Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:28 Nikki Re: Beastie
Oki díky :) časem pořídim větší akvárko:) a čistim jednou týdně ...stačí to nebo mám čistit častěji ? a co s těma šnekama? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:17 Žena Beastie [320] Re: Nikki
Dva ancici jsou moc, do 54l tak maximalne jeden a i tak nedoroste plne velikosti chudak.

Z 5ti pavich ocek bude za par mesicu 15 pavich ocek a akva nebude tak prazdne.
Ani jeden Rajovec neni velikostne vhodny do 54l.

Takze vymysli co s druhym ancikem, nic nepridavej a bud trpeliva. Hlavne moc neprekrmuj a hodne cisti, pavi ocka jsou na tohle takove drobne peklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:13 Nikki – Co k Pavím očkám a Ancistrusum
Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli bych si mohla do akvária 54l kde mám dva ancíky a 5 pavích oček pořídit nějakého Rájovce.Mám akvárko teprve 3 měsíce tak se zatím učím ,ale zdá se mi že je to docela prázdný :)...sice mám dost rostlinek a velkej kořen ,ale rybičky moc vidět nejsou :)a také mám problém s přemnoženýma šnekama (na okurku ani vařenou mrkev jsem je nenalákala).Díky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 07:55 Louis – ....
Zdravím.Můžete mi poradit jestli je dobré mít v jednom akva parmičku mechovou a cichlidku kakadu?Akva 112L.Díky.. :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 17:01 Muž Yirka [9126] Re: Jupí
Tak, tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 15:12 Žena Jupí [125] - AsieRe: Yirka
Myšleno jakože budou drahý krmení ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 15:10 Muž Yirka [9126] Re: Jupí
Ty krevetky ti tam neobstojí.
Jinak v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 14:35 Žena Jupí [125] - Asie – osazenstvo
Přeji krásný den :) šlo by +- takové osazenstvo do 56l ? :)
ryby:
1 páreček malých labyrintek
10ks hejnko nejspíš nějakých razborek
kolem 6 kusů pancéřníčků malých
krevetky:
tak 1-2 druhy krevetek - ještě nevím jakých :-D
ostatní:
mám tam levatky, které se snažím držet v nějakých rozumných mezích
neritiny - pokud budu mít řas
popřípadě nějaký šnečisko co se mi nepřemnoží
-> může být ? chtěla bych akvárko přizpůsobit k pozorování pro mojí práci soč ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 14:02 Muž TRULY [164]
Moje ryby vsetky jedia normalne aj gibiceps len sa ich snazim neprekrmovat koli objemu ryb a zvysku co moze nastat. Uz to riesim a ryby pomaly rozdavam alebo predavam a vacsina pojde behom buduceho tyzdna prec.

Co satyka tych parmiciek tak ide o parmicku duhovu. Nema ziaden problem so skalarom a ani jedna ryba v akvariu nenapada iny druh. Samozrejme to bapatie je niejedy vidno lebo ryby sa zgrupuju teda zopar drihov ako panda a sklaare ale ako vravim uz to riesim. Hned ako sa zbavim vsetkych antikov a blackmolly zacnem asi riesit ten vyber vo sa tyka hlavnej osadky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 13:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TRULY
Parmicka je siroky pojem, hledam jaky myslis druh, ale nevidim to.

Pokud bys chtel treba parmicku ctyrpruhou a skalary, je to ta nejhorsi mozna kombinace. Parmicka ctyrpruha se navesi skalare na brisni ploutev (tu dlouhou dolu) a neda ji pokoj. Pak vidis skalaru zoufale se snazici zmizet a za ni parmicku (a ze je to pekne rychla a obratna ryba), jak ji na te ploutvi vylozene visi. Ony se parmicky zabyvaji svymi problemy, kdyz je jich dost, jenze ono jim to nikdy neda, kdyz vidi neco takoveho, jako jsou ploutve skalar, specialne ty brisni. Cokoli z ryby timhle zpusobem trci, je u parmicky ctyrpruhe (a nejen u ni, umi to vice druhu ryb, a nejen parmicek) problem, ona si kousnout musi. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 13:03 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Nechci malovat obrazce na stěnu, ale měl by jsi měnit velmi, velmi často klidně polovinu vody. To že nežerou, to klidě může ukazovat na to že jsou sužovaný vnitřníma parazitama, v tom objemu s v té polívce by to nebyl žádnej div. Parmičky a skaláry to nejde dohromdy, natož v tom obejmu, proto asi to doporučení těch více nádrží. Parmičky klidnější a oloutvenější ryby mívají snahu otravovata okusovat jim ploutve a znovu opakuji, zde bude velmi zásadní roli hrát ten objem, což bude stres a mezidruhové napětí jenom umocňovat, tak když nic, tak aslespoň hlídej tu kvalitu vody a jednej pokud možno rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 12:54 Muž TRULY [164] Re: Legioix
Tak to je a to keby si videl aký filter, resp. špongia bola v akvarku, tak to by ste proste nepochopili. Iba to cirkulovalo a špongia mala veľkost hubky na riady....

