a pohodě. Byly ve společnském, pak s tlamovci, teďka jsou zpátky ve společenském a jsou úplně v klídečku. Jen, když mají malé, tak odhání ostatní rybky, ale nic brutálního to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 11:00 RAP – Re: rolandmynar
Akary modré do 100litrů? Jak budou růst, bude to s nima horší a horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 09:34 rolandmynar
Já bych doporučil klidnější akary (hnědá, modrá). Na těch je vidět jak se starají krásně o mrňavé, bývá jich i přes 500 a podle mých dětí je to teda pokoukání. Živorodky mladé porodí a při větším počtu ryb tam za pár hodin nic není. Jo zapoměl jsem, že se množí tak 10-14x do roka. Je furt na co koukat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 23:12 marsz
Je lepší asi naházet rybky do akvárka najednou. Ty služebně starší jsou zvyklé šikanovat zobáky. Mám teď gupky a odolné docela jsou, určitě se s nima doma nemazlím. X-) Problém je, že sviní a přemnožují se. Jsou ale proti hejnovým rybkám aspoň zábavné. Dal bych je ale dohromady s někým, kdo se „postará“ o jejich malé. Neodolám a doporučím ti rájovce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 22:41 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Živorodky a ancistrusov- tí možno budú mať aj mladé aj živorodky. Gupky veľmi nedoporučujem lebo časy keď patrili k odolným rybkám sú dávno preč, ale myslím že platy a mečovky sú dosť odolné a vhodné pre tvrdú vodu. Ja sa ich tiež chystám kúpiť ale žiadne schopné v mojom okolí nemajú.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 22:10 nettopejr – nová 112, tvrdší voda, NENÁROČNÝ,
zakládám 112l, vodu mám tvrdší
Zakládám to pro malou dceru(láska ke zvířatům, výchova, zábava) takže nemám vyhraněný tip, ale jestli ji to má bavit-potřebuji nějaký pro ni zajímavý.
Zkuste mi poradit.(jaký na start a co tam pak přidat)
Dík!

Zapomněl jsem:je jasný, že se budu starat já ;-) takže něco nenáročného a odolnějšího ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 17:00 Žena Dinamit [68]
Ahoj,
poraďte mi prosím, jaká rybka by se hodila k cichlidce. Mám tvrdší vodu, akvárko (viz moje prezentace) má cca 50 litrů. Je středně zarostlé. Ráda bych nějakou živější rybku, která se zdržuje spíše ve střední části nádrže a u hladiny a nemá speciální nároky na chov. A ještě jedna věc, aby se ta rybka nemnožila tak hrozně moc, jako paví očka.
Díky za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 09:40 miro03
najprv premeraj hodnoty vody tak ako radí Horác podla toho sa uvidí dalej. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 09:06 Muž Horác [3942]
Jakou máš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 08:58 jonny – Ryby do 113l akvária
Zdárek lidi !!!
Prosímvás, řeším příjemné dilema. Otec mi teď lepí 113l akvárium a já nevím, jaké ryby do něj dám. Mohli byste mi prosím poradit? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 22:20 R Muž Mrakoplash [1776]
Ahoj mám 3 bety 1ho samca a 2 samičky a sameče byl nádherný dobře se snášel se Skalárama a dál.Celí rok a najednou ho strašně okousali poradí mě někdo proč?
nejspis se chteji skalarky trit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 21:51 David Prát
Ahoj mám 3 bety 1ho samca a 2 samičky a sameče byl nádherný dobře se snášel se Skalárama a dál.Celí rok a najednou ho strašně okousali poradí mě někdo proč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2007 19:54 Muž Nik [191]
do 15 ti litrů není co dát za rybu. Jedna betta stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2007 16:58 Tenebras
Další rybu bych tam nedával, já měl bettu v 20 l akvárku a útočila mi na jedinou rybu co jsem tam měl - panceřníčka pandu :-( , takže místo ryb bych tam přidal radši nějakou rostlinku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2007 15:18 Radka – betta
mám nové 15l akva a v něm jednu bettu - červenou, nemámžádné zkušenosti, rybku mám jen 3 týdny. Zdá se mi to akva na jednu rybu velké. Mohu si přidat ještě 2-4 menší rybky? Jaké? Aby mi je beta nechěla okusovat...Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2007 20:39 Tadeáš
Porodniční akva není problém... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2007 20:07 Muž Martafix [12] - Rostliny
no tak má třeba porodniční akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2007 19:35 Radka – .
Do 68litrů se vejde jen 6 osmicentimetrových ryb(mečovky,molly)a 4 pancéřníčci,takže pro bojovnice už nezbývá místo.Ještě se nepočítá ani s místem pro potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2007 18:05 Muž Martafix [12] - Rostliny
neni zač ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [182] 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=9051