jasné tak inšpirujem sa samozrejme aj tu, je tu veľa pekných akvárií. Co sa týka toho goldu, nejak mi tie rybky nerežu.
Písali ste že ak si chcem nechať parmičky a skalarov, tak mi treba viac akvarii ? koli čomu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 11:02 Muž Legioix [574] Re: TRULY
Já bych to zredukoval jen na:

2 Ancistrus Gold
8 ks Parmička
20 ks Neonka
8 ks Pancierniček panda

btw: s tím rozdáváním a nebo prodejem bych si hodně pohnul, protože tady je zaděláno na průser.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2015 10:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: TRULY
Pokud se chceš inspirovat, tak si myslím, že dost inspirace získáš tady na rybičkách a to včetně potřebných rad.
Nic proti youtube, ale radši bych se inspiroval zde :-).
rybicky.net/nadrze/…


Pokud stojíš i ty parmičky a skaláry, budeš se muset vydat cestou mnoha zdejších návštěvníků, tedy pořídit více akvárek :-D.
Já bych to moc nemíchal.
Ale vyčkej až slunko vytáhne z postelí i ostatní a určitě se někdo přidá s radou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 10:21 Muž TRULY [164] Re: NASREDDIN
myslíš doplniť tie pandy? No a čo s tými parmičkami? a skalare? Rozmšlam či si neopzrieť nejake vystavné spoločenskeé akva niekde na youtube a nejak sa podla toho zamerať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 10:07 Muž NASREDDIN [1383] Re: TRULY
Ahoj
osobně bych k těm neonkám nechal pancéřníčky a doplnil je do hejna.
K tomu ještě toho ancíka.
Ostatní prodat, darovat vyměnit.

edit: pancéřníčky kropenaté taky pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 10:03 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Ahojte. Kupil som pred nedávnom akvárium o veľkosťi 126 litrov. Prezentáciu spravím ked spravím v akvarku poriadok. K akváriu som dostal aj ryby, ktoré su totálne prepmnožené. Chcel by som v akvariu poupratovať ale neviem akou cestou ossádky akva sa mám vybrať. Teda čo si zvoliť ako pekne a zároven vyvážené osadenstvo. Nehcem to mať o jednom druhu alebo tam mať zase 40 ks len tetier alebo niečo take ak ma chápete. Proste pekné živé farebne akvarium zložené z rozumnych rýb. v sučasnosti tam mám tento ´´bordel´´ po starom majiteľovi

18 ks Prísavník (12x6cm + 6x9cm)
4 ks prísavník gold (6cm)
1 ks Gibiceps (18cm)
15 ks BlackMolly (5-6cm)
8 ks Parmička
8 ks Neonka
3 ks Pancierniček panda
1 ks Pancierniček
2 ks Skalár
2 ks Rajovec (asi dvaja samci)
1 ks Gurama perleťová
7 ks Mečun (3x6cm + 4x3cm) mexicky + mix
1 ks Plata červena
2 ks Pancierniček Trinydadsky

ano počítate spravne cca 70 ryb.. proste choré. prísavníky som dnes dal na bazoš a black molly pojdu asi všetky do akvaristiky výmenou za techniku alebo potravu.
Neonky by som si rád nechal ale neviem čo mam v akva doladiť. Určite si nechám pár antíkov na dno ale neviem čo mám k nim dať. Mám si nechať aj parmičky, su to pekne ryby. Neviem poradte dakujem vopred. (voda v akva už je dopoustená, mal som vtedy na to dovody)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2015 14:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Spajda
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova bude spokojena i v dost tvrde vode, je to odolna Africanka, navic mirumilovna, s moznosti chovat vic kusu v jednom akvariu bez nejake agrese. Jsou to velice mile ryby, a kdyz se citi dobre, jsou nadherne! Nehlede k tomu, ze jestli se chces tesit z mladych, staci je mit v dobrem prostredi a ony uz to zaridi samy, zase bez vetsich naroku na parametry vody ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 14:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Spajda
Mohl by být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 13:59 Spajda Re: Zoidik
Ahoj dočetl jsem se že cichlidky nemají rádi tvrdou vodu je to problém?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:35 stistko
Tak jsem tu ještě jednou s jedním dotázkem :-) Rozhodl jsem nakonec pro svou nádrž jen pro apistogrammy. Nechal jsem si poslat nabídku z Vivária na "wild" formy. Tak bych se chtěl ještě poradit ohledně toho složení. Doplňkové ryby jsou jasné (neonky modré, pancíci, otíci), ale zase mám dilema s těma cichlidkama? I když to budou všechno apistogrammy, tak pořád 1+1 (nejspíš - ještě nevím, které - Ap. Borellii Paraguay "wild", Ap. Nijsseni "wild", Ap. Mendezi "wild", Ap. Atahualpa "wild")...díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 20:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Spajda
Chápu neboj se. Takže připravuješ rostlinné :-) hodně štěstí přeji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 18:54 Spajda Re: Zoidik
Teď tak na půl ale budu měnit dno tak potom to zaroste jen počkej.. Nechci to ňák moc přerybnit chápej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 14:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Spajda
Mylsíš ten "Relax amazonie" že je rostlinné? Pancéřníčků můžeš klidně víc jestli to budou pandy. 8 kousků bych se vážně nebál dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 13:57 Spajda Re: Zoidik
Jooo a ještě mám Rostlinné akvarium :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 13:56 Spajda Re: Zoidik
To by šlo ta neonka modrá těch 25 kusu plus pět pancernicku plus asi cichlidka 1x samec 3x samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 13:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Spajda
Neonky bych volil modré o těch 25 kouskách, pancéřničky jaké? Pandy, šterbáky, zlatopásé....? to bych se držel tak 6-10 kousků, nějaké cichlidky, kakadu, ramirezky, vysokoploutvé... Na akary bych zapomněl. Na řasu otocincluse 6-10kousků. Pokud máš problém nějaké ryby sehnat, tak si udělej výlet na burzu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 12:04 Muž Miky1981 [57] Re: Spajda
...možná ještě nějakou menší akaru???....nebo si vyfiltrovat rybky v atlasu...vybrat nějaký a pak to tu probrat -to by bylo asi nejlepší....tak pokud jsou to dobrý obchody, tak dokážou rybky zajistit,ne??
...já sám nejsem zkušený akvarista, tak proto bych nerad něco za někoho rozhodoval na 100% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 11:53 Spajda Re: Miky1981
Ji to je jasné :) tak dám asi 25 neonek a 5 pancernicku asi panda plus ty cihlidky jenže u nás na třebicku jsem je nikde nevidel :/ nebo nakou jinou větší amazonskou rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 11:45 Muž Miky1981 [57] – Re: Spajda
....tak to hejno těch neonek, nebo červenoústek tak 25ks, pak ty pancéřníčky a nakonec kakadu...buď pár, nebo samce a 3 samice (někdo tu na fóru psal, že když měl u samce dvě samice, že to pro tu slabší samici nebylo nejlepší)....
třeba se k tomu vyjádří ještě někdo zkušenější.....
a hlavně to tam asi nedávat najednou....ale to asi psát nemusím... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 11:38 Spajda Re: Miky1981
A jaké počty tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 11:17 Muž Miky1981 [57] – Re: Spajda
A co větší hejno neonek, pancéřníčky a k tomu třeba cichlidka kakadu???
edit: myšleno tak, že bych nechal jen jedno hejno - buď ty neonky, nebo ty tetry červenoústé, ale ve větším počtu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 10:58 Spajda
Ahoj mám akvo 112 litrů a snažím se o biotop amazonie mám v plánu tak 10-15 neonek plus tak 10 teter červeno ústních plus 5 pancernicku. A ještě by se mi líbila naka střední ryby nebo mi navrhněte nejlepší složení osádky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 16:45 R Muž romant [27987] Re: JakubK
Budou to všechno čistotný rybky, tedy až na ty oka, takže tam nedávej ty cichlidky a uvidíš po dožití těch ok, ale oni přibudou zase další, protože ty samice jistě nějakou omladinu vrhnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 16:41 JakubK Re: romant
A nebude tam toho moc? Ty paví očka tam dát musím alespoň na dožití, jsou to takové veteránky a nemůžu se jich jen tak zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 16:09 R Muž romant [27987] Re: JakubK
Dej spíš neonky modrý a dej jich ne méně 30 kousků, bude to super hejno, otíky taky partu 8-10 kousků, toho ancáka ani ty oka už bych nedával a místo toho nějaký pár cichlidek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 16:05 JakubK – Kolik
Dobrý den, do svého (již nějakou dobu) nově založeného akvárka bych si rád pořídili ryby. Rozhodl jsem se pro Neonky červené a ještě něco k nim, moje otázka zní kolik jich do mého akva (v prezentaci) můžu dát? a jakou rybu k nim?. Určitě bych chtěl i nějakého Otíka plus mám navíc ještě ze starého akvárka jednoho Ancistruse a dvě samičky pavího očka. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:49 Muž patamatix [408] Re: romant
Měl jsem právě Parmičky čtyřpruhé asi 10 ks a ty mě během dvou dní okousali všechny ryby :-) Tak musely pryč.
Edit:děkuji za radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:45 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Ano, myslím že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:42 Muž patamatix [408] Re: romant
Máš pravdu parmičku stydim Uvažoval jsem 20ks,tak myslíš,že do toho mého akva s tím co v něm je by to šlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:35 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Asi myslíš Parmičky čtyřpruhý. ;-) No, chovají, chce to pořádnou partu v odpovídající nádrži, tak aby se zabejvaly samy sebou, jak jich bude jenom několik kousků, tak se budou nudit, šmejdit a votravovat ostatní, zvláště pomalejší a oploutvenější ryby. Takže ne méně než 20 člennou partičku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:01 Muž patamatix [408]
Má někdo zkušenosti s chováním Tetry krvavé,přemýšlím,že bych si je přidal do mého akva "Prvňáček",zajímá jak se chovají ve společenském akva,jestli třeba neokusují ostatní ryby,jako třeba Tetra čtyřpruhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 13:47 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: julas
Dle mejch zkušeností, tak ancistrus sp. jen leží a čumí na mě, kdy nakrmim ryby, aby jim to moh ze dna všechno sežrat :-D .. to, že máš čistý skla bude spíš tim, že ti na nich nic neroste, než že by to oni sežrali :) zatímco otíci furt pucujou kytky nebo skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 13:27 Muž Miky1981 [57] Re: julas
Pokusim se napsat jaký rozdíl mezi nimi vidím já. Otík - menší, čistotnější a co se týká rostlin, tak je k nim šetrnější než krunýřovec sp. ten je považován za většího bordeláře, je větší než otík, řasy požírá převážně v mládí....pak se prý stává linějším a údajně mu chutnají i rostlinky, na kterých si pak pochutnává místo řas....tak vidím rozdíl já...ale určitě se najde někdo zkušenější, který to třeba popíše lépe....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 13:16 Muž julas [7] – ancistrus vs. otík
ahoj. Chci se zeptat jakou výhodu či nevýhodu má otík oproti krunýřovci sp. Mám ve svých dvou akva po dvou kusech krunýřovců, bral jsem je za účelem čištění skel (a zde nemám problém ani potřebu čistit). Jsem začátečník a jistě jsem udělal spousty chyb na které jsem byl upozorněn v komentářích u svých nádrží, ale rozdíl, čí výhodnost té či oné rybky jsem nikde nevyčetl. Poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:43 stistko Re: Urtman, re: romant
Okey...nejsem v tomhle zase tolik zběhlý, takže beru. A to jsem původně chtěl na úkor těch ostatních (tery, pancíkové atd) mít alespoň tři druhy cichlidek - ramky, borelky a kakadu nebo viejity. Pak jsem si právě říkal, že by se to mohlo dost mlátit mezi sebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:38 R Muž romant [27987] Re: stistko
Napíšu to ještě jinak. Když to bude v té vicedruhové kombinaci cihlidek, tak bych šel do toho uspořádání 1+1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:37 JoKa Re: stistko
U těch cichlidek bych skutečně poupravil to složení. Únosná varianta bývá pár. Pokud mají víc prostoru volil bych 1 samec a alespoň 3 samice. Kombinace 1 plus 2 bývá nejvíc na houby...

Edit: věř tomu Romanovi. Samec zažene samici, pokud se má kde schovat, není problém. Když tam jsou dvě, tak tu "nebohou" bude nahánět samec i ta dominantní samice a ta slabší má problém. Když jich je tam víc, budou se nahánět navzájem, respektive jejich pozornost se rozdělí na více kusů... Už s tím mám také své zkušenosti a doporučuji kombinaci 1+3, osvědčila se mi (pokud litráž dovolí)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:34 stistko Re: romant
No napadlo mě to původně 1+1, ale pak jsem zase někde četl, že samec někdy dost samičku prohání, takže je lepší variant dvou, aby se to rozmělnilo. No popřemýšlím, díky za info!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:29 R Muž romant [27987] Re: stistko
Ještě bych možná poupravil to složení cichlidek a nechal to na klasickým formátu 1+1 a event. další holky řešil a ž v momentě, kd by si to v té klasice tzv. nesedlo, ono se stává, že je někdy slabší samička, tedy ta další terčem útoků jak samce, tak samice, která je tzv. vyvolená. Netvrdím, že tomu tak u tebe bude, ale stává se to. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=2901